Zavrieť

Porady

Zmluvy o dvojitom zdaneni

Zdravim všetkych,

viem mi niekto poradit ako je to vlastne s tym, ked Slovenko ma podpisene zmluvy o dovitom zdaneni s urcitymi krajinami, tak ako je to potom vlastne s daňami v tychto krajinach a ci je potrebne aj na slovenksu niekde uviest to ze som tie svoje prijmi zdanoval niekde inde tak aby som si ich mohol legalnou cestov uzivat.

Konkretne by ma zaujimala krajina Malta, a prijmi by mi plynuli z loterii alebo podobnych hazardnych licencii.

budem rad ak zapojite svoje nazory pripadne skusenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    S Maltou nemám žiadne skúsenosti (iba ak môj manžel, keďže je stavbár), ale napíšem aspoň o čo sa máš oprieť.

    Pri zamedzení dvojitého zdanenia sa postupuje podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia s daným štátom, o čom hovorí § 45 zákona o Dani z príjmov.

    • Zmluva medzi Slovenskou republikou a Maltou
    Ministerstvo zahraničných vecí Slovenskej republiky vydalo oznámenie č. 318/2000 o uzatvorení Zmluvy medzi Slovenskou republikou a Maltou o zamedzení dvojitého zdanenia a zabránení daňovému úniku v odbore daní z príjmov a majetku.
    Zmluva nadobudla platnosť 20. augusta 2000.

    Zmluvy o dvojitom zdaneni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.