Zavrieť

Porady

zostatok v pokladni

Dobrý deň,
potrebujem radu: mame vo firme pokladňu, ktorú využívame na vyplácanie PHM a drobné nákupy. Potrebujeme mať v pokladni k 31.12.2008 nulový zostatok? Alebo nám tam môžu zostať slovenské koruny, nakolko potrebujeme vyplatiť v januáry PHM za december. Ako to vlastne bude od januára?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Môžeš tam mať zostatok. V januári si uvedenú sumu zmeníš v banke na eurá a budeš vyplácať v eurách.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    a ak budeš mať v januári aj Sk aj €, musíš viesť každú menu zvlášť. A začne hokej pre tých čo majú napr. MO predajne, obraty budú v SK aj v €

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    ekopo Pozri príspevok
    a ak budeš mať v januári aj Sk aj €, musíš viesť každú menu zvlášť. A začne hokej pre tých čo majú napr. MO predajne, obraty budú v SK aj v €
    Takže, ak potrebujem vyplatiť PHM v januáry za december tak to môžem riadne v slovenských korunách (v januari donesu bločky za december v slovenských korunách). A zároveň budem mať aj euro pokladňu.
    Vyplacať v slovenských korunách môžem dokedy? Do toho 16.01.2009?

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    mysimis Pozri príspevok
    Môžeš tam mať zostatok. V januári si uvedenú sumu zmeníš v banke na eurá a budeš vyplácať v eurách.
    Ďakujem za radu

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    stefany2505 Pozri príspevok
    Takže, ak potrebujem vyplatiť PHM v januáry za december tak to môžem riadne v slovenských korunách (v januari donesu bločky za december v slovenských korunách). A zároveň budem mať aj euro pokladňu.
    Vyplacať v slovenských korunách môžem dokedy? Do toho 16.01.2009?
    Ak potrebuješ platiť za PHM na pumpe, tak môže byť aj Sk do 16.01.2009
    Ak preplácaš cestovný príkaz zamestnancovi, tak v €

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    ekopo Pozri príspevok
    Ak potrebuješ platiť za PHM na pumpe, tak môže byť aj Sk do 16.01.2009
    Ak preplácaš cestovný príkaz zamestnancovi, tak v €
    mne ide o to preplacanie. on mi da v januari potvrdenie že natankoval v decembri. ja mu vyplatím peniaze v Sk alebo v €? budem viesť pokladňu aj v sk aj v €.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    mala by s v €. Ale daj mu (asi zamestnanec ?) na začiatku januára zálohu v Sk na nákup PHM a pod.

    stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

    stefany2505
    ekopo Pozri príspevok
    mala by s v €. Ale daj mu (asi zamestnanec ?) na začiatku januára zálohu v Sk na nákup PHM a pod.
    OK
    Ďakujem a prajem pekný upršaný, usnežený deň

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    ekopo Pozri príspevok
    a ak budeš mať v januári aj Sk aj €, musíš viesť každú menu zvlášť. A začne hokej pre tých čo majú napr. MO predajne, obraty budú v SK aj v €
    No neviem.
    Ja som rozmýšľala (zatiaľ) ohľadom účtovania pokladnice na MOP takto:
    V roku 2008 otvoríme hlavnú knihu v mene Euro a informatívne aj v Sk, tak ako to hovorí §85 a "euronovely" zákona o účtovníctve. Informatívne, to znamená v nejakej pomocnej evidencii.

    Následne, keď sa bude účtovať tržba, tá sa bude účtovať 604.343/211 a tento údaj bude v mene Euro. Podklad, na základe ktorého sa to zaúčtuje, napr. paska z ERP, alebo integrácia údajov priamo z MOP, nebude mať údaj v Sk. Čiže pri tomto učtovaní ja neviem, koľko som mala získať fyzicky Sk a koľko Eur. Až následne pri večernej uzavierke pokladnice sa zistí skladba hotovosti a tá sa podchytí v pomocnej evidencii.
    Fyzicky zostatok v pokladni bude síce v dvoch menách počas duálneho obehu, ale účtovať budem iba v mene Euro , podľa § 37d"euronovely" .
    Chceme použivať iba jeden AU 211 na každú predajňu.
    Bude sa viesť nejaká pomocná evidencia (Sk, Eur), avšak v účtovníctve nebudem otvárať samostatnú analytickú evidenciu na účet 211 .

    Alebo je to v rozpore s nejakým iným ustanovením ?

    Anna1974 je offline (nepripojený) Anna1974

    Anna1974
    No ja by som s týmto tvrdením až tak nesúhlasila, ved na každej dennej alebo mesačnej uzávierke bude predsa do konca roka 2009 uvádzaný aj informatívny prepočet EUR na SKK.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.