kabatik
18.02.09,11:49
ČAute.
Podnikám ako FO v združení. Chcel by som si založiť S.R.O- čku ako jediný člen. Môžem podnikať ako FO a vlastniť s.r.o súčasne? Môžu mať niektoré činnosti aj rovnaké ? Ak je združenie platca DPH tak musí byť aj moja s.r.o-čka tiež platca DPH.
PS.: Nepreberajte dôvody-tie su dosť zložité. Počítam, že združenie časom zanikne, ale teraz to nie je možné.
kori
18.02.09,10:59
1.môžeš
2.aj činnosti môžu byť v princípe rovnaké -akurát je potrebné dávať pozor na zákaz konkurencie aby ostatné FO združení ťa nenapadli že ich oberáš o zákazky
3.nemusíš byť platca dph
kabatik
19.02.09,19:31
A ako budem platiť odvody do soc. a zdravotnej poisťovne? Dúfam, že len raz. Základ bude potom spoločný zisk z s.r.o + FO?
kori
20.02.09,05:50
ak nebudes v sro zamestnany tak odvody platis len zo zivnosti.sro do toho nemiesas to je samostatny subjekt.cize zaklad bude iba zo zivnosti
kabatik
20.02.09,17:37
A keď potom zruším združenie a zostane mi len s.r.o tak aký bude potom základ pre odvody. A ešte pár vecí / dúfam, že nie som veľmi otravný/.
-ako si vyberám zisk z s.r.o .
-keď som konateľ a nezamestnaný v s.r.o, môžem potom vykonávať projekčnú činnosť sám bez zamestnancov?
- prečo nie je dobré dať si sídlo firmy na adrese trvalého bydliska?
- ak si dám sídlo v mieste trvalého bydliska musím si časť vyčleniť z bytového priestoru?
Aljok
20.02.09,18:53
kabatik
20.02.09,20:07
Nenašiel som odpoveď na:
-keď som konateľ a nezamestnaný v s.r.o, môžem potom vykonávať projekčnú činnosť sám bez zamestnancov?
Aljok
20.02.09,21:12
Spoločnosť nemusí mať zamestnancov. Ak si spoločník môžeš pracovať pre spoločnosť bez pracovnej zmluvy, t.j. bez nároku na odmenu (mzdu).
Pozri túto tému hlavne príspevok č. 14: http://www.porada.sk/t92192-p2-konatel-sro-bez-ineho-pp-a-vyska-odvodov.html
majja
26.02.09,23:34
A náhodou nie je to tak, že ked má projekčnú činnosť v sro , tak musí mať uvedeného zodpovedného zástupcu (samého seba). A zodpovedný zástupca musí byť v pracovnom pomere k sro?
kori
27.02.09,06:40
ano.on bude zodpovedny zastupca, ale nemusi byt v pracovnom pomere.ak to chcete mat podchytene odporucam zmluvu o vykone prace konatela bez naroku na odmenu.
Aljok
27.02.09,07:19
A náhodou nie je to tak, že ked má projekčnú činnosť v sro , tak musí mať uvedeného zodpovedného zástupcu (samého seba). A zodpovedný zástupca musí byť v pracovnom pomere k sro?
Spoločník nemusí.
Pozri Živnostenský zákon:

§ 11

(1) Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorej prostredníctvom zabezpečuje odborné vykonávanie činnosti počas prevádzkovania živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnom pomere k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel (manželka) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen, a ak ide o obec, jej starosta.
dushan
06.04.09,12:39
Dobrý deň.
Pochopil som to správne? Ak som jediným konateľom vo svojej vlastnej jednoosobovke a mám odbornú spôsobilosť na vykonávanie činnosti tak ak budem konateľom bez nároku na odmenu a stanovím sám seba ako zodpovedného vedúceho prevádzky, tak moje jediné povinnosti voči úradom budú povinnosti samoplatiteľa???
Ďakujem za odpovede.
Dushan
dushan
09.04.09,06:55
Posúvam.