Zavrieť

Porady

Pokladničné bločky budú musieť vydávať aj údržbári či účtovníci

Ministerstvo financií tuší, že mnohí podnikatelia sa vyhýbajú vydávaniu daňových dokladov za platby v hotovosti. Bez prieskumov, koľkým podvodom zabránia, a analýz, aké výsledky navrhované opatrenia prinesú, prišli s pomerne radikálnym riešením.

Stanovilo nové technické požiadavky, pre ktoré si bude časť podnikateľov musieť kúpiť nový model. A zavarilo aj živnostníkom.
Ruší im možnosť prijímať hotovosť bez toho, aby vlastnili pokladnicu. Inými slovami, prikazuje ju kúpiť aj tým, ktorí ju doteraz nepotrebovali – ak chcú hotovosť prijímať naďalej.

Povinnosť sa týka všetkých živnostníkov. Navyše, pre nové technické požiadavky budú musieť meniť a upravovať pokladnice aj obchodníci.

Zdroj: http://www.etrend.sk/podnikanie/riad...ic/149527.html
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Prečítajte si aj tieto otázky a odpovede od Elcomu. Myslím, že v médiách nafúkli tento fenomén na nevídanú bublinu. Nie je všetko až také čierne, ako v novinách
http://www.fiskalnepokladnice.sk/ind...&id=9&Itemid=6
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Mimochodom, účtovníci (aj ja som)- poteším Vás (aj seba):
V prílohe zákona, v zozname služieb, pri ktorých je zákonom stanovené používať ERP, nefigurujeme! Rovnako ako aj všetky administratívne služby. Takže my ERP určite mať nemusíme ani po 1.1.2011 !!! Takže hor sa na vystavovanie faktúr a príjmanie úhrad oproti PPD v hotovosti !!!
Moji klienti až také šťastie nemajú , tí čo už ERP používajú, ju budú musieť od 1.1.2011 vymeniť za novú podľa nového zákona a tí, čo sú v zozname služieb alebo predávajú tovar za hotové, ju budú musieť mať tiež.
4 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Betina2 Pozri príspevok
Mimochodom, účtovníci (aj ja som)- poteším Vás (aj seba):
V prílohe zákona, v zozname služieb, pri ktorých je zákonom stanovené používať ERP, nefigurujeme! Rovnako ako aj všetky administratívne služby. Takže my ERP určite mať nemusíme ani po 1.1.2011 !!! Takže hor sa na vystavovanie faktúr a príjmanie úhrad oproti PPD v hotovosti
betinka, už na prvej strane témy bolo uvedené, že účtovníkov sa ERP netýka, to je len zavádzajúci názov v téme a v jednom novinovom článku......
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ekopo Pozri príspevok
betinka, už na prvej strane témy bolo uvedené, že účtovníkov sa ERP netýka, to je len zavádzajúci názov v téme a v jednom novinovom článku......
To je fakt, lenže prvá strana témy bola z roku 2008....a dnes máme máj 2010 a ja sa riadim aktuálnym stavom, ktorý vychádza z nového znenia zákona .....takže mňa to aj tak teší
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
... "starý" zákon je stále v platnosti, len bol mierne "upravený" v súvislosti so zavedím eura zákonom č. 465/2008, a zákonom 504/2009 ktorým sa dopĺňa zákon o dani z príjmov, čiže nový zákon o používaní ERP nie je.
1 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ekopo Pozri príspevok
... "starý" zákon je stále v platnosti, len bol mierne "upravený" v súvislosti so zavedím eura zákonom č. 465/2008, a zákonom 504/2009 ktorým sa dopĺňa zákon o dani z príjmov, čiže nový zákon o používaní ERP nie je.
Ok, hraj sa o slovíčka, ale veď vieš, ako som to myslela .
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Betina2 Pozri príspevok
Ok, hraj sa o slovíčka, ale veď vieš, ako som to myslela .
nehrám sa o slovíčka, možno viem ako si to myslela
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

ekopo Pozri príspevok
nehrám sa o slovíčka, možno viem ako si to myslela
Ale je dobré, že sa vieš pobiť o svoj názor. V tom sme na tom rovnako.
Ale dúfam, že priateľstvo mi za to nezrušíš ?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na stránke MF som dnes našla toto

Zdroj: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=396
11 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Poraďáci moji milí
Ak teda sročka podniká s predajom tovaru (nemá "klasickú"predajňu) a vystavuje zálohové a potom "ostré" faktúry, ktoré jej platia buď v hotovosti alebo cez BU, tak od 01.01.2011 bude musieť platby v hotovosti evidovať cez pokladnicu elektronickú?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

grammatika Pozri príspevok
Poraďáci moji milí
Ak teda sročka podniká s predajom tovaru (nemá "klasickú"predajňu) a vystavuje zálohové a potom "ostré" faktúry, ktoré jej platia buď v hotovosti alebo cez BU, tak od 01.01.2011 bude musieť platby v hotovosti evidovať cez pokladnicu elektronickú?
To by aj mňa zaujímalo, či sa to nedá nejako obísť. Veď budem mať dva daňové doklady, fa a blok z registračky, ani si neviem predstaviť ten humbuk
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

grammatika Pozri príspevok
Poraďáci moji milí
Ak teda sročka podniká s predajom tovaru (nemá "klasickú"predajňu) a vystavuje zálohové a potom "ostré" faktúry, ktoré jej platia buď v hotovosti alebo cez BU, tak od 01.01.2011 bude musieť platby v hotovosti evidovať cez pokladnicu elektronickú?
Ak bude prijímať platby aj v hotovosti - áno musí mať ...
3 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

truch Pozri príspevok
To by aj mňa zaujímalo, či sa to nedá nejako obísť. Veď budem mať dva daňové doklady, fa a blok z registračky, ani si neviem predstaviť ten humbuk
Nuž ....
obchádzka možná úhradou faktúr na účet ...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Vezmem hotovosť a pôjdem si ju za zákazníka vložiť na účet a doklad mu pošlem
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
truch Pozri príspevok
Vezmem hotovosť a pôjdem si ju za zákazníka vložiť na účet a doklad mu pošlem
Na vkladovom lístku bude Tvoje meno,priezvisko,adresa,číslo OP.
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

truch Pozri príspevok
To by aj mňa zaujímalo, či sa to nedá nejako obísť. Veď budem mať dva daňové doklady, fa a blok z registračky, ani si neviem predstaviť ten humbuk
Dáška, prečo humbuk ? Nerobím priamo s ERP, ale úhrada fa cez ERP od 1.1.2011 určite nebude daňový doklad. Bude to príjem so samostatným kodom.
Naposledy upravil veronikasad : 27.05.10 at 09:24
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zita5 Pozri príspevok
Na vkladovom lístku bude Tvoje meno,priezvisko,adresa,číslo OP.
Zitka, ja som to myslela ako žart
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

veronikasad Pozri príspevok
Dáška, prečo humbuk ? Nerobím priamo s ERP, ale úhrada fa cez ERP od 1.1.2011 určite nebude daňový doklad. Bude to príjem so samostatným kodom.
Ja viem Veronika, len budeme musieť kúpiť až dve nové RP. Tie naše staré sa už nedajú prerobiť , zase ďaľšie náklady. Myslela som, že nám bude stačiť jedna, tak som sklamaná
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
truch Pozri príspevok
Vezmem hotovosť a pôjdem si ju za zákazníka vložiť na účet a doklad mu pošlem
V čase, keď sme predávali tovar (bola to krátkodobá záležitosť, nechceli sme kvôli tomu kupovať kasu) otvorili sme si účet v banke priamo naproti firmy (to bolo parádne šťastie, práve otvorili novú pobočku). Kým klient šiel zaplatiť na účet, vystavili sme faktúru. Aj keď je tých bánk veľa, verím tomu, že ty také šťastie nemáš, však?
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať