Zavrieť

Porady

Neplatené volno a odvody do ZP

Dobrý deň.
Chcem sa opýtať nevie mi niekto poradiť či sa platia odvody do zdravotnej poistovne za zamestnanca ktorý má neplatené voľno celý mesiac?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    samanta296 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Chcem sa opýtať nevie mi niekto poradiť či sa platia odvody do zdravotnej poistovne za zamestnanca ktorý má neplatené voľno celý mesiac?
    Áno, počas neplateného voľna je zamestnávateľ aj zamestnanec povinný platiť odvody do ZP z minimálnej mzdy.
    A keby si trošku hľadala, odpovedala by si si aj sama, takýchto tém tu je pomerne dosť.

    samanta296 je offline (nepripojený) samanta296

    samanta296
    A mám este jednu otazočku, ked ma zamestnanec neplatené volno cely mesiac a v tom mesiaci je sviatok, tak ma narok na preplatenie tohto sviatku?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    samanta296 Pozri príspevok
    A mám este jednu otazočku, ked ma zamestnanec neplatené volno cely mesiac a v tom mesiaci je sviatok, tak ma narok na preplatenie tohto sviatku?
    Nermá. Celý mesiac je predsa na NV.

    samanta296 je offline (nepripojený) samanta296

    samanta296
    Ok dakujem, ja len pre overenie, pretoze program mi urobi mzdu aj so sviatkom, tak ma to zmiatlo.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    samanta296 Pozri príspevok
    Ok dakujem, ja len pre overenie, pretoze program mi urobi mzdu aj so sviatkom, tak ma to zmiatlo.
    Ako Ti môže urobiť mzdu aj so sviatkom, keď je celý mesiac na neplatenom voľne?

    samanta296 je offline (nepripojený) samanta296

    samanta296
    Tak to neviem ani ja, ale tak mi to spravilo aj so sviatkom, musela som ten sviatok vymazat aby to nebralo.

    margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

    margaretka71
    Dobrý deň. Máme zamestnanca vo výkone trestu. Nahlásila som ho na prerušenie do SP a ZP. Program mi vypočítal odvod z minimálnej mzdy do ZP. Je to správne. Ja si myslím, že sa odvody do ZP neplatia keď má nahlásené prerušenie. Potvrďte mi to prosím. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    margaretka71 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Máme zamestnanca vo výkone trestu. Nahlásila som ho na prerušenie do SP a ZP. Program mi vypočítal odvod z minimálnej mzdy do ZP. Je to správne. Ja si myslím, že sa odvody do ZP neplatia keď má nahlásené prerušenie. Potvrďte mi to prosím. Ďakujem.
    Pri prerušení poistenia sa odvody do ZP platia. Napr. aj pri neplatenom voľne má poistenie prerušené, ale odvody sa odvádzajú, resp. preddavky na poistenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.