Zavrieť

Porady

združenie FO

Ahojte, chcela by som sa Vás spýtať keď v združení FO - čiže účastník združenia, ktorý vedie účtovníctvo pod svojim menom nemá označené, že ide o združenie hlavne sa to týka došlých a odoslaných dokladoch, faktúry, zmluvy o diela.
Zmluva o združení platí od 1.1.2005, mám to tak nechať alebo žiadať všetky faktúry došlé od dodávateľov nech mi opravia názov, aby tam bolo spomenuté to združenie. Je to závažná chyba? Pýtam sa preto, keby mi prišla kontrola z DÚ aby , mi nenapadli rozdelovanie príjmov a výdavkov na ostatných účastníkov združenia.
Ďakujem za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jamajka je offline (nepripojený) jamajka

    jamajka
    Renatka, vo vyšlých a ani v došlých faktúrach, nemusíš mať pod názvom poznámku, že sa jedná o združenie.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    JAMAJKA vieš, keď som videla dodávateľské faktúry,bločky /dodávatelia ktorý majú založené združenie FO / a na každých je označenie združenie tak ma napadlo či to nerobím zle , ja viem zbadala som sa neskoro po pol roku. Tak teda myslíš, že to nevadí? Nebudem mať problémy s DÚ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Na faktúrach má byť obchodné meno IČO IČ DPH toho člena , ktorý je poverený viesť evidenciu a a odvádzať aj DPH . To že okrem povinného tam uvedieš , že združenie to nevadí .


    Správne : Obchodný názov
    Ján M R K VA
    Združenie súkromných podnikateľov/môže byť ale nemusí /
    sídlo
    DIČ
    IČ DPH

    Číslo účtu / ktoré združenie používa/ .

    Faktúra len na združenie nemôže byť , pretože združenie nie je právny subjekt .

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Presne tak ako píše Zita5, združenie ako slovo sa nemusí uvádzať, potrebné je na faktúre mať toho spoločníka zo združenia, ktorý je poverený účtovníctvom.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ďakujem Vám, takže spätne opravovať to nebudem a ešte sa spýtam jednu vec, od dnešného dňa si doplním slovíčko združenie k ostatným náležitostiam, nebude to vadiť, že pol roka to tam nie je a od pol roka to tam bude? Ja viem, že sú to primitívne veci, ale chcem tam to slovíčko dať.
    Ešte raz pekne ďakujem a príjemný deň všetkým.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Myslím si, že problém by nemal byť žiaden. Nič si neporušila, všetko dodržuješ.

    zhoblak je offline (nepripojený) zhoblak

    zhoblak
    chcem sa s niekym poradit ohladom mojej situacie ktora je nasledovna.. som zivnostnik, a chcem si s kamaratom zalozit zdruzenie .. no a moja otazka spociva v tom,ako je mozne pre zdruzenie nakupovat tovar bez DPH.konkretne mame zaujem o predaj vypoctovej techniky. Neviem ci sa to potom nasledne zdanuje,alebo musim prekrocit az nejaky limit,kedy budem musiet odviest dan zo zisku ? prosim o pomoc nakolko som sa danami este nezaoberal.. vopred dakujem....

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    zhoblak Pozri príspevok
    chcem sa s niekym poradit ohladom mojej situacie ktora je nasledovna.. som zivnostnik, a chcem si s kamaratom zalozit zdruzenie .. no a moja otazka spociva v tom,ako je mozne pre zdruzenie nakupovat tovar bez DPH.konkretne mame zaujem o predaj vypoctovej techniky. Neviem ci sa to potom nasledne zdanuje,alebo musim prekrocit az nejaky limit,kedy budem musiet odviest dan zo zisku ? prosim o pomoc nakolko som sa danami este nezaoberal.. vopred dakujem....
    Skús si pozrieť priložený link, alebo si vyhľadaj aj ďalšie:
    http://www.porada.sk/t51091-zdruzeni...sob-a-dph.html

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Dobrý deň, mám malinký problém a neviem sa nikde dopátrať riešenia.
    Prosím Vás, dvaja živnostníci majú združenie už dlhé roky. V októbri 2007 jeden z nich zomrel. Manželka zomrelého trvá na tom, že žiadne združenie nie je a každý nech si podáva DP sám za seba. Na DÚ oficiálne združenie zaniklo smrťou jedného z nich . Je možné, aby sa daňové priznania takto urobili? každý sám za seba?
    Vopred Vám pekne ďakujem .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Janiela Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám malinký problém a neviem sa nikde dopátrať riešenia.
    Prosím Vás, dvaja živnostníci majú združenie už dlhé roky. V októbri 2007 jeden z nich zomrel. Manželka zomrelého trvá na tom, že žiadne združenie nie je a každý nech si podáva DP sám za seba. Na DÚ oficiálne združenie zaniklo smrťou jedného z nich . Je možné, aby sa daňové priznania takto urobili? každý sám za seba?
    Vopred Vám pekne ďakujem .
    Musíte riadne uzavrieť činnosť združenia a vysporiadať . Manželka tomu zrejme nerozumie .
    Živnostníci aj pred tým robili DP každý sám za seba , ale v ich DP bol zohľadnený ako príjem tak aj výdaj zo spoločnej činnosti .

    V pokyne máte aj nasledovný príklad -preštudujte a postupujte podľa toho ...

    Príklad
    Fyzická osoba, ktorá je účastníkom združenia bez právnej subjektivity zomrie. Ako majú postupovať ostatní členovia združenia ďalej a kto má podať daňové priznanie za zomretého člena združenia?

    Odpoveď v pokyne - neprehliadnite .
    Naposledy upravil Zita5 : 25.01.08 at 11:24 Dôvod: Doplnenie príkladu ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.