Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Prvýkrát v histórii môjho účtovania som bola nútená znížiť cenu klientovi, pretože zo 150 dokladov mesačne klesol na cca 60 dokladov. Tak som sa dohodla o 50% nižšiu sumu (ako sme boli doteraz dohodnutý) to za január a február ešte neviem a čo bude ďalej tiež ešte neviem.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Mne sa pred rokom stal takýto prípad. Urobila som jednemu žinostníkovi účtovníctvo a daňové, odovzdala niekedy začiatkom marca, po akejsi dohode aj zinkasovala peniažky a myslela si,že konečne mám o jednu starosť menej. Ale moj živnostník u mna zazvonil 25.3. s tým, že sice daňové odovzdal, no teraz našiel ešte doklady a že ich chce mať v účtovníctve. A podotýkam, že ich bolo neurekom. Poradťe, čo v takom prípade robiť a koľko pýtať za takýto prípad? Ja mám od tej doby vždy do toho 30.3. strach, či znova niekto nezaklope na dvere a nezmyslí si prerábať celé účtovníctvo.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
EMILY04 Pozri príspevok
Mne sa pred rokom stal takýto prípad. Urobila som jednemu žinostníkovi účtovníctvo a daňové, odovzdala niekedy začiatkom marca, po akejsi dohode aj zinkasovala peniažky a myslela si,že konečne mám o jednu starosť menej. Ale moj živnostník u mna zazvonil 25.3. s tým, že sice daňové odovzdal, no teraz našiel ešte doklady a že ich chce mať v účtovníctve. A podotýkam, že ich bolo neurekom. Poradťe, čo v takom prípade robiť a koľko pýtať za takýto prípad? Ja mám od tej doby vždy do toho 30.3. strach, či znova niekto nezaklope na dvere a nezmyslí si prerábať celé účtovníctvo.
Určite si to dať zaplatiť. Ja som mal minulý rok prípad, ked 31.03. pripadlo na nedelu, že poobede dobehol klient, že ešte "našiel" doklady na 6 cíferné číslo. Podotýkam DP bolo odovzdané a daň zaplatená.

Takže posledný deň v marci namiesto vychutnávania slnka som strávil v kancli, a večer o 21.30 hod som mu volal nech dojde podpísať opravné DP.

Samozrejme som dal na každú položku 100% prirážku.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Je 1. marec, tak nestrašte!
Tiež sa toho obávam, lebo som ešte všade dookola obložená dokladmi, papiermi a šanónmi ako obložený chlebíček a mám pár takých opozdilcov, ktorí každý rok prídu posledný deň, že "LEN" DP.
Nech už je 1. apríl.
0 0
EMILY04 EMILY04

EMILY04 je offline (nepripojený) EMILY04

Vďaka za radu. Škoda, že takéto doklady sa nenájdu aj počas roka, ale vždy niekedy koncom marca.
Prajem pekný večer.
0 0
Viera 2 Viera 2

Viera 2 je offline (nepripojený) Viera 2

Veľmi oceňujem tento návrh cien - potešilo ma, že nerobím všetko pod cenu . Ale priestoru na zlepšovanie ešte je habadej...
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Viera 2 Pozri príspevok
Veľmi oceňujem tento návrh cien - potešilo ma, že nerobím všetko pod cenu . Ale priestoru na zlepšovanie ešte je habadej...
Každá rada habadej je dobrá.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zatiaľ podľa ankety vidím, že cenník "CÚP 2009" mal zmysel, čo má veľmi teší. Ale ešte viac by ma potešilo, keby sa tu pridali aj nejaké pripomienky.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

A koľko si pýtate za daňové priznanie DPH podvojné účtovníctvo(resp.JU)?ja som videla faktúry (ešte z r.2008),kde fakturovali za DPH (iba za to tlačivo,položky boli samostatne fakturované) 650 sk = 21,58 €..
ďakujem
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja mám tlačivo DPH zakompované v položke platiteľ DPH, ale ak sa niekto dohodne ináč a klient to akceptuje, tak je to o.k.
0 0
Krtko Krtko

Krtko je offline (nepripojený) Krtko

m.hladka Pozri príspevok
Ja mám tlačivo DPH zakompované v položke platiteľ DPH, ale ak sa niekto dohodne ináč a klient to akceptuje, tak je to o.k.
JA účtujem platiteľovi DPH nižšiu cenu za položku, pretože mi program rozúčtuje základ a dph na dve položky sám, tak prídem vlastne k dvom zápisom v PD(ÚD), ale za DP DPH účtujem už druhý rok 50€(1500 Sk).
Ale to nieje iba za tlačivo, veĎ na každom doklade musím zhodnotiť a skontrolovať dátum zdaniteľného plnenia (a miesto dodania u zahr.), ale aj odkontrolovať či všetky doklady sú zahrnuté v DPH, príp, či tam nie sútie, npri ktorých nie je nárok na odpočítanie. Je to predsa pracnejšie ako"iba" zaúčtovať doklady.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

erika_H Pozri príspevok
A koľko si pýtate za daňové priznanie DPH podvojné účtovníctvo(resp.JU)?ja som videla faktúry (ešte z r.2008),kde fakturovali za DPH (iba za to tlačivo,položky boli samostatne fakturované) 650 sk = 21,58 €..
ďakujem
To si musí každý zvážiť sám.
Aj keď pri práci používame program, ktorý "za nás" vyplní tlačivo DP DPH, treba mať pri tom na pamäti, že žiadny program nerozmýšľa, teda kam - do ktorého riadku - poslať daný účtovný prípad, musíme rozhodnúť my, a k tomu si musíme aj čosi naštudovať a to tiež stojí čas+peniaze. Obtiažnosť tejto práce tiež závisí aj od toho, či klient robí obchody len v SR a len jednoduché predaje/nákupy, alebo má kontakty aj so zahraničím a robí aj oslobodené činnosti, aj §15, 3-stranné obchody, vývoz/dovoz, kde my musíme "poslať" DPH z danej operácie do správneho riadku.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Ja si účtujem osobitne daňové priznanie k DPH iba u jednej firmy s.r.o., ktorá bola štvrťročným ale už dva roky je mesačným platiteľom DPH. Účtujem si 1000 Sk (33,19 eur), v tom je zahrnuté okrem množstva prác, ktoré ste tu už spomínali aj to, že idem osobne na DÚ odovzdať daňové priznanie a súhrnný výkaz. Za ten neúčtujem osobitne nič. Ostatným platiteľom FO neúčtujem za DP k DPH nič, je to teda vlastne zahrnuté v paušálnej mesačnej odmene.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem vám za názory.. jednducho je to individuálne,od zložitosti daň.priznania DPH..pekný víkend
0 0
Renata0908 Renata0908

Renata0908 je offline (nepripojený) Renata0908

Ja by som iba taký malý dotaz, čo s RZZP? To je už v cene účtovníckych služieb, alebo služba naviac?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Renata0908 Pozri príspevok
Ja by som iba taký malý dotaz, čo s RZZP? To je už v cene účtovníckych služieb, alebo služba naviac?
Ako ti to bude vyhovovať.... buď to budeš považovať v cene, alebo to budeš považovať za službu naviac ; závisieť to bude od toho, ako si si zostavila cenu účtovníckych služieb.
Cenník je len východiskom pre tvorbu tvojej vlastnej ceny.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

... alebo RZ ZP nebudeš robiť - aj to je riešenie .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

... alebo to bude prezent pre dobrého klienta .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Marína Pozri príspevok
... alebo to bude prezent pre dobrého klienta .
Len aby sme sa nedopracovali do takej fázy, že účtovník bude nakoniec platiť klientovi, že mu vôbec dovolil urobiť RZ ZP.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Len aby sme sa nedopracovali do takej fázy, že účtovník bude nakoniec platiť klientovi, že mu vôbec dovolil urobiť RZ ZP.

Zoltán, Ty mi čítaš myšlienky. Presne toto som vravela minulý týždeň.Zdá sa mi totiž,že klienti by boli najradšej aby im účtovníci platili, zato že im dávajú prácu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať