Zavrieť

Porady

problem s novou naplnou

Kupila som novu napl do HP tlaciarne a netlaci cervenou. Ostanymi farbami ano, ale cervenou vobec.
Usporiadat
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

1. máš laserovú tlačiareň alebo atramentovú?
2. ak atramentovú, máš originál cartridge alebo repasovaný?
3. ak máš repasovaný, možno je červená trochu zaschnutá (stačí dať na teplý vlhký kancelársky papier) alebo zabudli doplniť červenú farbu - treba reklamovať
4. ak máš originál, tiež može byť vadný, malá pravdepodobnosť ale môže byť - treba reklamovať
5. nepoškodila si náhodou riadiacu elektroniku - čip?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
shaddie shaddie

shaddie je offline (nepripojený) shaddie

mam atramentovu a cartridge nie je original... ako to mam urobit s tym papierom? =-O a myslim, ze nie...teda dufam, ze som nic neposkodila...pretoze vyzera to rovnako ako na starom...
0 0
shaddie shaddie

shaddie je offline (nepripojený) shaddie

a este mi v tom novom cartridgei hrka nieco :-/ ako keby tam bol nejaky malicky predmet :-/
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Dalšia kontrolná otázka: máš aj iný náhradný cartridge? Ak áno, vyskúšala si iný?
0 0
shaddie shaddie

shaddie je offline (nepripojený) shaddie

mam este ten stary...a ten cervenu tlaci v pohode...len proste uz dochadza... ale funguje ako ma...
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Kým som ešte mal HP, riešil som to tak, že som pod tečúcou teplou vodou navlhčil kancelársky papier. Opatrne som priložil 3-farebný cartridge tryskami na papier a počkal som 10-20 sec. Zaschnutá farba sa uvoľnila z trysiek. Mala by si vidieť 3 rôznofarebné šmuhy na papiery. Keď tam uvidíš len 2 farby (modrú-cyan a žltú-yellow), to znamená, že purpurová-magenta ti chýba z cartridge. Vtedy reklamuj. Potom som cartridge opatrne pritlačil na suchý papier, aby trysky ostali suché. Nakoniec som dal cez softwareovú údržbu v tlačiarni ešte očistiť tlačovú hlavu.
0 0
shaddie shaddie

shaddie je offline (nepripojený) shaddie

no...ked som pozerala na papier, tak sa tam objavili take tmavo fialove flaky...tam kde by vlastne mala byt cervena...ale ked som to susila tak znovu len modra a zlta... a po vycisteni hlav to iste ako pred tym...bez cervenej... max par ruzovych pasikov
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Červenú ani nečakaj, základné farby sú cyan (modrá), magenta (purpurová, ružová) a yellow (žltá), červená je už miešaná farba.

Ak si tam nemala takú ružovú farbu, tak v cartridge máš prietor pre magentu prázdnu. Nerobia problém s reklamáciou, vedia, že občas pri plnení vyrobia ajnepodarok. Hlavne, ak by chceli skontrolovať ostatné farby, by videli, že sa vôbec nemíňali, čiže si cartridge nepoužívala (nikto netlačí len samotnou magentou).

Na papiery si mala vidieť niečo takéto (samozrejme s rozmazanými okrajmi):
Naposledy upravil luigi72 : 05.11.08 at 20:40
cmy.jpg  
0 0
shaddie shaddie

shaddie je offline (nepripojený) shaddie

ale ta purpurova tam miestami bola...ale len ked to bolo vlhke...po osuseni sa odtlacali znovu len modra a zlta...
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Na vlhkom papiery sa ešte uvoľnia posledné zbytky zostatku predchádzajúcej náplne, po znovunaplnení však s najväčšou pravdepodobnosťou zabudli doplniť magentu, preto nemáš odtlačok tejto farby na suchom papiery.
Kľudne to zreklamuj a nabudúce objednaj naraz 2-3 kusy (podľa toho, koľko spotrebuješ), aby si mala poruke náhradu, keby niečo.
0 0
shaddie shaddie

shaddie je offline (nepripojený) shaddie

ale ja som neplnila staru... je to nove, kupene, ale nie je to od HP...
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Ja viem, že ty si neplnila, na to sú špecializované firmy a firmičky. Každopádne to treba reklamovať.
0 0
shaddie shaddie

shaddie je offline (nepripojený) shaddie

hej, raz som sa o plnenie pokusala a nedopadlo to dobre :-D ach... no nic, zase do mesta, dakujem za ochotu :-)
0 0
shaddie shaddie

shaddie je offline (nepripojený) shaddie

bola som ju vymenit a robilo mi to to iste...a tak som to nejako tym papierom posuchala viac a bolo to coraz lepsie...ale teraz tam stale mam take pasy, ked cistim hlavy, nieto este ako hrozne to vyzera na obrazkoch... ja uz vazne neviem co s tym. stiahla som aj novy driver a ziadna zmena.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

S driverom to nemá nič spoločné. Dala si potom aj čistenie hláv?
Možno si natrafila na naozaj nekvalitné kompatibilné repasované cartridge.
Ja som vtedy, keď som ešte mal HP, takéto problémy nemal. Vtedy naozaj stačilo trochu uvoľniť zaschnutú farbu a vyčistiť.
Je tam ešte funkcia nastavenie hláv po výmene cartridge. Tam tlačí také bloky, z ktorých treba vybrať tie, ktoré nie sú pásikované a potom ich označiť. potom môžeš vytlačiť kontrolnú stránku. Nastavovala si ich?

Ešte aj to môže byť, že nie úplne všetky trysky sa ti podarilo uvoľniť, aj vtedy "pásikuje" pri tlači.

A zase tá magenta farba robí problémy?
0 0
shaddie shaddie

shaddie je offline (nepripojený) shaddie

v obchode mi vraveli, ze s tymito naplnami nemali ziadne problemy. a to nastavenie po vymene je kde? ja tam taku moznost nemam, ani v linuxe som nic take nenasla. a ked som to cistila naposledy, tak sa skor ta kvalita zhorsila, nemohli mi tam ostat ciatocky papiera? a s magnetou, no neviem, len na niektorych obrazkoch mi hadze taku kriklavo cervenu smuhu na mieste kde som mala mat cervene tricko, na tej fotke.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Otvor si priečinok tlačiarne a vo vlastnostiach nájdeš tú udržbu....
0 0
shaddie shaddie

shaddie je offline (nepripojený) shaddie

ale tam mam len cistenie hlav a zarovnavanie ciar...nie nastavenia noveho cartridgeu.
0 0
shaddie shaddie

shaddie je offline (nepripojený) shaddie

a teraz uz netlaci pre zmenu cierna...
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý večer, prosím o radu. Originálny cartridge Canon CL-41 mi vystačil na 150 strán, potom som ho musela dať naplniť, ale repasovaný vystačil iba na 50-60 strán. Je to možné? A keby som chcela dá sa do CL-41 plniť iba čiernu farbu /ináč je farebná/? Za odpovede ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať