Zavrieť

Porady

Nenávratný finančný príspevok z Úradu práce

Ahojte,
dozvedel som sa, že nenávratný finančný príspevok na vykonávanie SZČO
je vraj od 1.1.2010 možný získať nielen na živnosť, ale aj pri založení s.r.o.

Je to správna informácia alebo iba "klebeta"?
Aká je jeho výška a podmienky na získanie, ak je to pravda?
(netreba diskutovať o finančnom príspevku z UPSVaR pre SZČO (živnostníka)).

Ďakujem za každú novinku v tejto oblasti.
Ľuboš
Usporiadat
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

Ano podnikat chcem doma, lenze mam uz vypracovany podnikatelsky plan na najom, takze by som potreboval pomoct to prerobit, samozrejme zapltim lebo to je urgent ....
Pomozes mi?
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Pre poskytnutie nenavratného fin.príspevku je potrebné doložiť potvrdenie o priestoroch kde budeš svoje podnikanie realizovať.

Može to byť list vlastníctva ak si vlastníkom nehnuteĺnosti a planuješ v nej vykonávať činnosť podnikania

alebo zmluvu o nájme priestorov,

alebo zmluvu o buducej zmluve k prenájmu priestorov.
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

00flash00 Pozri príspevok
Ano podnikat chcem doma, lenze mam uz vypracovany podnikatelsky plan na najom, takze by som potreboval pomoct to prerobit, samozrejme zapltim lebo to je urgent ....
Pomozes mi?
a co ine mas v podnikatelskom plane? okrem najmu? ... a ci je byt, v ktorom ides podnikat? tvoj? rodicovský? jeden klient ma miesto podnikania v otcovom dome, ten sa zahlasil na danovy urad - prenajom nehnutelnosti, uzavreli spolu zmluvu o najme a ten najom mu v podnikatelskom zamere uznali...ale predtym si to odkonzultoval na urade (LM)..nie je toto riesenie vhodne aj pre teba??
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

no vlastnikom bytu je otec, takze jedine vychodisko je naozaj iba najom a najomnu zmluvu uzavrem s otcom o prenajme priestorov?
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

a ked ti poslem moj podnikatelsky kuknes sa nato? mam to spravene presne ako treba na urad
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
00flash00 Pozri príspevok
no vlastnikom bytu je otec, takze jedine vychodisko je naozaj iba najom a najomnu zmluvu uzavrem s otcom o prenajme priestorov?
Ešte je možnosť doložiť LV a otcom podpísané prehlásenie, že súhlasí s tým, že budeš v jeho priestoroch podnikať.
PS: Už som sa s tým stretla a prešlo to
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

no ved a otec mi moze dat do najmu izbu ked sa jedna o bytove priestroy?ci moze prenajimat bytove priestory
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

a pomoze mi niekto spravit najomnu zmluvu? ja to mam zajtra odovzdat a idem ma zosaliet ... podnikatelsky mam hotovy, potrebujem ho len skontrolovat a pomoct stou najomnou zmluvou .....
zaplatim za pomoc samozrejme pretoze kazdeho to bude stat nejaky ten cas ...
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

00flash00 Pozri príspevok
a pomoze mi niekto spravit najomnu zmluvu? ja to mam zajtra odovzdat a idem ma zosaliet ... podnikatelsky mam hotovy, potrebujem ho len skontrolovat a pomoct stou najomnou zmluvou .....
zaplatim za pomoc samozrejme pretoze kazdeho to bude stat nejaky ten cas ...

klikni si na dokumenty, daj do vyhľadávača nájomná zmluva a uprav si ju podľa svojich potrieb... myslím, že ti ako vzor pomôže!
0 0
miškova miškova

miškova je offline (nepripojený) miškova

ak som dostala ten príspevok pri založeni zivnosti, čast príspevku som použila na odvody, čast na nakup sotvéru. Softvér som kupila, uhradila z učtu, a na učte mi zostali zvyšné peniaze z príspevku. Odovody mam rozpočitane na dva roky. Chcem sa opýtat, ci po celu dobu dvoch rokoch tam mam mat tie zvyšné prostriedy z príspevku, alebo možem s nimi hýbat. teda použit na niečo iné, napr. kým mi nenabehne uhrada od klientov.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

miškova Pozri príspevok
ak som dostala ten príspevok pri založeni zivnosti, čast príspevku som použila na odvody, čast na nakup sotvéru. Softvér som kupila, uhradila z učtu, a na učte mi zostali zvyšné peniaze z príspevku. Odovody mam rozpočitane na dva roky. Chcem sa opýtat, ci po celu dobu dvoch rokoch tam mam mat tie zvyšné prostriedy z príspevku, alebo možem s nimi hýbat. teda použit na niečo iné, napr. kým mi nenabehne uhrada od klientov.
Peniaze nemusia byť fyzicky na účte, môžeš ich použiť aj na nákup v hotovosti napríklad. Odkladáš len doklady, na čo boli použité.
0 0
ondja ondja

ondja je offline (nepripojený) ondja

prispevok sa dava len na novu S.R.O. ,a na SZčo-ta mohla podnikať aj predtym.Ked dostanete príspevok musite podnikat minimalne dva roky

do nákladov možete dať: učtovnictvo,internetovu stranku ,reklamu ,naradie,zariadenie predajne ,zariadenie- kancelarie (počitač zostavu ,prenosny počitač,kopirku multifunkčne zariadenie,laminator,založny zdroj,stôl, stoličku),odvody SP-ZP,nájomné,mobilny telefon,

Podmienkou je aby to čo kupujete bolo nove a maximalna cena za jednu vec bola 1659e.

Do podnikateľskeho planu si uvadzate čo si za uvedeny prispevok kupite celkova cena veci aspon u nas je 5500euro

čo sa tyka podenikateľskeho planu mozete si to dať spravit aj firme ktora vas školi teda ak to ponukaju ,
u nas si možeme dať skontrolovať podnikateľsky plan na urade prace a tam nam povedia ake su nedostatky

ked niečo neviete tak sa stači opytať na urade prace tam vam poradia aspon u nas su velmi ochotny

prispevok v Ziari nad Hronom je 3902,16 e

prajem vam nech sa vám všetky plany na podnikanie vydaria
Naposledy upravil ondja : 07.02.10 at 08:05
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
stek18 Pozri príspevok
Ide o odvody pre SZCO - zdravotne a socialne poistenie. Oblast podnikania je elektrikar. Nie je ani osoba so ZTP, tak nechapem preco to tam nemoze byt uvedene.
Moj priatel-tiez elektrikár, to dal normalne do zameru, a preslo mu to , plati si z dotacie aj odvody do ZP a do SP
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
hant Pozri príspevok
Tanica 1,ďakujem,pre Pov.Bystricu to je 2497,38 Eura.Rozdiel 1 Euro.
Krompachy : 3775,24 €
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

aha, takze ak je otec podnika od roku 1998 a teraz by poziadal o prispevok tak ho moze dostat?
0 0
tanica1 tanica1

tanica1 je offline (nepripojený) tanica1

prvou podmienkou na prispevok je evidencia na UP minimalne 3 mesiace.
0 0
Jaleš Jaleš

Jaleš je offline (nepripojený) Jaleš

Senec: 2.497,38 €
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

tanica1 Pozri príspevok
prvou podmienkou na prispevok je evidencia na UP minimalne 3 mesiace.
od noveho roka vraj nieje podmienka 3 mesiace ale narok mas hned ako sa zaevidujes do evidencie
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

00flash00 Pozri príspevok
od noveho roka vraj nieje podmienka 3 mesiace ale narok mas hned ako sa zaevidujes do evidencie
si znevýhodnený uchádzač o zamestnanie?
0 0
00flash00 00flash00

00flash00 je offline (nepripojený) 00flash00

aha ibau znavyhodnených, no tak nic
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať