Zavrieť

Porady

Nenávratný finančný príspevok z Úradu práce

Ahojte,
dozvedel som sa, že nenávratný finančný príspevok na vykonávanie SZČO
je vraj od 1.1.2010 možný získať nielen na živnosť, ale aj pri založení s.r.o.

Je to správna informácia alebo iba "klebeta"?
Aká je jeho výška a podmienky na získanie, ak je to pravda?
(netreba diskutovať o finančnom príspevku z UPSVaR pre SZČO (živnostníka)).

Ďakujem za každú novinku v tejto oblasti.
Ľuboš
Usporiadat
Maryška Maryška

Maryška je offline (nepripojený) Maryška

Dobrý deň!

Chcela by som sa spýtať ako zaradím do účtovníctva *nenávratný finančný príspevok z Úradu práce*. Ako zdaniteľný príjem, ktorý vykryjem skutočnými N na živnosť /a tým sa mi to vlastne vynuluje/. Ďakujem za každú odpoveď.
0 0
aduska.p aduska.p

aduska.p je offline (nepripojený) aduska.p

dobrý deň, chcem sa informovať. Som na úrade práce, už idem na 3 mesiac. Prišla som tam z MD.Chcela by som sa opýtať,na tú nenávratnú pôžičku z úradu práce. Ako som sa bola hlásiť,tak som sa pýtala,aké sú podmienky na otvorenie živnosti a dostať tú dotáciu. Povedala mi ,že musím byť evidovaná 3 mesiace na úp,vytvoriť podnikateľský plán a firma musí fungovať 2 roky a že výška je 2700 eur.Potom som sa jej opýtala v akých smeroch ho dostanem,myslím,v čom by som to mohla využiť. Povedala som jej že uvažujem o preprave,povedala že to nie je možné.tak som jej povedala účtovníctvo,tak to nevedela.Povedala iba toľko že je to na ich stránke. no nič som tam nenašla.Tak sa pýtam ,či mi neviete povedať vy, v akom smere je možné začať,či vy náhodou nemáte prehľad o tom,v čom by som mohla začať podnikať,proste,že načo je to možné použiť? A ako je to s odvodmi pri takejto živnosti. ďakujem
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
aduska.p Pozri príspevok
dobrý deň, chcem sa informovať. Som na úrade práce, už idem na 3 mesiac. Prišla som tam z MD.Chcela by som sa opýtať,na tú nenávratnú pôžičku z úradu práce. Ako som sa bola hlásiť,tak som sa pýtala,aké sú podmienky na otvorenie živnosti a dostať tú dotáciu. Povedala mi ,že musím byť evidovaná 3 mesiace na úp,vytvoriť podnikateľský plán a firma musí fungovať 2 roky a že výška je 2700 eur.Potom som sa jej opýtala v akých smeroch ho dostanem,myslím,v čom by som to mohla využiť. Povedala som jej že uvažujem o preprave,povedala že to nie je možné.tak som jej povedala účtovníctvo,tak to nevedela.Povedala iba toľko že je to na ich stránke. no nič som tam nenašla.Tak sa pýtam ,či mi neviete povedať vy, v akom smere je možné začať,či vy náhodou nemáte prehľad o tom,v čom by som mohla začať podnikať,proste,že načo je to možné použiť? A ako je to s odvodmi pri takejto živnosti. ďakujem
Doprava nie je podporovaná. V účtovníctve a vo väčšine ostatných služieb môžeš podnikať aj s príspevkom. Ako tu už bolo písané, môžeš použiť príspevok na nákup zariadenia, strojov, prístrojov,... ktoré potrebuješ pri začatí podnikania, taktiež na platbu odvodov, nájomného...
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Maryška Pozri príspevok
Dobrý deň!

Chcela by som sa spýtať ako zaradím do účtovníctva *nenávratný finančný príspevok z Úradu práce*. Ako zdaniteľný príjem, ktorý vykryjem skutočnými N na živnosť /a tým sa mi to vlastne vynuluje/. Ďakujem za každú odpoveď.
Príjem sa časovo rozlišuje. Príjem príispevku na účet ako príjem neovplyvňujúci ZD, v ďalšom členení - ostatný príjem. Analyticky účtovať čerpanie fondu ako výdavky ovplyvňujúce ZD.
V uzavierkových účtovných operáciach výšku vyčerpaného príspevku zaúčtovať ako príjem ovplyvňujúci ZD.
V nasledujúcom roku (samozrejme ak sa celý príspevok nevyčerpá v jednom roku) zaúčtovať nevyčerpaný príspevok v záverečných účtov. operáciach ako príjem ovplyvňujúci ZD v druhodnom členení ostaný príjem, čerpanie ako výdávky ovplyvňuje ZD.

Ak dotácia plynie daňovníkovi, ktorý uplatňuje výdavky percentom z príjmov podľa §6 ods.10 ZDP, musí celý tento príjem zahrnúť do ZD v zdaňovacom odbdobí, v ktorom ho prijal, príjem sa časovo nerozlišuje.
0 0
Maryška Maryška

Maryška je offline (nepripojený) Maryška

Zlatka pekne ďakujem za odpoveď.
0 0
jove jove

jove je offline (nepripojený) jove

Mňa by zaujímalo či mám na tento príspevok nárok al keď mám momentálne prerušenú živnosť a druhým mesiacom som na up.....?????
ďakujem...................................
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

jove Pozri príspevok
Mňa by zaujímalo či mám na tento príspevok nárok al keď mám momentálne prerušenú živnosť a druhým mesiacom som na up.....?????
ďakujem...................................
áno, ale treba byť 3 mesiace nezamestnaný a dať žiadosť na dotáciu, prejsť kurzom, podnikateľským zámerom, skratka celým kolotočom čo to obnáša
0 0
A.B. A.B.

A.B. je offline (nepripojený) A.B.

Zdravim, ja som si tym presla minuly rok... stalo ma to 7 mesiacov casu, hadku s komisiou, ktoru tvorilo par imbecilov, co si potrebovali nieco dokazovat, 3-dnovy kurz, na ktorom som sa nic noveho nenaucila a skusky, kde sme si radili jedna radost.... Bolo to v Presove a dostala som cca 3800 EUR... toho roku je to okolo 3900 Eur.

Ak by som to mala absolvovat este raz, dam sa asi pripoistit...
0 0
Lujza... Lujza...

Lujza... je offline (nepripojený) Lujza...

Dobry den,
chcela by som sa spytat ci za da vramci 2 rocnej lehoty po financnom prispevku povazovat denne studium na vysokej skole ako zamestnanie, cize ak si budem dorabat inziniersky stupen ci som povinna odvadzat odvody ako zivnostnik po dobu 2. roku a ci je pravda ak by som sa zamestnala v inom regione ci mozem dostavat podporu od statu ako zivnostnik, ktory sa neuplatnil v svojom regione.
Dakujem a prajem prijemny den
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Lujza... Pozri príspevok
Dobry den,
chcela by som sa spytat ci za da vramci 2 rocnej lehoty po financnom prispevku povazovat denne studium na vysokej skole ako zamestnanie, cize ak si budem dorabat inziniersky stupen ci som povinna odvadzat odvody ako zivnostnik po dobu 2. roku a ci je pravda ak by som sa zamestnala v inom regione ci mozem dostavat podporu od statu ako zivnostnik, ktory sa neuplatnil v svojom regione.
Dakujem a prajem prijemny den
Môžeš študovať i pracovať.
AK budeš SZČO tak budeš mať povinnosti a tiež aj potrebu odvádzať odvody. Ktoré však zúčtuješ pri RZZP, teda odvody do ZP.

A zvyšnej časti tvojho príspevku vôbec nerozumiem .... ako čo sa pýtaš nechápem.
1 0
mamulienka mamulienka

mamulienka je offline (nepripojený) mamulienka

Prosím Vás aj ja o radu, účtujem v JU a dostala som nenávratný príspevok z úradu práce.. Robím si DP typu B a neviem na ktorý riadok a do ktorej tabuľky to mám uviesť. Kto vie prosím pomôžte.... ďakujem pekný posledný deň
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

mamulienka Pozri príspevok
Prosím Vás aj ja o radu, účtujem v JU a dostala som nenávratný príspevok z úradu práce.. Robím si DP typu B a neviem na ktorý riadok a do ktorej tabuľky to mám uviesť. Kto vie prosím pomôžte.... ďakujem pekný posledný deň
ráta sa to príjmu zo živnosti podľa § 6, ale ak vedieš JÚ tak POZD bode výška dotácie len vyčerpaná, rozdiel ostáva ako PNZD
1 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Prosím Vás náhodou nemáte informáciu v akej výške je ten "dar" pre okres Poprad?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

mpca Pozri príspevok
Prosím Vás náhodou nemáte informáciu v akej výške je ten "dar" pre okres Poprad?
mpca a Ty si to ešte nezisťoval??? ...teda...
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
jožka, veď práve včera mi skončil len 3. mesiac
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

mpca Pozri príspevok
jožka, veď práve včera mi skončil len 3. mesiac
Veď práve, to je už polovica
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Nevie náhodou niekto aká je dotácia v Martine?
0 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

Mal by som 2 otazky:

1. Situacia: dostanem prispevok na SZČO, prispevok je 4 000 € otazka: cely prispevok sa zarata do prijmu v prvom roku podnikania? a tym padom pri prispevku 4 000€ budem musiet platit na dalsi rok automaticky odvody? alebo sa v prvom roku podnikania zapocita do prijmu len polovica pripevku? alebo tolko kolko z toho prispevku miniem?

2. Ak dostanem prispevok na sro tak staci ked budem konatel bez odmeny ? alebo ma musi ta sro zamestnat?

Vdaka
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

panslav Pozri príspevok
Mal by som 2 otazky:

1. Situacia: dostanem prispevok na SZČO, prispevok je 4 000 € otazka: cely prispevok sa zarata do prijmu v prvom roku podnikania? a tym padom pri prispevku 4 000€ budem musiet platit na dalsi rok automaticky odvody? alebo sa v prvom roku podnikania zapocita do prijmu len polovica pripevku? alebo tolko kolko z toho prispevku miniem?

2. Ak dostanem prispevok na sro tak staci ked budem konatel bez odmeny ? alebo ma musi ta sro zamestnat?

Vdaka

aj budeš viesť klasické jednoduché účtovníctvo, tak do príjmu ti vstupuje len časť vyčerpanej dotácie

ak budeš viesť daňovú evidenciu, teda použiješ v DP za daný rok paušálne výdaje, tak do príjmov ti vstupuje celá výška dotácie bez rozdielu na to koľko bola vyčerpaná a teda aj do príjmu na posúdenie platenia odvodov
0 0
panslav panslav

panslav je offline (nepripojený) panslav

14igor Pozri príspevok
JASPI

PS
5/2004

§ 72j
Prechodné ustanovenie k úprave účinnej k 1. decembru 2009
V období od 1. decembra 2009 do 31. decembra 2010 sa na účely poskytnutia príspevku na samostatnú zárobkovú
činnosť podľa § 49 nevyžaduje splnenie podmienky vedenia v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej tri mesiace u
znevýhodneného uchádzača o zamestnanie podľa § 8 ods. 1 písm. a). Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť sa
poskytuje najskôr odo dňa nasledujúceho po dni nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia o zaradení uchádzača o
zamestnanie do evidencie uchádzačov o zamestnanie.
Do kelu ! to sa tyka znevyhodnenych uchadzacov ! balamutis tu ludi !
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať