Zavrieť

Porady

EC - Energeticke Centrum - co su zac ?

... nedavno ku nam zazvonil, ze ponuka zlavu na elektricku energiu, nasledne chcel vidiet zmluvu ktoru mame .. kukam nanho, ze naco vam je zmluva ? ze aky mame odber .. potom rozmyslam, ze ked ponuka zlavu 5-7% a nevie aky mame odber, ako vie ze kolko bude zlava ? .. a uz vytahoval nejake papiere ze podpisat zmluvu, tak som ho stopol ze ked nieco tak pridem na pobocku, urcite nic nechcem .. dal mi nejaky cennik a ked som vosiel dnu, som zistil ze to nie je ZSE ale nejake EC.

takze bacha ludia, maju prejav ako keby boli sucasny dodavatel teda ZSE ale nie su - mam dojem, ze je to kvoli nabudeniu doveryhodnosti ze clovek vytiahne zmluvu ... a kedze maju takuto formu prezentacia, uz len z toho titulu nechcem od nich nic ! .. mate aj vy skusenosti s nimi ?
navyse, ako kazdy odrbavac, povie meno a nazov firmy tak rychlo ze ani na druhe opytanie clovek nevie co povedal .. (tuto by som pouzil par nadavok, bo mi je luto tych naivnych dochodcov, ktori v dobrej viere ukazu a podpisu vsetko)

btw: hlavna stranka im nefunguje a uz to nie je doveryhodne ze menia len tak webstranku / y ..
Usporiadat
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

pavol36 Pozri príspevok
Pre janka104

Prepáčte, ale nadá mi nereagovať - opäť sme s informáciami o kúsok ďalej. Začalo to nedávno Vašim prvým tvrdením, že Vás podviedli. Niekto neidentifikovaný. A zrazu sa z toho vyvrbí Váš známy... Nemám slov.
Musí to byť veľmi dobrý známy, ktorý Vám dá bez mihnutia oka podpísať zmluvu, ktorú Vám ani poriadne nevysvetlí a Vy si ju ani poriadne neprečítate... Takisto nemám slov.
Tak never známemu? No tak verte. A ak Vám ďalší známy o nejaký čas príde dať na podpis nejaké papiere, u ktorých až neskôr zistíte, že ste mu na základe nich darovala Vašu nehnuteľnosť, kto za tým bude potom? Opäť nemám slov. Alebo mám - žeby za tým bola aj Vaša naivita? Občas treba hľadať chybu aj v sebe samom...

Trošku mi to tu začína pripomínať tú milú reklamu, kde jedna pani v bahennom kúpeli rozhorčene hovorí - to tu už nikto nič negarantuje? Bohužiaľ, negarantuje. A na záver ešte veta, ktorú povedal pred nejakými pätnástimi rokmi jeden starší pán s fľakom na plešine asi 1000 km na východ od nás - dôveruj, ale preveruj.
no vy tu píšete akoby som bola podvedená len je a je nás tisíc a možno viac, prepáčte ale nerobte zo mňa hlúpu, ak boli podvedený aj tí ktorí to predávali,tak asi nie som taká blbá,,,
0 0
janka104 janka104

janka104 je offline (nepripojený) janka104

VSE a SPP vedeli o tom,že mám podpísanú zmluvu s EC a napriek tomu mi dali podpísať ten dodatok, a nielen mne ale je nás viac, oni to urobili v práve?
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre janka104

Ja z Vás nerobím hlúpu, ani to netvrdím. Ja som Vám napísal, že ste naivná. A to je veľký rozdiel.

A čo sa týka toho, že Vám VSE a SPP dali podpísať ten dodatok, napriek tomu, že vedeli o Vašej podpísanej zmluve s EC - preboha, uvedomte si jednu vec - ani VSE, ani SPP nie sú charita. Sú to firmy, ktoré sa trhovo správajú. A prečo by mali prísť o zákazníka, keď nemusia? Či to urobili v práve? Nútili Vás k podpisu dodatku? Mučili Vás, držali Vám pištoľ pri hlave? Nemyslím. Vy sama ste ten dodatok podpísala. Z vlastnej vôle.
A pokiaľ viem, väčšina týchto veľkých dodávateľov napíše, resp. povie zákazníkovi takú vetu alebo formuláciu - že neručia za to, že Vám EC zmluvnú pokutu neudelí. Im je to srdečne jedno, oni tú pokutu za Vás platiť nebudú.

Prosím, uvedomte si, že žijete v dobe, v ktorej Vám nikto nikdy nič zadarmo nedá. A ak Vám niekto niečo také sľúbi, tak to bude na 99 percent jeden veľký odrb.
0 0
Milan Vida Milan Vida

Milan Vida je offline (nepripojený) Milan Vida

EC sú obyčajný klamári my sme podpísali zmluvu ktorá nám skončila 2.11.2011.V oktobri sme sa sťahovali a nechcú nám akceptovať stav elektromera ktorý sme im nahlásili,že 2 mesačnú výpovednú lehotu čo nieje nikde v zmluve uvedené.Všade je to normálne že ked sa človek sťahuj nahlási odpočty a všetko je vybavené a už sa čaká len na vyučtovanie u týchto haj...v to neplatí.Toho chudáka čo bol u nás keby ho stretnem mu odtrhnem hlavu.Od novembra sa skúšame s nimi spojiť ale bezvýsledne, neodpovedajú na maili a ked sa dovoláme ne zákaznícku linku tak ten chudák čo to zdvihne potom čo nevie odpovedať na moje otázky a sám sa dopletie zloží telefon.Jasné ked sa tam dovolám a poviem čo chcem riešiť zostane zase ticho a zloží telefon.A ešte perlička žiadny elektromer nedali ale tento moj ktorý bol namontovaný zo ZSE chceli zobrať že to je ich.Takže si dávajte pozor a ked príde niekto s EC vyrazte s ním dvere.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre Milan Vida

Odporúčam Vám to rozdýchať, viem, že máte nervy, ale:

Ak Vám zmluva skončila dňa 2.11.2011, predpokladám, že ste mal zmluvu uzatvorenú na dobu neurčitú. Ak je tomu tak, potom majú na EC bohužiaľ pravdu, pretože podľa vtedy platného nariadenia vlády SR č. 317/2007, ktorým sa ustanovujú pravidlá pre fungovanie trhu s elektrinou ak je zmluva o dodávke elektriny alebo zmluva o združenej dodávke elektriny uzatvorená na neurčitý čas, výpovedná lehota je dva mesiace a začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení písomnej výpovede a skončí sa uplynutím posledného dňa príslušného kalendárneho mesiaca (§ 8 ods. 11).
Alebo druhá možnosť, podľa všeobecne obchodných podmienok EC urobiť návrh na ukončenie zmluvy dohodu z dôvodu zmeny miesta bydliska.

Stav elektromera je lepšie si dať odčítať prevádzkovateľovi distribučnej sústavy, ktorý s tým problém nemá a potom nie sú žiadne problémy s verifikáciou údajov.

EC nie je majiteľom elektromera, takisto majiteľom nie je ani ZSE. Toto sú dodávatelia. Elektromer je majetkom distribučnej spoločnosti, čo je v tomto prípade ZSE-distribúcia. Dodávateľ nemá právo Vám siahnuť na elektromer. Preto by som túto skutočnosť byť Vami nahlásil distribútorovi a takisto štátnej energetickej inšpekcii.
0 0
Milan Vida Milan Vida

Milan Vida je offline (nepripojený) Milan Vida

Zmluva bola uzavretá na do určitú takže žiadna výpovedná lehota.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre Milan Vida

Takže v tom prípade zmluva môže byť ukončená vzájomnou dohodu účastníkov. Ak doložíte, že ukončujete odber energií v odbernom mieste z dôvodu zmeny bydliska, prevodu nehnuteľnosti a pod. V zásade by v takomto prípade nemalo robiť EC obštrukcie, je však pravdou, že nie je ustanovená žiadna lehota na uzatvorenie dohody.
Upozornil ste ich písomne na skutočnosť, že bola zmluva uzavretá na dobu určitú a teda nemôžu postupovať podľa § 8 ods. 11 N V SR č. 317/2007 Z.z.? V akom časovom predstihu ste im zaslal návrh na ukončenie zmluvy dohodou?
0 0
gogol99 gogol99

gogol99 je offline (nepripojený) gogol99

Zákon o energetike, § 20, ods. 1, písm b.
Zákon o energetike, § 65, ods. 1.
0 0
jankasipka jankasipka

jankasipka je offline (nepripojený) jankasipka

Prajem pekný deň p. Haliaková,
už sa vám podarilo nájsť niekoho reálneho, čo vám povedal viac o tejto spoločnosti? Ak áno, kde by som si mohla prečítať vaše "zistenia"?
S pozdravom
Jana
Naposledy upravil jankasipka : 23.02.12 at 08:41
0 0
Machana Machana

Machana je offline (nepripojený) Machana

Podpísala som zmluvu z EC. Pri vedomý, bez nátlaku. Nejdem ju zrušiť! A čo?? To sa mám teraz cítiť akoby som podpísala zmluvu s diablom, alebo spáchala nejaký závažný zločin? Aj poisťovňu na auto som si vybrala s viac možností, aj TV príjem a veľa iných vecí. Všade hľadám alternatívy. Vy nie? Nuž, konkurencia! Keby EC vsadilo na masívnu, drahú kampaň v médiách, asi by teraz nemuselo čeliť takej veľkej kritike zo všetkých strán. Uznávam, že medzi tzv.podomovými predajcami sa nájdu špekulanti, ale to neznamená, že celé EC sú podvodníci. Nie, nerobím pre EC, ale už som znechutená monopolmi. Beda tomu, kto im chce konkurovať! To je košer, že ZSE posielajú ľuďom už vypísané žiadosti na zrušenie zmluvy s EC, ktoré stačí len podpísať a poslať? Sorry, že som si dovolila vstúpiť do vašej diskusie s takýmto názorom. Teraz čakám, ako sa do mňa pustíte.
0 0
zorino11 zorino11

zorino11 je offline (nepripojený) zorino11

Obhajcovia EC spamätajte sa!
Chcem upozorniť na firmu Energetické centrum. Jej nekalé praktiky naberajú na obrátkach, ale teraz to už hraničí s trestným činom. Všetci dobre vieme ako uzatvárajú zmluvy, o tom písať nechcem. Ale ako by už to nestačilo. Teraz sa mi dostali do rúk dve splnomocnenia pre úkony spojené s procesom zmeny dodávateľa elektriny pre túto firmu. A na oboch sú SFALŠOVANÉ PODPISY! Splnomocnitelia ich údajne mali podpísať už v septembri 2011 ale oni ako splnomocnenci na ne dali dátum podpisu 25.1.2012! A plná moc im bola písomne odobratá v decembri 2011.A títo podvedení ľudia videli až teraz tieto tlačivá prvýkrát v živote a už boli použité 2x len s inými dátumami. TAK TOTO JE UŽ PODVOD AKO VYŠITÝ! Za toto by už mali pykať aj trestoprávne.
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre machana

A si predstav, že do teba ten kameň nehodím... Aj ja som podpísal s EC, aj som si sám vybral PZP aj HP, aj poskytovateľa internetu aj iné veci. Ani ja nemám rád monopoly. Ale nemám rád ani EC. Ich profesionalita je totiž na dosť nízkej úrovni. Ich platobný príkaz, kde som mal zálohu na elektrickú energiu zvýšenú cca o 1800 % (slovom jedentisíc osemsto percent) na mesiac som síce v pohode vyreklamoval v reklamačnom konaní a teraz je to už ok - ale takéto veci by sa jednoducho stávať nemali. Úroveň infolinky na bode mrazu (inak, porovnateľná s infolinkou SSE, aby som bol objektívny). Ale vnímam, analyzujem, čítam, googlujem. A pri najbližšej možnej príležitosti zaradím spiatočku a pôjdem od nich preč. Legálne, v súlade s ich VOP. A ak mi nebodaj budú dlhovať na preplatkoch čo len 1 euro, roznesiem ich po súdoch. Viem, ako na to, a mám aj na prípadné prevádzkové náklady s tým súvisiace. Takže o seba sa nebojím.
Je mi len ľúto tých mnohých dôchodcov, ktorým tí hajzli podomoví predajcovia (je pravdou, že to nie sú zamestnanci EC, ale externisti) nanútili "super výhodné" zmluvy aj s benefitmi, prípadne to za nich aj popodpisovali a tí ľudia sú teraz v riadnej r..i. Ich úroveň myslenia a právne vedomie už nestíha držať krok s takýmito žralokmi a títo ľudia mnohokrát nemajú ako pokryť svoje základné životné potreby, nieto ešte surfovať po nete a zisťovať informácie o EC a študovať ich VOP, ktoré sú písané písmom veľkosti 1.
Holt, sa mi zdá, že sme sa všetci narodili do zlej doby...
1 0
Clever888 Clever888

Clever888 je offline (nepripojený) Clever888

pavol36 Pozri príspevok
Pre machana

A si predstav, že do teba ten kameň nehodím... Aj ja som podpísal s EC, aj som si sám vybral PZP aj HP, aj poskytovateľa internetu aj iné veci. Ani ja nemám rád monopoly. Ale nemám rád ani EC. Ich profesionalita je totiž na dosť nízkej úrovni. Ich platobný príkaz, kde som mal zálohu na elektrickú energiu zvýšenú cca o 1800 % (slovom jedentisíc osemsto percent) na mesiac som síce v pohode vyreklamoval v reklamačnom konaní a teraz je to už ok - ale takéto veci by sa jednoducho stávať nemali. Úroveň infolinky na bode mrazu (inak, porovnateľná s infolinkou SSE, aby som bol objektívny). Ale vnímam, analyzujem, čítam, googlujem. A pri najbližšej možnej príležitosti zaradím spiatočku a pôjdem od nich preč. Legálne, v súlade s ich VOP. A ak mi nebodaj budú dlhovať na preplatkoch čo len 1 euro, roznesiem ich po súdoch. Viem, ako na to, a mám aj na prípadné prevádzkové náklady s tým súvisiace. Takže o seba sa nebojím.
Je mi len ľúto tých mnohých dôchodcov, ktorým tí hajzli podomoví predajcovia (je pravdou, že to nie sú zamestnanci EC, ale externisti) nanútili "super výhodné" zmluvy aj s benefitmi, prípadne to za nich aj popodpisovali a tí ľudia sú teraz v riadnej r..i. Ich úroveň myslenia a právne vedomie už nestíha držať krok s takýmito žralokmi a títo ľudia mnohokrát nemajú ako pokryť svoje základné životné potreby, nieto ešte surfovať po nete a zisťovať informácie o EC a študovať ich VOP, ktoré sú písané písmom veľkosti 1.
Holt, sa mi zdá, že sme sa všetci narodili do zlej doby...
Pavol36 - inak ma prekvapuje, ze si odberatel EC... rozumiem, ze tvoja nespokojnost ma realne opodstatnenie... preco si od nich neodisiel? ved naposledy bola moznost teraz pri zmene ich cennika a vop... ci si ich este radsej testnes, ci sa polepsia :-)?
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre Clever

Keby bolo po mojom, žiadne EC neriešim. Ale moja drahá sa rozhodla ušetriť, keď som nebol doma. Takže asi tak
Neodišiel som preto, lebo by som nemal zhodný termín na opustenie EC aj pre elektriku aj pre plyn. Zmenu dodávateľa nám urobili k 1.1. a plyn sa dá meniť najskôr po pol roku. V januári som v EC riešil jednu reklamáciu, ktorá mi dopadla úspešne a čo sa platieb týka, sú približne rovnaké, ako som platil u SSE.
A priznám, prvý štvrťrok som pracovne tak vyťažený, že by som sa tomuto nemohol venovať naplno. Takže ak odídem, tak aj od elektriny aj plynu naraz, predpokladám, že k 1.1 budúceho roka.
0 0
Machana Machana

Machana je offline (nepripojený) Machana

pavol36 Pozri príspevok
Pre Clever

Keby bolo po mojom, žiadne EC neriešim. Ale moja drahá sa rozhodla ušetriť, keď som nebol doma. Takže asi tak
Neodišiel som preto, lebo by som nemal zhodný termín na opustenie EC aj pre elektriku aj pre plyn. Zmenu dodávateľa nám urobili k 1.1. a plyn sa dá meniť najskôr po pol roku. V januári som v EC riešil jednu reklamáciu, ktorá mi dopadla úspešne a čo sa platieb týka, sú približne rovnaké, ako som platil u SSE.
A priznám, prvý štvrťrok som pracovne tak vyťažený, že by som sa tomuto nemohol venovať naplno. Takže ak odídem, tak aj od elektriny aj plynu naraz, predpokladám, že k 1.1 budúceho roka.
Odídeš, aj keď nebudú žiadne problémy a budeš spokojný?
0 0
pavol36 pavol36

pavol36 je offline (nepripojený) pavol36

Pre Machana

Predpokladám, že úroveň spokojnosti otestuje u EC spôsob vyplácania preplatkov za rok 2012. Uvidíme, ako sa k tomu postavia. To bude test spokojnosti alebo nespokojnosti. Ak to bude korektné a nie naťahujúce sa ako guma, možno aj ostanem. Ak to bude naťahovačka s dohrou na súde, balím sa preč.
Ale ak odídem, moc nepredpokladám, že sa vrátim k SSE. Skôr nejaký alternatívny, ale seriózny dodávateľ. Holt, je na to ešte rok času, takže sa nechám prekvapiť.
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

Zdravím, mam taky problém s EC, vlastníme dom v ktorom ma doživotné právo jedná pani dom momentálne moc nevyužívame takže ho má ta pani len sama pre seba. Od tohto roku sme chceli prepísať všetky prípojky na nás pretože doposiaľ boli na tú pani len pri zisťovaní sme prišli na to že ona podpísala zmluvu s EC na dodávku plynu a elektriny bez nášho súhlasu. Písal som im mail že ako je možné že podpisujú zmluvu s osobou ktorá nevlastní dom. Samozrejme mi odpísali citujem "v prípade podpisu zmluvy s našou spoločnosťou osoba, ktorá podpisuje zmluvu nemusí byť vlastníkom nehnuteľnosti." to znamená že oni nepotrebujú ani splnomocnenie na podpis zmluvy? Nevie niekto či nie je nejaký zákon ktorý práve toto rieši nejaké zmluvy a splnomocnenie. Pochybujem že môžu zákonne podpisovať s kde kým zmluvu o dodávke a pritom nemusí byť ani vlastník.
0 0
galloman78 galloman78

galloman78 je offline (nepripojený) galloman78

Je to tak. Dolezite je to na koho je pisana elektrina a plyn. Nema to absolutne nic spolocne s majitelom nehnutelnosti. To iste by ti povedali aj v zse, sse, vse. Pokial im dolozila vsetky potrebne dokumenty (faktura kde je jasne uvedene ze je to na nu evidovane u distribucky) tak nie je co riesit. Odporucam si spravit potom u nich prepis na vas nech mate vsetko v poriadku. Pozrite si cenniky. Ja som si ich pozrel, su lacnejsi ako kazdy iny alternativny dodavatel, takze mozete byt vklude.
0 0
galloman78 galloman78

galloman78 je offline (nepripojený) galloman78

Susedovi sa stalo ze uz mu od nich prisiel na ucet preplatok a este mu ani posta nestihla dorucit fakturu domov ) Dajte vediet ako to bolo u vas. Ja cakam teraz na prepis.
0 0
command command

command je offline (nepripojený) command

galloman78 vobec to tak nie je mam stanovisko od zse a spp a k akejkolvek zmene potrebuju list vlastnictva alebo aspon splnomocnenie od vlastnika. Tak ci tak pojdem asi dat na Energeticke centrum trestne oznamenie a bude.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať