Zavrieť

Porady

Nenávratný finančný príspevok z Úradu práce

Ahojte,
dozvedel som sa, že nenávratný finančný príspevok na vykonávanie SZČO
je vraj od 1.1.2010 možný získať nielen na živnosť, ale aj pri založení s.r.o.

Je to správna informácia alebo iba "klebeta"?
Aká je jeho výška a podmienky na získanie, ak je to pravda?
(netreba diskutovať o finančnom príspevku z UPSVaR pre SZČO (živnostníka)).

Ďakujem za každú novinku v tejto oblasti.
Ľuboš
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lubosch Pozri príspevok
Ahojte,
dozvedel som sa, že nenávratný finančný príspevok na vykonávanie SZČO
je vraj od 1.1.2010 možný získať nielen na živnosť, ale aj pri založení s.r.o.

Je to správna informácia alebo iba "klebeta"?
Aká je jeho výška a podmienky na získanie, ak je to pravda?
(netreba diskutovať o finančnom príspevku z UPSVaR pre SZČO (živnostníka)).

Ďakujem za každú novinku v tejto oblasti.
Ľuboš
Zatial som o tomto príspevku nepočula, ale tak ako si ho nazval v prvej vete - určite neexistuje. Možno nejaká iná forma pomoci pre začínajúce s.r.o. existuje.

tu nájdeš všetky typy príspevkov pre zamestnávatelov

http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13119
0 0
miriam.miriamka miriam.miriamka

miriam.miriamka je offline (nepripojený) miriam.miriamka

Ahojky,
prepac, ze sa miesam do temy.

Ten prispevok si mozes narokovat az po troch mesiacoch evidencie na urade prace.
Podla zakona to mozes brat aj na sro, ale UP ma svoje vlastne nariadenia a podla nich Ti to daju len na zivnost.
Je s tym ale kopec papierovaciek
Ozaj kopec.
a pouzit ho mozes len na veci ktore si vopred zadas do podnikatelskeho planu.
auto, najom a podobne najpotrebnejsie veci su z toho samozrejme vynate.
prajem vela stastia a pevne nervy.
0 0
tade111 tade111

tade111 je offline (nepripojený) tade111

caute
ja mam v umysle uchadzat sa o tento prispevok no na zivnost. ak by si chcel konkretnejsie info, bude najlepsie opytat sa na urade prace tam ti povedia ci sa da uplatnit si narok na prispevok aj na s.r.o.
mal by som este otazocku. co znamenaju veci co si das do podnikatelskeho planu? da sa dostat tento prispevok napr. na nakup materialu, pracovnych nastrojov a pod.??
0 0
tanica1 tanica1

tanica1 je offline (nepripojený) tanica1

Prave som tym vsetkym presla. V skupine sme mali babu, ktora ziadala o prispevok a zakladala s.r.o. Podnikatelsky zamer je jednou z potrebnych veci k ziadosti o tento prispevok. Tam zadavas veci, ktore budes s dotacie kupovat, a musia to byt veci, ktore suvisia s cinnostou uvedenou v ziadosti. Su to hlavne zakladne vybavenie, pracovne pomocky, urcity material, a nas v TT moze byt aj najom. V com chces podnikat a co chces kupovat? Mozno poradim konkretne.
0 0
hant hant

hant je offline (nepripojený) hant

Aká je výška príspevku pre rok 2010 ? Vraj má byť rovnaká na celom Slovensku bez ohľadu na mieru nezamestnanosti .
Vie to niekto ? Ďakujem.
0 0
tanica1 tanica1

tanica1 je offline (nepripojený) tanica1

v TT 2498,37€
0 0
stek18 stek18

stek18 je offline (nepripojený) stek18

Pre DT a KA je prispevok 3902 EUR pre ZV je nizsi o 1000 az 1500 eur.

Chcem sa zaroven opytat, ci je mozne dat do podnikatelskeho zameru ako pouzitie casti prispevku aj odvody? Robila som jeden projekt a uviedla som tam, ze cast prispevku pojde na odvody do SP a ZP, a bol vrateny, ze sa to tam nemoze uvadzat.

Dakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stek18 Pozri príspevok
Pre DT a KA je prispevok 3902 EUR pre ZV je nizsi o 1000 az 1500 eur.

Chcem sa zaroven opytat, ci je mozne dat do podnikatelskeho zameru ako pouzitie casti prispevku aj odvody? Robila som jeden projekt a uviedla som tam, ze cast prispevku pojde na odvody do SP a ZP, a bol vrateny, ze sa to tam nemoze uvadzat.

Dakujem.
išlo o odvody SZČO ? V akej oblasti podnikania ? Nebola to náhodou dotácia pre osobu s ŤZP ? tam to preplácajú ako dodatočné náklady
0 0
stek18 stek18

stek18 je offline (nepripojený) stek18

Ide o odvody pre SZCO - zdravotne a socialne poistenie. Oblast podnikania je elektrikar. Nie je ani osoba so ZTP, tak nechapem preco to tam nemoze byt uvedene.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
áno dá sa aj na sro napríklad v Trenčíne.... :-), u iných neviem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

linko1 Pozri príspevok
áno dá sa aj na sro napríklad v Trenčíne.... :-), u iných neviem
o aký typ dotácie ide u s.r.o. Môžeš prosím aj s príslušným § zo zákona o službách zamestnanosti ?
0 0
14igor 14igor

14igor je offline (nepripojený) 14igor

miriam.miriamka Pozri príspevok
Ahojky,
prepac, ze sa miesam do temy.

Ten prispevok si mozes narokovat az po troch mesiacoch evidencie na urade prace.
Podla zakona to mozes brat aj na sro, ale UP ma svoje vlastne nariadenia a podla nich Ti to daju len na zivnost.
Je s tym ale kopec papierovaciek
Ozaj kopec.
a pouzit ho mozes len na veci ktore si vopred zadas do podnikatelskeho planu.
auto, najom a podobne najpotrebnejsie veci su z toho samozrejme vynate.
prajem vela stastia a pevne nervy.
Pokiaľ mám dobré info, ak sa UoZ zaregistroval na ÚP po 1.12.2009 NEMUSÍ čakať 3 mesiace .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

14igor Pozri príspevok
Pokiaľ mám dobré info, ak sa UoZ zaregistroval na ÚP po 1.12.2009 NEMUSÍ čakať 3 mesiace .
môžeš prosím uviesť zdroj dobrého infa
0 0
14igor 14igor

14igor je offline (nepripojený) 14igor

veronikasad Pozri príspevok
môžeš prosím uviesť zdroj dobrého infa
JASPI

PS
5/2004

§ 72j
Prechodné ustanovenie k úprave účinnej k 1. decembru 2009
V období od 1. decembra 2009 do 31. decembra 2010 sa na účely poskytnutia príspevku na samostatnú zárobkovú
činnosť podľa § 49 nevyžaduje splnenie podmienky vedenia v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej tri mesiace u
znevýhodneného uchádzača o zamestnanie podľa § 8 ods. 1 písm. a). Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť sa
poskytuje najskôr odo dňa nasledujúceho po dni nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o zaradení uchádzača o
zamestnanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie.
0 0
hant hant

hant je offline (nepripojený) hant

Tanica 1,ďakujem,pre Pov.Bystricu to je 2497,38 Eura.Rozdiel 1 Euro.
0 0
zuzanka282 zuzanka282

zuzanka282 je offline (nepripojený) zuzanka282

stek18 Pozri príspevok
Ide o odvody pre SZCO - zdravotne a socialne poistenie. Oblast podnikania je elektrikar. Nie je ani osoba so ZTP, tak nechapem preco to tam nemoze byt uvedene.
Tiez som tym teraz presla a od 1.2.2010 som SZCO a cerpala som pripevok, urcite moze byt pouzity aj na odvody, tie tym padom pohltia viac ako polovicu prispevku, cca. 2 tis. EUR (SP za jeden rok, ZP za dva roky), tak uz velmi nemusis riesit co tam este dat. Vratil to urad prace ze to nemoze byt??? tiez mohol byt u nas aj najom, ekonomka, zriedenie telefonu (nie pausal, iba poplatk za zriadenie a nakup zariadenia - telefonu) a pod.
0 0
mr.tibino mr.tibino

mr.tibino je offline (nepripojený) mr.tibino

ahojte prosim vas vie niekto ako dlho sa na tu dotaciu na start z uradu prace caka?pocul som ze podmienkou je aj dobre napisat neake testy presiel tym niekto kolko je otazok akou formou to prebieha su aj ustne skusky?a kolko po absolvovani vsetkych hluposti musim este cakat???vopred dakujem
0 0
zuzanka282 zuzanka282

zuzanka282 je offline (nepripojený) zuzanka282

mr.tibino Pozri príspevok
ahojte prosim vas vie niekto ako dlho sa na tu dotaciu na start z uradu prace caka?pocul som ze podmienkou je aj dobre napisat neake testy presiel tym niekto kolko je otazok akou formou to prebieha su aj ustne skusky?a kolko po absolvovani vsetkych hluposti musim este cakat???vopred dakujem
Je to idividualne podla uradu prace, poctu ziadatelov a pod. Ja som podavala ziadost v decembri, do konca decembra som musela odovzdat podnikatelsky zamer, v polke januara som mala skusky a od 1.2. som SZCO, prispevok by mal prist do 30 dni, takze cele to netrvalo ani tri mesiace. Viem ale, ze napr. vo ZV sa od ziadosti do skusok caka aj 4 mesiace... ale to aj preto, ze na konci roka uz neboli peniaze, teraz to pojde mozno rychlejsie.
Skusky nie su narocne, je to test, 20 otazok, spravne treba mat 11, je to zo zakonov, okruh Vam daju na Urade prace. Ustne je len obhajoba podnikatelskeho zameru, nic narocne, ak maju dotazy, pytaju sa. Postup sa vsak moze lisit, niektore urady robia aj kurzy pripravy, treba si pozistovat u vas na UPSVAR.
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

Ahojte, urgent potrebujem pomoc,

Ziadam o prispevok do piatku mam doniest podnikatelsky zamer avsak mam problem ked si dam miesto podnikania na adresu trvaleho bydliska, teda do bytovych priestorov, co mozem dat do nakladou na cerpanie prispevku? Lebo neviem ci je vobec mozne tam dat bytove priestory ... Lebo ak nie musim si niekde spravit najom?
Je to blbe pretoze ja prispevok chcem ale nechcem ist nikde do najmu tak neviem co mozem dat ako naklady aby som vykril prispevok.

Jedna sa o PC sluzby nakup a predaj PC komponentov ....

Pomozte mi pls
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

00flash00 Pozri príspevok
Ahojte, urgent potrebujem pomoc,

Ziadam o prispevok do piatku mam doniest podnikatelsky zamer avsak mam problem ked si dam miesto podnikania na adresu trvaleho bydliska, teda do bytovych priestorov, co mozem dat do nakladou na cerpanie prispevku? Lebo neviem ci je vobec mozne tam dat bytove priestory ... Lebo ak nie musim si niekde spravit najom?
Je to blbe pretoze ja prispevok chcem ale nechcem ist nikde do najmu tak neviem co mozem dat ako naklady aby som vykril prispevok.

Jedna sa o PC sluzby nakup a predaj PC komponentov ....

Pomozte mi pls
nájom si nemusiš dohodnúť, keď podnikáš doma. Do nákladov na čerpanie príspevku si môžeš dať nákup materiálu, zdravotné poistenie(ale tu odporúčam informovať sa na vašom UPSVaR, lebo v predošlých príspevkoch to niekde uznali, inde nie..),iste potrebuješ PC, tlačiareň, telefón...je kopec vecí, na ktoré sa príspevok dá použiť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať