Zavrieť

Porady

Prechod živnosti na s.r.o.

Ahojte, s mužom robíme na živnosť, ale počuli sme, že sročka sa môže viac vyplatiť pokiaľ ide o odvody. Nevieme, či je to pravda...Máte niekto skúsenosť s týmto prechodom? Bolo to výhodnejšie?
A potom by som sa ešte chcela spýtať, či niekto má skúsenosti s lacnými firmami, čo zakladajú firmy...lebo suseda dala asi 30000, no s mužom sa nám to zdá veľa, lebo niekde som videla aj za 12000. Myslíte si, že je v tom nejaký rozdiel? Každá koruna dobrá
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Prechodom na s.r.o. chcete "riešiť" len odvody ? V s.r.o budete zamestnancami, alebo len spoločníkmi s príjmom z podielu na zisku ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Za 12 tisíc asi ťažko ti niekto založí s.ro., keď samotný zápis do OR je za 10 tisíc v kolkoch. Plus poplatky za živnosť,overenie podpisov......
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

smith Pozri príspevok
Za 12 tisíc asi ťažko ti niekto založí s.ro., keď samotný zápis do OR je za 10 tisíc v kolkoch. Plus poplatky za živnosť,overenie podpisov......
preco? ak ten navrh na zapis do OR podaju elektronicky, tak platia sudny poplatok za zapis vo vyske 5.000.- Sk. Doplatia nejake spravne poplatky za ZL + nejake overovanie podpisov a ostane im cca. 6.000.- Sk pre nich...

napr. http://www.eserocka.sk/co_to_stoji.html
0 0
DankaSo DankaSo

DankaSo je offline (nepripojený) DankaSo

veronikasad Pozri príspevok
Prechodom na s.r.o. chcete "riešiť" len odvody ? V s.r.o budete zamestnancami, alebo len spoločníkmi s príjmom z podielu na zisku ?
Dakujem velmi za tvoj zaujem. Neviem co je lepsie...zamestananec sa podla mna neoplati, lebo ked som pracovala, tak boli vysoke odvody, asi ako na tej zivnosti. Nie je nejaka ina moznost? Napr. nejaka ina dohoda, z ktoej by sme mali prijem?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

DankaSo Pozri príspevok
Dakujem velmi za tvoj zaujem. Neviem co je lepsie...zamestananec sa podla mna neoplati, lebo ked som pracovala, tak boli vysoke odvody, asi ako na tej zivnosti. Nie je nejaka ina moznost? Napr. nejaka ina dohoda, z ktoej by sme mali prijem?
Ak chceš pravidelný mesačný príjem, môžeš byť v s.r.o. zamestnaná na Dohodu o vykonaní práce alebo o dohodu o pracovnej činnosti alebo čakať na schválenie účtovnej závierky a vyplatiť si príp. podiel na zisku. V prípade dohody musíš byť v zdr.poisťovni prihlásená ako samoplatiteľ.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Ak chceš pravidelný mesačný príjem, môžeš byť v s.r.o. zamestnaná na Dohodu o vykonaní práce alebo o dohodu o pracovnej činnosti alebo čakať na schválenie účtovnej závierky a vyplatiť si príp. podiel na zisku. V prípade dohody musíš byť v zdr.poisťovni prihlásená ako samoplatiteľ.
Podľa mňa v tomto prípade je spoločnosť povinná prihlásiť dohodára, totiž ide o spoločníka-konateľa (zrejme), kde aj dohoda o pracovnej činnosťi zakladá povinnú účasť na zdravotnom poistení. Teda odvody budú z VZ 10% ZĽ a 4% ZC. Jedine do SP nie je povinný odvod. A samozrejme daň.

Samoplatiteľom sa stane (povinnosť registrovať sa) v tom prípade, ak nebude mať so spoločnosťou žiadny druh pracovnoprávneho vzťahu (TPP, DoVP, DoPČ) a ani z iného dôvodu nie je poistený.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

smith Pozri príspevok
Podľa mňa v tomto prípade je spoločnosť povinná prihlásiť dohodára, totiž ide o spoločníka-konateľa (zrejme), kde aj dohoda o pracovnej činnosťi zakladá povinnú účasť na zdravotnom poistení. Teda odvody budú z VZ 10% ZĽ a 4% ZC. Jedine do SP nie je povinný odvod. A samozrejme daň.

Samoplatiteľom sa stane (povinnosť registrovať sa) v tom prípade, ak nebude mať so spoločnosťou žiadny druh pracovnoprávneho vzťahu (TPP, DoVP, DoPČ) a ani z iného dôvodu nie je poistený.
Nemám osobnú skúsenosť s dohodármi - konateľmi. Myslela som si, že to platí všeobecne na všetkých dohodárov.
Dakujem za opravu ...
0 0
robin77 robin77

robin77 je offline (nepripojený) robin77

Reagujem na prispevok. Som konatelom v dvoch spoločnostiach s ručením obmedzeným a súčasne v oboch spoločníkom. Moja odmena pramení z dvoch zdrojov: zmluva o výkone funkcie konatela a potom este aj koncorocne rozdelenie zisku. Pri rozdeleni zisku 19 percentnu dan plati spolocnost. Pri odmene konatela za vykon funkcie je 19 percentna dan plus 14 percent zdravotne poistenie, dan je vsak znizena o nezdanitelnu cast danovnika, cize dan sa plati nizka. Socialne odvody vsak neplatim ziadne. Tu su suma sumarom vsetky odvody, najlepsie si to osobne prepocitat ci sa pre Vas s manzelom oplati.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Platí čo uvádza robin77.
Kto však chce byť poistený aj pre dôchodok, môže sa v Soc. poisťovni prihlásiť ako samoplatiteľ. Neoplatí sa to pre poberateľov starobného dôchodku.
0 0
robin77 robin77

robin77 je offline (nepripojený) robin77

Pokial ide o druhu otazku, pri prvej spolocnosti som nechal zalozenie spolocnosti na advokata. Potreboval som to rychlo a bolo to dost nakladne, lebo som si nemal casovy priestor zvazit vsetky moznosti. Naklady na zalozenie boli celkovo 45 000 Sk.

Druhu spolocnost sme zakladali za ucelom manzelkinho podnikania a na hradenia jej zivnosti. Tu sme sa uz neponahlali a hladal som nieco lacne, zalozili sme cez jednu bratislavsku firmu za celkovo 12 200 Sk(baldomero.eu).

V oboch pripadoch som bol spokojny avsak nevidim medzi tymito alternativami ziadny rozdiel, nakolko v oboch pripadoch dokumenty a zastupovanie robil advokát, len iná cena.
0 0
DankaSo DankaSo

DankaSo je offline (nepripojený) DankaSo

Dakujem vsetkym za cenne informacie. Najlepsie bude asi naozaj byt konatel. Ta posledna informacia od Robina77 ma fakt zaujala...O aku firmu ide? Mohli by ste mi na nu prosim poslat nejaky kontakt /email, prip.mobil/? Kolko trvalo zalozenie spolocnosti?
Ak by ste mali niekto este s nimi hocijaku skusenost, ozvite sa...Rada si precitam aj ine referencie...
0 0
janina77 janina77

janina77 je offline (nepripojený) janina77

riccado Pozri príspevok
preco? ak ten navrh na zapis do OR podaju elektronicky, tak platia sudny poplatok za zapis vo vyske 5.000.- Sk. Doplatia nejake spravne poplatky za ZL + nejake overovanie podpisov a ostane im cca. 6.000.- Sk pre nich...
Vies mi napisat z coho si usudil, ze je mozne podavat navrh na zapis do OR elektronicky a zaplatit tak len 5.000 Sk? Nejaku pravnu normu alebo kde sa o tom docitam viac.
Ten odkaz co si tam dal, tam to teda vysvetlene nie je a zda sa mi ta suma smiesna, ze by za zalozenie sro brali len 10.000 sk. Budu tam ine skryte poplatky.
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

janina77 Pozri príspevok
Vies mi napisat z coho si usudil, ze je mozne podavat navrh na zapis do OR elektronicky a zaplatit tak len 5.000 Sk? Nejaku pravnu normu alebo kde sa o tom docitam viac.
Ten odkaz co si tam dal, tam to teda vysvetlene nie je a zda sa mi ta suma smiesna, ze by za zalozenie sro brali len 10.000 sk. Budu tam ine skryte poplatky.
Možnosť podávať návrhy na zápis do OR elektronicky je upravená v zákone č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri.

§ 6 ods. 4 zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch: "Ak sa vo veciach týkajúcich sa obchodného registra celý návrh podáva elektronickými prostriedkami, je sadzba poplatku 50% z pevnej sumy ustanovenej v sadzobníku."
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

ja som raz dal zalozit s.r.o. advokatovi a okrem poplatkov vo forme kolkov (cca 13.000) este advokat zapytal 6000. toho roku som si zalozil s.r.o. len za zaklade prispevkov v porade (DIKY!) a ma to vyslo dokopy na 13.000, cize 6000 som usetril
0 0
janina77 janina77

janina77 je offline (nepripojený) janina77

Celsus Pozri príspevok
Možnosť podávať návrhy na zápis do OR elektronicky je upravená v zákone č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri.

§ 6 ods. 4 zákona č. 71/1992 Zb. o súdnych poplatkoch: "Ak sa vo veciach týkajúcich sa obchodného registra celý návrh podáva elektronickými prostriedkami, je sadzba poplatku 50% z pevnej sumy ustanovenej v sadzobníku."
dakujem za objasnenie. Nie je tam potom problem v zarucenom elektornickom podpise? je tento mozne ziskat zadarmo? Alebo ak za mna podava papiere na zapis do OR nejaka firma, tak ja nemusim mat elektronicky podpis?
0 0
Celsus Celsus

Celsus je offline (nepripojený) Celsus

janina77 Pozri príspevok
dakujem za objasnenie. Nie je tam potom problem v zarucenom elektornickom podpise? je tento mozne ziskat zadarmo? Alebo ak za mna podava papiere na zapis do OR nejaka firma, tak ja nemusim mat elektronicky podpis?
Podať návrh na zápis do OR elekronickými prostriedkami môže len ten, kto má zaručený elektronický podpis. A ten zadarmo získať nemožno. Vybavenie zaručeného el. podpisu spolu so súvisiacimi úkonmi stojí nejaké peniaze (od cca 5.000,- Sk), nejakú chvíľu to trvá a spravidla sa vyskytnú aj nejaké tech. problémy, kým sa podarí návrh riadne podať. Ak za Vás podáva návrh niekto iný, kto má zaručený el. podpis, Vy ho mať nemusíte.
0 0
robin77 robin77

robin77 je offline (nepripojený) robin77

DankaSo, firma u ktorej sme si dali založiť druhú spol. s ruč. obm. sa volá Baldomero Consulting (v googli sa dá nájsť bez problémov). Zápis do obchodného registra nás vyšiel 5000 Sk, pretože majú zazmluvneného advokáta, ktorý disponuje elektronickým podpisom. Ešte sa ušetrili náklady aj na tom, že nebolo treba overovať listiny u notára, pretože sa návrh posielal elektronicky a ich správnosť overil uvedený advokát.

janina77, elektronický podpis je nákladná záležitosť, my sme nad ním uvažovali kvôli komunikácii s daňovým úradom, ale nakoniec sme zistili, že sa to veľmi neoplatí. Keď podáva návrh na zápis niekto za teba,stačí ak el. podpisom disponuje táto osoba. Vo vyššie uvedenej firme nám povedali, že zo zákona opakovane za odmenu môže pred súdom zastupovať iba advokát, takže je vlastne potrebné, aby tou osobou bol advokát. Inak je nebezpečenstvo zamietnutia návrhu na zápis.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

robin77 Pozri príspevok
DankaSo, firma u ktorej sme si dali založiť druhú spol. s ruč. obm. sa volá Baldomero Consulting (v googli sa dá nájsť bez problémov). Zápis do obchodného registra nás vyšiel 5000 Sk, pretože majú zazmluvneného advokáta, ktorý disponuje elektronickým podpisom. Ešte sa ušetrili náklady aj na tom, že nebolo treba overovať listiny u notára, pretože sa návrh posielal elektronicky a ich správnosť overil uvedený advokát.

janina77, elektronický podpis je nákladná záležitosť, my sme nad ním uvažovali kvôli komunikácii s daňovým úradom, ale nakoniec sme zistili, že sa to veľmi neoplatí. Keď podáva návrh na zápis niekto za teba,stačí ak el. podpisom disponuje táto osoba. Vo vyššie uvedenej firme nám povedali, že zo zákona opakovane za odmenu môže pred súdom zastupovať iba advokát, takže je vlastne potrebné, aby tou osobou bol advokát. Inak je nebezpečenstvo zamietnutia návrhu na zápis.
robin77, tak si robis silou mocou reklamu?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
slabikar Pozri príspevok
robin77, tak si robis silou mocou reklamu?
Nezištne odovzdal skúsenosti, a vcelku kvalitné informácie. Áno, slušná reklama slušného nicku.
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Danila Pozri príspevok
Nezištne odovzdal skúsenosti, a vcelku kvalitné informácie. Áno, slušná reklama slušného nicku.
ano, slusny nick zalozeny 20.9.2008, teda dnes. poznam to, aj ja tak robim reklamy
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať