lovejoy
12.07.10,21:36
Moze mi niekto pomoct so ziadostou o prispevok na podnikanie
Dobry den

Mal by som zopar otazok:

1] v prvom rade potrebujem vediet ako presne ma vyzerat ziadost o prispevok na UP.
2] potom co presne je a ako to ma vyzerat ten podnikatelsky plan.

mozete mi vsetky podklady poslat na mail stefanekpeter7@gmail.com

3] ci ten prispevok sa vztahuje aj na SROcku alebo len zivnost a aky je v tom presne rozdiel {ja zrejme potrebujem SRO}

4] chcem podnikat a v pripade uspesneho zabehnutia by som mohol zamestnat aj ZTP cloveka na tu pracu,mam to spomenut aj v tom podnikatelskom plane?

5] co to presne znamena zamestnat takeho cloveka je to zvyhodnenie dani? viem ze ked ma firma nad urcity pocet zamestnancov a nezamestnava ZTP tak musi nieco platit statu..tak ma napadol opacny pripad

6] chcel by som podnikat v lm a na nete som napriklad nasiel firmy ktore ponukaju virtualne kancelarie a adresy v BA je s tym problem? pretoze v lm mam len podnajom a trvaly pobyt zase niekde inde a
msviki
13.07.10,11:52
vsetko toto ti povedia na UP

vela zdaru!
Braňo
13.07.10,11:59
niekoľko projektov už je priamo tu na porade, hľadaj.
danushka
13.07.10,12:05
alaya1
21.09.10,08:03
Potrebovala by som pomoct v podnikatelskom plane konkretne s jednym bodom, netusim co tam napisat a tu som k tomu nic nenasla, jedna sa o bod 3 v §56 zakona.

3. Postup realizácie zámeru
tak tu netusim, co napisat,vie mi niekto poradit, dakujem.
deeda
21.09.10,08:59
Nas UP nam dal osnovu, kde sme dopisovali len mesiac a rok.
1. absolvovanie internej praktickej pripravy na UP
2. absolvovanie pripravy na SZC - test, komisia
3. zalozenie zivnosti, reg. povinnost
4. podanie ziadosti o prispevok s prilohami
5. uzatvorenie dohody s UP
6. tech.-mat. zabezpecenie miesta podnikanie
Samantha
22.09.10,20:57
Ja som si príspevok vybavovala nedávno, pred mesiacom, na prešovskom UP, tak skúsim zhrnúť svoje skúsenosti za jednotlivými otázkami:

1] v prvom rade potrebujem vediet ako presne ma vyzerat ziadost o prispevok na UP.
- ja som žiadosť obdržala na UPSVARe, oni na to majú tlačivá, ktoré som vyplnila.

2] potom co presne je a ako to ma vyzerat ten podnikatelsky plan.
- Podnikatelsky plan je zhrnutie ako chceš podnikať, aké máš plány, má presvedčiť komisiu, že aspoň trocha vieš do čoho ideš, či ťa to uživí, či tento príspevok nechceš zneužiť a zároveň sa tam zaviažeš čo presne si z neho kúpiš. Pri každej veci uvedieš aj odhadovanú cenu, za ktorú to kúpiš. Odporúča sa si tam dať viac vecí ako je hodnota samého príspevku, lebo sa ti môže stať, že niektoré veci si neskôr rozmyslíš, nebudeš chcieť kúpiť, alebo zlacnia. Po dvoch rokoch totiž musíš neminuté peniaze z príspevku vrátiť, tak ich radšej miň. Ale pozor, zase iba na to čo uvedieť v podnik.zámere.

Podnik.zámer má nejakým predpisom stanovenú štruktúru, ktorú musíš dodržať. Pozri si prilohu manualu, ktory je zverejnený na UPSVAR Prešov:
1. Údaje o žiadateľovi.
2. Charakteristika zámeru
3. Postup realizácie zámeru
4. Miesto realizácie zámeru.
5. Marketingové informácie..
6. Slabé a silné stránky zámeru..
7. Finančná prognóza...
8. Doplňujúce údaje.
9. Kalkulácia predpokladaných nákladov


mozete mi vsetky podklady poslat na mail stefanekpeter7@gmail.com

3] ci ten prispevok sa vztahuje aj na SROcku alebo len zivnost a aky je v tom presne rozdiel {ja zrejme potrebujem SRO}
- príspevok sa dáva len na založenie živnosti teda pre začatie podnikania ako SZČO. Rozdiel je medzi týmito osobami obrovský, ale to je na dlhšiu debatu - napr. SZČO zodpovedá za svoje podnikanie aj osobným majetkom, zatiaľ čo SRO zodpovedá iba majetkom spoločnosti a nie osobným majetkom spoločníkov.

4] chcem podnikat a v pripade uspesneho zabehnutia by som mohol zamestnat aj ZTP cloveka na tu pracu,mam to spomenut aj v tom podnikatelskom plane?
- skús sa poradiť na UPSVARE, ale podľa môjho názoru je to vhodné spomenúť, teda určite budeš tam musieť uviesť že či plánuješ nejakých zamestnancov, a keď uvedieš, že chceš zamestnať ZŤP, tak by ti to mohlo pomôcť pri hodnotení, či ti príspevok dajú alebo nie. Okrem toho si však pozri aj iné dotácie na zamestnanie ZŤP - neviem presne ako je to dnes, ale som počula že možno takéto dotácie poskytujú. Avšak treba dávať pozor, lebo niektoré príspevky sa nedajú poskytnúť naraz, v jeden čas.. neviem to presne, ešte si to určite over.

Ostatné otázky nepomôžem, nemám v tom skúsenosti.
sonicka_1
28.09.10,20:02
Mozem sa opytat, kolko sa na ten prispevok po zalozeni zivnosti caka? Kedy budem vediet ci mi ho akceptuju?
Samantha
28.09.10,21:10
Skúšky - testy a obhajoba PP - sa robí ešte pred založením živnosti. U nás v prešove to bolo tak, že v pon som mala test, v ten deň poobede som vedela, že som ho spravila... v ten istý týždeň v stredu som mala obhajobu PP pred komisiou a hneď v pia mi povedali či súčet bodov z testu a obhajoby stačí na získanie príspevku. Takže v priebehu týždna si vedela či ti príspevok schválili.
Ďalšie ich papierovačky trvali asi 2 týždne - záleží koľko ľudí musia vybaviť. Medzi tým som si otvárala živnosť a deň pred otvorením živnosti som šla podpísať posledný papier, že žiadam o vyplatenie príspevku na taký účet. A od tejto žiadosti má UPSVAR 30 dní na to, aby ti peniaze previedol na účet.
Ja mám už živnosť otvorenú 29 dní, teda prešlo aj 29 dní od podpísania žiadosti o vyplatenie príspevku a peniaze stále neprišli... vraj toho majú teraz veľa, takže mi to zrejme príde na tridsiaty deň... som zvedavá a čakám ďalej ;)
balunka
29.10.10,08:37
keď už viem,že tú dotáciu dostanem,môžem si už kúpiť niečo,čo potrebujem /ja konkretne motorovú pílu/
koľko predtým?
veronikasad
29.10.10,08:44
keď už viem,že tú dotáciu dostanem,môžem si už kúpiť niečo,čo potrebujem /ja konkretne motorovú pílu/
koľko predtým?
Máš už podpísanú zmluvu s UP ?
colinlalo
01.11.10,23:30
a do akej vysky sa poskytuje ten prispevok je to do 100 percent ziadosti a musi byt nejaky limit ja by som chcel otovrit pizzeriu