testerASD
22.06.11,18:11
... nedavno ku nam zazvonil, ze ponuka zlavu na elektricku energiu, nasledne chcel vidiet zmluvu ktoru mame .. kukam nanho, ze naco vam je zmluva ? ze aky mame odber .. potom rozmyslam, ze ked ponuka zlavu 5-7% a nevie aky mame odber, ako vie ze kolko bude zlava ? .. a uz vytahoval nejake papiere ze podpisat zmluvu, tak som ho stopol ze ked nieco tak pridem na pobocku, urcite nic nechcem .. dal mi nejaky cennik a ked som vosiel dnu, som zistil ze to nie je ZSE ale nejake EC.

takze bacha ludia, maju prejav ako keby boli sucasny dodavatel teda ZSE ale nie su - mam dojem, ze je to kvoli nabudeniu doveryhodnosti ze clovek vytiahne zmluvu ... a kedze maju takuto formu prezentacia, uz len z toho titulu nechcem od nich nic ! .. mate aj vy skusenosti s nimi ?
navyse, ako kazdy odrbavac, povie meno a nazov firmy tak rychlo ze ani na druhe opytanie clovek nevie co povedal .. (tuto by som pouzil par nadavok, bo mi je luto tych naivnych dochodcov, ktori v dobrej viere ukazu a podpisu vsetko)

btw: hlavna stranka im nefunguje a uz to nie je doveryhodne ze menia len tak webstranku / y ..
arizona
22.06.11,16:12
testerASD
22.06.11,16:14
aj som ich nasiel a uz aj precital, ale jedno je o odstupeni od zmluvy a druha o Slovakia Energy ;)
gogol99
30.10.11,06:04
Antea
02.11.11,16:51
Akurát dnes popoludní vyzváňali po bytoch takí dvaja , že vraj štátom garantované ceny. Nedalo mi to, tak som ich trochu vyspovedala, a že sa rozhodnem, sadnem k počítaču kuknem na obchodný register, a čo vidím, akcionár firma z Cypru. Musím povedať všetkým z baraku, nech ich krásne vyprevadia. Tie štátom garantované ceny sa mi do tej mojej makovičky nechceli zmestiť a mala som pravdu.
dalid
03.11.11,07:23
Stojí za prečítanie:
http://hnonline.sk/firmyafinancie/c1-53485760-podomovi-predajcovia-pritvrdzuju-hru

Zdroj: Hospodárske noviny, Strana: 17, Autor: Tomáš Ferenčák, Dátum: 03.11.2011

Bratislava – Nečestné praktiky podomových predajcov energií naberajú na obrátkach. Zavádzajúce informácie, tajenie súvislostí, falošné preukazy či zmluvy vypĺňané ceruzkou, ktoré následne upravujú podľa svojho uváženia – to je len pár z príkladov, ktoré začali využívať externí spolupracovníci firiem poskytujúcich zemný plyn a elektrinu.
Zaplatené skúsenosti Ostatnou novinkou „vykurovacej sezóny“ sú dodatočné účty za takzvané odborné poradenstvo. To spravidla stihnú za pár minúť pred dverami bytu. O spoplatnení sa však zákazník dozvie až z faktúry.
„Chodia po bytoch cielene. Napríklad doobeda, keď je predpoklad, že zastihnú dôchodcov, ktorí sú obzvlášť zraniteľní,“ upozorňuje Petra Vargová-Čakovská zo Spoločnosti ochrany spotrebiteľov S.O.S.
Nečakané účty za poradenstvo si tak nachádza čoraz viac spotrebiteľov.
„Spotrebiteľka takto zmenila energetickú spoločnosť a o dva týždne jej prišla faktúra za poskytnuté poradenstvo medzi dverami na 12 eur,“ dokladá Vargová-Čakovská.
Dvanásť eur pritom vôbec nie je najvyššia suma, akú môžu oklamaní spotrebitelia za dôverčivosť zaplatiť.
Podčiarkuje to i čerstvá skúsenosť Jozefa z východného Slovenska.
„Bolo mi čudné, že zmluvu predajkyňa vypisovala ceruzkou.
Vraj, aby mohla opraviť prípadnú chybu,“ spomína. Napriek „ceruzkovej“
dohode na jeden rok zistil, že nakoniec podpísal zmluvu na päť rokov. Za odstúpenie od zmluvy po vypršaní 14 dní hrozia sankcie často prevyšujúce i sto eur.
Horúca sezóna Najčastejším prípadom sú nejasné obchodné podmienky. „Pri elektrine sú najčastejším predmetom sťažností problémy s alternatívnymi dodávateľmi.
Najmä zmluvné a fakturačné podmienky,“ potvrdzuje hovorca Úradu pre reguláciu sieťových odvetví Miroslav Lupták.
Počet prípadov nečestných obchodných metód rastie priamo úmerne s blížiacim sa decembrom, keď sa končia zmluvy viacerých dodávateľov.
„Podomoví poradcovia navštevujú spotrebiteľov priebežne celý rok, no v tomto období je ich viac,“ podčiarkuje Petra VargováČakovská. Na podobné praktiky doplácajú tak tradiční, tak aj alternatívni dodávatelia. Prví narážajú na množiace sa prípady, keď predajca vystupoval v ich mene, aby klienta klamom odovzdal konkurencii. Noví hráči na trhu zas pre podobné praktiky strácajú dôveryhodnosť.
„Postupy predajcov sa často vymykajú korektnej súťaži,“ uzatvára napríklad Peter Bednár zo SPP.
„Dištancujeme sa od praktík, ktoré u zákazníkov vytvárajú zlý obraz o alternatívnych dodávateľoch energií,“
podčiarkuje Dominika Nováková z United Energy Trading.
- Nečestné praktiky zatajovanie poplatkov fakturácia „poradenstva“
podpisovanie zmlúv ceruzkou falošné preukazy
billy0
03.11.11,10:25
Ja by som sa tiež podelil o skusenosť s EC . V júni 2011 prišla pani ktorá vypadala veľmi dôveryhodne, zmluva sa spísala s tým že všetko vybavia k 1.10 2011. Teraz mi však prišla vyúčtovacia faktúra z Eonu kde bol i október.Preto som sa informoval či mailom či telefonicky u pani ktorá realizovala zmluvu.Avšak bezvýsledne. Konečne po troch dňoch sa mi podarilo dovolať na ich infocentrum,kde mi pán oznámil že taká zmluva nejestvuje a že ju mám teda považovať za bezpredmetnú. Tak ja pevne verím že naozaj nejestvuje že ju naozaj nedala dotyčná pani do systému, lebo by ma šľak trafil keby si niečo uplatňovalo EC . Má niekto i takéto skúsenosti?
tictac7
03.11.11,19:02
...takže pripájam sa aj so svojou čerstvou skúsenosťou. Bol tu zástupca EC niečo po 18,00. Troška som s ním "porozprávala" - a chlapec už nevedel kam z konopí. Neviem, zdržala som ho nejkú polhodinku, zatiaľ jeho kolega obehol ďalších 27 bytov s dlhým nosom. Takže, mladý muž si odomňa pýtal vyúčtovacie fa z SPP a ZSE, lebo to potrebuje dať na overenie regulačnému úradu, aby mi mohli nastaviť dobrú cenu (pre mňa výhodnú), no a keď mu to dám teraz, mám to zadarmo, inak po novom roku za to zaplatím 12,50 a budem musieť ísť k nim na pobočku, lebo pre SPP robí fakturáciu (už neviem kto) a pre ZSE to robí Eon a oni to už robiť nebudú, ale bude to robiť EC. Keď som sa opýtala, že mne je jedno, kto pre koho robí fakturáciu a prečo im údaje nedajú oni, na to som odpoveď nedostala. Stále opakoval, že potrebuje odomňa tie vyúčtovacie fa, aby ich mohol dať na overenie regulačnému úradu. Keď som sa spýtala, na čo by asi ÚRSO chcelo moje fa, kukal ako práve vyliahnutá kukučka, že on nevie, čo je tá úrsa. Že jemu na firme povedali toto, a on to hovorí ďalej. Stále opakoval, že sa nejedná o zmenu dodávateľa, ale údaje potrebujú len na to, aby mohli v ich mene fakturovať. HNUS ČO VŠETKO SI VYMÝŠĽAJÚ!!!! FUUUJJJ!!!
billy0
03.11.11,19:59
Ja by som sa tiež podelil o skusenosť s EC . V júni 2011 prišla pani ktorá vypadala veľmi dôveryhodne, zmluva sa spísala s tým že všetko vybavia k 1.10 2011. Teraz mi však prišla vyúčtovacia faktúra z Eonu kde bol i október.Preto som sa informoval či mailom či telefonicky u pani ktorá realizovala zmluvu.Avšak bezvýsledne. Konečne po troch dňoch sa mi podarilo dovolať na ich infocentrum,kde mi pán oznámil že taká zmluva nejestvuje a že ju mám teda považovať za bezpredmetnú. Tak ja pevne verím že naozaj nejestvuje že ju naozaj nedala dotyčná pani do systému, lebo by ma šľak trafil keby si niečo uplatňovalo EC . Má niekto i takéto skúsenosti?




pripájam ešte jednu prosbu, ak je niekto právne znalý,mohol by mi prosím poradiť? Ak do tejto doby EC nevykonalo žiadne kroky v zmene dodávatela a nemajú zmluvu ani v databáze je to v podstate z právneho hladiska nedodržanie zmluvných podmienok zo strany dodávateľa. Tak v podstate nieje prečo vypovedať zmluvu keď ju ani neevidujú .Či sa mýlim? Bol by som kľudnejší ak by mi niekto poradil .Vďaka za prípadnú odpoveď
dalid
04.11.11,07:47
... lebo pre SPP robí fakturáciu (už neviem kto) a pre ZSE to robí Eon a oni to už robiť nebudú, ale bude to robiť EC. ...

Jasne, že trepal blbosti - SPP a ZSE majú vlastný útvar fakturácie. Apoň zatiaľ. Neviem si predstaviť ako takéto aktivity chceli outsoursovat... to by sa nedoplatili, je to prilíš drahé aj pre takéto veľké firmy.

Na druhej strane ten mladý za to ani nemôže, jemu niečo na nejakom hodinovom školení povedia čo má hovoriť a on iba papagája potom už robí...

Skúste sa niekedy podomavých predadajco opýtať ako budú riešiť reklamácie (napr odpočtu meradla) a oni chudáci veľmi rýchlo skončia. Cez víkend sa nejakí predajcovia potuľovali po dedine, kde máme chalupu. Ke´d som s ich opýtal na riešenie reklamácií, tak rýchlo radšej išli ďalej :).

Ešte jedna poznámočka, v tej dedine ľudia síce majú zavedený plyn aj elektrinu na kúrenie, ale keď ceny išli hore a 75% obyvateľov je v dôchodkovom veku, tak všetci kúria drevom :) :). takže tí predajcovia boli ozaj v obraze, keď do takejto dediny išli ponúkať zmenu dodávateľa...
dalid
04.11.11,07:51
billy0 - keďže asi od nich nedostaneš na papiery nejaké prehlásenie, že tvoju zmluvu neevidujú, tak by som sa obrátil na pôvodného dodávateľa a toho písomne požiadal o poskytnutie informácie, či pre tvoje odberné miesto na adrese tej a tej, evidujú žiadosť o zmenu dodávateľa.
Aspoň budeš vedieť na čom si.
Stanislav 1975
04.11.11,07:55
...takže pripájam sa aj so svojou čerstvou skúsenosťou. Bol tu zástupca EC niečo po 18,00. Troška som s ním "porozprávala" - a chlapec už nevedel kam z konopí. Neviem, zdržala som ho nejkú polhodinku, zatiaľ jeho kolega obehol ďalších 27 bytov s dlhým nosom. Takže, mladý muž si odomňa pýtal vyúčtovacie fa z SPP a ZSE, lebo to potrebuje dať na overenie regulačnému úradu, aby mi mohli nastaviť dobrú cenu (pre mňa výhodnú), no a keď mu to dám teraz, mám to zadarmo, inak po novom roku za to zaplatím 12,50 a budem musieť ísť k nim na pobočku, lebo pre SPP robí fakturáciu (už neviem kto) a pre ZSE to robí Eon a oni to už robiť nebudú, ale bude to robiť EC. Keď som sa opýtala, že mne je jedno, kto pre koho robí fakturáciu a prečo im údaje nedajú oni, na to som odpoveď nedostala. Stále opakoval, že potrebuje odomňa tie vyúčtovacie fa, aby ich mohol dať na overenie regulačnému úradu. Keď som sa spýtala, na čo by asi ÚRSO chcelo moje fa, kukal ako práve vyliahnutá kukučka, že on nevie, čo je tá úrsa. Že jemu na firme povedali toto, a on to hovorí ďalej. Stále opakoval, že sa nejedná o zmenu dodávateľa, ale údaje potrebujú len na to, aby mohli v ich mene fakturovať. HNUS ČO VŠETKO SI VYMÝŠĽAJÚ!!!! FUUUJJJ!!!

Mali by to strieľať do radu -priamo zo strechy barákov z ktorých títo zločinci,podvodnícki vychádzajú...
Aj u mňa títo psychopati boli a začali tak klamať že až- 1.- ostávaš pri zse, mení sa len názov,2. ponuka platí len teraz, 3. zmluvu mi nemože dať dopredu prečítať lebo je to proti ochrane osobných údajov...
a nakoniec sa mi vyhrážal trestným oznámením za to, že som ho treskol do výťahu...-akože sotil som ho a to som sa ovládal...-tupec...
dalid
04.11.11,07:58
Uff, ešte šťastie že náš panelák nejako obchádzajú, my tam nemáme výťah... to by sa potom gúlal dole zo 4-tého poschodia :)
Stanislav 1975
04.11.11,08:07
ešte niečo- normálne je mi lúto tých dedkov a babky ktorých opinkajú...
Ale mňa dožralo úplne niečo iné- ja sa k svojím klientom správam ako klient- moj pán, dokonca niekedy ako taký služobníček- ale henten, čo tu bol bol mimoriadne arogantný a navyše ked som to odmietol, tak kukal na mňa že som asi zbláznil, ked som odmietol jeho mega-super ponuku...- a tá jeho neuveriteľná suverenita, normálne zhadzoval ludí...
gogol99
04.11.11,10:10
každý nech si pozrie

www.VyhodnaEnergia.sk

www.VyhodnaEnergia.sk/plyn
gogol99
04.11.11,10:15
Ja by som sa tiež podelil o skusenosť s EC . V júni 2011 prišla pani ktorá vypadala veľmi dôveryhodne, zmluva sa spísala s tým že všetko vybavia k 1.10 2011. Teraz mi však prišla vyúčtovacia faktúra z Eonu kde bol i október.Preto som sa informoval či mailom či telefonicky u pani ktorá realizovala zmluvu.Avšak bezvýsledne. Konečne po troch dňoch sa mi podarilo dovolať na ich infocentrum,kde mi pán oznámil že taká zmluva nejestvuje a že ju mám teda považovať za bezpredmetnú. Tak ja pevne verím že naozaj nejestvuje že ju naozaj nedala dotyčná pani do systému, lebo by ma šľak trafil keby si niečo uplatňovalo EC . Má niekto i takéto skúsenosti?




pripájam ešte jednu prosbu, ak je niekto právne znalý,mohol by mi prosím poradiť? Ak do tejto doby EC nevykonalo žiadne kroky v zmene dodávatela a nemajú zmluvu ani v databáze je to v podstate z právneho hladiska nedodržanie zmluvných podmienok zo strany dodávateľa. Tak v podstate nieje prečo vypovedať zmluvu keď ju ani neevidujú .Či sa mýlim? Bol by som kľudnejší ak by mi niekto poradil .Vďaka za prípadnú odpoveď


možno, že sa jedná o takýto prípad

http://ekonomika.sme.sk/c/6125414/pri-zmene-dodavatela-energie-chcu-aj-odpajat.html
billy0
04.11.11,10:26
billy0 - keďže asi od nich nedostaneš na papiery nejaké prehlásenie, že tvoju zmluvu neevidujú, tak by som sa obrátil na pôvodného dodávateľa a toho písomne požiadal o poskytnutie informácie, či pre tvoje odberné miesto na adrese tej a tej, evidujú žiadosť o zmenu dodávateľa.
Aspoň budeš vedieť na čom si.
Dakujem za reakciu, už som sa včera obrátil na ZSE zatial len telefonicky, kde ma odbili ze momentalne ma nemožu vybaviť a vraj mi zavolaju, no ale zatiaľ len čakám.Tak neviem na čom som.
billy0
04.11.11,10:29
možno, že sa jedná o takýto prípad

http://ekonomika.sme.sk/c/6125414/pri-zmene-dodavatela-energie-chcu-aj-odpajat.html
možno to je podobný prípad, ale neviem to by EC malo nejakú evidenciu aj o mne.A ti tvrdia sice telefonicky že to mám považovať za bezpredmetne, no nič uvidím, som blbec že som sa nechal vobec nachytať
GabiZ
04.11.11,10:52
Dakujem za reakciu, už som sa včera obrátil na ZSE zatial len telefonicky, kde ma odbili ze momentalne ma nemožu vybaviť a vraj mi zavolaju, no ale zatiaľ len čakám.Tak neviem na čom som.

Neodporúčam len tak čakať, treba skúšať volať. Ja som čakala 2 dni a jednoducho keby som nebola volala znovu, tak sa mi neozvú. Jedine tam sa dá skutočne overiť, či k nejakej zmene došlo. Treba brať do úvahy, že ste niečo podpísali, bola to predsa zmluva a z vášho príspevku sa nedá jednoznačne povedať, či ju len tak môžete považovať za bezpredmetnú, ako vám nový dodávateľ telefonicky oznámil. Dôležité sú zmluvné podmienky, čo ste vlastne podpísali, aké termíny tam boli a pod. Ak zistíte, že tieto termíny nie sú dodržané (ako píšete k 1.10.2011), môžete zmluvu pre nedodržanie zmluvných podmienok vypovedať a to písomne. Či už ju evidovanú majú, alebo nie, takto budete mať istotu, že zmluvný vzťah je ukončený. Nespoliehať sa na telefonáty, čo nie je na papieri, akoby neexistovalo a vo vašom prípade je na papieri zatiaľ len podpísaná zmluva, tak to neberte na ľahkú váhu.
billy0
04.11.11,11:10
Neodporúčam len tak čakať, treba skúšať volať. Ja som čakala 2 dni a jednoducho keby som nebola volala znovu, tak sa mi neozvú. Jedine tam sa dá skutočne overiť, či k nejakej zmene došlo. Treba brať do úvahy, že ste niečo podpísali, bola to predsa zmluva a z vášho príspevku sa nedá jednoznačne povedať, či ju len tak môžete považovať za bezpredmetnú, ako vám nový dodávateľ telefonicky oznámil. Dôležité sú zmluvné podmienky, čo ste vlastne podpísali, aké termíny tam boli a pod. Ak zistíte, že tieto termíny nie sú dodržané (ako píšete k 1.10.2011), môžete zmluvu pre nedodržanie zmluvných podmienok vypovedať a to písomne. Či už ju evidovanú majú, alebo nie, takto budete mať istotu, že zmluvný vzťah je ukončený. Nespoliehať sa na telefonáty, čo nie je na papieri, akoby neexistovalo a vo vašom prípade je na papieri zatiaľ len podpísaná zmluva, tak to neberte na ľahkú váhu.
Plne si to uvedomujem, určite to nemienim nechať tak a čakať. Ta zmluva je však tak divno napísana že z nej človek nevie posúdiť od ktorého dátumu má začať fungovať nový distribútor.Je tu len taká šalamúnska veta"zmluva nadobuda platnosť jej podpisua učinnosť ku dňu vykonania zmeny .....Dodávka elektriny a plynu bude zahájená dňa kedy bude ukončená dodávka predchádzajúceho dodávateľa, pokiaľ taká bola dohodnutá" Jediný dátum ktorým mala zacat distribucia je datum 1.10.2011 na obale EC a nie na zmluve. Ešte raz vďaka za reakcie

Inak ono je to jedna banda, a zatial clovek musi cakat, lebo páni na ZSE majú asi novu sluzbu, a to ze clovek sa sice dovola ale nacvicena osoba vysype zo seba ze teraz nieje mozne vybavit vasu poziadavku a ze vam zavolaju. To trva uz druhy den.
dalid
04.11.11,12:46
Dnes vyšiel ďalší pekný článok v Hospodárskych novinách, prikladám link: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-53505330-jeden-dodavatel-vsetkych-energii-vyhra

Zarazilo ma nasledovné:
Čo ak začne mať firma problémy a prestane nám dodávať plyn aj elektrinu? Tento problém vyriešil štát. Existuje totiž legislatíva, ktorá dodávky energií chráni tak, aby zákazníci nikdy nezostali bez plynu ani elektriny. „Ak by sa dodávateľ dostal do problémov, musí ho zastúpiť takzvaný dodávateľ poslednej inštancie,“ upozorňuje obchodný riaditeľ Energie2 Dávid Vlnka. Takouto poslednou inštanciou sú tradiční dodávatelia.

V podstate pomedzi riadky povedané, akoby rovno rátali s tým, že keď sa na svojich zákazníkov vy**rú, tak im sa nič podvodníkom nestane, lebo tradičný dodávateľ ich zákazníkom zo zákona je povinný dodať energie (elektrina a plyn). Pekne sme to dopracovali....
dalid
04.11.11,12:51
Je tu len taká šalamúnska veta"zmluva nadobuda platnosť jej podpisua učinnosť ku dňu vykonania zmeny .....Dodávka elektriny a plynu bude zahájená dňa kedy bude ukončená dodávka predchádzajúceho dodávateľa, pokiaľ taká bola dohodnutá" Jediný dátum ktorým mala zacat distribucia je datum 1.10.2011 na obale EC a nie na zmluve. Ešte raz vďaka za reakcie


Keďže zmena dodávateľa nebola do dnešného dňa uskutočnená (aspoň mi to tak vyplýva z toho čo si doteraz písal), tým pádom nie je ani zmluva účinná. ;)
Ako sme ti už skorej písali, obráť sa na ZSE písomne, obratom im na ich kontaktný e-mail pošli žiadosť o preverenie či evidujú výpoveď alebo žiadosť o zmenu dodávateľa pre tvoje odberné miesto...
billy0
04.11.11,12:53
Keďže zmena dodávateľa nebola do dnešného dňa uskutočnená (aspoň mi to tak vyplýva z toho čo si doteraz písal), tým pádom nie je ani zmluva účinná. ;)
Ako sme ti už skorej písali, obráť sa na ZSE písomne, obratom im na ich kontaktný e-mail pošli žiadosť o preverenie či evidujú výpoveď alebo žiadosť o zmenu dodávateľa pre tvoje odberné miesto...

Ok učiním tak , vďaka
gogol99
04.11.11,15:30
Dnes vyšiel ďalší pekný článok v Hospodárskych novinách, prikladám link: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-53505330-jeden-dodavatel-vsetkych-energii-vyhra

Zarazilo ma nasledovné:
Čo ak začne mať firma problémy a prestane nám dodávať plyn aj elektrinu? Tento problém vyriešil štát. Existuje totiž legislatíva, ktorá dodávky energií chráni tak, aby zákazníci nikdy nezostali bez plynu ani elektriny. „Ak by sa dodávateľ dostal do problémov, musí ho zastúpiť takzvaný dodávateľ poslednej inštancie,“ upozorňuje obchodný riaditeľ Energie2 Dávid Vlnka. Takouto poslednou inštanciou sú tradiční dodávatelia.

V podstate pomedzi riadky povedané, akoby rovno rátali s tým, že keď sa na svojich zákazníkov vy**rú, tak im sa nič podvodníkom nestane, lebo tradičný dodávateľ ich zákazníkom zo zákona je povinný dodať energie (elektrina a plyn). Pekne sme to dopracovali....


Dodávateľ poslednej inštancie je ochrana odberateľa. Nie je to ochrana dodávateľa.

http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/40/Elektricka-energia-dodavate?-poslednej-in?tancie
bubkoch
04.11.11,15:37
Dnes vyšiel ďalší pekný článok v Hospodárskych novinách, prikladám link: http://hnonline.sk/ekonomika/c1-53505330-jeden-dodavatel-vsetkych-energii-vyhra

Zarazilo ma nasledovné:
Čo ak začne mať firma problémy a prestane nám dodávať plyn aj elektrinu? Tento problém vyriešil štát. Existuje totiž legislatíva, ktorá dodávky energií chráni tak, aby zákazníci nikdy nezostali bez plynu ani elektriny. „Ak by sa dodávateľ dostal do problémov, musí ho zastúpiť takzvaný dodávateľ poslednej inštancie,“ upozorňuje obchodný riaditeľ Energie2 Dávid Vlnka. Takouto poslednou inštanciou sú tradiční dodávatelia.

V podstate pomedzi riadky povedané, akoby rovno rátali s tým, že keď sa na svojich zákazníkov vy**rú, tak im sa nič podvodníkom nestane, lebo tradičný dodávateľ ich zákazníkom zo zákona je povinný dodať energie (elektrina a plyn). Pekne sme to dopracovali....

doavka poslednej instancie moze trvat najdlhsie 3 mesiace ... ak za ten cas odberatel neuzatvori zmluvu o dodavke s nejakym dodavatelom, po skonceni DPI ho distributor vypne

DPI je drahsia, takze je v zaujme odberatela uzatvorit zmluvu s novym dodavatelom co najskor
dalid
05.11.11,18:34
Dodávateľ poslednej inštancie je ochrana odberateľa. Nie je to ochrana dodávateľa.

http://vyhodnaenergia.sk/odkaz/40/Elektricka-energia-dodavate?-poslednej-in?tancie

Áno, jasne že je to tak. Iba som poukázal na to, že na to poukazuje obchodný riaditeľ alternatívneho dodávateľa energií. Však ak by im náhodou business plán nevyšiel, odberateľ neostane bez energií...
kontra98
27.11.11,20:37
Je škoda, že máte také skúsenosti. Nie je to ale chyba Energetického centra ale ľudí, ktorí pre nich pracujú a to je rozdiel. Ak sa Vás niekto snaží oklamať, treba ho okamžite nahlásiť na Energetické centrum a tam si s ním už poradia, oni o negatívnu reklamu fakt nestoja, pretože na trhu jednoducho ponúkajú lacnejšiu elektrinu a plyn, bez háčikov. Chyba je kus aj vo Vás, v nás, pretože si myslíme, že tu máme Žilinu a nejaké elektrárne, alebo nebodaj štátne a tam sme a tam musíme ostať, to už ale dávno neplatí. Obchodní zástupcovia preto neraz hľadajú inú cestičku, ako niekoho presvedčiť, aj keď nekalo, samozrejme to neschvaľujem. Ja robím tiež obchodného zástupcu pre Energetické centrum, nikdy som nikoho neoklamal a som pripravený zodpovedať hocijakú otázku, pretože argumenty sú na mojej strane. Ale robiť na Slovensku je fakt drina, ľudia sa boja, nepoznajú svoje práva a možnosti, ničomu neveria, sme zakríknutí národ...narok sa otvorí Maďarsko a Poľsko, dúfam, že povahovo natom budú niekde inde :)
gogol99
28.11.11,03:46
Vážený pán predajca Energetického centra. V Českej republike sú médiá plné nečestných praktík Energetického centra. Na Slovensku rovnako. To nie je náhoda. A až bude mať Energetické centrum pobočku hoci aj na Ukrajine, tak budú médiá plné nečestných praktík Vašej spoločnosti aj na Ukrajine.

Nie je to tak dávno, čo boli médiá na Slovensku plné informácií o nečestných praktikách Slovakia Energy. Už nejakú dobu tieto informácie v médiách nie sú. Prečo? Zistite si, ktorí ľudia pracovali v manažmente Slovakia Energy a kde pracujú teraz. A ak by sa Vám zdalo náhodné to, že s príchodom týchto ľudí do EC sa médiá opäť zaplnili informáciami o pochybných obchodných praktikách (teraz v EC), tak neváhajte. Pravda je objektívna. Nie je to o externých predajcoch, Je to o ľuďoch, ktorým je etika predaja ľahostajná.
jozino1
28.11.11,09:43
Ja mám tiež podozrenie na nečestné správanie EC. Minulý týždeň 22.11. mi prišla poštou upomienka na neuhradenú faktúru, ktorú som však nedostal. Hneď na druhý deň som im poslal mailom žiadosť o zaslanie oscanovanej kópie predmetnej faktúry a duplikátu poštou. Nie som ochotný uhradiť upomienku, keď neviem za aké služby. Moje podozrenie spočíva v tom, že na upomienke chýba pečiatka, podpis, číslo zmluvy.... Neviem či to podľa zákona o daniach alebo účtovníctve musí upomienka obsahovať, ale je mi to podozrivé. Ďalej mi nie je zrejmé za čo mi posielajú faktúru, keď s nimi mám dohodu o pravidelných mesačných splátkach inkasom (zaplatené sú všetky) a žiadne vyúčtovanie mi neprišlo. Podľa urgovanej sumy a ich cenníku na WEB-e to nie je ani poplatok za poradenstvo (skrytý poplatok vo VOP), ktoré som spolu s podpisom zmluvy nevedomky potvrdil.
Keďže mi dodnes nik mailom neodpovedal a ich telefonická linka mi vždy 5minút hrá hudbu a nik nedvíha, tak mám obavu, či nebudem musieť tú upomienku predsa len uhradiť a potom si sťažovať.
Môže mi niekto poradiť prosím? Má niekto podobný problém s upomienkou a fiktívnou faktúrou?
P.S. V januári podávam EC výpoveď.
bea
28.11.11,10:12
Podobný problém má moja švagriná. Podpísala zmluvu, presne ako je to už viackrát popisované - medzi dverami (má tiež už 82 rokov), po precitnutí ju v termíne zrušila. Prišla jej z EC akceptácia, vybavila všetko v ZSE a SPP, aby ju náhodou neodpojili. A odrazu jej prišla upomienka na faktúru, ktorú nedostala. Na tú upomienku nereagovala (podľa mňa to bola chyba, ale...) a minulý týždeň dostala 2. upomienku už s vyhrážkou sankcií. Tak teraz už poslala mail, kde im popísala situáciu. Som zvedavá, či sa ozvú a keď áno o akú faktúru vlastne išlo....
Vyzerá to tak, že EC je "nekonečný príbeh" :)
dalid
28.11.11,11:54
jozino1 - len si poriadne precita zmluvu a obchodne podmienky, ci sa im nahodou nezaviazal ostat u nich nejaku dobu ( pocul som, ze v zmluvach maju zakotvenu viazanost na 2-5 rokov, pricom zlavu v cene oproti pôvodnemu dodavatelovi garantujú iba na 12 mesicov!) a v pripade predcasneho ukoncenia zmluvy s nimi si vraj uplatnuje nejake sankcie.. Ale toto vsetko mam iba z pocutia, zmluvu som nich nevidel...
Je divne ze ta upominaju za FA, ak im platis inkasom.. Jedine, ze uz by ti zaslali vyuctovaciu fakturu, ale myslim, ze aj tato sa stahuje cez inkaso.. (presne kvoli tomuto som nikomu nedal súhlas s inkasom,aby mi nikto nic nestahoval z uctu (okrem hypoteky) a zabieham pekne so zelenym listkom kazdy mesiac na postu...)
gogol99
28.11.11,15:35
jozino1
28.11.11,16:31
gogol99, vďaka za link, ušetril si mi čas s hľadaním cenníku skrytých poplatkov. Mám zmluvu na dobu neurčitú, takže ma to bude stáť 36€. Dnes som sa bol pozrieť do zákazníckeho centra na Tomášikovej. Minulý týždeň mali problémy s elektrinou (http://www.e-centrum.sk/aktuality/zakaznicke-centrum-dna-24-11-2011-zatvorene/) a môžem potvrdiť, že ich majú stále. Bola tam tma a na dverách nevisel žiadny oznam. Cez okno som videl, že vnútri ktosi zapája káble, a asi aby aspoň niečo videl, svietil mu k tomu jeden monitor na PC. Zavolal som na zákaznícku linku, kde ma milo privítal hlas z odkazovača, že momentálne sú všetci operátori obsadení a potom mi odkazovač pustil hudbu, ale nik sa neozval. (cena za telefonát na zákaznícku linku je asi zadarmo, v cenníku to nie je).
Stále mám dilemu, či musím zaplatiť upomienku, keď k nej nemám faktúru. Nie je to až taká suma čo by ma položila (14,75€), ale či náhodou EC nepočíta s tým, že kto sa zľakne upomienky, zaplatí aj fiktívnu faktúru.
gogol99
28.11.11,17:05
Preverte si, či Energetické centrum je/nie je dlžník v sociálnej poisťovni (http://www.socpoist.sk/zoznam-dlznikov-emw/487s?kriterium=string&sword=Energetick%C3%A9+centrum&x=26&y=9)
misoft
28.11.11,17:38
Minulý týždeň 22.11. mi prišla poštou upomienka na neuhradenú faktúru, ktorú som však nedostal. Hneď na druhý deň som im poslal mailom žiadosť o zaslanie oscanovanej kópie predmetnej faktúry a duplikátu poštou. Nie som ochotný uhradiť upomienku, keď neviem za aké služby. Moje podozrenie spočíva v tom, že na upomienke chýba pečiatka, podpis, číslo zmluvy.... Neviem či to podľa zákona o daniach alebo účtovníctve musí upomienka obsahovať, ale je mi to podozrivé. Ďalej mi nie je zrejmé za čo mi posielajú faktúru, keď s nimi mám dohodu o pravidelných mesačných splátkach inkasom (zaplatené sú všetky) a žiadne vyúčtovanie mi neprišlo.

Prišla jej z EC akceptácia, vybavila všetko v ZSE a SPP, aby ju náhodou neodpojili. A odrazu jej prišla upomienka na faktúru, ktorú nedostala. Na tú upomienku nereagovala (podľa mňa to bola chyba, ale...) a minulý týždeň dostala 2. upomienku už s vyhrážkou sankcií.

Toto mi trochu pripomína neslávne 60€ faktúry!
Zdenka 0705
28.11.11,17:47
jozino1
29.11.11,06:48
Hmmm.. K dnešnému dňu je dlžníkom. No to je ďalší dôvod na zutekanie. Ten pán predseda Ladislav Kozmon je faxt "expert" na likvidáciu. (Zdenka nižšie poslala už nefunčný link. Hľadajte na http://www.orsr.sk/search_osoba.asp).
Zdenka 0705
29.11.11,07:05
ja ho ale mám stále funkčný
misoft
29.11.11,14:08
No aj mňa už prišli z EC otravovať - chcel vysvetľovať čo a ako - moja reakcia "Nemám záujem", ale on len znova svoje. PLESK dvere pred jeho raťafákom. A predstavte si, mal tú drzosť, že ZNOVA zabúchal na moje dvere! Nepochopil prvý náznak, pochopil druhý - "Vypadni, lebo poletíš dole schodmi!"
kontra98
29.11.11,20:18
Vážený pán predajca Energetického centra. V Českej republike sú médiá plné nečestných praktík Energetického centra. Na Slovensku rovnako. To nie je náhoda. A až bude mať Energetické centrum pobočku hoci aj na Ukrajine, tak budú médiá plné nečestných praktík Vašej spoločnosti aj na Ukrajine.

Nie je to tak dávno, čo boli médiá na Slovensku plné informácií o nečestných praktikách Slovakia Energy. Už nejakú dobu tieto informácie v médiách nie sú. Prečo? Zistite si, ktorí ľudia pracovali v manažmente Slovakia Energy a kde pracujú teraz. A ak by sa Vám zdalo náhodné to, že s príchodom týchto ľudí do EC sa médiá opäť zaplnili informáciami o pochybných obchodných praktikách (teraz v EC), tak neváhajte. Pravda je objektívna. Nie je to o externých predajcoch, Je to o ľuďoch, ktorým je etika predaja ľahostajná.

Vážený pán gogol99, všetko je to o ľuďoch, ktorý Vám tú elektrinu prídu ponúknuť, ak sú seriózni, tak budete mať lacnejšiu elektrinu a plyn a bude to dokonca aj garantované. V pozadí EC nech stojí kto stojí, vy vari poznáte pozadie všetkých firiem, bánk, spoločností na Slovensku? asi by ste to nechceli vedieť :) a nie je to moja firma, EC má len spoluprácu s mojím zamestnávateľom, pretože spomedzi všetkých dodávateľov majú najlepšiu ponuku a to nie len pre nás, ale aj pre občanov a preto to robíme :) Akceptujem že niekto nedokáže pochopiť rozdiel medzi distribúciou, štátom, dodávateľom a myslia si že sú v štátnych, nech sa páči, Vaše peniaze, good night....
dalid
30.11.11,12:05
.....Akceptujem že niekto nedokáže pochopiť rozdiel medzi distribúciou, štátom, dodávateľom a myslia si že sú v štátnych, nech sa páči, Vaše peniaze, good night....

Akceptujem prvu cast prispevku o ludoch, s tym sa da iba suhlasit. Ale sa pozri, ci ti niekto riesil tolko staznosti napr. voci RWE, CEZ Slovenko a podobne. Fakt, ze sa poslednu dobu na Porade riesi iba EC svedci o tom, ze minimalne ludia ktori pre nich nahanaju zmluvy a ich praktiky nie su celkom OK.

Neviem kto si mysli ze je v statnom (ze by generácia 60+? ), lebo v energetike dnes uz nic nie je statne...
jankokr
30.11.11,13:35
Zo zoznamu dlžníkov sociálnej poisťovne k 30.11.2011:
Energetické Centrum a.s dlh: 22 900,88 EUR
Energetické Centrum - Zákaznícke služby, s.r.o. dlh: 9 174,48 EUR
Nemajú vysporiadané ani vlastné povinnosti ! http://www.zive.sk/Client.Images/smileys/10.gif

O ich podomových predajcoch je zaujímavý článok tu: http://hnonline.sk/firmyafinancie/c1-5348576... ... (http://hnonline.sk/firmyafinancie/c1-53485760-podomovi-predajcovia-pritvrdzuju-hru)

Krátky citát: Zavádzajúce informácie, tajenie súvislostí, falošné preukazy či zmluvy
vypĺňané ceruzkou, ktoré následne upravujú podľa svojho uváženia – to je len pár z príkladov, ktoré začali využívať externí spolupracovníci firiem poskytujúcich zemný plyn
a elektrinu.

Ostatnou novinkou „vykurovacej sezóny“ sú dodatočné účty za takzvané odborné poradenstvo. To spravidla stihnú za pár minúť pred dverami bytu. O spoplatnení sa však zákazník dozvie až z faktúry. „Chodia po bytoch cielene. Napríklad doobeda, keď je predpoklad, že zastihnú dôchodcov, ktorí sú obzvlášť zraniteľní,“ upozorňuje Petra Vargová-Čakovská zo Spoločnosti ochrany spotrebiteľov S.O.S.

Nečakané účty za poradenstvo si tak nachádza čoraz viac prekvapených spotrebiteľov vo svojich schránkach. „Spotrebiteľka takto zmenila energetickú
spoločnosť a o dva týždne jej prišla faktúra za poskytnuté poradenstvo medzi dverami na 12 eur,“

Na podobné praktiky paradoxne doplácajú tak tradiční, tak aj alternatívni dodávatelia energií. Prví narážajú na množiace sa prípady, keď predajca vystupoval v ich mene, aby klienta klamom odovzdal konkurencii. Noví hráči na trhu zas pre podobné praktiky strácajú dôveryhodnosť v očiach potenciálnych zákazníkov.
lucia4978
30.11.11,17:17
Dobrý večer súrne potrebujem zistiť či je táto firma legálna, prišiel k nám pán ktorý tvrdil že budeme mať o 10% lacnejší plyn a elektriku keď s ním podpíšeme zmluvu a teraz sme sa dozvedeli že ide asi o podvod.Môžete mi povvedať či je to legálne či niečo také existuje? kontakt na nich je Energetické Centrum a.s. Santorisova 10 Bratislava 821 08 IČO: 35 905 972 ďakujem za info
gogol99
30.11.11,21:10
Firma existuje a je legálna. Pán klame, keď tvrdí, že budete mať o 10% lacnejší plyn a elektrinu. Ku dnešnému dňu nikto nevie, aké budú ceny na rok 2012, takže pán je alebo David Copperfield, alebo klame.
tinaro
01.12.11,07:14
Dobrý deň, aj nás oklamali, dali sme to na 5 rokov, čo ďalej poradíte? prišiel už aj šek na zálohu, a chodia aj inkasné lístky od VSE, teraz máme platiť aj im aj im? pomoc
jankokr
01.12.11,08:02
Dobrý deň, aj nás oklamali, dali sme to na 5 rokov, čo ďalej poradíte? prišiel už aj šek na zálohu, a chodia aj inkasné lístky od VSE, teraz máme platiť aj im aj im? pomocPokial sa rozhodnete od zmluvy odstupit, je to mozne bez sankcii do 14-tich dni od jej uzatvorenia.

citácia VOP DODÁVKY ELEKTRINY A DODÁVKY PLYNU ODBERATEĽOVI časti A článok 1 odstavec 9 : V prípade, že Zmluva je uzatváraná s Odberateľom na inom mieste ako na mieste obchodnej kancelárie Dodávateľa, alebo iným spôsobom než je pre tento typ zmluvy obvyklý (napr. telefonické dojednanie dohody s následným podpisom zmlúv a ich odoslanie poštou), má Odberateľ právo do 14 ( štrnástich) dní od uzavretia Zmluvy od tejto Zmluvy odstúpiť bez udania dôvodov. Po márnom uplynutí tejto lehoty má Odberateľ možnosť jednostranne ukončiť Zmluvu výhradne podľa príslušných ustanovení týchto VOP, jednotlivých ustanovení Zmluvy alebo z dôvodov uvedených v príslušnom zákone.

http://www.porada.sk/t176899-zmena-dodavatela-plynu-aj-elektriky-energeticke-centrum.html#post1886815
tinaro
02.12.11,07:49
má energetické centrum niečo spoločné s VES? je to to isté?
gogol99
02.12.11,10:39
EC a VSE nemajú nič spoločné a sú to dve samostatné firmy
tinaro
02.12.11,13:01
no tak nás dobre oklamali:mad:
jankokr
02.12.11,14:35
vuala.ca
04.12.11,18:03
Ja sa tiež pokúšam zrušiť zmluvu s energetickým centrom, pretože nás podomova predajkyňa podviedla,hovorila že sa SSe rušia ,že všetci susedia to podpisujú a ked to nepodpíšeme teraz tak budeme musieť prísť do Bratislavy ,neposkytla nám žiadny  cenník len pozrela do faktúry a z pameti povedala že ušetríme 30 eur ročne čo nieje pravda vraj len 3eura ročne,sama zmluvu vypísala a zaškrtala políčka že sme si dali balík výhod o ktorom sme ani len netušili že je mesačne spoplatnený myslím že okolo 2,8 eur tak si vypocitajte kolko je to ročne. hovorila velmi presvedčivo.Nemôžem uveriť že som naletela ja keďže si dávam velký pozor na to komu otváram.Ale hlásili to v obecnom rozhlase že chodia tak som naletela.Jednoducho nás perfektne oklamala.rozhodla som sa požiadať o zrušenie zmluvy bez poplatkov a pokuty pretože som bola oklamaná a boli porušené moje práva a budem to riešiť SOI_Slovenskou Obchodnou Inšpekciou a asi podám trestné oznámenie na slečnu -podomovu predaj. ,ktora snami uzatvorila zmluvu svojimi klamstvami. Všetkým ktorý ste dopadli ako ja prajem všetko dobré a hlavne pevné nervy keďže je už som s mojimi v koncoch.
Dantess
05.12.11,21:58
Kamarátka tam pracovala, ale dala výpoveď. Majú neuveriteľné praktiky. Doslova vedome okrádajú a podvádzajú ľudí. Ruky preč od nich
nesca
06.12.11,11:01
Tak včera poctila návštevou aj nás ,jedna slečna z menovanej spoločnosti a asi na to nezabudne.Manžela,keďže pracuje u "konkurencie", vytočila do vývrtky.Najprv ju nechal,nech sa vykecá a potom ju aj s celou tou pofidérnou spoločnosťou poslal veď vieme kam.Nevedomosť,slabá účasť na školení,zámerné klamstvo? Všetkého trochu.
Ku susedom sa už nedostala,nastúpila do výťahu a tuším sa išla vonku vyplakať :-)
Tvrdé?...ale účinné
Letko
06.12.11,11:21
U nás to riešime takto:
Bývam sám s manželkou a keď niekto taký príde, len povieme, že rodičia nie sú doma :) Už sa nám to vyplatilo pri Energetickom centre, zasklievačoch balkónov, jehovistoch,...

U kámoša, ktorý býva s mamou, to rieši jeho mama takto:
Keď niekto zaklope, nechá ho sa vyrozprávať a potom mu povie, že ona tu nebýva :)
alaya1
06.12.11,11:21
U nas vcera bola jedna tiez. esteze povedala odkila je, lebo inak hned zatvaram dvere. nechala som ju, nech porozprava, ako v aprili dostaneme zdruzenu fakturu z elektrarni,lebo teraz ju vystavuju v taliansku, preto tolko platime-))
tak som podakovala a povedala, ze ich firma je nam znama, cudovala sa, ze nechcem podpisat, ze mi chcela pomoct.!!
vuala.ca
07.12.11,10:18
Postup pri podávaní podnetov, oznámení, sťažností, návrhov a žiadostí na SOI

Dátum aktualizácie: 08.03.2010
Dátum zaradenia: 24.11.2000
Slovenská obchodná inšpekcia prijíma od fyzických a právnických osôb žiadosti, návrhy, podnety a oznámenia na všetkých pracoviskách SOI, a to písomne, osobne, telefonicky, prostredníctvom faxu a elektronickou poštou.
Podania občanov a právnických osôb, ktoré SOI prešetruje v rámci kontrolnej, inšpekčnej, dozornej činnosti a trhového dohľadu, nie sú sťažnosťami podľa zákona č. 9/2010 Z. z. o sťažnostiach. Ide o podnety poukazujúce na porušovanie právnych predpisov, na diskrimináciu a klamanie spotrebiteľa, na nevybavenie reklamácií v zákonom stanovenej lehote a na porušovanie ďalších povinností zo strany podnikateľských subjektov pôsobiacich na vnútornom trhu pri predaji tovaru a poskytovaní služieb.
Za účelom zjednodušenia a urýchlenia postupu pri vybavovaní podaní je žiaduce, aby ich pisatelia označovali ako podnet ku kontrole a nie ako sťažnosť.
Pre podania tohto druhu neplatia žiadne zákonné lehoty na vybavenie. SOI i napriek tomu, že každoročne prijíma tisícky podaní, venuje každému náležitú pozornosť a do plánu kontrol ich zaraďuje v poradí a termíne, ktorý závisí od ich naliehavosti, aktuálnosti a závažnosti. Anonymné podania prešetruje len vtedy, ak sú konkrétne a signalizujú porušenie právnej normy.
SOI zasiela odpovede len na podania, u ktorých je rozhodujúca ich závažnosť a v prípade, keď predmet podania a závery kontroly sa osobne týkajú spotrebiteľa (napr. vrátenie peňazí, výmena tovaru a pod.).
Podania, ktoré smerujú proti postupu zamestnancov SOI pri výkone kontroly, dozoru, trhového dohľadu a inšpekčnej činnosti, sú sťažnosťami podľa zákona č. 9/2010 Z. z. o sťažnostiach.
Sťažnosť musí byť adresná a sťažovateľom podpísaná. Sťažnosť podanú telefaxom alebo elektronickou poštou musí sťažovateľ do piatich pracovných dní od jej podania písomne potvrdiť podpisom, inak sa sťažnosť odloží.
SOI je povinná tieto sťažnosti prijímať na každom pracovisku. Prešetrenie a vybavenie sťažnosti vykonáva vedúci kontrolór SOI v zákonných lehotách, t. j. do 60 pracovných dní odo dňa doručenia sťažnosti. Ak je sťažnosť náročná na prešetrenie, môže ústredný riaditeľ SOI predĺžiť lehotu na jej vybavenie o ďalších 30 pracovných dní. Predĺženie lehoty s dôvodmi jej predĺženia a výsledok prešetrenia sťažnosti SOI písomne oznámi sťažovateľovi.
peterge
07.12.11,16:56
Ahojte,
dnes mi niekto zvoní pri dverách a po otvorení mi pani vo veku cca 38 rokov (mala silný maďarský prízvuk) tvrdí, že zastupuje môjho dodávateľa energií a prišla zistiť či som odberateľom, ktorého spotreba je do 5000kWh ročne, lebo ak áno od nového roka budem mať zlúčením faktúr za ele a plyn 12% zľavu. Celkom ma to zaujalo a v prvej chvíli vôbec nenapadlo, že ak by bola skutočne zástupcom môjho dodávateľa tak by tieto údaje predsa musela mať!
Poďme ale ďalej. Vyžiadala si faktúru za ele a po jej vzhliadnutí mi oznámila, že stačí ak vyplním jeden papier a od nového roka budem platiť menej. Keď som jej argumentoval, že nemienim meniť poskytovateľa energie ukázala mi papier, kde bolo čierne na bielom, že ten ostáva totožný (to som ešte nevedel, že je rozdiel distribútor a obchodník s energiou). Keďže doteraz sa všetko odohrávalo predo dvermi taktne mi naznačila, že nemá kde predmetné papiere vypísať a tak som ju pozval do obývačky. To som už ale začal tušil niečo nekalé. Na vypísanie papiera o zlúčení faktúr (čo mi tvrdila pri otvorení dverí) predsa určite má predtlačený papier a tam sa iba doplnia moje údaje a podpis.
Vyžiadala si fa za 2 mesiace s tým, že si ich berie a do 3(....?!!!) mesiacov mi ich zašle späť. Samozrejme, že som kategoricky odmietol. No a keďže videla, že jej nedôverujem ukázala mi svoj certifikát ako aj inkasný lístok na ktorom bolo logo spoločnosti o ktorej je táto téma. Do tohto okamihu bola milá, usmievavá a hlavne sebaistá.
Navrhol som jej, aby mi nechala zmluvu a ja si ju preštudujem a zašlem na ich adresu poštou prípadne preskenovanú mailom. Tu sa začalo správanie tejto pani meniť. Usmev sa stratil, pribudlo niekoľko vulgárnych pripomienok na hlúpich ko...v, ktorý sa nechajú oje....ť VSE a RWE.
Samozrejme, že mi zmluvu odmietla nechať ako aj dať kontaktné číslo na seba - odkázala ma na ich infolinku. Ona už cestu do mesta, kde sa toto dnes odohralo, určite mať nebude!

Aj keď ja som si už urobil svoj názor na túto spoločnosť nikoho od nej neodrádzam. Chcem, ale upozorniť na ich nekalé praktiky. KAŽDÁ SERIÓZNA SPOLOČNOSŤ POSKYTUJÚCA AKÉKOĽVEK SLUŽBY BY NEMALA MAŤ PROBLÉM PONECHAŤ NA PREŠTUDOVANIE ZMLUVU, KTORÚ MÁ POTENCIONÁLNY KLIENT PODPÍSAŤ !!!!
gogol99
07.12.11,19:33
Absolútne súhlasím. Preto treba byť v strehu pred každým dodávateľom, ktorý skrýva pred verejnosťou zmluvu, alebo obchodné podmienky, či aktuálny cenník.
dalid
08.12.11,05:31
alaya1
09.12.11,14:12
Dnes zas bol u nas ten nevychovany drzi chlapik. Raz uz bol, no nepamata si to.Ani sa nepredstavil, povedal, ci som majitelka bytu a ze mu mam ukazat moju fakturu za elektriku. To mi uz dvihal tlak. Povedala som, ci je z EC, on ze hej, tak ja, nemam zaujem. On na to, to ste uz podpisali? Ja, nie. On- tak chcete tak vela platit?

Hovorim mu, nemam zaujem, kolko platim je moj problem, zacal byt tak arogantny, ze som mu skoro hodila do hlavy flasu, co som mala v ruke. Chcela som napisat na FB do nejakej telky, aby tych dilerov presetrili,ved kolko starych ludi sa da oklamat, no nikde sa neda prispievat. Bola som taka nasr....ze az.
kamoska1
09.12.11,16:02
Mala si toho Tragéda dobre nakopať do za...a ešte mu dať dobre hubovej polievky,aby si zapamätal,kadial nemá chodiť a vyliečiť sa s tých ich žvástov nezmyselných čo trepú ľuďom do hlavy.
super1
14.12.11,15:26
Energeticke centrum... akurat bol u mna jeden predavac, dost arogantny, najprv som ako ye suhlasil nasiel som nejake papiere, ale ked som sa ho viac pytal + cekol net nezdalo sa mi to a vravim ye si to este roymzslim.. Na to mi zacal nadavat ci nie som debil a pod ze ho osocujem ze je podvodnik a nasrany odisiel. Po chvili mi zoplo sak ma opisane udaje na zmluve, ze chcem ten papier tak som si ho pockal na chodbe zakedy oblbol staru pani. Ako mi hladal zmluvu sa mu to rosypalo a zacal dost husto mi nadavat.. samo zmluvu mi dat nemohol ze musi dat riaditelovi tak som to zacal skrtat po chvili mi to vztrhol s hustymi nadavkami tak mi rupli nervi a tiez som ho poslal kade lachsie a on na to sa po mne rozbehol ze mi jednu drbne.. ako cerveny ako paprika sa mi este povyhrazal ze ked ma stretne na ulici ze ma zabije a pod.. tak sme sa pekne rozlucili..
marianocka
18.01.12,08:02
Pekne pozdravujem,
nasla som Vas problem na tomto fore, som redaktorka TV JOJ a rada by som si na Energeticke centrum posvietila - potrebujem vsak cloveka, ktory ma realnu skusenost s touto spolocnostou a povie mi o tom..
Budem Vam velmi vdacna za skoru odpoved - idealne este dnes, aj hned :)
Mozete mi zavolat na 0918 804214 alebo napisat mail na haliakova@joj.sk

Dakujem pekne za odpoved.

S pozdravom
Mgr. Marianna Masatova Haliakova
mftina
23.01.12,14:51
dobry den minuly rok v novembri boli tiez uz nas tito predajcovia zmluvu som podpisala zobrali mi aj rocne vyuctovanie za elektriku a povedali ze buduci mesiac mi to poslu a ze mi pride zaplatit 5 eur za en.poradenstvo za elektriku a tiez 5 eur za poradenstvo za plyn do teraz mi nic neprislo tak neviem co mam robit ako dalej postupovat neviem ci to je teda platne ked mi nic od nich neprislo alebo ako mam dalej postupovat viete mi poradit dakujem
pavol36
23.01.12,15:10
Pre mftina

Už to tu bolo viackrát rozoberané, takže:

1) Nakoľko Vás nestihli prehlásiť u distribútora (termíny sú 1.1., 1.4., 1.7. a 1.10.), bude zmena uskutočnená k 1.4.2012.

2) Ak po tom všetkom, čo ste tu čítal(a) chcete urýchlene vycúvať, kontaktujte vášho súčasného dodávateľa elektriny a plynu (podľa toho, čo ste im podpísali, či aj elektrinu a plyn). On Vám poradí ako ostať u pôvodného. Dajú Vám tlačivá (odstúpenie od zmluvy, späťvzatie plnej moci a pod.). V podstate celý proces vybavia za Vás.

3) Pozor však. Týmto naplníte podmienky zmluvnej pokuty od EC - sankcia 100 E za elektrinu i 100 E za plyn. Záleží od toho, či máte zmluvu uzatvorenú na dobu určitú alebo neurčitú.

4) Takisto budete musieť uhradiť poplatok za energetické poradenstvo, ktorý je 6 E s DPH samostatne za elektrinu a samostatne za plyn.

5) Teraz si musíte zvážiť, či sa Vám to oplatí, alebo či je pre Vás prijateľný vyššieuvedený poplatok "za blbosť", alebo ostanete po 1.4.2012 uviazaný v EC, kde sa možno dočkáte ešte iných, prevažne nie milých prekvapení.

6) Výpoveď zmluvy podľa zákona o ochrane spotrebiteľa ste už prešvihli - tam bola myslím 14 dňová lehota.
gogol99
23.01.12,15:18
Domnievam sa, že do konca januára stíhajú ešte aj odstúpenie od zmluvy bez poplatku z dúvodu zverejnenia nových VOP a nového cenníka k 1.1.2012.
pavol36
23.01.12,15:30
Tí, čo už odoberajú energie áno, mftina ich podľa jej príspevku ešte neodoberá, pretože ako som to pochopil, tam ešte len prebieha zmena dodávateľa.
Ale obávam sa, že odstúpením zmluvy bez poplatku (u tých, ktorí už energie poberajú) z dôvodu zverejnenia nových VOP a nového cenníka to neskončí. Distribútor síce tiež dostane od odberateľa jeden výtlačok odstúpenia (jednostranný právny úkon), ale problém vidím v akceptácii počas priebehu zmeny dodávateľa.
Môže tam vzniknúť podobný problém, ako je popísaný tu http://wwwold.justice.sk/wfn.aspx?pg=h4c&htm=h4/rssrspotr.htm v rozsudku Najvyššieho súdu SR č. 6Sžo/229/2010.
A v takom prípade by mal distribútor reagovať analogicky, ako v rozsudku uvádza Najvyšší súd o postupe správy katastra - vyzvať súčasného dodávateľa, aby sa vyjadril a ak nesúhlasí, aby podal žalobu na súd. Nepodanie žaloby sa v takom prípade berie ako akceptácia.
gogol99
23.01.12,15:36
Pri zmenovom procese sa vždy vyjadruje súčasný (aktuálny) dodávateľ.
pavol36
23.01.12,15:45
Samozrejme. Musí sa vyjadriť EC, aj keď pôjde o jednostranný právny akt - odstúpenie od zmluvy. Ak bude súhlasiť - je to ok. Al nebude súhlasiť, distribútor by ho mal vyzvať, aby svoj nesúhlas potvrdil podaním žaloby v ním zvolenej časovej lehote. Ak to súčasný dodávateľ urobí, napadol tým platnosť odstúpenia od zmluvy a proces zmeny dodávateľa neprebehne. Ak žalobu po výzve nepodá, alebo nepodá v lehote, berie sa to ako jeho akceptácia a potvrdenie platnosti odstúpenia od zmluvy.
Prostredná varianta sa potom bude preukazovať na súde, pravdepodobne rozhodcovskom, kde to EC vyhrá. A spotrebiteľ to potom napadne na civilnom súde v mieste bydliska. Ten rozhodnutie rozhodcovského súdu zruší a dá za pravdu spotrebiteľovi. Ale ten zabitý čas a tých uletených euráčov. Nie každý to bude ochotný podstúpiť.
Aj keď osobne si myslím, že týchto odstúpení na EC nepríde veľa. A odstupovať budú takí, ktorí už budú mať za sebou právne poradenstvo a vedia, čo ich bude alternatívne očakávať. Takže s touto možnosťou budú počítať.
mftina
23.01.12,19:11
dakujem za odpoved vyzera to ze pridem o 200 eur ked odstupim od zmluv
gogol99
24.01.12,04:32
Samozrejme. Musí sa vyjadriť EC, aj keď pôjde o jednostranný právny akt - odstúpenie od zmluvy. Ak bude súhlasiť - je to ok. Al nebude súhlasiť, distribútor by ho mal vyzvať, aby svoj nesúhlas potvrdil podaním žaloby v ním zvolenej časovej lehote. Ak to súčasný dodávateľ urobí, napadol tým platnosť odstúpenia od zmluvy a proces zmeny dodávateľa neprebehne. Ak žalobu po výzve nepodá, alebo nepodá v lehote, berie sa to ako jeho akceptácia a potvrdenie platnosti odstúpenia od zmluvy.
Prostredná varianta sa potom bude preukazovať na súde, pravdepodobne rozhodcovskom, kde to EC vyhrá. A spotrebiteľ to potom napadne na civilnom súde v mieste bydliska. Ten rozhodnutie rozhodcovského súdu zruší a dá za pravdu spotrebiteľovi. Ale ten zabitý čas a tých uletených euráčov. Nie každý to bude ochotný podstúpiť.
Aj keď osobne si myslím, že týchto odstúpení na EC nepríde veľa. A odstupovať budú takí, ktorí už budú mať za sebou právne poradenstvo a vedia, čo ich bude alternatívne očakávať. Takže s touto možnosťou budú počítať.

V skutočnosti distribútor nevyzýva dodávateľa na podanie žaloby. Distribútor zmenový proces zamietne, ak pôvodný dodávateľ dá distribútorovi zamietavé stanovisko k zmenovému procesu.

Vo veci rozhodcovského súdu iba toľko, že osobne predpokladám nasledovný scenár - odberateľ bude chcieť odstúpiť od zmluvy bezodplatne a EC dá odberateľovi dobre mienenú radu: Budeme to musieť riešiť cez rozhodcovský súd a tam budete platiť obrovskééé poplatky, okrem toho za zrušenie zmluvy dohodou je podľa sadzobníka poplatkov zmluvný poplatok 100E za zmluvu. Vážený odberateľ, radšej plaťte a nesťažujte sa, pretože v opačnom prípade na poplatkoch prerobíte aj vlastné gate - máme totiž prešpekulované VOP tak, že iba práva znalý odberateľ sa nás nezľakne.
pavol36
24.01.12,05:01
A môže distribútor zmenový proces zamietnuť, ak dostane odmietavé stanovisko dodávateľa? V prípade, že ide o jednostranný právny úkon, ktorý doposiaľ nebol napadnutý žalobou? To sa mi moc nezdá.
Scenár s EC je dosť pravdepodobný, dá na výber rozhodcovský súd alebo 100 E. Ale EC má alternatívnu rozhodcovskú doložku, podľa ktorej sa môže účastník obrátiť na rozhodcovský, alebo normálny súd. V tom prípade bude záležať, kto urobí prvý krok, či EC alebo odberateľ. A podotýkam, odberateľ bude v podaní na normálny súd oslobodený od platenia súdneho poplatku, nakoľko ide o spotrebiteľský spor.
pavol36
24.01.12,05:23
Inak, asi najlepšie vystihuje celú situáciu okolo EC príspevok pana Boučka na portáli odstoupeni.cz - http://forum.odstoupeni.cz/viewtopic.php?f=1&t=641 - myslím, že je to sformulované úplne jasne a výstižne. Nabaliť sa, padnúť a zmiznúť.
gogol99
24.01.12,05:26
Áno, v nedávnej minulosti v prípade zamietavého stanoviska pôvodného dodávateľa, prebiehalo ešte akési "dokazovanie". V súčasnosti ak pôvodný dodávateľ povie nie, tak distribútor zamietne zmenový proces a hotovo. Viac sa o to distribútor nezaujíma.
gogol99
24.01.12,05:37
Inak, asi najlepšie vystihuje celú situáciu okolo EC príspevok pana Boučka na portáli odstoupeni.cz - http://forum.odstoupeni.cz/viewtopic.php?f=1&t=641 - myslím, že je to sformulované úplne jasne a výstižne. Nabaliť sa, padnúť a zmiznúť.

Je to vysoko pravdepodobné, pretože firma, ktorá tu chce byť aj zajtra a aj pozajtra, by si strážila svoju povesť.

Ťažko povedať v čom to je, ale treba pripomenúť určité objektívne fakty. Keď bola na trhu iba Slovakia Energy a ešte niekto, ako alternatívni dodávatelia elektriny, tak boli médiá plné sťažností odberateľov na firmu Slovakia Energy. Neseriózne praktiky pri predaji a podpisovaní zmlúv. Neprimerané zálohy, nevýhodne postavené zmluvy, VOP, ktoré boli veľmi diskutabilne napísané...
V určitom momente tieto mediálne správy ustali a zo Slovakia Energy sa stal štandardný dodávateľ, ktorý trpí na svoju povesť z minulosti. Čo sa stalo, že tak zrazu stíchol mediálny šum okolo Slovakia Energy? Ľudia, ktorí manažovali a riadili túto firmu začali pracovať v EC. Možno sú priamo jeho majiteľmi. S odchodom týchto ľudí zo Slovakia Energy prestalo medializovanie nekalých praktík zo strany tohto dodávateľa a nástupom týchto ľudí v EC začala mediálna sláva nekalých praktík zo strany EC.

Jediné ponaučenie - treba sa zaujímať o minulosť ľudí, ktorí riadia konkrétnu firmu.
pavol36
24.01.12,05:39
To mi potom ale pripadá, že je úplne zbytočné odstupovať od zmluvy, pretože EC súhlas nedá...
jajam
24.01.12,07:54
Pre mftina



2) Ak po tom všetkom, čo ste tu čítal(a) chcete urýchlene vycúvať, kontaktujte vášho súčasného dodávateľa elektriny a plynu (podľa toho, čo ste im podpísali, či aj elektrinu a plyn). On Vám poradí ako ostať u pôvodného. Dajú Vám tlačivá (odstúpenie od zmluvy, späťvzatie plnej moci a pod.). V podstate celý proces vybavia za Vás.


Mňa hneď napadlo riešiť to cez mojho povodného dodávateľa SSE, ale informovali ma, že oni nemožu nijako zasiahnuť. Musela som si to vybaviť sama a potrebovali odo mňa aj potvrdenie od EC, že zmluva nie je platná. Takže aspoň, čo sa týka SSE nič za vás neriešia, ale ochotne poradili.
gogol99
24.01.12,09:09
Bezdôvodne nemôžu zmenový proces blokovať. Ak si však dôvod nájdu, tak majú dve možnosti: súhlas dať, alebo nedať. A aby súhlasy dávali vždy vtedy, keď je odberateľ v práve, tak treba o tom písať na internetových fórach, v médiách a podobne.
Myslím, že veľmi pozorne sledujú tieto komunikačné kanály a dúfam, že v nich je aspoň základný pud sebazáchovy. Takže vždy vtedy, ak sa odberateľ odváži s nimi komunikovať pragmaticky a odvážne, tak vždy vtedy, ak je odberateľ v práve, že vždy vtedy dajú súhlas so zmenovým procesom.

Už aj tak sú až príliš negatívne mediálne známi...
tinaro
24.01.12,11:45
mňa oklamali takým spôsobom,že mojej známej ponúkli robiť poradcu pre nich, vydávali sa za VSE a ona nám dala podpísať tie zmluvy, potom jej ani nezaplatili, dala ich na inšpektorát, a my oklamaní sme dali hromadné výpovede teraz nevieme čo s tým bude, tak čakáme, stále sme zákazníci VSE.....dúfam,že nám nedajú pokutu za zrušenie zmúv, to by už bol vrchol. je tu takých oklamaných viac?
pavol36
24.01.12,15:25
Pre tinaro:

1) Na www. porada sú minimálne tri vlákna, ktoré riešia problematiku EC. Čo tak trochu pohľadať a načítať si veci? Všetky tieto veci, na ktoré sa pýtate, tu už boli dávno preberané a viacmenej zodpovedané. Ak myslíte, že tu nie je odpoveď na Váš problém - konkretizujte otázku aj s dátumami uzatvorenia zmlúv, aké sú to zmluvy, na koľko ste sa zaviazali, pretože my do Vašich zmlúv nevidíme. Až potom bude mať Vaša otázka zmysel.

2) Ak sa vám nechce hľadať na tomto webe, existuje google... 3) Podobné vlákna na porade: http://www.porada.sk/t170946-p7-ec-energeticke-centrum-co-su-zac.html
http://www.porada.sk/t176899-p4-zmena-dodavatela-plynu-aj-elektriky-energeticke-centrum.html
http://www.porada.sk/t146818-p7-odstupenie-od-zmluvy-energeticke-centrum.html
pavol36
27.01.12,16:22
Pre všetkých:

Nakoľko sa tu opakovane vyskytujú viacmenej rovnaké otázky, na ktoré už v niektorých vláknach tohoto webu bolo odpovedané - dávam sem odkazy na 3 vlákna, ktoré sú najviac aktuálne a aktívne:

1) http://www.porada.sk/t170946-p7-ec-energeticke-centrum-co-su-zac.html
2) http://www.porada.sk/t178650-p6-energeticke-centrum-zrusenie-zmluvy.html
3) http://www.porada.sk/t176899-p3-zmena-dodavatela-plynu-aj-elektriky-energeticke-centrum.html

Pred položením Vašej otázky si prečítajte vyššieuvedené odkazy. Je veľmi pravdepodobné, že tam na ne nájdete odpoveď.
jela26
29.01.12,08:32
ahojte,chcela by som poradit...Tiez som uzavrela zmluvu s energetickym centrom dna 21.11.2011.Dodavka by mala zacat 1.4.2012.Chcela by som zrusit zmluvu,alebo odstupit od zmluvy a absolutne nemam potuchy co robit....Nevyznam sa v tom a cim viac prispevkom citam,tym mi je horsie....Potrebovala by som napisat ci sa to vobec este da ked uplynuli 2mesiace a ak ano tak presne ako....Najlepsie samozrejme bez poplatku,ak to pojde,..pomoc
pavol36
30.01.12,14:36
Pre jela26

Sklamem Vás, v tomto prípade to už asi bez poplatkov nepôjde. Zmluvbu už máte uzatvorenú, neprebehla však ešte zmena dodávateľa. Proces zmeny dodávateľa môžete u súčasného dodávateľa ešte zablokovať (poskytne Vám k tomu súčinnosť i tlačivá), zmluvnú pokutu za tento postup od EC však za Vás nezaplatí.
Výška zmluvnej pokytu je samostatne za plyn a samostatne za elektrinu. Ak ste uzavrela zmluvu na dobu určitú (1,2,3.5 rokov), poplatok je 100E, ak zmluvu na dobu neurčitú, poplatok je vo výške 36 E.
pavol36
31.01.12,15:20
Pre tých, ktorí reklamujú neprimerane vysoké zálohové platby:

Dňa 4.1.2012 som písomne reklamoval neprimerane vysoké zálohové platby určené podľa Predpisu zálohových platieb. Dovtedy som u predošlého dodávateľa platil 7E mesačne, podľa predpisu zálohových platieb z EC mi prišlo platiť 38E mesačne. Dnešného dňa som dostal z EC nový Predpis zálohových platieb, ktorý nahrádza ten pôvodný, ktorý som obdržal začiatkom januára 2012. Podľa nového Predpisu zálohových platieb mi určili mesačné platby vo výške 7E, pričom doposiaľ uhradenú sumu (38E za mesiac január 2012) pripárovali k mesiacom január až máj 2012.
Takže musím konštatovať, že v tomto prípade EC postupovalo v súlade s platnými právnymi normami a moja reklamácia bola vybavená v zákonnej 30-dňovej lehote.
Reklamáciu som podal písomne, doložil som k nej i kópie posledných faktúr od predošlého dodávateľa a zaslal poštou doporučene, pričom som využil poštovú službu dodanie návratky. Reklamáciu prevzalo EC dňa 5.1.2012, odkedy im začala plynúť zákonná lehota.
V reklamácii som jednoznačne identifikoval odberné miesto, číslo zmluvy, EIC a problém, ktorý vznikol (presne podľa ich reklamačného poriadku). Odvolal som sa na VOP a príslušnú legislatívu a zároveň som ich upozornil, že v prípade ich nekonania vo veci (nevybavenie reklamácie v zákonnej lehote), budem túto skutočnosť považovať za podstatné porušenie VOP.
S výsledkom reklamačného konania i rýchlosťou som, musím to uznať, príjemne prekvapený.
gogol99
31.01.12,15:27
Po toľkej kritike na ich adresu načase, že si začínajú vážiť klientov. Je na zamyslenie, prečo nastavili zálohy až tak uletene.
pavol36
31.01.12,15:37
Chcem byť objektívny, alebo sa o to aspoň snažím. Takže myslím, že ak sú aj nejaké pozitíva, treba uviesť aj tie. Myslím, že s tými zálohami sa niekto niekde sekol takým spôsobom, že keď videl moju pôvodnú zálohu od starého dodávateľa (36E a 42E), tak k tomu pár éčiek pridal (na 38E). Ale chyba bola v tom, že to boli zálohy polročné - a nie mesačné.
Myslím si, že taký rapídny nárast by bol aj pre nich silná káva a boli si vedomí toho, že by som akýkoľvek súd vyhral (samozrejme okrem rozhodcovského). Takže zvíťazil zdravý rozum.
Alebo druhá varianta - proste skúsili, čo to urobí. Ale to trafili na nesprávneho. Verím však, že je dosť ľudí, ktorí doposiaľ pokorne platia. Aj preto som tu tento príklad dal, pretože niekedy, ako to tak vypadá, to ide aj po dobrom.
janka104
10.02.12,11:33
ahojte,chcela by som poradit...Tiez som uzavrela zmluvu s energetickym centrom dna 21.11.2011.Dodavka by mala zacat 1.4.2012.Chcela by som zrusit zmluvu,alebo odstupit od zmluvy a absolutne nemam potuchy co robit....Nevyznam sa v tom a cim viac prispevkom citam,tym mi je horsie....Potrebovala by som napisat ci sa to vobec este da ked uplynuli 2mesiace a ak ano tak presne ako....Najlepsie samozrejme bez poplatku,ak to pojde,..pomoc
môžem vedieť ako postupujete ďalej mne dnes prišiel list že nemôžem odstúpiť od zmluvy...
pavol36
10.02.12,15:14
Pre janka104

To s tým citátom vo Vašom príspevku nám malo naznačiť dátum uzatvorenia zmluvy a dátum odkedy budete reálne poberať od EC energie?
Ak chcete radu - uveďte podrobnosti:
- kedy ste uzatvorili zmluvu?,
- akým spôsobom ste zmluvu uzatvorili - podomoví predajcovia, resp. klientske centrum?
- je na dobu určitú alebo neurčitú?,
- už prebehla alebo ešte neprebehla zmena dodávateľa?

Bez týchto údajov Vám nemá zmysel čokoľvek poradiť.
janka104
11.02.12,08:05
Pre janka104

To s tým citátom vo Vašom príspevku nám malo naznačiť dátum uzatvorenia zmluvy a dátum odkedy budete reálne poberať od EC energie?
Ak chcete radu - uveďte podrobnosti:
- kedy ste uzatvorili zmluvu?,
- akým spôsobom ste zmluvu uzatvorili - podomoví predajcovia, resp. klientske centrum?
- je na dobu určitú alebo neurčitú?,
- už prebehla alebo ešte neprebehla zmena dodávateľa?

Bez týchto údajov Vám nemá zmysel čokoľvek poradiť.

zmluvu som uzatvorila na dobu určitú na 5 rokov, boli tu podomový predajcovia, bohužial na na to že to bol podvod som prišla až o 2 mesiace neskôr, potom som bola nahlásiť VSE,a SPP že ostávam pri nich a žeby mi nerušili zmluvu, oni mi dali podpísať papier na dobu určitú a dali aj zľavu, to VSE..no a teraz mi prišiel list,od e-centra,že nemôžem zmluvu zrušiť, podľa ich podmienok a musím zaplatiť pokutu,,,no bola som podvedená, to ich netrápi asi tak...takže teraz mám 2 zmluvy VSE a E-centrum
pavol36
11.02.12,09:24
Pre janka104

Z Vášho opisu skutočností sa nedá vyznať, napriek tomu to skúsim:

1) Ako ste prišla na to, že Vás niekto podviedol? O podvod by išlo vtedy, ak by zmluvu za Vás podpísal niekto iný. Ak ste zmluvu podpísala Vy sama, zmluva je platná. Druhá vec je tá, že podomový predajca použil nekalé obchodné praktiky a nasľuboval Vám niečo, čo nie je pravdivé.

2) Ak ste, ako píšete, bola nahlásiť na SPP a VSE, že ostávate pri nich, tak na SPP a VSE Vám predpokladám dali podpísať späťvzatie plnej moci (žiadosť o ukončenie zmluvy o dodávke elektriny, resp. plynu) a storno výpovede zmluvy. Túto možnosť má EC ošetrenú vo svojich všeobecných obchodných podmienkach (VOP) tak, že to považuje za zmarenie zmeny dodávateľa, za čo voči Vám bude v súlade s VOP uplatňovať sankciu vo výške 100E za elektrinu a 100E za plyn.

3) Uvedomte si jednu podstatnú skutočnosť - Vy ako odberateľ môžete mať v jednom čase len jedného dodávateľa energie - jedného dodávateľa elektriny a jedného dodávateľa plynu. Takže podľa toho, čo píšete, mi vychádza, že Vašim súčasným dodávateľom elektriny je naďalej VSE a dodávateľom plynu SPP. A za dodávky energií platíte výlučne im.

4) Zaplatenie pokuty EC je v súlade s ich VOP a neznamená to, že by ste bola ich zákazníkom, nakoľko ste svojimi krokmi zmarili proces zmeny dodávateľa. Ostávate u pôvodných dodávateľov, ale EC musíte zaplatiť pokutu.

A na záver - ak som to správne pochopil - VSE Vám dali zľavu a dali Vám podpísať zmluvu na dobu určitú? Alebo to píšete v súvislosti s EC? Pretože ak je to v súvislosti s VSE, tak ste sa jednoducho dostala z blata do kaluže. Nikdy neuzatvárajte zmluvu na dobu určitú, pretože platí po celé obdobie zmluvného vzťahu, bez možnosti odstúpiť od zmluvy skôr (okrem prípadov výslovne uvedených vo všeobecne obchodných podmienkach - zmena VOP alebo zmena cenníka).
janka104
12.02.12,11:48
Pre janka104

Z Vášho opisu skutočností sa nedá vyznať, napriek tomu to skúsim:

1) Ako ste prišla na to, že Vás niekto podviedol? O podvod by išlo vtedy, ak by zmluvu za Vás podpísal niekto iný. Ak ste zmluvu podpísala Vy sama, zmluva je platná. Druhá vec je tá, že podomový predajca použil nekalé obchodné praktiky a nasľuboval Vám niečo, čo nie je pravdivé.

2) Ak ste, ako píšete, bola nahlásiť na SPP a VSE, že ostávate pri nich, tak na SPP a VSE Vám predpokladám dali podpísať späťvzatie plnej moci (žiadosť o ukončenie zmluvy o dodávke elektriny, resp. plynu) a storno výpovede zmluvy. Túto možnosť má EC ošetrenú vo svojich všeobecných obchodných podmienkach (VOP) tak, že to považuje za zmarenie zmeny dodávateľa, za čo voči Vám bude v súlade s VOP uplatňovať sankciu vo výške 100E za elektrinu a 100E za plyn.

3) Uvedomte si jednu podstatnú skutočnosť - Vy ako odberateľ môžete mať v jednom čase len jedného dodávateľa energie - jedného dodávateľa elektriny a jedného dodávateľa plynu. Takže podľa toho, čo píšete, mi vychádza, že Vašim súčasným dodávateľom elektriny je naďalej VSE a dodávateľom plynu SPP. A za dodávky energií platíte výlučne im.

4) Zaplatenie pokuty EC je v súlade s ich VOP a neznamená to, že by ste bola ich zákazníkom, nakoľko ste svojimi krokmi zmarili proces zmeny dodávateľa. Ostávate u pôvodných dodávateľov, ale EC musíte zaplatiť pokutu.

A na záver - ak som to správne pochopil - VSE Vám dali zľavu a dali Vám podpísať zmluvu na dobu určitú? Alebo to píšete v súvislosti s EC? Pretože ak je to v súvislosti s VSE, tak ste sa jednoducho dostala z blata do kaluže. Nikdy neuzatvárajte zmluvu na dobu určitú, pretože platí po celé obdobie zmluvného vzťahu, bez možnosti odstúpiť od zmluvy skôr (okrem prípadov výslovne uvedených vo všeobecne obchodných podmienkach - zmena VOP alebo zmena cenníka).

ako som si istá,že ma podviedli, no ak by vám nasľubovali,že sú z VSE, a ešte aj zatajili skutočnosť,že sa tam za to platí mesačný poplatok, tak to je podvod či nie? že sa nič nebude meniť že stále ostávame zákazníkom VSE a pod. hlúposti,,,,takže pokutu zaplatiť nemienim, a to že som stále ostala zákazníkom VSE a zaviazala sa na istý čas, je preto, lebo im dôverujem, som ich zákazníkom x rokov, takže tak,,,,
pavol36
12.02.12,12:55
Pre janka104

Nehnevajte sa na mňa, Vy tu žiadate o radu. Chcela ste vedieť, ako máte postupovať. V rámci tých informácií, ktoré ste tu uviedla, sa Vám človek snaží poradiť. Ale myslím, že to je zbytočné, pretože Vy ste sa aj tak už dávno predtým rozhodla. Rešpektujem to, je to Vaše rozhodnutie. Ale potom nechápem, načo o radu žiadate...

Ak náhodou budete ešte niečo chcieť, nezaškodí, ak podrobnejšie popíšete Váš problém, pretože informácie od Vás idú ako z nejakého "dávkovača" - po troškách. Vy viete, čo a ako sa stalo - ale tu do Vašej hlavy nikto nevidí.

A ešte na záver - naozaj sa mýlite, nie je to podvod. Podvod je v tomto prípade iba "laickým" názvom nekalých obchodných praktík podomových predajcov, tak ako som Vám to už písal. To, že nemienite platiť pokutu, je Vaše rozhodnutie. Nebuďte však prekvapená, ak na Vaše dvere zaklope exekútor s exekučným príkazom. Takisto Vaša dôvera vo VSE je pekná, ale ak ste s nimi podpísala zmluvu na dobu určitú, tak Vám odporúčam neotvárať dvere žiadnemu podomovému predajcovi, pretože sa môže stať, že ak opäť podpíšete nejakú "výhodnú" zmluvu s kýmkoľvek, počítajte s tým, že pokuta od VSE bude ešte oveľa vyššia, ako tá súčasná od EC.
gogol99
12.02.12,17:35
Malá informácia o EC pre širokú verejnosť.

POZOR na ďalší podvod.

EC prezmluvňuje odberateľov. Tých, ktorí sa sťažujú, že boli podomovými obchodníkmi podvedení, tých ktorí im poslali výpovede a odstúpenia od zmluvy z dôvodu porušenia zmluvy zo strany EC. Je dôležité si položiť otázku, že ako to robia? Opäť podvodom. Oklamú odberateľa, pošlú mu na podpis dodatok a ak odberateľ tento dodatok podpíše, tak je lapený na veľmi dlhú dobu bez šance vyvliecť sa z pazúrov EC.
Najpr zatelefonujú odberateľovi, že mu ponúkajú perfektné poistenie a že mu posielajú papiere na podpísanie toho perfektného poistenia. Poštou príde dodatok k zmluve, v ktorom sa píše:

Predmetom Dodatku k Zmluve je záväzok Dodávateľa poskytnúť Odberateľovi, ktorý už odoberá od Dodávateľa elektrinu alebo zemný plyn, aj dodávku druhej komodity - elektriny alebo plynu, na ktorú Odberateľ nemá uzatvorenú Zmluvu s Dodávateľom a to v napäťovej sústave NN resp. plyn maloodber a prevzatie zodpovednosti za odchýlku a zaistenie distribúcie elektriny, a systémových služieb alebo plynu a to v súlade s platnými právnymi predpismi SR a Všeobecnými obchodnými podmienkami dodávky elektriny a plynu Dodávateľa (ďalej len „VOP"), ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou Zmluvy a Dodatku k Zmluve a/alebo záväzok Dodávateľa poskytnúť Odberateľovi na základe jeho požiadavky ďalšie doplnkové služby a to v súlade s VOP a Osobitnými podmienkami pre poskytovanie jednotlivých produktov Balíka služieb (ďalej len „Osobitné podmienky"), ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou Zmluvy a tohto Dodatku k Zmluve a záväzok Odberateľa odobrať Dodávateľom do odberného miesta dodanú elektrinu alebo plyn a uhradiť Dodávateľovi riadne a včas dohodnutú platbu za dodávku elektriny, plynu, distribučné a ďalšie doplnkové služby v súlade so Zmluvou, VOP a Osobitnými podmienkami.

Dodatok k Zmluve nadobúda platnosť dňom jeho podpisu zo strany Odberateľa a Dodávateľa a účinnosť ku dňu vykonania zmeny dodávateľa elektriny alebo plynu, v rámci procesu zmeny dodávateľa elektriny alebo zmeny dodávateľa plynu v súlade s príslušnými všeobecne záväznými právnymi predpismi a prevádzkovým poriadkom príslušného prevádzkovateľa sústavy a/alebo siete. Uvedené neplatí v prípade, ak predmetom Dodatku k Zmluve je samostatne alebo spolu s inou dohodou aj dohoda o poskytovaní vybraného balíčka Balíka služieb alebo dohoda o zmene vybraného balíčka Balíka služieb, kedy Dodatok k Zmluve v časti týkajúcej sa dohody o poskytovaní vybraného balíčka Balíka služieb alebo v časti týkajúcej sa dohody o zmene vybraného balíčka Balíka služieb nadobúda účinnosť nultou hodinou prvého dňa kalendárneho mesiaca bezprostredne nasledujúceho po dni podpísania a súčasne doručenia Dodatku k Zmluve Dodávateľovi. Už odo dňa podpisu Dodatku k Zmluve bude Odberateľ poskytovať Dodávateľovi potrebnú súčinnosť vedúcu k vykonaniu zmeny dodávateľa elektriny a/alebo dodávateľa plynu, ak predmetom Dodatku k Zmluve je samostatne alebo spolu s inou dohodou aj dohoda o dodávke elektriny alebo plynu a zdrží sa právnych a iných úkonov, ktorých následkom je zastavenie procesu zmeny dodávateľa elektriny a/alebo plynu alebo nevykonanie zmeny dodávateľa elektriny a/alebo dodávateľa plynu, napríklad vo forme dodatočného odvolávania alebo rušenia výpovede alebo inej formy ukončenia zmluvy so súčasným dodávateľom elektriny a/alebo súčasným dodávateľom plynu (prípadne tiež súvisiacich služieb). Odberateľ svojim podpisom potvrdzuje, že sa vopred oboznámil s cenníkom Dodávateľa, VOP tvoriacimi prílohu Zmluvy a Dodatku k Zmluve a že Dodatok k Zmluve uzavrel ako prejav slobodnej vôle, nie v tiesni a ani za nápadne nevýhodných podmienok. Fyzické osoby, ktoré Dodatok k Zmluve uzatvárajú v mene jednotlivých Účastníkov týmto prehlasujú, že sú plne oprávnené k platnému uzatvoreniu Dodatku k Zmluve. Dodávka elektriny alebo dodávka plynu, ak predmetom Dodatku k Zmluve je samostatne alebo spolu s inou dohodou aj dohoda o dodávke elektriny alebo plynu, bude zahájená dňa, kedy bude ukončená dodávka prechádzajúceho dodávateľa elektriny alebo plynu, pokiaľ taká bola dohodnutá.

Chudák odberateľ v dobrej viere, že podpisuje super výhodné poistenie, podpíše dodatok k zmluve, ktorým je de facto prezmluvnený a už nemá šancu sa sťažovať, že bol podomovým obchodníkom podvedený.
Podvod prekrývajú ďalším podvodom.
alaya1
12.02.12,18:05
Ja len nerozumiem, ako moze niekto podpisat cosi vo dverach bytu, skor, ako si to cele podrobne neprecita....
janka104
13.02.12,07:34
Ja len nerozumiem, ako moze niekto podpisat cosi vo dverach bytu, skor, ako si to cele podrobne neprecita....
no áno aj ja sa čudujem, ale ak bol podomový predajca známy, ktorý bol tiež oklamaný EC a nebol vyplatený, za uzatvorenie zmlúv, podal sťažnosť aj na inšpektorát práce, tak never známemu? tak kto je za tým potom?
janka104
13.02.12,07:35
prepáčte, ale ak by vás takto podviedli,tak neviem čo by ste robili vy? ale ďakujem za pomoc
pavol36
13.02.12,15:25
Pre janka104

Prepáčte, ale nadá mi nereagovať - opäť sme s informáciami o kúsok ďalej. Začalo to nedávno Vašim prvým tvrdením, že Vás podviedli. Niekto neidentifikovaný. A zrazu sa z toho vyvrbí Váš známy... Nemám slov.
Musí to byť veľmi dobrý známy, ktorý Vám dá bez mihnutia oka podpísať zmluvu, ktorú Vám ani poriadne nevysvetlí a Vy si ju ani poriadne neprečítate... Takisto nemám slov.
Tak never známemu? No tak verte. A ak Vám ďalší známy o nejaký čas príde dať na podpis nejaké papiere, u ktorých až neskôr zistíte, že ste mu na základe nich darovala Vašu nehnuteľnosť, kto za tým bude potom? Opäť nemám slov. Alebo mám - žeby za tým bola aj Vaša naivita? Občas treba hľadať chybu aj v sebe samom...

Trošku mi to tu začína pripomínať tú milú reklamu, kde jedna pani v bahennom kúpeli rozhorčene hovorí - to tu už nikto nič negarantuje? Bohužiaľ, negarantuje. A na záver ešte veta, ktorú povedal pred nejakými pätnástimi rokmi jeden starší pán s fľakom na plešine asi 1000 km na východ od nás - dôveruj, ale preveruj.
Clever888
13.02.12,15:40
Malá informácia o EC pre širokú verejnosť.

POZOR na ďalší podvod.

EC prezmluvňuje odberateľov. Tých, ktorí sa sťažujú, že boli podomovými obchodníkmi podvedení, tých ktorí im poslali výpovede a odstúpenia od zmluvy z dôvodu porušenia zmluvy zo strany EC. Je dôležité si položiť otázku, že ako to robia? Opäť podvodom. Oklamú odberateľa, pošlú mu na podpis dodatok a ak odberateľ tento dodatok podpíše, tak je lapený na veľmi dlhú dobu bez šance vyvliecť sa z pazúrov EC.
Najpr zatelefonujú odberateľovi, že mu ponúkajú perfektné poistenie a že mu posielajú papiere na podpísanie toho perfektného poistenia. Poštou príde dodatok k zmluve, v ktorom sa píše:

Predmetom Dodatku k Zmluve je záväzok Dodávateľa poskytnúť Odberateľovi, ktorý už odoberá od Dodávateľa elektrinu alebo zemný plyn, aj dodávku druhej komodity - elektriny alebo plynu, na ktorú Odberateľ nemá uzatvorenú Zmluvu s Dodávateľom a to v napäťovej sústave NN resp. plyn maloodber a prevzatie zodpovednosti za odchýlku a zaistenie distribúcie elektriny, a systémových služieb alebo plynu a to v súlade s platnými právnymi predpismi SR a Všeobecnými obchodnými podmienkami dodávky elektriny a plynu Dodávateľa (ďalej len „VOP"), ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou Zmluvy a Dodatku k Zmluve a/alebo záväzok Dodávateľa poskytnúť Odberateľovi na základe jeho požiadavky ďalšie doplnkové služby a to v súlade s VOP a Osobitnými podmienkami pre poskytovanie jednotlivých produktov Balíka služieb (ďalej len „Osobitné podmienky"), ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou Zmluvy a tohto Dodatku k Zmluve a záväzok Odberateľa odobrať Dodávateľom do odberného miesta dodanú elektrinu alebo plyn a uhradiť Dodávateľovi riadne a včas dohodnutú platbu za dodávku elektriny, plynu, distribučné a ďalšie doplnkové služby v súlade so Zmluvou, VOP a Osobitnými podmienkami.

Dodatok k Zmluve nadobúda platnosť dňom jeho podpisu zo strany Odberateľa a Dodávateľa a účinnosť ku dňu vykonania zmeny dodávateľa elektriny alebo plynu, v rámci procesu zmeny dodávateľa elektriny alebo zmeny dodávateľa plynu v súlade s príslušnými všeobecne záväznými právnymi predpismi a prevádzkovým poriadkom príslušného prevádzkovateľa sústavy a/alebo siete. Uvedené neplatí v prípade, ak predmetom Dodatku k Zmluve je samostatne alebo spolu s inou dohodou aj dohoda o poskytovaní vybraného balíčka Balíka služieb alebo dohoda o zmene vybraného balíčka Balíka služieb, kedy Dodatok k Zmluve v časti týkajúcej sa dohody o poskytovaní vybraného balíčka Balíka služieb alebo v časti týkajúcej sa dohody o zmene vybraného balíčka Balíka služieb nadobúda účinnosť nultou hodinou prvého dňa kalendárneho mesiaca bezprostredne nasledujúceho po dni podpísania a súčasne doručenia Dodatku k Zmluve Dodávateľovi. Už odo dňa podpisu Dodatku k Zmluve bude Odberateľ poskytovať Dodávateľovi potrebnú súčinnosť vedúcu k vykonaniu zmeny dodávateľa elektriny a/alebo dodávateľa plynu, ak predmetom Dodatku k Zmluve je samostatne alebo spolu s inou dohodou aj dohoda o dodávke elektriny alebo plynu a zdrží sa právnych a iných úkonov, ktorých následkom je zastavenie procesu zmeny dodávateľa elektriny a/alebo plynu alebo nevykonanie zmeny dodávateľa elektriny a/alebo dodávateľa plynu, napríklad vo forme dodatočného odvolávania alebo rušenia výpovede alebo inej formy ukončenia zmluvy so súčasným dodávateľom elektriny a/alebo súčasným dodávateľom plynu (prípadne tiež súvisiacich služieb). Odberateľ svojim podpisom potvrdzuje, že sa vopred oboznámil s cenníkom Dodávateľa, VOP tvoriacimi prílohu Zmluvy a Dodatku k Zmluve a že Dodatok k Zmluve uzavrel ako prejav slobodnej vôle, nie v tiesni a ani za nápadne nevýhodných podmienok. Fyzické osoby, ktoré Dodatok k Zmluve uzatvárajú v mene jednotlivých Účastníkov týmto prehlasujú, že sú plne oprávnené k platnému uzatvoreniu Dodatku k Zmluve. Dodávka elektriny alebo dodávka plynu, ak predmetom Dodatku k Zmluve je samostatne alebo spolu s inou dohodou aj dohoda o dodávke elektriny alebo plynu, bude zahájená dňa, kedy bude ukončená dodávka prechádzajúceho dodávateľa elektriny alebo plynu, pokiaľ taká bola dohodnutá.

Chudák odberateľ v dobrej viere, že podpisuje super výhodné poistenie, podpíše dodatok k zmluve, ktorým je de facto prezmluvnený a už nemá šancu sa sťažovať, že bol podomovým obchodníkom podvedený.
Podvod prekrývajú ďalším podvodom.

O com je tu rec? ze si dodatkom moze zakaznik zvolit rozsirenie predmetu zmluvy? co je na tom pre boha podvodne? ved je uplne normalne, ze si clovek, ktory od nich pred rokom zazmluvnil len elektrinu a dnes si moze chciet zazmluvnit aj plyn, alebo poistenie... Mne volali tiez, ze ci nemam zaujem o produkt z Balika sluzieb, ktory zahrna poistenie a asistencne sluzby... kedze uz som ich zakaznikom na ele a plyn... a nebola som podvedena podomovym predajcom... takze mi volali, aby mi dopredali produkt... rovnako ako ked mi volali z banky, ze mi ponukaju kreditku s cestovnym poistenim, lebo mam u nich bezny ucet... slusne som podakovala - s info, ze mi ho uz ponukali aj pri podpise zmluvy na zakaznickom centre a ze moje rozhodnutie zatial od nich nevyuzivat iny produkt okrem ele a plynu sa nezmenilo... Myslim, ze toto je trosku nedorozumenie...
Clever888
13.02.12,15:51
Po toľkej kritike na ich adresu načase, že si začínajú vážiť klientov. Je na zamyslenie, prečo nastavili zálohy až tak uletene.

lebo su trosku bordelari... :-) lebo ak maju z kvartalu na kvartal o neviem, napr. 40 tisic zakaznikov viac, tak to asi nie uplne zvladaju... lebo tisic inych dovodov... tym ich bordelik neospravedlnujem, len vravim, ze v ramci takychto brutalnych narastov proste nie vsetko moze byt tip top... az zajtra bude napr. CEZ prezmluvnovat taketo pocty zakaznikov, tiez budu mat problemy s medializaciou podomoveho predaja, mozno aj viac staznosti na nepruzny alebo nie vzdy kvalitny servis... jedno suvisi z druhym... to, ze sa ucia na vlastnych chybach je ale prijemne... a znova vravim, nechcem ich bordelik ospravedlnovat... :-)
Clever888
13.02.12,16:04
zmluvu som uzatvorila na dobu určitú na 5 rokov, boli tu podomový predajcovia, bohužial na na to že to bol podvod som prišla až o 2 mesiace neskôr, potom som bola nahlásiť VSE,a SPP že ostávam pri nich a žeby mi nerušili zmluvu, oni mi dali podpísať papier na dobu určitú a dali aj zľavu, to VSE..no a teraz mi prišiel list,od e-centra,že nemôžem zmluvu zrušiť, podľa ich podmienok a musím zaplatiť pokutu,,,no bola som podvedená, to ich netrápi asi tak...takže teraz mám 2 zmluvy VSE a E-centrum

No to pani Janka neviem, ci ste si pekne nezavarili... ze ste u VSE podpisali dodatok na dobu neurcitu po tom, co ste podpisali EC zmluvu... lebo to Vam, a to ma prosim opravte ini, co sa tomu lepsie rozumiete, hrozi jedno - Vas sucasny dodavatel sice v procese zmeny dodavatela da namietku a vy zmenou dodavatela neprejdete - na druhej strane Vam EC ma opravnenie naparit pokutu, lebo ste zmarila proces zmeny dodavatela... a po tretie - ak by to dalo EC na sud, tak mate smolu druhy krat, pretoze sa pocita za platnu ta zmluva ( dodatok ), ktory je starsieho datumu... ak ste uzatvorili zmluvu s EC skor ako dodatok s VSE alebo SPP... tak toto je ten pripad... Neviem, co Vam tak vadi na EC, najma ak ste podpisali zmluvu vdaka znamemu... ale fakt je ten, ze treba vazit kroky... ak ste uz tu zmluvu podpisali, mozno lepsie ako platit pokuty a riskovat nejaky sudny spor, je lepsie napisat EC, nech Vam napr. skratia viazanost zmluvy na rok, alebo nieco v tomto duchu... ak s nimi mate zmluvu len na dodavku energii, nebudete platit viacej ako u tradicneho dodavatela, ak ste si tym Vasim znamym nechala zaskrtat aj ine produkty a sluzby, treba ziadat o ich zrusenie... myslim, ze Vam radsej zrusia tie dodatkove produkty, nez by mali prist o zakaznika... no iked teraz, ked ste podpisali aj tie dodatky VSE a SPP... neviem, ci to uz teraz k niecomu bude...
gogol99
13.02.12,20:54
lebo su trosku bordelari... :-) lebo ak maju z kvartalu na kvartal o neviem, napr. 40 tisic zakaznikov viac, tak to asi nie uplne zvladaju... lebo tisic inych dovodov... tym ich bordelik neospravedlnujem, len vravim, ze v ramci takychto brutalnych narastov proste nie vsetko moze byt tip top... az zajtra bude napr. CEZ prezmluvnovat taketo pocty zakaznikov, tiez budu mat problemy s medializaciou podomoveho predaja, mozno aj viac staznosti na nepruzny alebo nie vzdy kvalitny servis... jedno suvisi z druhym... to, ze sa ucia na vlastnych chybach je ale prijemne... a znova vravim, nechcem ich bordelik ospravedlnovat... :-)

Títo "trošku bordelári" sa seknú vo výške záloh a aký zázrak - vždy sa sekli tak, že klientom nasekali vždy iba vyššie zálohy. Obrovská náhoda u niekoho, kto je neplatičom v sociálnej poisťovni. Kde všade sú ešte neplatičmi, keď už aj do sociálnej poisťovne sú dlžní? Potrebujú peniaze, v banke by museli platiť úroky. Tak si peniaze berú od domácností. Ja tomu hovorím: bezdôvodné vyťahovanie peňazí z obyčajných ľudí tak, aby malo EC bezúročnú pôžičku...
janka104
14.02.12,07:20
Pre janka104

Prepáčte, ale nadá mi nereagovať - opäť sme s informáciami o kúsok ďalej. Začalo to nedávno Vašim prvým tvrdením, že Vás podviedli. Niekto neidentifikovaný. A zrazu sa z toho vyvrbí Váš známy... Nemám slov.
Musí to byť veľmi dobrý známy, ktorý Vám dá bez mihnutia oka podpísať zmluvu, ktorú Vám ani poriadne nevysvetlí a Vy si ju ani poriadne neprečítate... Takisto nemám slov.
Tak never známemu? No tak verte. A ak Vám ďalší známy o nejaký čas príde dať na podpis nejaké papiere, u ktorých až neskôr zistíte, že ste mu na základe nich darovala Vašu nehnuteľnosť, kto za tým bude potom? Opäť nemám slov. Alebo mám - žeby za tým bola aj Vaša naivita? Občas treba hľadať chybu aj v sebe samom...

Trošku mi to tu začína pripomínať tú milú reklamu, kde jedna pani v bahennom kúpeli rozhorčene hovorí - to tu už nikto nič negarantuje? Bohužiaľ, negarantuje. A na záver ešte veta, ktorú povedal pred nejakými pätnástimi rokmi jeden starší pán s fľakom na plešine asi 1000 km na východ od nás - dôveruj, ale preveruj.

no vy tu píšete akoby som bola podvedená len je a je nás tisíc a možno viac, prepáčte ale nerobte zo mňa hlúpu, ak boli podvedený aj tí ktorí to predávali,tak asi nie som taká blbá,,,
janka104
14.02.12,07:23
VSE a SPP vedeli o tom,že mám podpísanú zmluvu s EC a napriek tomu mi dali podpísať ten dodatok, a nielen mne ale je nás viac, oni to urobili v práve?
pavol36
14.02.12,15:55
Pre janka104

Ja z Vás nerobím hlúpu, ani to netvrdím. Ja som Vám napísal, že ste naivná. A to je veľký rozdiel.

A čo sa týka toho, že Vám VSE a SPP dali podpísať ten dodatok, napriek tomu, že vedeli o Vašej podpísanej zmluve s EC - preboha, uvedomte si jednu vec - ani VSE, ani SPP nie sú charita. Sú to firmy, ktoré sa trhovo správajú. A prečo by mali prísť o zákazníka, keď nemusia? Či to urobili v práve? Nútili Vás k podpisu dodatku? Mučili Vás, držali Vám pištoľ pri hlave? Nemyslím. Vy sama ste ten dodatok podpísala. Z vlastnej vôle.
A pokiaľ viem, väčšina týchto veľkých dodávateľov napíše, resp. povie zákazníkovi takú vetu alebo formuláciu - že neručia za to, že Vám EC zmluvnú pokutu neudelí. Im je to srdečne jedno, oni tú pokutu za Vás platiť nebudú.

Prosím, uvedomte si, že žijete v dobe, v ktorej Vám nikto nikdy nič zadarmo nedá. A ak Vám niekto niečo také sľúbi, tak to bude na 99 percent jeden veľký odrb.
Milan Vida
14.02.12,18:38
EC sú obyčajný klamári my sme podpísali zmluvu ktorá nám skončila 2.11.2011.V oktobri sme sa sťahovali a nechcú nám akceptovať stav elektromera ktorý sme im nahlásili,že 2 mesačnú výpovednú lehotu čo nieje nikde v zmluve uvedené.Všade je to normálne že ked sa človek sťahuj nahlási odpočty a všetko je vybavené a už sa čaká len na vyučtovanie u týchto haj...v to neplatí.Toho chudáka čo bol u nás keby ho stretnem mu odtrhnem hlavu.Od novembra sa skúšame s nimi spojiť ale bezvýsledne, neodpovedajú na maili a ked sa dovoláme ne zákaznícku linku tak ten chudák čo to zdvihne potom čo nevie odpovedať na moje otázky a sám sa dopletie zloží telefon.Jasné ked sa tam dovolám a poviem čo chcem riešiť zostane zase ticho a zloží telefon.A ešte perlička žiadny elektromer nedali ale tento moj ktorý bol namontovaný zo ZSE chceli zobrať že to je ich.Takže si dávajte pozor a ked príde niekto s EC vyrazte s ním dvere.
pavol36
14.02.12,19:13
Pre Milan Vida

Odporúčam Vám to rozdýchať, viem, že máte nervy, ale:

Ak Vám zmluva skončila dňa 2.11.2011, predpokladám, že ste mal zmluvu uzatvorenú na dobu neurčitú. Ak je tomu tak, potom majú na EC bohužiaľ pravdu, pretože podľa vtedy platného nariadenia vlády SR č. 317/2007, ktorým sa ustanovujú pravidlá pre fungovanie trhu s elektrinou ak je zmluva o dodávke elektriny alebo zmluva o združenej dodávke elektriny uzatvorená na neurčitý čas, výpovedná lehota je dva mesiace a začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení písomnej výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca (§ 8 ods. 11).
Alebo druhá možnosť, podľa všeobecne obchodných podmienok EC urobiť návrh na ukončenie zmluvy dohodu z dôvodu zmeny miesta bydliska.

Stav elektromera je lepšie si dať odčítať prevádzkovateľovi distribučnej sústavy, ktorý s tým problém nemá a potom nie sú žiadne problémy s verifikáciou údajov.

EC nie je majiteľom elektromera, takisto majiteľom nie je ani ZSE. Toto sú dodávatelia. Elektromer je majetkom distribučnej spoločnosti, čo je v tomto prípade ZSE-distribúcia. Dodávateľ nemá právo Vám siahnuť na elektromer. Preto by som túto skutočnosť byť Vami nahlásil distribútorovi a takisto štátnej energetickej inšpekcii.
Milan Vida
14.02.12,19:17
Zmluva bola uzavretá na do určitú takže žiadna výpovedná lehota.
pavol36
14.02.12,19:47
Pre Milan Vida

Takže v tom prípade zmluva môže byť ukončená vzájomnou dohodu účastníkov. Ak doložíte, že ukončujete odber energií v odbernom mieste z dôvodu zmeny bydliska, prevodu nehnuteľnosti a pod. V zásade by v takomto prípade nemalo robiť EC obštrukcie, je však pravdou, že nie je ustanovená žiadna lehota na uzatvorenie dohody.
Upozornil ste ich písomne na skutočnosť, že bola zmluva uzavretá na dobu určitú a teda nemôžu postupovať podľa § 8 ods. 11 N V SR č. 317/2007 Z.z.? V akom časovom predstihu ste im zaslal návrh na ukončenie zmluvy dohodou?
gogol99
18.02.12,19:00
Zákon o energetike, § 20, ods. 1, písm b.
Zákon o energetike, § 65, ods. 1.
jankasipka
23.02.12,07:59
Prajem pekný deň p. Haliaková,
už sa vám podarilo nájsť niekoho reálneho, čo vám povedal viac o tejto spoločnosti? Ak áno, kde by som si mohla prečítať vaše "zistenia"?
S pozdravom
Jana
Machana
28.02.12,18:47
Podpísala som zmluvu z EC. Pri vedomý, bez nátlaku. Nejdem ju zrušiť! A čo?? To sa mám teraz cítiť akoby som podpísala zmluvu s diablom, alebo spáchala nejaký závažný zločin? Aj poisťovňu na auto som si vybrala s viac možností, aj TV príjem a veľa iných vecí. Všade hľadám alternatívy. Vy nie? Nuž, konkurencia! Keby EC vsadilo na masívnu, drahú kampaň v médiách, asi by teraz nemuselo čeliť takej veľkej kritike zo všetkých strán. Uznávam, že medzi tzv.podomovými predajcami sa nájdu špekulanti, ale to neznamená, že celé EC sú podvodníci. Nie, nerobím pre EC, ale už som znechutená monopolmi. Beda tomu, kto im chce konkurovať! To je košer, že ZSE posielajú ľuďom už vypísané žiadosti na zrušenie zmluvy s EC, ktoré stačí len podpísať a poslať? Sorry, že som si dovolila vstúpiť do vašej diskusie s takýmto názorom. Teraz čakám, ako sa do mňa pustíte.:)
zorino11
01.03.12,18:50
Obhajcovia EC spamätajte sa!
Chcem upozorniť na firmu Energetické centrum. Jej nekalé praktiky naberajú na obrátkach, ale teraz to už hraničí s trestným činom. Všetci dobre vieme ako uzatvárajú zmluvy, o tom písať nechcem. Ale ako by už to nestačilo. Teraz sa mi dostali do rúk dve splnomocnenia pre úkony spojené s procesom zmeny dodávateľa elektriny pre túto firmu. A na oboch sú SFALŠOVANÉ PODPISY! Splnomocnitelia ich údajne mali podpísať už v septembri 2011 ale oni ako splnomocnenci na ne dali dátum podpisu 25.1.2012! A plná moc im bola písomne odobratá v decembri 2011.A títo podvedení ľudia videli až teraz tieto tlačivá prvýkrát v živote a už boli použité 2x len s inými dátumami. TAK TOTO JE UŽ PODVOD AKO VYŠITÝ! Za toto by už mali pykať aj trestoprávne.
pavol36
01.03.12,19:38
Pre machana

A si predstav, že do teba ten kameň nehodím... :) Aj ja som podpísal s EC, aj som si sám vybral PZP aj HP, aj poskytovateľa internetu aj iné veci. Ani ja nemám rád monopoly. Ale nemám rád ani EC. Ich profesionalita je totiž na dosť nízkej úrovni. Ich platobný príkaz, kde som mal zálohu na elektrickú energiu zvýšenú cca o 1800 % (slovom jedentisíc osemsto percent) na mesiac som síce v pohode vyreklamoval v reklamačnom konaní a teraz je to už ok - ale takéto veci by sa jednoducho stávať nemali. Úroveň infolinky na bode mrazu (inak, porovnateľná s infolinkou SSE, aby som bol objektívny). Ale vnímam, analyzujem, čítam, googlujem. A pri najbližšej možnej príležitosti zaradím spiatočku a pôjdem od nich preč. Legálne, v súlade s ich VOP. A ak mi nebodaj budú dlhovať na preplatkoch čo len 1 euro, roznesiem ich po súdoch. Viem, ako na to, a mám aj na prípadné prevádzkové náklady s tým súvisiace. Takže o seba sa nebojím.
Je mi len ľúto tých mnohých dôchodcov, ktorým tí hajzli podomoví predajcovia (je pravdou, že to nie sú zamestnanci EC, ale externisti) nanútili "super výhodné" zmluvy aj s benefitmi, prípadne to za nich aj popodpisovali a tí ľudia sú teraz v riadnej r..i. Ich úroveň myslenia a právne vedomie už nestíha držať krok s takýmito žralokmi a títo ľudia mnohokrát nemajú ako pokryť svoje základné životné potreby, nieto ešte surfovať po nete a zisťovať informácie o EC a študovať ich VOP, ktoré sú písané písmom veľkosti 1.
Holt, sa mi zdá, že sme sa všetci narodili do zlej doby...
Clever888
04.03.12,15:26
Pre machana

A si predstav, že do teba ten kameň nehodím... :) Aj ja som podpísal s EC, aj som si sám vybral PZP aj HP, aj poskytovateľa internetu aj iné veci. Ani ja nemám rád monopoly. Ale nemám rád ani EC. Ich profesionalita je totiž na dosť nízkej úrovni. Ich platobný príkaz, kde som mal zálohu na elektrickú energiu zvýšenú cca o 1800 % (slovom jedentisíc osemsto percent) na mesiac som síce v pohode vyreklamoval v reklamačnom konaní a teraz je to už ok - ale takéto veci by sa jednoducho stávať nemali. Úroveň infolinky na bode mrazu (inak, porovnateľná s infolinkou SSE, aby som bol objektívny). Ale vnímam, analyzujem, čítam, googlujem. A pri najbližšej možnej príležitosti zaradím spiatočku a pôjdem od nich preč. Legálne, v súlade s ich VOP. A ak mi nebodaj budú dlhovať na preplatkoch čo len 1 euro, roznesiem ich po súdoch. Viem, ako na to, a mám aj na prípadné prevádzkové náklady s tým súvisiace. Takže o seba sa nebojím.
Je mi len ľúto tých mnohých dôchodcov, ktorým tí hajzli podomoví predajcovia (je pravdou, že to nie sú zamestnanci EC, ale externisti) nanútili "super výhodné" zmluvy aj s benefitmi, prípadne to za nich aj popodpisovali a tí ľudia sú teraz v riadnej r..i. Ich úroveň myslenia a právne vedomie už nestíha držať krok s takýmito žralokmi a títo ľudia mnohokrát nemajú ako pokryť svoje základné životné potreby, nieto ešte surfovať po nete a zisťovať informácie o EC a študovať ich VOP, ktoré sú písané písmom veľkosti 1.
Holt, sa mi zdá, že sme sa všetci narodili do zlej doby...

Pavol36 - inak ma prekvapuje, ze si odberatel EC... rozumiem, ze tvoja nespokojnost ma realne opodstatnenie... preco si od nich neodisiel? ved naposledy bola moznost teraz pri zmene ich cennika a vop... ci si ich este radsej testnes, ci sa polepsia :-)?
pavol36
05.03.12,18:04
Pre Clever

Keby bolo po mojom, žiadne EC neriešim. Ale moja drahá sa rozhodla ušetriť, keď som nebol doma. Takže asi tak :)
Neodišiel som preto, lebo by som nemal zhodný termín na opustenie EC aj pre elektriku aj pre plyn. Zmenu dodávateľa nám urobili k 1.1. a plyn sa dá meniť najskôr po pol roku. V januári som v EC riešil jednu reklamáciu, ktorá mi dopadla úspešne a čo sa platieb týka, sú približne rovnaké, ako som platil u SSE.
A priznám, prvý štvrťrok som pracovne tak vyťažený, že by som sa tomuto nemohol venovať naplno. Takže ak odídem, tak aj od elektriny aj plynu naraz, predpokladám, že k 1.1 budúceho roka.
Machana
07.03.12,15:37
Pre Clever

Keby bolo po mojom, žiadne EC neriešim. Ale moja drahá sa rozhodla ušetriť, keď som nebol doma. Takže asi tak :)
Neodišiel som preto, lebo by som nemal zhodný termín na opustenie EC aj pre elektriku aj pre plyn. Zmenu dodávateľa nám urobili k 1.1. a plyn sa dá meniť najskôr po pol roku. V januári som v EC riešil jednu reklamáciu, ktorá mi dopadla úspešne a čo sa platieb týka, sú približne rovnaké, ako som platil u SSE.
A priznám, prvý štvrťrok som pracovne tak vyťažený, že by som sa tomuto nemohol venovať naplno. Takže ak odídem, tak aj od elektriny aj plynu naraz, predpokladám, že k 1.1 budúceho roka.

Odídeš, aj keď nebudú žiadne problémy a budeš spokojný? :)
pavol36
07.03.12,16:48
Pre Machana

Predpokladám, že úroveň spokojnosti otestuje u EC spôsob vyplácania preplatkov za rok 2012. Uvidíme, ako sa k tomu postavia. To bude test spokojnosti alebo nespokojnosti. Ak to bude korektné a nie naťahujúce sa ako guma, možno aj ostanem. Ak to bude naťahovačka s dohrou na súde, balím sa preč.
Ale ak odídem, moc nepredpokladám, že sa vrátim k SSE. Skôr nejaký alternatívny, ale seriózny dodávateľ. Holt, je na to ešte rok času, takže sa nechám prekvapiť.
command
08.03.12,14:31
Zdravím, mam taky problém s EC, vlastníme dom v ktorom ma doživotné právo jedná pani dom momentálne moc nevyužívame takže ho má ta pani len sama pre seba. Od tohto roku sme chceli prepísať všetky prípojky na nás pretože doposiaľ boli na tú pani len pri zisťovaní sme prišli na to že ona podpísala zmluvu s EC na dodávku plynu a elektriny bez nášho súhlasu. Písal som im mail že ako je možné že podpisujú zmluvu s osobou ktorá nevlastní dom. Samozrejme mi odpísali citujem "v prípade podpisu zmluvy s našou spoločnosťou osoba, ktorá podpisuje zmluvu nemusí byť vlastníkom nehnuteľnosti." to znamená že oni nepotrebujú ani splnomocnenie na podpis zmluvy? Nevie niekto či nie je nejaký zákon ktorý práve toto rieši nejaké zmluvy a splnomocnenie. Pochybujem že môžu zákonne podpisovať s kde kým zmluvu o dodávke a pritom nemusí byť ani vlastník.
galloman78
09.03.12,18:22
Je to tak. Dolezite je to na koho je pisana elektrina a plyn. Nema to absolutne nic spolocne s majitelom nehnutelnosti. To iste by ti povedali aj v zse, sse, vse. Pokial im dolozila vsetky potrebne dokumenty (faktura kde je jasne uvedene ze je to na nu evidovane u distribucky) tak nie je co riesit. Odporucam si spravit potom u nich prepis na vas nech mate vsetko v poriadku. Pozrite si cenniky. Ja som si ich pozrel, su lacnejsi ako kazdy iny alternativny dodavatel, takze mozete byt vklude.
galloman78
09.03.12,18:24
Susedovi sa stalo ze uz mu od nich prisiel na ucet preplatok a este mu ani posta nestihla dorucit fakturu domov :o) Dajte vediet ako to bolo u vas. Ja cakam teraz na prepis.
command
11.03.12,08:39
galloman78 (http://www.porada.sk/member.php?u=264508) vobec to tak nie je mam stanovisko od zse a spp a k akejkolvek zmene potrebuju list vlastnictva alebo aspon splnomocnenie od vlastnika. Tak ci tak pojdem asi dat na Energeticke centrum trestne oznamenie a bude.
galloman78
21.03.12,11:36
Zaujimave ze mas take stanovisko, skusil som si zavolat na infolinku a tam mi potvrdili to co som pisal. Davnejsie sme robili prepis a tiez som nic take nepotreboval. Mozno to je iba o tom, aky ich zamestnanec ti odpise a co si mysli on :o) Ako stare mas to ich vyjadrenie?
bjuty smis
21.03.12,14:04
k zmene odberatela nepotrebuješ žiadny list vlastníctva, chcel by som vidieť to stanovisko.....pred mesiacom to akurát riešili v palbe a hovorce zse to jasne povedal.....
kamen18
30.05.12,09:18
Dobrý deň, mňa zatiaľ EC neoslovoli, ale ma oslovili ZSE EoN aby som podpísal dodatok na zľavu na elektrinu, tam ma zaráža len to, že robia časový nátlak, že zmluvu môžem podpísať len do 20 dní od podpisu ZSE. Ponúkajú mi aj dodávku plynu so zľavou, ale tiež sa mi to nepozdáva. Máte niekto skúsenosti s týmito produktami, ktoré ponúka ZSE? A ešte jeden návrh-otázka : Prečo novovznikajúce firmy, alebo staré monopolné sa už konečne nepustia do ponuky energií formou kreditu, tak ako je to v niektorých vyspelých krajinách? Je jasné, že na to prostriedky určite majú. No myslím si, že forma preddavkov im zaručuje pohodlne využívať naše finančné prostriedky a toho sa veru tak ľahko nechcú vzdať.
truch
30.05.12,10:16
Dobrý deň, mňa zatiaľ EC neoslovoli, ale ma oslovili ZSE EoN aby som podpísal dodatok na zľavu na elektrinu, tam ma zaráža len to, že robia časový nátlak, že zmluvu môžem podpísať len do 20 dní od podpisu ZSE. Ponúkajú mi aj dodávku plynu so zľavou, ale tiež sa mi to nepozdáva. Máte niekto skúsenosti s týmito produktami, ktoré ponúka ZSE? A ešte jeden návrh-otázka : Prečo novovznikajúce firmy, alebo staré monopolné sa už konečne nepustia do ponuky energií formou kreditu, tak ako je to v niektorých vyspelých krajinách? Je jasné, že na to prostriedky určite majú. No myslím si, že forma preddavkov im zaručuje pohodlne využívať naše finančné prostriedky a toho sa veru tak ľahko nechcú vzdať.
U nás dnes bola pani s ponukou, len ešte neviem, či je to energetické centrum, alebo Stredoslovenská energetika - tak sa predstavila:(
písala som to tu http://www.porada.sk/t178650-energeticke-centrum-zrusenie-zmluvy.html#post2073908
dalid
30.05.12,11:29
...A ešte jeden návrh-otázka : Prečo novovznikajúce firmy, alebo staré monopolné sa už konečne nepustia do ponuky energií formou kreditu, tak ako je to v niektorých vyspelých krajinách? Je jasné, že na to prostriedky určite majú. No myslím si, že forma preddavkov im zaručuje pohodlne využívať naše finančné prostriedky a toho sa veru tak ľahko nechcú vzdať.

Tu je to lahka odpoved. Podla vyjadreni distribucky elektrarni to znamena vymenu elektromerov za novsie a teda aj drahsie typy... V plyne bude ta ista situacia a potom este jedna vec. Naklady na odberatelov vyvolanu vymenu meradla za meradlo schopne odratat kredit by si znasal sam odberatel..
Dalsia vec je, ze by pravdepodobne by bolo treba uhravit aj nejake pravne predpisy a technicke normy umoznujuce takyto kreditny system platenia a do toho sa v tomto state teraz nikomu nechce, ked stary system funguje a na distribucky v tomto smere nie je vyvijany tlak... Tiez by sa mi pacilo mat napr na chalupe plynomer, kde by som si zaplatil nejakou kartou za plyn iba za to co spotrebujem.. Zial u nas je to este v nedohladne...
gogol99
30.05.12,15:36
Dobrý deň, mňa zatiaľ EC neoslovoli, ale ma oslovili ZSE EoN aby som podpísal dodatok na zľavu na elektrinu, tam ma zaráža len to, že robia časový nátlak, že zmluvu môžem podpísať len do 20 dní od podpisu ZSE. Ponúkajú mi aj dodávku plynu so zľavou, ale tiež sa mi to nepozdáva. Máte niekto skúsenosti s týmito produktami, ktoré ponúka ZSE? A ešte jeden návrh-otázka : Prečo novovznikajúce firmy, alebo staré monopolné sa už konečne nepustia do ponuky energií formou kreditu, tak ako je to v niektorých vyspelých krajinách? Je jasné, že na to prostriedky určite majú. No myslím si, že forma preddavkov im zaručuje pohodlne využívať naše finančné prostriedky a toho sa veru tak ľahko nechcú vzdať.

Dodávatelia majú dosť neplatičov, ktorých úverujú. Okrem toho domácnosti nie sú v zahraničí chráneným odberateľom, ako je to tu. V zahraničí neschvaľuje ceny ich "URSO", ceny si stanovujú sami dodávatelia.
iva66
03.06.12,09:05
Prosim o radu......zamestnanec EC podvodom odo mna ziskal podpis na zmluvu,aj ked som mu oznamila,ze som uz podpisala zmluvu na dva roky s VSE,tak tvrdil,ze on je ich pracovnik a treba to znovu,lenze po case som zistila,ze to bol podvod,tak som poslala zrusenie zmluvy z tychto dovodov.ale uz ju neakceptovali,ale VSE to vybavila za mna,lenze EC odo mna pyta 100 eur za nedodrzanie zmluvnych podmienok,vie mi niekto poradit ako postupovat?...mam aj svedkov,ktori by dosvecia tento podvod,lebo aj oni naleteli a tiez dopadli ako ja-dakujem
janka104
03.06.12,13:26
Aj mňa takto oklamali, a teraz poslali list,že dajú pokutu, myslím, že je nás oveľa viac, neviem čo s tým, mali by sme sa nejako spojiť a žalovať ich, čo budete robiť?
gogol99
04.06.12,18:25
Podnet na obchodnú inšpekciu, podnet na energetickú inšpekciu, podnet na verejného ochrancu práv. Trestné oznámenie, žaloba. A pevné nervy.
erika647
10.06.12,20:14
Dobry vecer aj ja som bola oklamana EC .Predstavil sa ako pracovnik VSE a ja som mu podpisala zmluvu na 5 rokov.Uz 6 mesiacov sa nimi natahujem a uz teraz cakam ze mi pride sek na zaplatenie pokuty.Chcem Vam len povedat ze asi vam nikde nepomozu .Obratila som sa na SOI, Energ. inspekciu ale oni s nimi nechcu nic riesit.
janka104
11.06.12,08:46
Aj ja som im písala, aj na VSE, tam mi povedali,že to aj oni riešia, kým nie je pokuta tak dobre
janka104
11.06.12,08:47
toto mi napísali:zo strany VSE vznesená námietka proti zmene dodávateľa. Dovoľte nám informovať Vás, že list, ktorý ste dostali od Energetického centra, považujeme za informačný a obsahovo nie za výzvu na zaplatenie zmluvnej pokuty 100 €.
rekes
12.06.12,07:29
Dobry den mili poradaci. Mam takyto problem: Po kupe bytu v ktorom byvam asi pol roka som poslal ziadost aj s aktualnym stavom elektriky na Energeticke centrum a.s aby prepisali elektriku z byvaleho majitela na mna este v januari tohto roka. Dodnes ju vsak na mna neboli schopny prepisat. Volal som tam uz aspon 30x a stale nic. Teraz ma vsak pekne povedane poriadne "prekvapili". Vyhrazaju sa mi totiz ze ma odpoja!!! Preco? No lebo sa neplati. Byvaly majitel tu uz nebyva a tak samozrejme neplati lebo stav bol odpisany k januaru ale ja vsak u EC a.s ich vinou nemam este schvalenu zmluvu teda ani vysku platby ani cislo uctu kde mam peniaze posielat. Tak mudrci z EC vymysleli, ze mam peniaze poslat na ucet predoslej majitelky! To v praxi pre mna znamena ze ked bol stav elektriky napisany v ziadosti v januari a ja od januara posielam peniaze na ucet byvalej majitelky tak ona sa bude tesit z preplatkov a ja budem mat nezaplatenu elektriku od januara a budem ju musiet zapalatit znova. Ked som tymto argumentoval s ich operatorom tak mi jednoducho s kludom povedal ze to sice chapu a mam pravdu ze tie peniaze uz neuvidim ale ked to nevyplatim tak ma odpoja! Skoro som odpadol od takej drzosti ale poslal som peniaze aspon za dva mesiace na byvalu majitelku. Mam vyplatit aj dalsie peniaze a tym sa zmierit s nenormalnymi praktikami EC a.s alebo ako mam postupovat? Poslal som uz staznost na Statnu energeticku inspekciu ale neviem kedy to zacnu riesit. Dakujem Vam velmi pekne za kazdu radu a zaroven varujem pred touto spolocnostou
profesional
12.06.12,07:41
Nemal si pravo odoberat energiu, kym si ty sam nemal uzatvorenu zmluvu o odbere elektrickej energie. Konal si nezakonne. Ty si odoberal elektricku energiu na ucet tretej osoby. To, ze energeticke centrum nebolo schopne s tebou uzatvorit novu zmluvu je sice ich nezakonne konanie, avsak toto ta neopravnovalo k nezakonnemu odberu elektrickej energie. Neexistuje nic ako prepis zmluvy. Oni musia s tebou uzatvorit novu zmluvu. Moznostuzatvorit novu zmluvu nie je limitovana tym ci uz predosly majitel svoju zmluvu ukoncil, alebo nie. Ty si k tomu mohol ist aj k inemu dodavatelovi elektrickej energie. Nie si nijako viazany na energeticke centrum. Energeticke centrum nema pravo podmienovat uzavorenie zmluvy s tebou tym, ze musia byt vysporiadane nedoplatky predosleho majitela, bez ohladu na to ci si tie nedoplatky sposobil predosly majitel sam, alebo ci si ich sposobil ty. Ty si sa svojim konanim nezakonne obohatil a si povinny toto nezakonne obohatenie vydat.

Takze odporucany postup: Ziskaj od energetickeho centra potrebne udaje na platbu na ucet povodneho majitela tak, aby si vyrovnal bezdovodne obohatenie, ktore si sposobil. Chod na energeticke centrum a poziadaj o uzatvorenie novej zmluvy o odbere elektrickej energie. Na to nepotrebujes aby bola zmluva predosleho majitela ukoncena. A bude.
rekes
12.06.12,08:05
Aj ja mam s tymito dementmi takuto skusenost: Po kupe bytu v ktorom byvam asi pol roka som poslal ziadost aj s aktualnym stavom elektriky na Energeticke centrum a.s aby prepisali elektriku z byvaleho majitela na mna este v januari tohto roka. Dodnes ju vsak na mna neboli schopny prepisat. Volal som tam uz aspon 30x a stale nic. Teraz ma vsak pekne povedane poriadne "prekvapili". Vyhrazaju sa mi totiz ze ma odpoja!!! Preco? No lebo sa neplati. Byvaly majitel tu uz nebyva a tak samozrejme neplati lebo stav bol odpisany k januaru ale ja vsak u EC a.s ich vinou nemam este schvalenu zmluvu teda ani vysku platby ani cislo uctu kde mam peniaze posielat. Tak mudrci z EC vymysleli, ze mam peniaze poslat na ucet predoslej majitelky! To v praxi pre mna znamena ze ked bol stav elektriky napisany v ziadosti v januari a ja od januara posielam peniaze na ucet byvalej majitelky tak ona sa bude tesit z preplatkov a ja budem mat nezaplatenu elektriku od januara a budem ju musiet zapalatit znova. Ked som tymto argumentoval s ich operatorom tak mi jednoducho s kludom povedal ze to sice chapu a mam pravdu ze tie peniaze uz neuvidim ale ked to nevyplatim tak ma odpoja! Skoro som odpadol od takej drzosti ale poslal som peniaze aspon za dva mesiace na byvalu majitelku. Uvidim co bude dalej dufam ze tieto prispevky si precita cim viac ludi a budu tychto arogantnych hajzlov ignorovat as kym neskrachuju...
rekes
12.06.12,08:20
Aha no tak to ti dakujem pekne. takze ja si kupim byt podam ziadost o zmenu odberatela a potom mam vypnut istic a svietit svieckami kym mi raci debilna EC a.s poslat zmluvu? to hadam nemyslis vazne... ked mi ju poslu o rok tak budem rok bez elektriky? EC to nema vobec zvladnute je to banda arogantnych hajzlov a klamarov ...cislo uctu som od nich pytal uz X krat stale mi hovoria ze mam posielat peniaze na byvalu majitelku... ako je mozne ze elektrika v KE je prepisana doslova z minuty na minutu staci zavolat do VSE byvali majitel povie stav elektromeru novy majitel zopakuje ten isty stav VSE behom par dni posle zmluvy a je vsetko o.k. ja som splnil vsetky ich podmienky oni maju vo svojich podmienkach ze zmluva na noveho majitela ma byt myslim do 30 dni to prekrocili uz o skoro o 4 mesiace a nezakonne sa obohacuju jedine oni maju ma na haku ale hlavne ze sa plati...tato tvoje reakcia ma vytocila sorry ked mas pravdu tak ju mas ale je to poriadne na hlavu
profesional
12.06.12,11:31
Ved chod do VSE, a.s. Ty nie si viazany na toho isteho dodavatela ako mal povodny majitel.
Ono v zasade ak chces poslat peniaze za povodneho majitela, tak cislo ich uctu najdes na ich webe a ako variabilny symbol pouzi cislo elektromera. Ich system to na zaklade toho sparuje.
Alebo nevies sa skontaktovat s predoslym majitelom, ze ake mal cislo odberneho miesta?
gogol99
12.06.12,18:29
Keď Vás odpoja, tak odpoja koho? Odpoja bývalého majiteľa.

No a keď bude bývalá majiteľka odpojená, tak sa pripojíte Vy u iného dodávateľa a budete mať u iného dodávateľa zmluvu bez viazanosti.
pavol36
12.06.12,19:16
Rekes - prečo zakladáš nové vlákno, keď už to isté riešiš v sekcii domácnosť?
jahoszmsk
26.06.12,16:42
Prišiel som dnes k rodičom a tam za stolom sedí jeden pán a všetci spoluv družnej debate. A hneď ten pán na mňa, že môj otec nevie nájsť papiere od VSE, že našiel iba od SPP. A vraj v SPP aj vo VSE už nie sú po voľbách majitelia nemci, čiže už sa nebude platiť zvlášť za plyn a zvlášť za elektriku, ale že sa bude platiť už len slovenskej firme, čiže EC. No a kvôli tomu, že už tie peniaze nebudú odchádzať preč zo slovenska ako doteraz, ale že ostanú v SLOVENSKÝCH bankách, tak kvôli tomu dostanú moji rodičia zľavu na plyn 7% a na elektrinu 5%.

Otec teraz na mňa zazerá, že som ho pripravil o lacnejší plyn aj elektrinu...:mee:
misoft
26.06.12,18:16
Dúfam, že si schmatol za golier a gate a vyšmaril von - šak on klamal, až sa mu od huby prášilo. A svojmu otcovi vysvetli, že títo miesto lacnejšej pýtajú poplatky za "konzultácie" a iné ****cie a zaviažu ho na 5 rokov a s vysokými sankciami, keby chcel ísť od nich preč.

Inak je to ich taktika - vrhnú sa na dôchodcov a starších, ktorí nemajú taký prehľad, čo sa deje - a majú ich - a potom len prídu problémy - pýta platbu starý dodávateľ i nový, no ten neurobil to čo sľúbil.
gogol99
27.06.12,11:06
Tak, tak...

tu je zdroj info, kto je najlacnejší a treba sa potom už prvých piatich pýtať, ktorý je s viazanosťou a ktorý je bez viazanosti:

elektrina
http://www.vyhodnaenergia.sk/

plyn
http://www.vyhodnaenergia.sk/plyn
huawei1
27.06.12,14:31
:)
Letko
03.07.12,03:46
misoft
03.07.12,14:41
To už je sila! Agenti z "teplou vodou" z EC sa už uchyľujú aj k takýmto podvodom. A EC im to vždy zožerie i s navijákom. To svedčí o jednom - EC len naháňa zákazníkov za každú cenu (i cez mŕtvoly!)
jahoszmsk
04.07.12,16:28
s EC to je ako s bývalou Európskou zdravotnou poisťovňou, tiež to tak bolo, že niekto prišiel (hm, dokonca z mojej rodiny) a presviedčal nás všetkých, že už bude len jedna zdravotná poisťovňa, Európska, lebo sme v Európskej Únii.
akože fakt na podvodníkov doplatia väčšinou iba Ficovoliči.
janka104
12.07.12,08:57
tak dnes mi prišlo že mám zaplať pokutu 100 eur, prišlo aj vám? čo teraz?
gogol99
12.07.12,12:05
Alebo konzultácia s právnikom, alebo zaplatiť.
spravodlivost
16.07.12,11:01
Pracoval som pre túto spoločnosť a už nechcem mať nič spoločné s ich podvodmi voči zákazníkom (či už ide o falšovanie podpisov na splnomocneniach, podivné faktúry), zamestnancom alebo daňovému úradu. Je to neprofesionálna, amatérska a pofidérna spoločnosť, ktorú riadi banda ludí, čo nemá naštudované základné zákonníky, BOZP a poniektorí sa tam nájdu aj bez maturity.. nič s nimi nepodpisovať, narobíte si len problémy..
antiEC
16.08.12,15:07
Mozem len suhlasit s nazorom "Spravodlivosti", v tejto pofidernej firme som pracoval/la aj ja a je to naozaj neunosne a nehorazne co sa tam deje a ako sa zaobchadza nie len so zakaznikmi ,ale aj so zamestnancami. Firmu vedu ludia co nemaju o sefovani ludom a ludskom pristupe ani len sajnu a to iste sa ukazuje aj pri jednani so zakaznikmi. Ved co mozte cakat,ked vsetci obchodni zastupcovia a ako oni ich nazyvaju externe obchodne firmy su kamarati z predchadzajucich spolocnych podvodnych kseftov.
Na vacsine zmluv su sfalsovane podpisy, pri uzatvarani zmluv zavadzaju ludi, rýchlim jednanim s prevazne starsimi ludmi sa snazia o rychly pospis zmluvy bez podania informacii. Cize ich heslo je: rychlo podpis a bez. Ked nepodpise zakaznik tak obchodny zastupca za neho,hlavne,ze ma faktury s potrebnymi udajmi od povodneho dodavatela.
Vlastne na co slova,staci ked si pozriete relaciu Obcan za dverami (STV),z archivu z 27.juna 2012 ,hned prva reportaz a vsetko vam bude jasne. :) skvely slovny prejav Vykonnej riaditelky vas urcite "nadchne".
trisestri
16.08.12,16:51
Mozem len suhlasit s nazorom "Spravodlivosti", v tejto pofidernej firme som pracoval/la aj ja a je to naozaj neunosne a nehorazne co sa tam deje a ako sa zaobchadza nie len so zakaznikmi ,ale aj so zamestnancami. Firmu vedu ludia co nemaju o sefovani ludom a ludskom pristupe ani len sajnu a to iste sa ukazuje aj pri jednani so zakaznikmi. Ved co mozte cakat,ked vsetci obchodni zastupcovia a ako oni ich nazyvaju externe obchodne firmy su kamarati z predchadzajucich spolocnych podvodnych kseftov.
Na vacsine zmluv su sfalsovane podpisy, pri uzatvarani zmluv zavadzaju ludi, rýchlim jednanim s prevazne starsimi ludmi sa snazia o rychly pospis zmluvy bez podania informacii. Cize ich heslo je: rychlo podpis a bez. Ked nepodpise zakaznik tak obchodny zastupca za neho,hlavne,ze ma faktury s potrebnymi udajmi od povodneho dodavatela.
Vlastne na co slova,staci ked si pozriete relaciu Obcan za dverami (STV),z archivu z 27.juna 2012 ,hned prva reportaz a vsetko vam bude jasne. :) skvely slovny prejav Vykonnej riaditelky vas urcite "nadchne".
vykonou riaditelkou nie je nahodou arogantna soplana Katarina Liptakova?-sklada telefon a absolutne odmieta komunikovat
trisestri
20.08.12,12:01
vazeny kto ma odvahu vypovedat aj pred kamerou,resp kto ma zle skusenosti z praktikami tejto firmy ci uz ako obcan alebo zamestnanec nech napise svoje skusenosti,zazitky a postrehy na email televizie ta3 alebo joj-zaujimaju sa o tuto problematiku,len ludia nejak nemaju odvahu sa im ozvat.
gogol99
30.08.12,15:40
Keď ste prehlasovali odberné miesto na seba, tak ste si mohli vybrať iného dodávateľa.

Urobte zmenu odberateľa na Vašu mamu a v tej súvislosti si vyberte nového dodávateľa. Bude to bez pokuty a hotovo. A máte od EC pokoj.
trisestri
07.09.12,11:23
gogol99
03.10.12,04:57
gusz
19.10.12,11:49
Dlhodobo som v zahranici a moja mama spravuje moje veci. So sposobom v predoslych komentaroch spomenutych podpisala zmluvu s EC, ale mojim menom. Pokial ja dokazem, ze v danej dobe som doma nebol a podpis je jednoznacne od mamy, mam sancu na "bezbolestne " zrusenie zmluvy ?
veronikasad
19.10.12,11:50
Dlhodobo som v zahranici a moja mama spravuje moje veci. So sposobom v predoslych komentaroch spomenutych podpisala zmluvu s EC, ale mojim menom. Pokial ja dokazem, ze v danej dobe som doma nebol a podpis je jednoznacne od mamy, mam sancu na "bezbolestne " zrusenie zmluvy ?
Kedy bola zmluva uzatvorená ?
Chobot
19.10.12,12:32
Dlhodobo som v zahranici a moja mama spravuje moje veci. So sposobom v predoslych komentaroch spomenutych podpisala zmluvu s EC, ale mojim menom. Pokial ja dokazem, ze v danej dobe som doma nebol a podpis je jednoznacne od mamy, mam sancu na "bezbolestne " zrusenie zmluvy ?

Ježiší, kedy už konečne začnú ľudia rozmýšľať a byť zodpovednými za svoje činy?

A čo chceš povedať? Že tvoja mama urobila podvod a zneužila tvoje osobné údaje? Kľudne ju udaj na polícii. Prečo chceš viniť tú spoločnosť (nie že by to neboli hajzlíci) veď tvoja mama mohla mať teoreticky od teba plnú moc. Aj uvádzaš, že vybavovala za teba veci. Ak niečo urobila zlé, tak by si mal viniť ju. Ak mala oprávnenie za teba podpisovať, tak to je rovnaké, ako keby si to ty podpísal. Ak nemala oprávnenie, tak je to z jej strany podvod.
trisestri
19.10.12,13:03
Ježiší, kedy už konečne začnú ľudia rozmýšľať a byť zodpovednými za svoje činy?


A čo chceš povedať? Že tvoja mama urobila podvod a zneužila tvoje osobné údaje? Kľudne ju udaj na polícii. Prečo chceš viniť tú spoločnosť (nie že by to neboli hajzlíci) veď tvoja mama mohla mať teoreticky od teba plnú moc. Aj uvádzaš, že vybavovala za teba veci. Ak niečo urobila zlé, tak by si mal viniť ju. Ak mala oprávnenie za teba podpisovať, tak to je rovnaké, ako keby si to ty podpísal. Ak nemala oprávnenie, tak je to z jej strany podvod.

preco by za to nemal mat zodpovednost ten ktory ju na to navadzal-tito hajzli su skoleny a presibany,ich praktikami je klamat,prekrucat,podvadzat-aku ma sancu asi stara neskusena zena v tychto veciach,ked ju oblafuju dobre preskoleny klamari a podvodnici?-dokial nebolo tychto podvodnikov,vzdy zastupca poistovne a ktokolvek overoval totoznost a pravomoc k uzatvoreniu predmetnej zmluvy a nie to zeby klamal ze je z inej institucie ako je ze, sa meni prijemca platby a desiatky inych fint na ziskanie podpisu-dokonca ak obcan nieco chce uzatvorit,tak pre kazdu blbost musi overovat uradne podpis,aj ked chce hospodarit na vlastnom a ma to v podielovom vlastnictve-ako ze taky hajzli mozu umyselne navadzat niekoho na to aby podpisali v niecom mene-trestne stihany by mali byt ty hajzlici dealeri,lebo oni umyselne a vedome navadzaju podpisovat ludi zmluvy cudzim menom,ludia ktory sa daju oklamat to robia v dobrej viere,bez umyslu niekoho oklamat a poskodit.
gusz
19.10.12,13:26
Kedy bola zmluva uzatvorená ?
Este niekedy v juni, alebo v maji.
gusz
19.10.12,13:37
Takze jezisi :
Keby si poriadne cital moj prispevok a trochu sa zamyslel co asi chcem, tak nevolas jeziska na pomoc, ale radsej si tisko.
Vobec nemam v umysle niekoho udavat, ba ani EC, predstav si.
Islo mi len o pravnicke info, ci je ta zmluva vobec platna, ked nie je dokazatelne mnou podpisana a organizacia nedisponuje ziadnym mojim poverenim inej osobe , zmluvu podpisat.
O podvod z jej strany by ani pravnicky neslo, kedze ziskanie podpisu bolo 1 z vyssie uvedenych sposobov, co je preukazatelne.
trisestri
19.10.12,17:02
Takze jezisi :
Keby si poriadne cital moj prispevok a trochu sa zamyslel co asi chcem, tak nevolas jeziska na pomoc, ale radsej si tisko.
Vobec nemam v umysle niekoho udavat, ba ani EC, predstav si.
Islo mi len o pravnicke info, ci je ta zmluva vobec platna, ked nie je dokazatelne mnou podpisana a organizacia nedisponuje ziadnym mojim poverenim inej osobe , zmluvu podpisat.
O podvod z jej strany by ani pravnicky neslo, kedze ziskanie podpisu bolo 1 z vyssie uvedenych sposobov, co je preukazatelne.

pravne je taka zmluva neplatna-ale problem je v tom ze EC neakceptuje nic a pravdebodobne by to muselo ist sudnou cestou,kde su nejake naklady na pravnika a dokazovanie a je to na dlhe lakte,stoji to nielen financie ale aj cas a nervy a na to ty hajzly vsadzaju.
zmluva by bola pravoplatna iba v pripade ak by mama mala prislusne splnomocnenie a podpisala ju svojim menom,zmuvy sa mozu podpisovat iba vlastnym menom,vynimku tvori iba pozbavenie svojpravnosti.
pravne riziko vidim v moznosti ze by mohli od tvojej mamy mohli vymahat sposobene skody ako naklady sudneho konania,administrativne naklady,poplatky,odmenu sprostredkovatela-zalezalo by ako by dopadli sudne konania,od zazemia a sikovnosti pravnikov-mama v ziadnom pripade nema trestnopravnu zodpovednost ale v pripade obciansko-pravneho konania je to komplikovanejsie ked predpokladam ze tam neboli svedkovia a bude to tvrdenie obchodneho zastupcu proti tvrdeniu vasej matky a pochybujem ze zastupca prizna natlak alebo navadzanie na podpis.
trisestri
18.12.12,11:10