húžva
26.04.10,07:25
Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.
Timka1
26.04.10,05:32
Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.

nedá sa to takto všeobecne povedať či je to 100 € primeraná, nakoľko cena za spracovanie účtovníctva sa odvíja od viacerých farktorov - napr. koľko dokladov spracuješ, či je klient plátcom dph ...... a veľa ďalších

tu sú témy, preštuduj

http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html

http://www.porada.sk/t71171-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2008-a.html

http://www.porada.sk/t97566-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html
Xanti
26.04.10,05:46
Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.
Mne osobne sa vidí veľmi nízka. Bežnejšie sú sumy na dvojnásobok aj u začínajúcich živnostníkov.

Bude TI robiť JU alebo len paušalne výdavky. Ja by som podľa ceny typovala na paušalne výdavky ( a to sa mi zase vidí trošku moc ).
otázka
26.04.10,10:27
No v našom meste jedna účtovníčka - živnostníčka berie 3 800 Sk za paušálne výdaje ( 12 OF + odvody do poisťovní ), aj keď osobne si myslím že aj v tomto prípade treba brať do úvahy počet dokladov.
Xanti
26.04.10,10:43
No v našom meste jedna účtovníčka - živnostníčka berie 3 800 Sk za paušálne výdaje ( 12 OF + odvody do poisťovní ), aj keď osobne si myslím že aj v tomto prípade treba brať do úvahy počet dokladov.
mimotemy wau koľko by potom brala za paušal ak tých faktúr je ročne cca 100 vystavených :D , no kamoši si ma musia vážiť :D:D:D

U nás sú tie ceny nižšie. Myslím, že kto by dal také ceny tak nemá šancu sa presadiť.
Zita5
26.04.10,10:43
Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.

Je primeraná .
Rozalka
26.04.10,11:01
Húžva, čo je náplňou tvojej práce?

Mne napadla takáto otázka: Je primeraná cena 10 Euro za cestovný lístok?
Johanka
26.04.10,12:08
Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.
Primeraná k čomu ? To je mesačná suma ? Koľko je dokladov ? ....
marjankaj
26.04.10,14:30
No ja si myslím, že pri takýchto cenách veľmi nezarobíš. Vieš koľko by si musel mať takých firiem, aby si sa "uživil"?
Len poštovné bude min 3,00 € pri jednej firme.:eek:
marjankaj
26.04.10,14:34
Húžva, čo je náplňou tvojej práce?

Mne napadla takáto otázka: Je primeraná cena 10 Euro za cestovný lístok?

Tak takú by som hneď bral. Napr. na trase Bratislava-Frankfurt.:---:D Myslela si aj spiatočný?:---
Zita5
26.04.10,15:02
Primeraná k čomu ? To je mesačná suma ? Koľko je dokladov ? ....

Ja som z otázky pochopila , že sa jedná o spracovanie účtovníctva za celý rok + DP + RZZP+Výpis z DP pre SP .Takže som toho názoru , ak by to bola pláca za to , čo som písala tak je to suma primeraná k práci .Možno po posúdení rozsahu prác, by si bola zaslúžila aj niečo naviac .:)

Moja odpoveď v očiach húžvu asi bude vypadať dráčstvom ,ale v poslednej dobe sa často stretávam s tým, že každý by chcel všetko zadarmo.Neviem či je to aj v prípade zadávateľa , nechcem sa ho dotknúť, ale keby si položil ruku na srdce každý jeden podnikateľ a zhodotil všeobecne svoje "príjmy" a " príjmy " a výdaje , resp.výnosy a "príjmy" a náklady , tak platby účtovníčkám za vedenie účtovníctva , je len kvapkou v mori .:)
Johanka
26.04.10,15:12
Niektorí igelitkári pochopia cenu až keď im ju vydelím dvanástimi :---.
Je pre nich ľahšie stáviteľných 10 € mesačne ako 120 € za rok :D.
Rozalka
26.04.10,15:16
Tak takú by som hneď bral. Napr. na trase Bratislava-Frankfurt.:---:D Myslela si aj spiatočný?:---
... a predpokladám letecky!

Trasu a dopravný prostriedok som neuviedla zámerne, aby som zadávateľovi dala najavo neúplnosť otázky.
Xanti
26.04.10,15:18
Niektorí igelitkári pochopia cenu až keď im ju vydelím dvanástimi :---.
Je pre nich ľahšie stáviteľných 10 € mesačne ako 120 € za rok :D.To je za paušal? :D (ak áno tak sa hanbím robím pod cenu )
Alebo nebodaj za JU? ;) ( tak v tom prípade sa hanbi ty, že robíš pod cenu :))
Johanka
26.04.10,15:28
To je za paušal? :D (ak áno tak sa hanbím robím pod cenu )
Alebo nebodaj za JU? ;) ( tak v tom prípade sa hanbi ty, že robíš pod cenu :))

To je iba príklad :D, ľahko deliteľné číslo a ľahko prepočítateľné konverzným kurzom :---.
marjankaj
26.04.10,15:29
Aj ja som začiatočník.
Je 1000 € primeraná cena za zlato?
Xanti
26.04.10,15:30
To je iba príklad :D, ľahko deliteľné číslo a ľahko prepočítateľné konverzným kurzom :---.
Také mi nem rob holka, šak som skoro infarkt lapila :D:D:D mimotemy
Rozalka
26.04.10,15:32
Aj ja som začiatočník.
Je 1000 € primeraná cena za zlato?

Ak to zlato váži 55 a varí ti práve večeru, tak áno, cena je primeraná za retiazku, ktorú jej ideš dať na krk. :D
marjankaj
26.04.10,15:37
Ak váži 55 a varí ti práve večeru, tak áno, za retiazku, ktorú jej ideš dať na krk. :D

Alebo ten vtip.

Colník vodičovi. "Prevážate niečo"?
Vodič: " 100 kg zlata"
Colník: "Ale to nemôžete".
Vodič manželke: "No zlato moje, budeš musieť vystúpiť".
marjankaj
26.04.10,15:47
Aj tak som nepochopil otázku.
On sa chce účtovníctvom živiť, alebo pre seba hľadá účtovníka.:confused:
marjankaj
27.04.10,16:34
Dobrý deň všetkým. Som začínajúci živnostník a chcel by som sa od vás, ako od profesionálov dozvedieť, či je cena 100 eu za spracovanie účtovníctva a následné podanie daňového priznania, + ročného zdravotného zúčtovania a oznámenie sociálnej poisťovni, primeraná?

Ďakujem vám.

Niektorí platia za JÚ aj 800 €. Nie ročne, ale mesačne. A môže byť aj viac.:cool:
otázka
27.04.10,21:16
Každopádne svoju otázku, resp. dopyt zadal v tejto téme hľadám, jeho otázka bola absolútne bezpredmetná, nakoľko sme sa tu "vykecali" a on nezadal žiadne konkrétne údaje ( počet účtovných dokladov napr., od čoho by sa človek odpichol ) a požiadavky, skrátka nič čo by jeho účto mohlo v skutočnosti obnášať... Dievčence sme si aspoň poklebetili.......
marjankaj
27.04.10,21:33
Každopádne svoju otázku, resp. dopyt zadal v tejto téme hľadám, jeho otázka bola absolútne bezpredmetná, nakoľko sme sa tu "vykecali" a on nezadal žiadne konkrétne údaje ( počet účtovných dokladov napr., od čoho by sa človek odpichol ) a požiadavky, skrátka nič čo by jeho účto mohlo v skutočnosti obnášať... Dievčence sme si aspoň poklebetili.......
No kde som sa to dostal:--- Tuším sa musím skontrolovať:D
húžva
09.05.10,16:05
Veľmi sa ospravedlňujem, ale bol som mimo domova a nemohol som odpovedať na žiadny z mailov, pokúsim sa to dobehnúť.

Domúdržba + záhradný servis. To je môj obor počas sezóny. V zime pracujem v dielni s drevom... Myslím že tu padla taká otázka..., ale idem si to prečítať celé.

Všetky pekne ďakujem za snahu poradiť.
húžva
09.05.10,16:06
Mne osobne sa vidí veľmi nízka. Bežnejšie sú sumy na dvojnásobok aj u začínajúcich živnostníkov.

Bude TI robiť JU alebo len paušalne výdavky. Ja by som podľa ceny typovala na paušalne výdavky ( a to sa mi zase vidí trošku moc ).

Bude to JU.
Xanti
09.05.10,16:08
Bude to JU.
Tak môj názor poznáš, je to dobrá cena za vedenie JU ( podľa mňa až prinízka) ;)
húžva
09.05.10,16:11
Aj tak som nepochopil otázku.
On sa chce účtovníctvom živiť, alebo pre seba hľadá účtovníka.:confused:
Hľadám účtovníka.
húžva
09.05.10,16:13
Každopádne svoju otázku, resp. dopyt zadal v tejto téme hľadám, jeho otázka bola absolútne bezpredmetná, nakoľko sme sa tu "vykecali" a on nezadal žiadne konkrétne údaje ( počet účtovných dokladov napr., od čoho by sa človek odpichol ) a požiadavky, skrátka nič čo by jeho účto mohlo v skutočnosti obnášať... Dievčence sme si aspoň poklebetili.......

Prosím vás veď mi poradťe, ja naozaj neviem čo všetko okolo toho treba, preto som sa obrátil na vás.
Zita5
09.05.10,16:16
Prosím vás veď mi poradťe, ja naozaj neviem čo všetko okolo toho treba, preto som sa obrátil na vás.

húžva, na otázku ste odpovede dostali .Ak potrebujete niečo naviac, tak treba otázku doplniť .Inak sa Vám pomoci nedostane , ak nevieme o čo ide.

Až teraz som si všimla Vaše príspevky vyššie .;)
Zita5
09.05.10,16:29
Prosím vás veď mi poradťe, ja naozaj neviem čo všetko okolo toho treba, preto som sa obrátil na vás.

Však ak hľadáte účtovníka a nájdete ho , tak o všetko sa postará .Vám ide hlavne o účtovníka .

Okolo čoho, čo treba - okolo účtovníctva, alebo okolo podnikania ?
húžva
10.05.10,16:10
Však ak hľadáte účtovníka a nájdete ho , tak o všetko sa postará .Vám ide hlavne o účtovníka .

Okolo čoho, čo treba - okolo účtovníctva, alebo okolo podnikania ?


Prepáčte asi som neporozumel dobre Vašej otázke. Myslím, že podnikanie od účtovníctva nejde oddeliť, takže aj, aj.
Zita5
10.05.10,18:36
Prepáčte asi som neporozumel dobre Vašej otázke. Myslím, že podnikanie od účtovníctva nejde oddeliť, takže aj, aj.

Má to chápať tak, že si chcete sám robiť jednoduché účtovníctvo a potrebujete poradiť ?
a_je_to
11.05.10,08:26
Na toto je jediná odporúčaná rada na efektívny postup - deľba práce. Už v prvotnopospolnej spoločnosti existovala. Roľník, ktorý vedel vykovať kosák urobil hneď viac a stal sa z neho kováč, lebo nestíhal orať a siať. Kým robil každý obidve činnosti, nedosiahli produktivitu. Ak si chceš robiť aj výrobu, aj vlastné účtovníctvo, tak máš tri cesty. Prvá je .... pri bežnom snažení, že skrachuješ aj ako výrobná jednotka aj účtovník. Škoda kvôli samostatnému učeniu a vedeniu účtovníctva zmariť dobrú podnikateľskú príležitosť. Ak ju stratíš, nebude z Teba už podnikateľ a ešte ani účtovník, ktorý by sa uplatnil inde. Druhá je, že časom zanevrieš na jedno, alebo druhé a stane sa z Teba buď výrobár, alebo účtovník. Jedno z rozhodnutí sa ukáže byť mylné. Ale k takému stavu nemusíš dospieť vlastnou cestou pokusu a omylu. Stačí, ak vieš dobre predpokladať. Tretia cesta je zvládať obidva odbory, ale za cenu obrovského množstva intenzívneho snaženia. Tvoj nick napovedá ... že by si to mohol aj zvládnuť. Na účtovníctve nie je ťažké začať a pokračovať ... ale do termínu a správnosti ho dokončiť. Najťažšie sú prvé dva roky. Neznamená to však, že tie ostatné už budú ľahké, lebo zákony aj tlačivá sa neustále menia. Určite si niečo dopredu vyberieš. Ja by som odporučil aspoň prvý rok pokračovať v rozvoji výroby a vyrobiť zdroje na zaplatenie kvalifikovaného účtovníctva. Podľa účtovníctva, ktoré dostaneš ako hotové .... a jeho ceny sa potom rozhodneš, či sa Ti oplatí samostatne sa o to pokúšať.
A ešte na záver - to účtovníctvo sa jednoduchým nevolá preto, lebo je fakt jednoduché. Ale preto, lebo je trochu jednoduchšie, ako podvojné.
ALEXOLIVER
20.05.10,04:49
ahojte, chcela by som sa spýtať na názor ohľadom ceny jednoduchého účtovníctva. Koľko by som si mala zapýtať mesačne za urobenie jednoduchého účtovníctva ked robím nasledovné: 7 kníh jázd (z toho 4 dosť rozsiahle nakoľko ide o autoškolu), mzdy u troch zamestnancov a jedného dohodára plus všetky výkazy k tomu, platby, kompletný peňažný denník, mesačne asi 200-250 položiek, vypisujem všetky príjmové, výdavkové, pohľadávky, záväzky, mám na starosti všetky úhrady faktúr a odvodov(aby boli načas) a spracovanie všetkých výkazov a odoslanie v termíne. Firma je štvrťročný platca DPH, robím daňové priznanie k DzMV, ročne DPzFo so všetkým čo k tomu patrí, a tiež RZZP. Bola som zamestnanec, zamestnávateľ chce aby som si založila živnosť. A ešte všelijaké drobné papierovačky k tomu. Dalo by sa povedať že robím všetku papierovú prácu. Ďakujem.
Danielle369
20.05.10,09:06
maad
13.03.13,20:22
Ahojte poraďáci, spracovala som komplet účtovníctvo podnikateľovi za r. 2012 JÚ nie je platca DPH, peňažný denník mal 213 riadkov+ 30 faktúr+DP+výkazy.Paušálne výdavky si nemohol uplatniť bral dotáciu od štátu. Všetko som pekne spracovala ku všetkým dokladom všetko vytlačila(aj pokl. doklady). A pýtala som 70€. Lenže podnikateľovi sa moc nepáčila cena vraj je to veľa!!!
Mila123
13.03.13,20:24
Ahojte poraďáci, spracovala som komplet účtovníctvo podnikateľovi za r. 2012 JÚ nie je platca DPH, peňažný denník mal 213 riadkov+ 30 faktúr+DP+výkazy.Paušálne výdavky si nemohol uplatniť bral dotáciu od štátu. Všetko som pekne spracovala ku všetkým dokladom všetko vytlačila(aj pokl. doklady). A pýtala som 70€. Lenže podnikateľovi sa moc nepáčila cena vraj je to veľa!!!
aj paušál si mohla....
aká ste lokalita?
maad
13.03.13,20:36
Prešovský kraj, paušál som nemohla lebo bral dotáciu od ÚPSVaR a tam je teraz podmienka ak berie dotáciu nemôže účtovať paušál, musí si viesť riadne účtovníctvo.
maad
14.03.13,09:01
Ahojte poraďáci, spracovala som komplet účtovníctvo podnikateľovi za r. 2012 JÚ nie je platca DPH, peňažný denník mal 213 riadkov+ 30 faktúr+DP+výkazy.Paušálne výdavky si nemohol uplatniť bral dotáciu od štátu. Všetko som pekne spracovala ku všetkým dokladom všetko vytlačila(aj pokl. doklady). A pýtala som 70€. Lenže podnikateľovi sa moc nepáčila cena vraj je to veľa!!!
Naozaj je 70€ priveľa????
Mila123
14.03.13,09:09
Prešovský kraj, paušál som nemohla lebo bral dotáciu od ÚPSVaR a tam je teraz podmienka ak berie dotáciu nemôže účtovať paušál, musí si viesť riadne účtovníctvo.

v zákone????
Xanti
14.03.13,09:12
Ahojte poraďáci, spracovala som komplet účtovníctvo podnikateľovi za r. 2012 JÚ nie je platca DPH, peňažný denník mal 213 riadkov+ 30 faktúr+DP+výkazy.Paušálne výdavky si nemohol uplatniť bral dotáciu od štátu. Všetko som pekne spracovala ku všetkým dokladom všetko vytlačila(aj pokl. doklady). A pýtala som 70€. Lenže podnikateľovi sa moc nepáčila cena vraj je to veľa!!! Si mu mala vrátiť jeho doklady ... nespracované aby si našiel niekoho kto mu to urobí lacnejšie ... ved to nie je problém ... :D síce si sa s tým vymordovala, ale pochybujem že by našiel niekoho tak na rýchlo ...
beatam
14.03.13,09:13
Naozaj je 70€ priveľa????

Nie je to veľa