Zavrieť

Porady

Nelegálna práca ?

..moze niekto v tejto republike pracovat aj zadarmo..myslim praca, bez vyplaty, bez odvodov, bez prihlasenie do SP..
definuje toto niejaky zakon??
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

vandaniels Pozri príspevok
..moze niekto v tejto republike pracovat aj zadarmo..myslim praca, bez vyplaty, bez odvodov, bez prihlasenie do SP..
definuje toto niejaky zakon??
Áno, doma sám pre seba.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
vandaniels Pozri príspevok
..moze niekto v tejto republike pracovat aj zadarmo..myslim praca, bez vyplaty, bez odvodov, bez prihlasenie do SP..
definuje toto niejaky zakon??

Tak toto ti nikto neuverí, že máš niekoho vo firme, ktorý pre teba pracuje zadarmo
jedine ako poznamenala VERONIKA: "doma sám pre seba"
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vandaniels Pozri príspevok
..moze niekto v tejto republike pracovat aj zadarmo..myslim praca, bez vyplaty, bez odvodov, bez prihlasenie do SP..
definuje toto niejaky zakon??
Rodinní príslušníci ak sú dôchodkovo poistení z iného dôvodu alebo dôchodcovia a študenti denného štúdia.
Definuje to zákon o nelegálnej práci
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Za nelegálne zamestnávanie sa nepovažuje, ak pre fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom, vykonáva prácu jeho príbuzný v priamom rade, súrodenec alebo manžel, ktorý je dôchodkovo poistený, je poberateľom dôchodku podľa osobitných predpisov, alebo je žiakom alebo študentom do 26 rokov veku.Nie je potrebná zmluva.
0 0
vandaniels vandaniels

vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

to myslite vazne..to je mi stat..nik ani uz zadarmo nesmie pracovat..=> ani zamestnavat..
0 0
vandaniels vandaniels

vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

vikinka: ako som sa spravne docital, aj student, ziak musi mat zmluvu...: dohoda o brigadnickej praci studenta..
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vandaniels Pozri príspevok
to myslite vazne..to je mi stat..nik ani uz zadarmo nesmie pracovat..=> ani zamestnavat..
veru nie, lebo to inšpekcii práce nepreukážeš. Ak ťa chytia bez pracovnej zmluvy a prihlásenia, zaplatíš pokutu ako zamestnanec 1000sk a zamestnávateľ 10 tis.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vandaniels Pozri príspevok
vikinka: ako som sa spravne docital, aj student, ziak musi mat zmluvu...: dohoda o brigadnickej praci studenta..
pokial je rodinný príslušník živnostníka, nemusí. V inom prípade ano.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak nie príbuzný v priamom rade a pracuje ,musí mať uzatvorenú,niektorú z uvedených dohôd,nakoľko by sa jednalo o nelegálne zamestnávanie zo strany zamestnávateľa.
0 0
vandaniels vandaniels

vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

dakujem Vam mockrat...idem pisat cestne prehlasenia (snad to pomoze) a ine odvolania..mmm...
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
veronikasad Pozri príspevok
Rodinní príslušníci ak sú dôchodkovo poistení z iného dôvodu alebo dôchodcovia a študenti denného štúdia.
Definuje to zákon o nelegálnej práci
Samozrejme toto je v poriadku, v tomto prípade súhlasím.
Len pri položení tej prvotnej otázky človeka napadne - fúú aký prešpekulovaný zamestnávateľ, chce zamestnávať a neplatiť za to nič
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vandaniels Pozri príspevok
dakujem Vam mockrat...idem pisat cestne prehlasenia (snad to pomoze) a ine odvolania..mmm...
aké čestné prehlásenia a odvolania voči čomu ?
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
vandaniels Pozri príspevok
dakujem Vam mockrat...idem pisat cestne prehlasenia (snad to pomoze) a ine odvolania..mmm...

počkať, počkať, aké čestné prehlásenie? Pracuje u teba niekto z rodiny, na ktorého sa nelegálna práca nevsťahuje, alebo čo ideš odvolávať a prehlasovať na svoju česť?
To som z toho mierne zmätená
0 0
vandaniels vandaniels

vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

Dakujem Vam mockrat..idem pisat cestne prehlasenia (snad to pomoze), a ine odvolania..mmm..
0 0
vandaniels vandaniels

vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

..pretoze som nezamestnaval ziadneho rodineho prislusnika..vlastne som nezamestnaval nikoho...len jaksik si to urad inak vysvetlit, a urcit ho za zamestnanca...mojho kamarata...cize, co ine mi ostava..??
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
vandaniels Pozri príspevok
Dakujem Vam mockrat..idem pisat cestne prehlasenia (snad to pomoze), a ine odvolania..mmm..
a aj tak neviem čo tým chceš dosiahnuť
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
vandaniels Pozri príspevok
..pretoze som nezamestnaval ziadneho rodineho prislusnika..vlastne som nezamestnaval nikoho...len jaksik si to urad inak vysvetlit, a urcit ho za zamestnanca...mojho kamarata...cize, co ine mi ostava..??
Zaujímavé a čím ďalej viac
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

vandaniels Pozri príspevok
..pretoze som nezamestnaval ziadneho rodineho prislusnika..vlastne som nezamestnaval nikoho...len jaksik si to urad inak vysvetlit, a urcit ho za zamestnanca...mojho kamarata...cize, co ine mi ostava..??
pokial ho našli napr. za pultom tvojej predajne, ťažko to vysvetlíš ...
0 0
vandaniels vandaniels

vandaniels je offline (nepripojený) vandaniels

cestne prehlasit, ze osoba ktora sa tam vyskytla u mna nepracovala, ani pracovat nebude..je to tak, cize nemam stym problem..a on tiez nie..len si musim stat za svojim predsa..im nezaplatim pokutu za nic..no nie?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

To je pokračovanie tejto témy?:

http://www.porada.sk/t90345-nelegaln...mestnanie.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať