Zavrieť

Porady

Združenie rodičov

Chcela by som sa poradiť ohľadom účtovania občianskeho združenia - Rodičovské združenie pri ZŚ. V tomto škol.roku som prebrala hospodárenie a mám s tým trochu problém. Doteraz nik neviedol účtovníctvo. RZ okrem členských príspevkov a 2% z dani, získava finanč.prostriedky z organizovania rôznych akcií. Predpokladám začatie jednoduchého účtovníctva, avšak neviete mi niekto poradiť od akého dátumu?
Ďakujem.
Usporiadat
evina123 evina123

evina123 je offline (nepripojený) evina123

Aj ja sa tým začínam zaoberať, takže neviem ti ešte poradiť, ale pozri sem- www.srrz.sk -organizujú aj školenia, je tam prihláška na február 2009
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
galienka galienka

galienka je offline (nepripojený) galienka

Ďakujem. Len neviem čo do februára. Vaše rodičovské združenie vykonáva aj neaké akcie z ktorých má prijmy alebo má prijmy iba z príspevkov od rodičov a príspevok 2%dane?
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Prosím vie niekto poradiť ako je to s tým účtovaním občianskeho rodičovského združenia, ktoré má príjem len z príspevkov rodičov a z 2% dane ??? Poradí niekto prosíím?!
0 0
evina123 evina123

evina123 je offline (nepripojený) evina123

občianske združenie nemusí podávať daň priznanie, len ak má príjmy, ktoré nepodliehajú dani alebo sú od dane oslobodené /2%daní, členské vklady/, ak má iné príjmy tak musí podať daňové priznanie. Správkyňa mi však povedala, že nech ale podáme daňové aj keď nemusíme, uvedieme o aké príjmy sa jednalo, že nie sú predmetom dane alebo oslobodené.
0 0
evina123 evina123

evina123 je offline (nepripojený) evina123

galienka Pozri príspevok
Ďakujem. Len neviem čo do februára. Vaše rodičovské združenie vykonáva aj neaké akcie z ktorých má prijmy alebo má prijmy iba z príspevkov od rodičov a príspevok 2%dane?
máme aj iné príjmy, zber papiera, detské vianočné trhy- mám to zaevidované ale neviem ako to správne účtovať a vykázať v daň priznaní- zúčastním sa školenia a snáď sa dozviem
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

evina123 Pozri príspevok
máme aj iné príjmy, zber papiera, detské vianočné trhy- mám to zaevidované ale neviem ako to správne účtovať a vykázať v daň priznaní- zúčastním sa školenia a snáď sa dozviem
Daj vedieť čo si sa dozvedela aj mňa to veľmi zaujíma.
0 0
kama11 kama11

kama11 je offline (nepripojený) kama11

Ahojte, aj ja sa začinam venovať vedeniu JÚ pre OZ pri MŠ a mňa by zaujímalo, že či treba robiť daňové priznanie, ak by sme na účet nášho OZ vložili peniažky, ktoré sa zarobili usporiadaním plesu, keďže píšete, že ak má OZ iné príjmy ako sú 2% z daní a členské, tak sa daňové musí podávať.
A tie 2% z daní účtujete ako PNZD-vklady,dotácie?
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

dobrý deň,v septembri ma zvolili za pokladníka ZRPŠ, nevidím v tom žiadny problém až na to,že bývalá pokladníčka nebola ochotná odovzdať pokladničnú agendu a až na opakované výzvy ju 30.12.2008 odovzdala nie mne, ale zástupcovi riaditeľa školy, ktorý si peniaze nechal u seba s tým že sa o pokladňu bude starať on!! To sme sa dozvedeli pred týždňom, keď sme mali stretnutie ZRPŠ a opakovane som avizovala predsedníčke,že pokladňu stále nemám. Chcela by som vedieť, či môže ZRŠ byť pokladníkom ZRPŠ aj keď samozvoleným?Ďakujem za názory.
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Skúsim poradiť z mojej praxe. Na našej škole počas plenárnej schôdze ZRPŠ, sa volia v každej triede tzv. triedni dôverníci. Tí sú zároveň aj členmi Rady rodičov, ktorá si na svojom 1. zasadnutí ( vždy v septembri ) zvolí revíznu a stravovaciu komisiu, ďalej si zvolí členov výkonného výboru. Ten sa odoberie a zvolí si predsedu a pokladníka. Iba takto zvolení ľudia sa môžu venovať finančným príspevkom vyzbieraných od rodičov. Vždy na konci šk. roka si revízna komisia urobí podrobnú kontrolu čerpania financií a napíše o tom správu, ktorá sa potom prečíta na novom plenárnom zasadnutí ZRPŠ. A rok sa začne odznovu. Riaditeľ školy sa pravidelne zúčastňuje stretnutí výkonného výboru a prednesie finančné požiadavky. Musia byť v súlade s rozpočtom, ktorý pripraví výbor vždy na začiatku šk. roka a dá ho odhlasovať a pripomienkovať ostatným rodičom. Je to overený postup, čistý, priehľadný a férový. S rodičovskými peniazmi, majú hospodáriť RODIČIA a nie zástupca školy. Tak si myslím.
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

Ďakujem za názor. ZRPŠ má finančné prostriedky na účte a v pokladni, nikto doteraz neviedol JÚ (podľa názorov, čo som si tu prečítala by ZRPŠ malo viesť účt.). Príjmy máme z príspevkov od rodičov, zber papiera, zber lieč.rastlín, z predaja škol.časopisu. Je povinnosťou zvoleného pokladníka začať viesť účtovníctvo? Ďakujem
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Naše ZRPŠ je zaregistrované ako Občianske združenie s riadnymi stanovami a účtovným vedením financií aké mu prináleží. Ak nie je občianske združenie, minimálne aspoň príjmy a výdavky by mali byť prehľadné.
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

Veľmi ti ďakujem,ešte mi prosím poraď, keď ZRPŠ nie je Obč.združ.,nemôže prijať od podnikateľov 2% z dane ako dar?
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Myslím si, že 2% z dane sa môžu darovať iba zaregistrovaným obč. združeniam a organizáciám, aj to iba na vopred stanovený účel. Sú na to presné pravidlá, ktoré neovládam, ale viem,že existuje zoznam zaregistrovaných organizácií, ktoré môžu 2% dary prijímať. Pekný deň.
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Skús si pozrieť www.rozhodni.sk.
0 0
Katka 30 Katka 30

Katka 30 je offline (nepripojený) Katka 30

veľmi si mi pomohla, ďakujem
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
Vďačne, nemáš za čo. Držím vám palce.
0 0
evina123 evina123

evina123 je offline (nepripojený) evina123

Katka 30 Pozri príspevok
Veľmi ti ďakujem,ešte mi prosím poraď, keď ZRPŠ nie je Obč.združ.,nemôže prijať od podnikateľov 2% z dane ako dar?
nezaregistrované združenie určite nemôže prijímať 2% - môžete si všetko vybaviť sami (stanovy,IČO,registrácia na daň. úrade a až neskôr u notára na 2%) alebo môžete skúsiť cez organizáciu Slovenská rada rodičovských združení, kde Vám so všetkým pomôžu. www.srrz.sk
Naposledy upravil evina123 : 03.03.09 at 08:08 Dôvod: oprava adresy
0 0
bogetka bogetka

bogetka je offline (nepripojený) bogetka

som presne to, čo som nikdy nechcela byť a čím dlhšie to robím, tým viac ma to baví, teda účtovníčka ...viac
Súhlasím s evinou, dokonca si pamätám, že keď sme sa registrovali my, bola podmienka, že musíme byť členom SRRZ a platiť členské príspevky.
V prípade záujmu rada odpoviem na konkrétne otázky, pracujem s tým.
Viera
0 0
vetva vetva

vetva je offline (nepripojený) vetva

Mňa by zaujímalo, či rodič musí byť členom ZRPŠ a prispievať finančne ?!
0 0
bogetka bogetka

bogetka je offline (nepripojený) bogetka

som presne to, čo som nikdy nechcela byť a čím dlhšie to robím, tým viac ma to baví, teda účtovníčka ...viac
vetva Pozri príspevok
Mňa by zaujímalo, či rodič musí byť členom ZRPŠ a prispievať finančne ?!
Ahoj Vetvi,
nemusí byť členom a nemusí ani platiť, sú to dobrovoľné darovacie príspevky, ale je to potom nefér voči rodičom, ktorí ich platia...
Viera
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať