Zavrieť

Porady

EC - Energeticke Centrum - co su zac ?

... nedavno ku nam zazvonil, ze ponuka zlavu na elektricku energiu, nasledne chcel vidiet zmluvu ktoru mame .. kukam nanho, ze naco vam je zmluva ? ze aky mame odber .. potom rozmyslam, ze ked ponuka zlavu 5-7% a nevie aky mame odber, ako vie ze kolko bude zlava ? .. a uz vytahoval nejake papiere ze podpisat zmluvu, tak som ho stopol ze ked nieco tak pridem na pobocku, urcite nic nechcem .. dal mi nejaky cennik a ked som vosiel dnu, som zistil ze to nie je ZSE ale nejake EC.

takze bacha ludia, maju prejav ako keby boli sucasny dodavatel teda ZSE ale nie su - mam dojem, ze je to kvoli nabudeniu doveryhodnosti ze clovek vytiahne zmluvu ... a kedze maju takuto formu prezentacia, uz len z toho titulu nechcem od nich nic ! .. mate aj vy skusenosti s nimi ?
navyse, ako kazdy odrbavac, povie meno a nazov firmy tak rychlo ze ani na druhe opytanie clovek nevie co povedal .. (tuto by som pouzil par nadavok, bo mi je luto tych naivnych dochodcov, ktori v dobrej viere ukazu a podpisu vsetko)

btw: hlavna stranka im nefunguje a uz to nie je doveryhodne ze menia len tak webstranku / y ..
Usporiadat
galloman78 galloman78

galloman78 je offline (nepripojený) galloman78

Zaujimave ze mas take stanovisko, skusil som si zavolat na infolinku a tam mi potvrdili to co som pisal. Davnejsie sme robili prepis a tiez som nic take nepotreboval. Mozno to je iba o tom, aky ich zamestnanec ti odpise a co si mysli on ) Ako stare mas to ich vyjadrenie?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

k zmene odberatela nepotrebuješ žiadny list vlastníctva, chcel by som vidieť to stanovisko.....pred mesiacom to akurát riešili v palbe a hovorce zse to jasne povedal.....
0 0
kamen18 kamen18

kamen18 je offline (nepripojený) kamen18

Dobrý deň, mňa zatiaľ EC neoslovoli, ale ma oslovili ZSE EoN aby som podpísal dodatok na zľavu na elektrinu, tam ma zaráža len to, že robia časový nátlak, že zmluvu môžem podpísať len do 20 dní od podpisu ZSE. Ponúkajú mi aj dodávku plynu so zľavou, ale tiež sa mi to nepozdáva. Máte niekto skúsenosti s týmito produktami, ktoré ponúka ZSE? A ešte jeden návrh-otázka : Prečo novovznikajúce firmy, alebo staré monopolné sa už konečne nepustia do ponuky energií formou kreditu, tak ako je to v niektorých vyspelých krajinách? Je jasné, že na to prostriedky určite majú. No myslím si, že forma preddavkov im zaručuje pohodlne využívať naše finančné prostriedky a toho sa veru tak ľahko nechcú vzdať.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

kamen18 Pozri príspevok
Dobrý deň, mňa zatiaľ EC neoslovoli, ale ma oslovili ZSE EoN aby som podpísal dodatok na zľavu na elektrinu, tam ma zaráža len to, že robia časový nátlak, že zmluvu môžem podpísať len do 20 dní od podpisu ZSE. Ponúkajú mi aj dodávku plynu so zľavou, ale tiež sa mi to nepozdáva. Máte niekto skúsenosti s týmito produktami, ktoré ponúka ZSE? A ešte jeden návrh-otázka : Prečo novovznikajúce firmy, alebo staré monopolné sa už konečne nepustia do ponuky energií formou kreditu, tak ako je to v niektorých vyspelých krajinách? Je jasné, že na to prostriedky určite majú. No myslím si, že forma preddavkov im zaručuje pohodlne využívať naše finančné prostriedky a toho sa veru tak ľahko nechcú vzdať.
U nás dnes bola pani s ponukou, len ešte neviem, či je to energetické centrum, alebo Stredoslovenská energetika - tak sa predstavila
písala som to tu http://www.porada.sk/t178650-energet...ml#post2073908
1 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

kamen18 Pozri príspevok
...A ešte jeden návrh-otázka : Prečo novovznikajúce firmy, alebo staré monopolné sa už konečne nepustia do ponuky energií formou kreditu, tak ako je to v niektorých vyspelých krajinách? Je jasné, že na to prostriedky určite majú. No myslím si, že forma preddavkov im zaručuje pohodlne využívať naše finančné prostriedky a toho sa veru tak ľahko nechcú vzdať.
Tu je to lahka odpoved. Podla vyjadreni distribucky elektrarni to znamena vymenu elektromerov za novsie a teda aj drahsie typy... V plyne bude ta ista situacia a potom este jedna vec. Naklady na odberatelov vyvolanu vymenu meradla za meradlo schopne odratat kredit by si znasal sam odberatel..
Dalsia vec je, ze by pravdepodobne by bolo treba uhravit aj nejake pravne predpisy a technicke normy umoznujuce takyto kreditny system platenia a do toho sa v tomto state teraz nikomu nechce, ked stary system funguje a na distribucky v tomto smere nie je vyvijany tlak... Tiez by sa mi pacilo mat napr na chalupe plynomer, kde by som si zaplatil nejakou kartou za plyn iba za to co spotrebujem.. Zial u nas je to este v nedohladne...
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

kamen18 Pozri príspevok
Dobrý deň, mňa zatiaľ EC neoslovoli, ale ma oslovili ZSE EoN aby som podpísal dodatok na zľavu na elektrinu, tam ma zaráža len to, že robia časový nátlak, že zmluvu môžem podpísať len do 20 dní od podpisu ZSE. Ponúkajú mi aj dodávku plynu so zľavou, ale tiež sa mi to nepozdáva. Máte niekto skúsenosti s týmito produktami, ktoré ponúka ZSE? A ešte jeden návrh-otázka : Prečo novovznikajúce firmy, alebo staré monopolné sa už konečne nepustia do ponuky energií formou kreditu, tak ako je to v niektorých vyspelých krajinách? Je jasné, že na to prostriedky určite majú. No myslím si, že forma preddavkov im zaručuje pohodlne využívať naše finančné prostriedky a toho sa veru tak ľahko nechcú vzdať.
Dodávatelia majú dosť neplatičov, ktorých úverujú. Okrem toho domácnosti nie sú v zahraničí chráneným odberateľom, ako je to tu. V zahraničí neschvaľuje ceny ich "URSO", ceny si stanovujú sami dodávatelia.
0 0
iva66 iva66

iva66 je offline (nepripojený) iva66

Prosim o radu......zamestnanec EC podvodom odo mna ziskal podpis na zmluvu,aj ked som mu oznamila,ze som uz podpisala zmluvu na dva roky s VSE,tak tvrdil,ze on je ich pracovnik a treba to znovu,lenze po case som zistila,ze to bol podvod,tak som poslala zrusenie zmluvy z tychto dovodov.ale uz ju neakceptovali,ale VSE to vybavila za mna,lenze EC odo mna pyta 100 eur za nedodrzanie zmluvnych podmienok,vie mi niekto poradit ako postupovat?...mam aj svedkov,ktori by dosvecia tento podvod,lebo aj oni naleteli a tiez dopadli ako ja-dakujem
0 0
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

Aj mňa takto oklamali, a teraz poslali list,že dajú pokutu, myslím, že je nás oveľa viac, neviem čo s tým, mali by sme sa nejako spojiť a žalovať ich, čo budete robiť?
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Podnet na obchodnú inšpekciu, podnet na energetickú inšpekciu, podnet na verejného ochrancu práv. Trestné oznámenie, žaloba. A pevné nervy.
0 0
erika647 erika647

erika647 je offline (nepripojený) erika647

Dobry vecer aj ja som bola oklamana EC .Predstavil sa ako pracovnik VSE a ja som mu podpisala zmluvu na 5 rokov.Uz 6 mesiacov sa nimi natahujem a uz teraz cakam ze mi pride sek na zaplatenie pokuty.Chcem Vam len povedat ze asi vam nikde nepomozu .Obratila som sa na SOI, Energ. inspekciu ale oni s nimi nechcu nic riesit.
0 0
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

Aj ja som im písala, aj na VSE, tam mi povedali,že to aj oni riešia, kým nie je pokuta tak dobre
0 0
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

toto mi napísali:zo strany VSE vznesená námietka proti zmene dodávateľa. Dovoľte nám informovať Vás, že list, ktorý ste dostali od Energetického centra, považujeme za informačný a obsahovo nie za výzvu na zaplatenie zmluvnej pokuty 100 €.
0 0
rekes rekes

rekes je offline (nepripojený) rekes

Dobry den mili poradaci. Mam takyto problem: Po kupe bytu v ktorom byvam asi pol roka som poslal ziadost aj s aktualnym stavom elektriky na Energeticke centrum a.s aby prepisali elektriku z byvaleho majitela na mna este v januari tohto roka. Dodnes ju vsak na mna neboli schopny prepisat. Volal som tam uz aspon 30x a stale nic. Teraz ma vsak pekne povedane poriadne "prekvapili". Vyhrazaju sa mi totiz ze ma odpoja!!! Preco? No lebo sa neplati. Byvaly majitel tu uz nebyva a tak samozrejme neplati lebo stav bol odpisany k januaru ale ja vsak u EC a.s ich vinou nemam este schvalenu zmluvu teda ani vysku platby ani cislo uctu kde mam peniaze posielat. Tak mudrci z EC vymysleli, ze mam peniaze poslat na ucet predoslej majitelky! To v praxi pre mna znamena ze ked bol stav elektriky napisany v ziadosti v januari a ja od januara posielam peniaze na ucet byvalej majitelky tak ona sa bude tesit z preplatkov a ja budem mat nezaplatenu elektriku od januara a budem ju musiet zapalatit znova. Ked som tymto argumentoval s ich operatorom tak mi jednoducho s kludom povedal ze to sice chapu a mam pravdu ze tie peniaze uz neuvidim ale ked to nevyplatim tak ma odpoja! Skoro som odpadol od takej drzosti ale poslal som peniaze aspon za dva mesiace na byvalu majitelku. Mam vyplatit aj dalsie peniaze a tym sa zmierit s nenormalnymi praktikami EC a.s alebo ako mam postupovat? Poslal som uz staznost na Statnu energeticku inspekciu ale neviem kedy to zacnu riesit. Dakujem Vam velmi pekne za kazdu radu a zaroven varujem pred touto spolocnostou
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Nemal si pravo odoberat energiu, kym si ty sam nemal uzatvorenu zmluvu o odbere elektrickej energie. Konal si nezakonne. Ty si odoberal elektricku energiu na ucet tretej osoby. To, ze energeticke centrum nebolo schopne s tebou uzatvorit novu zmluvu je sice ich nezakonne konanie, avsak toto ta neopravnovalo k nezakonnemu odberu elektrickej energie. Neexistuje nic ako prepis zmluvy. Oni musia s tebou uzatvorit novu zmluvu. Moznostuzatvorit novu zmluvu nie je limitovana tym ci uz predosly majitel svoju zmluvu ukoncil, alebo nie. Ty si k tomu mohol ist aj k inemu dodavatelovi elektrickej energie. Nie si nijako viazany na energeticke centrum. Energeticke centrum nema pravo podmienovat uzavorenie zmluvy s tebou tym, ze musia byt vysporiadane nedoplatky predosleho majitela, bez ohladu na to ci si tie nedoplatky sposobil predosly majitel sam, alebo ci si ich sposobil ty. Ty si sa svojim konanim nezakonne obohatil a si povinny toto nezakonne obohatenie vydat.

Takze odporucany postup: Ziskaj od energetickeho centra potrebne udaje na platbu na ucet povodneho majitela tak, aby si vyrovnal bezdovodne obohatenie, ktore si sposobil. Chod na energeticke centrum a poziadaj o uzatvorenie novej zmluvy o odbere elektrickej energie. Na to nepotrebujes aby bola zmluva predosleho majitela ukoncena. A bude.
0 0
rekes rekes

rekes je offline (nepripojený) rekes

Aj ja mam s tymito dementmi takuto skusenost: Po kupe bytu v ktorom byvam asi pol roka som poslal ziadost aj s aktualnym stavom elektriky na Energeticke centrum a.s aby prepisali elektriku z byvaleho majitela na mna este v januari tohto roka. Dodnes ju vsak na mna neboli schopny prepisat. Volal som tam uz aspon 30x a stale nic. Teraz ma vsak pekne povedane poriadne "prekvapili". Vyhrazaju sa mi totiz ze ma odpoja!!! Preco? No lebo sa neplati. Byvaly majitel tu uz nebyva a tak samozrejme neplati lebo stav bol odpisany k januaru ale ja vsak u EC a.s ich vinou nemam este schvalenu zmluvu teda ani vysku platby ani cislo uctu kde mam peniaze posielat. Tak mudrci z EC vymysleli, ze mam peniaze poslat na ucet predoslej majitelky! To v praxi pre mna znamena ze ked bol stav elektriky napisany v ziadosti v januari a ja od januara posielam peniaze na ucet byvalej majitelky tak ona sa bude tesit z preplatkov a ja budem mat nezaplatenu elektriku od januara a budem ju musiet zapalatit znova. Ked som tymto argumentoval s ich operatorom tak mi jednoducho s kludom povedal ze to sice chapu a mam pravdu ze tie peniaze uz neuvidim ale ked to nevyplatim tak ma odpoja! Skoro som odpadol od takej drzosti ale poslal som peniaze aspon za dva mesiace na byvalu majitelku. Uvidim co bude dalej dufam ze tieto prispevky si precita cim viac ludi a budu tychto arogantnych hajzlov ignorovat as kym neskrachuju...
0 0
rekes rekes

rekes je offline (nepripojený) rekes

Aha no tak to ti dakujem pekne. takze ja si kupim byt podam ziadost o zmenu odberatela a potom mam vypnut istic a svietit svieckami kym mi raci debilna EC a.s poslat zmluvu? to hadam nemyslis vazne... ked mi ju poslu o rok tak budem rok bez elektriky? EC to nema vobec zvladnute je to banda arogantnych hajzlov a klamarov ...cislo uctu som od nich pytal uz X krat stale mi hovoria ze mam posielat peniaze na byvalu majitelku... ako je mozne ze elektrika v KE je prepisana doslova z minuty na minutu staci zavolat do VSE byvali majitel povie stav elektromeru novy majitel zopakuje ten isty stav VSE behom par dni posle zmluvy a je vsetko o.k. ja som splnil vsetky ich podmienky oni maju vo svojich podmienkach ze zmluva na noveho majitela ma byt myslim do 30 dni to prekrocili uz o skoro o 4 mesiace a nezakonne sa obohacuju jedine oni maju ma na haku ale hlavne ze sa plati...tato tvoje reakcia ma vytocila sorry ked mas pravdu tak ju mas ale je to poriadne na hlavu
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Ved chod do VSE, a.s. Ty nie si viazany na toho isteho dodavatela ako mal povodny majitel.
Ono v zasade ak chces poslat peniaze za povodneho majitela, tak cislo ich uctu najdes na ich webe a ako variabilny symbol pouzi cislo elektromera. Ich system to na zaklade toho sparuje.
Alebo nevies sa skontaktovat s predoslym majitelom, ze ake mal cislo odberneho miesta?
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Keď Vás odpoja, tak odpoja koho? Odpoja bývalého majiteľa.

No a keď bude bývalá majiteľka odpojená, tak sa pripojíte Vy u iného dodávateľa a budete mať u iného dodávateľa zmluvu bez viazanosti.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Rekes - prečo zakladáš nové vlákno, keď už to isté riešiš v sekcii domácnosť?
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Prišiel som dnes k rodičom a tam za stolom sedí jeden pán a všetci spoluv družnej debate. A hneď ten pán na mňa, že môj otec nevie nájsť papiere od VSE, že našiel iba od SPP. A vraj v SPP aj vo VSE už nie sú po voľbách majitelia nemci, čiže už sa nebude platiť zvlášť za plyn a zvlášť za elektriku, ale že sa bude platiť už len slovenskej firme, čiže EC. No a kvôli tomu, že už tie peniaze nebudú odchádzať preč zo slovenska ako doteraz, ale že ostanú v SLOVENSKÝCH bankách, tak kvôli tomu dostanú moji rodičia zľavu na plyn 7% a na elektrinu 5%.

Otec teraz na mňa zazerá, že som ho pripravil o lacnejší plyn aj elektrinu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať