korela
08.07.14,17:41
Neuizitocne a tolko som sa s tym narobila. Hm...dufam, ze si to aspon precital bodovac !!:
Holka - nerieš! Zakrič si - JUPÍÍÍ - mínusku som dostala......:D

Vari som aj tebe dal ?
Neviem - nepátram - mám to v paži......:D
Keďže išlo o odpoveď na moju otázku, po naložení mínusu som jej dala plus a ešte aj napísala poznámočku, že to nebola moja mínuska. Pretože pokiaľ viem, tak naraz obe znamienka sa nedajú udeliť naraz. čo sa tu vzrušujete nad znamienkami.
korela
08.07.14,15:46
už to začína..
http://www.topky.sk/cl/10/1409283/Tvrda-rana-dovolenkarom--Skrachovala-prva-slovenska-cestovka-v-sezone-

Preto bez cestovky, teraz uz myslim nie je problem zajednat si aj vzdialenejsie destinacie.
Presne, načo ľudia vôbec cestujú s testovkami. Nižšie IQ, nesamostatnosť, nedostatok času pre hľadanie informácií? A ešte k tomu v dnešnej dobe, kde sa dajú získať na nete doveryhodné infá o miestach pobytov a dobré rady.
dariusko
08.07.14,16:28
ale ale,ficka zrazu zaujíma naša voda? :eek: a čo ho k tomu asi vedie....keďže svedomie nemá?:confused:

Fica v podstate NIČ nezaujíma !!!

Prečo ?
Aj tu je jeden z dôvodov .



Áno, ale nie je tam uvedená celá pravda, alebo mu jednoducho unikli niektoré základné informácie o vlastnom Rakúsku. Tým pádom sú to skreslené povrchné informácie.
.
Musíme vzísť sami zo seba ako obyvateľstvo SK, budovať si silnejšie svoju identitu, presadzovať svoje záujmy v EÚ a chrániť sa priamo pred nezmyselnosťou niektorých zahraničných výrobcov v zložení ich dovozových výrobkov k nám, ktoré sú zdraviu škodlivé alebo nekvalitné. Nedovážať, alebo uvaliť takú vysokú daň štátom na ne, aby si zákazník v obchode povedal, že to nemá zmysel za takú cenu kupovať. Viď maďarské zákony. Oni sa s nimi vyrovnajú po svojom a kašlú na obštrukcie zákonov EÚ. Pri potravinách. Podporujú svoj trh.

OBČAN :

- nebáť sa

- nekradnúť

- držať slovo



Občanove záujmy

- chrániť sa :

- - pred politikmi krajšieho zajtrajška

- - pred nerovnakým metrom zákona- - a POTOM aj pred nezmyslami EU / reťazcami a pod
dariusko
08.07.14,16:30
už to začína..


Preto bez cestovky, teraz uz myslim nie je problem zajednat si aj vzdialenejsie destinacie.
Presne, načo ľudia vôbec cestujú s testovkami. Nižšie IQ, nesamostatnosť, nedostatok času pre hľadanie informácií? A ešte k tomu v dnešnej dobe, kde sa dajú získať na nete doveryhodné infá o miestach pobytov a dobré rady.



Lebo testujú, či skrachuje
korela
08.07.14,16:37
f
korela
08.07.14,16:43
Neuizitocne a tolko som sa s tym narobila. Hm...dufam, ze si to aspon precital bodovac !!:
Holka - nerieš! Zakrič si - JUPÍÍÍ - mínusku som dostala......:D

Vari som aj tebe dal ?
Neviem - nepátram - mám to v paži......:D
Keďže išlo o odpoveď na moju otázku, po naložení mínusu som jej dala plus a ešte aj napísala poznámočku, že to nebola moja mínuska. Pretože pokiaľ viem, tak naraz obe znamienka sa nedajú udeliť naraz. čo sa tu vzrušujete nad znamienkami.

Čo by sme tu bez teba robili? https://mail.google.com/mail/e/B0C Pre istotu mám o mínus viac. Ty naše dobrosrdečné srdénko. Ha-ha-ha.
dariusko
08.07.14,16:47
Neuizitocne a tolko som sa s tym narobila. Hm...dufam, ze si to aspon precital bodovac !!:
Holka - nerieš! Zakrič si - JUPÍÍÍ - mínusku som dostala......:D

Vari som aj tebe dal ?
Neviem - nepátram - mám to v paži......:D
Keďže išlo o odpoveď na moju otázku, po naložení mínusu som jej dala plus a ešte aj napísala poznámočku, že to nebola moja mínuska. Pretože pokiaľ viem, tak naraz obe znamienka sa nedajú udeliť naraz. čo sa tu vzrušujete nad znamienkami.

Čo by sme tu bez teba robili? https://mail.google.com/mail/e/B0C Pre istotu mám o mínus viac. Ty naše dobrosrdečné srdénko. Ha-ha-ha.

A čo by si robella, keby si mala takto :

(napr v jennej téme za 1 minútu 5 neužitočných = pochybujem, že prečítala viac ako nick :D :D )

Téma: kto mi prelozi MR

Nevhodné
08.07.14 19:28
Téma: Akú zmluvu treba dať modelke aby som si mohla zarátať jej honorár do nákladov ( živnosť ) ?

Spam
08.07.14 15:27
Téma: Môže kataster zrušiť už povolený vklad do katastra?

Neužitočné
08.07.14 15:07
tictac7
Téma: Akú zmluvu treba dať modelke aby som si mohla zarátať jej honorár do nákladov ( živnosť ) ?

Užitočné
08.07.14 14:14
Téma: Chcela by som vediet co mam jest ak chcem schudnut za minimalne 1 az 2 tyzdne =D

Nevhodné
08.07.14 13:18
Téma: Kam kráča nová Porada?

Neužitočné
08.07.14 13:18
Téma: Kam kráča nová Porada?

Neužitočné
08.07.14 13:17
Téma: Kam kráča nová Porada?

Neužitočné
08.07.14 13:16
Téma: Kam kráča nová Porada?

Neužitočné
07.07.14 16:24
Téma: Kam kráča nová Porada?

Neužitočné
07.07.14 16:24
Téma: Kam kráča nová Porada?

Neužitočné
07.07.14 16:24
Téma: Kam kráča nová Porada?

Neužitočné
07.07.14 16:23
Téma: Kam kráča nová Porada?

Neužitočné
07.07.14 16:23
Téma: Kam kráča nová Porada?

Neužitočné
dariusko
08.07.14,16:48
f

Dobrá skratka / škoda že nerozumiem :D
kukučka
08.07.14,16:58
pf - a tomu rozumieš?
dariusko
08.07.14,17:06
pf - a tomu rozumieš?

V "pf" je 3x toľko informácií ako vo "f" = rozumiem
pavol54
08.07.14,17:51
ale ale,ficka zrazu zaujíma naša voda? :eek: a čo ho k tomu asi vedie....keďže svedomie nemá?:confused:

Fica v podstate NIČ nezaujíma !!!

Prečo ?
Aj tu je jeden z dôvodov .

http://pavolbulla.blog.sme.sk/c/360541/rakusky-potravinovy-fenomen-vyraza-dych-bratislavcania-uz-zareagovali.html?ref=tit

Áno, ale nie je tam uvedená celá pravda, alebo mu jednoducho unikli niektoré základné informácie o vlastnom Rakúsku. Tým pádom sú to skreslené povrchné informácie.
.
Musíme vzísť sami zo seba ako obyvateľstvo SK, budovať si silnejšie svoju identitu, presadzovať svoje záujmy v EÚ a chrániť sa priamo pred nezmyselnosťou niektorých zahraničných výrobcov v zložení ich dovozových výrobkov k nám, ktoré sú zdraviu škodlivé alebo nekvalitné. Nedovážať, alebo uvaliť takú vysokú daň štátom na ne, aby si zákazník v obchode povedal, že to nemá zmysel za takú cenu kupovať. Viď maďarské zákony. Oni sa s nimi vyrovnajú po svojom a kašlú na obštrukcie zákonov EÚ. Pri potravinách. Podporujú svoj trh.
a to si predstav že sa vypestuje o 1 milión ton obilia viac ak potrebujeme, a z toho by sa vyrobilo 250 000 ton mäsa, to je za rok 50 kg na obyvateľa
korela
08.07.14,18:02
http://zurnal.pravda.sk/fenomen/clanok/323283-paleta-miesto-elektricky-cech-sa-na-nej-vozil-po-bratislave/
Zadovážime si súkromné dreziny? V Prahe by to hore kopcami zvládal oveľa ťažšie.
Budú i palety stačiť :D:D:D
Môžeme sa nakoniec i k pltiam vrátiť. Ekológia. Iba neviem, po ktorých tokoch by to šlo.
lujza.j
08.07.14,18:04
"potešilo"....to ste už videli , aby dojvypínač v chodbe wc-kupelka....mal spojitosť vypínačom v obyke?!...idiotina jak traky...jeden drát sa v tom vypínači nezapojil..bol navyše aj ked dovtedy bol zapojený...elektrikár si myslel že to bol ventilátor vo wc...tak to nezapojil ked ventilátor nemám....a trt makový mne nesvieti svetlo kvoli tomu v obyvke....paráda....jako sa káble tahali....
korela
08.07.14,18:11
"potešilo"....to ste už videli , aby dojvypínač v chodbe wc-kupelka....mal spojitosť vypínačom v obyke?!...idiotina jak traky...jeden drát sa v tom vypínači nezapojil..bol navyše aj ked dovtedy bol zapojený...elektrikár si myslel že to bol ventilátor vo wc...tak to nezapojil ked ventilátor nemám....a trt makový mne nesvieti svetlo kvoli tomu v obyvke....paráda....jako sa káble tahali....
:-) To si si koho zavolala? Keď odchádzam, všetko preskúšam, nie?
lujza.j
08.07.14,18:20
"potešilo"....to ste už videli , aby dojvypínač v chodbe wc-kupelka....mal spojitosť vypínačom v obyke?!...idiotina jak traky...jeden drát sa v tom vypínači nezapojil..bol navyše aj ked dovtedy bol zapojený...elektrikár si myslel že to bol ventilátor vo wc...tak to nezapojil ked ventilátor nemám....a trt makový mne nesvieti svetlo kvoli tomu v obyvke....paráda....jako sa káble tahali....
:-) To si si koho zavolala? Keď odchádzam, všetko preskúšam, nie?
nenapadlo ma...skúšať svetlo v obyvke....elektrikár zapájal nové svetlá v chodbe....vypínač demotoval stolár.....nahodil "nábytok"...elektrikár prišiel len zapojiť ....on nevedel, že drát navyše...bol predtým zapojený....čo už....viem, že kable tahali kade tade....že sa môže stať že sused tahá ba mna elektriku ani o tom nevie...alebo naopak...že ked bol krátky kábel...alebo nechcelo sa mi tahať kde treba zapojili hala-bala....
korela
08.07.14,19:27
"potešilo"....to ste už videli , aby dojvypínač v chodbe wc-kupelka....mal spojitosť vypínačom v obyke?!...idiotina jak traky...jeden drát sa v tom vypínači nezapojil..bol navyše aj ked dovtedy bol zapojený...elektrikár si myslel že to bol ventilátor vo wc...tak to nezapojil ked ventilátor nemám....a trt makový mne nesvieti svetlo kvoli tomu v obyvke....paráda....jako sa káble tahali....
:-) To si si koho zavolala? Keď odchádzam, všetko preskúšam, nie?
nenapadlo ma...skúšať svetlo v obyvke....elektrikár zapájal nové svetlá v chodbe....vypínač demotoval stolár.....nahodil "nábytok"...elektrikár prišiel len zapojiť ....on nevedel, že drát navyše...bol predtým zapojený....čo už....viem, že kable tahali kade tade....že sa môže stať že sused tahá ba mna elektriku ani o tom nevie...alebo naopak...že ked bol krátky kábel...alebo nechcelo sa mi tahať kde treba zapojili hala-bala....
Je to svojím spôsobom vtipné, aj možné,ale ja som mala na mysli elektrikára, nie teba, muž keď niečo dokončí, skotroluje všetko pre istotu po sebe.
Iba raz mal poriadny strach, nejaká špinka sa dostala do ventilu na vecku, a nevypol hlavnú poistku. Či nezačala voda srtriekať rovno na vypínač, máme ho vnútri, nie vonku na stene. Syn ešte pred pubertou, šracko, rýchlo do šachty zavrieť vodu, ja hl. vypínač. Ostal biely ako krieda. Vôbec s tým nepočítal, a to má inú prax za sebou.
taiko
08.07.14,19:40
už to začína..
http://www.topky.sk/cl/10/1409283/Tvrda-rana-dovolenkarom--Skrachovala-prva-slovenska-cestovka-v-sezone-

Preto bez cestovky, teraz uz myslim nie je problem zajednat si aj vzdialenejsie destinacie.
Presne, načo ľudia vôbec cestujú s testovkami. Nižšie IQ, nesamostatnosť, nedostatok času pre hľadanie informácií? A ešte k tomu v dnešnej dobe, kde sa dajú získať na nete doveryhodné infá o miestach pobytov a dobré rady.
tak tak, ja uz s cestovkou ani na krok. 3x v Azii na vlastnu past a stale bez problemov a lacnejsie ako cez cestovky
buchač
08.07.14,19:47
tak tak, ja uz s cestovkou ani na krok. 3x v Azii na vlastnu past a stale bez problemov a lacnejsie ako cez cestovky

Si nejaký múdry .... ;)
Porozmýšľaj , že prečo ľudia chodia cez tie cestovky ...a aj to , že akí ľudia .
kukučka
08.07.14,19:58
Žeby lenivosť? A možno nevedia gúgliť. :D
buchač
08.07.14,20:01
Žeby lenivosť? A možno nevedia gúgliť. :D
Niekto tu už tú lenivosťspomenul ...a aj iné .

Ibaže sa mýlia a Ty si sa k nim pridala ...si lenivá rozmýšľať ? ;)
kukučka
08.07.14,20:04
Nečítala som, pečiem koláče, cestovná horúčka bez cestovky. :D
buchač
08.07.14,20:07
Nečítala som, pečiem koláče, cestovná horúčka bez cestovky. :D
...jj.......treba sa nabaliť na cestu ........
...a kdeže , kde vašnosti ???
Do Poľska na nákupy , na nákupy ...??? ;) :D :D :D
kukučka
08.07.14,20:12
Myslíš štvrtok? :--- Ak, tak so - ne. Nie, v piatok a do Trogiru. :D
Koláče ovocné na rýchlu spotrebu, popri zaváraní.
korela
08.07.14,20:18
Zima, zima. Kukuč nedávno spomínala. Myslela som, že ti neujde ani čiarka, generalissimo. Radšej zaželaj šťastnú cestu a pekný pobyt.
avalik
08.07.14,20:42
pavol54
09.07.14,03:14
Voliči zapamätajte si strany ktoré nezahlasujú za ústavný zákon o vodách, to nie sú strany na prospech Slovenska ale sú v službách kapitálu
BXLmiami
09.07.14,04:48
Všimneme si to pavol nebol,tak ako sme si všimli a sledujeme emisie a nivočenie stromov kvôli dotáciám na drevoštiepku.
taiko
09.07.14,04:50
tak tak, ja uz s cestovkou ani na krok. 3x v Azii na vlastnu past a stale bez problemov a lacnejsie ako cez cestovky

Si nejaký múdry .... ;)
Porozmýšľaj , že prečo ľudia chodia cez tie cestovky ...a aj to , že akí ľudia .
Pravdu mas, za hlupeho sa so vsetkou skromnostou nepokladam. Neviem, preco ini ludia nechodia cez cestovky a v prinicipe sa mi o tom ani rozmyslat nechce. Myslim, ze korela to uz celkom pekne vystihla. Okrem toho, ja som o sebe pisal nie o inych. ;)
Peggynka
09.07.14,05:15
Žeby lenivosť? A možno nevedia gúgliť. :D
Niekto tu už tú lenivosťspomenul ...a aj iné .

Ibaže sa mýlia a Ty si sa k nim pridala ...si lenivá rozmýšľať ? ;)
A ja ti poviem,prečo s cestovkou;sama+dve malé deti (4+6r.),let priamo z PP do Burgasu-z PP len charterové lety.Z Burgasu zabezpečený autobus,ktorý ťa vykotí pred vchodom do hotela.Mala som lepšiu možnosť?Každý sa na to pozerá svojou optikou,iné možnosti má bratislavčan a iné my.
buchač
09.07.14,05:32
tak tak, ja uz s cestovkou ani na krok. 3x v Azii na vlastnu past a stale bez problemov a lacnejsie ako cez cestovky

Si nejaký múdry .... ;)
Porozmýšľaj , že prečo ľudia chodia cez tie cestovky ...a aj to , že akí ľudia .
Pravdu mas, za hlupeho sa so vsetkou skromnostou nepokladam. Neviem, preco ini ludia nechodia cez cestovky a v prinicipe sa mi o tom ani rozmyslat nechce. Myslim, ze korela to uz celkom pekne vystihla. Okrem toho, ja som o sebe pisal nie o inych. ;)

Môj Ty pekný !

Šak ani ja nemám IQ hodajcieho koníka , aj samostatný som , ba dokonca pri tom mojom mori voľného času by som si vedel zistiť nie jedno info .

To , že si písal sám za seba pokladám za najdôležitejšie zo všetkého .
Takto by mali v určitých problematikách robiť všetci . Ja sa zvyknem tiež takto .

Opýtam sa .
...išli by ste s polovičkou niekde do Ázie na blint , ak by si mal malé deti ?
...šiel by si niekde vdiaľ na blint , ak neovládaš angličtinu ?
...šiel by si na blint , ak máš nejaké zdravotné problémy ?

...je viacero aspektov , že prečo ľudia idú cestovkami a nie na vlastnú päsť a vonkoncom to nie je o tých neznalostiach , hlúposti alebo surfovaní netom .

Hlúpa je - bola len tá poznámka od určitej osoby ...
BXLmiami
09.07.14,05:35
:-))) Nezabudnite že dnes je záťažová 5.
pavol54
09.07.14,05:35
Všimneme si to pavol nebol,tak ako sme si všimli a sledujeme emisie a nivočenie stromov kvôli dotáciám na drevoštiepku.
správne však už emisný slota tu nie je, a za akú cenu sa vyváža kubík dreva von a za akú sa predáva na štiepku? a ešte tie elektrárne a nevyplatené dividendy a neefektívne prenajaté Gabčíkovo,
alaya1
09.07.14,05:39
:-))) Nezabudnite že dnes je záťažová 5.

Asi deformovana povolanim, ja sa pri tomto stupni citim najlepsie :)
BXLmiami
09.07.14,05:45
Všimneme si to pavol nebol,tak ako sme si všimli a sledujeme emisie a nivočenie stromov kvôli dotáciám na drevoštiepku.
správne však už emisný slota tu nie je, a za akú cenu sa vyváža kubík dreva von a za akú sa predáva na štiepku? a ešte tie elektrárne a nevyplatené dividendy a neefektívne prenajaté Gabčíkovo,
Rozhodne má zodpovednosť celá vláda vtedajšia.A Robert hlavne,lebo s tými zlodejmi spravil vládu aj ked vedel,čo od nich môže čakať.Nedá sa nič robiť,je pri moci 8 rokov a musí zložiť účty tak,ako ich musel skladať Mečiar a Dzurinda.
alaya1
09.07.14,05:46
tak tak, ja uz s cestovkou ani na krok. 3x v Azii na vlastnu past a stale bez problemov a lacnejsie ako cez cestovky

Si nejaký múdry .... ;)
Porozmýšľaj , že prečo ľudia chodia cez tie cestovky ...a aj to , že akí ľudia .
Pravdu mas, za hlupeho sa so vsetkou skromnostou nepokladam. Neviem, preco ini ludia nechodia cez cestovky a v prinicipe sa mi o tom ani rozmyslat nechce. Myslim, ze korela to uz celkom pekne vystihla. Okrem toho, ja som o sebe pisal nie o inych. ;)

Môj Ty pekný !

Šak ani ja nemám IQ hodajcieho koníka , aj samostatný som , ba dokonca pri tom mojom mori voľného času by som si vedel zistiť nie jedno info .

To , že si písal sám za seba pokladám za najdôležitejšie zo všetkého .
Takto by mali v určitých problematikách robiť všetci . Ja sa zvyknem tiež takto .

Opýtam sa .
...išli by ste s polovičkou niekde do Ázie na blint , ak by si mal malé deti ?
...šiel by si niekde vdiaľ na blint , ak neovládaš angličtinu ?
...šiel by si na blint , ak máš nejaké zdravotné problémy ?

...je viacero aspektov , že prečo ľudia idú cestovkami a nie na vlastnú päsť a vonkoncom to nie je o tých neznalostiach , hlúposti alebo surfovaní netom .

Hlúpa je - bola len tá poznámka od určitej osoby ...



- k vyznacenemu, neviem, ako ti v tom jenapomocna cestovka.
1. S malymi detmi sa da ist bez cestovky, lebo blint je bez rezervacie.
Bookujes letenky, hotel a mas vystarane.
2. cestovka ti v neznalosti jazyka nepomoze- nezabezpecuju tlmocnika a delegata vidis tak na zaciatku a konci pobytu, kedy na nastenku v hoteli vycapi, kedy odlieta lietadlo, ci odchadza autobus
3 So zavaznymi zdr.problemami je jedno, ci cestovka, ci samodovolenkar- kazdy si ma uvazit, co si moze dovolit. V tomto pripade hra rolu poistovna, cestovka s tym nema nic spolocne.
Mali sme dovolenky cez cestovky, ale mnohokrat sa ich krasne katalogove fotky absolutne nestotoznovali s realom. Takze vyuzivam teraz google mapu, pozriem a viem, do coho idem. Bookujem cez net.
lujza.j
09.07.14,05:48
:-))) Nezabudnite že dnes je záťažová 5.
Parada...uz som nato myslela....ze ake numero je...uvidim ako to bude vplyvat na tychto " hemeroidov"naokolo mna....
Hlava sa mi uz toci:(
lujza.j
09.07.14,05:58
Cestovanie cez cestovku teda cez SK ma odradza...xy neserioznosti..ktore sa vyskytnu u mna by sa isto....jasne ze pre psychiku cesta s deckami je lepcia s CK.
Pisala som v inej teme...kamoska mojeho decka momentalne robi v jednej cestovke...predavaju pobyty v odletom myslim ze z KE napriek tomu,ze vedia ze z KE mašina nepoleti.....co oznamia v nejakom predstihu ze z Ba.....sa leti...
dariusko
09.07.14,06:00
Všimneme si to pavol nebol,tak ako sme si všimli a sledujeme emisie a nivočenie stromov kvôli dotáciám na drevoštiepku.
správne však už emisný slota tu nie je, a za akú cenu sa vyváža kubík dreva von a za akú sa predáva na štiepku? a ešte tie elektrárne a nevyplatené dividendy a neefektívne prenajaté Gabčíkovo,
Rozhodne má zodpovednosť celá vláda vtedajšia.A Robert hlavne,lebo s tými zlodejmi spravil vládu aj ked vedel,čo od nich môže čakať.Nedá sa nič robiť,je pri moci 8 rokov a musí zložiť účty tak,ako ich musel skladať Mečiar a Dzurinda.

Zložiť účty ?

Komu ?
Svojim nezobudených fanúšikom ?? (ako "5" = PN :D :D)
Veď tí ho budú ľúbiť aj keby nad nich poslal práškovacie lietadlo priamo s hnojom !
dariusko
09.07.14,06:04
ale ale,ficka zrazu zaujíma naša voda? :eek: a čo ho k tomu asi vedie....keďže svedomie nemá?:confused:

Fica v podstate NIČ nezaujíma !!!

Prečo ?
Aj tu je jeden z dôvodov .

http://pavolbulla.blog.sme.sk/c/360541/rakusky-potravinovy-fenomen-vyraza-dych-bratislavcania-uz-zareagovali.html?ref=tit

Áno, ale nie je tam uvedená celá pravda, alebo mu jednoducho unikli niektoré základné informácie o vlastnom Rakúsku. Tým pádom sú to skreslené povrchné informácie.
.
Musíme vzísť sami zo seba ako obyvateľstvo SK, budovať si silnejšie svoju identitu, presadzovať svoje záujmy v EÚ a chrániť sa priamo pred nezmyselnosťou niektorých zahraničných výrobcov v zložení ich dovozových výrobkov k nám, ktoré sú zdraviu škodlivé alebo nekvalitné. Nedovážať, alebo uvaliť takú vysokú daň štátom na ne, aby si zákazník v obchode povedal, že to nemá zmysel za takú cenu kupovať. Viď maďarské zákony. Oni sa s nimi vyrovnajú po svojom a kašlú na obštrukcie zákonov EÚ. Pri potravinách. Podporujú svoj trh.
a to si predstav že sa vypestuje o 1 milión ton obilia viac ak potrebujeme, a z toho by sa vyrobilo 250 000 ton mäsa, to je za rok 50 kg na obyvateľa

Napriek milionu navyše zdražie :D

lebo vietor pováľal
sucho bolo
potom pršalo
...
dariusko
09.07.14,06:07
"potešilo"....to ste už videli , aby dojvypínač v chodbe wc-kupelka....mal spojitosť vypínačom v obyke?!...idiotina jak traky...jeden drát sa v tom vypínači nezapojil..bol navyše aj ked dovtedy bol zapojený...elektrikár si myslel že to bol ventilátor vo wc...tak to nezapojil ked ventilátor nemám....a trt makový mne nesvieti svetlo kvoli tomu v obyvke....paráda....jako sa káble tahali....
:-) To si si koho zavolala? Keď odchádzam, všetko preskúšam, nie?
nenapadlo ma...skúšať svetlo v obyvke....elektrikár zapájal nové svetlá v chodbe....vypínač demotoval stolár.....nahodil "nábytok"...elektrikár prišiel len zapojiť ....on nevedel, že drát navyše...bol predtým zapojený....čo už....viem, že kable tahali kade tade....že sa môže stať že sused tahá ba mna elektriku ani o tom nevie...alebo naopak...že ked bol krátky kábel...alebo nechcelo sa mi tahať kde treba zapojili hala-bala....
Je to svojím spôsobom vtipné, aj možné,ale ja som mala na mysli elektrikára, nie teba, muž keď niečo dokončí, skotroluje všetko pre istotu po sebe.
Iba raz mal poriadny strach, nejaká špinka sa dostala do ventilu na vecku, a nevypol hlavnú poistku. Či nezačala voda srtriekať rovno na vypínač, máme ho vnútri, nie vonku na stene. Syn ešte pred pubertou, šracko, rýchlo do šachty zavrieť vodu, ja hl. vypínač. Ostal biely ako krieda. Vôbec s tým nepočítal, a to má inú prax za sebou.

Oplašení :D

Ak voda príliš strieka na vypínač, ešte furt tam máš istič - - aj tak sa roky flágal = nerobil
Peggynka
09.07.14,06:12
:-))) Nezabudnite že dnes je záťažová 5.
Parada...uz som nato myslela....ze ake numero je...uvidim ako to bude vplyvat na tychto " hemeroidov"naokolo mna....
Hlava sa mi uz toci:(
Šak aj tu sa to prejaví...Uvidíme,kto je odolnejší...Tu je výhoda,že môžeš napočítať do päť a neťukneš (alebo zmažeš),v reále vyjedééš a slovo prejaví svoju silu...
lubko6394
09.07.14,06:17
- k vyznacenemu, neviem, ako ti v tom jenapomocna cestovka.
1. S malymi detmi sa da ist bez cestovky, lebo blint je bez rezervacie.
Bookujes letenky, hotel a mas vystarane.
2. cestovka ti v neznalosti jazyka nepomoze- nezabezpecuju tlmocnika a delegata vidis tak na zaciatku a konci pobytu, kedy na nastenku v hoteli vycapi, kedy odlieta lietadlo, ci odchadza autobus
3 So zavaznymi zdr.problemami je jedno, ci cestovka, ci samodovolenkar- kazdy si ma uvazit, co si moze dovolit. V tomto pripade hra rolu poistovna, cestovka s tym nema nic spolocne.
Mali sme dovolenky cez cestovky, ale mnohokrat sa ich krasne katalogove fotky absolutne nestotoznovali s realom. Takze vyuzivam teraz google mapu, pozriem a viem, do coho idem. Bookujem cez net.

Máte pravdu obaja, pravdaže každý inú. Tiež som sa vybral tento rok do Jeruzalema na vlastnú päsť len s manželkou a bez detí. A ako píšeš o všetko som sa postaral sám - akurát je stále problém s tým jazykom. Predtým na poznávacom zájazde mi farári všetko vysvetlili, doviezli ma a ukázali. Teraz som si program musel spraviť sám. Najskôr definovať kam chcem ísť potom sa tam dostať, zistiť otváracie hodiny v ideálnom stave kúpiť lístok, vyfasovať letáčik a pozrieť. Tak som sa pustil do Dávidovho mesta zaplatil vstupné, vyfasoval letáčik a mohol som ísť. Akurát že ten letáčik mi to ukázal v perspektíve a nemal som ani šajnu či mám ísť doprava alebo po schodoch dolu alebo cez kinosálu ( to bola slepá ulička). Tak som sa prilepil k akýmsi austrálčanom, sem-tam čosi pochopil, čosi bolo napísané aj na paneloch. Videl som teda všetko - otázka je či som pochopil správne čo vidím a vedel o súvislostiach. Lepšie to bolo v tuneli od múru nárekov. Ale zase sprievodca s plynulou angličtinou a my ako teľce. Takže návšteva bola úspešná, otázna je kvalita.
Cez cestovku problém s jazykom nemáš - delegátovi nadávaš rýdzou slovenčinou ktorej on rozumie a máš ešte možnosť reklamovať v cestovke.
Až v cudzine človek vidí ako sme podcenili jazyky. Koho som stretol bez problému komunikoval anglicky, aj na ulici, v obchodoch, reštikách a trhoch. Peniaze čo som ušetril na jazykovom kurze teraz zaplatím cestovke.
buchač
09.07.14,06:19
:-))) Nezabudnite že dnes je záťažová 5.
Parada...uz som nato myslela....ze ake numero je...uvidim ako to bude vplyvat na tychto " hemeroidov"naokolo mna....
Hlava sa mi uz toci:(
Šak aj tu sa to prejaví...Uvidíme,kto je odolnejší...Tu je výhoda,že môžeš napočítať do päť a neťukneš (alebo zmažeš),v reále vyjedééš a slovo prejaví svoju silu...

Alebo v reále ....... a slová nie sú nutné ! ;) :D
taiko
09.07.14,06:21
tak tak, ja uz s cestovkou ani na krok. 3x v Azii na vlastnu past a stale bez problemov a lacnejsie ako cez cestovky

Si nejaký múdry .... ;)
Porozmýšľaj , že prečo ľudia chodia cez tie cestovky ...a aj to , že akí ľudia .
Pravdu mas, za hlupeho sa so vsetkou skromnostou nepokladam. Neviem, preco ini ludia nechodia cez cestovky a v prinicipe sa mi o tom ani rozmyslat nechce. Myslim, ze korela to uz celkom pekne vystihla. Okrem toho, ja som o sebe pisal nie o inych. ;)

Môj Ty pekný !

Šak ani ja nemám IQ hodajcieho koníka , aj samostatný som , ba dokonca pri tom mojom mori voľného času by som si vedel zistiť nie jedno info .

To , že si písal sám za seba pokladám za najdôležitejšie zo všetkého .
Takto by mali v určitých problematikách robiť všetci . Ja sa zvyknem tiež takto .

Opýtam sa .
...išli by ste s polovičkou niekde do Ázie na blint , ak by si mal malé deti ?
...šiel by si niekde vdiaľ na blint , ak neovládaš angličtinu ?
...šiel by si na blint , ak máš nejaké zdravotné problémy ?

...je viacero aspektov , že prečo ľudia idú cestovkami a nie na vlastnú päsť a vonkoncom to nie je o tých neznalostiach , hlúposti alebo surfovaní netom .

Hlúpa je - bola len tá poznámka od určitej osoby ...
Pockaj pockaj. Asi sa nerozumieme. Ja som nikde neboil na blint ako pises. Ja som mal vsetko zabezpecene dopredu. AJ letenky, aj hotely, aj transfery z a na letisko, aj vylety. Dokonca som aj dopredu vedel v ktorych restauraciach budem jest. Len som si to vsetko nasiel a zabezpecil sam a nie cez cestovku. Teda vlastne nie ja, ale carnica to vsetko prichystala :D Ona sa v tom vyziva v pripravach ciest. ;D
Tazke relevantnou je len Tvoja poznamka a anglictine (resp inej cudzej reci). bez jazykovych znalosti, to veru nevybavis, to mas pravdu. Ale v principe to cele nie je problem, len sa ludia musia trosku osmelit a prestat sa stale spoiehat na inych aj ked nemusia
buchač
09.07.14,06:23
...vyfasoval letáčik a mohol som ísť.
Lepšie to bolo v tuneli od múru nárekov. Ale zase sprievodca s plynulou angličtinou a my ako teľce. Takže návšteva bola úspešná, otázna je kvalita.
Si si mohol aspoň kvalitne a bez komentára otrieskať hlavu o ten múr ...;) :D
lujza.j
09.07.14,06:24
:-))) Nezabudnite že dnes je záťažová 5.
Parada...uz som nato myslela....ze ake numero je...uvidim ako to bude vplyvat na tychto " hemeroidov"naokolo mna....
Hlava sa mi uz toci:(
Šak aj tu sa to prejaví...Uvidíme,kto je odolnejší...Tu je výhoda,že môžeš napočítať do päť a neťukneš (alebo zmažeš),v reále vyjedééš a slovo prejaví svoju silu...

Alebo v reále ....... a slová nie sú nutné ! ;) :D
" moje osadenstvo" je debilne aj pri numero uno...:D
alaya1
09.07.14,06:31
- k vyznacenemu, neviem, ako ti v tom jenapomocna cestovka.
1. S malymi detmi sa da ist bez cestovky, lebo blint je bez rezervacie.
Bookujes letenky, hotel a mas vystarane.
2. cestovka ti v neznalosti jazyka nepomoze- nezabezpecuju tlmocnika a delegata vidis tak na zaciatku a konci pobytu, kedy na nastenku v hoteli vycapi, kedy odlieta lietadlo, ci odchadza autobus
3 So zavaznymi zdr.problemami je jedno, ci cestovka, ci samodovolenkar- kazdy si ma uvazit, co si moze dovolit. V tomto pripade hra rolu poistovna, cestovka s tym nema nic spolocne.
Mali sme dovolenky cez cestovky, ale mnohokrat sa ich krasne katalogove fotky absolutne nestotoznovali s realom. Takze vyuzivam teraz google mapu, pozriem a viem, do coho idem. Bookujem cez net.

Máte pravdu obaja, pravdaže každý inú. Tiež som sa vybral tento rok do Jeruzalema na vlastnú päsť len s manželkou a bez detí. A ako píšeš o všetko som sa postaral sám - akurát je stále problém s tým jazykom. Predtým na poznávacom zájazde mi farári všetko vysvetlili, doviezli ma a ukázali. Teraz som si program musel spraviť sám. Najskôr definovať kam chcem ísť potom sa tam dostať, zistiť otváracie hodiny v ideálnom stave kúpiť lístok, vyfasovať letáčik a pozrieť. Tak som sa pustil do Dávidovho mesta zaplatil vstupné, vyfasoval letáčik a mohol som ísť. Akurát že ten letáčik mi to ukázal v perspektíve a nemal som ani šajnu či mám ísť doprava alebo po schodoch dolu alebo cez kinosálu ( to bola slepá ulička). Tak som sa prilepil k akýmsi austrálčanom, sem-tam čosi pochopil, čosi bolo napísané aj na paneloch. Videl som teda všetko - otázka je či som pochopil správne čo vidím a vedel o súvislostiach. Lepšie to bolo v tuneli od múru nárekov. Ale zase sprievodca s plynulou angličtinou a my ako teľce. Takže návšteva bola úspešná, otázna je kvalita.
Cez cestovku problém s jazykom nemáš - delegátovi nadávaš rýdzou slovenčinou ktorej on rozumie a máš ešte možnosť reklamovať v cestovke.
Až v cudzine človek vidí ako sme podcenili jazyky. Koho som stretol bez problému komunikoval anglicky, aj na ulici, v obchodoch, reštikách a trhoch. Peniaze čo som ušetril na jazykovom kurze teraz zaplatím cestovke.



Vidis a mna skoro pred par dnami tu ukamenovali, ze si dovollim s rodinou v cudzine hovort anglicky a dokonca som bola oznacena za vlastizradcu a podobne nezmysly. Aspon si zazil na vlastnej kozi co je neznalost jazyka. Cestovka vyhovuje tym, ktori maju radi organizovvanie casu. My to radi nemame, preto chodime bez nej.
Peggynka
09.07.14,06:34
:-))) Nezabudnite že dnes je záťažová 5.
Parada...uz som nato myslela....ze ake numero je...uvidim ako to bude vplyvat na tychto " hemeroidov"naokolo mna....
Hlava sa mi uz toci:(
Šak aj tu sa to prejaví...Uvidíme,kto je odolnejší...Tu je výhoda,že môžeš napočítať do päť a neťukneš (alebo zmažeš),v reále vyjedééš a slovo prejaví svoju silu...

Alebo v reále ....... a slová nie sú nutné ! ;) :D
Hneď ručne-stručne? Počítať nevieš? nechceš?
BTW,idem domastiť vchodové dvere,bo som dneska spala bez dverí,hehe...
lubko6394
09.07.14,06:42
...vyfasoval letáčik a mohol som ísť.
Lepšie to bolo v tuneli od múru nárekov. Ale zase sprievodca s plynulou angličtinou a my ako teľce. Takže návšteva bola úspešná, otázna je kvalita.
Si si mohol aspoň kvalitne a bez komentára otrieskať hlavu o ten múr ...;) :D
Však som tam aj bol a zakaždým skontrolovaný či nemám 9 alebo bombu. A keby si videl to vyzbrojenie a mladé vojačky to by Ti ešte len srdce zaplesalo.
Ešte som zabudol pochváliť luteránov v Záhradnom hrobe - tam som vyfasoval ZADARA letáčik s popisom v slovenčine.
buchač
09.07.14,06:42
Vidis a mna skoro pred par dnami tu ukamenovali, ze si dovollim s rodinou v cudzine hovort anglicky a dokonca som bola oznacena za vlastizradcu a podobne nezmysly. Aspon si zazil na vlastnej kozi co je neznalost jazyka. Cestovka vyhovuje tym, ktori maju radi organizovvanie casu. My to radi nemame, preto chodime bez nej.

Ja osobne nie , ale to je vedľajšie .
Ja Ti tú engliš dokonca a doslova závidím ...

Ale je potrebné sa aj troooošilinka zamyslieť nad tým , že ako to bolo niekedy s tými cudzími jazykmi .
Ruština bola povinná a každý na ňu kladol bobek ...ja tiež . Nespomínam ani radšej , že ten ruštinár ( pôvodom rus - Stepan Stepanovič B. ) na strednej na mne sedel jak fras ( perlička - z maturinej písomky mi šturil 5 ) ...
Tú engliš a dojč nemal šancu hocikto študovať . Na školách sa veľmi nenosila a tie jazykovky boli preplnené , že iba po známosti sa tam dalo dostať .

Teraz je to trochu iné . Po nežnej sa to zmenilo a išli do popredia iné jazyky . Moje dievky začali s tou angličtinou už v škôlke ...
Kua , aj im závidím ... ;)
alaya1
09.07.14,07:02
Buchi sadaj na bicykel, ja ta budem doucovat anglinu a ty mne zavaris dovtedy uhorky, mam ich plnu vanu :)
buchač
09.07.14,07:07
Buchi sadaj na bicykel, ja ta budem doucovat anglinu a ty mne zavaris dovtedy uhorky, mam ich plnu vanu :)
...a čo som sa s koňom zrazil ??? ;)

Engiš troooošilinka rozumiem ...
...a tie uhorky ??? Šak sa už teraz psychicky pripravujem na to naše zaváranie .
alaya1
09.07.14,07:20
dnes mam volno, koli zavaraniu, rozhodla som sa, ze budem robit znojemske, nie dekove uhorky a sterilizovat v rure, nie v hrnci, no co s toho bude uvidime v zime :)
taiko
09.07.14,07:29
dnes mam volno, koli zavaraniu, rozhodla som sa, ze budem robit znojemske, nie dekove uhorky a sterilizovat v rure, nie v hrnci, no co s toho bude uvidime v zime :)
no vidis a moja carnica ma ten ocot " v oblube" od tych cias, ked ako deti pomahali pri zavarani uhoriek a leca a calamady :D
kukučka
09.07.14,07:32
Alaya, ja bez deka zaváram vyše tridsať rokov a už skoro dvadsať bez kyseliny citrónovej, ak niekde treba, použijem citrónovú šťavu. Ona má síce taký neškodný názov, ale stačí pozrieť viki.
kukučka
09.07.14,07:43
Keď som pred 20-timi rokmi užívala lieky na alergiu, nemala som chuť na kyslé, jedna sestrička mi povedala, že to súvisí s nimi. Ocot pri varení vôbec nepoužívam, prekáža mi aj v našej horčici. No ale uhorky sa zavárať bez neho nedajú, tento rok som kúpila poľský, uvidíme.
alaya1
09.07.14,07:55
Myslíš štvrtok? :--- Ak, tak so - ne. Nie, v piatok a do Trogiru. :D
Koláče ovocné na rýchlu spotrebu, popri zaváraní.



Priamo v Trogire nie su plaze na kupanie, bud Ciovo, alebo dedinky pred Trogirom. Ale Trogir je uzasny. Tie male ulicky a v kazdej je nieco zaujimave. Len tie restiky v pristave, na brehu mora, riadne oblbovaky.
evuš
09.07.14,07:56
dnes mam volno, koli zavaraniu, rozhodla som sa, ze budem robit znojemske, nie dekove uhorky a sterilizovat v rure, nie v hrnci, no co s toho bude uvidime v zime :)

Alaya1, ja zaváram uhorky v trúbe stále /od vydaja/ - nerobím ani nálev, iba do fliaš naskladám uhorky, nasypem ingrediencie, zalejem studenou vodou, zavriem a dám do trúby na 8 minút, zabalím do deky otočené dnom nahor a nechám zakryté dokým nevychladnú - sú super...../teda nám chutia :---/
Peggynka
09.07.14,08:14
Mňa láka toto:http://www.znojemskaokurka.cz/index.php?a=8
A ocot kupujem znojemský (ten mi najviac chutí),raz som sa obabrala a už neexperimentujem.Keď niečo funguje,prečo to meniť?
kopretinka
09.07.14,08:19
kto má záujem o foto,tu sa môže prísť pozrieť,prípadne sa aj zapojiť do súťaže
http://www.fotoklubpovazie.sk/
kukučka
09.07.14,08:24
Priamo v Trogire nie su plaze na kupanie, bud Ciovo, alebo dedinky pred Trogirom. Ale Trogir je uzasny. Tie male ulicky a v kazdej je nieco zaujimave. Len tie restiky v pristave, na brehu mora, riadne oblbovaky.
Najkrajší pohľad na Trogir je v noci zhora, keď stúpa autobus do kopcov. Máš pravdu, Čiovo. Dlhujem ti ospravedlnenie, urobila som nesprávny záver. Robili si tam posmech z Čechov a ty napíšeš, že nepoužívaš slovenčinu.
dada984
09.07.14,08:51
Všimneme si to pavol nebol,tak ako sme si všimli a sledujeme emisie a nivočenie stromov kvôli dotáciám na drevoštiepku.
správne však už emisný slota tu nie je, a za akú cenu sa vyváža kubík dreva von a za akú sa predáva na štiepku? a ešte tie elektrárne a nevyplatené dividendy a neefektívne prenajaté Gabčíkovo,
Rozhodne má zodpovednosť celá vláda vtedajšia.A Robert hlavne,lebo s tými zlodejmi spravil vládu aj ked vedel,čo od nich môže čakať.Nedá sa nič robiť,je pri moci 8 rokov a musí zložiť účty tak,ako ich musel skladať Mečiar a Dzurinda.
Že tebe počty veľmi nejdú? Zatiaľ vládne 6 rokov. Detail, bude aj tých osem. Druhý detail -vraj tu doučí angličtinu niekto, kto neovláda slovenský pravopis. Myslíte, že anglický bude vedieť lepšie?;)
alaya1
09.07.14,08:54
Priamo v Trogire nie su plaze na kupanie, bud Ciovo, alebo dedinky pred Trogirom. Ale Trogir je uzasny. Tie male ulicky a v kazdej je nieco zaujimave. Len tie restiky v pristave, na brehu mora, riadne oblbovaky.
Najkrajší pohľad na Trogir je v noci zhora, keď stúpa autobus do kopcov. Máš pravdu, Čiovo. Dlhujem ti ospravedlnenie, urobila som nesprávny záver. Robili si tam posmech z Čechov a ty napíšeš, že nepoužívaš slovenčinu.

Kde na Ciovo ides? Na Slatine, ci Okrug Dolnji?
kukučka
09.07.14,09:22
Okrug, hneď nad kempom Rozac
alaya1
09.07.14,09:26
pekne plaze
korela
09.07.14,10:11
Malachovskej svokra nás mala na RU + hud. vých. 4 roky na ZŠ. Lásku k hudbe i k jazyku. Išla mimo osnov už v tom čase na oboch predmetoch, na RU sme sa vždy dohodli po 4 až 5 žiakoch a mali sme si spraviť krátke 5 min. scénky na úvod hodiny. Super vec => kreativita a museli sme si vyhľadávať aj nové slovíčka sami. Potom ako sme končili, ona odišla zo školstva do divadla.
Super učiteľka. Okrem toho sme boli delení na mat., ru. Direktorom ZŠ bol architekt.
Na strednej som sa nudila, v 1.r. učebnica v prvej lavici na kolenách, prof. ma vytiahla, takú kadenciu tam ešte v triede nikto nepočul a to mi strčila cudzí román do ruky. Mala som od nej pokoj do konca roka. Potom prišli ďalšie, ak niekto niečo nevedel, tak som automaticky nastupovala ja. A maturitnú písomku vraj takú dobrú ešte nikdy nečítala. A to som začala písať hodinu po ostatných, pretože sa všetci trápili s elektrifikáciu SSSZ, ktoré zliepali z ťahákov, ja som si zvolila rozprávanie a vzala som TO napokon od literatúry od druhej ľudovej.
Počas strednej som sa prihlásila na jazyk. školu na EN a taký výfuk sa vždy po mojej odpovedi obzrel, lebo som mala fr. prízvuk a jeho to asi moc zdvíhalo. Keďže som bola vo vývojovom nepríjemnom veku, tak som to hlúpa vzdala. Potom až v zamestnaní. Ale fakt sa tam nedalo dostať tak ľahko, ale poznám chalana, z veľmi nepíjemných domácich pomerov, naučil sa sám EN, potom roky v SAV-ke.
Nechápem, prečo mala väčšina ľudí až takú averziu voči RU. Jazyk ako jazyk. Človek nikdy nevie čo a kedy sa zíde. Je mi ľúto, že som do nej neuviedla deti, potom začal syn chodiť súkromne k triednej na strednej. Aj DE sme mali, zúfalý učiteľ, v Prahe excelentný. Ale tým tu nechcem nikoho dráždiť, že som polyglot. To bol určitý čas môj kolega, resp. skôr naopak, vie ich cca 20 jazykov, opakujú na Dvojke s ním dokument pomerne často. Pred 89 strávil veľmi málo vonku pracovne, a má v tom aj arabštinu. Skromný človek. Obrovská pokora k životu. Európske vedel všetky.
Po 89 sa púšťali vo veľkom 50-ci a veru aj poriadne využili. Dnes chodia 50-čky kvôli tomu, aby sa raz mohli vonku rozprávať s vnúčatami.
Nikdy nie je neskoro.
Sorry, musela som, aj keď je tá päťka. Veď Dariusko aj iní také dlhé nečítajú.
pavol54
09.07.14,10:21
ale ale,ficka zrazu zaujíma naša voda? :eek: a čo ho k tomu asi vedie....keďže svedomie nemá?:confused:

Fica v podstate NIČ nezaujíma !!!

Prečo ?
Aj tu je jeden z dôvodov .

http://pavolbulla.blog.sme.sk/c/360541/rakusky-potravinovy-fenomen-vyraza-dych-bratislavcania-uz-zareagovali.html?ref=tit

Áno, ale nie je tam uvedená celá pravda, alebo mu jednoducho unikli niektoré základné informácie o vlastnom Rakúsku. Tým pádom sú to skreslené povrchné informácie.
.
Musíme vzísť sami zo seba ako obyvateľstvo SK, budovať si silnejšie svoju identitu, presadzovať svoje záujmy v EÚ a chrániť sa priamo pred nezmyselnosťou niektorých zahraničných výrobcov v zložení ich dovozových výrobkov k nám, ktoré sú zdraviu škodlivé alebo nekvalitné. Nedovážať, alebo uvaliť takú vysokú daň štátom na ne, aby si zákazník v obchode povedal, že to nemá zmysel za takú cenu kupovať. Viď maďarské zákony. Oni sa s nimi vyrovnajú po svojom a kašlú na obštrukcie zákonov EÚ. Pri potravinách. Podporujú svoj trh.
a to si predstav že sa vypestuje o 1 milión ton obilia viac ak potrebujeme, a z toho by sa vyrobilo 250 000 ton mäsa, to je za rok 50 kg na obyvateľa

Napriek milionu navyše zdražie :D

lebo vietor pováľal
sucho bolo
potom pršalo
...
v prvom rade zdražie preto lebo sa obchodníkovi zachce (obchodný kartel neprelomíš ak nedáš lacno tak ako chce obchodník ostane ti iného nenájdeš)
pavol54
09.07.14,10:23
Malachovskej svokra nás mala na RU + hud. vých. 4 roky na ZŠ. Lásku k hudbe i k jazyku. Išla mimo osnov už v tom čase na oboch predmetoch, na RU sme sa vždy dohodli po 4 až 5 žiakoch a mali sme si spraviť krátke 5 min. scénky na úvod hodiny. Super vec => kreativita a museli sme si vyhľadávať aj nové slovíčka sami. Potom ako sme končili, ona odišla zo školstva do divadla.
Super učiteľka. Okrem toho sme boli delení na mat., ru. Direktorom ZŠ bol architekt.
Na strednej som sa nudila, v 1.r. učebnica v prvej lavici na kolenách, prof. ma vytiahla, takú kadenciu tam ešte v triede nikto nepočul a to mi strčila cudzí román do ruky. Mala som od nej pokoj do konca roka. Potom prišli ďalšie, ak niekto niečo nevedel, tak som automaticky nastupovala ja. A maturitnú písomku vraj takú dobrú ešte nikdy nečítala. A to som začala písať hodinu po ostatných, pretože sa všetci trápili s elektrifikáciu SSSZ, ktoré zliepali z ťahákov, ja som si zvolila rozprávanie a vzala som TO napokon od literatúry od druhej ľudovej.
Počas strednej som sa prihlásila na jazyk. školu na EN a taký výfuk sa vždy po mojej odpovedi obzrel, lebo som mala fr. prízvuk a jeho to asi moc zdvíhalo. Keďže som bola vo vývojovom nepríjemnom veku, tak som to hlúpa vzdala. Potom až v zamestnaní. Ale fakt sa tam nedalo dostať tak ľahko, ale poznám chalana, z veľmi nepíjemných domácich pomerov, naučil sa sám EN, potom roky v SAV-ke.
Nechápem, prečo mala väčšina ľudí až takú averziu voči RU. Jazyk ako jazyk. Človek nikdy nevie čo a kedy sa zíde. Je mi ľúto, že som do nej neuviedla deti, potom začal syn chodiť súkromne k triednej na strednej. Aj DE sme mali, zúfalý učiteľ, v Prahe excelentný. Ale tým tu nechcem nikoho dráždiť, že som polyglot. To bol určitý čas môj kolega, resp. skôr naopak, vie ich cca 20 jazykov, opakujú na Dvojke s ním dokument pomerne často. Pred 89 strávil veľmi málo vonku pracovne, a má v tom aj arabštinu. Skromný človek. Obrovská pokora k životu. Európske vedel všetky.
Po 89 sa púšťali vo veľkom 50-ci a veru aj poriadne využili. Dnes chodia 50-čky kvôli tomu, aby sa raz mohli vonku rozprávať s vnúčatami.
Nikdy nie je neskoro.
Sorry, musela som, aj keď je tá päťka. Veď Dariusko aj iní také dlhé nečítajú.
Ja som mal takú matikárku koho "chytila, ten sa jej nepustil"
misoft
09.07.14,10:38
Kua - také prkotiny riešia: http://www.tvnoviny.sk/domace/1763387_zahradkari-v-michalovciach-vedome-porusuju-predpisy - stačí si len prečítať Zákon 8/2009 a je to jasné...... nie je tam totiž žiadna križovatka - je to len vjazd do kolónie. I keď je pravda - kedysi tam ani tá čiara nebola.....
pavol54
09.07.14,16:56
Alaya, ja bez deka zaváram vyše tridsať rokov a už skoro dvadsať bez kyseliny citrónovej, ak niekde treba, použijem citrónovú šťavu. Ona má síce taký neškodný názov, ale stačí pozrieť viki.
aj súhlasím, aj nie správne je sterilizovať bez kyseliny benzoovej respektíve benzoanu sodného lebo to je ten najväčší driák, pomocou ktorého sa vyrábajú zákazníci pre Alayu. ocot je klasiký produkt prírodného procesu kvasenia takže je zdraviu absolútne neškodný, okrem prichutenia(stalo sa že omylom bolo menej kyseliny octovej a nedalo sa to jesť), je potrebný na vytvorenie kyslého prostredia ktoré likviduje tie maličké potvorky v pohári, druhá bezpečná podmienka je zabezpečiť aby sa vytvorila smrteľná teplota v pohári to je nad 90o C, len treba vedieť z akú dobu sa dosiahne aj v strede pohára, tretia podmienka je podtlak čo udrží sterilné prostredie. kyselinu citrónovú spravidla používame v kompótoch ocot by pôsobil drasticky
pavol54
09.07.14,17:05
Mňa láka toto:http://www.znojemskaokurka.cz/index.php?a=8
A ocot kupujem znojemský (ten mi najviac chutí),raz som sa obabrala a už neexperimentujem.Keď niečo funguje,prečo to meniť?
zo všetkým súhlasím okrem sacharinádu sodného (obchodný názov sacharín) najnižšiu triedu neškodnosti dnes dosahuje sukralóza, čistý ocot chutí rovnako aj z tramtárie
alaya1
09.07.14,17:11
Pavol- zaujimal by ma tvoj odborny nazor na zavaranie ovocia bez cukru stipkou soli. Vyskusala som minuly rok par poharov sliviek, najskor si treba na tu chut zvyknut, ale chutilo. Chcem to pouzit aj tento rok, odporucas, ci?
dariusko
09.07.14,17:21
Malachovskej svokra nás mala na RU + hud. vých. 4 roky na ZŠ. Lásku k hudbe i k jazyku. Išla mimo osnov už v tom čase na oboch predmetoch, na RU sme sa vždy dohodli po 4 až 5 žiakoch a mali sme si spraviť krátke 5 min. scénky na úvod hodiny. Super vec => kreativita a museli sme si vyhľadávať aj nové slovíčka sami. Potom ako sme končili, ona odišla zo školstva do divadla.
Super učiteľka. Okrem toho sme boli delení na mat., ru. Direktorom ZŠ bol architekt.
Na strednej som sa nudila, v 1.r. učebnica v prvej lavici na kolenách, prof. ma vytiahla, takú kadenciu tam ešte v triede nikto nepočul a to mi strčila cudzí román do ruky. Mala som od nej pokoj do konca roka. Potom prišli ďalšie, ak niekto niečo nevedel, tak som automaticky nastupovala ja. A maturitnú písomku vraj takú dobrú ešte nikdy nečítala. A to som začala písať hodinu po ostatných, pretože sa všetci trápili s elektrifikáciu SSSZ, ktoré zliepali z ťahákov, ja som si zvolila rozprávanie a vzala som TO napokon od literatúry od druhej ľudovej.
Počas strednej som sa prihlásila na jazyk. školu na EN a taký výfuk sa vždy po mojej odpovedi obzrel, lebo som mala fr. prízvuk a jeho to asi moc zdvíhalo. Keďže som bola vo vývojovom nepríjemnom veku, tak som to hlúpa vzdala. Potom až v zamestnaní. Ale fakt sa tam nedalo dostať tak ľahko, ale poznám chalana, z veľmi nepíjemných domácich pomerov, naučil sa sám EN, potom roky v SAV-ke.
Nechápem, prečo mala väčšina ľudí až takú averziu voči RU. Jazyk ako jazyk. Človek nikdy nevie čo a kedy sa zíde. Je mi ľúto, že som do nej neuviedla deti, potom začal syn chodiť súkromne k triednej na strednej. Aj DE sme mali, zúfalý učiteľ, v Prahe excelentný. Ale tým tu nechcem nikoho dráždiť, že som polyglot. To bol určitý čas môj kolega, resp. skôr naopak, vie ich cca 20 jazykov, opakujú na Dvojke s ním dokument pomerne často. Pred 89 strávil veľmi málo vonku pracovne, a má v tom aj arabštinu. Skromný človek. Obrovská pokora k životu. Európske vedel všetky.
Po 89 sa púšťali vo veľkom 50-ci a veru aj poriadne využili. Dnes chodia 50-čky kvôli tomu, aby sa raz mohli vonku rozprávať s vnúčatami.
Nikdy nie je neskoro.
Sorry, musela som, aj keď je tá päťka. Veď Dariusko aj iní také dlhé nečítajú.

Ale aspoň si sa vyrozprávala :D
dariusko
09.07.14,17:26
Alaya, ja bez deka zaváram vyše tridsať rokov a už skoro dvadsať bez kyseliny citrónovej, ak niekde treba, použijem citrónovú šťavu. Ona má síce taký neškodný názov, ale stačí pozrieť viki.
aj súhlasím, aj nie správne je sterilizovať bez kyseliny benzoovej respektíve benzoanu sodného lebo to je ten najväčší driák, pomocou ktorého sa vyrábajú zákazníci pre Alayu. ocot je klasiký produkt prírodného procesu kvasenia takže je zdraviu absolútne neškodný, okrem prichutenia(stalo sa že omylom bolo menej kyseliny octovej a nedalo sa to jesť), je potrebný na vytvorenie kyslého prostredia ktoré likviduje tie maličké potvorky v pohári, druhá bezpečná podmienka je zabezpečiť aby sa vytvorila smrteľná teplota v pohári to je nad 90o C, len treba vedieť z akú dobu sa dosiahne aj v strede pohára, tretia podmienka je podtlak čo udrží sterilné prostredie. kyselinu citrónovú spravidla používame v kompótoch ocot by pôsobil drasticky

Zavára sa u nás s tou benzoovou už desaťročia , zatiaľ som si (akože ja :D ) ešte nič podozrivého = pre Ajaju , nevšimol



daj si litrík a inšie poviešššš
pavol54
09.07.14,17:29
Pavol- zaujimal by ma tvoj odborny nazor na zavaranie ovocia bez cukru stipkou soli. Vyskusala som minuly rok par poharov sliviek, najskor si treba na tu chut zvyknut, ale chutilo. Chcem to pouzit aj tento rok, odporucas, ci?
neskúšal som to pretože pre zákazníkov musím ísť v overených žiadaných štandardoch, ale osobne si myslím že ak použijem analógiu,: tak ak varím lahôdkovú kukuricu, a dám do vody štipku soli tak je pri konzumácii podstatne sladšia, takže soľ môže vyvolať podobný efekt aj pri sterilizovanom ovocí.(potom čo je štipka) jedno čo môžem doporučiť ak nie je niekto diabetes nepoužívať pre svoju potrebu sladidlo jednak ho cítiť aj o pár hodín a to z tou soľou by mohlo byť pre nich vhodné. však to daj nejakému ochutnať.
dariusko
09.07.14,17:30
Pavol- zaujimal by ma tvoj odborny nazor na zavaranie ovocia bez cukru stipkou soli. Vyskusala som minuly rok par poharov sliviek, najskor si treba na tu chut zvyknut, ale chutilo. Chcem to pouzit aj tento rok, odporucas, ci?

Sterilizácia =

prítomné bacile pohlušíš

nové nepustíš



v podstate je jedno ako (len tá chuť :D)

- maso upečieš, zaleješ masťou

- klobásu nakoreníš, vyúdiš

- lekvár vyvaríš , zavrieš

- ovocie povaríš , zavrieš
pavol54
09.07.14,17:35
Alaya, ja bez deka zaváram vyše tridsať rokov a už skoro dvadsať bez kyseliny citrónovej, ak niekde treba, použijem citrónovú šťavu. Ona má síce taký neškodný názov, ale stačí pozrieť viki.
aj súhlasím, aj nie správne je sterilizovať bez kyseliny benzoovej respektíve benzoanu sodného lebo to je ten najväčší driák, pomocou ktorého sa vyrábajú zákazníci pre Alayu. ocot je klasiký produkt prírodného procesu kvasenia takže je zdraviu absolútne neškodný, okrem prichutenia(stalo sa že omylom bolo menej kyseliny octovej a nedalo sa to jesť), je potrebný na vytvorenie kyslého prostredia ktoré likviduje tie maličké potvorky v pohári, druhá bezpečná podmienka je zabezpečiť aby sa vytvorila smrteľná teplota v pohári to je nad 90o C, len treba vedieť z akú dobu sa dosiahne aj v strede pohára, tretia podmienka je podtlak čo udrží sterilné prostredie. kyselinu citrónovú spravidla používame v kompótoch ocot by pôsobil drasticky

Zavára sa u nás s tou benzoovou už desaťročia , zatiaľ som si (akože ja :D ) ešte nič podozrivého = pre Ajaju , nevšimol



daj si litrík a inšie poviešššš
No to nemôžeš vidieť sám na sebe vidieť niečo podozrivé (to nie zlomená noha alebo pod), ale či to na tebe nevidia iní nechaj na ich posúdenie,( a veľa spriaznených duší tu nemáš čím to bude) ono totiž ten benzoan sodný(respektíve sodík a jeho chemické modifikácie) blokuje nevratne niektoré mozgové bunky (ale o tom presnejšie odborníci z medicíny asi neurológovia)
pavol54
09.07.14,17:43
Pavol- zaujimal by ma tvoj odborny nazor na zavaranie ovocia bez cukru stipkou soli. Vyskusala som minuly rok par poharov sliviek, najskor si treba na tu chut zvyknut, ale chutilo. Chcem to pouzit aj tento rok, odporucas, ci?

Sterilizácia =

prítomné bacile pohlušíš

nové nepustíš



v podstate je jedno ako (len tá chuť :D)

- maso upečieš, zaleješ masťou

- klobásu nakoreníš, vyúdiš

- lekvár vyvaríš , zavrieš

- ovocie povaríš , zavrieš
No nebol by som si taký istý tým čo tvrdíš ešte si botulotoxín nezažil? ale ja sa elektrikárom do ich práce nepletiem lebo elektrina je potvora a zabíja a nepresviedčam iných že to nie je pravda Nie vždy platí hop ná krávu a je tele
kukučka
09.07.14,17:45
Pavol a do kompótov nestačí len cukor?
alaya1
09.07.14,17:56
Pavol- zaujimal by ma tvoj odborny nazor na zavaranie ovocia bez cukru stipkou soli. Vyskusala som minuly rok par poharov sliviek, najskor si treba na tu chut zvyknut, ale chutilo. Chcem to pouzit aj tento rok, odporucas, ci?
neskúšal som to pretože pre zákazníkov musím ísť v overených žiadaných štandardoch, ale osobne si myslím že ak použijem analógiu,: tak ak varím lahôdkovú kukuricu, a dám do vody štipku soli tak je pri konzumácii podstatne sladšia, takže soľ môže vyvolať podobný efekt aj pri sterilizovanom ovocí.(potom čo je štipka) jedno čo môžem doporučiť ak nie je niekto diabetes nepoužívať pre svoju potrebu sladidlo jednak ho cítiť aj o pár hodín a to z tou soľou by mohlo byť pre nich vhodné. však to daj nejakému ochutnať.

Zapojila som sa do tohto "experimentu" nie zo zdravotnych dovodov, ale zo zvedavosti. Riskla som na to 5 kusov 3 dcl flasticiek sliviek. Cakala som az do decembra, na chut si treba zvykknut, ale mne osobne chutili. Ja sladidla nepouzivam, nemam ani do coho, radsej uz dam ten cukor. Len s cukrom, bez inych pridavkov som robila minuly rok marhulovy kompot a aj dzem. Ńepokazil sa ani jeden, ale zas som dosledna v sterilizacii.
pavol54
09.07.14,17:58
Pavol a do kompótov nestačí len cukor?
nie musíš vytvoriť kyslé prostredie(to zabíja) to sa robí kyselinou citrónovou cukor ako taký je v procese sterilizácie nepodstatný okrem iného sa obe zložky používajú ako dochucovacia zložka(štandardná) u dia je ako dochucovadlo umelé sladidlo
pavol54
09.07.14,18:02
Pavol- zaujimal by ma tvoj odborny nazor na zavaranie ovocia bez cukru stipkou soli. Vyskusala som minuly rok par poharov sliviek, najskor si treba na tu chut zvyknut, ale chutilo. Chcem to pouzit aj tento rok, odporucas, ci?
neskúšal som to pretože pre zákazníkov musím ísť v overených žiadaných štandardoch, ale osobne si myslím že ak použijem analógiu,: tak ak varím lahôdkovú kukuricu, a dám do vody štipku soli tak je pri konzumácii podstatne sladšia, takže soľ môže vyvolať podobný efekt aj pri sterilizovanom ovocí.(potom čo je štipka) jedno čo môžem doporučiť ak nie je niekto diabetes nepoužívať pre svoju potrebu sladidlo jednak ho cítiť aj o pár hodín a to z tou soľou by mohlo byť pre nich vhodné. však to daj nejakému ochutnať.

Zapojila som sa do tohto "experimentu" nie zo zdravotnych dovodov, ale zo zvedavosti. Riskla som na to 5 kusov 3 dcl flasticiek sliviek. Cakala som az do decembra, na chut si treba zvykknut, ale mne osobne chutili. Ja sladidla nepouzivam, nemam ani do coho, radsej uz dam ten cukor. Len s cukrom, bez inych pridavkov som robila minuly rok marhulovy kompot a aj dzem. Ńepokazil sa ani jeden, ale zas som dosledna v sterilizacii.
Ak dáš cez 90 a dobré viečko tak sa nemôže nič stať
dariusko
09.07.14,18:03
Alaya, ja bez deka zaváram vyše tridsať rokov a už skoro dvadsať bez kyseliny citrónovej, ak niekde treba, použijem citrónovú šťavu. Ona má síce taký neškodný názov, ale stačí pozrieť viki.
aj súhlasím, aj nie správne je sterilizovať bez kyseliny benzoovej respektíve benzoanu sodného lebo to je ten najväčší driák, pomocou ktorého sa vyrábajú zákazníci pre Alayu. ocot je klasiký produkt prírodného procesu kvasenia takže je zdraviu absolútne neškodný, okrem prichutenia(stalo sa že omylom bolo menej kyseliny octovej a nedalo sa to jesť), je potrebný na vytvorenie kyslého prostredia ktoré likviduje tie maličké potvorky v pohári, druhá bezpečná podmienka je zabezpečiť aby sa vytvorila smrteľná teplota v pohári to je nad 90o C, len treba vedieť z akú dobu sa dosiahne aj v strede pohára, tretia podmienka je podtlak čo udrží sterilné prostredie. kyselinu citrónovú spravidla používame v kompótoch ocot by pôsobil drasticky

Zavára sa u nás s tou benzoovou už desaťročia , zatiaľ som si (akože ja :D ) ešte nič podozrivého = pre Ajaju , nevšimol



daj si litrík a inšie poviešššš
No to nemôžeš vidieť sám na sebe vidieť niečo podozrivé (to nie zlomená noha alebo pod), ale či to na tebe nevidia iní nechaj na ich posúdenie,( a veľa spriaznených duší tu nemáš čím to bude) ono totiž ten benzoan sodný(respektíve sodík a jeho chemické modifikácie) blokuje nevratne niektoré mozgové bunky (ale o tom presnejšie odborníci z medicíny asi neurológovia)
rozumiem
sodík :D
asi preto som zostal večný puberták

PS
A minule mi srdciar kecal, aby som nepil chlorovanú vodu :D
dariusko
09.07.14,18:09
Pavol- zaujimal by ma tvoj odborny nazor na zavaranie ovocia bez cukru stipkou soli. Vyskusala som minuly rok par poharov sliviek, najskor si treba na tu chut zvyknut, ale chutilo. Chcem to pouzit aj tento rok, odporucas, ci?

Sterilizácia =

prítomné bacile pohlušíš

nové nepustíš



v podstate je jedno ako (len tá chuť :D)

- maso upečieš, zaleješ masťou

- klobásu nakoreníš, vyúdiš

- lekvár vyvaríš , zavrieš

- ovocie povaríš , zavrieš
No nebol by som si taký istý tým čo tvrdíš ešte si botulotoxín nezažil? ale ja sa elektrikárom do ich práce nepletiem lebo elektrina je potvora a zabíja a nepresviedčam iných že to nie je pravda Nie vždy platí hop ná krávu a je tele

zo zabíjačky sme konzervovali
voda vrela 2 hodiny
pečenovka pre istotu do pol roka
maso , klobása aj 2 roky

vyúdená klobása vydržala max 3-4 mesiace (lebo sme ju dovtedy požrali :D )

chuť ako zo včera
dariusko
09.07.14,18:10
Pavol a do kompótov nestačí len cukor?
nie musíš vytvoriť kyslé prostredie(to zabíja) to sa robí kyselinou citrónovou cukor ako taký je v procese sterilizácie nepodstatný okrem iného sa obe zložky používajú ako dochucovacia zložka(štandardná) u dia je ako dochucovadlo umelé sladidlo

pri slivkovom lekvári bol cukor miesto viečka
misoft
09.07.14,18:10
@dariusko, ty .....provokatér........:D
dariusko
09.07.14,18:12
@dariusko, ty .....provokatér........:D
Aleja ?
Nyjeeeeeeeeeee
To Alaja :D
dariusko
09.07.14,18:15
Alaya, ja bez deka zaváram vyše tridsať rokov a už skoro dvadsať bez kyseliny citrónovej, ak niekde treba, použijem citrónovú šťavu. Ona má síce taký neškodný názov, ale stačí pozrieť viki.
aj súhlasím, aj nie správne je sterilizovať bez kyseliny benzoovej respektíve benzoanu sodného lebo to je ten najväčší driák, pomocou ktorého sa vyrábajú zákazníci pre Alayu. ocot je klasiký produkt prírodného procesu kvasenia takže je zdraviu absolútne neškodný, okrem prichutenia(stalo sa že omylom bolo menej kyseliny octovej a nedalo sa to jesť), je potrebný na vytvorenie kyslého prostredia ktoré likviduje tie maličké potvorky v pohári, druhá bezpečná podmienka je zabezpečiť aby sa vytvorila smrteľná teplota v pohári to je nad 90o C, len treba vedieť z akú dobu sa dosiahne aj v strede pohára, tretia podmienka je podtlak čo udrží sterilné prostredie. kyselinu citrónovú spravidla používame v kompótoch ocot by pôsobil drasticky

Zavára sa u nás s tou benzoovou už desaťročia , zatiaľ som si (akože ja :D ) ešte nič podozrivého = pre Ajaju , nevšimol



daj si litrík a inšie poviešššš
No to nemôžeš vidieť sám na sebe vidieť niečo podozrivé (to nie zlomená noha alebo pod), ale či to na tebe nevidia iní nechaj na ich posúdenie,( a veľa spriaznených duší tu nemáš čím to bude) ono totiž ten benzoan sodný(respektíve sodík a jeho chemické modifikácie) blokuje nevratne niektoré mozgové bunky (ale o tom presnejšie odborníci z medicíny asi neurológovia)

neľúbia pravdu rovno do ksichtu :D
Peggynka
09.07.14,18:20
Mňa láka toto:http://www.znojemskaokurka.cz/index.php?a=8
A ocot kupujem znojemský (ten mi najviac chutí),raz som sa obabrala a už neexperimentujem.Keď niečo funguje,prečo to meniť?
zo všetkým súhlasím okrem sacharinádu sodného (obchodný názov sacharín) najnižšiu triedu neškodnosti dnes dosahuje sukralóza, čistý ocot chutí rovnako aj z tramtárie
Takto;ja som veľkým odporcom sacharínu,ale mám dokázané (a dočítala som sa o tom aj v diskusiách na internete),že práve sacharín udrží uhorky chrumkavými,nuž raz za čas to prežijem.Čo sa octu týka,jasné,že čistý ocot chutí rovnako,ale pokiaľ viem,v obchodoch kúpiš 8% a zvyšok tvoria rôzne zložky (závisí od výrobcu).V receptoch sa ani neuvádza koncentrácia,lebo automaticky ide o 8% ocot.Mám octovú esenciu (25%) a musím dosť maturovať,ako to nariediť.
pavol54
09.07.14,18:34
Mňa láka toto:http://www.znojemskaokurka.cz/index.php?a=8
A ocot kupujem znojemský (ten mi najviac chutí),raz som sa obabrala a už neexperimentujem.Keď niečo funguje,prečo to meniť?
zo všetkým súhlasím okrem sacharinádu sodného (obchodný názov sacharín) najnižšiu triedu neškodnosti dnes dosahuje sukralóza, čistý ocot chutí rovnako aj z tramtárie
Takto;ja som veľkým odporcom sacharínu,ale mám dokázané (a dočítala som sa o tom aj v diskusiách na internete),že práve sacharín udrží uhorky chrumkavými,nuž raz za čas to prežijem.Čo sa octu týka,jasné,že čistý ocot chutí rovnako,ale pokiaľ viem,v obchodoch kúpiš 8% a zvyšok tvoria rôzne zložky (závisí od výrobcu).V receptoch sa ani neuvádza koncentrácia,lebo automaticky ide o 8% ocot.Mám octovú esenciu (25%) a musím dosť maturovať,ako to nariediť.
never všetkému na internete uhorky chrumkavými robí ich konzistecia pred spracovaním(čerstvosť) ocot, a dlžka výdrže nad 90oC, skôr by som uveril tvrdeniu že použitie benzoanu(e211) zabezpečí chrumkavosť pretože môžeš kvôli jeho konzervačným účinkom skrátiť výdrže nad 90 Ak ale niečo vydrží v pohári kvôli použitému konzervačnému prostriedku roky, tak to vydrží (nerozloží sa) aj v tráviacom trakte 2 dni takže potom môžeme jesť nastrúhanú umelú hmotu a menej škody utrpí náš organizmus
kukučka
09.07.14,18:43
3x8=24 teda cca tretinu octu, len som nakukla, nemám teraz čas lúštiť etikety, náš ocot je žltý, poľský číry ako voda, 10 %, budem robiť 1x, potom zreferujem.
Uhorky sú chrumkavé pri krátkej sterilizácii a pridaní chrenu, po otvorení nevodnatejú. Aj do jablkového muštu dávam troška strúhaného - dlhšia trvanlivosť aj bez chladničky a výborná chuť.
dariusko
09.07.14,18:50
Mňa láka toto:http://www.znojemskaokurka.cz/index.php?a=8
A ocot kupujem znojemský (ten mi najviac chutí),raz som sa obabrala a už neexperimentujem.Keď niečo funguje,prečo to meniť?
zo všetkým súhlasím okrem sacharinádu sodného (obchodný názov sacharín) najnižšiu triedu neškodnosti dnes dosahuje sukralóza, čistý ocot chutí rovnako aj z tramtárie
Takto;ja som veľkým odporcom sacharínu,ale mám dokázané (a dočítala som sa o tom aj v diskusiách na internete),že práve sacharín udrží uhorky chrumkavými,nuž raz za čas to prežijem.Čo sa octu týka,jasné,že čistý ocot chutí rovnako,ale pokiaľ viem,v obchodoch kúpiš 8% a zvyšok tvoria rôzne zložky (závisí od výrobcu).V receptoch sa ani neuvádza koncentrácia,lebo automaticky ide o 8% ocot.Mám octovú esenciu (25%) a musím dosť maturovať,ako to nariediť.

švagrinej zas niekto povedal, že modrá skalica udrží uhorky zelenými



tak dala - len neviem , či neprehnala, lebo som dávno nevidel takú hráškovomodrú farbu :D
Peggynka
09.07.14,18:53
Mňa láka toto:http://www.znojemskaokurka.cz/index.php?a=8
A ocot kupujem znojemský (ten mi najviac chutí),raz som sa obabrala a už neexperimentujem.Keď niečo funguje,prečo to meniť?
zo všetkým súhlasím okrem sacharinádu sodného (obchodný názov sacharín) najnižšiu triedu neškodnosti dnes dosahuje sukralóza, čistý ocot chutí rovnako aj z tramtárie
Takto;ja som veľkým odporcom sacharínu,ale mám dokázané (a dočítala som sa o tom aj v diskusiách na internete),že práve sacharín udrží uhorky chrumkavými,nuž raz za čas to prežijem.Čo sa octu týka,jasné,že čistý ocot chutí rovnako,ale pokiaľ viem,v obchodoch kúpiš 8% a zvyšok tvoria rôzne zložky (závisí od výrobcu).V receptoch sa ani neuvádza koncentrácia,lebo automaticky ide o 8% ocot.Mám octovú esenciu (25%) a musím dosť maturovať,ako to nariediť.
never všetkému na internete uhorky chrumkavými robí ich konzistecia pred spracovaním(čerstvosť) ocot, a dlžka výdrže nad 90oC, skôr by som uveril tvrdeniu že použitie benzoanu(e211) zabezpečí chrumkavosť pretože môžeš kvôli jeho konzervačným účinkom skrátiť výdrže nad 90 Ak ale niečo vydrží v pohári kvôli použitému konzervačnému prostriedku roky, tak to vydrží (nerozloží sa) aj v tráviacom trakte 2 dni takže potom môžeme jesť nastrúhanú umelú hmotu a menej škody utrpí náš organizmus
Pozri,nie je problém,aby si to každý vyskúšal pri zaváraní z rovnakej dávky uhoriek a označil.Môže to posúdiť sám.A ešte poznámka;sterilizovať 8min.
alaya1
10.07.14,05:46
Ja uhorky zavaram len s cukrom, sladidla odmietam. mam ich chrumkave, dokonca sterilizujem dlhsie ako tych 8 minut. Suhlasim s tym , co napisal Pavol, ze to zavisi aj od kvality uhoriek pred zavaranim :)
kopretinka
10.07.14,06:48
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
Peggynka
10.07.14,07:16
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
Neskoro,hehe...Účtenky kontrolujem hneď za kasou...
taiko
10.07.14,07:17
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
kopretinka
10.07.14,07:19
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
Neskoro,hehe...Účtenky kontrolujem hneď za kasou...
všade kopec ľudí,dýchajú ti na krk,ponáhľala som sa do roboty.... :(
kopretinka
10.07.14,07:20
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
regál neodfotím,dnes to tam už nebude.komu to otrieskam? svojmu nadriadenému?
taiko
10.07.14,07:21
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
komu to otrieskam? svojmu nadriadenému?
Pockj, to sa stalo vo vasom obchode? To nemyslis vazne.
Nuz ked sa bojis, tak to daj vybavit susede.
kopretinka
10.07.14,07:24
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
komu to otrieskam? svojmu nadriadenému?
Pockj, to sa stalo vo vasom obchode? To nemyslis vazne.
Nuz ked sa bojis, tak to daj vybavit susede.
mám teraz dva dni voľno,nebudem tam utekať kvoli tomu,bus nie je tiež zadarmo.pozajtra si tú cenu zistím najprv v systéme,aby som mala dôkaz.ani suseda to nevybaví,ak tam nebude tá inkriminovaná cenovka
taiko
10.07.14,07:31
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
komu to otrieskam? svojmu nadriadenému?
Pockj, to sa stalo vo vasom obchode? To nemyslis vazne.
Nuz ked sa bojis, tak to daj vybavit susede.
mám teraz dva dni voľno,nebudem tam utekať kvoli tomu,bus nie je tiež zadarmo.pozajtra si tú cenu zistím najprv v systéme,aby som mala dôkaz.ani suseda to nevybaví,ak tam nebude tá inkriminovaná cenovka
No myslim, ze pozajtra to uz cele bude prd platne.
pavol54
10.07.14,07:35
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
to jej prd pomôže, bol som v našom anglickom že bôčik akcia, pri pokladni účtuje iný a ja že prečo "lebo ste si zobrali ten neakciový" TAK SOM IM HO NECHAL NA POKLADNI. Takže môžu tvrdiť že mali aj neakciové len si to kupujúci zamenil.
taiko
10.07.14,07:36
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
to jej prd pomôže, bol som v našom anglickom že bôčik akcia, pri pokladni účtuje iný a ja že prečo "lebo ste si zobrali ten neakciový" TAK SOM IM HO NECHAL NA POKLADNI. Takže môžu tvrdiť že mali aj neakciové len si to kupujúci zamenil.
akciovy je ten co mu vcera vyprsala doba spotreby? :D
pavol54
10.07.14,07:37
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
Neskoro,hehe...Účtenky kontrolujem hneď za kasou...
všade kopec ľudí,dýchajú ti na krk,ponáhľala som sa do roboty.... :(
ak je akcia vždy pozerám na displej
pavol54
10.07.14,07:38
som sa hneď ráno vytočila:mad:kontrolujem účtenku zo včerajšieho nákupu a že kuracie stehná cena za kilo 2,80 a na na regáli bola výpredajová cenovka 1,99 kuaaaaaa.
No sak aky problem, chod do obchodu, odfot regal s cenou, otrieskaj im to o hlavu a zavolaj aj SOI
to jej prd pomôže, bol som v našom anglickom že bôčik akcia, pri pokladni účtuje iný a ja že prečo "lebo ste si zobrali ten neakciový" TAK SOM IM HO NECHAL NA POKLADNI. Takže môžu tvrdiť že mali aj neakciové len si to kupujúci zamenil.
akciovy je ten co mu vcera vyprsala doba spotreby? :D
no to ani vo sne ale môže byť od iného výrobcu, v inej úprave.
alaya1
10.07.14,07:48
taiko
10.07.14,07:50
alaya1
10.07.14,07:51
taiko, co ma mas prosim ta tak v zuboch ? :). bavi, nevabi, problem? Idem tam na dovcu, tak ma to zaujima, ci nemoze?
taiko
10.07.14,07:57
taiko, co ma mas prosim ta tak v zuboch ? :). bavi, nevabi, problem? Idem tam na dovcu, tak ma to zaujima, ci nemoze?
Jujuuuj, ja Ta nemam v zuboch, to ani nahodou :) .
Len ma udivuje ci nie je dost negativnej energie medzi nami, ze nam takychto tituliek treba citat. Cas je pre mna hnoj, tak ma zaujima, ake maju ludia pohnutky to citat.
Okrem toho, ako znasilnena Ceska a dve zranene deti ovplyvnia Tvoj rozhodovaci ci aky proces? :)
Reku ze ci si pred dovolenkou nechces radsej precita http://croatia.hr/en-GB/Homepage
kopretinka
10.07.14,07:58
http://www.cas.sk/clanok/286926/dovolenka-v-chorvatsku-sa-zmenila-na-nocnu-moru-znasilnili-cesku-tazko-sa-zranili-dve-deti.html

