Anja111
04.03.10,10:26
Super! Funguje to. Lenka si poklad! Ešte raz ďakujem.
lenkak
04.03.10,09:29
Veď od tohto Porada je. Teším sa, že už máš problém vyriešený, a ďakujem za bodíky.
mojko
04.03.10,12:02
Ahojte mam MRP dos, a chcem sa spytat, ked som tlacila potvrdenia o prijme, tak mi tam davalo vsetky mesiace, aj tie v ktorych marodoval. Opravovali ste to rucne?
31Jankal
09.03.10,09:43
Prosím Vás o radu. Jednej zamestnankyni vypršala 2-mesač.výpoved. doba a teraz neviem ako jej spraviť výplatu. Potrebujem vyrátať odstupné. Neviem ako na to. Vyráta mi to program alebo to treba všetko manuálne nahadzovať? A čo treba klikať? Dakujem Vám robím to prvýkrát. Pracujem vo win.
31Jankal
09.03.10,11:14
Prosím Vás o radu. Jednej zamestnankyni vypršala 2-mesač.výpoved. doba a teraz neviem ako jej spraviť výplatu. Potrebujem vyrátať odstupné. Neviem ako na to. Vyráta mi to program alebo to treba všetko manuálne nahadzovať? A čo treba klikať? Dakujem Vám robím to prvýkrát. Pracujem vo win.
Prosím poradte som bezradná
lenkak
09.03.10,11:17
Viiila76
15.03.10,21:32
Prosím Vás, nikto nerobí v MRP DOS?
Ja robim v Dose a tiez som zistila, z emi to dobre nepocita, resp. vobec!!! Uz si to nejako vyriesila? Stiahla som si dnes aj novy upgrade a nic. Pisala som tomu "nasmu" programatorovi panovi Kucerovi, takze som zvedava, co napise.

Uz som nasla, kde je problem, treba mat zaskrtnutu zamestnanecku premiu v ziadosti. :)
Lenka1979
19.03.10,10:11
Robím RZD zamestnancovi,ktorý ukončil u nás prac.pomer 30.11.2009, ale keďže je možnosť požiadať posledného zamestnávateľa o vykonanie roč.zúčtovania,tak nás požiadal. Vyšiel mu preplatok 180 eur, dala som mu do mzdy, ale teraz mi všade berie jeho meno aj do výkazov na SP a VšZP,hoci už nepracuje... neviete , kde sa to dá nastaviť,aby mi to nebralo? Mám DOS.
Vďaka.
Lubaba
19.03.10,10:16
Robím RZD zamestnancovi,ktorý ukončil u nás prac.pomer 30.11.2009, ale keďže je možnosť požiadať posledného zamestnávateľa o vykonanie roč.zúčtovania,tak nás požiadal. Vyšiel mu preplatok 180 eur, dala som mu do mzdy, ale teraz mi všade berie jeho meno aj do výkazov na SP a VšZP,hoci už nepracuje... neviete , kde sa to dá nastaviť,aby mi to nebralo? Mám DOS.
Vďaka.

mne to takisto bralo meno do výkazov SP z nulovými hodnotami, tie z MRP neposielam ja mám výkazy stiahnuté zo SP a ja som ho tam proste nenapísala
Lenka1979
19.03.10,10:22
mne to takisto bralo meno do výkazov SP z nulovými hodnotami, tie z MRP neposielam ja mám výkazy stiahnuté zo SP a ja som ho tam proste nenapísala

Vďaka Lubaba, len ja posielam výkazy elektronicky a mne ho tam skrátka dá s vymer. základom nula...
katka50
19.03.10,10:29
Robím RZD zamestnancovi,ktorý ukončil u nás prac.pomer 30.11.2009, ale keďže je možnosť požiadať posledného zamestnávateľa o vykonanie roč.zúčtovania,tak nás požiadal. Vyšiel mu preplatok 180 eur, dala som mu do mzdy, ale teraz mi všade berie jeho meno aj do výkazov na SP a VšZP,hoci už nepracuje... neviete , kde sa to dá nastaviť,aby mi to nebralo? Mám DOS.
Vďaka.
Keď si dávaš exportovať Výkaz do SP po spracovaní Ti otvorí menný zoznam zamestnancov. Klikni na vystúp. zamesnanca-klikni zmazať a daj uložiť. Oprav poradové číslo a daj pokračovať. Uloží Ti opravený výkaz.
Lenka1979
19.03.10,10:37
Cez Win som to našla v otázkach a odpovediach na str. MRP, ale DOS tam nie je... :(:(:(
Lenka1979
19.03.10,10:41
Keď si dávaš exportovať Výkaz do SP po spracovaní Ti otvorí menný zoznam zamestnancov. Klikni na vystúp. zamesnanca-klikni zmazať a daj uložiť. Oprav poradové číslo a daj pokračovať. Uloží Ti opravený výkaz.

Katka, neviem či nenapíšem to isté čo Ty..ale:
Dala som si výstup výkazu na SP na obrazovku, rozbalila som si menný zoznam zamestnancov,ktorý tvorí prílohu,dala som Ctrl+Z, - zmazalo mi záznam-zamestnanca, Uložiť..a tiež to ide..
Ďakujem.
31Jankal
08.04.10,09:01
Dobrý den, mám otázku. Vypisujem pre SP potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestn. a na druhej strane je prehľad vymeriavacích základov. Tam treba zarátať aj odstupné alebo sa tam píše iba hrubá mzda? Dá sa to vytlačiť v mrp win? Dakujem
Stefan2005
08.04.10,09:29
Aj ja mám jednu otázku pre aktívne používajúcich MRP:

Editujem zostavu: Zaúčtovanie miezd do účtovníctva - ako upravím položku SUMA, aby sa mi zobrazovala na dve desatinné miesta? Ďakujem.
Daggmar
08.04.10,09:44
Aj ja mám jednu otázku pre aktívne používajúcich MRP:

Editujem zostavu: Zaúčtovanie miezd do účtovníctva - ako upravím položku SUMA, aby sa mi zobrazovala na dve desatinné miesta? Ďakujem.

Dáš si nastavenia - parametre mzdy - výpočet mzdy - na pravej strane zaokrúhlovanie

Máš aktuálnu verziu? program to robí automaticky
Stefan2005
08.04.10,10:02
Dáš si nastavenia - parametre mzdy - výpočet mzdy - na pravej strane zaokrúhlovanie

Máš aktuálnu verziu? program to robí automaticky

Mám aktuálnu verziu, nastavené zaokrúhľovanie na 2 desatinné miesta.
Všetky zostavy mi zobrazuje na dve desatinné mestia, iba zostavu - Zaúčtovanie miezd do podvojného účtovníctva zobrazuje "as is" - 370; 18,45; 12,5... Chcem to mať takto: 370,00; 18,45; 12,50...

P.S. viď prílohu
31Jankal
08.04.10,10:46
Dobrý den, mám otázku. Vypisujem pre SP potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestn. a na druhej strane je prehľad vymeriavacích základov. Tam treba zarátať aj odstupné alebo sa tam píše iba hrubá mzda? Dá sa to vytlačiť v mrp win? Dakujem
Prosím poradte
Tamila
08.04.10,11:12
Dobrý den, mám otázku. Vypisujem pre SP potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestn. a na druhej strane je prehľad vymeriavacích základov. Tam treba zarátať aj odstupné alebo sa tam píše iba hrubá mzda? Dá sa to vytlačiť v mrp win? Dakujem
§ 108
Výška dávky v nezamestnanosti

(1) Výška dávky v nezamestnanosti je 50 % denného vymeriavacieho základu.

(2) Denný vymeriavací základ na určenie sumy dávky v nezamestnanosti je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na poistenie v nezamestnanosti alebo poistné na výsluhový príspevok podľa osobitného predpisu, 2) dosiahnutých v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia.
Marína
08.04.10,11:17
Dobrý den, mám otázku. Vypisujem pre SP potvrdenie zamestnávateľa na účely nároku na dávku v nezamestn. a na druhej strane je prehľad vymeriavacích základov. Tam treba zarátať aj odstupné alebo sa tam píše iba hrubá mzda? Dá sa to vytlačiť v mrp win? Dakujem
Vypisujú sa tam vymeriavacie základy, teda suma, z ktorej boli vypočítané odvody na poistenie v nezamestnanosti.
Myslím, že sa nedá, ja to v programe medzi tlačovými zostavami nevidím.
Daggmar
08.04.10,15:56
Mám aktuálnu verziu, nastavené zaokrúhľovanie na 2 desatinné miesta.
Všetky zostavy mi zobrazuje na dve desatinné mestia, iba zostavu - Zaúčtovanie miezd do podvojného účtovníctva zobrazuje "as is" - 370; 18,45; 12,5... Chcem to mať takto: 370,00; 18,45; 12,50...

P.S. viď prílohu

A keď si dáš ukážku strany nemáš hore na lište ikonu na možnosť upravit stranu? Tam by sa to malo dať ručne doplniť. Potom dáš akože zavriet stranu a vtedy sa ťa to opýta či uložiť zmeny. Skús ..
Stefan2005
08.04.10,16:07
A keď si dáš ukážku strany nemáš hore na lište ikonu na možnosť upravit stranu? Tam by sa to malo dať ručne doplniť. Potom dáš akože zavriet stranu a vtedy sa ťa to opýta či uložiť zmeny. Skús ..

Pri ukážke okrem možnosti volieb lupy a tlače nemám žiadnu inú možnosť.
To akože by som mal ručne opravovať tie zostavy?
Dav
08.04.10,16:42
Pri ukážke okrem možnosti volieb lupy a tlače nemám žiadnu inú možnosť.
To akože by som mal ručne opravovať tie zostavy?
Prečo považuješ za potrebné opraviť zostavu exportu na 2 desatinné miesta? Skús požiadať MRP o vysvetlenie. Myslím, že v programe Mzdy je natvrdo zadané, aby sa za desatinnou čiarkou zobrazili len čísla, rôzne od nuly. Ak máš správne nastavený prechod do účtovníctva, v účtovníctve ich doplní na 2 desatinné miesta automaticky.
Stefan2005
08.04.10,17:03
Prečo považuješ za potrebné opraviť zostavu exportu na 2 desatinné miesta? Skús požiadať MRP o vysvetlenie. Myslím, že v programe Mzdy je natvrdo zadané, aby sa za desatinnou čiarkou zobrazili len čísla, rôzne od nuly. Ak máš správne nastavený prechod do účtovníctva, v účtovníctve ich doplní na 2 desatinné miesta automaticky.

Prečo ju považujem za potrebné opraviť - lebo zostava s takýmito číslami je neestetická a neprehľadná - najmä ak sa má použiť ako podklad pre účtovanie...

Nemám vôbec nastavený prechod (teda prenos) to účtovníctva - lebo neúčtujem v MRP - výstup z miezd MRP má byť podkladom v inom účtovníctve.

Podľa všetkého je to asi natvrdo nadefinované v programe, nevedeli mi poradiť ani na MRP hot-line, odkázali ma programátora.
Dav
08.04.10,17:14
Prečo ju považujem za potrebné opraviť - lebo zostava s takýmito číslami je neestetická a neprehľadná - najmä ak sa má použiť ako podklad pre účtovanie...

Nemám vôbec nastavený prechod (teda prenos) to účtovníctva - lebo neúčtujem v MRP - výstup z miezd MRP má byť podkladom v inom účtovníctve.

Podľa všetkého je to asi natvrdo nadefinované v programe, nevedeli mi poradiť ani na MRP hot-line, odkázali ma programátora.
Skúšala som Tlač - Do súboru - nedá sa ani vyexportovať do Excelu, iba do PDF, a tam sa tiež nedá doplniť.
Dopĺňam - pri Exporte - Do súboru - txt - sa dá doplniť na požadované čísla.
Stefan2005
08.04.10,18:05
Skúšala som Tlač - Do súboru - nedá sa ani vyexportovať do Excelu, iba do PDF, a tam sa tiež nedá doplniť.
Dopĺňam - pri Exporte - Do súboru - txt - sa dá doplniť na požadované čísla.

Ďakujem Oľga za snahu; lenže kým opravím txt, prispôsobím do tlačitelnej formy, tak to môžem robiť ako doteraz - nahodiť priamo do preddefinovanej excel tabuľky z mesačného sumára - pokiaľ to MRP-áci neopravia.
Bol som v tom, že pokiaľ zostavu uložím ako editovateľnú, môžem zmeniť formát zobrazovania sumy, čo sa mi nepodarilo.
lenkak
08.04.10,18:36
Takto si to myslel? Ak áno, dá sa to urobiť pridaním novej funkcie.
Stefan2005
09.04.10,05:51
Takto si to myslel? Ak áno, dá sa to urobiť pridaním novej funkcie.

BINGO, Lenka. Presne to. Dve-tri slová o pridaní tejto funkcie (ktorej) ?
lenkak
09.04.10,06:26
treba si ju zadefinovať.
Už neviem či sa mi podarí presne napísať ako som to spravila, to bola bleskovka, pokúsim sa.
Si na editovateľnej zostave
Vymažeš políčko kde je názov hodnota

nastavíš sa na funkcie, a zadáš priradiť užívateľskú funkciu,
ikonky sú znázornené v prílohe
zobrazí sa tabuľka kde následne priradíš Výpočetní výraz, tými tromi bodkami si otvoríš ponuku, to predpokladám, že poznáš, pre istotu som Ti aj toto dala do prílohy. Vyberieš možnosť 1-hodnota , dáš ju vedľajšiou ikonkou vložiť, ok.

Potom klikneš na užívateľskú funkciu, ikonka je s názvom Fn, v prílohe presnejšie a mal by si mať zobrazenú už tú novú zadanú a jednoducho sa kurzorom nastavíš na políčko kde ju chceš dať. Nastavíš presnú dlžku, šírku a okraje.
To už určite poznáš ako.

Dúfam, že som všetko napísala. Ak Ti to nepôjde napíš.
Lenka
Leila2006
09.04.10,06:27
Prosím o rýchlu odpoveď - práve si nahrávam novú firmu a za ten svet som neprišla na to, kde nadefinujem čísla bankových účtov pre SP a ZP - nastálo, aby mi automaticky vstupovali do prevodového príkazu. Zaitaľ som nahodila účet DU, ale na ZP a SP som neprišla. Pritom v ostatných firmách to mám, ale fakt si nepamätám ako som to spravila. Ďakujem.
lenkak
09.04.10,06:28
Číselníky - mzdový číselník . práca so mzd. číselníkom - poistné- nastavíš sa na danú poisťovňu, 2x klikneš, zobrazia sa Ti údaje a tam to najdeš.
Leila2006
09.04.10,06:35
Ďakujem veľmi pekne, naposledy som to robila pred vyše rokom, a úplne som na to zabudla. Si super!
Stefan2005
09.04.10,06:50
...Ak Ti to nepôjde napíš. ...

Píšem napriek tomu, že mi to IDE ! Keby som bol zadával tú tému ja, tak je to "najlepšia odpoveď". Ešte raz ďakujem.
lenkak
09.04.10,07:12
Píšem napriek tomu, že mi to IDE ! Keby som bol zadával tú tému ja, tak je to "najlepšia odpoveď". Ešte raz ďakujem.

Štefan som rada, že som funkciu popísala zrozumiteľne, musela som skúsiť ešte raz, lebo som už presne po pamäti nevedela, ako som to spravila. :D
Tvoja otázka bola pre mňa výzvou vyskúšať problém odstrániť, a veľmi vážim si čo si teraz napísal. Dík. :)
31Jankal
09.04.10,09:54
Ahojte, tlačili ste si už v mrp mzdy win prehlad za 1Q? Ja som ho teraz vytlačila a vôbec nieje taký istý ako na drsr. V tretej časti rekapitulácia chýbajú písmenká EFGH. Ako ste na tom vy?
Daggmar
09.04.10,10:30
Ahojte, tlačili ste si už v mrp mzdy win prehlad za 1Q? Ja som ho teraz vytlačila a vôbec nieje taký istý ako na drsr. V tretej časti rekapitulácia chýbajú písmenká EFGH. Ako ste na tom vy?

Mala si správne tlačivo ? ja ho mám v poriadku, ako má byť. Kvartálny prehlad dane má len dve časti.
abel
09.04.10,11:00
Mala si správne tlačivo ? ja ho mám v poriadku, ako má byť. Kvartálny prehlad dane má len dve časti.
štvrťročný prehľad za 1. Q/2010 má 3 strany - pribudla kolónka o zamestnaneckej prémii.
m.hladka
10.04.10,13:53
štvrťročný prehľad za 1. Q/2010 má 3 strany - pribudla kolónka o zamestnaneckej prémii.
Áno, to je správne tlačivo, ale v "MRP mzdy" ho ešte nemám ani ja, mám verziu 6.20.015, takže treba čakať.
jacekova
11.04.10,04:56
Áno, to je správne tlačivo, ale v "MRP mzdy" ho ešte nemám ani ja, mám verziu 6.20.015, takže treba čakať.


a nemáte niekto info, kedy ten nový prehľad v mrp bude? je to na nervy zas na nich čakať. mám všetky výplaty hotové a chcela som porobiť hneď aj prehľady aby som to klientom odovzdala spolu, no smola. :mee:
31Jankal
20.04.10,08:56
no dnes som si stiahla novú aktualizáciu, ale nejako mi to ináč narátalo ako som si to ja, napr. v r.10 mám väčšiu sumu ako v r.9. Asi to majú s chybami. Najprv mi tam nenarátavalo ZP a potom ked som si to dala cez agendu načítať tak mi to vyhodilo tak ako som písala. Urobila som niekde ja chybu? Ako ste na tom vy?
m.hladka
20.04.10,10:53
Už je verzia 6.21.002 a všetko mi prebehlo presne dobre, takže môžem aj podávať na DU.
Musela som znova prerátať mzdy za 032010, aby mi to hodilo dobre do prehľadu.
P.S.
Hlásenia - prílohy za rok 2009 vraj DU vyzýva na opravy, kto ich podával z programu MRP, dnes mi to avizovali niektoré kolegyne. Našťastie ja som ich vypisovala ručne, lebo programátor upozorňoval na tieto chyby.
ondrejvla
20.04.10,13:30
Tiež som sa s tým trápila, pri výpočte prehľadu je ikonka "f" načítať údaje z miezd, po kliknutí doplní aj zrážkovú daň aj ZP.
lenkak
30.04.10,19:21
Mne už v týchto nových verziách prepočítalo zrážkovú daň aj zam. prémiu hneď pri zobrazení tlačiva, nemusela som dávať načítať údaje z miezd.
Kazu
01.05.10,11:14
Od januára mám mzdy win. Ešte stále ma dokážu prekvapkať. Chcela som 1/4 ročné hlásenie a 1,2,3 mesiac mi v hlásení rozhodilo na 2,3,4. Niekde pri výplatách som musela urobiť chybu a neviem zistiť kde. Toľko sa v tom rýpem, že občas strácam prehľad kde vlastne som, už by som do toho najradšej kopla.Vie niekto poradiť čo som urobila zle?
Lubaba
04.05.10,20:18
ja tiež ešte robím v dos-e ale chystám sa preskočiť na win...a prepočítavam a prepočítavam
Alca20
07.05.10,09:48
Dobrý deň. Chcela som sa len opýtať ako Vám v tomto programe počítate DDS? Ja som len začala s prácou na tomto programe, (doteraz som počítala mzdy ručne) ale akosi som sa ešte ani raz nezhodla s programom v tomto výpočte. Môže mi niekto poradiť kto má s týmto skúsenosti??
Kazu
18.05.10,10:16
Od januára mám mzdy win. Ešte stále ma dokážu prekvapkať. Chcela som 1/4 ročné hlásenie a 1,2,3 mesiac mi v hlásení rozhodilo na 2,3,4. Niekde pri výplatách som musela urobiť chybu a neviem zistiť kde. Toľko sa v tom rýpem, že občas strácam prehľad kde vlastne som, už by som do toho najradšej kopla.Vie niekto poradiť čo som urobila zle?

Žiadne prekvapko sa nekonalo. To len ja som ešte stále z toho programu nejaká prekvapkaná a tomto mojom zúfalom čine ma za 1/4 hodiny osvietilo :) Však to mi rozhodilo zrážkovú daň a ja sa pri dokážem tak vystresovať až z toho osprostiem. :D
MáriaPaM
01.06.10,11:14
Ako mám v MRP zadať osobné ohodnotenie aby sa mi správalo rovnako ako zmluvný základný plat, teda bolo rovnako krátené za neprítomnosti? Napríklad mám mzdu 1000 a potrebujem to rozložiť na 800 zmluvný základ a 200 osobné, tak aby výpočet bol rovnaký.
Kristina27
15.06.10,08:00
Kde sa v MRP mzdy nastavuje dátum, kedy išla zamestnankyňa na MD? Kde to mám nastaviť, aby program vypočítal mzdu nie za celý mesiac jún, ale len do 11.6.2010.
Ďakujem za /po/radu!
Andyke
15.06.10,08:11
Kazu
31.07.10,18:16
Ako v MRP WIN pridám pracovný pomer zamestnancovi, ktorý u nás doteraz pracoval na dohodu, tak aby mu zostalo to isté osobné číslo?
Dav
31.07.10,18:51
Skús mu dať v Pracovné pomery - platnosť údajov - ukončenie platnosti údajov do ukončenia Dohody, zadať Pracovný pomer a platnosť údajov od začiatku PP.
Nemám s tým skúsenosti, ako sa to prejaví na mzdovom liste, ani pri ročnom zúčtovaní. Dávam Pracovný pomer s novým osobným číslom a pri ročnom zúčtovaní nahrám údaje z Dohody, ako keby išlo o iného zamestnávateľa.
Tamila
31.07.10,19:13
Robím presne tak ako Dav.
Kazu
31.07.10,19:24
Skús mu dať v Pracovné pomery - platnosť údajov - ukončenie platnosti údajov do ukončenia Dohody, zadať Pracovný pomer a platnosť údajov od začiatku PP.
Nemám s tým skúsenosti, ako sa to prejaví na mzdovom liste, ani pri ročnom zúčtovaní. Dávam Pracovný pomer s novým osobným číslom a pri ročnom zúčtovaní nahrám údaje z Dohody, ako keby išlo o iného zamestnávateľa.

Skúšala som, ani sa to neotvorí. Neviem, či to naozaj nejde, alebo niečo robím zle. Už mám ten program pol roka a stále sa čudujem ako teľa novým vrátam a vždy keď sa v tom motám, tak banujem, že som sa nechala presvedčiť na WIN. Ten DOS mi bol viacej po chuti. Možno nebol tak vymakaný, ale aj sprostý sa v tom dokázal vyznať a také ja potrebujem :--- Kašlem na to, už som znechutená, idem spať. Zajtra sa na to pozriem. A ďakujem za radu, ešte že vám mám, inak by som tu sedela do polnoci.:)
lenkak
31.07.10,20:48
Normálne dáš priradiť v zozname zamestnacov nový pracovný pomer. Ja mám na jedno osbné číslo nahratý aj prac. pomer aj dohodu bez problémov. Aj súbežne.
Postup napr.:
Si v zozname zamestnancov, klikneš na toho konkrétneho, pôjdeš na agenda, pridať pracovný pomer.
Kazu
01.08.10,17:36
Normálne dáš priradiť v zozname zamestnacov nový pracovný pomer. Ja mám na jedno osbné číslo nahratý aj prac. pomer aj dohodu bez problémov. Aj súbežne.
Postup napr.:
Si v zozname zamestnancov, klikneš na toho konkrétneho, pôjdeš na agenda, pridať pracovný pomer.

Skúšam všetko možné ale stále mi to pridá aj nové číslo. Zajtra skúsim zavolať do MRP.
mysimis
01.08.10,17:40
Skúšam všetko možné ale stále mi to pridá aj nové číslo. Zajtra skúsim zavolať do MRP.

Kazu, choď na personalistiku - zoznam pracovných pomerov - klikni na znamienko + a ono Ti ukáže všetkých zamestnancov, ktorých máš v zozname a vyberieš toho, ktorému chceš pridať pracovný pomer.
Stefan2005
01.08.10,17:47
Kazu, choď na personalistiku - zoznam pracovných pomerov - klikni na znamienko + a ono Ti ukáže všetkých zamestnancov, ktorých máš v zozname a vyberieš toho, ktorému chceš pridať pracovný pomer.

No je v tom nejaký zádrhel. Pre pridanie nového pracovného pomeru tomu istému pracovníkovi síce ponúkne nové osobné číslo - ďalšie v poradí, ale keď ho prepíšem na osobné číslo zamestnanca, končí to chybovou hláškou:
"Pri operácii došlo k nasledovnej chybe: Osobné číslo sa nesmie opakovať a musí byť väčšie alebo rovné ako 0"...

P.S. skúšal som to vo verzii 6.23.001 windows...
mysimis
01.08.10,17:58
No je v tom nejaký zádrhel. Pre pridanie nového pracovného pomeru tomu istému pracovníkovi síce ponúkne nové osobné číslo - ďalšie v poradí, ale keď ho prepíšem na osobné číslo zamestnanca, končí to chybovou hláškou:
"Pri operácii došlo k nasledovnej chybe: Osobné číslo sa nesmie opakovať a musí byť väčšie alebo rovné ako 0"...

P.S. skúšal som to vo verzii 6.23.001 windows...

Štefan, ak dodržíš postup aký som uviedla - práve som to opäť vyskúšala tak mi to pekne ponúkne zoznam všetkých zamestnancov vo firme a potom môžeš dať buď tomu istému zamestnancovi aj dva PP alebo PP a dohodu, príp. môžeš opäť pridať nový PP aj v prípade ak už kedysi bol zamestnanec vo firme zamestnaný. Tiež mám verziu 6.23.001.
Stefan2005
01.08.10,18:12
Dodržal som postup - pre jedno a to isté osobné číslo mi odmieta prideliť nový pracovný pomer.

Keď ti zlyhali všetky pokusy, vraj treba sa pozrieť do manuálu: a hľa, na strane 44 sa píše:

"Zamestnanec nemôže mať nadefinovaných viac pracovných pomerov súčasne. V zozname pracovných pomerov môžete jednému zamestnancovi evidovať aj iné pracovné pomery, ale v inom období (obdobia sa nesmú prelínať)."
mysimis
01.08.10,18:14
Dodržal som postup - pre jedno a to isté osobné číslo mi odmieta prideliť nový pracovný pomer.

Keď ti zlyhali všetky pokusy, vraj treba sa pozrieť do manuálu: a hľa, na strane 44 sa píše:

"Zamestnanec nemôže mať nadefinovaných viac pracovných pomerov súčasne. V zozname pracovných pomerov môžete jednému zamestnancovi evidovať aj iné pracovné pomery, ale v inom období (obdobia sa nesmú prelínať)."


Som z toho :eek:, mne to potom prečo ide pridať?
Stefan2005
01.08.10,18:51
Som z toho :eek:, mne to potom prečo ide pridať?

Budeš to mať dobre. Neviem, či si Kazu nemýli Poradové číslo pracovného pomeru (ktoré je vždy číslo posledné +1) s osobným číslom - lebo ak sú napr. dvaj zamestnanci a dokopy majú 3 pracovné pomery, keď chcem pridať ďalší, tak to bude už 4. pracovný pomer, ale zamestnanci stále dvaja.

Inak na stránke MRP sa píše, že "od verzie 5.00 - Pracovné pomery (s výnimkou hlavného pracovného pomeru) možno definovať súbežne."

Hľa návod aktualizujú oveľa zriedkavejšie, ako program - takže moja predchádajúca citácia z návodu je zastaralá. Stalo sa mi, že som inštaloval čerstvo zakúpený program MRP, a tlačený manuál bol starý 3 roky...
anithocka
01.08.10,18:52
ja som tomu istému zamestnancovi pridelila nové osobné číslo? to je problém?
lenkak
01.08.10,20:30
stačí v zozname zamestnancov mať nahratého len jedného zamestnanca, a jemu priradiť x prac. pomerov, dohôd, ale tých v prac. zozname bude podľa ich počtu. Ak sa priradí 5 dohôd jednému zamestnancovi, tak v databáze bude aj 5 dohôd, ale v zozname zamestnancov, stále len jeden.
Zamestnanec = jedno osobné číslo,
pracovné pomery jedného zamestnanca = čísla podľa počtu nahodených či prac.pomerov alebo dohôd.
Kazu
02.08.10,07:03
V zozname zamestnancov mám uvedené číslo, ktoré je nazvané poradové. V zozname pracovných pomerov sa tomu istému zamestnancovi dajú pridať ďaľšie pracovné pomery a tie sú označené ako pridanie osobného čísla. Buď som blbá ja alebo ten, čo program tvoril. Ale osobné číslo je osobné číslo to by malo byť uvedené pri zamestnancovi v personalistike a nie ním nazvať číslo pracovného pomeru. Mňa práve mýlilo to, že mi to pridalo nový pracovný pomer a označovalo to ako pridanie nového osobného čísla. To som zistila až po mojich pokusoch a telefonovaní do MRP a teraz mám nový problém. Ja som robila 2x hókus pókus s pridaním pracovného pomeru a tá mrcha program si pamätá, že som pridala pracovný pomer a vždy mi to pridelý to "osobné číslo" o jedno číslo vyššie. Takže teraz mám pracovný pomer 1-9 a nasledujúci je nie 10 ale až 12. A za nič na svete sa nemôžem dopátrať, kde zruším tie 10 a 11 lebo vlastne neexistujú. Prevetrala som MRP-ákov a jediná rada je, že si mám volať po 14 hodine. :mad:
lenkak
02.08.10,07:16
Keď klikneš na pracovný pomer s číslom 12, tak to por. číslo sa nedá opraviť na to zrušené číslo? Skúšala si?
Kazu
02.08.10,07:28
Keď klikneš na pracovný pomer s číslom 12, tak to por. číslo sa nedá opraviť na to zrušené číslo? Skúšala si?

Nemýľ ma :D Žiadne poradové číslo pracovného pomeru ale osobné číslo pracovného pomeru. MRP pripisuje pracovnému pomeru takú vážnosť, že mu dokonca pridelilo osobné číslo a zamestnanec je len nejaké poradie. Júúúj, ja by som niekoho nakopalaaaa, dnes si to schytá niekto na horúcej linke.:mad::mad::mad::---
Ale nie, číslo sa nedá prepísať. Vypisuje, že je už pridelené.
lenkak
02.08.10,07:33
Ale mne ide, mne to uložilo. Spravila som to tak, že som pridala dohodu, pridala ešte vedľajší pp, potom vymazala dohodu, a išlo mi prepísať číslo na to isté, čo som predtým vymazala.

Tú dohodu si vymazala? Nenahrala si ich viacej? Pozeráš pp cez filter? Pozeráš správne obdobie pp? Napr. teraz sa zobrazuje júl, a ty si priradila pp resp dohodu v auguste.
Kazu
02.08.10,07:46
Ahááá, tak tam bude určite pes zakopaný. Zobrazuje mi to júl ale neviem kde si to mám prehodiť. Prepáč, že to nehľadám podrobne, ale medzitým mi môžeš zmiznúť aj ty :D tak mi prosím ťa poraď. Zrušiť to už budem snáď vedieť aj sama. Ale aj tak si to horúca linka vyžerie, to za to osobné číslo pracovného pomeru. Takto zavádzať ľudí :mad:
lenkak
02.08.10,07:54
Si na zozname prac. pomerov, klikneš na júl 2010, otvorí sa Ti nová tab, a tam si vyberieš mesiac.
Kazu
02.08.10,08:49
Ďakujem Lenka. To som toho júla nahľadala. Ja som stále klikala na to okienko dolu, že je to hore to mi ani nenapadlo. Teda tento program sa naozaj podaril. A vraj WIN, zlatý DOS, keby som za toto nevyhodila toľko peňazí okamžite by som sa vrátila k DOSu.
lenkak
02.08.10,08:56
Ja by som zase nevymenila win. A robila som aj v Dos-e. Je to o tom, kto je ako a načo zvyknutý. Dá sa časom zvyknúť.
Keby som vedela , že budeš dlho hľadať, pricapila by som obr, nabudúce bude popis aj s prílohou.
Už si ináč vyriešila číslovanie?
Kazu
02.08.10,09:32
Nevyriešila som nič, ani v auguste sa mi neobjavil. Ja zrejme musím byť majiteľkou nejakej menej podarenej verzie, asi už bolo šťastie riadne unavené a sadlo na vola :---
lenkak
02.08.10,09:37
môžem to spraviť takto:
Ja sa na to pozriem, vieš mi poslať zálohu na mail? Mail v ss.
anithocka
10.08.10,11:01
potrebujem urobiť potvrdenie o príjme, ale iba za obdobie troch mesiacov poradíte ako na to? za celý rok viem, ale za posledné tri mesiace...?
Tamila
10.08.10,11:10
potrebujem urobiť potvrdenie o príjme, ale iba za obdobie troch mesiacov poradíte ako na to? za celý rok viem, ale za posledné tri mesiace...?
Nenanpísala si aké potvrdenie o príjme, ale skús vo výstupoch - parametre
anithocka
10.08.10,11:16
potvrdenie pre banku ku žiadosti o úver a vraj potrebujú len za posledné tri mesiace...
Tamila
10.08.10,11:34
Ja si dám aktuálneho zamestnanca, výstupy, mzdový list. Na pravej strane - parametre a vyberiem si čo potrebujem a vypíšem potvrdenie.
tanusik
11.08.10,15:28
Ahojte......čo v prípade, že nemocenská zamestnancovi prechádza z júna na celý júl......robím teraz mzdy a mne mu počíta náhradu aj keď už nemá (teraz ju vypláca SP), je dávno po 10 dňoch ktoré hradí zamestnávateľ....čo treba mať v parametroch zaškrtnuté, alebo...?
Tamila
11.08.10,20:19
Malo by sa ťa opýtať, keď otvoríš mzdu, že či je to pokračovanie z minulého mesiaca a dáš áno. Ak sa neopýtalo, skús pozrieť, či máš v dochádzke zadané správne dátumy v júli, ale aj v júni, či ti končí 30. Musíš mať zafajknuté generovať cez soboty a nedele aj cez sviatky.
tanusik
11.08.10,20:46
Aha....tak to sa ma nespýtalo (čiže mala by som keď robím dochádzku a dávam možnosť nemoc zafajknúť aj kolonku "v čase voľna", t.j tie soboty a nedele) ....ale je to asi inak v dos verzii kt. mám ja...
Tamila
11.08.10,20:51
Ja som písala k Win verzii, ale aj v Dos musí byť niečo podobné.
31Jankal
24.08.10,09:19
Ahojte všetci, prosím vás mám problémy s prehľadom. V 2.časti dan vyberaná zrážkou č. 10 mám napísaný DB 60,00 €, ale v 3.časti rekapitulácia už mám sumu 60,06. Je to v poriadku??? Vdaka
Daggmar
25.08.10,06:53
Daňový bonus sa od 1.júla zvýšil na sumu 20,02 € mesačne ...asi si vyplatila len 20,00 a program v 3,časti uviedol koľko malo byť naozaj ...
31Jankal
26.08.10,04:14
Aj na výplatných páskach mám napísanú sumu 20,02 ale do prehľadu do druhej časti mi to neberie. Poradte ako to tam dostať, len ručne?
lenkak
26.08.10,06:36
Ak pozeráš prehľad za správne obdobie oprav ručne. Ja som tak opravovala prehľad za 2Q, jeden mesiac nebol ok. Pravdepodobne to nemajú celkom doriešené.
ondrejvla
26.08.10,13:06
Súhlasím s Lenkou, ale skús, keď dáš výpočet, je tam také maličké f, klikni na to, malo by sa ti to upraviť.
lenkak
26.08.10,16:08
ani to "f" všetko nenapraví, čo by malo, ale za pokus to stojí.
MáriaPaM
08.12.10,21:08
Ako mám zadať vrátené poistné zo sociálky (spätne priznaný dôchodok)?
Keď dám pri výpočte mzdy cez opravu poistného mínusom ako znížiť poistné, to mi asi natiahne do mesačného výkazu menej a aj do úhrad menej.
Ako to mám aj vrátiť aj mať správny výkaz aj úhrady?
katka50
09.12.10,08:25
Ako mám zadať vrátené poistné zo sociálky (spätne priznaný dôchodok)?
Keď dám pri výpočte mzdy cez opravu poistného mínusom ako znížiť poistné, to mi asi natiahne do mesačného výkazu menej a aj do úhrad menej.
Ako to mám aj vrátiť aj mať správny výkaz aj úhrady?

V číselníku-mzdový číselník-práca so mzd.číselníkom- poistné - si pridáš novú mzd.zložku - napr. Invalidné poisť.- vrátené poistné. Potom vo výpočte mzdy aktuálneho zamestnanca nahráš vrátené poistné mínusom.
Dáš vypočítať mzdu. To isté aj Poistenie v nezamestnanosti. Do Mesač. Výkazu poistného Ti to nenatiahne, skontroluj si však, či Ti z vráteného poistného zrazilo daň.
MáriaPaM
09.12.10,15:36
Veľmi pekne ďakujem, odpoveď som si našla už ráno, ale teraz som dokončila mzdy a skontrolovala či je všetko ok.
anithocka
15.12.10,19:40
ahojte, vie mi niekto poradiť ako si vytlačiť pracovnú zmluvu, resp. dohodu o vykonaní práce? viem ako ju vypísať viem celý postup no neviem prísť na to ako sa stačí? a ďalšia otázka dá sa vytlačiť v MRP-čku registračný list FO do sociálnej poisťovne a prihláška firmy do zdravotnej poisťovne? neprišla som na to či sa to dá a ako sa dá ak sa dá? ďakujem za rýchlu a promptnú odpoveď
EMILY04
15.12.10,20:01
Máš MRP pod Windows?
Ak áno tak napr. dohodu o vykonaní práce vytlačíš vo výstupoch, tlačové formuláre, dostaneš sa na danú dohodu tam všetko vypíšeš a v pravo hore je malá tlačiarnička.
Samozrejme vytlačí ti aj reg.list ale prihlášku firmy do ZP si musíš vypísať priamo na stránke danej ZP, alebo na predvolenom tlačive, ktoré si stiahneš z internetu alebo donesieš zo ZP.
EMILY04
15.12.10,20:03
Registračný list vytlačíš tak, že na ľavej strane máš poistné organizácie, potom dáš výstupy a v zostave si nájdeš aj reg.list.
anithocka
20.12.10,22:04
pomóc teda nie ako ale kde si mám zmeniť výmer dovolenky? ja som zadala na celý rok 25 dní no až teraz som si uvedomila, že vlastne zamestnancovi prislúcha iba alikvotná čiastka keďže nastúpil teraz v decembri, prosííííííííím
lenkak
20.12.10,22:08
Personalistika - čerpanie dovolenky - klikneš na daného zamestnanca, on sa Ti označí farebne a potom 2x ľavým tl. myši klikneš na jeho dovolenku čo sa zobrazí pod jeho menom, opravíš podľa potreby.
margaretka71
27.12.10,06:17
Mám jednu otázku. Do ktorej položky mám dať vo výplate finančný príspevok zo sociálneho fondu? Nikde tam takúto možnosť nevidím. Poradíte? Ďakujem
margaretka71
27.12.10,06:58
Niečo som už našla. Dala som to do položiek "naturálne príjmy" , kde som si vytvorila novú položku "odmena zo sociálneho fondu" a pekne mi to vo výplate iba zdanilo ale v sume na výplatu sa to nepripočítalo. Z toho mi vyplýva, že príspevok sa musí vyplatiť iba v hotovosti z pokladne? Je to tak? Prosím poradí niekto?
Marína
27.12.10,08:14
V mzdovom číselníku choď na príplatky pred zdanením, klikni na Ins a vytvor si položku sociálny fond. Pri spracovaní miezd zadaj sumu, ktorú ti len zdaní.
Keď budeš pridávať novú položku pred zdanením opýta sa ťa, či túto položku má započítať do VZ pre poistné, zadáš, že nie.
margaretka71
27.12.10,08:52
Marína, ďakujem ti za odpoveď. Urobila som to presne ako píšeš a akým spôsobom to vlastne zamestnanec skutočne dostane? To som sa pýtala v predchádzajúcom mojom príspevku. Treba to vyplatiť v hotovosti z pokladne? Poraď mi ešte toto.
margaretka71
27.12.10,09:41
Ja som už z toho dopletená. Ten príspevok zo soc. fondu vo forme peňažnej odmeny sa má započítať aj do hrubej mzdy alebo nie? A tak má to ovplyvniť aj sumu na výplatu, alebo nie? Čítam tu príspevky, a už mám z toho guľáš. Poradí mi niekto prosím, súri mi to. Ďakujem.
margaretka71
27.12.10,11:02
Ja som už z toho dopletená. Ten príspevok zo soc. fondu vo forme peňažnej odmeny sa má započítať aj do hrubej mzdy alebo nie? A tak má to ovplyvniť aj sumu na výplatu, alebo nie? Čítam tu príspevky, a už mám z toho guľáš. Poradí mi niekto prosím, súri mi to. Ďakujem.

Prosím, vysvetlite mi to niekto, potrebujem to súrne. Ďakujem
Andyke
27.12.10,12:05
Za mzdu sa nepovažujú náhrady mzdy (dovolenka, sviatky, z dôvodu prekážok v práci a pod.), odstupné, odchodné, cestovné náhrady, podiely na zisku, príspevky zo sociálneho fondu atď.

Nevstupuje do hrubej mzdy ten príspevok, program Ti zdaní a samozrejme suma vo výplate musí obsahovať aj túto zložku (už v čistom= po zdanení)
margaretka71
27.12.10,12:32
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.
Marína
27.12.10,12:53
Napr. pri mzde 450.00 € VL ........ viď ukážka.
ľudka
06.01.11,14:14
Vidím tu odborníkov na MRP. Prosím o radu. Dorábam teraz za minulý rok mzdy pre jednu malú firmu v systéme MRP. Keďže v predchádzajúcom období mali mzdy počítané v nejakom inom programe, tak robím iba s tým čo mám. Potrebujem v 3/2010 zadať ročné zúčtovania dane, teda preplatky. Keď sa nastavím na položku 1203 / Daň-ročné vyúčtovanie, neviem zadať preplatok, teda mínusovú položku. Nedoplatok, teda plusovú hodnotu, berie v pohode, ale ja potrebujem zamestnancom zadať nedoplatky, tak ako ich mali v skutočnosti, aby som vedela potom urobiť správne hlásenie a prehľady. Ďakujem vopred za každú dobrú radu.
lenkak
06.01.11,20:18
choď na položku 1499/1699 preplatok/nedoplatok dane po ročnom vyúčtovaní, a nie na položku 1203.
Zoltán Kovács
09.01.11,09:07
Od poslednej aktualizácie programu mi nechce Dôvera ZP akceptovať exportované dáta, ktoré zasielam cez elektornickú pobočku. Nič som na parametroch nemenil. Robí to aj Vám, alebo len ja exportujem zle dávku?
anithocka
12.01.11,19:50
ahojte, kde sa zadáva IČZ pre zdravotnú poisťovňu? už tretí deň sa v tom kutrem a neviem na to prísť...
Dav
12.01.11,20:11
IČZ je pre SP : v hornej lište Nastavenie-Identifikačné údaje-Právna forma, IČZ.
Pre zdravotné poisťovne : Horná lišta -Číselníky-Mzdový číselník-Práca so mzdovým číselníkom -Položka 803 Všeobecná zdravotná poisťovňa-(odkliknúť) -Údaje poisťovne. vyplniť aj Účet a kód banky a účet a kód RZZP.

Podobne pre ďalšie poisťovne.
anithocka
12.01.11,21:50
ďakujem krásne už to mám nastavené ešte mám jednu otázku ak mám vypočítané mzdy a výšku odvodov už vlastne viem tiež, ako vystavím príkaz na úhradu na tieto odvody a daň zo závislej činnosti? to sú nové veci, ktoré som predtým nerobila a neviem sa s tým pohnúť....
lenkak
12.01.11,21:55
Výpočet - príkazy k úhrade - Príkazy k úhrade - klikneš na načítať údaje a ďalej už postupuješ podľa toho čo Ti vypíše mrp.

Ak nemáš nastavené b. číslo DU, tak najprv pôjdeš na nastavenie - identifikačné údaje - klikneš na bankové účty DU a tam si ich nastavíš.
m.hladka
12.01.11,21:55
Ideš: Výpočet - príkazy k úhrade - v ľavo je malé f -načítať úhrady, klikneš a potom ďalej ..., ale musíš mať v číselniku zadané údaje v poisťovniach, čísla účtov , VS a pod.
lenkak
12.01.11,21:57
a ešte predtým si musíš kliknúť na výpočet poistného - Výpočet, poistné organizácia - vypočítať všetky poistné.
anithocka
13.01.11,08:30
ďakujem a ešte jedna posledná otázka, lebo mi nenačíta účet sociálnej poisťovne to si musím ku každému poisteniu (nemocenské, dôchodkové,...) zadať číslo účtu či sa to dá niekde sumárne za sociálnu poisťovňu pretože ak som si klikla na príkaz pre odvody sociálnej poisťovne tak mi to vyhodilo nemocenské poistenie. a ako názov účtu mi neťahá názov firmy ale názov banky to tak nie je v poriadku.

a ešte sa chcem opýtať skúšam teraz vo fiktívnej firme urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi no všetko mi vyšlo tak ako malo len potvrdenie o zdaniteľnej mzde mi stále vypisuje, že žiadne dáta pre tlač a to idem takto: výpočet - dane - potvrdenie o zdaniteľnej mzde...poradíte?
Dav
13.01.11,12:51
Mzdy-Horná lišta- Číselníky-Práca so mzdovým číselníkom-položka 800 Nemocenské poistenie - Účet a kód banky.
Podobne ostatné položky: starobné, invalidné, úrazové, poist. v nezamestn., garančný fond, rez.fond
Dav
13.01.11,12:55
ďakujem a ešte jedna posledná otázka, lebo mi nenačíta účet sociálnej poisťovne to si musím ku každému poisteniu (nemocenské, dôchodkové,...) zadať číslo účtu či sa to dá niekde sumárne za sociálnu poisťovňu pretože ak som si klikla na príkaz pre odvody sociálnej poisťovne tak mi to vyhodilo nemocenské poistenie. a ako názov účtu mi neťahá názov firmy ale názov banky to tak nie je v poriadku.

a ešte sa chcem opýtať skúšam teraz vo fiktívnej firme urobiť ročné zúčtovanie zamestnancovi no všetko mi vyšlo tak ako malo len potvrdenie o zdaniteľnej mzde mi stále vypisuje, že žiadne dáta pre tlač a to idem takto: výpočet - dane - potvrdenie o zdaniteľnej mzde...poradíte?
Obdobie 12/2010 - výpočet - dane - potvrdenie o zdaniteľnej mzde -Uložiť, Výstupy-Ročné zúčtovanie dane-Potvrdenie o zdaniteľnej mzde-Tlač.
anithocka
13.01.11,13:20
no a ešte čo s tou bankou, že mi do príkazu na úhradu ťahá názov banky a nie názov účtu? a ďakujem Vám krásne za trpezlivosť
lenkak
14.01.11,11:01
pozri si, ktorá poisťovňa Ti to robí, a oprav si nastavenie.
anithocka
14.01.11,12:36
hmm zle som sa vyjadrila, zle mi ťahá názov účtu príkazcu tie ostatné sú v poriadku...
lenkak
14.01.11,20:59
tvoj účet?
Nastavenie - identifikačné údaje - bankové účty - klikneš na ikonku papier s rukou - buď opravíš čo je chybne nastavené, alebo klikneš na pridať - a vypíšeš podľa potreby, do názvu napíšeš názov, do kolonky číslo účtu - účet, a kód banky je posledný - klikneš uložiť.
anithocka
27.01.11,21:16
viete mi poradiť: zamestnanec prešiel u nás vo firme z dohody o vykonaní práce na pracovný pomer no ja som si to nahodila ako ďalšieho zamestnanca teda mi dvakrát figuruje ten istý zamestnanec raz ako dohodár a raz ako zamestnanec na zmluvu teraz už viem, že sa to dá v jednom kroku no ak robím mu potvrdenie tak mi to dáva dokopy je to tak v poriadku? alebo neviem počítať ani ja ani soft a sa mi to iba zdá?
lenkak
27.01.11,21:19
malo by to byť ok.
Tara1
27.01.11,21:35
Mám zamestnanca, ktorý vo firme pracuje zároveň aj na dohodu. Odvody mi robí program tak ako má byť, aj zdaňuje spolu....ale teraz mi volali zo SP, že na prílohe musí byť uvedený v dvoch riadkoch...neviem na to prísť...dá sa toto vôbec urobiť v MRP?
lenkak
27.01.11,21:49
ak má pridelený zvlášť pp, a zvlášť dohodu, tak s výkazom do SP nie je problém. Ja tak bežne mám zamestnancov a vo výkaze majú dva riadky.
Tara1
27.01.11,22:02
ak má pridelený zvlášť pp, a zvlášť dohodu, tak s výkazom do SP nie je problém. Ja tak bežne mám zamestnancov a vo výkaze majú dva riadky.
Lenka vedela som, že poradíš...mám jeden pracovný pomer a v ňom zadefinovanú dohodu....keby som mala dva pp, nedosiahla by som spoločné zdaňovanie, a to sa mi javí väčší problém ako dva riadky pre SP
Daggmar
28.01.11,08:45
Ahojte, hladam a neviem najst ... kde urobim zmenu ohladom nepravidelneho prijmu ? zamestnanec (konatel) od januara presiel s pravidelneho prijmu na nepravidelny prijem. V čiselníku je to čislo 8, ale pracovnych pomeroch nikde nevidim moznost výberu prac. pomeru ... dakujem
lenkak
28.01.11,21:05
Lenka vedela som, že poradíš...mám jeden pracovný pomer a v ňom zadefinovanú dohodu....keby som mala dva pp, nedosiahla by som spoločné zdaňovanie, a to sa mi javí väčší problém ako dva riadky pre SP

ale dala by sa aj SP poriešiť, síce trošku ťažším spôsobom, ale šlo by. ;)
Robíš postupom pre EZU, alebo si výkaz len vytlačíš a pošleš?
Vieš presne koľko má odvody za PP a koľko dohodu? Síce aj to sa dá prepočítať. Upresni, nech viem Ti presne napísať postup.
Tara1
28.01.11,21:30
ale dala by sa aj SP poriešiť, síce trošku ťažším spôsobom, ale šlo by. ;)
Robíš postupom pre EZU, alebo si výkaz len vytlačíš a pošleš?
Vieš presne koľko má odvody za PP a koľko dohodu? Síce aj to sa dá prepočítať. Upresni, nech viem Ti presne napísať postup.
Výkazy posielam cez EZU, odvody sú jednou sumou za obidva pp, ale líšia sa vymeriavacie základy v GF a RF. Fakt som veľmi zvedavá ako by to išlo.
lenkak
28.01.11,21:53
no dá sa. ;)
Spravíš mzdy, zapíšeš si mzdy toho pracovníka, zvlášť pp, zvlášť dohodu.
zvlášť VZ, ten RF, UF pre dohodu. Pekne to treba rozlíšiť.
Potom si sprav tohto istého zamestnanca na dohodu, pridaj mu dohodu, ale kľudne môže byť nulová mzda, len aby Ti figuroval riadok v SP.
Potom pôjdeš na Výstupy - Export výkazu pre SP - do súboru - uložiť - ok, a zobrazí sa Ti tabuľka. Túto upravíš podľa potreby. Nájdeš si kurzorom konkrétneho zamestnanca - klikneš na ikonu opraviť, zmeníš podľa potreby ako pp, keď opravíš tohto zamestnanca dáš uložiť.
Potom pôjdeš na toho nulového zamestnanca a takisto opravíš riadok, tak ako potrebuješ. Keď opravy uložíš, klikneš pokračovať a ostatné už vieš.
Ak máš v parametroch pri exporte výkazu pre SP zaškrtnuté tlačiť zamestnancov bez vystavenej mzdy, tak potom ani mu nemusíš dávať vypočítať mzdu.
Zmení sa Ti vo výkaze počet zamestnancov, ktorý platia do GF, RF o jedného viac, tak ako to má byť.
Tara1
28.01.11,22:04
no dá sa. ;)
Spravíš mzdy, zapíšeš si mzdy toho pracovníka, zvlášť pp, zvlášť dohodu.
zvlášť VZ, ten RF, UF pre dohodu. Pekne to treba rozlíšiť.
Potom si sprav tohto istého zamestnanca na dohodu, pridaj mu dohodu, ale kľudne môže byť nulová mzda, len aby Ti figuroval riadok v SP.
Potom pôjdeš na Výstupy - Export výkazu pre SP - do súboru - uložiť - ok, a zobrazí sa Ti tabuľka. Túto upravíš podľa potreby. Nájdeš si kurzorom konkrétneho zamestnanca - klikneš na ikonu opraviť, zmeníš podľa potreby ako pp, keď opravíš tohto zamestnanca dáš uložiť.
Potom pôjdeš na toho nulového zamestnanca a takisto opravíš riadok, tak ako potrebuješ. Keď opravy uložíš, klikneš pokračovať a ostatné už vieš.
Ak máš v parametroch pri exporte výkazu pre SP zaškrtnuté tlačiť zamestnancov bez vystavenej mzdy, tak potom ani mu nemusíš dávať vypočítať mzdu.
Zmení sa Ti vo výkaze počet zamestnancov, ktorý platia do GF, RF o jedného viac, tak ako to má byť.
Tak takýto postup by ma nikdy nenapadol.... v MRP si fakt expert...ďakujem Lenka, vyskúšam a dám vedieť v pondelok. Dobrú noc a príjemné sny.
lenkak
28.01.11,22:12
Tak takýto postup by ma nikdy nenapadol.... v MRP si fakt expert...ďakujem Lenka, vyskúšam a dám vedieť v pondelok. Dobrú noc a príjemné sny.

expert nie, to len občasné výzvy ako bola táto, sa snažím poriešiť. ;)
Veru bola som už na odchode. Potom napíš. Pekné sny aj Tebe.
anithocka
29.01.11,20:51
po trojhodinovom boji sa mi podarilo zistiť ako zaúčtovať mzdy cez export do PU to je výhra čo? :D no aby to nebolo také krásne pre mňa tak neviem prísť na to ako si tento doklad mám vytlačiť z účtovného denníka? no a ešte sa mi nepodarilo zistiť pri exporte do PÚ mi zaúčtovalo a všetko v poriadku len rada by som mala za druhom poistenie že organizácia a ak som sa chcela vrátiť k tomu tak som sa niekde zamotala a už nevymotala...
lenkak
29.01.11,21:16
vytlač si doklad z miezd, keď spravíš export v mzdách, potom choď na Výstupy - ostatné - zaúčtovanie do pu - ok. Tam je pekná zostava.
anithocka
30.01.11,07:53
lenkak ďakujem krásne ja som hľadala výstupy v PÚ...a nedá sa nejakým spôsobom dosiahnúť aby pri type positenia bolo napísané či je to organizácia, alebo zamestnávateľ?
lenkak
30.01.11,20:28
Tak našla som spôsob aký sa Ti bude pozdávať.
Spravíš si export v mzdách, pôjdeš na Výstupy- ostatné - zaúčtovanie pu - klikneš na parametre, a tam odfajkneš rozúčtovať poistné org. Takže nemusíš perom, ako som najprv písala.
Stefan2005
30.01.11,20:51
využijem prítomnosť Lenky... a dovolím si tiež otázku.

Niekoľkrát som si vytlačil doklad "predkontácie miezd" - ovšem mi vadilo, že každá položka poistného bola predkontovaná zvlášť - ide to niekde nadefinovať/nastaviť, aby napr. poistné pre sociálnu poisťovňu za organizáciu nebolo v siedmich riadkoch, ale zosumarizované v jednom riadku (teda v jednej sume) ?
lenkak
30.01.11,20:59
Štefan, skúsim sa pohrať. Keď už máš otázku, tak stojí za to. :D
lenkak
30.01.11,21:50
využijem prítomnosť Lenky... a dovolím si tiež otázku.

Niekoľkrát som si vytlačil doklad "predkontácie miezd" - ovšem mi vadilo, že každá položka poistného bola predkontovaná zvlášť - ide to niekde nadefinovať/nastaviť, aby napr. poistné pre sociálnu poisťovňu za organizáciu nebolo v siedmich riadkoch, ale zosumarizované v jednom riadku (teda v jednej sume) ?

no tak som pozrela.
Oni to majú riešené tak, že v zostave, ktorú používame, nemajú nastavený každý riadok zvlášť, ale je zadaný len jeden "výpočet" pre zobrazenie všetkých položiek, ktoré obsahuje celé mrp. Čiže Tebe keď vygeneruje export 20 položiek, toľko sa aj zobrazí, bez ohľadu na to, či je účtovanie rovnaké alebo nie.
Keby mali celé SP pod jedným číslom položky, potom by sa zobrazil len jeden riadok a nie sedem. Keď si pozrieš číselníky - poistné, tam tie čísla položiek vidíš. Napr. Nemocenské má č. 800, Starobné č.892....
Skúšala som pridať funkciu, ale tam položka vôbec nebola nastavená vzorcom, takže nebolo čo upravovať.
Funkcie majú dané iba na MD / Dal, Sumu, mesiac a pod, ale na položku nie. Čo je na škodu, potom by sa dalo s tým viac pohrať.
Im to bolo takto najjednoduchšie naprogramovať, a už len na Tebe záleží, či sa zo zostavou uspokojíš, alebo nie. :confused:
alebo treba im napísať, že či náhodou to neprerobia, tak ako to Tebe vyhovuje. ;)
dobsony
01.02.11,10:27
Ahojte experti na MRP Mzdy. Mám taký problém: nechce program vypočítať Náhradu za nemoc za prvé 10 dni. Čo musím nastaviť aby to ťahalo riadne? Ďakujem!!
anithocka
01.02.11,15:58
ahojte, aj ja mám otázku teraz som ukončila prvý rok spracovania miezd v MRP no a teraz čo ďalej? ako by som mala postupovať, aby som mohla spracovať mzdy za rok 2011? odporúčate nejaké úkony? napríklad ako pri účtovníctve skopírovať firmu a v skopírovanej firme urobiť uzávierku alebo nejaké uzávierkové operácie urobiť? hlúpa otázka ale predsa lepšie je spýtať sa ako spraviť nejakú chybu...
Tamila
01.02.11,16:04
ahojte, aj ja mám otázku teraz som ukončila prvý rok spracovania miezd v MRP no a teraz čo ďalej? ako by som mala postupovať, aby som mohla spracovať mzdy za rok 2011? odporúčate nejaké úkony? napríklad ako pri účtovníctve skopírovať firmu a v skopírovanej firme urobiť uzávierku alebo nejaké uzávierkové operácie urobiť? hlúpa otázka ale predsa lepšie je spýtať sa ako spraviť nejakú chybu...
V mzdách sa rok neukončuje ako v účtovníctve. Pokračuješ ďalej. Stiahneš si najnovšiu verziu, alebo musíš nahodiť ručne, aby si mala nastavené legislatívne zmeny k 1. 1. - minim. mzda, nezdaniteľná časť. Inicializuješ dovolenku zamestnancom na nový rok, vytlačíš mzdové listy a ročné zúčtovania.
lenkak
01.02.11,20:44
Ahojte experti na MRP Mzdy. Mám taký problém: nechce program vypočítať Náhradu za nemoc za prvé 10 dni. Čo musím nastaviť aby to ťahalo riadne? Ďakujem!!

stačí použiť vyhľadávanie:
http://www.porada.sk/t123450-p3-mrp-a-pn-pretrvavajuca.html
popozeraj
anithocka
01.02.11,21:37
ďakujem za radu ešte by som sa opýtala čím to je, že keď som si stiahla najnovšiu verziu a išla vypočítať mzdy tak mi ťahá ešte staré nezdaniteľné minimum a aj výšku minimálnej mzdy. ak si dám parametre miezd tam je to v poriadku
lenkak
01.02.11,22:01
počítaš už mzdy za 01/2011? Tak potom skúsiť preinštalovať verziu, a nechať aby pekne prešla konverzia/upgrade dat. Ak nepomôže a iným to tiež nefunguje, potom len chyba v najnovšej verzii, a to odstránia len v mrp.
dobsony
02.02.11,13:36
stačí použiť vyhľadávanie:
http://www.porada.sk/t123450-p3-mrp-a-pn-pretrvavajuca.html
popozeraj
Ďakujem a skúsim v robote. Pekný deň!
anithocka
02.02.11,18:01
lenkak no ďakujem za radu no nepomohlo preinštalovala som verziu nechala som prejsť konverziu a stále nič, keď si dám mzdové číselníky tam je to oki ale do samotnej výplaty mi to ťahá zle údaje...netreba náhodu manuálne všetko nastaviť u každého zamestnanca? to sa mi síce zdá blbé ale tak pre istotu sa pýtam...
lenkak
02.02.11,20:46
to nebude tým, aby si si sama nastavovala u každého zamestnanca zvlášť nezd. čiastku. Ja mám staršiu verziu, a mne napočíta správnu hodnotu nezd. čiastky.
Výšku minimálnej mzdy by si si mala nastaviť v každom pracovnom pomere, tak je to najistejšie, lebo potom by Ti doplatok rozdielu menšej mzdy oproti minimálnej mzdy dalo do položky Doplatok do min. mzdy.
ondrejvla
02.02.11,20:52
Alebo navrhujem u každého zamestnanca, ktorý má minimálnu mzdu opraviť na základu dodatku k PZ aj minimálny mzdový základ platný od 1.1.2011 a myslím, že potom by nemal byť problém.
anithocka
03.02.11,06:21
ďakujem krásne tak to urobím ako mi navrhujete iné východisko nevidím...v staršej verzii aj mne ťahalo správne údaje no teraz nie a ako som si všimla po inicializovaní dovolenky na rok 2011 mi nepripočítalo starú tak to idem manuálne prerobiť do 8.2. potrebujeme mať už vystavené mzdy, všetko odovzdané, podpísané a uhradené pre účely ÚPSVaR takže čakať nemôžem
zuzanar
03.02.11,07:10
v agende Pracovné pomery, stlač pravé tlačítko myši, vyber Hromadné zmeny, a zmena mzdy zamestnancov podľa minimálnej mzdy. Pri inicializovaní dovolenky musíš mať zvolené pripočítať zostatok starej dovolenky
IVETA N
04.02.11,08:23
chcem si zakúpiť prgram mzdy a mám skušobnú verziu počíta táto demoverzia aj nahrady príjmu za nemoc
IVETA N
Tara1
04.02.11,08:58
no dá sa. ;)
Spravíš mzdy, zapíšeš si mzdy toho pracovníka, zvlášť pp, zvlášť dohodu.
zvlášť VZ, ten RF, UF pre dohodu. Pekne to treba rozlíšiť.
Potom si sprav tohto istého zamestnanca na dohodu, pridaj mu dohodu, ale kľudne môže byť nulová mzda, len aby Ti figuroval riadok v SP.
Potom pôjdeš na Výstupy - Export výkazu pre SP - do súboru - uložiť - ok, a zobrazí sa Ti tabuľka. Túto upravíš podľa potreby. Nájdeš si kurzorom konkrétneho zamestnanca - klikneš na ikonu opraviť, zmeníš podľa potreby ako pp, keď opravíš tohto zamestnanca dáš uložiť.
Potom pôjdeš na toho nulového zamestnanca a takisto opravíš riadok, tak ako potrebuješ. Keď opravy uložíš, klikneš pokračovať a ostatné už vieš.
Ak máš v parametroch pri exporte výkazu pre SP zaškrtnuté tlačiť zamestnancov bez vystavenej mzdy, tak potom ani mu nemusíš dávať vypočítať mzdu.
Zmení sa Ti vo výkaze počet zamestnancov, ktorý platia do GF, RF o jedného viac, tak ako to má byť.
Dobrý deň, Lenka. Musím ti vyjadriť poklonu za tvoje rady...všetky čo tu dávaš, ale hlavne za túto pre mňa. Funguje to-ďakujem pekne. Predstav si, že predtým než som sa pýtala tu na porade tak kolegyňa volala do MRP na hotline a tam jej povedali, že túto vec oni neriešia ani v DOS ani vo Windows a ani nemali záujem nejako pomôcť. Ty si to urobila na jednotku - chvála ti. Ahoj
lenkak
04.02.11,16:07
Som rada, že som pomohla. Stačilo trošku porozmýšlať, takto nerozmýšľa programátor, ale užívateľ. ;) V mrp keď Ti niekoho dajú k telefónu, ak máš šťastie, dajú Ti programátora, a ten je síce dobrý, ale čo sa týka užívania a určitých vecí tak on moc neporadí z tohto hľadiska. Má skúseností iné, ako ten čo program používa. Ak Ti dajú niekoho iného, tak ten nevie ani toľko čo ten programátor. Ja som sa rozprávala s niekoľkými programátormi, ohľadom inej záležitosti, nakoniec každý jeden mi potvrdil, to čo som ja hovorila na začiatku, mohla som ušetriť na telefóne. Ale aspoň som si potvrdila to, čo som potrebovala vedieť na 100%. Asi tak to funguje v mrp hot-line.
zuzana
05.02.11,20:33
Ako prosím Vás môžem v MRP zmeniť výšku mzdy?Zamestnanec mal do 31.12.2010 mzdu vo výške 312€ od 1.1.2011 má mzdu 320€.Stačí to len prepísať, alebo treba aj ukončiť obdobie platnosti parametrov a pridať nové?
lenkak
05.02.11,20:43
lepšie je pridať nové obdobie platnosti mzdových údajov. Potom je pekný prehľad kedy mal akú mzdu. Najlepšie je tak, že klikneš na obdobie platnosti údajov, taká ruka pri platnosti mzd. údajov, zobrazí sa tabuľka, a klikneš na kopírovať, nastavíš dátum. Takto sa Ti všetko zachová ako predtým čo si mala, a zmeníš len hodnotu mzdy.
wiktoria
07.02.11,07:15
ahojte, od 1.1.11 mam zmluvu o výkone funkcie konateľa, v zmluve má nárok na dovolenku, bude mať pravidelný príjem - ako ho mám zadať do MRP - keď dám iný PP alebo nepravidelný príjem, nikde nie je možnosť zadať dovolenku
ďakujem
adinka55
07.02.11,07:25
ahojte, od 1.1.11 mam zmluvu o výkone funkcie konateľa, v zmluve má nárok na dovolenku, bude mať pravidelný príjem - ako ho mám zadať do MRP - keď dám iný PP alebo nepravidelný príjem, nikde nie je možnosť zadať dovolenku
ďakujem

Mozes ho zadat normalne na hlavny pracovny pomer s tym ze si upravis zalozku odvodov poistneho (myslime ze konatel neplati GP a UP)
alebo si kludne pridaj tabulku v Ciselnikoch - Ciselnik pracovných pomerov a dohod.)
anithocka
07.02.11,08:58
ahojte, potrebujem na výplatnú pásku hrubú mzdu dať 360 €, ale odvody do sociálnej poistovne by sa mi rátali zo sumy 360 €, ale do zdravotnej z 408,20 €...dá sa to nejako poriešiť v softe MRP, aby mi zobrazovalo na výplatnej páske iba tých 360 €? nakoľko ide o refundáciu odvodov a z tejto refundovanej časti platí zamestnanec odvody iba do zdravotnej poisťovne a daň samozrejme...
Kristina27
07.02.11,10:23
Čo mám urobiť pri výpočte mzdy, ak bol zamestnanec PN
od 26.1. do 5.2.2011. Ešte som nikdy nemala PN zamestnanca.
Výplata za 01/2011: v dochádzke napíšem od kedy do kedy mal NEMOC.
V MZDÁCH - ja ručne si dopĺňam sumu do kolonky náhrada príjmu pri PN a potom dám vypočítať mzdu?
anithocka
07.02.11,10:43
do dochádzky si zadáš odkedy dokedy bol na PN tam je kolonka obdobie neprítomnosi a už samo by Ti to malo vypočítať aj PN-ku...aspoň ja to takto robím a zatiaľ nebol problém...
Tamila
07.02.11,11:33
Je to tak, ako ti píše anithocka- prenesie to mzdy, dáš výpočet.
Prenesie to aj do oznámenia o zmene platiteľa pre zdrav. poisťovňu.
zuzana
07.02.11,14:41
Ako prosím Vás môžem v MRP zmeniť výšku mzdy?Zamestnanec mal do 31.12.2010 mzdu vo výške 312€ od 1.1.2011 má mzdu 320€.Stačí to len prepísať, alebo treba aj ukončiť obdobie platnosti parametrov a pridať nové?

Leni, ďakujem.Ešte mám otázku, ak ho teda mám ako zamestnanca už a každý rok má dohodu, ktorá mu vždy končí 31.12. a od 1.1. má novú, tak potom pridám tomuto zamestnancovi prac.pomer a číslo prac.pomeru-osobné číslo bude mať vždy nové, teda ak mal v roku 2010 číslo 304 tak v nasled. bude mať podľa poradia, alebo môže mať 304 znovu?
lenkak
07.02.11,20:08
Leni, ďakujem.Ešte mám otázku, ak ho teda mám ako zamestnanca už a každý rok má dohodu, ktorá mu vždy končí 31.12. a od 1.1. má novú, tak potom pridám tomuto zamestnancovi prac.pomer a číslo prac.pomeru-osobné číslo bude mať vždy nové, teda ak mal v roku 2010 číslo 304 tak v nasled. bude mať podľa poradia, alebo môže mať 304 znovu?

každá dohoda, či pracovný pomer má vždy svoje nové číslo.
Zamestnanca znovu nahadzovať nemusíš, tomu len priradíš nový pp/dohodu, ale jemu jeho pôvodné číslo zostane, zmení sa len číslo pp/dohody.
lenkak
07.02.11,20:10
ahojte, od 1.1.11 mam zmluvu o výkone funkcie konateľa, v zmluve má nárok na dovolenku, bude mať pravidelný príjem - ako ho mám zadať do MRP - keď dám iný PP alebo nepravidelný príjem, nikde nie je možnosť zadať dovolenku
ďakujem

popis nájdeš:
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=409
anithocka
08.02.11,09:43
a viete aj mne poradiť ako docieliť to, aby do výplatnej pásky mi ťahalo vymeriavací základ pre SP a nie pre ZP? pre SP je to hrubá mzda ale pre ZP je to hrubá mzda + refundácia odvodov, potrebujem toto poriešiť a neviem ako na to :(
adinka55
08.02.11,12:35
a viete aj mne poradiť ako docieliť to, aby do výplatnej pásky mi ťahalo vymeriavací základ pre SP a nie pre ZP? pre SP je to hrubá mzda ale pre ZP je to hrubá mzda + refundácia odvodov, potrebujem toto poriešiť a neviem ako na to :(

Otvor si mzdovy ciselnik, konkretne zdravotne poistne a v zalozke vymeriavaci zaklad si tlacitkom Zapocitat oznac aj tu refundaciu odvodov.(predpokladam ze tu refundaciu odvodov mas zadanu ako priplatok pred zdanenim)
anithocka
08.02.11,16:14
adinka áno toto ja nastavené mám počíta mi to správne ide o to, že ÚPSVaR od nás požaduje, aby ako hrubá mzda bola tá pred refundáciou, ale zároveň, aby bolo na výplatnej páske uvedená výška refundácie, takže mne to vlastne sčítava hrubá mzda + refundácia a ja potrebujem iba hrubú mzdu ktorú má uvedená na pracovnej zmluve...áno ako príspevok pred zdanením
vema
11.02.11,11:09
Mám MRP Dos a neviem ako si pridám novú zdravotnú poisťovňu. Zamestnanec má preukaz Apollo, ale teraz je to asi dôvera. Poradí niekto? Ďakujem.
katka50
11.02.11,11:24
Mám MRP Dos a neviem ako si pridám novú zdravotnú poisťovňu. Zamestnanec má preukaz Apollo, ale teraz je to asi dôvera. Poradí niekto? Ďakujem.
Áno, Apollo je už Dôvera ZP.
vema
11.02.11,13:16
Áno, Apollo je už Dôvera ZP.
Katka, ďakujem, ale chcela som vedieť ako si zadám tú poisťovňu do programu MRP Dos.
adinka55
11.02.11,14:18
Katka, ďakujem, ale chcela som vedieť ako si zadám tú poisťovňu do programu MRP Dos.

Pojdes do mzdoveho ciselnika - Praca so mzdovym ciselnikom - stlacis "P" a vyberies si typ polozky poistne. Zadefinujes percenta, nezabudni na zaokruhlovanie a polozky tvoriace vymer. zaklad poistneho (najlepsie ked si nastavenie presne pozries v inej nadefinovanej zdravotnej poistovni)
Potom nezabudni v Pracovnych pomeroch zamestnancovi priradit tu poistovnu, myslim ze v F9 sa to robi.
vema
11.02.11,17:58
Pojdes do mzdoveho ciselnika - Praca so mzdovym ciselnikom - stlacis "P" a vyberies si typ polozky poistne. Zadefinujes percenta, nezabudni na zaokruhlovanie a polozky tvoriace vymer. zaklad poistneho (najlepsie ked si nastavenie presne pozries v inej nadefinovanej zdravotnej poistovni)
Potom nezabudni v Pracovnych pomeroch zamestnancovi priradit tu poistovnu, myslim ze v F9 sa to robi.Adinka ďakujem pekne.
Zoltán Kovács
13.02.11,11:07
Ahojte,

mám problém. A to nasledovný:
Zamestnanci firmy sú na neplatenom volne (už od 10/2010). Doteraz program mi rátal odvody zamestnávateľa počas neplateného voľna.
Teraz keď zadám do dochádzky celý mesiac neplatené voľno, tak nič nepočíta. Kde robím chybu?

Ďakujem.
Anja111
13.02.11,12:47
Ahojte,

mám problém. A to nasledovný:
Zamestnanci firmy sú na neplatenom volne (už od 10/2010). Doteraz program mi rátal odvody zamestnávateľa počas neplateného voľna.
Teraz keď zadám do dochádzky celý mesiac neplatené voľno, tak nič nepočíta. Kde robím chybu?

Ďakujem.
Myslíš ZP? Od 1.1.2011 už nemá zamestnanec ani zamestnávateľ stanovený minimálny VZ. Pri neplatenom voľne už neodvádza odvody do ZP z minimálneho základu...
Zoltán Kovács
13.02.11,13:03
Myslíš ZP? Od 1.1.2011 už nemá zamestnanec ani zamestnávateľ stanovený minimálny VZ. Pri neplatenom voľne už neodvádza odvody do ZP z minimálneho základu...

A ako mám docieliť, aby "nejaké" odvody platil?
Ak nebude platiť, tak sa to u zamestnancov v rámci RZP sa dorovná?
Anja111
13.02.11,13:17
A ako mám docieliť, aby "nejaké" odvody platil?
Ak nebude platiť, tak sa to u zamestnancov v rámci RZP sa dorovná?
Dobrá otázka, ale tak ďaleko som ešte nepokročila ani ja.
Chápem to tak, že za obdobie NV sa ZP neplatí a ani nebude doplácať...
Ak vie niekto viac, hádam sa pridá.
Anja111
13.02.11,13:25
Myslím si, že to má aj logiku.
Zamestnancom na dlhšie trvajúcom NV vyšiel v minulosti pri RZ ZP preplatok na ZP, ktorý sa im vrátil... Teraz sa tomu zrejme predíde... Keďže sa neplatí z minimálneho VZ, tak ani nebude čo vrátiť...
Zoltán Kovács
13.02.11,16:22
Ale "dobrovoľne" zamestnávateľ si môže povedať, že je ochotný z nejakej sumy platiť, či nie?
Anja111
13.02.11,16:53
Ale "dobrovoľne" zamestnávateľ si môže povedať, že je ochotný z nejakej sumy platiť, či nie?
Ja si myslím, že nie.
Dano_za
16.02.11,16:19
Prosim Vas, pracuje niekto v MRP Vizualny system - Mzdy a personalistika pod operacnym systemom Windows 7?
Po nejakom case mi stale vyhadzuje chyby, riesim to aj priamo s MRP,ale nedari sa zatial. Preto ma zaujima ci som len sam komu to nechce ist poriadne.
Marína
16.02.11,18:34
Ja pod WIN 7 so mzdami nemám problém.
Dano_za
16.02.11,19:19
Tak to teda nechapem. Databazu mam v poriadku, aspon technici z MRP tak zkonstatovali. Na PC pod XP ide bezproblemov. Asi budem musiet zajst aj s PC do MRP :D
emily 2
17.02.11,08:37
Nemozem vystavit mzdy za 01/2011. Napise mi :mzdove udaje su nekompletne
Pri prac. pomere napise: skontrolujte si obdobie platnosti udajov.

Skusala som doplnit : platnost od 01/2011 do neurcene - ale to nepomohlo

Poradi mi niekto ?

dakujem
lenkak
17.02.11,08:54
máš novú verziu?
Robila si hromadné zmeny pre rok 2011?
emily 2
17.02.11,09:07
ano stahovala som novu verziu
lenkak
17.02.11,09:11
skús agenda - legislatívne zmeny - nastavenie pre rok 2011.
emily 2
17.02.11,09:15
nemozem to najst ...
lenkak
17.02.11,09:16
nastav sa na prac. pomery, a potom choď na agendu .
emily 2
17.02.11,09:21
dakujem, uz to mam. Ale to som odklikala ked som stahovala...(len tam co pisalo cervenym som nevedela, ci mam nieco zaskrtnut tak som len odklikla -ale to bol len VZ pri neprav. prijme-to zatial nemame )
emily 2
17.02.11,09:35
Dnes sa tomu uz nemozem venovat ( mozno mam nieco s programom).A to som si len odskocila od Danovych priznani - ako bonbonik, ze si dopredu vystavim mzdy a uz sa s tym 2 hod. trapim .

Tak mozno sa este ozvem ak to na konci mesiaca nevyriesim.
dakujem Lenka
anithocka
21.02.11,19:58
prosím Vás ak si spravím hlásenie za rok 2010 tak úhrn príjmov jednotlivých zamestnancov teda odiel V. sa nedá spraviť? rada by som si to odkontrolovala na moje výpočty no neviem ako na to...
jacekova
22.02.11,07:15
prosím Vás ak si spravím hlásenie za rok 2010 tak úhrn príjmov jednotlivých zamestnancov teda odiel V. sa nedá spraviť? rada by som si to odkontrolovala na moje výpočty no neviem ako na to...

ja som dala manželovi kalkulačku a ten to prácne zrátal :)
jacekova
22.02.11,07:18
neviem koľkí z vás už robili hlásenie 2010 v MRP za rok 2010 ale je to tam akési pomotané.

Ak vytlačíte Hlásenie len tak cez výstupy, tak je všetko ok. Ak ho dáte do tej formy PDF, akceptovateľnej daň.úradom, tak sú posunuté riadky (počnúc r.6)

v prílohe (časť V.) mám zamestnancov na 8 stranách. 7 strán je ok a na jednej prepísal program štát Slovensko na Surinam .

Nastastie je to tlačivo vyplnitelné, takže sa to dá opraviť a pekne vytlačiť, no nedá sa na neho spoľahnúť.
Tamila
22.02.11,08:39
Včera bola vydaná nová verzia 6.25.017 - doplnené ročné hlásenie a pripravené exporty do PDF aj do TXT súborov

Práve som si ju išla stiahnuť a ukázalo mi, že distribúcia je do zajtra pozastavená:(:(:(
Asi opravujú chyby
jacekova
22.02.11,08:42
Včera bola vydaná nová verzia 6.25.017 - doplnené ročné hlásenie a pripravené exporty do PDF aj do TXT súborov

Práve som si ju išla stiahnuť a ukázalo mi, že distribúcia je do zajtra pozastavená:(:(:(
Asi opravujú chyby


presne tú som si stiahla a majú čo opravovať.....
anithocka
22.02.11,12:09
jacekova takže jediná možnosť je to ručne spočítať? nerobí MRP taký výstupnú zostavu?? to ako nemyslíte vážne?
...a ešte mám jednu otázočku ja dobrá suša ako mnoho iných účtovníčiek pripravuje svojim zamestnancom žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane no a tu je problém, už som mala všetky vystavené, podpísané a teraz mi oznámil jeden zamestnanec že si chce sám urobiť daňové priznanie tak neviem ako mám opraviť žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania furt mi tam vypisuje nejakú cestu či čo :(
Tamila
22.02.11,14:19
jacekova takže jediná možnosť je to ručne spočítať? nerobí MRP taký výstupnú zostavu?? to ako nemyslíte vážne? Počkám, až to opravia a pôjde to
...a ešte mám jednu otázočku ja dobrá suša ako mnoho iných účtovníčiek pripravuje svojim zamestnancom žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane no a tu je problém, už som mala všetky vystavené, podpísané a teraz mi oznámil jeden zamestnanec že si chce sám urobiť daňové priznanie tak neviem ako mám opraviť žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania furt mi tam vypisuje nejakú cestu či čo : Jednoducho ju zruš. Ak si podáva DP, žiadosť sa nedáva.(
V texte
anithocka
22.02.11,20:21
áno áno viem, že ak si podáva sám daňové priznanie tak sa žiadosť nedáva ..no tak dúfam, že to stihnú opraviť do konca marca :)) ďakujem
Heleč
05.03.11,17:30
Prosím Vás neviete ako mám načítať výsledok z RZZP do výplaty???

Ďakujem
jacekova
05.03.11,17:42
Prosím Vás neviete ako mám načítať výsledok z RZZP do výplaty???

Ďakujem

Pri vypocte mzdy stlac prave tlacitko mysi. Je tam ponuka nacitat rzzp
katka50
05.03.11,17:50
Prosím Vás neviete ako mám načítať výsledok z RZZP do výplaty???

Ďakujem
Otvor si opravu mzdy daného zamestnanca-klikni Agenda a načítať ročné zúčtovanie zdr.poistenia.
Heleč
05.03.11,18:10
ďakujem
zachránili ste mi prebdetú noc, ani za svet som to nemohla náisť
Heleč
05.03.11,18:13
ešte poprosím - načíta sa aj nedoplatok za zamestnávateľa alebo musím samostatne dať príkaz na úhradu?
Tamila
05.03.11,19:33
Načítať ročné zúčtovanie dane sa dá aj hromadne všetky naraz, ak máš otvorené ročné zúčtovanie danie /nie mzdu/ - potom agenda a načítať RZD.
Lubaba
06.03.11,10:55
Prešla som konečne na Win verziu, a nepomáha mi ani nápoveda. Dá sa vo Win verzii v dochádzke nastaviť odpracovaná doba a čas prestávok v práci, aby som to nemusela vkladať ručne? v Dose to išlo a tuto som už vyskúšala všetko možné a nejde mi to.
lenkak
06.03.11,19:52
si v dochádzke kurzor máš na zamestnancovi, ktorému chceš pridať dochádzku,
potom treba ísť na agendu - pridať hromadne.
Zanazone
07.03.11,15:16
Dobry den, je prosim nejake ine riesenie pre tvorbu socialneho fondu v MRP, tak, aby tvorba socialneho fondu nefigurovala ako poistne organizacie?
Zobrazovanie na vyplatnej paske si sice viem vypnut, ale stale tato suma ostava v sume "poistne organizacie celkom", aj v sumarizacii poistneho a nie je to podla mna dobre riesenie..
Prosim o radu, ako by som to mohla vyriesit inym sposobom.
Dakujem.
anithocka
08.03.11,11:29
ahojte, neviete mi poradiť postup ako vytiahnuť z programu potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku? zamestnanec nastápil na PN-ku 3.3.2011 a už chcú vyššie spomenuté potvrdenie.
jacekova
08.03.11,11:32
ahojte, neviete mi poradiť postup ako vytiahnuť z programu potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku? zamestnanec nastápil na PN-ku 3.3.2011 a už chcú vyššie spomenuté potvrdenie.

už teraz? ved to tlačivo sa posiela až v 11.deň PN. nepomýlili ste sa a neposlali ste PN do sociálky hneď v 1.deň? lebo prvých 10 dní platí PN zamestnávateľ.

a v 11.deň treba do SP poslať ružový diel PN-ky spolu s týmto potvrdením.
jacekova
08.03.11,11:35
dáš výstupy- ostatne - Potvrdenie pre uplatnenie nároku na ND
anithocka
08.03.11,11:44
ja som neposielala nič ako ich mzdová účtovníčka, lebo ja viem narozdiel od nich, že sa to robí v 11-ty deň PN-ky..ďakujem krásne za postup ja som si myslela, že najprv bude treba to dať nejaké prepočítať nerátala som s tým, že rovno iba dám vytlačiť tlačivo, ešte raz ďakujem
Stefan2005
08.03.11,11:48
Dobry den, je prosim nejake ine riesenie pre tvorbu socialneho fondu v MRP, tak, aby tvorba socialneho fondu nefigurovala ako poistne organizacie?
Zobrazovanie na vyplatnej paske si sice viem vypnut, ale stale tato suma ostava v sume "poistne organizacie celkom", aj v sumarizacii poistneho a nie je to podla mna dobre riesenie..
Prosim o radu, ako by som to mohla vyriesit inym sposobom.
Dakujem.

posúvam
Marína
08.03.11,12:10
Teraz so SF je to ešte ako tak, pred piatimi rokmi mali SF zapracovaný medzi odvodmi do SP, viď http://www.porada.sk/225287-post5.html Keď som tu o tom vtedy písala, za chvíľu sa to zmenilo do terajšej podoby, možno tu z nich niekto chodí alebo im to niekto odtiaľ nahlásil, to neviem, urobili to však po svojom, a nesprávne, akoby bol taký veľký problém SF nezahrnúť do súčtu ale dať ho do samostatnej zostavy.
Lubaba
08.03.11,12:58
si v dochádzke kurzor máš na zamestnancovi, ktorému chceš pridať dochádzku,
potom treba ísť na agendu - pridať hromadne.
Vďaka za odpoveď Lenka, toto mi ide, len som myslela, či sa to nedá nastaviť inak, aby hneď hodilo aj odprac. hodiny + prestávka. Takže musím to používať ako píšeš.
anithocka
08.03.11,18:05
teraz som skúšala si vygenerovať hlásenie za rok 2010 do txt aby som to vedela natiahnúť do tlačiva na stránke daňového úradu nejde mi to tak mi viete poriadiť ako na to?
Lubaba
08.03.11,18:39
si v dochádzke kurzor máš na zamestnancovi, ktorému chceš pridať dochádzku,
potom treba ísť na agendu - pridať hromadne.
mimotemychcem pridať na tento príspevok užitočné a vypisuje mi že:
"uplynul čas počas ktorého môžte meniť hodnotenie"
pritom tam nevidím bodík odomňa, vie niekto prečo?
http://www.porada.sk/images/buttons/post_thanks.gifsúhlasím (http://www.porada.sk/showthread.php?do=post_thanks_add&p=1678161)užitočné (7)Užitočné:
(http://javascript:hodnotenie(0,1678161)), zábavné (0) (http://javascript:hodnotenie(1,1678161)), mimotémy (0) (http://javascript:hodnotenie(2,1678161)), neužitočné (0) (http://javascript:hodnotenie(3,1678161)), nevhodné (0) (http://javascript:hodnotenie(4,1678161))
lenkak
08.03.11,20:50
teraz som skúšala si vygenerovať hlásenie za rok 2010 do txt aby som to vedela natiahnúť do tlačiva na stránke daňového úradu nejde mi to tak mi viete poriadiť ako na to?

keď si chceš tlačio pozrieť na stránke DU, tak potom musíš pri zostave zvoliť formát xml, alebo fdf, aby Ti to prešlo.
lenkak
08.03.11,20:51
mimotemychcem pridať na tento príspevok užitočné a vypisuje mi že:
"uplynul čas počas ktorého môžte meniť hodnotenie"
pritom tam nevidím bodík odomňa, vie niekto prečo?
http://www.porada.sk/images/buttons/post_thanks.gifsúhlasím (http://www.porada.sk/showthread.php?do=post_thanks_add&p=1678161)užitočné (7)Užitočné:
(http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:hodnotenie%280,1678161%29), zábavné (0) (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:hodnotenie%281,1678161%29), mimotémy (0) (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:hodnotenie%282,1678161%29), neužitočné (0) (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:hodnotenie%283,1678161%29), nevhodné (0) (http://javascript%3Cb%3E%3C/b%3E:hodnotenie%284,1678161%29)

nezaťažuj sa týmto. Ale netuším prečo Ti to vypisuje.
lenkak
08.03.11,21:01
Vďaka za odpoveď Lenka, toto mi ide, len som myslela, či sa to nedá nastaviť inak, aby hneď hodilo aj odprac. hodiny + prestávka. Takže musím to používať ako píšeš.

možno ak by si mala nastavené smeny, ale tam je to zložitejšie nastaviť.
lenkak
08.03.11,21:49
Teraz so SF je to ešte ako tak, pred piatimi rokmi mali SF zapracovaný medzi odvodmi do SP, viď http://www.porada.sk/225287-post5.html Keď som tu o tom vtedy písala, za chvíľu sa to zmenilo do terajšej podoby, možno tu z nich niekto chodí alebo im to niekto odtiaľ nahlásil, to neviem, urobili to však po svojom, a nesprávne, akoby bol taký veľký problém SF nezahrnúť do súčtu ale dať ho do samostatnej zostavy.

pozrela som tú ich zostavu, no oni majú zadefinované, že všetko čo nastavíš v mzdovom číselníku pod poistným, tak všetky tieto poistné sa zobrazia vo výstupnej zostave. Nemajú zvlášť členené - poistné SP, poistné ZP, poistné - iné. To by museli zaradiť SF do iného číselníka, nie do poistného, aby sa na zostave neobjavil SF.
JanaS
09.03.11,12:36
Dobrý deň,
zamestnanec skončil PP k 31.12.2010 a teraz mu robím RZD, vznikol mu preplatok a účt.soft. MRP viz.sys.mi nechce urobiť tomuto zamestnancovi mzdu, keďže nie je v stave. Neviem ako ďalej, vopred ďakujem za rady z porady a prajem pekný deň
jacekova
09.03.11,12:38
Dobrý deň,
zamestnanec skončil PP k 31.12.2010 a teraz mu robím RZD, vznikol mu preplatok a účt.soft. MRP viz.sys.mi nechce urobiť tomuto zamestnancovi mzdu, keďže nie je v stave. Neviem ako ďalej, vopred ďakujem za rady z porady a prajem pekný deň


Mala som presne tento istý problém.

Zruš si dátum ukončenia pracovného pomeru. Vystav mzdu, načítaj RZD a potom opäť zadaj dátum ukončenia prac.pomeru ;)
Tamila
09.03.11,12:41
Dobrý deň,
zamestnanec skončil PP k 31.12.2010 a teraz mu robím RZD, vznikol mu preplatok a účt.soft. MRP viz.sys.mi nechce urobiť tomuto zamestnancovi mzdu, keďže nie je v stave. Neviem ako ďalej, vopred ďakujem za rady z porady a prajem pekný deň
Nastavenie parametrov programu - spoločné nastavenie všetkých užívateľov - zrušiť fajku Vystavovať mzdy len zamestnancom v stave
Tamila
09.03.11,12:42
Mala som presne tento istý problém.

Zruš si dátum ukončenia pracovného pomeru. Vystav mzdu, načítaj RZD a potom opäť zadaj dátum ukončenia prac.pomeru ;)
Netreba rušiť ukončenie pracovného pomeru - viď príspevok vyššie
Anja111
09.03.11,12:43
Dobrý deň,
zamestnanec skončil PP k 31.12.2010 a teraz mu robím RZD, vznikol mu preplatok a účt.soft. MRP viz.sys.mi nechce urobiť tomuto zamestnancovi mzdu, keďže nie je v stave. Neviem ako ďalej, vopred ďakujem za rady z porady a prajem pekný deň
Ak chcete vystaviť mzdu a zaúčtovať v nej preplatok alebo nedoplatok po ročnom zúčtovaní dane zamestnancovi s ukončeým pracovným pomerom, v menu vyberte Nastavenie -> Program, prepnite sa do záložky "Spoločné nastavenie všetkých užívateľov", vypnite parameter "Vystavovať mzdy len zamestnancom v stave" a uložte zmenu v nastavení. Po vystavení mzdy zamestnancovi je doporučené parameter opäť zapnúť.



http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=347
JanaS
09.03.11,12:52
Mala som presne tento istý problém.

Zruš si dátum ukončenia pracovného pomeru. Vystav mzdu, načítaj RZD a potom opäť zadaj dátum ukončenia prac.pomeru ;)
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ešte mám jeden problém s dochádzkou -automaticky mi zadá odpracovaných 20 dní. Ako ich zrušiť?
JanaS
09.03.11,12:54
Ešte raz ďakujem za pomoc všetkým, už "som doma" - hotovo
Tamila
09.03.11,13:10
Ďakujem za rýchlu odpoveď, ešte mám jeden problém s dochádzkou -automaticky mi zadá odpracovaných 20 dní. Ako ich zrušiť?
Ctrl+Shift+D vynuluješ. Mne ich automaticky dáva iba zamestnancom v stave. Tým, ktorí už majú výstup mi necháva nulu.
anithocka
10.03.11,14:52
prosím Vás zamestnankyňa nastúpila na materskú dovolenku zadala som si začiatok do obdobia neprítomnosti a teraz to už iba uzavriem keď ju skončí? alebo ako s tým ďalej?
anithocka
14.03.11,20:26
prosím Vás pri OČR sa dáva tieš to tlačivo do SP potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenie nároku na nemocenské dávky?
jacekova
15.03.11,06:09
prosím Vás pri OČR sa dáva tieš to tlačivo do SP potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenie nároku na nemocenské dávky?

áno, a hneď od 1.dňa OČR
anithocka
23.03.11,11:00
prosím Vás viete mi poradiť, zamestnankyňa nastúpila na materskú dovolenku len si vyznačím v kolonke obdobie neprítomnosti deň kedy začala materskú dovolenku a to je všetko alebo niekde v personalistike si ju treba zadať tiež? poradíte?
jacekova
23.03.11,11:06
prosím Vás viete mi poradiť, zamestnankyňa nastúpila na materskú dovolenku len si vyznačím v kolonke obdobie neprítomnosti deň kedy začala materskú dovolenku a to je všetko alebo niekde v personalistike si ju treba zadať tiež? poradíte?


stačí len v období neprítomnosti
anithocka
28.03.11,10:14
prosím Vás zamestnankyňa potrebuje potvrdenie o príjme pre mestský úrad za rok 2010 ako ho vytiahnúť z MRP-čka?
jacekova
28.03.11,10:17
prosím Vás zamestnankyňa potrebuje potvrdenie o príjme pre mestský úrad za rok 2010 ako ho vytiahnúť z MRP-čka?


výpočet, dane, potvrdenie

a potom
výstupy, ročné zúčtovanie dane (RZD), potvrdenie o zdan.mzde ukazka
zuzana
28.03.11,16:08
Prečo mi pri ročnom zúčtovaní poistného RZZP zamestnanca-pri vystavení potvrdenia o príspevkoch dáva za minimalnu mzdu nie 307,70 ale 285,50 od januára až po december?Kde také číslo ten program zobral?
Zanazone
07.04.11,08:18
Dobry den, potrebovala by som poradit co sa tyka MRP a RZD. Mam dve otazky:
1) Po RZD je vyska preplatkov vyssia ako celkova mesacna dan - preplatky 10.000 €, mesacna dan 4.000 €. Pamata si MRP automaticky, kedze preplatky sa nevyrovnaju znizenim odvodu na dan v tomto mesiaci, ze ma aj v dalsej mzde od vypocitanej mesacnej dane odpocitat zvysne nedoplatky, alebo to musim sledovat sama a rucne znizit odvod na DU v dalsom mesiaci?
2) V pripade, ak ma nejaky zamestnanec vysoky nedoplatok a chce ho zrazat postupne do konca roka, zamestnavatel ho strhava postupne a postupne aj odvadza na DU alebo zamestnavatel ho musi odviezt cely naraz za zamestnanca a zamestnancovi strhavat postupne?
Vopred dakujem za Vasu pomoc, riesim RZD v MRP a konkretne tieto dva priklady tento rok prvy krat..
adinka55
07.04.11,13:02
Dobry den, potrebovala by som poradit co sa tyka MRP a RZD. Mam dve otazky:
1) Po RZD je vyska preplatkov vyssia ako celkova mesacna dan - preplatky 10.000 €, mesacna dan 4.000 €. Pamata si MRP automaticky, kedze preplatky sa nevyrovnaju znizenim odvodu na dan v tomto mesiaci, ze ma aj v dalsej mzde od vypocitanej mesacnej dane odpocitat zvysne nedoplatky, alebo to musim sledovat sama a rucne znizit odvod na DU v dalsom mesiaci?

2) V pripade, ak ma nejaky zamestnanec vysoky nedoplatok a chce ho zrazat postupne do konca roka, zamestnavatel ho strhava postupne a postupne aj odvadza na DU alebo zamestnavatel ho musi odviezt cely naraz za zamestnanca a zamestnancovi strhavat postupne?
Vopred dakujem za Vasu pomoc, riesim RZD v MRP a konkretne tieto dva priklady tento rok prvy krat..

1. ano pamäta si to ak robis prikazy na uhradu
2. neviem poradit ci mozes postupne splacat vysku nedoplatku, podla mna nie.
Tamila
07.04.11,14:21
Ak aj nerobíš príkazy na úhradu a platíš inak, tak ich daj generovať, aj keď ich nepoužiješ na platenie.
mysimis
07.04.11,17:15
Registračný list zamestnanca mi nechcú zobrať vytlačený z MRP, nakoľko mi tam píše dátum v tvare rok, mesiac a deň. Tety v poisťovni takýto dátum nepoznajú, dá sa to niekde prepnúť na tvar deň, mesiac, rok?
mizu24
07.04.11,18:24
Dá, ale neviem kde. Neskúsila si volať do MRP? Občas natrafíš na milú tetu.
Monika Kováčová
07.04.11,18:45
Registračný list zamestnanca mi nechcú zobrať vytlačený z MRP, nakoľko mi tam píše dátum v tvare rok, mesiac a deň. Tety v poisťovni takýto dátum nepoznajú, dá sa to niekde prepnúť na tvar deň, mesiac, rok?
nastavenie dátumu v MRP preberá myslím z nastavenia vo Windowsoch...skús nejako takto: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=394
Zanazone
09.04.11,14:19
1. ano pamäta si to ak robis prikazy na uhradu
2. neviem poradit ci mozes postupne splacat vysku nedoplatku, podla mna nie.

Dakujem velmi pekne za pomoc.

Vedel by mi niekto poradit, ako je to s tym druhym bodom?
Alca20
04.05.11,09:49
Dobrý deň

Viem niekto poradiť ako nahodím mzdu v MRP vin po ukončení pracovného pomeru??? Da sa to vôbec??? Pracovný pomer bol ukončení minulý mesiac ale v tomto mesiaci by sa mu mala preplatiť nevyčerpaná dovolenka. Čítala som že by nemal byť problem vyplatiť mu dovolenku aj dodatočne, len neviem či si to viem niekde v MRP zadať. Vopred ďakujem za kažkú odpoved
jacekova
04.05.11,09:52
Dobrý deň

Viem niekto poradiť ako nahodím mzdu v MRP vin po ukončení pracovného pomeru??? Da sa to vôbec??? Pracovný pomer bol ukončení minulý mesiac ale v tomto mesiaci by sa mu mala preplatiť nevyčerpaná dovolenka. Čítala som že by nemal byť problem vyplatiť mu dovolenku aj dodatočne, len neviem či si to viem niekde v MRP zadať. Vopred ďakujem za kažkú odpoved


dáš nastavenie - program -spol.nastavenie vš.užívateľov - odfajkneš vystavovať mzdy len zam-com v stave

a je to :-)
Alca20
04.05.11,11:10
Dakujem pekne a ešte otázočka. Ako to spravím aby mi s tejto sumy nedávalo odvody a nefigurovalo to už na výkaze do zdravotnej. Lebo ked som mu do mzdy dala len vyplatenie nevyčerpanej dovolenky tak počíta aj zdravotnú a pokial viem tak po ukončení pracovného pomeru by som mala s tejto sumy zaplatiť len daň a žiadne iné odvody. Alebo to mám len ja nejko zle nastavené v programe???
anithocka
09.05.11,08:18
čafte podaďáci, prosím Vás vie mi niekto povedať prečo pri exporte miezd a zároveň pri importe do PÚ mi nenatiahne tvorbu sociálneho fondu? všetko ostatné mi načíta ale toto nie, predkontované no to vždy musím ručne dorábať a po pravde povedané nepozdáva sa mi to...
Tamila
09.05.11,10:20
čafte podaďáci, prosím Vás vie mi niekto povedať prečo pri exporte miezd a zároveň pri importe do PÚ mi nenatiahne tvorbu sociálneho fondu? všetko ostatné mi načíta ale toto nie, predkontované no to vždy musím ručne dorábať a po pravde povedané nepozdáva sa mi to...
Skús pozrieť v mzdovom programe - Výstupy - Export do PÚ - vzorové účty, či tu máš mzdovú položku Tvorba soc. fondu a k tomu správnu predkontáciu. Ak nemáš správnu predkontáciu - stačí ak máš zlú analytiku - neexportuje ti to.
anithocka
15.05.11,15:32
poraďáci chcú Vám akceptovať príkazy na úhradu odvodov všetky banky? mne nechce VÚB a zakaždým pracne vypisovať keď to robí soft sa mi zdá dosť zbytočný proces...skúšala som si to vytlačiť do originálneho ich tlačiva no nejde mi to...čo s tým?