Zavrieť

Porady

Nadmerné nadúvanie

Maja39

Maja39 je offline (nepripojený) Maja39

Maja39
Prosím Vás o rady a názory. Môj manžel (27) trpí nadmernou tvorbou plynov a nadúva ho. Problémy s odídením plynov nemá, ani netrpí kolikou. Len proste sa mu tieto plyny stále tvoria. Je to veľmi nepríjemné nakoľko pracuje s ľuďmi a veľmi ho to obmedzuje.

Otázka znie. Čo môže toto nadúvanie spôsobovať a ako to môžem ovplyvniť napr. ja varením.

Ďakujem za rady, postrehy...
dusansl ZACHRÁNI NÁS DETOXIKÁCIA ? I.


Novodobá medicína ignoruje skutočnosť, že bez dôkladnej očisty celého tela , sa nedá dosiahnuť jeho vyliečenie. Túto základnú pravdu spoznali ľudia Tibetu už pred štyritisíc rokmi.
Súčasná medicína dokázala , že ľudské telo je zásobované živinami nevyhnutnými pre život sieťou ciev a kapilár, ktorých dľžka je viac ako 100 tisíc kilometrov. Ako sa dá predísť hoci srdcovocievnym ochoreniam, keď tento dokonalý systém pravidelne nechceme čistiť.

Pravdu o najčastejšej príčine vzniku zdravotných ťažkostí , ktoré časom prejdú do akútnych či chronických chorôb poznali Tibeťania pred viac ako štyritisíc rokmi.
Musíme si uvedomiť, že pri súčastnom spôsobe stravovania a výživy platí nasledovné:
- 2O ročný človek ma približne 15% ciev čiastočne zanesených soľami a cholesterololom.
- 4O ročný človek má už vo svojich cievach toľko nánosov rovnakého zloženia , že priechodnosť jeho ciev je znížená dokonca o 50%.
- 60 ročný senior je na tom ešte horšie. Celý jeho cievny a kapilárny systém je priechodný len na 25% . Zostávajúcich 75% vypľňajú usadeniny solí a cholesterolových plátov.
Uvedený prierez základnými vekovými skupinami temer bez výnimky platí ako pre Európu ,tak skoro pre celý zbytok západného sveta.

Povezdte teda, ako môžu byť jeho obyvatelia zdravý?

Ako sa dá predísť srdcovocievnym ochreniam, keď taká zložitá rieka života akým v skutočnosti cievny systám je , zostane upchatá kalmi?

Kto z ľudí vie o skutočnosti, že sa ľudskom tráviacom trakte za 40 rokov života od 4 ať do 15 kilogramov kalových usadenín! Málokto . Smutné je , že o týcho život skracujúcich nástrahách už pred tisícročiami dobre vedeli ľudia ďalekého východu . Vzdelanci vo svojich medicínskych traktátoch dokonca uvádzali, že práve tráviaci trakt je to miesto, ktoré verne v celej šírke odzrkadľuje stav ľudského zdravia. Práve oni dospeli k poznaniu, že až 75% ľudskej imunity má zaklad v črevách. Svojou mimoriadnou vnímavosťou a výnimočnými pozorovacími schopnosťami zistili, že ak má byť šlovek zdravý, musí si svoje črevá vyprázdniť následne po každom jedle.
V modernej dobe tento rytmus nedokáže udržať najmenej 25-30 % dopelych ľudí. Nie je žiadna výnimka, že až takéto vysoké percento máva stolicu raz za dva –tri dni. Ale viac ako päť percent ju má až len raz za päť dní.
Erópsku populáciu svojimi výskumami začal zachraňovať nemecký lekár Johan Kekkeweg, ktorý v roku tisídeväťstopäťdesiať päť publikoval svoju štúdiu o ľudskej autotoxikácii teda samootravy celého organizmu.
Práve on exaktne dokázal , že každodenej strave sa do ľudského tela dostáva nemalé množstvo rôznych škodlivýn. Zároveň svoje poznatky zhrnuk do nasledujúcej stupnice :
- Ideálny stav - ľudský organizmus pracuje normálne, celý črevný systém je čistý , telo dostáva všetky prijaté živiny. Tento stav nazval prvým. Teda základným fyziologickým štádiom.
- V post pubertálnom veku v rozpätí do dvadsiateho roku veku človeka, sa toxikácia tela dostáva do štádia, ktorú vnímavý človek už začína pociťovať. Navonok sa to prejavuje ako častejšie vyskytujúci sa kašeľ, hančky, časté močenie, neraz sa vyskytne sa aj zdanlivo bezdôvodné zvracanie .
Človeka začína trápiť nevysvetlitelné potenie, zvýšená teplota hoci ho nič nebolí,
alebo sa odrazu objavujú hlieny.
Všetky tieto vonkajšie prejavy sú dôsledkom zvýšenej záťaže organizmu. Spôsobujú ju stále pribúdajúce toxíny a potravinové odpady. Vo výžive na druhej strane chýbajúce bielkoviny,tuky,uhľovodíky, minerály,vitamíny..... V snahe prinavrátiť ideálny stav organizmus zosiľnuje očistnú činnosť, ktorej dôsledkom sú už popísané ťažkosti. Tento sav môžeme pomenovať stavom dôrazného varovania!
Obyčajne toto varovanie ignorujeme, lebo sa ho snažíme potlačiť hltaním všelijakých analgetík. Toto sú typické prejavy druhého štádia toxikácie.

- V treťom štádiu toxikácie nastáva masívnejšie narastanie celkovej otravy.Na povrchu
tela sa objavujú chronické zápaly na rôznych miestach tela. Pre toto štádium sú rovnako charakteristické hnisavé vredy na tele, časté hnisavé angíny, zápal slepého čreva- čiže pendixída, ale rovnako aj bronchitída, prostatitída. Rovnako charakteristické bývajú aj výskyty fibromiómov či cýst, lipomy ale aj mastopatia tyretoitída a k celkovému výpočtu nesmieme zabudnéť ani na heneroidy či zápaly okostnice. Priatelia, ani jednu z vymenovaných chorôb by som neoznačil za zanedbateľnú! Každý súdny človek musí uznať, že sú to choroby závažné - je to akési posledné varovaanie pred záverečnou tragédiou.
Nepopierateľne hovorí - človeče pozor!

- Ak tačne zlyhávať látková výmena a prichádza strata imunity, reč môže ísť len o
začiatku porúch, viažucich sa k čtvrtému štádiu. Poruchy sú už na hĺbkovej úrovni orgnizmu. V tomto čtídiu sú normálne kamene v žlčníku alebo v obličkách či močovom mechúri, polyartritída, dna, osteochondróza ale aj radikulitída.
Ozdobou tohoto stavu je patologická chudosť,či obezita všetkého druhu.V medicíne sa tento stav nazýva porucha tukovej výmeny a nikto z lekárov ju dnes neberie na ľahkú váhu! Len krôčik chýba k tomu aby Vás znenazdania prekvapil oznam lekára , že Vás do konca života na všetkých cestách bude sprevádzať Cukrovka- ktorej diagnostikovanie hovirí , že v tele priško k poruche uhlovodíkovej výmeny.
Nie je vzácnosťou , že u sotva štyridsaťročnej ženy sa objaví predčasné klimatkérium a hormonálne nádory. Rovnakočasté dokonca u mldších ročníkov sú neplodnosti a disfunkcie vaječníkov. Všetky tieto daignózy sa viažu k jednému fenoménu s názvom : ,,Hormonálna porucha“
Za nemej vážne je potrebné považovať objavenie sa nespavosti, migren=ozne bolesti hlavy či syndróm chronickej únavy. Nejeden šlovek by vedel rozprávať.....
Všetky teieto stavy majú spoločného menovateľa je ním „porucha nervového systému “
Bolo by dokonalo smiešne, keby nebolo vážne, že „roky zdravý človek“ má zrazu alergiu na všetko. Alebo sa objavia rôzne polynózy . Až odborné vyšetrenia potvrdia stratu imunity.
K výpočtu chorôb by nebolo dobrí zabudnúť na varikózy ale ani na často diagno- stikovanú trombózu. Zaisto mi dáte za pravdu, že toto sú skutočne vážne diagnózy.
A priatelia, toto už je len krôčik k začiatku ozajstného utrpenia. Ak sa ani pri táchto varovaniach človek nezobudí zo sna ľahostajnosti samého k sebe dočná sa piateho štádia poškodenia svojich orgánov.

- V tomto štádiu sa už nikto nemôže diviť, že má cirhózu pečene, alebo obličkovú nedostatočnosť. Rovnako charakteristická je aj tromboembólia. Infark myokardu alebo mozgová príhoda neodmysliteľne patria k stavom, ktoré Vás určite postretnú. Poviem Vám, žiadna výhra! A to si naozaj neviete predstaviť, čo vie s človekom narobiť diabetická či pečeňová kóma. Proti nim je pápal podbrušnice úplná hračka.
- Za najzávažnejšie považujeme diagnózy považujeme všetky formy rakoviny,AIDS
či sarkóm alebo leukémiu.

Moderné medicínske prístroje dokážu spoľahlivo diagnostikovať približne 1 cm veľký nádor. Je dokázané, že do takejto veľkosti môže dorásť približne za desať až dvanásť rokov. Kto s nás vie , v ktorom štádiu možného rastu sa nachádza? Len vlastná ľahostajnosť a falošný pocit nenahraditeľnosti nás vedie k presvedčeniu , že nás sa tento vývoj zdravia netýka.
Tých ostatných áno, mne nič nie je! Nič ma predsa nebolí!
Upokojuje sa každý druhý Slovák.
Podľa nedávno publikovaných výsledkov medicínskeho výskumu má každý živý organizmus v sebe aspoň jedného nebezpečného parazita. Ešte aj v tom je človek výnimkou, že obyčajne ich má naraz niekoľko. Prostredie v ktorom tieto organizmy parazitujú, sú naše nečistotami zalepené črevá. Takéto znečistenie čriev je ideálne na ich nekontrolovateľné pomnoženie. Potom už nasleduje len obsadenie celého tráviaceho traktu touto parazitickou armádou . A beda , ak ľudské telo z nejakej príčiny zoslabne, čím ešte viac upadne vo väčšine prípadov aj tak slabá imunita.
Podľa zistenia Bostonských výskumníkov , parazity čriev len v novodobých dejinách zabili viac ľudí, ako všetky moderné vojny dokopy.
Pomôžem Vám v rozhodnutí, či už nastala chvíľa, keď z pohľadu toxicity čriev je potrebná ich dôkladná očista. Trápi Vás jeden alebo niekoľko z uvedených problémov?

. Častý temer stály pocit slabosti a únavy
. Nadúvanie a plynatosť ,faltulencia
. Nadváha či patologická chudosť
. Nedostatočné trávenie
. Dráždivosť alebo náladovosť
. Sťažené dýchanie a silne zapáchajúca stolica
. Časté nachladnutie a vracajúce sa bolesti hlavy
. Neupokojiteľný pociť hladu
. Uhrovitosť, vyrážky či iné kožné problémy
. Pocit kovovej pachute v ústach
. Zlatá žila
. Opakujúca sa infekcia Candidy
. Alergia na jedlá vo všeobecnosti
. Parazity indikované v stolici

Proces komplexnej očisty stien žalúdka , celého tráviaceho traktu včítane črevných klkov , je v podstate možný niekoľkými spôsobmi. Ich účinnosť a ohľaduplnosť k organizmu človeka nemienim komentovať.
Očista v celej svojej šírke a aj dokonalosti je nielen účinná , ale jej história je tisícročia stará. Lekári Tibetských lámov dobre vedeli, že znečistený- toxikovaný organizmus nie je možné uzdraviť. Na základe ich vedomostí sa v dnešnej dobe podarilo zostaviť postupy , ako zostavovať čistiace kúry pre jednotlivé vekové kategórie ale aj škálu sprievodných príznakov.
Lebo tak ako každý človek je jedinečný – tak niet dobrej univerzálne pôsobiacej čistiacej kúry.
Aby ste sa sami pričinili o zachovanie svojho zdravia nestrácajte čas. Konajte- lebo Vaše zdravie je len vo Vašich rukách.
Pekný deň praje dusansl
SaDell Ahoj,
chcem podstupit ocistu o ktorej pises. Ako sa dozviem viac informacii?
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  appolko

  appolko je offline (nepripojený) appolko

  appolko
  Ja mám podobný problém hlavne po konzumácií jabĺk (stačí mi aj 1 - 2 za deň a silnejšie nadúvanie trvá aj 2 dni po ich konzumácii), prípadne po konzumácii rascového chleba.
  Riešim to hlavne obmedzovaním sa.
  Rozalka

  Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

  Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
  Poznám tieto problémy
  Jednou z možností je užiť pred alebo počas jedla Espumisan.
  Asi pred mesiacom som začala piť každé ráno 3 dlc nápoja acidko (modré, bez príchutí) a teraz si uvedomujem, že som za celé obdobie nepotrebovala espumisan. Skúste to aj vy.
  katamama

  katamama je offline (nepripojený) katamama

  katamama
  A čo tak si dať obyčajný kmín / rascu / podľa možnosti rozdrvenú, aby neboli problémy s prehltaním, dostať to v každom obchode s potravinami. Nuž kto chce ušetriť peniazmi za Espumisan to radšej uvíta... A tiež keď viem ktoré jedlá mi spôsobujú nadúvanie, tak sa im radšej vyhnem- napríklad fazuľa, kapusta a podobne.
  Rozalka

  Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

  Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
  Katamama, dala som ti súhlas, lebo sčasti s tebou súhlasím.
  Je to veľmi jednoduché: vynechať jedlá, ktoré nadúvajú, lenže - takmer všetky druhy zeleniny nadúvajú.
  Sú ľudia, ktorí isté jedlá nemôžu jesť zato, že nadúvajú, iné zas zato, že spôsobujú zdravotné problémy v inej oblasti, nakoniec im vyjde, že môžu bez problémov piť len čistú vodu.
  Napr. poznám ľudí, ktorí musia každé ráno zjesť za lyžicu vlákniny a tá teda dobre vie nadúvať. Ako ju vynechať, keď je prepotrebná? Nijako, "vylepší" sa espumisanom a je to.
  Naposledy upravil Rozalka : 26.10.08 at 15:38 Dôvod: gramchyba
  maca.tt

  maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

  verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac maca.tt
  ja som si objednala colonix môžem len odporúčať velmi mi pomohol
  katamama

  katamama je offline (nepripojený) katamama

  katamama
  Rozalka, ja som sa vo svojom príspevku snažila odpovedať na problém mladého muža, ktorý trpí týmto problémom a pritom má zamestnanie ktoré vyžaduje styk s ľuďmi. Myslím si, že vynechať zeleninu ako takú by bolo nerozumné môže však príjem takýchto potravín čiastočne regulovať a naopak dopriať si ich keď je doma alebo to inak nevadí.Nadúvanie tiež môže byť aj signálom niektorého onemocnenia, čo však predpokladám že v tomto prípade neide do úvahy.Verím že Espumisan pomáha. Každý z nás na akýkoľvek problém nazerá zo svojho uhla.
  motylik7

  motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

  telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac motylik7
  Takáto téma tu už otvorená bola.
  Všetky prostriedky uľahčujúce trávenie sú dobré, ale oveľa dôležitejšie je vyčistiť si črevá očistnou kúrou. Sú rôzne spôsoby počínajúc klystírmi, pokračujúc črevnou sprchou u odborníka, končiac jogínskymi praktikami - kto má odvahu. Pokiaľ je črevný trakt zanesený, hlavne črevné klky, problémy s nadúvaním a plynatosťou nezmiznú.
  Očistou treba tento problém začať riešiť.
  Dbať treba pritom na správne zloženie črevnej mikroflóry.
  Keď bude črevný trakt vyčistený, budete môcť jesť rôznorodú stravu bez problémov a nebudete ani potrebovať častú konzumáciu podporných prostriedkov ako je Espumisan, actimel a pod.
  Moje tvrdenie je podopreté skúsenosťou mojej mamy, ktorá trpela nadúvaním a plynatosťou od mladosti. Stačilo málo a už problém nemá a môže zjesť naozaj hocičo.
  veronikasad

  veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

  veronikasad
  Mne pomohlo, keď som vylúčila zo stravy banány /niekde na PORADe som čítala ako zanášajú črevá/
  motylik7

  motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

  telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac motylik7
  veronikasad Pozri príspevok
  Mne pomohlo, keď som vylúčila zo stravy banány /niekde na PORADe som čítala ako zanášajú črevá/
  veronika každé jedlo viac či menej zanáša črevá
  Banány majú okrem chemického postreku, ktorý sa dostáva cez šupu až na dužinu, nesporne vysokú nutričnú a výživovú hodnotu.
  BXLmiami

  BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

  BXLmiami
  Takto sa moze prejavovat alergia na niektore jedla,napr.mlieko/alergia aj intolerancia/,lepok,atd,atd.Zasluhuje to vysetrenie.
  sway

  sway je offline (nepripojený) sway

  som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
  Tiež odporúčam horlivo Espumisan, pozor však, treba začať s užívaním vo voľné dni - v súkromí, nakoľko on má taký efekt, že najskôr človeka odplyní - čo laicky znamená asi toľko, že sa uvoľní všetko "naukladané" a prvé dni keď tento proces začne, človeku sa zdá že nevydrží ani sám so sebou - jedine s plynovou maskou, potom vlastne upravuje nadmernú plynatosť a plyny nepáchnu, je fakt veľmi účinný, postupne sa človek úplne zbaví týchto nepríjemných problémov.Na začiatok aspoň 2 guličky po každom jedle.
  A samozrejme súhlasím s tým, že si treba odsledovať potraviny...
  motylik7

  motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

  telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac motylik7
  BXLmiami Pozri príspevok
  Takto sa moze prejavovat alergia na niektore jedla,napr.mlieko/alergia aj intolerancia/,lepok,atd,atd.Zasluhuje to vysetrenie.
  Avšak alergia je tiež iba symptóm toho, že je telo zanesené. Takže kde sme to skončili ? ... aha, zase pri zanesenom čreve, ktoré treba vyčistiť
  BXLmiami

  BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

  BXLmiami
  No vies,ale darmo ho vycistis,ked nevies,co potom dalej mozes jest,alebo ze by zostal dozivotne na infuziach?Vycistit ano,ale najprv zistit,co z toho mnozstva potravin problem robi.
  motylik7

  motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

  telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac motylik7
  Keď je všetko vo vnútri krásne čistučké, nemal by byť problém zjesť čokoľvek. Aspoň ja mám také skúsenosti. Po kŕčoch, nadúvaní a plynatosti ani stopy po konzumovaní (aj dlhodobo) hocijakého jedla, aj takého, ktoré predtým spôsobalo problémy. Samozrejme, aj tu platí pravidlo: všetko s mierou.
  Ale viem asi, ako to myslíš:
  podľa princípov jin a jang, podľa typu človeka (ájurvéda) a pod. každému síce pasuje a ne-prospieva niečo troška iné.
  Treba sa riadiť svojou intuíciou a zdravým rozumom (alebo naštudovať podľa knižiek, čo mi sadne a čo nie).
  Kolenčík

  Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

  Kolenčík
  No tak poraď motylík ako začať s tým čistením ako a čím začať, alebo kde zohnať recepty na čistenie či prečistenie črevného traktu.
  motylik7

  motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

  telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac motylik7
  Kolenčík Pozri príspevok
  No tak poraď motylík ako začať s tým čistením ako a čím začať, alebo kde zohnať recepty na čistenie či prečistenie črevného traktu.
  Však tých metód je spústa! Chceš vymenovať všetky? Každý si nájde tú svoju, ja mám tiež tie svoje osvedčené.
  Je na to veľa byliniek, s ktorými som tiež jeden čas dosť skúšala liečiť seba aj rodinu, ale už niekoľko rokov dávam prednosť radšej hotovým prírodným preparátom, bo som človek netrpezlivý a večne na nič nemám čas
  sway

  sway je offline (nepripojený) sway

  som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
  Kolenčík Pozri príspevok
  No tak poraď motylík ako začať s tým čistením ako a čím začať, alebo kde zohnať recepty na čistenie či prečistenie črevného traktu.
  našla som tu toto:

  http://drnatura.sk/?gclid=CJmxqcKfx5YCFQWJ1Qod6R6Txw

  kukni celé dolu je aj odporučená kúra
  http://drnatura.sk/produkt_colonix.php
  Ak máte niekto už vyskúšané? Dajte info vyzerá to byť zaujímave...
  Dobrý deň. Problémy s nadúvaním veľmi dobre poznám. Dlhší čas som strávila v zahraničí a keď som sa vrátila domov, tak to začalo. Akokeby som nič nemohla poriadne stráviť a to som jedla podľa môjho úsudku zdravé jedlá, dbám o štíhlu líniu, takže sa ani neprejedám. Skúšala som mätový čaj, fenykel, rascový čaj (ten ale piť nemôžem, jeho chuť je pre mňa neznesiteľná) a všelijaké iné čaje. Myslím, že fenyklový mi trochu pomohol. Objednala som si z internetu psylium a probiotiká Biopron Premium. Teraz je druhý týždeň, čo užívam psylium, probiotiká a každý deň si k tomu robím minimálne dve šálky fenyklového čaju. Nejem žiadne biele pečivo ani sladkosti. Je to omnoho lepšie, aj keď sa cítim, že ešte nie som úplne fit, budem v tomto režime pokračovať. Zmenu k lepšiemu je možné dokonca aj vidieť, brucho mi akokeby "spľaslo".
  viktorviktor

  viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

  viktorviktor
  http://www.onlife.sk/detail.php?id=24 Jedným z odlišujúcich znakov druhu nafukujúcej dyspepsie (pozn.: „dyspepsia“ = porucha trávenia) je fakt, či odchádzajúce črevné plyny zapáchajú ale nie. Pri poruche trávenia a vstrebávania sacharidov (laktóza, sacharóza, fruktóza, prípadne vláknina) sa sacharidy z rôznych dôvodov (organických alebo funkčných) nevstrebávajú v tenkom čreve, ale prechádzajú do hrubého čreva, kde sa rozkladajú enzýmami baktérií a vzniká prevažne kysličník uhličitý (CO2), ktorý nepáchne. Keďže pri rozklade sacharidov dochádza k ich kvaseniu, tomuto typu nafukovania hovoríme kvasná dyspepsia. Pri poruche trávenia a vstrebávania bielkovín v tenkom čreve, opäť z rozličných organických alebo funkčných príčin, sa v tenkom čreve nevstrebané bielkoviny rozkladajú v hrubom čreve, pričom vznikajú zapáchajúce plyny s obsahom síry, napríklad sírouhlík (CS2). Rozkladu bielkovín hovoríme hnitie, preto tomuto typu nafukovania hovoríme hnilobná dyspepsia.

  pozri tu /http://zdravoveda.blogspot.sk/2011/07/plynatost-naduvanie.html
  aj tu /http://www.csgh.info/arch_detail.php?stat=373
  Naposledy upravil viktorviktor : 28.05.13 at 18:16

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.