cim dalej, tym lepsie.-

Chorvátsko patrí k najobľúbenejším turistickým cieľom dovolenkujúcich českých občanov. Dovolenku tam každý rok trávi vyše 600-tisíc Čechov.
čo bojíš,Slovákov sa to netýka :D:D
alaya1
10.07.14,08:00
taiko - Citam, co mi pride pod ruku a nemyslim si, ze je to zrovna rozosievanie negat. energie, aspon to tak nevnimam. Ale tiez by som nebola stastna byt znasilnena a ani by ma nepotesilo, ak by nejaky blbec natrepal do nasej "lodky".. Co tegba nezaujima, ineho mozno hej. Ja co nechcem, necitam a nesledujem.
alaya1
10.07.14,08:00
http://www.cas.sk/clanok/286926/dovolenka-v-chorvatsku-sa-zmenila-na-nocnu-moru-znasilnili-cesku-tazko-sa-zranili-dve-deti.html

cim dalej, tym lepsie.-

Chorvátsko patrí k najobľúbenejším turistickým cieľom dovolenkujúcich českých občanov. Dovolenku tam každý rok trávi vyše 600-tisíc Čechov.
čo bojíš,Slovákov sa to netýka :D:D



Moja zlata, si ma ukludnila teda :) :) :)
taiko
10.07.14,08:02
taiko - Citam, co mi pride pod ruku a nemyslim si, ze je to zrovna rozosievanie negat. energie, aspon to tak nevnimam. Ale tiez by som nebola stastna byt znasilnena a ani by ma nepotesilo, ak by nejaky blbec natrepal do nasej "lodky".. Co tegba nezaujima, ineho mozno hej. Ja co nechcem, necitam a nesledujem.
no sak to je v poradku, Kazdeho zaujima nieco ine, len ja furt nerozumiem, reco ludia radi citaju, ci pozeraju o nestastiach inych. Ale asi je to nad moje chapanie :)
evuš
10.07.14,08:03
Alaya, čo sa bojíš - nie si ani dieťa a nemáš ani 28 :D:D, navyše si Slovenka ;):---
taiko
10.07.14,08:04
Alaya, čo sa bojíš - nie si ani dieťa a nemáš ani 28 :D:D, navyše si Slovenka ;):---
no si jej dala teraz :D:D:D, ........ze nemas ani 28 :D
alaya1
10.07.14,08:06
evus tak to mas pravdu :), Snad mam dost kil, aby som sa na tej lodi udrzala :) :)
alaya1
10.07.14,08:07
taiko - Citam, co mi pride pod ruku a nemyslim si, ze je to zrovna rozosievanie negat. energie, aspon to tak nevnimam. Ale tiez by som nebola stastna byt znasilnena a ani by ma nepotesilo, ak by nejaky blbec natrepal do nasej "lodky".. Co tegba nezaujima, ineho mozno hej. Ja co nechcem, necitam a nesledujem.
no sak to je v poradku, Kazdeho zaujima nieco ine, len ja furt nerozumiem, reco ludia radi citaju, ci pozeraju o nestastiach inych. Ale asi je to nad moje chapanie :)


Mne to tak nepride, asi som na nestastia v zivote ludi trenovana a zvyknuta. Som odosobnena.
pavol54
10.07.14,08:08
taiko - Citam, co mi pride pod ruku a nemyslim si, ze je to zrovna rozosievanie negat. energie, aspon to tak nevnimam. Ale tiez by som nebola stastna byt znasilnena a ani by ma nepotesilo, ak by nejaky blbec natrepal do nasej "lodky".. Co tegba nezaujima, ineho mozno hej. Ja co nechcem, necitam a nesledujem.
no sak to je v poradku, Kazdeho zaujima nieco ine, len ja furt nerozumiem, reco ludia radi citaju, ci pozeraju o nestastiach inych. Ale asi je to nad moje chapanie :)
asi preto že si ešte neokúsili rukami ohmatať zopár drsných smrťákov, potom by ich tá zvedavosť prešla
Peggynka
10.07.14,08:09
Tak som si klikla na komentár k tomu článku (1),pobavil ma:
Vykašlite sa na Chorvátsko. Všetkých Vás srdečne pozývam na Bukovskú priehradu. Záruka dobrovoľného sexu a nezrazenia sa lodí :)
taiko
10.07.14,08:10
taiko - Citam, co mi pride pod ruku a nemyslim si, ze je to zrovna rozosievanie negat. energie, aspon to tak nevnimam. Ale tiez by som nebola stastna byt znasilnena a ani by ma nepotesilo, ak by nejaky blbec natrepal do nasej "lodky".. Co tegba nezaujima, ineho mozno hej. Ja co nechcem, necitam a nesledujem.
no sak to je v poradku, Kazdeho zaujima nieco ine, len ja furt nerozumiem, reco ludia radi citaju, ci pozeraju o nestastiach inych. Ale asi je to nad moje chapanie :)
asi preto že si ešte neokúsili rukami ohmatať zopár drsných smrťákov, potom by ich tá zvedavosť prešla
mozno :) alebo sa len potrebuju uisit, ze im sa dobre vodi a polutovat ostatnych
alaya1
10.07.14,08:15
Tvoj posledny koment taiko, ale absolutne nebol ani vtipny, ani vhodny. Citam, co sa vo svete deje a zaraza ma, ako clovek na dovolenke zazije neprijemne veci. Prosim, ak ti vadia moje pripnute linky, neotvaraj. DIK. Lebo svet nie je len ruzovy, kto to nevidi, zial.
kopretinka
10.07.14,08:16
http://www.cas.sk/clanok/286926/dovolenka-v-chorvatsku-sa-zmenila-na-nocnu-moru-znasilnili-cesku-tazko-sa-zranili-dve-deti.html

cim dalej, tym lepsie.-

Chorvátsko patrí k najobľúbenejším turistickým cieľom dovolenkujúcich českých občanov. Dovolenku tam každý rok trávi vyše 600-tisíc Čechov.
čo bojíš,Slovákov sa to netýka :D:D



Moja zlata, si ma ukludnila teda :) :) :)
ja nee,to autor článku :---
taiko
10.07.14,08:16
Tvoj posledny koment taiko, ale absolutne nebol ani vtipny, ani vhodny. Ciatm, co sa vo svete deje a zaraza ma, ako clovek na dovolenke zazije neprijemne veci. prosim, ak ti vadia moje pripnute linky, neotvaraj. DIK. lebo svet nie je len ruzovy, kto to nevidi, zial, mal by sa uvedomit.
point taken lesson learned
evuš
10.07.14,08:18
Alaya, čo sa bojíš - nie si ani dieťa a nemáš ani 28 :D:D, navyše si Slovenka ;):---
no si jej dala teraz :D:D:D, ........ze nemas ani 28 :D

Tai, Ty ale dnes rypkáš ;) ...nepovedala som, že Alaya má menej či viac ako 28 ;):---
alaya1
10.07.14,08:19
Evus, nechaj tak. ja s tymto problem nemam. :) Co vsak neznamena, ze aj 45 rocna zena moze byt znasilnena.
taiko
10.07.14,08:20
Alaya, čo sa bojíš - nie si ani dieťa a nemáš ani 28 :D:D, navyše si Slovenka ;):---
no si jej dala teraz :D:D:D, ........ze nemas ani 28 :D

Tai, Ty ale dnes rypkáš ;) ...nepovedala som, že Alaya má menej či viac ako 28 ;):---
nie nie nie, ja nerypkam :D:D to sa vam len tak vidi. Sak nemozem vam furt pritakavat, ak sa pomylite :D. Potom by ste si mysleli, ze ste Vasilisy Premudre a co budeme tu potom s vami robit :D
lujza.j
10.07.14,08:33
.....inak ist z kempu z biogradu k vranskemu jazeru.....su veci ktore neskusam nepokusam...a niektore potom dopadnu tak.....ze nie je sa comu divit ze sa to stalo...to je ako kolegyna co ide na vianocny vecierok v šortkach a potom sa cuduje ze opili kolegovia ju chcu onee....
evuš
10.07.14,08:36
.....inak ist z kempu z biogradu k vranskemu jazeru.....su veci ktore neskusam nepokusam...a niektore potom dopadnu tak.....ze nie je sa comu divit ze sa to stalo...to je ako kolegyna co ide na vianocny vecierok v šortkach a potom sa cuduje ze opili kolegovia ju chcu onee....

Luji, boli sme pri Vranskom túto dovču - nikdy by som tam nešla sama, navyše na bicykli - koledovala si o to, a riadne.....tuším niektorí ľudia nemajú žiadny pud sebazáchovy ;)
alaya1
10.07.14,08:38
.....inak ist z kempu z biogradu k vranskemu jazeru.....su veci ktore neskusam nepokusam...a niektore potom dopadnu tak.....ze nie je sa comu divit ze sa to stalo...to je ako kolegyna co ide na vianocny vecierok v šortkach a potom sa cuduje ze opili kolegovia ju chcu onee....

Sak mozno chce aj ona, len sa robi, ze ee .)
taiko
10.07.14,08:38
.....inak ist z kempu z biogradu k vranskemu jazeru.....su veci ktore neskusam nepokusam...a niektore potom dopadnu tak.....ze nie je sa comu divit ze sa to stalo...to je ako kolegyna co ide na vianocny vecierok v šortkach a potom sa cuduje ze opili kolegovia ju chcu onee....
no si mi pripomenula jedneho moslimskeho duchovneho z Australie, ktory znasilnenej zene odkazal, ze nemala mat kratku suknu, lebo ze zena v kratkej sukni, je pre mua to iste ako kus masa na schodoch pre psa. Ze je vecou instinktu aby pes ten kus masa vzal :D
BXLmiami
10.07.14,08:39
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
BXLmiami
10.07.14,08:41
taiko, co ma mas prosim ta tak v zuboch ? :). bavi, nevabi, problem? Idem tam na dovcu, tak ma to zaujima, ci nemoze?
Jujuuuj, ja Ta nemam v zuboch, to ani nahodou :) .
Len ma udivuje ci nie je dost negativnej energie medzi nami, ze nam takychto tituliek treba citat. Cas je pre mna hnoj, tak ma zaujima, ake maju ludia pohnutky to citat.
Okrem toho, ako znasilnena Ceska a dve zranene deti ovplyvnia Tvoj rozhodovaci ci aky proces? :)
Reku ze ci si pred dovolenkou nechces radsej precita http://croatia.hr/en-GB/Homepage
Všetky noviny sú hnoj,nie len čas.
alaya1
10.07.14,08:43
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.

Mozem supnut jeden blog o rasizme? :)
BXLmiami
10.07.14,08:46
Na tie blogy som alergická.Zovšeobecnovania nemám rada a ten blog sa mi super nezdal.
alaya1
10.07.14,08:48
Na tie blogy som alergická.Zovšeobecnovania nemám rada a ten blog sa mi super nezdal.

ked je to ten, tak p,. H. pisala o sebe, staci pozriet foto.
taiko
10.07.14,08:55
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
Rypes? :D Ked chces mozem Ti ja nieco napisat. V poslednom case prichadzam do styku s pseudolekarmi viac ako dost. A ver mi , ze v novinach by sa to publikovat nedalo :D
Peggynka
10.07.14,09:17
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
Asi má dovču tvoj "obľúbený",nemboj,on to dobehne...
BXLmiami
10.07.14,09:24
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
Rypes? :D Ked chces mozem Ti ja nieco napisat. V poslednom case prichadzam do styku s pseudolekarmi viac ako dost. A ver mi , ze v novinach by sa to publikovat nedalo :D
Prečo chodíš k lekárovi v Holandsku ? :-))
BXLmiami
10.07.14,09:25
Na tie blogy som alergická.Zovšeobecnovania nemám rada a ten blog sa mi super nezdal.

ked je to ten, tak p,. H. pisala o sebe, staci pozriet foto.
tak to neviem,beriem spať.
buchač
10.07.14,10:24
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.

Mozem supnut jeden blog o rasizme? :)

Vieš , že ani nemusíš ???

...u mňa je už rasizmus aj toto !!!


K bitke ohavnému činu došlo ešte minulý týždeň. Skupina osadníkov vošla na dvor nič netušiacich ľudí. Vyzbrojení palicami najskôr zaútočili na tridsaťpäťročnú Miriam. Keď sa jej ale Pavol zastal, nekompromisne si podali aj jeho.
http://www.noviny.sk/c/krimi/pavol-zomrel-po-susedskej-bitke-v-nemocnici
Dlabem na to , že to dala TVGrC , TU ide o iné .
Ide ..." o skupinu osadníkov " ...a to nemusí okamžite znamenať , že sa jedná o cigánov .
Lenže TU sa jedná práve o tých cigánov !
Ak by to bolo opačné garde , tak by mimovládky ( a nie iba naše ) pindali na všetkých úrovniach ...
Viď nedávny konflikt v Moldave . Akurát sa nespomenulo , že kto začal ten konflikt ...
To ja považujem za pozitívnu diskrimináciu a rasizmus !!!
taiko
10.07.14,10:24
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
Rypes? :D Ked chces mozem Ti ja nieco napisat. V poslednom case prichadzam do styku s pseudolekarmi viac ako dost. A ver mi , ze v novinach by sa to publikovat nedalo :D
Prečo chodíš k lekárovi v Holandsku ? :-))
Na zaklade coho si usudila, ze hovorim o Holandsku? Tam maju tiez svoje problemy, ale taka pakaz bieloplastova nekompetentna, arogantna a neempaticka aku tu vidavam, to je ine kafe.
kopretinka
10.07.14,10:45
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
mohla si sa vyjadriť k tomu,ako sa ku mne správala neurologička.....aj som to čakala,a ty nič.....:confused:
BXLmiami
10.07.14,10:47
To je medzi Tebou a neurologičkou,čo ja s tým.Ked sa Ti nepáči,neplať a zmen lekára.Máš na to právo.
BXLmiami
10.07.14,10:48
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
Rypes? :D Ked chces mozem Ti ja nieco napisat. V poslednom case prichadzam do styku s pseudolekarmi viac ako dost. A ver mi , ze v novinach by sa to publikovat nedalo :D
Prečo chodíš k lekárovi v Holandsku ? :-))
Na zaklade coho si usudila, ze hovorim o Holandsku? Tam maju tiez svoje problemy, ale taka pakaz bieloplastova nekompetentna, arogantna a neempaticka aku tu vidavam, to je ine kafe.
Koškokrát si tam bol u lekára?U nás vídavam pakáž kdekoľvek telekomunikácie nevynímajúc.:-))
evuš
10.07.14,10:51
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
Rypes? :D Ked chces mozem Ti ja nieco napisat. V poslednom case prichadzam do styku s pseudolekarmi viac ako dost. A ver mi , ze v novinach by sa to publikovat nedalo :D
Prečo chodíš k lekárovi v Holandsku ? :-))
Na zaklade coho si usudila, ze hovorim o Holandsku? Tam maju tiez svoje problemy, ale taka pakaz bieloplastova nekompetentna, arogantna a neempaticka aku tu vidavam, to je ine kafe.
Koškokrát si tam bol u lekára?U nás vídavam pakáž kdekoľvek telekomunikácie nevynímajúc.:-))

BXL, prepáč, ale tu na SK ste si lekári /väčšina - česť výnimkám/ urobili z ľudí biznis.....a vrav si čo chceš.....;)
BXLmiami
10.07.14,10:52
:-)) My?Nebol to náhodou zákon z roku 1995 ktorý donútil,ano donútil celú primárnu sféru ísť do sukromia?Kde ste vtedy boli pacienti naš,že ste to dovolili?:-))
buchač
10.07.14,10:53
http://www.cas.sk/clanok/286926/dovolenka-v-chorvatsku-sa-zmenila-na-nocnu-moru-znasilnili-cesku-tazko-sa-zranili-dve-deti.html

cim dalej, tym lepsie.-

Chorvátsko patrí k najobľúbenejším turistickým cieľom dovolenkujúcich českých občanov. Dovolenku tam každý rok trávi vyše 600-tisíc Čechov.
čo bojíš,Slovákov sa to netýka :D:D

No asi aj hej ...slováci nenosia k moru paštéky . ;)
Šrac chcel možno iba Májku . Lenže paštéka nebyla k máni , tak si vzal aspoň žemlu .
Klobásku dodal sám ...aj s tatárkou . :rolleyes:
taiko
10.07.14,10:54
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
Rypes? :D Ked chces mozem Ti ja nieco napisat. V poslednom case prichadzam do styku s pseudolekarmi viac ako dost. A ver mi , ze v novinach by sa to publikovat nedalo :D
Prečo chodíš k lekárovi v Holandsku ? :-))
Na zaklade coho si usudila, ze hovorim o Holandsku? Tam maju tiez svoje problemy, ale taka pakaz bieloplastova nekompetentna, arogantna a neempaticka aku tu vidavam, to je ine kafe.
Koškokrát si tam bol u lekára?U nás vídavam pakáž kdekoľvek telekomunikácie nevynímajúc.:-))
Mozno hej, len pakaz v telekomunikaciach nevrieska po pacientoch, neklame rodinnym prislusnikom, necaka na vsimne, nevyhovara sa bolest hlavy, ked nevie odpovedat na otazky, nedava pacientom jest biele pecivo ked maju hnacku/zapchu atd, atd
evuš
10.07.14,10:56
:-)) My?Nebol to náhodou zákon z roku 1995 ktorý donútil,ano donútil celú primárnu sféru ísť do sukromia?Kde ste vtedy boli pacienti naš,že ste to dovolili?:-))

BXL, nemyslela som tým, že ste museli začať "súkromne" pracovať, ale sa tak chováte k ľuďom-pacientom /vravím česť výnimkám!!!/ - hlavne, že farmaceutické firmy Vám zaplatia do kešene - to, že mnohým viac lieky ublížia ako pomôžu radšej nevravím...vidíte iba vidinu zisku....a nevrav, že musíte platiť ambulanciu, sestričku, a ostatné náklady.....o tom snáď každý súdny človek vie...
BXLmiami
10.07.14,10:57
No žiadny rozdiel,Slovensko je Slovensko,nemôže byť gloriola len okolo lekárov,vymykali by sa z priemeru.A čo by si potom takí nevinní a bezuhonní počali s tými arogantnými a rozdrapenými pacientmi čo sa sem chodia vadiť? :-))).
BXLmiami
10.07.14,10:59
O tých farma firmách vieš ako?Novinári napísali?:-)))
Pozri,rada čítam tému koľko pýtať,odôvodnenie prečo nemáte ísť pod cenu je bezkonkurenčné a správne.Len nerozumiem prečo sa tými odôvodneniami nemá riadiť lekár :-))
taiko
10.07.14,11:02
No žiadny rozdiel,Slovensko je Slovensko,nemôže byť gloriola len okolo lekárov,vymykali by sa z priemeru.A čo by si potom takí nevinní a bezuhonní počali s tými arogantnými a rozdrapenými pacientmi čo sa sem chodia vadiť? :-))).
Pocuj doktorka a nevies kto zacal debatu, (cii vadenie, ako Ty hovoris) tymto?

Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
evuš
10.07.14,11:02
O tých farma firmách vieš ako?Novinári napísali?:-)))
Pozri,rada čítam tému koľko pýtať,odôvodnenie prečo nemáte ísť pod cenu je bezkonkurenčné a správne.Len nerozumiem prečo sa tými odôvodneniami nemá riadiť lekár :-))

BXL, vždy si budeš chrániť iba vlastné rady.....niet o čom.... ;)
buchač
10.07.14,11:05
BXL, nemyslela som tým, že ste museli začať "súkromne" pracovať, ale sa tak chováte k ľuďom-pacientom /vravím česť výnimkám!!!/ - hlavne, že farmaceutické firmy Vám zaplatia do kešene - to, že mnohým viac lieky ublížia ako pomôžu radšej nevravím...vidíte iba vidinu zisku....a nevrav, že musíte platiť ambulanciu, sestričku, a ostatné náklady.....o tom snáď každý súdny človek vie...

Prečo zovšeobecňujete ???
To sa proste nedá !
Ak mám za seba povedať ( a nie raz som už spomenul ) , tak by som mohol dať len a len kladné hodnotenia na tých " mojich " lekárov ...pomer klady - zápory by boli asi 99 - 1 % .
taiko
10.07.14,11:09
BXL, nemyslela som tým, že ste museli začať "súkromne" pracovať, ale sa tak chováte k ľuďom-pacientom /vravím česť výnimkám!!!/ - hlavne, že farmaceutické firmy Vám zaplatia do kešene - to, že mnohým viac lieky ublížia ako pomôžu radšej nevravím...vidíte iba vidinu zisku....a nevrav, že musíte platiť ambulanciu, sestričku, a ostatné náklady.....o tom snáď každý súdny človek vie...

Prečo zovšeobecňujete ???
To sa proste nedá !
Ak mám za seba povedať ( a nie raz som už spomenul ) , tak by som mohol dať len a len kladné hodnotenia na tých " mojich " lekárov ...pomer klady - zápory by boli asi 99 - 1 % .
Nuz pravdu mas. Opravujem sa. Pakazou mozem nazvat 99% lekaroch, ktorych som stretol za posledneho 1,5 mesiaca co som na Slovensku a ktorym sme museli zverit clena rodiny. I ja som vsk stretol 2, ktori boli odborne fundovani, empaticki a snazili sa pomoct ako najviac mohli.
Mila123
10.07.14,11:42
Práve som telefonovala na pobočku SP u nás, v zapadákove.....
dvihla mi pani, považovala som ju za múdru, sčítanú, moja otázka znela, či si môžu poberatelia starobných dôchodkov požiadať o prepočet dôchodku pri existencii dôchodkového poistenia, hlavne či už k 01072014 alebo až k 01012015?
a jej odpoveď bola, že určite nie, že o tom ani nepočula, že jej nikto ani nič nevravel, že som prvá, ktorá prišla s takouto otázkou, že je to určite blud (z agentúry JPP)
oznámila som jej, že je v platnosti novelizovaný zákon o sociálnom poistení k 01072014, v návrhu zákona to tak ako tvrdím bolo uvedené, ale že som nepostrehla, že asi to bude v platnosti až od 01012015?????
jej odpoveď bola, že nedostali metodický pokyn, tak teda nevie atď......
v takomto prípade volím SP v BA, ozaj nepreháňam ochotná pani mi povedala, že až k 01012015 (vedela aj o termíne 01072014).....
čo si mám myslieť o zamestnancoch v štátnej a verejnej správe????česť výnimkám......
BXLmiami
10.07.14,11:45
No žiadny rozdiel,Slovensko je Slovensko,nemôže byť gloriola len okolo lekárov,vymykali by sa z priemeru.A čo by si potom takí nevinní a bezuhonní počali s tými arogantnými a rozdrapenými pacientmi čo sa sem chodia vadiť? :-))).
Pocuj doktorka a nevies kto zacal debatu, (cii vadenie, ako Ty hovoris) tymto?

Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
Ja lebo ma baví podpichovať predsa :-))
alaya1
10.07.14,11:46
O tých farma firmách vieš ako?Novinári napísali?:-)))
Pozri,rada čítam tému koľko pýtať,odôvodnenie prečo nemáte ísť pod cenu je bezkonkurenčné a správne.Len nerozumiem prečo sa tými odôvodneniami nemá riadiť lekár :-))


Skoda, ze som, prisla po funuse, ja mozem kludne s ciframi napisat, kolko za co nukaju - nie od novinarov -mne nie samo- preto chodim len do Croatie :) Dr. ale ved my zijeme tu, naozaj si myslis, ze co je za dverami, medzi 4 ocami, aj tam ostava? Ved kazda stena je dost velka na prilozenie hrnceka :)
evuš
10.07.14,11:47
No žiadny rozdiel,Slovensko je Slovensko,nemôže byť gloriola len okolo lekárov,vymykali by sa z priemeru.A čo by si potom takí nevinní a bezuhonní počali s tými arogantnými a rozdrapenými pacientmi čo sa sem chodia vadiť? :-))).
Pocuj doktorka a nevies kto zacal debatu, (cii vadenie, ako Ty hovoris) tymto?

Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
Ja lebo ma baví podpichovať predsa :-))


...a v konečnom dôsledku sa iba sama "pajedíš" :D:D:D
BXLmiami
10.07.14,11:48
Až na to že sa bavím a nie pajedím.:-))
BXLmiami
10.07.14,11:49
O tých farma firmách vieš ako?Novinári napísali?:-)))
Pozri,rada čítam tému koľko pýtať,odôvodnenie prečo nemáte ísť pod cenu je bezkonkurenčné a správne.Len nerozumiem prečo sa tými odôvodneniami nemá riadiť lekár :-))


Skoda, ze som, prisla po funuse, ja mozem kludne s ciframi napisat, kolko za co nukaju - nie od novinarov -mne nie samo- preto chodim len do Croatie :) Dr. ale ved my zijeme tu, naozaj si myslis, ze co je za dverami, medzi 4 ocami, aj tam ostava? Ved kazda stena je dost velka na prilozenie hrnceka :)
Svatá pravda.Takže si povedzme rovno,že ani v tomto lekári nie sú výnimka :-))).
alaya1
10.07.14,11:50
tu je dnes ta 5ka,:)...taiko ma DEN uz od rana :)
kopretinka
10.07.14,13:10
:eek::eek::eek: jakože fakt už nechápem.......4týždńové štenco preč od matky....som teraz stretla vonku ..............:confused:
buchač
10.07.14,13:16
Ja lebo ma baví podpichovať predsa :-))

Až na to že sa bavím a nie pajedím.:-))




tu je dnes ta 5ka,:)...taiko ma DEN uz od rana :)

Ta fasa ...a ja nemôžem ???
pavol54
10.07.14,13:32
.....inak ist z kempu z biogradu k vranskemu jazeru.....su veci ktore neskusam nepokusam...a niektore potom dopadnu tak.....ze nie je sa comu divit ze sa to stalo...to je ako kolegyna co ide na vianocny vecierok v šortkach a potom sa cuduje ze opili kolegovia ju chcu onee....

Sak mozno chce aj ona, len sa robi, ze ee .)
Problém je ak obeť nepochopí že objekt robí to ee naoko a kedy je to ee už vážne, čo potom chudáci obetní baránci premenení na plemenných býkov majú robiť?
taiko
10.07.14,13:36
Až na to že sa bavím a nie pajedím.:-))
nuz neviem, ci by si sa bavila, ak by Ti clen rodiny umieral a tiez-lekar by Ti on otazku o zdravotnom stave povedal, ze "....on nevie a ze sa mame niekoho ineho opytat, lebo on je na buduci tyzden na dovolenke."
Ono klobaskovy inzinier, tak maximalne sposobi poruchu, ale klobaskovy pseudo-lekar v lepsom pripade nepomoze a straumatizuje vsetkych naokolo a v horsom pripade Ti pomoze na druhy svet.....
taiko
10.07.14,13:37
Ja lebo ma baví podpichovať predsa :-))

Až na to že sa bavím a nie pajedím.:-))




tu je dnes ta 5ka,:)...taiko ma DEN uz od rana :)

Ta fasa ...a ja nemôžem ???
nie Ty nemozes, lebo si vulgarny :D a hotovo :D
taiko
10.07.14,13:38
tu je dnes ta 5ka,:)...taiko ma DEN uz od rana :)
pocuj fesanda. Neber meno bozie nadarmo. Kebyze ja mam svoj den, Ty odtialto s placom pobezis prec ;)
BXLmiami
10.07.14,13:56
Až na to že sa bavím a nie pajedím.:-))
nuz neviem, ci by si sa bavila, ak by Ti clen rodiny umieral a tiez-lekar by Ti on otazku o zdravotnom stave povedal, ze "....on nevie a ze sa mame niekoho ineho opytat, lebo on je na buduci tyzden na dovolenke."
Ono klobaskovy inzinier, tak maximalne sposobi poruchu, ale klobaskovy pseudo-lekar v lepsom pripade nepomoze a straumatizuje vsetkych naokolo a v horsom pripade Ti pomoze na druhy svet.....
Mal sa tváriť múdro a polhodinu vykladať o čom nič nevie?Mal si sa spýtať niekoho kto vie a oceniť,že Ti povedal pravdu.
korela
10.07.14,14:03
O tých farma firmách vieš ako?Novinári napísali?:-)))
Pozri,rada čítam tému koľko pýtať,odôvodnenie prečo nemáte ísť pod cenu je bezkonkurenčné a správne.Len nerozumiem prečo sa tými odôvodneniami nemá riadiť lekár :-))


Skoda, ze som, prisla po funuse, ja mozem kludne s ciframi napisat, kolko za co nukaju - nie od novinarov -mne nie samo- preto chodim len do Croatie :) Dr. ale ved my zijeme tu, naozaj si myslis, ze co je za dverami, medzi 4 ocami, aj tam ostava? Ved kazda stena je dost velka na prilozenie hrnceka :)
To je už aký argument, že chodíte iba do Chorvátska zatiaľ? Tresknúť takú obrannú hlúposť a pritom obzerať dobrovoľné dražby domov.
Bývať v takomto dome nikdy, vždy budú za ním slzy.
korela
10.07.14,14:11
.....inak ist z kempu z biogradu k vranskemu jazeru.....su veci ktore neskusam nepokusam...a niektore potom dopadnu tak.....ze nie je sa comu divit ze sa to stalo...to je ako kolegyna co ide na vianocny vecierok v šortkach a potom sa cuduje ze opili kolegovia ju chcu onee....

Luji, boli sme pri Vranskom túto dovču - nikdy by som tam nešla sama, navyše na bicykli - koledovala si o to, a riadne.....tuším niektorí ľudia nemajú žiadny pud sebazáchovy ;)
Asi jej rodičia v patričnom veku nepodali správne výchovné lekcie, podľa pseudopsychológov. Ono môže byť totiž všetko úplne inak, toto je iba povrch, po ktorom sa táto skupina liečiteľov duše s diplomom kĺže. Pravda býva úplne inde. Teórie, teórie. Ale najprv by o tom museli niečo aj vedieť.
korela
10.07.14,14:13
Dnes je aký záťažový stupeň?
Kvaka
10.07.14,14:14
Dnes lepší ako včera, konečne som doma, po vyše dvoch mesiacoch. :)
korela
10.07.14,14:16
Evus, nechaj tak. ja s tymto problem nemam. :) Co vsak neznamena, ze aj 45 rocna zena moze byt znasilnena.

Aj 70. Bolo v TV.
korela
10.07.14,14:18
Dnes lepší ako včera, konečne som doma, po vyše dvoch mesiacoch. :)
Tak vitaj doma, ak sa ti cnelo.
Kvaka
10.07.14,14:20
Pochválim sa, zvládla som s vnúčatami Prielom Hornádu, ale z Letanovského mlyna sme už naspäť išli cez Tomášovský výhľad.
korela
10.07.14,14:39
Takto si bola? Ja som si myslela, že či si reku nebola za vnúčatami aj zahraničí, keď tak nadlho. Takže bolo dobre tak či tak, ako vidno. Nesedelo mi to trochu, pretože pár príspevkov si pamätám.
misoft
10.07.14,14:39
Pochválim sa, zvládla som s vnúčatami Prielom Hornádu, ale z Letanovského mlyna sme už naspäť išli cez Tomášovský výhľad.
A hlava ostala na svojom mieste? Pretože sa ti musela otáčať ako maják, aby si postrehla všetku tú nádheru......
alaya1
10.07.14,15:05
O tých farma firmách vieš ako?Novinári napísali?:-)))
Pozri,rada čítam tému koľko pýtať,odôvodnenie prečo nemáte ísť pod cenu je bezkonkurenčné a správne.Len nerozumiem prečo sa tými odôvodneniami nemá riadiť lekár :-))


Skoda, ze som, prisla po funuse, ja mozem kludne s ciframi napisat, kolko za co nukaju - nie od novinarov -mne nie samo- preto chodim len do Croatie :) Dr. ale ved my zijeme tu, naozaj si myslis, ze co je za dverami, medzi 4 ocami, aj tam ostava? Ved kazda stena je dost velka na prilozenie hrnceka :)
To je už aký argument, že chodíte iba do Chorvátska zatiaľ? Tresknúť takú obrannú hlúposť a pritom obzerať dobrovoľné dražby domov.
Bývať v takomto dome nikdy, vždy budú za ním slzy.

Uz zase mas so mnou problemy? Korela, prosim, uz na mna nereaguj :). Ak clovek nevie rozoznat zart....
alaya1
10.07.14,15:09
.....inak ist z kempu z biogradu k vranskemu jazeru.....su veci ktore neskusam nepokusam...a niektore potom dopadnu tak.....ze nie je sa comu divit ze sa to stalo...to je ako kolegyna co ide na vianocny vecierok v šortkach a potom sa cuduje ze opili kolegovia ju chcu onee....

Luji, boli sme pri Vranskom túto dovču - nikdy by som tam nešla sama, navyše na bicykli - koledovala si o to, a riadne.....tuším niektorí ľudia nemajú žiadny pud sebazáchovy ;)
Asi jej rodičia v patričnom veku nepodali správne výchovné lekcie, podľa pseudopsychológov. Ono môže byť totiž všetko úplne inak, toto je iba povrch, po ktorom sa táto skupina liečiteľov duše s diplomom kĺže. Pravda býva úplne inde. Teórie, teórie. Ale najprv by o tom museli niečo aj vedieť.



Upresnenie- mam diplom aj zo psychopedie- dokonca cerveny :)
misoft
10.07.14,15:14
alaya1
10.07.14,15:20
rob si srandu :). Ale uz ma naozaj nebavi to jej sustavne ponizovanie mojej prace, preco neprezradi svoju? Zalozi temu o slusnosti, ale kde, uz je to davno zabudnuite.. Korela, korela, ty sa nepolepsis. :)
misoft
10.07.14,15:24
rob si srandu :). Ale uz ma naozaj nebavi to jej sustavne ponizovanie mojej prace, preco neprezradi svoju? Zalozi temu o slusnosti, ale kde, uz je to davno zabudnuite.. Korela, korela, ty sa nepolepsis. :)
Holka - veď ja ti to neberiem - ale vonku je slnečno - tak trochu srandy - šak sa zasmej - od ucha k uchu (a keby si nemala uši, tak okolo celej hlavy :D:D:D:D)
alaya1
10.07.14,15:25
nechapem o com pises, nevadi, nemusim.
misoft
10.07.14,15:26
Usmej sa! Usmievaj sa..... pozri von z okna - čo vidíš?
dada984
10.07.14,15:30
O tých farma firmách vieš ako?Novinári napísali?:-)))
Pozri,rada čítam tému koľko pýtať,odôvodnenie prečo nemáte ísť pod cenu je bezkonkurenčné a správne.Len nerozumiem prečo sa tými odôvodneniami nemá riadiť lekár :-))


Skoda, ze som, prisla po funuse, ja mozem kludne s ciframi napisat, kolko za co nukaju - nie od novinarov -mne nie samo- preto chodim len do Croatie :) Dr. ale ved my zijeme tu, naozaj si myslis, ze co je za dverami, medzi 4 ocami, aj tam ostava? Ved kazda stena je dost velka na prilozenie hrnceka :)
To je už aký argument, že chodíte iba do Chorvátska zatiaľ? Tresknúť takú obrannú hlúposť a pritom obzerať dobrovoľné dražby domov.
Bývať v takomto dome nikdy, vždy budú za ním slzy.

Uz zase mas so mnou problemy? Korela, prosim, uz na mna nereaguj :). Ak clovek nevie rozoznat zart....
Koľkých si sa dnes pýtala, či majú s tebou problémy? Žeby tvojím problémom boli smajlíky? Usmievať sa bez príčiny môže byť aj diagnóza.
Ten psychopedický diplom si namočila do býčej krvi alebo do pečiatkovej farby?
alaya1
10.07.14,15:30
misoft, nehnevaj sa, nerob mi tu terapie, nastvala ma korela, napisala som si svoje a to je vsetko, ok?
misoft
10.07.14,15:32
Šak ja nič - tvárim sa ako nárazníková zóna......
Peggynka
10.07.14,16:00
Pobavilo ma dnes;dedič prišiel z Prahy koncert Metallica v neskutočnej búrke a daždi:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152185631225264&set=pb.10212595263.-2207520000.1405011398.&type=3&theater
Zmokli a veci si sušil v rúre (!?) u kamaráta.A vraj to za to stálo,hehe...
Kvaka
10.07.14,16:28
Pobavilo ma dnes;dedič prišiel z Prahy koncert Metallica v neskutočnej búrke a daždi:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152185631225264&set=pb.10212595263.-2207520000.1405011398.&type=3&theater
Zmokli a veci si sušil v rúre (!?) u kamaráta.A vraj to za to stálo,hehe...
Jéj, to viem, aj môj syn tam bol a zmokol ako kura, mobil sušili fénom. Ja len dúfam, že neochorie, do nitky premokol.
Kvaka
10.07.14,16:29
Pochválim sa, zvládla som s vnúčatami Prielom Hornádu, ale z Letanovského mlyna sme už naspäť išli cez Tomášovský výhľad.
A hlava ostala na svojom mieste? Pretože sa ti musela otáčať ako maják, aby si postrehla všetku tú nádheru......
Duški, som otáčala hlavu všade, nádhera, iba nad tým Hornádom som sa tisla ku skaliskám a reťaziam. Tam sa nedalo čo pozerať, iba ak hnedý prúd vody pod nohami.
zzz77
10.07.14,16:40
co ma rozculilo: Idioti mestsky policajti!!! na hlavnom namesti, kde je zakaz vjazdu, idu mi oproti babka a moje deturence, uz sa skoro rozbiehali ku mne a v tom ti debili autom po namesti ako nenormalni... joj taku som zvreskla, ze kazdy stal v pozore, a oni sa racili "troska" spomalit... keby boli zastavili tak ich nakopem, asi to videli na mne, lebo presli akoby nic, nadavala som po nich (slusne ako sa mohlo) , az kym nezasli poza roh :-(
Mila123
10.07.14,16:52
co ma rozculilo: Idioti mestsky policajti!!! na hlavnom namesti, kde je zakaz vjazdu, idu mi oproti babka a moje deturence, uz sa skoro rozbiehali ku mne a v tom ti debili autom po namesti ako nenormalni... joj taku som zvreskla, ze kazdy stal v pozore, a oni sa racili "troska" spomalit... keby boli zastavili tak ich nakopem, asi to videli na mne, lebo presli akoby nic, nadavala som po nich (slusne ako sa mohlo) , az kym nezasli poza roh :-(
keď už tak mestskí policajti.......
korela
10.07.14,18:28
rob si srandu :). Ale uz ma naozaj nebavi to jej sustavne ponizovanie mojej prace, preco neprezradi svoju? Zalozi temu o slusnosti, ale kde, uz je to davno zabudnuite.. Korela, korela, ty sa nepolepsis. :)
Ja viem, že nie si právnik, ale vždy si význam myšlienky pretočíš ako ty chceš. Začni už radšej citovať. Bude menej problémov. Azda.
Ja som nezaložila tému o slušnosti, ale o vulgarizmoch . Pod slušnosť spadá priveľká oblasť. Vulgarizmy a ich nepoužívanie na tomto fóre - o to mi ide, pretože sa z neho začala stávať piata cenová.
.
Skús sa spýtať tu jedného každodenného prítomného, koľkokrát som ho ja žiadala aby na mňa nereagoval. Myslíš, že pomohlo? Pomohlo iba tam, kde chcel. Napr. tam, kde som spomínala, že môj manžel tiež ako aj tu viacerí, na vojne zapisovali na planžetky. Môj dokonca na tom istom mieste, kde on. Vtedy sa robil, že to nečítal, pretože nerereagoval. Čomu neverím. Možno aj spolu vojenčili zároveň. Je to celkom možné. To si iba Dariusko myslí, že ten môj nemá nárok ani voliť kvôli starobe. :-) Ak ho to bude baviť, môže pracovať dokedy bude chcieť. Aj s okrúhlou pečiatkou.
Alaya1, veď niečo spolu vydržíme, či nie? Ja tvoju prácu neponižujem.
Inak, pravdupovediac, blbé je to, že nemám rada, ak ma niekto vedome klame a ešte aj roznáša po fóre. Dnes ľudia nemajú čas ísť do hĺbky a zisťovať, tak čo si prečítajú, tomu uveria.

Ale teraz čo som napísala je fakt, že súčasná praktizujúca psychológia nevyužíva všetky možnosti a mohla by tak byť viac nápomocná ľuďom, ktorí potrebujú pomoc a mohli by žiť bez liekov. Pretože po psychológoch nastupujú psychiatri a tí nerobia nič iné, iba vypisujú recepty a nivočia s liekmi ľudí. Okrem vplyvu na CNS ničia vnútorné orgány. Stačí pozrieť, ako rapídne stúpa chorobnosť. Jedno s druhým a načíta sa to.
Ale to isté platí aj pre Novú germánsku medicínu, ktorá bola dokonca verifikovaná u nás v Trnave, metódu Dr. Budwig. Je toho oveľa viac, čo sa do praxe nepúšťa. Škoda.
.
Rozširuješ tu o mne, že som zástancom alternatívnej medicíny v zápornom zmysle. Keď mi lekári nevedeli pomôcť, hľadala som iné cesty. Netrvalo to krátko, ale našla som. Dnes ten úsek života hodnotím, že dôležitejšia bola možno cesta ako pomoc. Toľko mi to dalo. Prosím ťa, prečítaj si už, čo pod alternatívu všetko spadá. Pretože ja nie som veštica z TV (ako si ma nazvala), informácie najmä z rozhlasových médií ku mne prichádzali samé.
Opriem sa teraz o osobnosť MUDr. T. Rosinského, iba by si mu skúsila povedať, že jeho práca patrí do alternatívy podobne ako veštice z TV. Neviem, či by ťa ešte raz prijal a dovolil by ti položiť nejakú tvoju otázku.
Jeho čas je príliš vzácny a jeho práca nie je márna.
korela
10.07.14,18:36
Pobavilo ma dnes;dedič prišiel z Prahy koncert Metallica v neskutočnej búrke a daždi:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152185631225264&set=pb.10212595263.-2207520000.1405011398.&type=3&theater
Zmokli a veci si sušil v rúre (!?) u kamaráta.A vraj to za to stálo,hehe...
Mňa potešilo, že mne sa vrátilo dieťa po týždni z Karl. Varov a riadne si ich užilo. Už po viackrát za sebou a už teší sa na budúci ročník.
Peggynka
10.07.14,18:40
Pobavilo ma dnes;dedič prišiel z Prahy koncert Metallica v neskutočnej búrke a daždi:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152185631225264&set=pb.10212595263.-2207520000.1405011398.&type=3&theater
Zmokli a veci si sušil v rúre (!?) u kamaráta.A vraj to za to stálo,hehe...
Mňa potešilo, že mne sa vrátilo dieťa po týždni z Karl. Varov a riadne si ich užilo. Už po viackrát za sebou a už teší sa na budúci ročník.
Filmový festival?
dariusko
10.07.14,19:13
Alaya, čo sa bojíš - nie si ani dieťa a nemáš ani 28 :D:D, navyše si Slovenka ;):---

Si jej dala :D

Ako tá babka, čo na polícii hlásila znásilnenie

Babka . Vás ? A znásilnil ???????

Čoby naslinil, len tak nasucho ma .
dariusko
10.07.14,19:15
taiko - Citam, co mi pride pod ruku a nemyslim si, ze je to zrovna rozosievanie negat. energie, aspon to tak nevnimam. Ale tiez by som nebola stastna byt znasilnena a ani by ma nepotesilo, ak by nejaky blbec natrepal do nasej "lodky".. Co tegba nezaujima, ineho mozno hej. Ja co nechcem, necitam a nesledujem.
no sak to je v poradku, Kazdeho zaujima nieco ine, len ja furt nerozumiem, reco ludia radi citaju, ci pozeraju o nestastiach inych. Ale asi je to nad moje chapanie :)


Mne to tak nepride, asi som na nestastia v zivote ludi trenovana a zvyknuta. Som odosobnena.
Odosobnená = bezcitná ?
dariusko
10.07.14,19:23
Práve som telefonovala na pobočku SP u nás, v zapadákove.....
dvihla mi pani, považovala som ju za múdru, sčítanú, moja otázka znela, či si môžu poberatelia starobných dôchodkov požiadať o prepočet dôchodku pri existencii dôchodkového poistenia, hlavne či už k 01072014 alebo až k 01012015?
a jej odpoveď bola, že určite nie, že o tom ani nepočula, že jej nikto ani nič nevravel, že som prvá, ktorá prišla s takouto otázkou, že je to určite blud (z agentúry JPP)
oznámila som jej, že je v platnosti novelizovaný zákon o sociálnom poistení k 01072014, v návrhu zákona to tak ako tvrdím bolo uvedené, ale že som nepostrehla, že asi to bude v platnosti až od 01012015?????
jej odpoveď bola, že nedostali metodický pokyn, tak teda nevie atď......
v takomto prípade volím SP v BA, ozaj nepreháňam ochotná pani mi povedala, že až k 01012015 (vedela aj o termíne 01072014).....
čo si mám myslieť o zamestnancoch v štátnej a verejnej správe????česť výnimkám......

Malá opica = potrebuje metodický pokyn :D

(lebo NEVIE prečítať / pochopiť Zz)
korela
10.07.14,19:23
Pobavilo ma dnes;dedič prišiel z Prahy koncert Metallica v neskutočnej búrke a daždi:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152185631225264&set=pb.10212595263.-2207520000.1405011398.&type=3&theater
Zmokli a veci si sušil v rúre (!?) u kamaráta.A vraj to za to stálo,hehe...
Mňa potešilo, že mne sa vrátilo dieťa po týždni z Karl. Varov a riadne si ich užilo. Už po viackrát za sebou a už teší sa na budúci ročník.
Filmový festival?
Hej, 11 filmov a iné aktivity.
misoft
10.07.14,19:25
Mňa potešilo, že mne sa vrátilo dieťa po týždni z Karl. Varov a riadne si ich užilo. Už po viackrát za sebou a už teší sa na budúci ročník.
A toto
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/Karlsbader-Oblate.jpg
si dostala?
dariusko
10.07.14,19:27
.....inak ist z kempu z biogradu k vranskemu jazeru.....su veci ktore neskusam nepokusam...a niektore potom dopadnu tak.....ze nie je sa comu divit ze sa to stalo...to je ako kolegyna co ide na vianocny vecierok v šortkach a potom sa cuduje ze opili kolegovia ju chcu onee....

Luji, boli sme pri Vranskom túto dovču - nikdy by som tam nešla sama, navyše na bicykli - koledovala si o to, a riadne.....tuším niektorí ľudia nemajú žiadny pud sebazáchovy ;)
Asi jej rodičia v patričnom veku nepodali správne výchovné lekcie, podľa pseudopsychológov. Ono môže byť totiž všetko úplne inak, toto je iba povrch, po ktorom sa táto skupina liečiteľov duše s diplomom kĺže. Pravda býva úplne inde. Teórie, teórie. Ale najprv by o tom museli niečo aj vedieť.



Upresnenie- mam diplom aj zo psychopedie- dokonca cerveny :)

A to sa chváliš ?
že si bola bifloška ??? :D
Peggynka
10.07.14,19:30
Mňa potešilo, že mne sa vrátilo dieťa po týždni z Karl. Varov a riadne si ich užilo. Už po viackrát za sebou a už teší sa na budúci ročník.
A toto
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/69/Karlsbader-Oblate.jpg
si dostala?
Ja som dostala zablatený batoh z Prahy,tak som ho strčila do práčky;dúfam,že to prežije aj práčka aj batoh,hehe...Rachot to robí statočne...
dariusko
10.07.14,19:34
rob si srandu :). Ale uz ma naozaj nebavi to jej sustavne ponizovanie mojej prace, preco neprezradi svoju? Zalozi temu o slusnosti, ale kde, uz je to davno zabudnuite.. Korela, korela, ty sa nepolepsis. :)
Ja viem, že nie si právnik, ale vždy si význam myšlienky pretočíš ako ty chceš. Začni už radšej citovať. Bude menej problémov. Azda.
Ja som nezaložila tému o slušnosti, ale o vulgarizmoch . Pod slušnosť spadá priveľká oblasť. Vulgarizmy a ich nepoužívanie na tomto fóre - o to mi ide, pretože sa z neho začala stávať piata cenová.
.
Skús sa spýtať tu jedného každodenného prítomného, koľkokrát som ho ja žiadala aby na mňa nereagoval. Myslíš, že pomohlo? Pomohlo iba tam, kde chcel. Napr. tam, kde som spomínala, že môj manžel tiež ako aj tu viacerí, na vojne zapisovali na planžetky. Môj dokonca na tom istom mieste, kde on. Vtedy sa robil, že to nečítal, pretože nerereagoval. Čomu neverím. Možno aj spolu vojenčili zároveň. Je to celkom možné. To si iba Dariusko myslí, že ten môj nemá nárok ani voliť kvôli starobe. :-) Ak ho to bude baviť, môže pracovať dokedy bude chcieť. Aj s okrúhlou pečiatkou.
Alaya1, veď niečo spolu vydržíme, či nie? Ja tvoju prácu neponižujem.
Inak, pravdupovediac, blbé je to, že nemám rada, ak ma niekto vedome klame a ešte aj roznáša po fóre. Dnes ľudia nemajú čas ísť do hĺbky a zisťovať, tak čo si prečítajú, tomu uveria.

Ale teraz čo som napísala je fakt, že súčasná praktizujúca psychológia nevyužíva všetky možnosti a mohla by tak byť viac nápomocná ľuďom, ktorí potrebujú pomoc a mohli by žiť bez liekov. Pretože po psychológoch nastupujú psychiatri a tí nerobia nič iné, iba vypisujú recepty a nivočia s liekmi ľudí. Okrem vplyvu na CNS ničia vnútorné orgány. Stačí pozrieť, ako rapídne stúpa chorobnosť. Jedno s druhým a načíta sa to.
Ale to isté platí aj pre Novú germánsku medicínu, ktorá bola dokonca verifikovaná u nás v Trnave, metódu Dr. Budwig. Je toho oveľa viac, čo sa do praxe nepúšťa. Škoda.
.
Rozširuješ tu o mne, že som zástancom alternatívnej medicíny v zápornom zmysle. Keď mi lekári nevedeli pomôcť, hľadala som iné cesty. Netrvalo to krátko, ale našla som. Dnes ten úsek života hodnotím, že dôležitejšia bola možno cesta ako pomoc. Toľko mi to dalo. Prosím ťa, prečítaj si už, čo pod alternatívu všetko spadá. Pretože ja nie som veštica z TV (ako si ma nazvala), informácie najmä z rozhlasových médií ku mne prichádzali samé.
Opriem sa teraz o osobnosť MUDr. T. Rosinského, iba by si mu skúsila povedať, že jeho práca patrí do alternatívy podobne ako veštice z TV. Neviem, či by ťa ešte raz prijal a dovolil by ti položiť nejakú tvoju otázku.
Jeho čas je príliš vzácny a jeho práca nie je márna.



1, dlhé



2, čo si ty fšetko nepamatášššš :D:---
misoft
10.07.14,19:34
Ja som dostala zablatený batoh z Prahy,tak som ho strčila do práčky;dúfam,že to prežije aj práčka aj batoh,hehe...Rachot to robí statočne... http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
Peggynka
10.07.14,19:48
Ja som dostala zablatený batoh z Prahy,tak som ho strčila do práčky;dúfam,že to prežije aj práčka aj batoh,hehe...Rachot to robí statočne... http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
Dokedy sa tu bude chlemstať? Páči sa mi to...
misoft
10.07.14,19:50
Ja som dostala zablatený batoh z Prahy,tak som ho strčila do práčky;dúfam,že to prežije aj práčka aj batoh,hehe...Rachot to robí statočne... http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
Dokedy sa tu bude chlemstať? Páči sa mi to...
Dokedy? Kým sa neprehupneme na novú stránku tohoto srandovania....
korela
11.07.14,23:04
On sa ešte stále trepe, chudák, mňa by to už zabilo.
Karlovarské oblátky tento rok neprišli, pretože išli prvýkrát ako skupinka, ani nebývali na súkromí u priateľov, takže trochu iná hektika. Vraj ich dostať aj v Prahe, tak že vraj o víkend. V práci sa dokonca pýtali, kde sú (oblátky).
My sme boli vychovaní, že sme vždy priniesli domov darček z cesty, poteším sa i ja, ale najviac ma poteší, ak sa vrátia v zdraví.
Nedávno som sa práve dozvedela po roku, že bus do Prahy alebo z nej? mal haváriu. Nepríjemnú. Mladé dievča si to najviac odnieslo (vzadu), sanitka, odvoz viacerí. Čakali na druhý. Nepovedali mi, aby som neobávala.
Mne sa stalo dávno, že som išla s malými deťmi tiež po tejto trase, sedeli sme v strede, a zrazu oproti k nám poskakovalo koleso z nákladného auta. Všetci sme sa inštiktíne zohli, akoby nám to malo pomôcť. Tesne nás lízlo. A to nebola doprava ako dnes.
korela
11.07.14,23:11
http://nautilus.blog.pravda.sk/2014/07/11/bye-bye-idem-na-pohodu/
Bye, bye, idem na Pohodu
11. júl 2014 09:30, Prečítané 661x, nautilus, Diagnóza
Týmito slovami sa na včerajšom zasadnutí poslanec Poliačik rozlúčil s kolegami v parlamente, hoci schôdza Národnej rady pokračuje aj dnes on berie 3000 euro za to, že sa jej zúčastní. Nič viac sa od neho nechce.
Ako to nazvať?
Drzosť?
Alebo úprimnosť?
Veď keby to nevytáral a potichu sa stratil, nemusel by o tom nikto vedieť, však?
Nebol by prvý ani posledný.
Takže potreba oznámiť všetkým priamo od rečníckeho pultu, ako má všetkých na háku, svedčí skôr o prvej možnosti. A nám, biednym poddaným, ktorí sa skladáme na jeho plat tým oznámil, aká dôležitá je jeho práca a aký je v nej nepostrádateľný. Potvrdil tiež známe slovenské príslovie o tom, že drzým patrí svet a sprostým lopata. Pán poslanec nám, ako už je na Slovensku zvykom, opäť napľul do očí.
Neviem len, či na tú Pohodu naozaj pôjde.
Po medializácii sa v uvoľnenej atmosfére festivalu ľahko môže stať, že tam niekto napľuje do očí jemu…
pavol54
12.07.14,05:13
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
čo by sa stalo, keby som vyšiel od lekára a pracovník DÚ by stál pred dverami a pýtal by odo mňa blok a ja by som ho nemal? lebo nemám tie gule a povedať lekárovi "doklad o zaplatení si prosím" a myslím že ich nemá väčšina pacientov.
luja5
12.07.14,06:47
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
čo by sa stalo, keby som vyšiel od lekára a pracovník DÚ by stál pred dverami apýtal by odo mňa blok a ja by som ho nemal? lebo nemám tie gule a povedať lekárovi "doklad o zaplatení si prosím" a myslím že ich nemá väčšina pacientov.
Ja patrí medzi tú menšinu:).
buchač
12.07.14,07:10
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
čo by sa stalo, keby som vyšiel od lekára a pracovník DÚ by stál pred dverami a pýtal by odo mňa blok a ja by som ho nemal? lebo nemám tie gule a povedať lekárovi "doklad o zaplatení si prosím" a myslím že ich nemá väčšina pacientov.

Pali , ono je to zložitejšie ... hlavne pre zákazníka . Je úplne jedno , že o aké služby sa jedná . Či ide o lekára , autoservis , vodára ....a aj kaderníčku .
Ide predsa o to , že ak zákazník nepotrebuje doklad o platbe , tak má okamžite cifru za tie služby minimálne o 20 % nižšie ...osobne som mal už aj zľavu 40 % pri zachovaní komplet podmienok záruky .
Keď sa jedná rádovo o desiatky éčiek ??? Niet čo riešiť ...

Takto sa to deje na celom Slovensku . Pýtam sa prečo ???
Lebo je tá paušálna daň . Podnikateľ zaplatí smiešnu sumu a zvyšok ide do vrecka .
Podnikatelia plačú nad tými podmienkami , že sú prísne a podobne . Nuž ja by som tie podmienky aj sprísnil .


Účtovníci vedia lepšie ako ja , nech sa vyjadria ( sú na svojej stránke )... čarujú tiež jedna radosť , Harry Potter je oproti poniektorým amatér .

...a či sa niekto nahnevá alebo nie , je to proste pravda ......netreba byť proste vzťahovačný .
Aby som bol presný , presnejší - detailnejší ? Nuž poznám jedného účtovníka , ktorý má vilu jak sviňa , pred vilou Porsche a iné autá ....
Peggynka
12.07.14,07:20
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
čo by sa stalo, keby som vyšiel od lekára a pracovník DÚ by stál pred dverami a pýtal by odo mňa blok a ja by som ho nemal? lebo nemám tie gule a povedať lekárovi "doklad o zaplatení si prosím" a myslím že ich nemá väčšina pacientov.
Ja patrí medzi tú menšinu:).
A aký dostávaš ?Takýto?
https://www.google.sk/search?q=pr%C3%ADjmov%C3%BD+pokladni%C4%8Dn%C3%BD+ doklad&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=bu_AU6HCCqfb7Aba9oHwDA&sqi=2&ved=0CB0QsAQ&biw=1266&bih=601
pavol54
12.07.14,07:27
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
čo by sa stalo, keby som vyšiel od lekára a pracovník DÚ by stál pred dverami a pýtal by odo mňa blok a ja by som ho nemal? lebo nemám tie gule a povedať lekárovi "doklad o zaplatení si prosím" a myslím že ich nemá väčšina pacientov.

Pali , ono je to zložitejšie ... hlavne pre zákazníka . Je úplne jedno , že o aké služby sa jedná . Či ide o lekára , autoservis , vodára ....a aj kaderníčku .
Ide predsa o to , že ak zákazník nepotrebuje doklad o platbe , tak má okamžite cifru za tie služby minimálne o 20 % nižšie ...osobne som mal už aj zľavu 40 % pri zachovaní komplet podmienok záruky .
Keď sa jedná rádovo o desiatky éčiek ??? Niet čo riešiť ...

Takto sa to deje na celom Slovensku . Pýtam sa prečo ???
Lebo je tá paušálna daň . Podnikateľ zaplatí smiešnu sumu a zvyšok ide do vrecka .
Podnikatelia plačú nad tými podmienkami , že sú prísne a podobne . Nuž ja by som tie podmienky aj sprísnil .


Účtovníci vedia lepšie ako ja , nech sa vyjadria ... čarujú tiež jedna radosť , Harry Potter je oproti poniektorým amatér .
...a či sa niekto nahnevá alebo nie , je to proste pravda ......netreba byť proste vzťahovačný .
Aby som bol presný , presnejší - detailnejší ? Nuž poznám jedného účtovníka , ktorý má vilu jak sviňa , pred vilou Porsche a iné autá ....
V účtovníctve sa nedá čarovať dajú sa len využiť všetky došlé, vydané doklady a možné odpočítateľné položky nič viac nič menej a to ten účtovník ovláda ak nie tak to nie je účtovník len zapisovač údajov a potom je kapitola daňové poradenstvo a to nie je ani zadarmo ani trestné poradiť klientovi aby mal ten správny daňový základ. ak mi dá v obchode niekto cenu bez dph tak ma to nesere ale ak mi niekto účtuje cenu s dph a tú mi zoberia a nedá ju štátu tak to by ma naštvalo to je predsa automatické ak nedostanem doklad platím bez dph (to bývalo dnes už pomenej)
lujza.j
12.07.14,07:31
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
čo by sa stalo, keby som vyšiel od lekára a pracovník DÚ by stál pred dverami a pýtal by odo mňa blok a ja by som ho nemal? lebo nemám tie gule a povedať lekárovi "doklad o zaplatení si prosím" a myslím že ich nemá väčšina pacientov.
Ja patrí medzi tú menšinu:).
A aký dostávaš ?Takýto?
https://www.google.sk/search?q=pr%C3%ADjmov%C3%BD+pokladni%C4%8Dn%C3%BD+ doklad&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=bu_AU6HCCqfb7Aba9oHwDA&sqi=2&ved=0CB0QsAQ&biw=1266&bih=601
ja áno....
buchač
12.07.14,07:34
V účtovníctve sa nedá čarovať...

Síce slovíčkáriš , ale snáď si rozumieme ....či ?
Keby som inak napísal , osadenstvo by bolo zasa pohoršené mojím slovníkom ...;)

Povedané krátko a jednoducho ?
Každý ojesexuváva každého podľa svojich možností .
...a štát ( čítaj politici a ich pozadie ) najviac .
luja5
12.07.14,07:41
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
čo by sa stalo, keby som vyšiel od lekára a pracovník DÚ by stál pred dverami a pýtal by odo mňa blok a ja by som ho nemal? lebo nemám tie gule a povedať lekárovi "doklad o zaplatení si prosím" a myslím že ich nemá väčšina pacientov.
Ja patrí medzi tú menšinu:).
A aký dostávaš ?Takýto?
https://www.google.sk/search?q=pr%C3%ADjmov%C3%BD+pokladni%C4%8Dn%C3%BD+ doklad&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=bu_AU6HCCqfb7Aba9oHwDA&sqi=2&ved=0CB0QsAQ&biw=1266&bih=601
Dostávam všelijaké, už som dvakrát dostala aj faktúru.
Skúsila som pohľadať. Našla som príjmový pokladničný doklad z tohto roka s údajmi: príjemca názov, údaje o OR OS, IČO, IČDPH, DIČ, od koho prijaté, kedy, číslo dokladu, suma číslom a slovom, účel, vyhotovil, pečiatka, podpis.... Podobne tiež z tohto roka od iného lekára. Ja to neviem posúdiť z hľadiska účtovníctva/daní (ak by boli z tohto pohľadu námietky), ale doklady dostávam bez potreby pýtania si a pracovníkovi DÚ by som mala aký doklad ukázať:).
veronikasad
12.07.14,08:12
Som rozčarovaná,štvrtok a žiadny protilekársky článok na Sme,už som taká zvyknutá na pravideľnú weekendovú dávku okydávania,že mi to až chýba.
čo by sa stalo, keby som vyšiel od lekára a pracovník DÚ by stál pred dverami a pýtal by odo mňa blok a ja by som ho nemal? lebo nemám tie gule a povedať lekárovi "doklad o zaplatení si prosím" a myslím že ich nemá väčšina pacientov.
Ja patrí medzi tú menšinu:).
A aký dostávaš ?Takýto?
https://www.google.sk/search?q=pr%C3%ADjmov%C3%BD+pokladni%C4%8Dn%C3%BD+ doklad&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=bu_AU6HCCqfb7Aba9oHwDA&sqi=2&ved=0CB0QsAQ&biw=1266&bih=601
Prednostné vyšetrenia využívam dosť často ("stepovať" pred UNIKLINIKU o pol šiestej ráno a potom presedieť celý deň v čakárni sa mi naozaj nechce), ešte sa mi nikdy nestalo že by mi odborný lekár nevystavil pokl.doklad (či príjem aj priznal nech skúmajú iní). U praktického lekára som nikdy neplatila.
evuš
12.07.14,08:48
V účtovníctve sa nedá čarovať...

Síce slovíčkáriš , ale snáď si rozumieme ....či ?
Keby som inak napísal , osadenstvo by bolo zasa pohoršené mojím slovníkom ...;)

Povedané krátko a jednoducho ?
Každý ojesexuváva každého podľa svojich možností .
...a štát ( čítaj politici a ich pozadie ) najviac .

Juraj, si ma nasral ... JA, čo dodržiavam zákony nemám ani vilu, ani autá, ak nerátam starú šuntu, ktorá nás po X rokoch v pohode dopravila tento rok na i z dovči z HR....Z toho mi vychádza, že som na houby účtovník vo firme...ako vravíš Ty.... kua-kua-kua :D:D:D
pavol54
12.07.14,10:10
V účtovníctve sa nedá čarovať...

Síce slovíčkáriš , ale snáď si rozumieme ....či ?
Keby som inak napísal , osadenstvo by bolo zasa pohoršené mojím slovníkom ...;)

Povedané krátko a jednoducho ?
Každý ojesexuváva každého podľa svojich možností .
...a štát ( čítaj politici a ich pozadie ) najviac .
Ja neslovíčkárim ale účtovník účtuje len to čo mu dodajú a buď dajú všetko čo majú alebo nedajú podľa toho sa platia dane minule som potreboval byť ziskový tak som dovtedy znižoval náklady v cesťákoch až som mal zisk - napr, ale aj opačný postup je. To ešte povedzme že rovnako autoservis zodpovedá za technický stav môjho auta, ako účtovník za kondíciu mojej firmy lebo účtovníctvo nie je nič iné len obraz o stave hospodárenia. ak si majiteľ firmy donesie na zaúčtovanie do nákladov( a trvá na tom) nákup náhrobného kameňa tak ho tam dám.
buchač
12.07.14,10:46
Juraj, si ma nasral ... JA, čo dodržiavam zákony nemám ani vilu, ani autá, ak nerátam starú šuntu, ktorá nás po X rokoch v pohode dopravila tento rok na i z dovči z HR....Z toho mi vychádza, že som na houby účtovník vo firme...ako vravíš Ty.... kua-kua-kua :D:D:D

1. Amatérka
2. Uč sa poriadne účtovať
3. ....a ani poriadne nadávať nevieš ...
kopretinka
12.07.14,12:00
[
čo by sa stalo, keby som vyšiel od lekára a pracovník DÚ by stál pred dverami a pýtal by odo mňa blok a ja by som ho nemal? lebo nemám tie gule a povedať lekárovi "doklad o zaplatení si prosím" a myslím že ich nemá väčšina pacientov.
nič by sa nestalo,zákazník nie je povinný dokazovať,že zaplatil,dokazovať má ten,čo peniaze prijal....
kopretinka
12.07.14,12:03
JA, čo dodržiavam zákony nemám ani vilu, ani autá, ak nerátam starú šuntu, ktorá nás po X rokoch v pohode dopravila tento rok na i z dovči z HR....Z toho mi vychádza, že som na houby účtovník vo firme..
no veď toto.....si účtovník vo firme....treba zmeniť firmu na "firmu" ...........
evuš
12.07.14,12:34
Juraj, si ma nasral ... JA, čo dodržiavam zákony nemám ani vilu, ani autá, ak nerátam starú šuntu, ktorá nás po X rokoch v pohode dopravila tento rok na i z dovči z HR....Z toho mi vychádza, že som na houby účtovník vo firme...ako vravíš Ty.... kua-kua-kua :D:D:D

1. Amatérka
2. Uč sa poriadne účtovať
3. ....a ani poriadne nadávať nevieš ...

1/ asi hej
2/ furt sa treba učiť
3/ Juraj, ja keď sa na.....m hanbil by si sa aj za mňa :D
evuš
12.07.14,12:38
JA, čo dodržiavam zákony nemám ani vilu, ani autá, ak nerátam starú šuntu, ktorá nás po X rokoch v pohode dopravila tento rok na i z dovči z HR....Z toho mi vychádza, že som na houby účtovník vo firme..
no veď toto.....si účtovník vo firme....treba zmeniť firmu na "firmu" ...........


Vieš, Kopretinka, asi sme obe rovnaké, príliš inteligencie asi nám naozaj škodí...vyhodím kľúče i ja a pôjdeme do ulíc asi spolu :D:D
buchač
12.07.14,12:42
JA, čo dodržiavam zákony nemám ani vilu, ani autá, ak nerátam starú šuntu, ktorá nás po X rokoch v pohode dopravila tento rok na i z dovči z HR....Z toho mi vychádza, že som na houby účtovník vo firme..
no veď toto.....si účtovník vo firme....treba zmeniť firmu na "firmu" ...........


Vieš, Kopretinka, asi sme obe rovnaké, príliš inteligencie asi nám naozaj škodí...vyhodím kľúče i ja a pôjdeme do ulíc asi spolu :D:D

" Ve třech se to lépe táhne " ....
Priberte k sebe ešte jednu hééérečku .... ;) :D :D :D
kopretinka
12.07.14,12:44
JA, čo dodržiavam zákony nemám ani vilu, ani autá, ak nerátam starú šuntu, ktorá nás po X rokoch v pohode dopravila tento rok na i z dovči z HR....Z toho mi vychádza, že som na houby účtovník vo firme..
no veď toto.....si účtovník vo firme....treba zmeniť firmu na "firmu" ...........


Vieš, Kopretinka, asi sme obe rovnaké, príliš inteligencie asi nám naozaj škodí...vyhodím kľúče i ja a pôjdeme do ulíc asi spolu :D:D
tak ale až takto nie,že do ulíc :eek::D
evuš
12.07.14,12:48
Však Ty si si chcela znižovať IQ... Však inteligenciu znižovať !!! Snáď si nemyslíš, že :eek::eek: To ma teda ani nenapadlo :rolleyes::eek:
evuš
12.07.14,12:50
Juraj, drž držku :D:D:D zas závidíš, čo ? No, s holou hlavou veľa zákazníkov by si nám nenahnal :D:D:D
kopretinka
12.07.14,12:54
Však Ty si si chcela znižovať IQ... Však inteligenciu znižovať !!! Snáď si nemyslíš, že :eek::eek: To ma teda ani nenapadlo :rolleyes::eek:
ja som to chcela preto,aby sa mi polepšilo po psychickej stránke......holt,budem asi aj naďalej trpieť.......ježíííš,čo ťa to napadlo?šak to by mňa ani vo sne nenapadlo :eek::D
kopretinka
12.07.14,12:54
Juraj, drž držku :D:D:D zas závidíš, čo ? No, s holou hlavou veľa zákazníkov by si nám nenahnal :D:D:D
a možno,že hej :D:D:D:D:D
evuš
12.07.14,12:56
Aj mne by sa polepšilo po psychickej stránke, veď 3 pubišov človek len tak nezvládne :D;)
evuš
12.07.14,12:59
No, a takto mi z nich občas hrabe :D:D:D ale nevymením ich ani za svet, najkrajšie je, keď ich čosi bolí a už kričia mamíííí, tatííí... :D;)
evuš
12.07.14,13:27
Bože, zas je tu Milanko ??? A vraj ing..... no, debil, debil je to.../citujem herca z....../:D
buchač
12.07.14,13:50
Treba (zákony) :

prečítať

pochopiť

použiť

Ja to tak robím
Lebo také v NRSR napísali :D

Sa to nauč, alebo nepindaj
Nečítam - nemusím
Nechápem - niekedy
Používam - hlavne tlačenú formu , dobre slúži na podpal

NRSR toho povedali , popísali , podpísali , použili - vsio rovno = na oné ...( slušne povedané , šak nebudem vulgárny ;) )
buchač
12.07.14,13:54
A čo menovite ťa na tom serie ?????????? :D


PS
Pri výpočte tvojho dochodku tiež boli len zákony použité

a vtedy si nevykrikoval :

Ja nechcem 1874 , keď priemer je 647

a 80- 90 % dochodcov malo dosť pod 500 , aj pod 400

A po 6-7 rokoch sa vyšplhali zo 400 na 473 :D :D

Predsa , že ja nemôžem odrbávať štát ...čomu nechápeš ?

Vykrikujem teraz ...furt mi je málo !!!


P.S.:

Ale ja chcem 1874 ... ale taký nikdy nebudem mať .
Takú cifru berú iné šajby ... poznám dvoch ( sú to generáli na dôchodku )
misoft
12.07.14,16:00
Hmmmmmmmm..........
1874.......... nedosiahnuteľný sen, hudba budúcnosti, fatamorgána........ iný level pre iných oných..... šak Juraj napísal, že dvoch zná..... i ja aspoň jedného.... nie moja krvná skupina (bo mi niekedy i ľufty robil len tak, aby sa nepovedalo......)
panamaus
12.07.14,18:19
Hmmmmmmmm..........
1874.......... nedosiahnuteľný sen, hudba budúcnosti, fatamorgána........ iný level pre iných oných..... šak Juraj napísal, že dvoch zná..... i ja aspoň jedného.... nie moja krvná skupina (bo mi niekedy i ľufty robil len tak, aby sa nepovedalo......)
1874 ja asi 4x viac, ako mám ja (459,4 )
bettylou
13.07.14,05:29
Myslím,že viem o Sýrii a Libanone minimálne toľko ako ty.Je to sekulárny štát,ale skus spraviť niečo,čo sa prieči šatkáčom.Tamojší kresťania vedia hodne porozprávať.A ak chceš vedieť niečo o rasizme,tak sa s nimi aj porozprávaj.

aj ateisti na Slovensku by vedeli veľa rozprávať
bettylou
13.07.14,05:43
Dalsi opily sedlak....http://m.topky.sk/cl/10/1404507/Pretekarska-legenda-Jozef-Studenic-skoncila-v-base--Opity-za-volantom--kolko-nafukal-Viacnásobný majster motošportu v Československu JE PRE VÁS SEDLÁK??
bettylou
13.07.14,05:45
pozor na túto knihu,je tam zlý preklad jedného receptu,hrozí popálenie,poleptanie hydroxidom sodným!!! nie je to hoax,rozšírte to medzi svojich známych.vydavateľstvo sa k tomu stavia laxne,nezáujem,asi čakajú,kým ich niekto zažaluje.......

http://moderna.alchymistka.eu/2014/06/ako-som-bomby-do-kupela-s-hydroxidom.html#more
Vďaka :)
bettylou
13.07.14,05:48
Mňa dnes zarazilo toto:
http://www.cas.sk/clanok/284700/na-stravu-maju-denne-0-75-presovcanka-ivana-sa-sama-stara-o-4-male-deti-piate-je-na-internate.html
Nechcem ju súdiť,každý si urobí obraz,ale vo výpočtoch príjmu mi chýbajú detské prídavky (tak sa to volá?),ďalej alimenty otcov a tiež neviem,ako sa počíta životné minimum (matka+ 5 detí).Jeden z otcov je niekde v Škandinávii (žeby sa nedal nájsť? máme na to inštitúcie).Ale bulvár bude zavádzať slušných ľudí a hrať im na city.Pani by sa mala starať aj o vymáhanie výživného na deti.

anoo, šak pri 5 deťoch sa veľmi nudí a nevie čo so sebou
buchač
13.07.14,05:50
Dalsi opily sedlak....http://m.topky.sk/cl/10/1404507/Pretekarska-legenda-Jozef-Studenic-skoncila-v-base--Opity-za-volantom--kolko-nafukal-Viacnásobný majster motošportu v Československu JE PRE VÁS SEDLÁK??

Betty ... neondi sa ...

Sedlák je predsa sedlák ... nemá vychovanie ...
Môže mať tri tituly pred menom a tri za menom ...aj tak bude gadžo .

Nepoznáš žiadneho takého ???
Nuž doplním Ti pár majstrov športu , ktorí sú sedláci a či gadžovia ( teda podľa mňa ):

Golonka , Martikán , Gonczy , V. Lukáč , Sagan ....
Čo sa týka futbalistov alebo hokejistov , šak to otvorená kniha ...len čítať .
alaya1
13.07.14,05:56
Dalsi opily sedlak....http://m.topky.sk/cl/10/1404507/Pretekarska-legenda-Jozef-Studenic-skoncila-v-base--Opity-za-volantom--kolko-nafukal-Viacnásobný majster motošportu v Československu JE PRE VÁS SEDLÁK??

Betty ... neondi sa ...

Sedlák je predsa sedlák ... nemá vychovanie ...
Môže mať tri tituly pred menom a tri za menom ...aj tak bude gadžo .

Nepoznáš žiadneho takého ???
Nuž doplním Ti pár majstrov športu , ktorí sú sedláci a či gadžovia ( teda podľa mňa ):

Golonka , Martikán , Gonczy , V. Lukáč , Sagan ....
Čo sa týka futbalistov alebo hokejistov , šak to otvorená kniha ...len čítať .


stacilo len napisat, ak h...vyskoci na policu, mysli si, ze je dzem :)
bettylou
13.07.14,05:59
...ani ja , ale urobil som si ten svoj ...
NA KÁVU MÁ ??? Dokonca sú tam dve 200 g balenia v skle ...
Popradská a Green ...cena cca 10 € .

to prvé môže byť aj tesco za 3 eurá....to druhé ani nie je vidieť,čo to je.....a vôbec....v tých fľašiach nemusí byť ani pôvodná káva,kľudne tam môže mať aj niečo iné........súdiť človeka podľa pohára od kávy.........
úbohé............

Nejdem sa ani hádať a ani súdiť .
No na obrázku je jasné vidieť , že v oboch fľašiach je káva . Málokto si presypuje kávu z fľašky do fľašky ...ale to je jedno , mne osobne šumafuk .

Ak by som ale rozpitval henten článok z " mienkotvorného " média , tak potom je na zamyslenie :
Napríklad taký pohľad na samotnú ženu . Teraz akože plače nad osudom , ale v podstate je si sama na vine .
Sorry , ale mať 5 detí s troma chlapmi o niečom trochu aj svedčí ...
...a že mienila ísť na sterilizáciu ??? ...trochu neskoro ...alebo snáď nie?
Jedna ženská a nepozná antikoncepciu ??? Alebo trtkali jak cigáni - zásadne bez ochrany ???

Takže , kopretinka , nie ja som úbohý , alebo moje súdenie nad šálkou ( fľaškou ) kávy ...úbohá - doslovne - úbohosť je skôr to konanie poniektorých jednotlivcov , ktorí do sračiek života padli vlastným pričinením .......

....a ozaj , ak by si chcela spomenúť nebodaj tú hypotéku , ktorú dotyčná spláca , tak aj na to mám svoj názor .
Ak sa nebodaj chovala v súvislosti zo sexom ako kudlanka nábožná, tak rýchle utekám hoci aj do Škandinávie, trikrát smola to je na pováženie

jasné niektorý chlap si len strčí, a donosí vychová a odserie si to ženská, veď kto iný je na vine.
buchač
13.07.14,06:02
Dalsi opily sedlak....http://m.topky.sk/cl/10/1404507/Pretekarska-legenda-Jozef-Studenic-skoncila-v-base--Opity-za-volantom--kolko-nafukal-Viacnásobný majster motošportu v Československu JE PRE VÁS SEDLÁK??

Betty ... neondi sa ...

Sedlák je predsa sedlák ... nemá vychovanie ...
Môže mať tri tituly pred menom a tri za menom ...aj tak bude gadžo .

Nepoznáš žiadneho takého ???
Nuž doplním Ti pár majstrov športu , ktorí sú sedláci a či gadžovia ( teda podľa mňa ):

Golonka , Martikán , Gonczy , V. Lukáč , Sagan ....
Čo sa týka futbalistov alebo hokejistov , šak to otvorená kniha ...len čítať .


stacilo len napisat, ak h...vyskoci na policu, mysli si, ze je dzem :)

;) :D :D :D
buchač
13.07.14,06:03
jasné niektorý chlap si len strčí, a donosí vychová a odserie si to ženská, veď kto iný je na vine.

Každá šálka kávy chutná inak ...
alaya1
13.07.14,06:05
lujza.j
13.07.14,06:11
Dalsi opily sedlak....http://m.topky.sk/cl/10/1404507/Pretekarska-legenda-Jozef-Studenic-skoncila-v-base--Opity-za-volantom--kolko-nafukal-Viacnásobný majster motošportu v Československu JE PRE VÁS SEDLÁK??
stretla si sa sním osobne?...vieš ako sa chová?!...je mi šuma-fuk čo je a kto je....ak sa nevie správať...a to sa týka kohokoľvek s kým sa stretnem!
stretla som sa aj s Demitrom a nie ako fanúšik.....a tiež sa z neho nejdem posrať.....a ani ho nejdem komentovať...ved o mŕtvych len v dobrom.....