Zavrieť

Porady

lalie

kupila som si crepnikove lalie, neviete niekto co s nimi teraz na jesen, je treba vybrat cibulky z crepnika a prezimovat ich v pilinach alebo ich nechat v tom crepniku a len ich zostrihat?
Usporiadat
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Tiež mám ľaliu v črepníku, ale na zimu ju dávam aj s črepom do zeme aby nezmrzla, na jar vyberiem črep zo zeme. Ak nechceš zašpiniť črep od zeminy tak ho môžeš zabaliť do igelitového sáčka a tak dať do zeme.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Rasto123 Rasto123

Rasto123 je offline (nepripojený) Rasto123

ahoj, zistila si ako postupovat. treba nechat stonku uschnut, alebo je zostrihnut?
0 0
3jana3 3jana3

3jana3 je offline (nepripojený) 3jana3

ja stonku po odkvete troška zostrihnem,tak 10cm a zostatok nechám zoschnúť,pretože sa tak zásobuje cibulka výživou,aby mohla kvitnúť aj na budúci rok,ked úplne zoschne,tak ju zostrihnem
najlepšie prezimuje,ked dáme črepník do zeme,ale môžme ho nechať aj v pivnici
0 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
prosím poradí mi niekto ako sa pestujú lalie v črepníku ?dakujem
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Ja sadím cibule najskôr do kvetináča, do ktorého dám na dno keramzit, vrstvu záhradníckeho substrátu, cibuľu, znova substrát (2-3x ako je výška cibule). Vykopem jamku a na zimu celý kvetináč až po okraj vložím do zeme. Na jar vyberiem, a vložím do väčšej nádoby.
Alebo si cibule kúpim až na jar a rovno zasadím do kvetináča.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
milka 60 Pozri príspevok
prosím poradí mi niekto ako sa pestujú lalie v črepníku ?dakujem
staršia téma http://www.porada.sk/t89133-lalie.html
dostala som ľaliu v črepníku, peľové tyčinky mám odstraňovať, bude dlhšie kvitnúť...neviem, ako polievať...potrebuje veľa vody, alebo málo?
na zasadenie do záhrady je neskoro....
na nete je viac informácií o ľaliach, ktoré sa pestujú vonku...poradíte niečo?
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

Keď vám ľalia odkvitne, zrezala by som ju do polovice stonky, polievala by som menej a preložila na chladnejšie miesto. Keď listy zožltnú, odstránila by som stonku úplne. Potom ju treba preložiť do chladnej pivnice a nepolievať. Asi začiatkom marca by sa mal objaviť púčik na cibuli. Potom by som ju už zakorenenú smelo zasadila do záhrady. Toto som už vyskúšala na vlastných ľaliách a boli nádherné.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
bea7 Pozri príspevok
Keď vám ľalia odkvitne, zrezala by som ju do polovice stonky, polievala by som menej a preložila na chladnejšie miesto. Keď listy zožltnú, odstránila by som stonku úplne. Potom ju treba preložiť do chladnej pivnice a nepolievať. Asi začiatkom marca by sa mal objaviť púčik na cibuli. Potom by som ju už zakorenenú smelo zasadila do záhrady. Toto som už vyskúšala na vlastných ľaliách a boli nádherné.
Ďakujem za radu...kam si zasadila do záhrady? dočítala som sa, že má rada slniečko, ale chybou je, ak je ho príliš veľa ...
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

alla66 Pozri príspevok
Ďakujem za radu...kam si zasadila do záhrady? dočítala som sa, že má rada slniečko, ale chybou je, ak je ho príliš veľa ...


S ľaliami som začínala asi pred desiatimi rokmi. Ja ich mám zasadené asi tak SZ. Kvitnú však už od polovice júna, preto slnko vtedy nie je až také pálivé. Je pravda, že ak niektoré vykvitnú až koncom júla, sú odkvitnuté za dva dni.Jedná sa o mladé cibuľky, na ktorých nie je dôležitý kvet, ale to, aby cibuľa narástla a dozrela. Preto ich aj sama niekedy predčasne odtrhávam.
Na druhý rok sa ti odvďačia. Pestovanie ľalií je veľmi jednoduché, ale nedaj sa znechutiť, ak sa ti niečo nepodarí. Prajem ti veľa úspechov.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ďakujem za rady, budem sa snažiť...prezimujem v byte a na jar zasadím do záhrady.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

niektore lalie mi prezimovali v zemi tak ako som ich zasadila,podla odporucania predajcu.niektore-a tych mi je zvlast luto,lebo to boli pekne farby mi zamrzli,takze je medzi laliami rozdiel alebo je bezpecnejsie ich vyberat?
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

Ešte sa mi nestalo, aby mi ľalia zamrzla. Skôr mi zhnila, alebo ju napadol nejaký škodca. Naozaj to bolo od mrazu? Tejto jari som si dokúpila mnoho nových cibúľ, ale všetky sa mi neujali. Niektoré mi hneď uhynuli a to nebol ani mráz. Záleží aj na tom, akú zdravú sadbu kúpim. Ja ľalie zásadne nevyberám. A to sú v zemi naozaj viac rokov. Keď vidím, že sú už veľmi zahustené mladými cibuľami, v septembri ich vyberiem, ale hneď ich rozsadím. Zvyčajne je to každé 3-4 roky.
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

mozno to naozaj nebolo od mrazu,ja som si to tak uzavrela ked mi na jar nevyhnali.takze mozem kludne nechat na zimu v zemi?
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

lusielaL Pozri príspevok
mozno to naozaj nebolo od mrazu,ja som si to tak uzavrela ked mi na jar nevyhnali.takze mozem kludne nechat na zimu v zemi?

Ak sú už zakorenené, ja by som ich určite nechala v zemi. Zima im neuškodí. Ak by boli kúpené až teraz v tomto období, zasadila by som ich do črepníka a prezimovala na chladnom mieste. Ale musí byť naozaj chladné, inak by ešte počas zimy rašili a potom by už museli vykvitnúť v kvetináči. Do jari by už boli odkvitnuté. Priložila by som aj fotky svojich ľalií, ale neviem priložiť obrázky.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
bea7 Pozri príspevok
Ak sú už zakorenené, ja by som ich určite nechala v zemi. Zima im neuškodí. Ak by boli kúpené až teraz v tomto období, zasadila by som ich do črepníka a prezimovala na chladnom mieste. Ale musí byť naozaj chladné, inak by ešte počas zimy rašili a potom by už museli vykvitnúť v kvetináči. Do jari by už boli odkvitnuté. Priložila by som aj fotky svojich ľalií, ale neviem priložiť obrázky.
odfoť ľalie...stiahni do PC a potom postupuj podľa témy http://www.porada.sk/t94407-ako-vlozit-obrazok.html
Naposledy upravil alla66 : 22.10.09 at 21:59
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

bea 7 dakujem za konkretne rady,mam ich v zemi od vlani-myslim tie co mi prezili-tak ich tam spokojne necham a tesim sa na leto.
0 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

Až teraz sa mi objavila spinka na vloženie fotiek. Takže tu sú niektoré z mojich ľalií.
Kvety 28.6.2008058.jpg  
Kvety 28.6.2008062.jpg  
Kvety 28.6.2008055.jpg  
Ľalia10.7.08005.jpg  
Ľalia10.7.08003.jpg  

Kvety 26.6.2008045.jpg  
Kvety 28.6.2008006.jpg  
1/1
2 0
bea7 bea7

bea7 je offline (nepripojený) bea7

Ešte niekoľko mojich fotiek.
ĽALIA14.7.06.jpg  
Ľalia.17.7.jpg  
Ľalia 17.7..jpg  
ľalie 7.7.06.jpg  
Kvdty13.6.090312.jpg  

Kvdty13.6.090313.jpg  
Kvety5.6.090207.jpg  
Kvety5.7.090590.jpg  
1/1
2 0
milka 60 milka 60

milka 60 je offline (nepripojený) milka 60

Som dôchodca ,mám 2 synov a 4 vnúčence a manž. ...viac
bea7 Pozri príspevok
Ešte niekoľko mojich fotiek.
bea -máš ,alebo mala si ich nádherné,ja mám teraz prvé posadené,uvidím ,ako vykvitnú,tvoje boli OK
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Poprosím o radu - odkvitnuté stonky ľalii zrežete až k zemi alebo o koľko cm. V prvom roku po zasadení mali ľalie veľké kvety, neskôr sú už kvety menšie, treba použiť nejaké hnojivo a kedy. Ďakujem za rady.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať