Zavrieť

Porady

Notebook - áno či nie?

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Stojím pred dilemou uvedenou hore v názve témy. Stručne skúsim spísať moje za a proti:

Za: Z priestorových dôvodov (veľký PC už ozaj nemám kam strčiť, aby nezavadzal) doma potrebujem čosi malé, počítačoidné, kde budem mať word, excel, adobe, power-point, možno nejaké to kreslenie, slovníky, internet (hlavne kvôli pošte, občas kvôli hľadaniu nemeckej terminológie ), úplný sen je, ako si ležím v posteli v lone miesto mačky počítačík a ja si s vystretými lábočkami prekladám a prekladám a prekladám, kým nezaspím

Proti: všetci na to nadávajú - je to drahé, keď sa čosi pokazí môžem to vyhodiť, kazivosť je zrejme dosť značná (z druhej ruky vraj už vôbec nemám kupovať takýto zázrak), to čo si môžem dovoliť (tak do 30.000 už aj s DPH) je zrejme posledný šajsdrek ktorého sa obchodník potrebuje zbaviť, trebak tomu (aspoň k tým mojim nedokonalým modelom, ktoré by som si mohla dovoliť) kopec príslušenstva, ktoré ho i tak predražia.....
Ja by som chcela samozrejme čo najľahší, tie sú však zasa vraj najhoršie a čím ťažší tým vraj lepší....
Uvažovala som nad ponukou zo Sharku (bilboardy po celom meste ), len tam sa človek musí na 2 roky upísať oranžovému diablovi - takú chybu som už raz urobila s ST-diablom, no more!
Som z toho úplne magor, poraďťe, pridajte vlastnú skúsenosť, názor....
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja nemám problémy ani s Microsoft Office, ani s Open Office, s oboma pracujem, aj keď medzi nimi kompatibilita nie je dokonalá, ale ja mám v robote Open Office, šéf má Microsoft Oficce. Doma mám len Open Office. A som spokojná a ja nebudem 10tis. vyhadzovať za legálny Microsoft Office keď nemusím.

Ohľadom notebooku: na účtovníctvo doporučujem prídavnú klávesnicu a myšku.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Otázka používania OPen Officu - to je návyk, iste tabulkový procesor je málo kompatibilný s MS Office, pre výpočty, kde nepotrebujem niečo posielať von, bohato postačuje, má tiež možnosť konverzie do PDF formátu, to MS nemá. Nestalo sa mi, že by mi menil fonty, potom je v ňom niečo zle nastavené. Ak chcem niečo poslať zákazníkovi, tak mu to pošlem v PDF formáte, on má možnosť si to pozrieť, nemôže mi to zmeniť. Čo je dôležité, je to, že za OPen office neplatíte nič, za MS musíte zacvakať pri plnej verzii až 20 tisíc. Ak zoberieme tú možnosť, že všetci budú používať OO, tak Otvorená brána príde o miliardy, ktoré nazbieral po celom svete. Potom budú aj posielané dokumenty kompatibilné. Ja som chcel vo svojom príspevku povedať len to, kde sa dá dobre ušetriť. Ak má niekto dostatok peňazí nech si kúpi MS Office. Tiež je dobrý.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

anto len to prosim ta neber ako nejaky osobny utok prepanajana!!! ja osobne som tak trochu nadsenec pre rozne nove veci a taktiez sa mi nepaci monopol, ktory ma microsft. aj som to skusal s linuxom, myslim si vsak, ze tento system ma k plnej funkcnosti a hlavne pouzitelnosti pre bezneho uzivatela este daleko...
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ja som sa tiež rozhodovala, či si mám kúpiť notebook, alebo normálny počítač s LCD monitorom. Nakoniec ma kolega presvedčil, aby som si kúpila notebook. Vraj je to menšie a spratnejšie. Počítač by si nemala kam dať, tvrdil mi.

Som s ním síce spokojná, ale priznám sa radšej by som mala ten normálny počítač.

1. musela som si kúpiť myš, bez ktorej sa človek nezaobíde
2. musela som si kúpiť externú klávesnicu, lebo na notebooku sa zle nahadzuje účtovníctvo, hlavne kôli číslicam
3. rozbočovač, lebo keby som ho nemala, tak nemôžem používať aj myš aj klávesnicu naraz
4. kúpila som si tlačiareň, bez ktorej sa nedá pracovať, že ?
5. keď to všetko rozbalím, tak je toho asi toľko, ako keby som mala normálny počítač s LCD monitorom

Jediná výhoda notebooku je, že ho môžem zobrať zo sebou na cesty.

Pri najbližšej príležitosti si kúpim LCD monitor a počítač /krabica/ v polovičnej veľkosti.

Toť môj názor. Na účtovníctvo je notebook len pomocný počítač, keby som išla za zákazníkom a chcela by som si nahodiť jeho údaje, prípadne mu ukázať predbežný hospodársky výsledok. Inak ak niekto nahadzuje účtovníctvo viacero firmám ako ja a je toho veľa, tak sa bez externej klávesnice pracuje zle.

Stál ma 36.900,- Sk
Intel CelleronD 330(2.6GHz),,15" XGA (1024x768),,256MB RAM,,40GB HDD,,DVD/CD-RW, FDD
USB 2.0,,LAN 10/100,,video pamäť zdieľaná,,až 64MB DDR DirectX 8,
FireWire, BLUETOOTH,,1xP, 1xserial, PS/2,,IrDA 1.1 port, 3x USB 2.0
TV-out,,Li-Ion batéria 4400 mAh,,modem 56k,,bez OS,,3kg, 329x275x36mm

Ahoj
Naposledy upravil Katarína STR : 10.05.05 at 06:30
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
bepo
Lubi-nebuď škrob a radšej investuj do zväčšenia lebensraumu ako Karkulka,ževraj Skanska teraz výhodne ponúka byty
bepo bepo, keby som pri tom nevidela ten tvoj úškrn .... ďakujem sídlisko už neprosím Lebo ver, že z toho nič iné nebude, ak to Skanskej prejde v tejto podobe. Na stavebnom úrade za dverami už čakajú majitelia ďalších 135 ha v susedstve skanskej - a ak nie sú ekonomicky na hlavu padlí, alebo dáky nebodaj uvedomelí romantici - no tak tam budú stavať čo?... už teraz je mi ľúto ľudí, ktorí naletia reklame na bývanie v krásnej prírode v pomaly div že nie rodinných domoch, a zrazu zistia, že bývajú na začiatku 4-poschodovej "Petržalky", do práce budú musieť chodiť o hodinu skôr, lebo neprejdú cez štupeľ pri Riviere.....ale veď sme mesto, tak nemáme čo pindať ej hor sa sveta paneláky, ej hor sa do zvyšku prírody ...... a potom príde na rad Železná studnička, Koliba, Horský park - no a skončili sme. Najbližšia príroda bude v Alpách, ale veď sme už v EU, takže čo!

Ale ďakujem za rady ohľadom notbookov, som asi tam kde predtým jedni sú za iní kategoricky proti, takže asi znovu musím vyskúšať na vlastnej koži. Zaujímavá info tu bola o nejakom zmenšenom PC v rozmere notebooku - nevie o tom niekto viac?
Naposledy upravil luebchenko : 11.05.05 at 08:41
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
keď budeš mať chvíľu času/čo je u teba dosť pofidérny pojem/ donesiem ti ukázať mojho notebúka...
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
tie malé skrinky...sa volajú jednoducho MINI
http://www.jdc.sk/sITX.htm
tu sa nachádzajú viaceré možnosti tých malých skriniek
wmpc.jpg  
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
ale ja chcem niečo hotové to keby som to mala dať dade skladať, tak to už ozaj do dôchodku budem mať

ja už asi len ten notbuk budem ešte nejaký ten mesiac vyberať
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
luebchenko
ale ja chcem niečo hotové to keby som to mala dať dade skladať, tak to už ozaj do dôchodku budem mať

ja už asi len ten notbuk budem ešte nejaký ten mesiac vyberať
však do toho si vyberieš , čo ty potrebuješ....
toto sú len skrinky...ich ukážka...že akú su maličké...
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
ahá, no šak to hádam dade budú mať aj live vystavené, nie? vidím že budem musieť naplánovať nejakú tour de PC obchody
0 0
Myro Myro

Myro je offline (nepripojený) Myro

Lubka, jeden taky malinky mam skladom a viem ti urobit skvelu cenu. poslem ti mailom popis a foto ak chces. Daj mi prosim vediet. A volaju sa tieto male zazraky BAREBONE PC Inak je to skvela vec, dokonca to ma aj tasku na prenasanie....
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
ľubi, kukám do Metraletáku platného od 25.5.-7.6.2005 a tam vidím toto:
ACER NOTEBOOK TM 2354LC:
- optická mechanika DVD-CD-RW
- displej 15" TFT XGA
- modem 56 k, sieťová karta, XP Home CZ
- 10/100 LAN (kompletná technická dokumentácia výrobku k dispozícii vo veľkoobchodných strediskách)
- Intel Celeron M 350, 1.3 GHz
- operačná pamäť 256 MB DDR 266 MHz
- pevný disk 40 GB ULTRA ATA/100

... vôbec neviem, čo som ti tu napísala , najviac rozumiem asi tomuto: CENA 21 999,- Sk bez DPH (s DPH 26 178,81 Sk)
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
vladan
ľubi, kukám do Metraletáku platného od 25.5.-7.6.2005 a tam vidím toto:
ACER NOTEBOOK TM 2354LC:
- optická mechanika DVD-CD-RW
- displej 15" TFT XGA
- modem 56 k, sieťová karta, XP Home CZ
- 10/100 LAN (kompletná technická dokumentácia výrobku k dispozícii vo veľkoobchodných strediskách)
- Intel Celeron M 350, 1.3 GHz
- operačná pamäť 256 MB DDR 266 MHz
- pevný disk 40 GB ULTRA ATA/100

... vôbec neviem, čo som ti tu napísala , najviac rozumiem asi tomuto: CENA 21 999,- Sk bez DPH (s DPH 26 178,81 Sk)
...v METRE také veci nekupovať !!!!!!!!!!!!!!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Radšej v normálnom počítačovom obchode.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mám čerstvý, typ ako píše Vlaďka (nie z METRA), ešte prikúpená pamäť (256 MB)+ redukcia USB+ myška = s DPH 28.97O,-
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
veď práve...256 MB je dosť malá pamäť..
a zato je lepšie kupovať v obchode s PC..a nie v Metre..tam už sa väčšinou rozšíriť nedá
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To sú nevýhody Metra - niečo dokúpiť.
Až na tú pamäť zostava celkom OK.
0 0
rabek rabek

rabek je offline (nepripojený) rabek

Informacne technologie :-)
Hlinkovx
...v METRE také veci nekupovať !!!!!!!!!!!!!!
-preco v Metre nie? Ja predavam PC a spol, ale niekedy v Metre je taka cena, ze sa jej ani moj nakup nevyrovna.
0 0
Duša Duša

Duša je offline (nepripojený) Duša

mama štyroch detí
Prečítala som si celú túto tému. Je fajn, škoda, že pre mňa už po funuse. Riešili sme s manželom pred dvoma mesiacmi túto istú vec. Dopadlo to u nás tak, že "z priestorových dôvodov" sme si kúpili notebook. Počítač sme potrebovali nový kvôli tomu, že na starý, teda veľmi starý počítač sme nemohli napojiť internet. No a výsledok je ten, že na notebooku prezerám internet, najma poradu, a starý počítač, ktorý sme chceli dať do šrotu, slúži ďalej najma na vedenie účtovníctva (Na notebooku sa robí zle). Takže sme "ušetrili kopu miesta".
0 0
mirec28 mirec28

mirec28 je offline (nepripojený) mirec28

  • mobilita. Vyhodou je, ze mozes ist s nim von. Mozes ist s nim do prace. Mozes ist vsade. Ak nepotrebujes nikam chodit, mozes s nim aspon utiect do vedlajsej miestnosti a nerusit tak manzela/manzelku pri spanku, alebo s nim mozes utiect pred rozvrestanymi detmi niekde do ticha, kde sa mozes lepsie sustredit na pracu. To je pre mna neocenitelny fakt a z podobnych dovodou som si kupil notebook. Nikdy som to neolutoval.

  • "úplný sen je, ako si ležím v posteli v lone miesto mačky počítačík a ja si s vystretými lábočkami prekladám a prekladám a prekladám, kým nezaspím" - zda sa to ako velka vyhoda. Z casti je, a z casti nie. Mozno uz po pol hodine takeho lezania zacnes hladat inu polohu. Zistis ze ta tiez nie je dobra.. Ani ta.. Nakoniec budes cela polamana. Nici sa ti chrbtica. Da sa tak precovat, ale nie dlho. Navyse musis davat pozor na vetraky, aby bol notebook dostatocne chladeny. Ak ich upchas perinou, nemusi to chudak vydrzat.
  • "všetci na to nadávajú - je to drahé, keď sa čosi pokazí môžem to vyhodiť" - je to fakt drahy spas. Ak nerobis casto na PC, neoplati sa, jedine ze by si nemala kam davat peniaze. To asi neni tvoj pripad. Za cenu najlacnejsieho notebooku si mozes splasit bombovy PC. S opravami je to fakt tazke. Ale ak ho potrebujes, tak tymto by som sa zbytocne nezatazoval.

Takze tak. Ja mam teraz notebook na kolenach, sedim na posteli, boli ma chrbat a krk... Ale som spokopjny, ze ho mam.

Teraz by som sa nepozeral na moznosti opravy, ani cenovo neporovnaval s klasickym PC. Treba sa zamerat na prinosy. Jedinym prinosom pre teba bude mobilita. Poloz si otazku: potrebujem byt mobilna? Do prace ho brat nebudes, lebo tam nan neudes mat cas. A aj tak tam mas asi desktop. Vo volnom case ho von brat nebudes, lebo ti bude na obtiaz.

Ak sa mas doma kde zavriet so svojim desktopom tak, aby si nikoho nerusila hukotom a blikotom, staci ti desktop. Ak nemas svoju izbu kde si sama a planujes robit neskoro do noci (vtedy sa najlepsie robi), tak ti pride notebook velmi vhod a mozes si ho ist rovno kupit.

Planujes chodit von, sadnut si do travy a pracovat? Znie to lakavo, ale podla mna malo efektivne. Je tam vela veci, co ti odputava pozornost. Robota ti bude trvat dlhsie. Lepsie ju spravit rychlo doma a potom si niekam vyst, ako robit vonku cely den. Pripadne si robit v praci prestavky a ist sa poprechadzat von. Naberes tam kopec novych myslienok, ktore potom budes moct doma vklude zrealizovat.

Cim je notebook lahsi, tym je zrejme mensi. Lahsie sa prenasa, co je vyhoda. Nevyhoda je, ze ma maly displej, menej miesta na klavesnici. Ja osobne mam z tych "vacsich" kusov. Velky sirokouhly displej, vela miesta pre ruky. Ked som ho kupil, zdal sa mi velky. Teraz by som za nic nemenil - lutujem tych s malymi displejmi.
Moj nazor - neoplati sa kupovt lacny kus. Radcej chvilu pockat, priplatit a kupit nieco lepsie. Jedine ze by si potrebovala byt co najrychlejsie mobilna, alebo nemas vlastnu izbu, tak ako som pisal vyssie. Vtedy si kup notebook. V ostatnych pripadoch Ti poskytne viacej komfortu klasicky desktop.
Ak sa rozhodnes pre notebook, pri kupe venuj pozornost hlavne jeho parametrom a nie iba cene. Inak sa Ti moze stat, ze o mesiac zistis ze Ti velmi nevyhovuje a radcej si si mala kupit PC.

Tot vsjo. Rozhodni sa sama.. A mozno ho uz doma mas.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať