buchač
14.11.21,09:44
O taketo darčeky od teba nikto nestoji, najma predavacky v obchodoch.
Hm...ale o mamu sa bojí až na zosratie.
Je mi bľuvno z toho, čo dáva klapec...a na šúťakovi je toho ešte viac.
Jarka 1
14.11.21,08:45
nandy a tiež som chcela ako Veronika. Nemachruj a zalez domov. Aj iní majú doma mamy o ktoré sa boja rovnako ako ty.
Nandrolon
14.11.21,08:50
čoskoro aj u nás......Rakúsko od pondelka zavádza celoštátny lockdown pre neočkovaných
neočkovaný zdravý doma, očkovaný pozitívny na káve, o zdravie tu nejde
Oficiálne máš pravdu. Ja momentálne nielen pozitívny, ale aj chorý a vkuse jazdím - obchody - lekáreň - obchody - práca, dnes naše letisko, ale tam poviem čo je v hre, aby som neohrozil.
Okrem toho nechápem, že lekárka upozornila moju polovičku, ža NELEŽAŤ a to jej hovorila, že má 39 st.
Tak podľa toho sa riadim a brázdim cesty. Staviať vetrone nemôžem, mám mierne točenie hlavy, rozohmlené videnie a liekmi potlačený pud sebazáchovy, ideálne za volant!Nandy, neblázni... Ber ohlad na ostatnych (ockovanych aj neočkovaných) a sed doma. O taketo darčeky od teba nikto nestoji, najma predavacky v obchodoch.
Bol som ohľaduplný, dokiaľ som nedostal darčeky, ktoré som nechcel.
Predavačky v obchodoch sú v pohode, lebo ho prejdem s dôsledne nasadeným novým respirátorom a dezinfikujem si ruky, okrem toho do potravín môžem aj chorý.
Akurát by som mal niečo urobiť, aby ma zobrali policajti, tam by som aspoň vykašľal všetky hlieny do priestoru. Do najlepšieho mesta Prievidza mám ďaleko.
www.youtube.com/watch?v=kWRGC-AkBqo
Nandrolon
14.11.21,08:51
O taketo darčeky od teba nikto nestoji, najma predavacky v obchodoch.
Hm...ale o mamu sa bojí až na zosratie.
Je mi bľuvno z toho, čo dáva klapec...a na šúťakovi je toho ešte viac.
Zalez do tej kuče. o tom Mazurekovi som myslel na teba!
Jarka 1
14.11.21,08:55
nandy hamuj, už stačilo. Daj si na chvíľu útrum, či ako sa tohovorí.
Nandrolon
14.11.21,08:55
nandy a tiež som chcela ako Veronika. Nemachruj a zalez domov. Aj iní majú doma mamy o ktoré sa boja rovnako ako ty.
Nechápeš čo píšem?
KOHO nakazujem? Veď okrem policajtov sa správam ku všetkým tak, aby som neinfikoval!
To, že si jazdím /je doporučené starať sa aj o svoje duševné zdravie/ je moja vec. Stále mám 1000x lepšie fyziologické predpoklady a reflexy ako vodič typu Buchač.
Takým sa treba vyhýbať.
Jarka 1
14.11.21,09:01
Chápem čo píšeš, ale nie so všetkým súhlasím. Asi tak.
Nandrolon
14.11.21,09:03
Ešte raz to zhrniem pre menej chápavých užívateľov:
1. do lekárne idem iba keď musím
2. do obchodu idem iba keď musím /nákup pre 6 ľudí, mačku, psa/
3. v aute nikoho nenakazím, takže sa vozím pre odreagovanie
4. do prírody detto ako v aute

Takže svoje rozumy trochu prehodnoťte.
Len dúfam, že sa to neobráti proti nemu.

Ale stretnúť takého Beneša, tak má moje hlieny aj vo vlasoch.

PS: veď jeden užívateľ tu chcel "mlkvo", tak tu ešte musím stihnúť popísať.
Len aby tu neostalo mlkvo od neho. Neprajem, ale tak to väčšinou býva.
veronikasad
14.11.21,09:08
Nandy, nesuhlasim s tebou že pozitivni na Covid mozu do obchodov a lekarni. Tato vynimka bola davno zrusena. Naozaj maj v sebe ešte štipku zdraveho rozumu. Urcite vo svojom okoli najdes niekoho, kto ti ten nakup pred dvere domu prinesie
buchač
14.11.21,09:08
O taketo darčeky od teba nikto nestoji, najma predavacky v obchodoch.
Hm...ale o mamu sa bojí až na zosratie.
Je mi bľuvno z toho, čo dáva klapec...a na šúťakovi je toho ešte viac.
Zalez do tej kuče. o tom Mazurekovi som myslel na teba!
Takýmto spôsobom sa rozprávaj so svojou materou...ju si posielaj (kľudne) aj do čiernej teplej diery.

Narážka na Mazureka bola jasná jak facka. Lenže na rozdiel od teba Mazurek ide hore...ty len klesáš...ale to mi je jedno.

Ešte raz poviem. Sa ideš posrať z toho, že by tvoja mater nechytila coviďáka...pindáš, že tvoja žena a deti ho chytili tiež.
ALE ty si ten najväčší geroj...dokonca pod vplyvom liekov si sadneš za volant.
Kuwa...fakt si iný...takých hrdinov sú plné cintoríny.


Stále mám 1000x lepšie fyziologické predpoklady a reflexy ako vodič typu Buchač.
Takým sa treba vyhýbať.
Podľa vyššie uvedeného si ty a tebe podobní tí, ktorým sa treba vyhýbať.

Predpoklady a reflexy ? Keď ty vravíš....:D :D :D
Ja ti mám lepšie predpoklady a reflexy, ako má 120 ročný.....
Chápeš, na čo narážam chlapče ? Synom by si mi mohol byť...Porovnávaj sa ty s rovnakou vekovou kategóriou.
Keď budeš mať za sebou to, čo mám ja, potom budeš v obraze....ty chápajko.
bjuty smis
14.11.21,09:21
že sa s tým dedinským chrapúňom vôbec bavíš
naňho platí len totálna ignorácia....raz za 2-3 mesiace ho poslať kam patrí a inak si ho nevšímaj, nereaguj.....

dobre vie, že momentálne denne umrie na covid 50-60 ľudí a toto tu bude vypisovať
Nandrolon
14.11.21,09:23
O taketo darčeky od teba nikto nestoji, najma predavacky v obchodoch.
Hm...ale o mamu sa bojí až na zosratie.
Je mi bľuvno z toho, čo dáva klapec...a na šúťakovi je toho ešte viac.
Zalez do tej kuče. o tom Mazurekovi som myslel na teba!
Takýmto spôsobom sa rozprávaj so svojou materou...ju si posielaj (kľudne) aj do čiernej teplej diery.

Narážka na Mazureka bola jasná jak facka. Lenže na rozdiel od teba Mazurek ide hore...ty len klesáš...ale to mi je jedno.

Ešte raz poviem. Sa ideš posrať z toho, že by tvoja mater nechytila coviďáka...pindáš, že tvoja žena a deti ho chytili tiež.
ALE ty si ten najväčší geroj...dokonca pod vplyvom liekov si sadneš za volant.
Kuwa...fakt si iný...takých hrdinov sú plné cintoríny.


Stále mám 1000x lepšie fyziologické predpoklady a reflexy ako vodič typu Buchač.
Takým sa treba vyhýbať.
Podľa vyššie uvedeného si ty a tebe podobní tí, ktorým sa treba vyhýbať.

Predpoklady a reflexy ? Keď ty vravíš....:D :D :D
Ja ti mám lepšie predpoklady a reflexy, ako má 120 ročný.....
Chápeš, na čo narážam chlapče ? Synom by si mi mohol byť...Porovnávaj sa ty s rovnakou vekovou kategóriou.
Keď budeš mať za sebou to, čo mám ja, potom budeš v obraze....ty chápajko.
No, o tom klesaní :-))))))
Áno, ako 120 ročný máš lepšie reflexy, však máš menej /to by si musel podľa tvojho debilného príkladu mať cca 80 rokov/
A ty si chodil v mojich botách?
Keď som sa ja pretĺkal životom v r. 199X a robil fyzicky ťažké práce vo výškach v Třineckých železiarňach, tak ty si buzeroval holubov v kasárňach, dostal si zdarma byt alebo ubytovňu a tvoju starú chodili na opušťáky brúsiť vlastní vojaci.
Mazureka si vždy zosmiešňoval a zrazu ho tu dávaš? To je tvoja taktika niekoľko rokov niekoho zosmiešňovať, aby ho tu prestali dávať a potom ho tu vytiahnúť ako "machra"?
Spoliehaš sa na alzheimera užívateľov tvojej vekovej kategórie?
A pochopiteľne ti vadíme my, mladí, pamätníci.
buchač
14.11.21,09:52
Fakt nepochopil...prisámfakt.
Ale klasika, urážka za urážkou.

Kto za to môže, že si sa v roku 1999 pretĺkal životom ako 18-19 ročný ? Snáď ja ???
Mal si sa lepšie učiť a nie len učňovku absolvovať.
Ale aspoň ti starú teraz brúsi hnisavý syflák podliak...

...apropó...keď som podpísal vojnu, tak som už mal vlastný byt.
...a ozaj...neslúžil som v žiadnych kasárňach a žiadnych holubov som nebuzeroval.

...a pochopiteľne, že mi vadia všetci (ako každému normálnemu), ktorí serú na základné pravidlá.
misoft
14.11.21,09:55
Oficiálne máš pravdu. Ja momentálne nielen pozitívny, ale aj chorý a vkuse jazdím - obchody - lekáreň - obchody - práca, dnes naše letisko, ale tam poviem čo je v hre, aby som neohrozil.
Okrem toho nechápem, že lekárka upozornila moju polovičku, ža NELEŽAŤ a to jej hovorila, že má 39 st.
Tak podľa toho sa riadim a brázdim cesty. Staviať vetrone nemôžem, mám mierne točenie hlavy, rozohmlené videnie a liekmi potlačený pud sebazáchovy, ideálne za volant!
Hmmmm.... a vieš ty, že práve tá posledná poznámka "ideálne za volant!" je od teba trochu sebecká?
NEPOTREBUJEME, aby si sa stal číslom v štatistike úmrtí pri dopravnej nehode, NEPOTREBUJEME, aby si ty svojim egoizmom a nezodpovednosťou zvyšoval stavy úmrtí pri nehodách nevinných ľudí, ktorí sa ti "pripletú" do cesty! NEPOTREBUJEME tu zakladať novú tému o tom, ako niekto takto z Porady ODIŠIEL!!!!
Nandrolon
14.11.21,10:06
Fakt nepochopil...prisámfakt.
Ale klasika, urážka za urážkou.

Kto za to môže, že si sa v roku 1999 pretĺkal životom ako 18-19 ročný ? Snáď ja ???
Mal si sa lepšie učiť a nie len učňovku absolvovať.
Ale aspoň ti starú teraz brúsi hnisavý syflák podliak...

...apropó...keď som podpísal vojnu, tak som už mal vlastný byt.
...a ozaj...neslúžil som v žiadnych kasárňach a žiadnych holubov som nebuzeroval.

...a pochopiteľne, že mi vadia všetci (ako každému normálnemu), ktorí serú na základné pravidlá.
Učnovku máš ty /písal si to tu/, urážku za urážkou píšeš iba ty, ty zelený maliar s kýbľom červenej farby v ruke.
To je urážka? Však sám si to tu prezentoval!
misoft
14.11.21,10:07
nandy a tiež som chcela ako Veronika. Nemachruj a zalez domov. Aj iní majú doma mamy o ktoré sa boja rovnako ako ty.
Nechápeš čo píšem?
KOHO nakazujem? Veď okrem policajtov sa správam ku všetkým tak, aby som neinfikoval!
To, že si jazdím /je doporučené starať sa aj o svoje duševné zdravie/ je moja vec. Stále mám 1000x lepšie fyziologické predpoklady a reflexy ako vodič typu Buchač.
Takým sa treba vyhýbať.
Hmmmm.... naozaj?
Nedávno ma syn poprosil, aby som ho niekam odviezol - neriadil som 8 rokov (stačilo mi 15 minút a cca 5km, aby som si zvykol na reakcie vozidla a tomu som sa prispôsobil v štýle jazdy). A len konštatoval, že jazdím lepšie, ako predtým.
Dôvod? Starší už nie je taký prchký, ako mladý, starší má viac skúsenosti v riadení, starší vie skôr predvídať a starší sa neplaší a nepreháňa to s rýchlosťou (veď si len pozri - kde a KTO sa omotal okolo stĺpa, stromu, čo mal v sebe za svinstvá, ako rýchlo šiel!)
Áno - stáva sa, že i starší zavinia nehodu, ale zaručene to nebude viac, ako to spôsobujú vodiči v rozsahu 17- 45 rokov.

Okrem toho - pracovníci pohrebných služieb vedia o tom, čo sa deje s telom nebohého a v dnešnej dobe aj vedia, ako sa zabezpečiť.
pavol54
14.11.21,12:09
nandy a tiež som chcela ako Veronika. Nemachruj a zalez domov. Aj iní majú doma mamy o ktoré sa boja rovnako ako ty.
Nechápeš čo píšem?
KOHO nakazujem? Veď okrem policajtov sa správam ku všetkým tak, aby som neinfikoval!
To, že si jazdím /je doporučené starať sa aj o svoje duševné zdravie/ je moja vec. Stále mám 1000x lepšie fyziologické predpoklady a reflexy ako vodič typu Buchač.
Takým sa treba vyhýbať.
Hmmmm.... naozaj?
Nedávno ma syn poprosil, aby som ho niekam odviezol - neriadil som 8 rokov (stačilo mi 15 minút a cca 5km, aby som si zvykol na reakcie vozidla a tomu som sa prispôsobil v štýle jazdy). A len konštatoval, že jazdím lepšie, ako predtým.
Dôvod? Starší už nie je taký prchký, ako mladý, starší má viac skúsenosti v riadení, starší vie skôr predvídať a starší sa neplaší a nepreháňa to s rýchlosťou (veď si len pozri - kde a KTO sa omotal okolo stĺpa, stromu, čo mal v sebe za svinstvá, ako rýchlo šiel!)
Áno - stáva sa, že i starší zavinia nehodu, ale zaručene to nebude viac, ako to spôsobujú vodiči v rozsahu 17- 45 rokov.

Okrem toho - pracovníci pohrebných služieb vedia o tom, čo sa deje s telom nebohého a v dnešnej dobe aj vedia, ako sa zabezpečiť.
takže s ohľadom na profesionalitu pracovníkov pohrebných služieb, si sa nebál len tak z voleja po 8 rokoch riadiť auto inej konštrukčnej generácie. alebo aký iný súvis to má s tvojim riadením.
doplním nakoniec 15 min = 5 km teda rýchlosť jazdy 20 km/hod
misoft
14.11.21,13:49
Pali - ty oný - nevieš, kde som jazdil, ako som sa zoznamoval. Nepísal som, KDE, ale koľko. Nevieš či som nejazdil po meste, alebo po poli, či po diaľnici... Ale nedovolil som si s takými príznakmi (ala Nandy) sadnúť za volant.
BTW: pokiaľ sa niečo naučíš, potom to niekoľko desiatok rokov používaš, tak ani veľký časový odstup ti NEVYMAŽE tie skúsenosti, stačí ich len "oživiť".
Takže na tvoju "profesionalitu" v niektorých iných veciach by som zasa ja nespoliehal.
Mila123
14.11.21,15:19
kukučka
14.11.21,15:31
Len tak medzi rečou pripomeniem, že do lekárne chodia prevažne chorí a určite sú takí aj medzi očkovanými netestovanými a do potravín podobne. Zrejme ste si nepozreli video, kde si vyspevovali globalisti - všetci bez rúška.
anet
15.11.21,08:03
anet
15.11.21,09:18
Psychoza je zla ...
https://youtu.be/0b3MVhK7FN8
anet
15.11.21,13:55
Global Corruption Index nemilosrdne ukázal, že Slovensko si ZA TEJTO VLÁDY v oblasti korupcie pohoršilo. https://risk-indexes.com/global-corruption-index/?fbclid=IwAR1aO5outKwOqNDXglXECsyMofQHSAPS4bjtpoS6 PUGsaL-2Uirx0uHkeCw
misoft
15.11.21,14:02
Dnes sa nám začal "pekný týždeň". Moja 3/4 je pozitiv. Ja som (zatiaľ) negativ. Ako? Jej kolegyňa (2 dávky) chytila tú pliagu, chodila do roboty a až keď jej bolo zle, tak šla sa otestovať - bola pozitívna. A tri dni spolu robili. Nahlásila však len JEDNU osobu (kontakt) z roboty (ale ďalšie tri už neuviedla, veď sedeli pri kávičke len pol hodiny) - no a teraz došlo i na moju 3/4. A to ešte dva dni ťahala za všetky tie tri, ktoré už boli doma. Teraz tá prvá (nahlásená) bude ťahať za ďalšie tri.
BTW: pôvodkyňa leží na kovidovom... a je očkovaná 2-ma dávkami! Takže - zdá sa, že u nej tá vakcína mala opačný účinok, ako hlásali.
Jarka 1
15.11.21,14:43
duški držte sa. Dúfam, že dostala aj nejakú liečbu a nečaká sa, či to s ňou sekne.
Mila123
15.11.21,15:31
aj u nás sa "očkovalo"......chodili chlapci (za Boha, za národ), informovali sa telefonicky, či sestrička XY robí dnes......
a teraz neviem, či tá sestrička pri podávaní inj. i. m. poskytovala aj iné, vedľajšie služby (ako v AT?), ale prišli si pozrieť chlapci (z bývalej VB) na prácu sestry a to tak, že urobili tzv. "stopku ", kontrolovali všetko, t. j. aj sklenený odpad a zistilo sa.......
že sestrička "podávala" i. m. vakcínu tak bezbolestne,profesionálne, že ani vpich nemusela urobiť a chlapci (kotrbovci, u nás mazurkovci) majú doklady, QR kódy, že sú očkovaní, čo v skutočnosti nie je pravda ......
a stálo chlapcov toto dobrodružstvo, resp. geniálny výmysel nejaké tie chechtáky pre sestričku (čo tam po €, veď ich zarobia v DE) nepoznám sadzbu za hlavu , ale sestrička (ak sa ju dá nazvať sestrou) mala vo vlastnom vačku 400,- €....
celý svoj život robila sestru, dobre ju poznám, robila aj na vyššom poste v ich regionálnej komore, mala veľmi ťažký priebeh ochorenia Covid 19 , sama bola na ventilácií, 2,5 mesiaca sa doliečovala na ODCH......aspoň jedna poľahčujúca okolnosť sestra sa priznala , sa čo urobila......
počula som reči, že čo je to za človeka, čo natrie "kolegu"????.......... ak by som také niečo na 1000% vedela, že sa to deje na mojom pracovisku, sama ho udám, čo robí ........
misoft
15.11.21,18:42
duški držte sa. Dúfam, že dostala aj nejakú liečbu a nečaká sa, či to s ňou sekne.
Dnes lekár mal dovolenku, ale zajtra mám "výjazd" smer lekár a lekáreň. Zatiaľ vylihuje v pelechu :D.
marleau
15.11.21,18:48
covid je politický nástroj
buchač
15.11.21,18:55
covid je politický nástroj
Choď už niekam s takými vyhláseniami.
buchač
16.11.21,06:07
Jeden názor z diskusie ku rozhovoru s Kňažkom.


Fero Hora • pred 17 minútami

Co sa tyka toho plota, je velkou chybou, ze ho aj dnes nemame taky, ako za socializmu. Poliaci ho idu znova stavat. A inak pan Knazko, ak by som sa stretol s vami v niejakej tv diskusii nazivo, ani by ste si neusral. Neustale omielate dookola aj 32 rokov po, ze ved lebo komunisti, tak ako dnes ti neschopaci vo vlade ved lebo Fico, Dzurinda ved lebo Meciar, Fico ved lebo Dzurinda atd. Vsetkym co ste sedeli doteraz vo vlade aspon 5 munut by som dal dozivotny zakaz sa miesat do slovenskej politiky. Ste hnusny farizej, ktoremu som to kedykolvek schopny povedat do oci. Ste proste na grcanie, aj s dalsim VPN expertom Fedorom, ktory to naspanoval az tak, ze musel zo Slovenska doslova ujst, taki ste vy revolucionari. Odzigavat tu mozete len tupcov a deti. Ak by ste koridory nerobil vy, robil by ich niekto iny, to sa uz zastavit nedalo a uz vobec nie v CSSR. Rozpravky si nechajte pre nepricetnych. Vy ikona toho ako revolucia a porevolucny vyvoj nema vypadat. Uz vam len bozk na celo aj s tym otcom naroda, mozete si ruky podat, ako ste rozbili republiku s ohromnym medzinarodnym kreditom, za to ste mali dostat po 20 rokov natvrdo, za rozbitie CSSR aj s Klausom a Meciarom.

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/knazko-rozhovor-kanzko-rozhovor-knazko-rozhovor-kanzko-rozhovor/4

Veru má pravdu...Kňažko je proste na grcanie.
Nandrolon
16.11.21,08:09
duški držte sa. Dúfam, že dostala aj nejakú liečbu a nečaká sa, či to s ňou sekne.
Dnes lekár mal dovolenku, ale zajtra mám "výjazd" smer lekár a lekáreň. Zatiaľ vylihuje v pelechu :D.
V žiadnom prípade nesmie ležať, čo najviac chodiť a z hlboka dýchať. Ak bude ležať, rozvinie sa jej vplyvom plytkého dýchania od spodu zápal pľúc a skončí v nemocnici.
ja zatiaľ stále teploty okolo 39,2. Aj dnes ráno. dnes valím už aj sebe po lieky, pre istotu.
korela
16.11.21,08:27
covid je politický nástroj
Choď už niekam s takými vyhláseniami.
od 5:20
Mne ide teraz iba o to, že termín politický nástroj sa popri situácii s covidom používa.

https://www.youtube.com/watch?v=qamo_oRrmrM&ab_channel=%C4%8Cesk%C3%BDrozhlasPlus
misoft
16.11.21,09:06
duški držte sa. Dúfam, že dostala aj nejakú liečbu a nečaká sa, či to s ňou sekne.
Dnes lekár mal dovolenku, ale zajtra mám "výjazd" smer lekár a lekáreň. Zatiaľ vylihuje v pelechu :D.
V žiadnom prípade nesmie ležať, čo najviac chodiť a z hlboka dýchať. Ak bude ležať, rozvinie sa jej vplyvom plytkého dýchania od spodu zápal pľúc a skončí v nemocnici.
ja zatiaľ stále teploty okolo 39,2. Aj dnes ráno. dnes valím už aj sebe po lieky, pre istotu.
No - zatiaľ sa drží. Chodí si robiť čaj (ja sa vtedy spakujem preč :D), teploty mala len do 38°C. Chuť a čuch má (občas si ide zamlsať :)) dp kuchyne).
A ja? Teploty normál, nič mi nie je a neležím, furt niečo robím.
P.S. už mala tel. hovory a pýtali sa na to, od koho. Keď uviedla meno - hneď im tam vyskočilo, že ten kontakt je u nich registrovaný ako pozitív, po karanténe a predtým 2x očkovaný.
misoft
16.11.21,09:17
Mám dobré "divadlo" :D
Kocúra ide rozhodiť od jedu, sedí na balkáne a čaká na sýkorky. A jedna (potvorka malá) ho prilieta provokovať - už vie kde si môže sadnúť. Sadne, poskakuje, prelietava okolo a kocúr šup (sieťka ho zastaví) a potom len chvostom šibe. Niekedy dobré sledovanie na dlhú dobu. A rehot, ako s ním vybabrala.
Nandrolon
16.11.21,10:00
Držte sa, my sme pozitívni a chorí komplet všetci, aj deti.
kukučka
16.11.21,10:08
Hlavne vy, nech to máte všetci čo najskôr za sebou a hlavne bez následkov.
korela
16.11.21,10:08
Mám dobré "divadlo" :D
Kocúra ide rozhodiť od jedu, sedí na balkáne a čaká na sýkorky. A jedna (potvorka malá) ho prilieta provokovať - už vie kde si môže sadnúť. Sadne, poskakuje, prelietava okolo a kocúr šup (sieťka ho zastaví) a potom len chvostom šibe. Niekedy dobré sledovanie na dlhú dobu. A rehot, ako s ním vybabrala.
Sýkorka najskôr hľadá potravu pre seba, prečo by ho mala provokovať? Má čo robiť sama so sebou.
BXLmiami
16.11.21,11:21
Držte sa, my sme pozitívni a chorí komplet všetci, aj deti.
Hlavne kľud,veľa tekutín,deťom sprav kokteily s rozmixovaným opvocím-aj sebe-dbaj aby ste boli zavodnení a mali v sebe cukor ako rýchlu energiu.Caje bylinkové a nehraj sa na hrdinu,rodina ťa potrebuje.Oddychuj aby organizmus mal silu bojovať s chororbou a nemusel sa namáhať s inou činnosťou.
Jarka 1
16.11.21,12:06
Armáda chce podľa Naďa pomôcť, no treba zmeniť legislatívu.

Ani neviem prečo ma to zase prekvapilo.
Nandrolon
16.11.21,12:37
Držte sa, my sme pozitívni a chorí komplet všetci, aj deti.
Hlavne kľud,veľa tekutín,deťom sprav kokteily s rozmixovaným opvocím-aj sebe-dbaj aby ste boli zavodnení a mali v sebe cukor ako rýchlu energiu.Caje bylinkové a nehraj sa na hrdinu,rodina ťa potrebuje.Oddychuj aby organizmus mal silu bojovať s chororbou a nemusel sa namáhať s inou činnosťou.
je to ešte stále v norme, keď bez užitia lieku mám piaty deň nad 39? Lebo už som myslel, že to začne klesať.
misoft
16.11.21,12:39
Mám dobré "divadlo" :D
Kocúra ide rozhodiť od jedu, sedí na balkáne a čaká na sýkorky. A jedna (potvorka malá) ho prilieta provokovať - už vie kde si môže sadnúť. Sadne, poskakuje, prelietava okolo a kocúr šup (sieťka ho zastaví) a potom len chvostom šibe. Niekedy dobré sledovanie na dlhú dobu. A rehot, ako s ním vybabrala.
Sýkorka najskôr hľadá potravu pre seba, prečo by ho mala provokovať? Má čo robiť sama so sebou.
Je fakt, že hľadá, ale hľadať hore na 7. posch. paneláku, keď práve teraz ešte nie je sneh a je dostatok (relatívny) potravy na zemi? Nepoviem - všade sneh, ľudia prikrmujú - priletí, ale teraz?
BXLmiami
16.11.21,13:07
je to ešte stále v norme, keď bez užitia lieku mám piaty deň nad 39? Lebo už som myslel, že to začne klesať.[/QUOTE]
Covid je mrcha a ano zvykne trvať dlho.Ale ak si na 39 piaty deň,mali by byť skontrolované pľúca a prípadne nasadené antibiotiká ak sa tam deje niečo bakteriálne.Za socializmu sme aj na virozu pridávali antibiotiká preventívne ked tretí deň sa stav nelepšil.Videl ťa nejaký lekár?
BXLmiami
16.11.21,13:09
Ak majú vysokú teplotu aj deti treba pediatra a treba ich tlmiť Fenistilom alebo Dithiadenom aby nedostali febrilné krče.
marleau
16.11.21,14:40
Ja som mal silnú chrípku dva týždne, či covid od židákov, neviem. Snáď som nemal chorý chodiť po testoch, či?
Nandrolon
16.11.21,14:42
Ak majú vysokú teplotu aj deti treba pediatra a treba ich tlmiť Fenistilom alebo Dithiadenom aby nedostali febrilné krče.
Deti iba pokašliavajú, ale už sme volali pediatrovi, tak kázal vigantol, C-čko kvapky a zinok.
Dnes mi cez erecept boli poslané antibiotiká. Neviem, ako by som sa dostal pozitívny na rontgen, asi by som musel ležať na kovidovom.
Ale kašeľ nejaký nemám.
Jarka 1
16.11.21,14:56
nandy, ako sa dostať na RTG máš vysvetlené tu:

https://www.aktuality.sk/clanok/w0k2gmf/na-rontgen-do-cakarne-plnej-ludi-prisiel-pacient-s-covidom-poliklinika-ho-zaradila-medzi-ostatnych/

Ide mi len o ten správny postup. Nemám žiadny úmysel kritizovať či bol, alebo nebol postup na uvedenom pracovisku v poriadku.

Len by ma zaujímalo, či musí mať pacient v rukách aj nejaké odporúčanie od všeobecného lekára, alebo stačí povedať, že ich poslal.
buchač
16.11.21,16:05
Len by ma zaujímalo, či musí mať pacient v rukách aj nejaké odporúčanie od všeobecného lekára, alebo stačí povedať, že ich poslal.
Predsa ešte vždy platí, že na odborné vyšetrenie je potrebný výmenný lístok...či ?
korela
16.11.21,16:40
Koronavírus: Premiér navrhol sprísnené opatrenia na tri týždne
https://www.aktuality.sk/clanok/0t8ng7j/koronavirus-premier-navrhol-sprisnene-opatrenia-na-tri-tyzdne/
korela
16.11.21,16:42
Národný onkologický ústav poskytuje onkologickú starostlivosť v plnej miere
https://www.aktuality.sk/clanok/jctssq3/narodny-onkologicky-ustav-poskytuje-onkologicku-starostlivost-v-plnej-miere/
buchač
16.11.21,17:32
Národný onkologický ústav poskytuje onkologickú starostlivosť v plnej miere
Nie iba Národný...
https://vou.sk/sprava/informacie-pre-pacientov-a-odbornu-verejnost-v-suvislosti-s-koronavirusom/
misoft
16.11.21,17:40
Nááááá - nové pravidlá. Niekde sa dostanú len O a P a ruší sa OTP. Práca = OTP - KUK https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/607331-vlada-pritvrdzuje-podujatia-len-pre-zaockovanych-praca-v-rezime-otp/
Moja 3/4 sa pýta - čo s takými, čo sú O a predsa sa od nich len T nakazili (jej prípad!).
BXLmiami
16.11.21,17:45
Treba ísť na urgent, covidovy, bez doporučenia, u nás to vyšetrenie komplet spravia bez problémov.
marleau
16.11.21,18:27
Nááááá - nové pravidlá. Niekde sa dostanú len O a P a ruší sa OTP. Práca = OTP - KUK https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/607331-vlada-pritvrdzuje-podujatia-len-pre-zaockovanych-praca-v-rezime-otp/
Moja 3/4 sa pýta - čo s takými, čo sú O a predsa sa od nich len T nakazili (jej prípad!).
mňa môžu bozať, som živnostník
marleau
16.11.21,18:28
Koronavírus: Premiér navrhol sprísnené opatrenia na tri týždne
https://www.aktuality.sk/clanok/0t8ng7j/koronavirus-premier-navrhol-sprisnene-opatrenia-na-tri-tyzdne/
všetky opatrenia majú za úlohu trestať za neočkovanie a nie chrániť pred covidom
anet
16.11.21,20:21
Jarka 1
17.11.21,07:42
Ďakujem BXL za informácie a rady, ktoré tu dáva. Napríklad aj o tom, že treba ísť na covidový urgent bez doporučenia. Jasné, že ten pacoš musí mať už potvrdenú pozitivitu.

Nikde som si nevšimla, že by bola snaha o tomto informovať pacientov. Presne ako nandy som si myslela, že v prípade horšieho priebehu sa z domu bez hospitalizácie na RTG nedostanem.

Samozrejme, že neuznávam návštevu urgentu len preto, že sa niekto s ľahkým priebehom bojí a stresuje.
veronikasad
17.11.21,08:07
Nááááá - nové pravidlá. Niekde sa dostanú len O a P a ruší sa OTP. Práca = OTP - KUK https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/607331-vlada-pritvrdzuje-podujatia-len-pre-zaockovanych-praca-v-rezime-otp/
Moja 3/4 sa pýta - čo s takými, čo sú O a predsa sa od nich len T nakazili (jej prípad!).
mňa môžu bozať, som živnostníkmarleau, nerob zo seba hrdinu. Ked si pred oar dnami ukazoval pozitívny test, a nevedel aky bude ďalší priebeh, vsetko jedno ti nebolo. Zivnistnik-nezivnostnik, v ciernom okrese v nakupnom centre nenakupis
anet
17.11.21,08:44
..., v ciernom okrese v nakupnom centre nenakupis
Inak nechapem co mate stale s tymi nakupnymi centrami, vobec tam nechodim ... ani do mesta. Mam kamenne obchody rovno pod nosom s ktorymi si vystacim, kamennu restiku ...
veronikasad
17.11.21,08:51
..., v ciernom okrese v nakupnom centre nenakupis
Inak nechapem co mate stale s tymi nakupnymi centrami, vobec tam nechodim ... ani do mesta. Mam kamenne obchody rovno pod nosom s ktorymi si vystacim, kamennu restiku ...nie každý je na tom s obchodmi tak ako ty. U nás obuv inde ako v nákupnom centre nekupis...
Idem len keď niečo nevyhnutne potrebujem, nie je to moj spôsob travenia voľného casu
lujza.j
17.11.21,09:09
Ja napr.boty roky cez net....nemám "komplikovanú" nohu tak sa dá... neznášam nákupné centrá..sú také kde som v ba ani nebola...:D
Rada som napr. do pandorfu iba tak bez cieľa "na kávu"...a popri to ak dačo...
marleau
17.11.21,09:15
Nááááá - nové pravidlá. Niekde sa dostanú len O a P a ruší sa OTP. Práca = OTP - KUK https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/607331-vlada-pritvrdzuje-podujatia-len-pre-zaockovanych-praca-v-rezime-otp/
Moja 3/4 sa pýta - čo s takými, čo sú O a predsa sa od nich len T nakazili (jej prípad!).
mňa môžu bozať, som živnostníkmarleau, nerob zo seba hrdinu. Ked si pred oar dnami ukazoval pozitívny test, a nevedel aky bude ďalší priebeh, vsetko jedno ti nebolo. Zivnistnik-nezivnostnik, v ciernom okrese v nakupnom centre nenakupis
nebol pozitívny
anet
17.11.21,09:18
...neznášam nákupné centrá..sú také kde som v ba ani nebola...:D

Ja v KE tiez nie :D Pred 2 tyzdnami som potrebovala zbehnut do mesta, administrativne, a len som sa tak obzerala, ze take tu je? :D Mna naserie aj ked mi v kamennom obchode prelozia regal a musim hladat, nieto este aby som sa motala po obchodakoch.
veronikasad
17.11.21,09:29
Nááááá - nové pravidlá. Niekde sa dostanú len O a P a ruší sa OTP. Práca = OTP - KUK https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/607331-vlada-pritvrdzuje-podujatia-len-pre-zaockovanych-praca-v-rezime-otp/
Moja 3/4 sa pýta - čo s takými, čo sú O a predsa sa od nich len T nakazili (jej prípad!).
mňa môžu bozať, som živnostníkmarleau, nerob zo seba hrdinu. Ked si pred oar dnami ukazoval pozitívny test, a nevedel aky bude ďalší priebeh, vsetko jedno ti nebolo. Zivnistnik-nezivnostnik, v ciernom okrese v nakupnom centre nenakupis
nebol pozitívnytak si on nekoleduj, nemocnice v tvojom kraji sú plné, nemusia nájsť miesto pre teba
lujza.j
17.11.21,09:47
Anet o prehadzovaní regálov-tovaru ani nehovor...vrrr...už listoček sa snažím písať ako ide tovar od vchodu do kauf.:D-x rokov raz za týden do obch.uplne naj keď všetko v jednom..ale to nie vždy:(lebo mäso v kauf.od konkrétneho a farm.kuracina zas v lidli..
Nandrolon
17.11.21,10:22
Treba ísť na urgent, covidovy, bez doporučenia, u nás to vyšetrenie komplet spravia bez problémov.
Mama ale nemá pozitivitu potvrdenú oficiálnym testom, ale iba domácim samotestom, ja + manželka sme pozitívni PCR.
korela
17.11.21,10:27
Milujem nakupovanie online. Všetko. A to nielen kvôli veku. Ušetrený čas, neobmedzený výber. Topánky nerobia tiež žiadny problém.
Čo sa týka textilu, Rumuni, Bulhari modely jedna radosť, Ukrajina, parky, ešte pravá kožušina, brzdí ma iba vysoké poštovné. Naše obchody sa môžu schovať so svojím sortimentom. Lacné množstvá, nič výnimočné, sezónky. Vraj sa prechádza na trvanlivú módu, bodaj by to tak bolo. Ak sa vrátime k pôvodným prírodným materiálom, ... lenže mladí si predkrimplenovú a tesilovú dobu už nepamätajú. :(
Odev robí materiál. A pocit na pokožke tiež.
korela
17.11.21,10:45
Vraj sa Poliaci vracajú k pôvodným kamenným obchodom s potravinami, ako fungovali kedysi.
Maďari v mestách začali (možno aj s podporou vlády) vytvárať zelovoce tiež v kamenných predajniach s tým, že sú zásobované od súkromníkov z vlastnej produkcie, zo záhrad, obchádza sa tým veľkoobchod a ďalšia zbytočná distribúcia a predražovanie. Výkup a výber robí majiteľ obchodu. Ďalšou nespornou výhodou je čerstvosť tovaru.
Tam už vidno snahu o odklon od globalizácie k lokálnosti.
Kvety - akoby tu nebolo dosť pestovateľov.
Všetko to stojí už iba na uvedomelosti svojich občanov.
lujza.j
17.11.21,11:26
Keď cez net a niečo nesedí žiadny problém nazad zadara.....
Minule sme so švagrinou spomínali na fešn dejs a stilago:(
pavol54
17.11.21,12:08
Vraj sa Poliaci vracajú k pôvodným kamenným obchodom s potravinami, ako fungovali kedysi.
Maďari v mestách začali (možno aj s podporou vlády) vytvárať zelovoce tiež v kamenných predajniach s tým, že sú zásobované od súkromníkov z vlastnej produkcie, zo záhrad, obchádza sa tým veľkoobchod a ďalšia zbytočná distribúcia a predražovanie. Výkup a výber robí majiteľ obchodu. Ďalšou nespornou výhodou je čerstvosť tovaru.
Tam už vidno snahu o odklon od globalizácie k lokálnosti.
Kvety - akoby tu nebolo dosť pestovateľov.
Všetko to stojí už iba na uvedomelosti svojich občanov.
len akú že by to predávali našu zeleninu, ešte aj na trhoviskách je nakúpená dovozová z veľkoobchodov
pavol54
17.11.21,12:12
zaujímavá situácia: Rostaš verzus Benčík musí odškodniť sumou 33 000 eur, novinári kvičali, ako to povedal ten jeden z nich. Martausová verzus Tkačenko novinári ako vši pod chrastou či vôbec bude nejaký postih
pavol54
17.11.21,12:14
Treba ísť na urgent, covidovy, bez doporučenia, u nás to vyšetrenie komplet spravia bez problémov.
Mama ale nemá pozitivitu potvrdenú oficiálnym testom, ale iba domácim samotestom, ja + manželka sme pozitívni PCR.
no skoré uzdravenie
Dáša_
17.11.21,12:20
zaujímavá situácia: Rostaš verzus Benčík musí odškodniť sumou 33 000 eur, novinári kvičali, ako to povedal ten jeden z nich. Martausová verzus Tkačenko novinári ako vši pod chrastou či vôbec bude nejaký postih

nie všetci novinári mlčia

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1625579787784263&id=100009967713130

https://www.tyzden.sk/nazory/78586/eugen-korda-otvoreny-list-sime-martausovej/

https://www.postoj.sk/92726/preco-je-ondrejickova-a-tkacenkova-lekcia-uzitocna

pridala sa aj Radičová, len to je dlhšie video, nechce sa mi hľadať :)
pavol54
17.11.21,13:22
zaujímavá situácia: Rostaš verzus Benčík musí odškodniť sumou 33 000 eur, novinári kvičali, ako to povedal ten jeden z nich. Martausová verzus Tkačenko novinári ako vši pod chrastou či vôbec bude nejaký postih

nie všetci novinári mlčia

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1625579787784263&id=100009967713130

https://www.tyzden.sk/nazory/78586/eugen-korda-otvoreny-list-sime-martausovej/

https://www.postoj.sk/92726/preco-je-ondrejickova-a-tkacenkova-lekcia-uzitocna

pridala sa aj Radičová, len to je dlhšie video, nechce sa mi hľadať :)
fasabuk nepoužívam, týždeň vtedy ak ho niekto tu nahodí a o tom že je postoj som sa dozvedel preto lebo niekto napísal že je tam Simin manžel ako redaktor myslel som tie s vyššou čítanosťou
marleau
17.11.21,13:47
zaujímavá situácia: Rostaš verzus Benčík musí odškodniť sumou 33 000 eur, novinári kvičali, ako to povedal ten jeden z nich. Martausová verzus Tkačenko novinári ako vši pod chrastou či vôbec bude nejaký postih
a keď hajzel šoltéz a špina smatana urážali Slovkov, všetko bolo v poriadku
bjuty smis
17.11.21,13:57
a ešte keby tak mali tie 2 prípady čokoľvek spoločné, to by tak ešte bolo...
BXLmiami
17.11.21,14:07
Neviem v akom stave je mama ale ak v zlom treba na urgent a povedať anamnezu, lekári vedia čo s tým, predpokladám že nielen u nás je niečo ako vojenské triedenie. Vyšetriť. Ak je v dobrom stave tak skontaktovať lekára. Ak je vzhľadom na vek a základné choroby predpoklad zlého priebehu prichádzajú do úvahy monoklonalne protilátky ale tie treba podať zavčasu tak nesachujte zbytočne doma.
pavol54
17.11.21,14:10
Vraj sa Poliaci vracajú k pôvodným kamenným obchodom s potravinami, ako fungovali kedysi.
Maďari v mestách začali (možno aj s podporou vlády) vytvárať zelovoce tiež v kamenných predajniach s tým, že sú zásobované od súkromníkov z vlastnej produkcie, zo záhrad, obchádza sa tým veľkoobchod a ďalšia zbytočná distribúcia a predražovanie. Výkup a výber robí majiteľ obchodu. Ďalšou nespornou výhodou je čerstvosť tovaru. Tam už vidno snahu o odklon od globalizácie k lokálnosti. Kvety - akoby tu nebolo dosť pestovateľov.
Všetko to stojí už iba na uvedomelosti svojich občanov. len akú že by to predávali

našu zeleninu, ešte aj na trhoviskách je nakúpená dovozová z veľkoobchodov



Už ani dedinskej babke nemôžeš veriť
tie babky čo pestovali a predávali prebytky zo záhrady , už dávno ležia hore bradou
BXLmiami
17.11.21,14:13
Treba ísť na urgent, covidovy, bez doporučenia, u nás to vyšetrenie komplet spravia bez problémov.
Mama ale nemá pozitivitu potvrdenú oficiálnym testom, ale iba domácim samotestom, ja + manželka sme pozitívni PCR.
Myslela som všeobecného lekára. Pozná mamin zdrav. Stav vie jej povedať co treba.
bjuty smis
17.11.21,14:22
celoživotný komunista fico, čo si nežnú revolúciu podľa vlastných slov ani nevšimol oslavoval dnes pád komunizmu
to poteší :)))
Dáša_
17.11.21,14:24
zaujímavá situácia: Rostaš verzus Benčík musí odškodniť sumou 33 000 eur, novinári kvičali, ako to povedal ten jeden z nich. Martausová verzus Tkačenko novinári ako vši pod chrastou či vôbec bude nejaký postih
a keď hajzel šoltéz a špina smatana urážali Slovkov, všetko bolo v poriadku

na Smatanu nesiahaj. Učil syna a bodaj by bolo viac takých férových učiteľov, ako on. A teda on určite nikoho neurážal. ALebo máš niekde iný príklad?
pavol54
17.11.21,15:11
celoživotný komunista fico, čo si nežnú revolúciu podľa vlastných slov ani nevšimol oslavoval dnes pád komunizmu
to poteší :)))
ak pri tom nebol platený komunista dostál alebo leško, tak tá oslava nemala úroveň
marleau
17.11.21,15:16
zaujímavá situácia: Rostaš verzus Benčík musí odškodniť sumou 33 000 eur, novinári kvičali, ako to povedal ten jeden z nich. Martausová verzus Tkačenko novinári ako vši pod chrastou či vôbec bude nejaký postih a keď hajzel šoltéz a špina smatana urážali Slovkov, všetko bolo v poriadku na Smatanu nesiahaj. Učil syna a bodaj by bolo viac takých férových učiteľov, ako on. A teda on určite nikoho neurážal. ALebo máš niekde iný príklad? ten strapatý h...l?
bjuty smis
17.11.21,15:20
celoživotný komunista fico, čo si nežnú revolúciu podľa vlastných slov ani nevšimol oslavoval dnes pád komunizmu
to poteší :)))
ak pri tom nebol platený komunista dostál alebo leško, tak tá oslava nemala úroveň
smerácké mecheche a nemalo úroveň ?

a kto je platený komunista netuším,. ale ty máš vždy svoje info.....
pavol54
17.11.21,15:26
celoživotný komunista fico, čo si nežnú revolúciu podľa vlastných slov ani nevšimol oslavoval dnes pád komunizmu
to poteší :)))
ak pri tom nebol platený komunista dostál alebo leško, tak tá oslava nemala úroveň
smerácké mecheche a nemalo úroveň ?

a kto je platený komunista netuším,. ale ty máš vždy svoje info.....
stačí si pozrieť redaktorov komunistických plátkov do roku 1989, určite tam nepracovali zadarmo ale "celoživotný komunista fico" robil niečo iné, určite nebol platený z účtov UV KSS ako títo dvaja
pavol54
17.11.21,15:28
Prezidentka bieloruska Tichanovská dostala aj od nás podporu 750 000 prečo nerokovala s prezidentmi európskych štátov o migrantoch, možno by ju ešte raz podsypali
bjuty smis
17.11.21,15:34
prečo si zas vymýšlaš ?
iba že by si jej ich poslal ty a nedal si vedieť

dostal je ročník 1971.....kedy že on bol komunista ??? ešte k tomu platený....
marleau
17.11.21,15:35
Prezidentka bieloruska Tichanovská dostala aj od nás podporu 750 000 prečo nerokovala s prezidentmi európskych štátov o migrantoch, možno by ju ešte raz podsypali
za tie peniaze mohli zo športovej haly v Žiline spraviť covid oddelenie, aj tak sa nevyužíva
marleau
17.11.21,15:36
prečo si zas vymýšlaš ?
iba že by si jej ich posla ty a nedal si vedieť
chceš to poprieť?
bjuty smis
17.11.21,15:38
prečo si zas vymýšlaš ?
iba že by si jej ich posla ty a nedal si vedieť
chceš to poprieť?
samozrejme...
marleau
17.11.21,17:40
mongol, veď si to vygúgli
buchač
17.11.21,17:50
mongol, veď si to vygúgli
Čo si má akože vygúgliť ?
Hádam len nie to, že prezidentom Bieloruska je Tichanovska ?
Žeby gúdeľ mal zle informácie ?
anet
17.11.21,18:42
Ujo Heger v príhovore opísal nejakú fantasy krajinu, kde v riekach nebolo rýb, vzduch sa nedal dýchať a z komínov stúpali kúdoly dymu...
https://www.facebook.com/investigativnazurnalistika/photos/a.102846918498856/249222890527924
buchač
17.11.21,18:53
Chujo Heger si uhol z vlastnej lavórovice, do ktorej sa mu vyšťali jeho ministri....preto drísta.

Najhoršie na tom všetkom je ale to, že takto sa salámovou metódou upravuje história.
anet
17.11.21,19:15
Co historia, len si predstav tie dejiny SK :D tak o dalsich 30 rokov.
Ale tak, ja sa nehnevam, nemala som ziadne ocakavania :D
marleau
17.11.21,19:30
mongol, veď si to vygúgli
Čo si má akože vygúgliť ?
Hádam len nie to, že prezidentom Bieloruska je Tichanovska ?
Žeby gúdeľ mal zle informácie ?
to, že Slovensko finančne podporilo snahu o prevrat v BLR, to s Tichanovskou písal palo ironicky
pavol54
17.11.21,19:41
mongol, veď si to vygúgli
Čo si má akože vygúgliť ?
Hádam len nie to, že prezidentom Bieloruska je Tichanovska ?
Žeby gúdeľ mal zle informácie ?
to, že Slovensko finančne podporilo snahu o prevrat v BLR, to s Tichanovskou písal palo ironicky
lukašenko predsa sfalšoval voľby a tichanovskú prijímali ako víťazku volieb ako štruktúrach eu tak aj v niektorých štátoch ak niekto nesleduje dianie vo svete s tým nič nenarobíš
bjuty smis
17.11.21,19:48
Jaaj
Tak preto klameš, že dostala od nás 750 000 ??
marleau
17.11.21,19:51
Testovany nenakazeny clovek je pre establishment nebezpecnejsi ako ockovanec co moze sirit nakazu stale dalej. Je nebezpecnejsi veru.. Neda sa podvolit. Tak ho radsej odsunu na okraj spolocnosti..
pavol54
17.11.21,20:04
Jaaj
Tak preto klameš, že dostala od nás 750 000 ??
prepáč to bolo 750 eur
bjuty smis
17.11.21,20:16
Nie je ťažké vyhľadať, kam išli tie peniaze
A nestrapnovat sa tu potom
...
marleau
18.11.21,04:07
Nie je ťažké vyhľadať, kam išli tie peniaze
A nestrapnovat sa tu potom
...
Tak ma strápni.
buchač
18.11.21,06:42
Z jedného blogu :

– čo si myslí poslanecký analfabet v oblasti zdravotníctva (bez medicínskeho vzdelania,a praxe v tejto oblasti) vás nemusí vôbec trápiť.Rozhodujúci je názor vášho ošetrujúceho lekára.

– ak máte obavy z následkov očkovania,žiadajte o stanovisko svojho lekára a najlepšie písomné.

– neprovokujte policajtov hlúpymi rečami a vašich právach na chodenie bez rúška alebo respirátora.Pokiaľ máte zdravotné problémy,ktoré by Vám nosenie rúška alebo respirátora komplikovalo,navštívte lekára a nech Vám to potvrdí.Nemárnite čas hádkami a citovaním zákonov o Vašich právach,pretože aj tie môžu byť v odôvodnenom prípade primerane obmedzené a vo vzťahu k růšku/respirátoru sa nedá hovoriť o neprimeranom obmedzení.

– nevoľte ľudí,ktorých nepoznáte alebo sa od nich dištancujú odborníci.Pretože ak niekto postaví na čelo pracovnej skupiny pre zdravotníctvo laika bez príslušného vzdelania a praxe,odborníkov nemá.
anet
18.11.21,10:09
Vcera som stihla kuknut noviny https://videoportal.joj.sk/noviny/epizoda/93786-noviny-tv-joj
Preco je to cele zelene? :D Shrek? Nieze zjem chlorelu a cela ozeleniem :D :confused:
buchač
18.11.21,10:20
Vcera som stihla kuknut noviny
Ty pozeráš akože správy na Tv GRC ? ...ta fasa, ešte aj všeliaké šarlatánskohoaxové správy sú pozerateľnejšie ako henten blaf.
Tweety
18.11.21,10:23
Vcera som stihla kuknut noviny https://videoportal.joj.sk/noviny/epizoda/93786-noviny-tv-joj
Preco je to cele zelene? :D Shrek? Nieze zjem chlorelu a cela ozeleniem :D :confused:
Nie nie, bohužiaľ šrek v tom nemá prsty, a ani chlorella,. To isto bude riadny recesista z tých zelenších , čo odmietajú zo zásady všetko, rúška, vakcíny, názory vedcov...., chcú len svoju slobodu a na slobodu ostatných zvysoka kašlú.
kukučka
18.11.21,10:40
Koľko miliónov zase dostanú novinári za túto špinavú, neetickú reklamu?
anet
18.11.21,10:42
Vcera som stihla kuknut noviny
Ty pozeráš akože správy na Tv GRC ? ...ta fasa, ešte aj všeliaké šarlatánskohoaxové správy sú pozerateľnejšie ako henten blaf.
Stihla som najprv RTVS az tak som sla na JOJ.
majkii
18.11.21,11:09
Vcera som stihla kuknut noviny
Ty pozeráš akože správy na Tv GRC ? ...ta fasa, ešte aj všeliaké šarlatánskohoaxové správy sú pozerateľnejšie ako henten blaf.
Stihla som najprv RTVS az tak som sla na JOJ.
Aj na wecko si stihla? stolica dobrá? Čo dobrého si ešte stihla? pár hoaxíkov na porade, vtipných sarkastických a ironizujúcich replík? Niekoho osočiť? super, tlieskam
anet
18.11.21,11:14
Aj na wecko si stihla? stolica dobrá? Čo dobrého si ešte stihla? pár hoaxíkov na porade, vtipných sarkastických a ironizujúcich replík? Niekoho osočiť? super, tlieskam
Daj si Rudotel a zhlboka dychaj :D :---
majkii
18.11.21,11:15
Aj na wecko si stihla? stolica dobrá? Čo dobrého si ešte stihla? pár hoaxíkov na porade, vtipných sarkastických a ironizujúcich replík? Niekoho osočiť? super, tlieskam
Daj si Rudotel a zhlboka dychaj :D :---
Máš odskúšané, dobrá rada nad zlato.
buchač
18.11.21,14:49
Blaváci, máte po pukľu.
Keď tak na to tak pozerám, nuž v dohľadnej dobe dôjde v Blave a okolí k navýšeniu cestovného.
To je tá ekológia, liberálnosť, slnečkárstvo...etc, atď.
Lebo ešte aj tí, čo nechali doma autá a chodili MHD, tak ich práve kvôli meškajúcim/vypadnúcim spojom znova vytiahnu.
A zasa bude plno veľa plaču, že kolóny, že privádzače, že autostrády.
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/607498-mega-faux-pas-v-bratislave-sa-pre-arrivu-zacina-cenova-vojna-dopravny-podnik-to-znevyhodnuje-tvrdi-vallo/
Mila123
18.11.21,15:52
Antirúškar z piešťanského Lidlu má covid. Napojili ho na kyslík alebo karma je zdarma.......

zdroj informácie: https://domov.sme.sk/c/22786318/koronavirus-lidl-covid-antiruskar.html
Dáša_
18.11.21,16:21
Antirúškar z piešťanského Lidlu má covid. Napojili ho na kyslík alebo karma je zdarma.......

zdroj informácie: https://domov.sme.sk/c/22786318/koronavirus-lidl-covid-antiruskar.html

Áno, sú aj také príbehy, že nám pacientka povedala, že aj tak to nie je covid, neverím vám, a už sa neprebrala. Hovoria, nech ich liečime, že sú chorí, no tí antivaxeri sú a priori náročnejšie osoby.

Čítajte viac: https://presov.korzar.sme.sk/c/22785313/lekar-z-covid-oddelenia-pacientka-neverila-ze-ma-koronavirus-uz-sa-neprebrala.html?ref=trz
bjuty smis
18.11.21,17:13
on je z rodu samson slavien....jemu sa nič nestane....
Mila123
18.11.21,17:23
buchač
18.11.21,17:54
majkii
19.11.21,07:51
Tak toto je už iný level "cesty na slobodu"

„Kúpim nákazu covidom. Značka: ponáhľa.“ Česi v inzerátoch hľadajú príležitosť infikovať sa

https://dennikn.sk/2616479/kupim-nakazu-covidom-znacka-ponahla-cesi-v-inzeratoch-hladaju-prilezitost-infikovat-sa/?ref=inm
anet
19.11.21,10:39
Tak toto je už iný level "cesty na slobodu"
„Kúpim nákazu covidom. Značka: ponáhľa.“ Česi v inzerátoch hľadajú príležitosť infikovať sa
https://dennikn.sk/2616479/kupim-nakazu-covidom-znacka-ponahla-cesi-v-inzeratoch-hladaju-prilezitost-infikovat-sa/?ref=inm
:D ukradli mi moj biznis plan :D :D :D
Tweety
19.11.21,10:45
Tak toto je už iný level "cesty na slobodu"
„Kúpim nákazu covidom. Značka: ponáhľa.“ Česi v inzerátoch hľadajú príležitosť infikovať sa
https://dennikn.sk/2616479/kupim-nakazu-covidom-znacka-ponahla-cesi-v-inzeratoch-hladaju-prilezitost-infikovat-sa/?ref=inm
:D ukradli mi moj biznis plan :D :D :D
No teda, taký neistý biznis plán len tak ľahko nevymyslíš :confused: :---. Napadlo mi, už otrepané, to nemyslíš, to je život. :confused:
Mila123
19.11.21,10:53
Tak toto je už iný level "cesty na slobodu"
„Kúpim nákazu covidom. Značka: ponáhľa.“ Česi v inzerátoch hľadajú príležitosť infikovať sa
https://dennikn.sk/2616479/kupim-nakazu-covidom-znacka-ponahla-cesi-v-inzeratoch-hladaju-prilezitost-infikovat-sa/?ref=inm
:D ukradli mi moj biznis plan :D :D :D
super, stačí ísť na jedno covid oddelenie, najlepšie bez ochranných pomôcok a máte to isté.....alebo ak toto budete vysvetľovať lekárovi, dostanete výmenný lístok a na ňom bude odporúčanie ad PA (urgent).....
Mila123
19.11.21,10:54
on je z rodu samson slavien....jemu sa nič nestane....

https://fici.sme.sk/t/8343/podcast-piatocek
anet
19.11.21,11:09
No teda, taký neistý biznis plán len tak ľahko nevymyslíš :confused: :---. Napadlo mi, už otrepané, to nemyslíš, to je život. :confused:
Ale ved co cakali? Ludia predavali na bazosi testy co nafasovali zo skol. Ludska rasa je kreativna :D
Tweety
19.11.21,11:39
No teda, taký neistý biznis plán len tak ľahko nevymyslíš :confused: :---. Napadlo mi, už otrepané, to nemyslíš, to je život. :confused:
Ale ved co cakali? Ludia predavali na bazosi testy co nafasovali zo skol. Ludska rasa je kreativna :D
A ešte sa s tým hrdinsky chváliť, to je teda terno, primitívne už od počiatku.
anet
19.11.21,11:49
...., primitívne už od počiatku.
joooj, to co sa nam zda primitivne, ini ludia vyuziju ... chce to mat len to spravne crevo aby to vedel stravit. Ako nasi politici :D
Tweety
19.11.21,11:53
...., primitívne už od počiatku.
joooj, to co sa nam zda primitivne, ini ludia vyuziju ... chce to mat len to spravne crevo aby to vedel stravit. Ako nasi politici :D
Akosi si ma nepochopila, nevadí.
anet
19.11.21,12:02
Akosi si ma nepochopila, nevadí.
Ale pochopila, na mna sa to nevztahuje a zvysok ma netrapi :D
majkii
19.11.21,12:06
Tak toto je už iný level "cesty na slobodu"
„Kúpim nákazu covidom. Značka: ponáhľa.“ Česi v inzerátoch hľadajú príležitosť infikovať sa
https://dennikn.sk/2616479/kupim-nakazu-covidom-znacka-ponahla-cesi-v-inzeratoch-hladaju-prilezitost-infikovat-sa/?ref=inm
:D ukradli mi moj biznis plan :D :D :D
Nepochybne to by mohol byť tvoj biznis plán, komu normálnemu by napadlo sa dobrovoľne nakaziť potenciálne smrteľnou chorobou, iba ak šľahnutej antivaxerke.
Ale potešila si ma, toľko zelených smajlíkov, to bude nejaká obsesia, v krátkej vete štyri zelené, či?
majkii
19.11.21,12:11
Tak toto je už iný level "cesty na slobodu"
„Kúpim nákazu covidom. Značka: ponáhľa.“ Česi v inzerátoch hľadajú príležitosť infikovať sa
https://dennikn.sk/2616479/kupim-nakazu-covidom-znacka-ponahla-cesi-v-inzeratoch-hladaju-prilezitost-infikovat-sa/?ref=inm
:D ukradli mi moj biznis plan :D :D :D
No teda, taký neistý biznis plán len tak ľahko nevymyslíš :confused: :---. Napadlo mi, už otrepané, to nemyslíš, to je život. :confused:
Na vysokej škole života asi chýbala, keď preberali, že šírenie nákazlivej choroby môže byť trestný čin.
anet
19.11.21,12:20
Nepochybne to by mohol byť tvoj biznis plán, komu normálnemu by napadlo sa dobrovoľne nakaziť potenciálne smrteľnou chorobou, iba ak šľahnutej antivaxerke.
Ale potešila si ma, toľko zelených smajlíkov, to bude nejaká obsesia, v krátkej vete štyri zelené, či?
:D pracujem na jeho vylepseni :D
A ty vaxer ako? Zabehni pred tym do kryokomory ani rozmrazovat nebudes musiet tu vakcinu po expiracii. Tomu hovorim obsesia :D
majkii
19.11.21,12:28
Nepochybne to by mohol byť tvoj biznis plán, komu normálnemu by napadlo sa dobrovoľne nakaziť potenciálne smrteľnou chorobou, iba ak šľahnutej antivaxerke.
Ale potešila si ma, toľko zelených smajlíkov, to bude nejaká obsesia, v krátkej vete štyri zelené, či?
:D pracujem na jeho vylepseni :D
A ty vaxer ako? Zabehni pred tym do kryokomory ani rozmrazovat nebudes musiet tu vakcinu po expiracii. Tomu hovorim obsesia :D
to je pokrok, pri tvojej schopnosti pochopiť význam slova obsesia, vesmírna energia osvietila? Dnes nejaký hoaxík, nebude? nejaká podarená invektíva? alebo klamstvo, nič? Profesor imnunológie, nebude? Troška si poľavila iba tri zelené!
anet
19.11.21,12:32
Ked uz tak cista energia. Ale moze byt aj vesmirna :D
Kludne si tu stebotajte ;):)
majkii
19.11.21,12:34
Ked uz tak cista energia. Ale moze byt aj vesmirna :D
Kludne si tu stebotajte ;):)
Anet, klobúk dole, modrý a žltý, už som si myslel, že si obmedzená len na zelené a biele, palec hore
bjuty smis
19.11.21,12:45
jeden by si pomyslel, že jej musí stačiť tá hanba, čo si robí v rubrike o zdraví

a pozri ju......
pavol54
19.11.21,13:06
No teda, taký neistý biznis plán len tak ľahko nevymyslíš :confused: :---. Napadlo mi, už otrepané, to nemyslíš, to je život. :confused:
Ale ved co cakali? Ludia predavali na bazosi testy co nafasovali zo skol. Ludska rasa je kreativna :D
nič nové pod slnkom, voľakedy dávno sa niektorí jednotlivci snažili nakaziť tuberkulózou, alebo inými nákazlivými nemocami v snahe sa vyhnúť nejakej povinnej spoločenskej činnosti, lenže oni si myslia že je to také ako keď sme si kvôli zvýšenej teplote namáčali teplomer do čaju. Zober si príklad pred odvodmi do vojny (američania v čase vietnamskej vojny)
Jarka 1
19.11.21,13:07
Aké ľahké je tu udržiavať ľudí v obrátkach.
veronikasad
19.11.21,13:24
Ahojte, nemate náhodou niekto info ako budú od pondelka fungovat v čiernych okresoch male prevádzky kaderníctiev, bez zamestnancov, ak majiteľka nie je zaockovana?
Pokusala som sa dovolat na nás RUVZ, pred obedom nedvíhali telefón a poobede hláška ze som sa dovolala mimo prac.casu - volala som 12.30 a prac.cas dnes do 13.00
anet
19.11.21,13:28
veronikasad
19.11.21,13:34
Katy a R
19.11.21,13:41
Veronika - tuto na stránke RUVZ cit :
"V prípade červených až čiernych okresov môžu mať neesenciálne prevádzky otvorené len v režime OP."
Ja len predpokladám, že to platí aj pre kaderníčku (hygiena ich vraj kontroluje)
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1
veronikasad
19.11.21,13:44
Veronika - tuto na stránke RUVZ cit :
"V prípade červených až čiernych okresov môžu mať neesenciálne prevádzky otvorené len v režime OP."
Ja len predpokladám, že to platí aj pre kaderníčku (hygiena ich vraj kontroluje)
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1Prave ze toto som citala, len keď kadernicka nie je, ani sa nechce dat ockovat, bude musiet asi prevádzku zatvoriť. Pokuty su vysoke, hrozia zrusenim živnosti...
Jarka 1
19.11.21,14:18
Veronika, myslím, že Katy má pravdu. Bude musieť zatvoriť. Nečítala som nariadenia, čo teraz vymysleli. Vychádzam z toho, že otvorene povedali, že je to lockdown, alebo aj forma trestu pre nezaočkovaných. Neriešim, že potom odsúhlasili iné znenie.
Mila123
19.11.21,14:21
Veronika - tuto na stránke RUVZ cit :
"V prípade červených až čiernych okresov môžu mať neesenciálne prevádzky otvorené len v režime OP."
Ja len predpokladám, že to platí aj pre kaderníčku (hygiena ich vraj kontroluje)
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1Prave ze toto som citala, len keď kadernicka nie je, ani sa nechce dat ockovat, bude musiet asi prevádzku zatvoriť. Pokuty su vysoke, hrozia zrusenim živnosti...
Veronika, telefonovala som s kaderníčkou (nie sú očkované, ani ona ako szčo a ani jej zamestnanci), s tým, že kaderníčka telefonovala s RUVZ v PP (sme čierny okres) a dostala odpoveď, že musia ako zamestnanci - pracovníci ísť v režime OTP, režim OP je iba pre zákazníkov....... teda ona sa tak bude riadiť......inak by pozatváral štát (hygiena) 1/2 prevádzok na SK.....
Jarka 1
19.11.21,14:22
No, teraz čítam, vraj ÚVZ ešte nenariadi od pondelka režim OTP na pracoviskách. Tak v tom prípade by asi mohla kaderníčka pracovať minimálne pre OP zákazníkov.
veronikasad
19.11.21,14:29
Veronika - tuto na stránke RUVZ cit :
"V prípade červených až čiernych okresov môžu mať neesenciálne prevádzky otvorené len v režime OP."
Ja len predpokladám, že to platí aj pre kaderníčku (hygiena ich vraj kontroluje)
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1Prave ze toto som citala, len keď kadernicka nie je, ani sa nechce dat ockovat, bude musiet asi prevádzku zatvoriť. Pokuty su vysoke, hrozia zrusenim živnosti...
Veronika, telefonovala som s kaderníčkou (nie sú očkované, ani ona ako szčo a ani jej zamestnanci), s tým, že kaderníčka telefonovala s RUVZ v PP (sme čierny okres) a dostala odpoveď, že musia ako zamestnanci - pracovníci ísť v režime OTP, režim OP je iba pre zákazníkov....... teda ona sa tak bude riadiť......inak by pozatváral štát (hygiena) 1/2 prevádzok na SK.....mam tomu rozumieť tak, ze každých 72 hod. sa bude musieť testovat?
Mila123
19.11.21,14:58
Veronika - tuto na stránke RUVZ cit :
"V prípade červených až čiernych okresov môžu mať neesenciálne prevádzky otvorené len v režime OP."
Ja len predpokladám, že to platí aj pre kaderníčku (hygiena ich vraj kontroluje)
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1Prave ze toto som citala, len keď kadernicka nie je, ani sa nechce dat ockovat, bude musiet asi prevádzku zatvoriť. Pokuty su vysoke, hrozia zrusenim živnosti...
Veronika, telefonovala som s kaderníčkou (nie sú očkované, ani ona ako szčo a ani jej zamestnanci), s tým, že kaderníčka telefonovala s RUVZ v PP (sme čierny okres) a dostala odpoveď, že musia ako zamestnanci - pracovníci ísť v režime OTP, režim OP je iba pre zákazníkov....... teda ona sa tak bude riadiť......inak by pozatváral štát (hygiena) 1/2 prevádzok na SK.....mam tomu rozumieť tak, ze každých 72 hod. sa bude musieť testovat?
áno
veronikasad
19.11.21,15:04
Veronika - tuto na stránke RUVZ cit :
"V prípade červených až čiernych okresov môžu mať neesenciálne prevádzky otvorené len v režime OP."
Ja len predpokladám, že to platí aj pre kaderníčku (hygiena ich vraj kontroluje)
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1Prave ze toto som citala, len keď kadernicka nie je, ani sa nechce dat ockovat, bude musiet asi prevádzku zatvoriť. Pokuty su vysoke, hrozia zrusenim živnosti...
Veronika, telefonovala som s kaderníčkou (nie sú očkované, ani ona ako szčo a ani jej zamestnanci), s tým, že kaderníčka telefonovala s RUVZ v PP (sme čierny okres) a dostala odpoveď, že musia ako zamestnanci - pracovníci ísť v režime OTP, režim OP je iba pre zákazníkov....... teda ona sa tak bude riadiť......inak by pozatváral štát (hygiena) 1/2 prevádzok na SK.....mam tomu rozumieť tak, ze každých 72 hod. sa bude musieť testovat?
ánodakujem, nepotesim ju
korela
19.11.21,15:29
Ako bude fungovať socpoist? Bude prijímať klientov? Pýtam sa na dohovorené termíny prijatia, ktoré určila poisťovňa.
misoft
19.11.21,15:35
Veronika - tuto na stránke RUVZ cit :
"V prípade červených až čiernych okresov môžu mať neesenciálne prevádzky otvorené len v režime OP."
Ja len predpokladám, že to platí aj pre kaderníčku (hygiena ich vraj kontroluje)
https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=1Prave ze toto som citala, len keď kadernicka nie je, ani sa nechce dat ockovat, bude musiet asi prevádzku zatvoriť. Pokuty su vysoke, hrozia zrusenim živnosti...
Veronika, telefonovala som s kaderníčkou (nie sú očkované, ani ona ako szčo a ani jej zamestnanci), s tým, že kaderníčka telefonovala s RUVZ v PP (sme čierny okres) a dostala odpoveď, že musia ako zamestnanci - pracovníci ísť v režime OTP, režim OP je iba pre zákazníkov....... teda ona sa tak bude riadiť......inak by pozatváral štát (hygiena) 1/2 prevádzok na SK.....mam tomu rozumieť tak, ze každých 72 hod. sa bude musieť testovat?
áno
....a za vlastné....
lujza.j
19.11.21,16:24
No, teraz čítam, vraj ÚVZ ešte nenariadi od pondelka režim OTP na pracoviskách. Tak v tom prípade by asi mohla kaderníčka pracovať minimálne pre OP zákazníkov.
https://www.startitup.sk/rezim-otp-v-praci-mal-platit-od-pondelka-no-zrejme-to-tak-este-nebude-vlada-narazila-na-necakane-komplikacie/
majkii
19.11.21,17:07
jeden by si pomyslel, že jej musí stačiť tá hanba, čo si robí v rubrike o zdraví

a pozri ju......
Ona hanbu nemá, normálne som dospel k názoru, že je mentálne na úrovni tých z rodu Samson Slovjanov z Lídla. Všimol si si ako sa sadla na článok z N-ka, ako mucha na trus, vedel som, že ju budú svrbieť prsty
veronikasad
19.11.21,17:11
No, teraz čítam, vraj ÚVZ ešte nenariadi od pondelka režim OTP na pracoviskách. Tak v tom prípade by asi mohla kaderníčka pracovať minimálne pre OP zákazníkov.
https://www.startitup.sk/rezim-otp-v-praci-mal-platit-od-pondelka-no-zrejme-to-tak-este-nebude-vlada-narazila-na-necakane-komplikacie/
Toto chápem, že do 29.11, sa nemusí testovať, zákazníci môžu byť len O-očkovaní a P-prekonaní kovid
korela
19.11.21,17:48
Aká je situácia v Rakúsku?
Dáša_
19.11.21,18:19
majkii
19.11.21,18:47
Aké ľahké je tu udržiavať ľudí v obrátkach.
V skutku bizarná situácia, otázka znie prečo a ako tá debata vznikla a aká je pointa?. Odpoveď načrtol Bjuty, ktorá je v rubrike o zdraví https://www.porada.sk/t138676-p209-co-mozem-urobit-aktualne-pre-zdravie.html#post3210871 začína na str 209 príspevkom 17.11.21 11:03 a nasledne. Nejdem to rozpisovať, vysvetlil som to https://www.porada.sk/t138676-p211-co-mozem-urobit-aktualne-pre-zdravie.html#post3210982 a hlavne na https://www.porada.sk/t138676-p212-co-mozem-urobit-aktualne-pre-zdravie.html#post3211041 .

Postovanie hoaxov a lží v dobe, keď v nemocniciach pre covidových pacientov v prevažnej miere nezaočkovaných sa nedostáva plánovanej zdravotnej starostlivosti je nefér najmä voči obetiam covidu, ale aj pacientom ktorí trpia pre obyčajnú ľudskú hlúposť.

Už som to síce písal, mnohí z nás sa prihlásili na poradu s poslaním pomôcť poradiť, podeliť sa s osobnými skúsenosťami. Prijali sme podmienky, možno viacerí zabudli, jednu z nich je poskytovať pravdivé informácie, to len aby sa nezabudlo.
Pred pár týždňami rubrike o zdraví ale aj v tejto téme bolo množstvo hejtu a nazdieľaných hoaxov, ktoré pravidelne niektorí diskutujúci postovali. Náhodný návštevník mohol ľahko nadobudnúť dojem, že sa ocitol v nejakej antivaxerskej skupine. Tak ako je to aj inde, aj tu je hejterov ašíriteľov hoaxov je len pár jednotlivcov. Oni nie sú porada! Porada je množstvo poraďákov, ktorí naďalej plnia to, na čo sa sem prihlásili.

Admin alebo moderátor množstvo nazdieľaných hoaxov a hetovania vymazal (aj moje príspevky, kde som oplácal sarkazmus a invektívy) za čo mu ďakujem. Pýtam sa, či je tolerovateľné, aby sa zdieľali hoaxy, bezočivo klamalo, aby hanebným spôsobom obviňovalo iného poraďáka z klamstva, ak napíše svoju osobnú skúsenosť, ktorá ale nezapadá do ichj videnia sveta?
Ako teda ďalej? Ukázať prstom na klamárov ako som to ukázal v prípade Anet? Alebo nahlasovať nežiadúce príspevky, ktoré sú v rozpore pravidlami Porady? Napríklad vulgárne a urážajúce príspevky, nepravdivé informácie a hoaxy. Alebo slušný poraďáci dajú najavo, že hoaxovanie a hejtovanie nie je vítané? Neviem. Ja som teraz nerozumne zvolil, oplácanie klamárke invektívami. Áno, neteší ma to, že som sa nechal šíriteľkou hoaxov vytočiť a opäť som nevhodne písal jej vlastným spôsobom sarkazmom a inektívami.

Pointa teda je máme nechať poradu tým piatim šiestim hoxerom ventilujúcim si tu svoje mindráky a frustrácie. Je to na Vás Poraďákoch!
kukučka
19.11.21,18:56
Aká je situácia v Rakúsku?

Policajné odbory sa chcú 20.11. pridať k protestu, odmietajú kontrolovať spoluobčanov.
buchač
19.11.21,18:59
Policajné odbory sa chcú 20.11. pridať k protestu, odmietajú kontrolovať spoluobčanov.
Ktoré ? Na Novom Zélande ?
No schválne daj link....som zvedavý.
bjuty smis
19.11.21,19:31
Policajné odbory sa chcú 20.11. pridať k protestu, odmietajú kontrolovať spoluobčanov.
Ktoré ? Na Novom Zélande ?
No schválne daj link....som zvedavý.
https://www.badatel.net/rakuska-vlada-v-panike-policia-a-armada-sa-vzburili-proti-lockdownu-neockovanych/

že sa pýtaš...ešte mrknem ten jej eeeronet
letavizu 1
19.11.21,19:39
Policajné odbory sa chcú 20.11. pridať k protestu, odmietajú kontrolovať spoluobčanov.
Ktoré ? Na Novom Zélande ?
No schválne daj link....som zvedavý.
https://www.badatel.net/rakuska-vlada-v-panike-policia-a-armada-sa-vzburili-proti-lockdownu-neockovanych/

že sa pýtaš...ešte mrknem ten jej eeeronet

Dobra sprava , ludia sa konecne zacinaju prebudzat, uz neveria klamstvam zapredanych politikov .Keby sa aj u nas na Slovensku zacali ludia uvedomovat v akom koncentraku tu zijeme.
lujza.j
19.11.21,19:39
Aká je situácia v Rakúsku?

Policajné odbory sa chcú 20.11. pridať k protestu, odmietajú kontrolovať spoluobčanov.
https://ereport.sk/rakuska-vlada-ma-zrejme-velky-problem-postavi-sa-aj-policia-a-armada-proti-drsnym-opatreniam/
bjuty smis
19.11.21,19:42
Policajné odbory sa chcú 20.11. pridať k protestu, odmietajú kontrolovať spoluobčanov.
Ktoré ? Na Novom Zélande ?
No schválne daj link....som zvedavý.
https://www.badatel.net/rakuska-vlada-v-panike-policia-a-armada-sa-vzburili-proti-lockdownu-neockovanych/

že sa pýtaš...ešte mrknem ten jej eeeronet

Dobra sprava , ludia sa konecne zacinaju prebudzat, uz neveria klamstvam zapredanych politikov .Keby sa aj u nas na Slovensku zacali ludia uvedomovat v akom koncentraku tu zijeme.

a komu teraz - vy ľudia- veríte ?
buchač
19.11.21,19:42
Už je to upresnené...ja som bol v tom, že o naše odbory polišov sa jedná.
Kurňa...šak by ich Mikulec zbláznil...

...a vôbec...koho zaujímajú rakušáci...lebo mňa nie.
bjuty smis
19.11.21,19:53
Už je to upresnené...ja som bol v tom, že o naše odbory polišov sa jedná.
Kurňa...šak by ich Mikulec zbláznil...

...a vôbec...koho zaujímajú rakušáci...lebo mňa nie.
isto...články z badatela a eeeronetu od najvačších hviezd z uderky " D " upresní veľa vecí...
buchač
19.11.21,19:58
Pod upresnením som myslel..." Naposledy upravil kukučka : Dnes at 21:05 Dôvod: doplnená citácia, "

Dilina badatela neriešim...a jeho výmysly už vôbec nie.
Dáša_
19.11.21,20:01
Aká je situácia v Rakúsku?

Policajné odbory sa chcú 20.11. pridať k protestu, odmietajú kontrolovať spoluobčanov.
https://ereport.sk/rakuska-vlada-ma-zrejme-velky-problem-postavi-sa-aj-policia-a-armada-proti-drsnym-opatreniam/

https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/1087948982032968
lujza.j
19.11.21,20:10
majkii
19.11.21,20:10
Aká je situácia v Rakúsku?

Policajné odbory sa chcú 20.11. pridať k protestu, odmietajú kontrolovať spoluobčanov.
https://ereport.sk/rakuska-vlada-ma-zrejme-velky-problem-postavi-sa-aj-policia-a-armada-proti-drsnym-opatreniam/

https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/1087948982032968
Dáša, dobrá práca, palec hore
lujza.j
19.11.21,20:11
Lexikon hoaxov:D
marleau
19.11.21,20:13
Policajné odbory sa chcú 20.11. pridať k protestu, odmietajú kontrolovať spoluobčanov.
Ktoré ? Na Novom Zélande ?
No schválne daj link....som zvedavý.
čo nie je na linku neexistuje?
marleau
19.11.21,20:16
Vláde ide iba o to, aby dostala vakcínu do nás a nie o to, aby sme boli zdraví. Pokiaľ by platila druhá možnosť, zdraví neočkovaní by neboli diskriminovaní, naopak pozitívni očkovaní by nemali voľnosť pohybu. lokdavn len pre zdravých a naopak nie pre prípadných pozitívnych je trest za neočkovanie, teda o zdravie zjavne nejde. Očkovanie nerovná sa automaticky zdravie.
buchač
19.11.21,20:47
Policajné odbory sa chcú 20.11. pridať k protestu, odmietajú kontrolovať spoluobčanov.
Ktoré ? Na Novom Zélande ?
No schválne daj link....som zvedavý.
čo nie je na linku neexistuje?
Tvrdím snáď opak ?
Ale ak niekto niečo tvrdí a je vysoký predpoklad, že je to správa z netu, tak by sa hodilo hodiť aj nejaký zdroj...či ? Keď už pre nič iné, aby si (kto chce) niekto prečítal komplet info....a nemusel si článok vyhľadávať.

Kukni sa schválne na badatela, že odkiaľ čerpal info ohľadom protestu rakúskych polišov. Ale ja ti to uľahčím...

18/11/2021 autor: redakcia
Zdroje: facebook.com, Infodujour.fr, twitter.com, Spracoval: Badatel.net

Chápeš ten odrb, zavádzanie, klamstvo ?
Jarka 1
19.11.21,20:48
Hoaxy sú na oboch stranách. Informačná vojna ako vyšitá. Hodiť však svoju neschopnosť za komunikáciu s ľuďmi, neschopnosť zmeniť rétoriku, čo má obrovský dosah na súčasnú situáciu ... bez štipky sebareflexie urobiť z neočkovaných vyvrheľov spoločnosti ... je veľká chyba myslieť si, že toto nie je cesta do pekla ...
kukučka
19.11.21,21:03
Cucáš z palca, nebolo to z badateľa. Preložíš nám z nemčiny?
bjuty smis
20.11.21,05:09
Hoaxy sú na oboch stranách. Informačná vojna ako vyšitá. Hodiť však svoju neschopnosť za komunikáciu s ľuďmi, neschopnosť zmeniť rétoriku, čo má obrovský dosah na súčasnú situáciu ... bez štipky sebareflexie urobiť z neočkovaných vyvrheľov spoločnosti ... je veľká chyba myslieť si, že toto nie je cesta do pekla ...
Na akych oboch stranách ? Sú tu dezolati - pripadne radikálnejší antivaxeri a kto je podľa teba druhá strana ??
Myslíš vedcov a lekárov ??

Vymenuj prosím hoaxy tej " druhej " strany...
marleau
20.11.21,06:18
Hoaxy sú na oboch stranách. Informačná vojna ako vyšitá. Hodiť však svoju neschopnosť za komunikáciu s ľuďmi, neschopnosť zmeniť rétoriku, čo má obrovský dosah na súčasnú situáciu ... bez štipky sebareflexie urobiť z neočkovaných vyvrheľov spoločnosti ... je veľká chyba myslieť si, že toto nie je cesta do pekla ...
Na akych oboch stranách ? Sú tu dezolati - pripadne radikálnejší antivaxeri a kto je podľa teba druhá strana ??
Myslíš vedcov a lekárov ??

Vymenuj prosím hoaxy tej " druhej " strany...
vedci a lekári sú aj na druhej strane, ale tí neberú provízie
marleau
20.11.21,06:21
Zastaviť covid, aj keď už nezabrániť jeho vypusteniu bolo to najjednoduchšie čo mohli urobiť, ale nie teraz, no v lete. Za smrť covid pacientov je zodpovedná vláda, pretože pustila covid na naše územie a mohla tomu zabrániť. Že aj inde to takto (ne-)funguje viem, nemusíte mi to písať, možno je to len dôkaz rovnakých not.....
Dáša_
20.11.21,06:44
Zastaviť covid, aj keď už nezabrániť jeho vypusteniu bolo to najjednoduchšie čo mohli urobiť, ale nie teraz, no v lete. Za smrť covid pacientov je zodpovedná vláda, pretože pustila covid na naše územie a mohla tomu zabrániť. Že aj inde to takto (ne-)funguje viem, nemusíte mi to písať, možno je to len dôkaz rovnakých not.....

Prosim ťa, povedz mi, ako konkrétne sa dal ten vírus zastaviť? Úplne jasnú predstavu, tak, aby sme to pochopili.
marleau
20.11.21,06:52
SLOVENSKO: Slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský již
minulý čtvrtek poskytl rozhovor slovenskému deníku Pravda a v tomto
rozhovoru zazněly dvě neuvěřitelné informace, které nyní začaly
rezonovat na slovenských alternativních platformách. Ministr
totiž moderátorce Márii Hlucháňové narovinu přiznal, že očkování občanů
na Slovensku, a v podstatě nejen tam, je politickou otázkou. Nejde tedy o otázku zdravotní péče a ochrany zdraví, ale plošné očkování obyvatelstva je otázkou politickou.

A to nebylo všechno. O pár minut později moderátorce přiznal, že o
tom, kdy se bude očkovat, kdo a která skupina obyvatelstva, a kdy k
tomu dojde, rozhoduje Pfizer a ostatní farmaceutické společnosti.
Nerozhodují o tom tak slovenští odborníci z oboru imunologie, jak by se
dalo očekávat, ale rozhodují o tom prostě farma firmy, jaké pošlou
instrukce a doporučení. Ukázku videa s oběma výroky máte níže. Celou
reportáž a rozhovor s ministrem Lengvarským můžete zhlédnout zde na serveru deníku Pravda.sk.
marleau
20.11.21,06:53
Zastaviť covid, aj keď už nezabrániť jeho vypusteniu bolo to najjednoduchšie čo mohli urobiť, ale nie teraz, no v lete. Za smrť covid pacientov je zodpovedná vláda, pretože pustila covid na naše územie a mohla tomu zabrániť. Že aj inde to takto (ne-)funguje viem, nemusíte mi to písať, možno je to len dôkaz rovnakých not.....

Prosim ťa, povedz mi, ako konkrétne sa dal ten vírus zastaviť? Úplne jasnú predstavu, tak, aby sme to pochopili.
nechám si to pre seba a vedz, že mám riešenie
marleau
20.11.21,06:54
Za všetkých mŕtvych covidových pacientov nesie zodpovednosť vláda a to blbé konzílium.
bjuty smis
20.11.21,06:57
Zastaviť covid, aj keď už nezabrániť jeho vypusteniu bolo to najjednoduchšie čo mohli urobiť, ale nie teraz, no v lete. Za smrť covid pacientov je zodpovedná vláda, pretože pustila covid na naše územie a mohla tomu zabrániť. Že aj inde to takto (ne-)funguje viem, nemusíte mi to písať, možno je to len dôkaz rovnakých not.....

Prosim ťa, povedz mi, ako konkrétne sa dal ten vírus zastaviť? Úplne jasnú predstavu, tak, aby sme to pochopili.
nechám si to pre seba a vedz, že mám riešenie

škoda....mohol si mať nobelovú cenu
marleau
20.11.21,07:06
Zastaviť covid, aj keď už nezabrániť jeho vypusteniu bolo to najjednoduchšie čo mohli urobiť, ale nie teraz, no v lete. Za smrť covid pacientov je zodpovedná vláda, pretože pustila covid na naše územie a mohla tomu zabrániť. Že aj inde to takto (ne-)funguje viem, nemusíte mi to písať, možno je to len dôkaz rovnakých not.....

Prosim ťa, povedz mi, ako konkrétne sa dal ten vírus zastaviť? Úplne jasnú predstavu, tak, aby sme to pochopili.
nechám si to pre seba a vedz, že mám riešenie

škoda....mohol si mať nobelovú cenu
nobelovky sú pod moju úroveň, to nech si dajú židom
marleau
20.11.21,07:09
prečo mi k slobode nestačí negatívny test?
buchač
20.11.21,07:12
Zastaviť covid, aj keď už nezabrániť jeho vypusteniu bolo to najjednoduchšie čo mohli urobiť, ale nie teraz, no v lete. Za smrť covid pacientov je zodpovedná vláda, pretože pustila covid na naše územie a mohla tomu zabrániť.
Ktorá vláda ? Lebo v počiatku to bola Pelleho vláda a až potom nastúpil Blázon.

ALE TO JE ÚPLNE JEDNO, že ktorá vláda....aj keby bol predsedom vlády neviem kto, tak by proste prenosu nákazy nedokázala zabrániť !!!!!!!

Že vraj máš riešenie ? Omyl...ty si len myslíš, že ho máš.
marleau
20.11.21,07:18
Zastaviť covid, aj keď už nezabrániť jeho vypusteniu bolo to najjednoduchšie čo mohli urobiť, ale nie teraz, no v lete. Za smrť covid pacientov je zodpovedná vláda, pretože pustila covid na naše územie a mohla tomu zabrániť.
Ktorá vláda ? Lebo v počiatku to bola Pelleho vláda a až potom nastúpil Blázon.

ALE TO JE ÚPLNE JEDNO, že ktorá vláda....aj keby bol predsedom vlády neviem kto, tak by proste prenosu nákazy nedokázala zabrániť !!!!!!!

Že vraj máš riešenie ? Omyl...ty si len myslíš, že ho máš.
odpovedz aj na otázku, prečo mi nestačí negatívny test
bjuty smis
20.11.21,07:21
Zastaviť covid, aj keď už nezabrániť jeho vypusteniu bolo to najjednoduchšie čo mohli urobiť, ale nie teraz, no v lete. Za smrť covid pacientov je zodpovedná vláda, pretože pustila covid na naše územie a mohla tomu zabrániť.
Ktorá vláda ? Lebo v počiatku to bola Pelleho vláda a až potom nastúpil Blázon.

ALE TO JE ÚPLNE JEDNO, že ktorá vláda....aj keby bol predsedom vlády neviem kto, tak by proste prenosu nákazy nedokázala zabrániť !!!!!!!

Že vraj máš riešenie ? Omyl...ty si len myslíš, že ho máš.
ale zas ho nepodceňuj
nezabúdaj, koho je to volič....oni už raz mali riešenie....konečné...
marleau
20.11.21,07:23
Zastaviť covid, aj keď už nezabrániť jeho vypusteniu bolo to najjednoduchšie čo mohli urobiť, ale nie teraz, no v lete. Za smrť covid pacientov je zodpovedná vláda, pretože pustila covid na naše územie a mohla tomu zabrániť.
Ktorá vláda ? Lebo v počiatku to bola Pelleho vláda a až potom nastúpil Blázon.

ALE TO JE ÚPLNE JEDNO, že ktorá vláda....aj keby bol predsedom vlády neviem kto, tak by proste prenosu nákazy nedokázala zabrániť !!!!!!!

Že vraj máš riešenie ? Omyl...ty si len myslíš, že ho máš.
ale zas ho nepodceňuj
nezabúdaj, koho je to volič....oni už raz mali riešenie....konečné...
hlupáčik, si na veľkom omyle
buchač
20.11.21,07:25
prečo mi nestačí negatívny test

Výskumníci, že PCR testy na SARS-Cov-2 môžu ukazovať aj falošne negatívny výsledok, a to až v 20 percentách. Pätina pozitívnych pacientov s koronavírusom, ktorí nemajú príznaky ochorenia, teoreticky nemusí byť testovaním zachytená.
Podľa vedcov závisí úspešnosť testovania aj od dĺžky infekcie či inkubačnej doby. Interpretácia výsledkov preto môže byť mätúca.

P.S.:
Nemal si náhodou aj ty svojho času z toho samotestovania hokej ? Raz pozitív, raz negatív..
Jarka 1
20.11.21,07:28
bjuty nemyslím vedcov a lekárov. Oceňujem, že sa ma spýtaš a rovno sem nepíšeš len podľa toho, akoby si si to mohol ty vysvetliť.

Myslím, že každí už videl aj nejaký hoax zo strany vaxerov. Aj tam ľudia niekedy pricapia niečo, kde je zjavné, že je to už pritiahnuté za uši.

Deliť lekárov a vedcov na vaxerov a antivaxerov je absolútne neprijateľné. To kde sme dospeli, že im upierame ich názor. A je jedno, či je súhlasný, alebo nesúhlasný. Na všetko iné musia mať lekári pri liečbe svoj vlastný názor, za ktorí zodpovedajú. No na vakcínu nesmú mať vlastný názor.
marleau
20.11.21,07:29
prečo sa teda testuje a rozhoduje na základe tak nekvalitných testov?
buchač
20.11.21,07:30
prečo sa teda testuje a rozhoduje na základe tak nekvalitných testov?
Prečo sa koľajnice v diaľke zbiehajú akoby do jedného bodu ?
marleau
20.11.21,07:33
prečo sa teda testuje a rozhoduje na základe tak nekvalitných testov?
Prečo sa koľajnice v diaľke zbiehajú akoby do jedného bodu ?
hm, tak podľa "akoby" rozhodovať o zdravotnom stave, to už hej.....
Kvaka
20.11.21,07:39
No, ale aj deravé sito niečo zachytí, tak keď nič lepšie nie je, aspoň nejaký záchyt. Vždy sa dá nájsť pre aj proti.
Moja skúsenosť: Dávnejšie som potrebovala test k odbornej dr. polročná kontrola. Musela som cestovať hodinu, imhd+trolejbus. Tam aj späť cca 2 hodiny. V polceste mi crnkol v mobile výsledok, negatívny. Práve som bola obklopená skupinkou školákov, ktorí išli zo školy domov a nahrnuli sa do autobusu ako včeličky. Mohla som byť na druhý deň u tej dr. už aj pozitívna. Covidfraška?
bjuty smis
20.11.21,07:40
bjuty nemyslím vedcov a lekárov. Oceňujem, že sa ma spýtaš a rovno sem nepíšeš len podľa toho, akoby si si to mohol ty vysvetliť.

Myslím, že každí už videl aj nejaký hoax zo strany vaxerov. Aj tam ľudia niekedy pricapia niečo, kde je zjavné, že je to už pritiahnuté za uši.

Deliť lekárov a vedcov na vaxerov a antivaxerov je absolútne neprijateľné. To kde sme dospeli, že im upierame ich názor. A je jedno, či je súhlasný, alebo nesúhlasný. Na všetko iné musia mať lekári pri liečbe svoj vlastný názor, za ktorí zodpovedajú. No na vakcínu nesmú mať vlastný názor.
kto sú tí vaxeri, to mi nie je jasné...

ja som nevidel naozaj ani jeden hoax , daj mi prosím jeden, aby som vedel, čo považuješ zaň

ja ich určite nedelím.....ale zas mudr. piják , ked si dá na chvílu dole kyslíkovú masku sa možno vyjadrí, ako je dobre odčervený....a prečo teda netrvá momentálne na liečbe ivermecinom, či ako sa to konské svinstvo volá
buchač
20.11.21,07:43
hm, tak podľa "akoby" rozhodovať o zdravotnom stave, to už hej.....
Vidím, že si nepochopil a hlavne nepoznáš tieto slovné hračky....takže znova.

Prečo sa koľajnice v diaľke zbiehajú akoby do jedného bodu ?
Lebo citrón je žltý.
Prečo je citrón žltý ?
Lebo lavičky v parkoch sú natreté na zeleno.
Prečo sú lavičky v parkoch sú natreté na zeleno ?
Lebo koľajnice v diaľke sa zbiehajú akoby do jedného bodu.

Toto je len krátka verzia...možností je plno, veľa, habadej...záleží len jedincovi, čo použije.
-------------------------------
Takže aj tvoje otázky sa točia len okolo jedného, s malými obmenami a na každú odpoveď máš inú otázku.
marleau
20.11.21,07:45
hm, tak podľa "akoby" rozhodovať o zdravotnom stave, to už hej.....
Vidím, že si nepochopil a hlavne nepoznáš tieto slovné hračky....takže znova.

Prečo sa koľajnice v diaľke zbiehajú akoby do jedného bodu ?
Lebo citrón je žltý.
Prečo je citrón žltý ?
Lebo lavičky v parkoch sú natreté na zeleno.
Prečo sú lavičky v parkoch sú natreté na zeleno ?
Lebo koľajnice v diaľke sa zbiehajú akoby do jedného bodu.

Toto je len krátka verzia...možností je plno, veľa, habadej...záleží len jedincovi, čo použije.
-------------------------------
Takže aj tvoje otázky sa točia len okolo jedného, s malými obmenami a na každú odpoveď máš inú otázku.
nemáš logickú odpoveď, tak robíš zo seba ..ja, ale to nemusíš
buchač
20.11.21,07:51
nemáš logickú odpoveď, tak roíš zo seba ..ja, ale to nemusíš
Mne ti vychádza niečo úplne iné....veď logika, na ktorú ty proste nemáš.
Nechápeš vyšší level diskusie, rôzne nuansy, skryté myšlienky...tak čo s tebou ?
Takže logicky mi vychádza, že tým ujom si ty ... a už pekných pár rokov.

P.S.:
Neurážaj...nebudem ani ja.
Tweety
20.11.21,07:59
Jarka 1
20.11.21,08:20
Vaxeri sú u mňa takí, ktorí osočujú neočkovaných a nepripúšťajú nič iné, len to, že sa všetci musia zaočkovať a basta. Pre tento cieľ sú ochotní tolerovať čokoľvek a myslia si, že to dosiahnu nátlakom. Podsúvajú ľuďom informácie v duchu, že nikto z pozitívne testovaných snáď ani nemohol prežiť.

Rovnako sa pozerám na antivaxerov, ktorí osočujú očkovaných, nazývajú ich ovcami, neprimerane strašia, že všetci očkovaní o pár rokov zrejme zomrú. Nepripúšťajú iný názor.

U mňa hoax aj napr. nejaký zverejnený text akože sms, kde sa až za uši pritiahnuto popisuje a vyšpičkuje situácia ohľadne covidu. Takéto vytvorili vaxeri aj antivaxeri. Neverím, že nikto z vás ešte nevidel oba tipy takýchto textov. Rozdiel je len v tom, že niektorí sa pohoršujú nad jedným a iní nad druhým takýmto textom.
bjuty smis
20.11.21,08:45
no musíš mi dať príklad
kto a kde napáda , osočuje nezaočkovných ???
kto posiela za uši pritiahnuté sms, alebo zverejnuje také texty?
kto v boji za očkovanie blokuje dopravu, obchody ,


lebo opačných príkladov ti dám hned plno
Mila123
20.11.21,09:01
Vaxeri sú u mňa takí, ktorí osočujú neočkovaných a nepripúšťajú nič iné, len to, že sa všetci musia zaočkovať a basta. Pre tento cieľ sú ochotní tolerovať čokoľvek a myslia si, že to dosiahnu nátlakom. Podsúvajú ľuďom informácie v duchu, že nikto z pozitívne testovaných snáď ani nemohol prežiť.

Rovnako sa pozerám na antivaxerov, ktorí osočujú očkovaných, nazývajú ich ovcami, neprimerane strašia, že všetci očkovaní o pár rokov zrejme zomrú. Nepripúšťajú iný názor.

U mňa hoax aj napr. nejaký zverejnený text akože sms, kde sa až za uši pritiahnuto popisuje a vyšpičkuje situácia ohľadne covidu. Takéto vytvorili vaxeri aj antivaxeri. Neverím, že nikto z vás ešte nevidel oba tipy takýchto textov. Rozdiel je len v tom, že niektorí sa pohoršujú nad jedným a iní nad druhým takýmto textom.

no musíš mi dať príklad
kto a kde napáda , osočuje nezaočkovných ???
kto posiela za uši pritiahnuté sms, alebo zverejnuje také texty?
kto v boji za očkovanie blokuje dopravu, obchody ,
lebo opačných príkladov ti dám hned plno

Stoja pred kolapsom! Nemocnice, vrátane Ľubovnianskej, vyzývajú k riešeniu a ľudí k očkovaniu
Všetkých desať nemocníc v prešovskom kraji je v kritickom stave, personál je vyčerpaný a demotivovaný – takto zhodnotili situáciu v nemocniciach jej riaditelia. Naplnenie nemocníc covidovými pacientmi má dopad na ostatných, odsúva sa tzv. biela medicína. Trpia pacienti s inými diagnózami.
včerajšie výsledky., proste katastrofa........ https://korona.gov.sk/koronavirus-na-slovensku-v-cislach/
letavizu 1
20.11.21,09:32
Vaxeri sú u mňa takí, ktorí osočujú neočkovaných a nepripúšťajú nič iné, len to, že sa všetci musia zaočkovať a basta. Pre tento cieľ sú ochotní tolerovať čokoľvek a myslia si, že to dosiahnu nátlakom. Podsúvajú ľuďom informácie v duchu, že nikto z pozitívne testovaných snáď ani nemohol prežiť.

Rovnako sa pozerám na antivaxerov, ktorí osočujú očkovaných, nazývajú ich ovcami, neprimerane strašia, že všetci očkovaní o pár rokov zrejme zomrú. Nepripúšťajú iný názor.

U mňa hoax aj napr. nejaký zverejnený text akože sms, kde sa až za uši pritiahnuto popisuje a vyšpičkuje situácia ohľadne covidu. Takéto vytvorili vaxeri aj antivaxeri. Neverím, že nikto z vás ešte nevidel oba tipy takýchto textov. Rozdiel je len v tom, že niektorí sa pohoršujú nad jedným a iní nad druhým takýmto textom.
O to im presne ide , rozostvat ockovanich a neockovanich, nech sa biju medzi sebov a oni sa budu rehotat na ich hluposti.
letavizu 1
20.11.21,09:35
hm, tak podľa "akoby" rozhodovať o zdravotnom stave, to už hej.....
Vidím, že si nepochopil a hlavne nepoznáš tieto slovné hračky....takže znova.

Prečo sa koľajnice v diaľke zbiehajú akoby do jedného bodu ?
Lebo citrón je žltý.
Prečo je citrón žltý ?
Lebo lavičky v parkoch sú natreté na zeleno.
Prečo sú lavičky v parkoch sú natreté na zeleno ?
Lebo koľajnice v diaľke sa zbiehajú akoby do jedného bodu.

Toto je len krátka verzia...možností je plno, veľa, habadej...záleží len jedincovi, čo použije.
-------------------------------
Takže aj tvoje otázky sa točia len okolo jedného, s malými obmenami a na každú odpoveď máš inú otázku.
nemáš logickú odpoveď, tak robíš zo seba ..ja, ale to nemusíš
Myslim ze iba mrhas energiov, v miestnom kosiari ta nepochopia, odignoruju ta, je to hadzanie hrachu o stenu .
buchač
20.11.21,09:49
v miestnom kosiari ta nepochopia,
Hlavne, že ty si za barana...
...a už radšej nemysli, choď si navariť hrachovej kaše a potom si prdkaj niekde inde.
anet
20.11.21,09:52
no musíš mi dať príklad
kto a kde napáda , osočuje nezaočkovných ???
Ved ich tu mas na porade hned niekolko, vratane teba.
V prvom rade by sme si mali ujasnit kto je vaxer?
Vaxer je podla mna clovek, ktory natolko doveruje medicine a vedcom, ze ma v sebe vsetky dostupne vakciny, vratane tych nepovinnych.
A teraz ruku hore, kto ich v sebe ma? Ani medici ich v sebe nemaju!
Antivaxer je podla mna clovek, ktory absolutne nedoveruje v prinos a nema v sebe ziadnu vakcinu.
A teraz ruku hore, kto v sebe nema ziadnu? Ja osobne takeho cloveka nepoznam.

Ludia ako ty inych osocuju, nazyvaju antivaxermi, dezolatmi atd. a vsetko postavili iba na jedinej covid vakcine. Tak kto si tu vylieva svoju frustraciu?!
majkii
20.11.21,09:56
Vaxeri sú u mňa takí, ktorí osočujú neočkovaných a nepripúšťajú nič iné, len to, že sa všetci musia zaočkovať a basta. Pre tento cieľ sú ochotní tolerovať čokoľvek a myslia si, že to dosiahnu nátlakom. Podsúvajú ľuďom informácie v duchu, že nikto z pozitívne testovaných snáď ani nemohol prežiť.

Rovnako sa pozerám na antivaxerov, ktorí osočujú očkovaných, nazývajú ich ovcami, neprimerane strašia, že všetci očkovaní o pár rokov zrejme zomrú. Nepripúšťajú iný názor.

U mňa hoax aj napr. nejaký zverejnený text akože sms, kde sa až za uši pritiahnuto popisuje a vyšpičkuje situácia ohľadne covidu. Takéto vytvorili vaxeri aj antivaxeri. Neverím, že nikto z vás ešte nevidel oba tipy takýchto textov. Rozdiel je len v tom, že niektorí sa pohoršujú nad jedným a iní nad druhým takýmto textom.
Mňa prekvapuje ako k vysoko odborným témam okolo koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie covid19 v inernetových diskusiách bohorovne vyjadrujú laici lebo majú vlastný názor. Ten názor nemajú na základe toho, že si prečítajú a dokážu pochopiť odborný text nejakých vedeckých štúdii, ale osvoja si ten "svoj" názor podľa politikov, ktorých preferujú.
Jeden glosátor k téme daňovej reformy pekne vystihol otázku názoru "S názorom je to ako so zadkom, každý má vlastný, ale z toho ešte nevyplýva, aby ste ho všetkým ukazovali".
Čo sa týka hoaxov, jedna z definícii je: Hoax je nepravdivá správa, ktorej cieľom je zvýhodniť nejakú stranu. Cieľom je zakryť pravdu, prekryť fakty alebo vytvoriť situáciu, v ktorej sa všetky tvrdenia začnú stávať rovnako pravdepodobnými. Zámerom nie je nevyhnutne pretlačiť jeden pohľad na svet, skôr vytvoriť nedôveru k autoritám, médiám a faktom vo všeobecnosti. https://domov.sme.sk/t/3182/hoax
Netreba zovšeobecňovať že antivaxeri a lebo my druhí tú šírime hoaxy , Ja som tu pokázal na konkrétne viaceré širené hoaxy a fejkove pseudopríbehy, ktoré mali účelovo podsúvať nedôveru k očkovaniu. Dovolím si tvrdiť, že som sem nedal žiaden hoax ani fejk, ani som nefabuloval o vakcíne, ktorá vylieči, ak áno tak mi to ukážte. Zatiaľ som tu čítal iba hoaxy spochybňujúce očkovanie. Chcel by som vidieť aspoň jeden konkrétny hoax s tej "druhej" strany.
K vedcom - Vedci sa neriadia názorom ale vedeckými dôkazmi, Tie získajú buď vlastnou vedeckou činnosťou, alebo z publikovaných štúdii. Veľmi často dôjdu k opačným výsledkom, potom vedú riadnu polemiku, kto akú metodiku použil, aký mal štatistický balík či mieru spoľahlivosti údajov. Tragédiou je, ak sa do tejto diskusie zapoja laici a najmä politici
buchač
20.11.21,10:02
Balada o virech spalničkových
Plaváček


Žil jednou vir, na hovno byl, rozséval válku, nikoliv mír.

Létal si vzduchem jak zrnko pudru,
neměl strach z lidí, ba ani z Mudrů.
Potkal pár kámošů, veselou bandu,
co z mnoha mrtvol měli jen srandu.

Žil jednou vir, na hovno byl, rozséval válku, nikoliv mír.

O sto let později naštval tři vědce,
a s hrůzou objevil, že nikdo ho nechce.
Přes krásné pupínky, veselou horečku,
stvořili vakcínu - a máš to, ty blbečku!

Žil jednou vir, na hovno byl, rozséval válku, nikoliv mír.

Kámoši zmizeli neznámo kam,
opuštěn, zklamán, zůstal tu sám.
Já to tak nenechám, řekl si v duchu,
našel si blbouna, co dopřál mu sluchu.

Žil jednou vir, na hovno byl, rozséval válku, nikoliv mír.

Zašeptal do ouška sečtělé matce,
když si mě ponecháš, budeš žít sladce.
Robátko malinké potrápím chvíli,
a když to přežije, budete v cíli.

Antivax matka teď nad hrobem pláče,
veselý virus vzduchem si skáče.
Vidíš to mamko, četla jsi letáček,
nechtělas očkovat, mrtvý je miláček.

Žil jednou vir, na hovno byl, rozséval válku, nikoliv mír.
bjuty smis
20.11.21,10:04
no musíš mi dať príklad
kto a kde napáda , osočuje nezaočkovných ???
Ved ich tu mas na porade hned niekolko, vratane teba.
V prvom rade by sme si mali ujasnit kto je vaxer?
Vaxer je podla mna clovek, ktory natolko doveruje medicine a vedcom, ze ma v sebe vsetky dostupne vakciny, vratane tych nepovinnych.
A teraz ruku hore, kto ich v sebe ma? Ani medici ich v sebe nemaju!
Antivaxer je podla mna clovek, ktory absolutne nedoveruje v prinos a nema v sebe ziadnu vakcinu.
A teraz ruku hore, kto v sebe nema ziadnu? Ja osobne takeho cloveka nepoznam.

Ludia ako ty inych osocuju, nazyvaju antivaxermi, dezolatmi atd. a vsetko postavili iba na jedinej covid vakcine. Tak kto si tu vylieva svoju frustraciu?!
JAA ??

kedy som čo i len slovkom zavadil o človeka, čo zvážil riziko a odmieta sa očkovať ?
nedal sa - chová sa zodpovedne, dodržuje predpisy, nevypisuje tu jak debo, čo všetko dnes porušil ??

ale napr. teba, milá zlatá a tie dalšie 2 grácie za takú rozhodne nepovažujem
ja som o nejakej anet kým sa nezjavil covid ani netušil
odkedy je si sem dala stovky hoaxov a poloprávd.....
preto si u mňa dezolát.....

nie preto, že sa nechceš očkovať...to je tvoja vec
majkii
20.11.21,10:12
no musíš mi dať príklad
kto a kde napáda , osočuje nezaočkovných ???
Ved ich tu mas na porade hned niekolko, vratane teba.
V prvom rade by sme si mali ujasnit kto je vaxer?
Vaxer je podla mna clovek, ktory natolko doveruje medicine a vedcom, ze ma v sebe vsetky dostupne vakciny, vratane tych nepovinnych.
A teraz ruku hore, kto ich v sebe ma? Ani medici ich v sebe nemaju!
Antivaxer je podla mna clovek, ktory absolutne nedoveruje v prinos a nema v sebe ziadnu vakcinu.
A teraz ruku hore, kto v sebe nema ziadnu? Ja osobne takeho cloveka nepoznam.

Ludia ako ty inych osocuju, nazyvaju antivaxermi, dezolatmi atd. a vsetko postavili iba na jedinej covid vakcine. Tak kto si tu vylieva svoju frustraciu?!
JAA ??

kedy som čo i len slovkom zavadil o človeka, čo zvážil riziko a odmieta sa očkovať ?
nedal sa - chová sa zodpovedne, dodržuje predpisy, nevypisuje tu jak debo, čo všetko dnes porušil ??

ale napr. teba, milá zlatá a tie dalšie 2 grácie za takú rozhodne nepovažujem
ja som o nejakej anet kým sa nezjavil covid ani netušil
odkedy je si sem dala stovky hoaxov a poloprávd.....
preto si u mňa dezolát.....

nie preto, že sa nechceš očkovať...to je tvoja vec
Obdivuhodné, ako anet dokáže obviňovať iných z toho čo sama predvádza. Svoju Frustráciu, bezočivé klamstvá, svoje mindráky a žlč tu vylieva práve táto madam.
letavizu 1
20.11.21,10:12
Svojho casu Krcmeri povedal ze nasledky, vedlajsie ucinky vakcin zistime tak za 5 rokov, niektore okamzite ale to je statne tajomstvo. Tak vaxeri teste sa , ide predsa iba o taky nevinny zart, skusobna (vakcina)
anet
20.11.21,10:15
odkedy je si sem dala stovky hoaxov a poloprávd.....
preto si u mňa dezolát.....
Zaujimave, ze ani jeden "hoax" si nedokazal vyvratit relevantnou studiou.
To ze ty si o mne nevedel, to ma netrapi. To ze som dlho neprispievala, neznamena, ze som poradu necitala :--- Mne su mena dlhorocnych poradakov zname.
buchač
20.11.21,10:17
Svojho casu Krcmeri povedal ze nasledky, vedlajsie ucinky vakcin zistime tak za 5 rokov, niektore okamzite ale to je statne tajomstvo. Tak vaxeri teste sa , ide predsa iba o taky nevinny zart, skusobna (vakcina)
Krčméry toho navravel vcelku dosť...
Ale prezradím ti tajomstvo...každý liek má vedľajšie účinky a aj následky.
...a taká hrachovka alebo fazuľovica ? Ajajajáááááj...
majkii
20.11.21,10:20
odkedy je si sem dala stovky hoaxov a poloprávd.....
preto si u mňa dezolát.....
Zaujimave, ze ani jeden "hoax" si nedokazal vyvratit relevantnou studiou.
To ze ty si o mne nevedel, to ma netrapi. To ze som dlho neprispievala, neznamena, ze som poradu necitala :--- Mne su mena dlhorocnych poradakov zname.
Že, hoax vyvracať relevantnou štúdiou, tak to si zaslúži jeden zelný :D
Tá je mimo, na jej hoaxy treba celý vedecký tím, či?
bjuty smis
20.11.21,10:20
odkedy je si sem dala stovky hoaxov a poloprávd.....
preto si u mňa dezolát.....
Zaujimave, ze ani jeden "hoax" si nedokazal vyvratit relevantnou studiou.
To ze ty si o mne nevedel, to ma netrapi. To ze som dlho neprispievala, neznamena, ze som poradu necitala :--- Mne su mena dlhorocnych poradakov zname.
ja som nevedel vyvrátiť ??

ja ťa milá zlatá len ignorujem....
a v téme o covide sa nevyjadrujem vôbec.....
anet
20.11.21,10:25
ja ťa milá zlatá len ignorujem....
SUPER! a pri tej ignoracii aj zostan ;)
bjuty smis
20.11.21,10:30
nepotrebujem rady dezolátky, čo mám robiť
samozrejme ostanem a nebudem reagovať na tie stovky kravín, čo to tu nimi zaplavuješ

len nebuď prekvapená, ked raz za čas zereagujem.....lebo máme tu aj takých, čo si myslia, že tu môžu v kuse klamať a sprosto urážať a ked vtedy sem-tam nezareaguješ, narastú im krídla ako z redbullu....

tak ahoj a bežka ďalej zňuchávať, čo nové na infovojne....nech ťa kukučka nepredbehne
anet
20.11.21,10:41
celý vedecký tím, či?
A nechcel by si ho predsa len vyhladat? Na zaklade tvojich siahodlhych prispevkov som usudila, ze mas ocividne nejaky problem, najma ak nim nevies dosiahnut svoj ciel. :D
majkii
20.11.21,10:42
ja ťa milá zlatá len ignorujem....
SUPER! a pri tej ignoracii aj zostan ;)
zaujímavé, nereagovala si ty prvá na Bjutiho? Takže ty bez hanby môžeš hoaxovať a iný sa majú zdržať?



no musíš mi dať príklad
kto a kde napáda , osočuje nezaočkovných ???
Ved ich tu mas na porade hned niekolko, vratane teba.
V prvom rade by sme si mali ujasnit kto je vaxer?
Vaxer je podla mna clovek, ktory natolko doveruje medicine a vedcom, ze ma v sebe vsetky dostupne vakciny, vratane tych nepovinnych.
A teraz ruku hore, kto ich v sebe ma? Ani medici ich v sebe nemaju!
Antivaxer je podla mna clovek, ktory absolutne nedoveruje v prinos a nema v sebe ziadnu vakcinu.
A teraz ruku hore, kto v sebe nema ziadnu? Ja osobne takeho cloveka nepoznam.

Ludia ako ty inych osocuju, nazyvaju antivaxermi, dezolatmi atd. a vsetko postavili iba na jedinej covid vakcine. Tak kto si tu vylieva svoju frustraciu?!
anet
20.11.21,10:45
zaujímavé, nereagovala si ty prvá na Bjutiho? Takže ty bez hanby môžeš hoaxovať a iný sa majú zdržať?
Do toho ta nic, s Bjutym sme si to "vyjasnili" uz davno.
majkii
20.11.21,10:46
celý vedecký tím, či?
A nechcel by si ho predsa len vyhladat? Na zaklade tvojich siahodlhych prispevkov som usudila, ze mas ocividne nejaky problem, najma ak nim nevies dosiahnut svoj ciel. :D
Kvôli antivaxerke a hoaxom, ktoré šíri? Nie na to je iná inštitúcia. zelený potešil! Vystihuje ťa.
majkii
20.11.21,11:06
zaujímavé, nereagovala si ty prvá na Bjutiho? Takže ty bez hanby môžeš hoaxovať a iný sa majú zdržať?
Do toho ta nic, s Bjutym sme si to "vyjasnili" uz davno.
Naopak, je ma do toho, jedným z pravidiel porady je poskytovať pravdivé informácie.
Pred pár dňami som dal na rozdiel od tvojho hoaxu fejkpríbehu , priamu osobnú skúsenosť. Ty si ma označila za klamára.

....
Nie tak silny ako ten tvoj :D V detstve ta neucili, ze loz ma kratke nohy?!
Mňa nemuseli doma učiť neklamať, intuitívne ´to viem a riadim sa tým, Teba však doma učili neklamať, len si nedávala pozor. Tak čo bude s tým profesorom imunológie? že by úmyselné klamstvo?


:D mne sa paci ako dokazes nazvat profesora imunologie fejkom :D tomu sa hovori kriticke myslenie.
anet
20.11.21,11:21
Naopak, je ma do toho, ....
Tocis sa stale dookola a nahanas si vlastny chvost :D Ozaj skus vyhladat ten tim odbornikov.
majkii
20.11.21,11:31
Naopak, je ma do toho, ....
Tocis sa stale dookola a nahanas si vlastny chvost :D Ozaj skus vyhladat ten tim odbornikov.
Ukazovať na klamstovo jednoduchej hoaxerky nebude naháňaním vlastného chvosta, odborníkov si vyhľadaj sama, poznáš ich že majú biele plášte a kazajku pre teba.
Neurobilo by mi nič väčšiu radosť ako ťa ignorovať, na druhej strane to tvoje úmyselné šírenie hoaxov, úmyselných manipulácii, klamstiev a sarkastických invektív na podporu tvojho videnia neviem či mám nechať len tak
anet
20.11.21,11:35
majkii
20.11.21,12:09
anet
20.11.21,12:21
Keď Prima news, tak aj toto je zaujímavé
No vidis, takto sa oponuje. A teda z tvojho pripojeneho linku si vyberam: " pravda je někde uprostřed."
Jarka 1
20.11.21,12:31
Toto naozaj nikam nevedie. Nebudem zámerne hľadať po nete. Ak mi niečo príde pod ruky, potom môžem na to upozorniť.

A mimochodom, nepoznám ani jedného jediného politika, ktorého názor, by som si mohla osvojiť. Všetkým ide hlavne o moc, peniaze a mnohým o ego.

S tými plnými nemocnicami sa nedá nesúhlasiť, ani s tým, že zdravotníci už nevládzu. Toto je už iba dôsledok. To, že ľudia sa nechcú dať očkovať je tiež dôsledok niečoho iného. A nielen hoaxov, ako tu hneď budete mnohí tvrdiť.

Nečudujem sa niektorým argumentom neočkovaných. Zanechajme teraz všetky hoaxy. Nie všetci sa podľa nich riadia. Niekedy sú veci oveľa jednoduchšie.

Obyčajná neúcta voči ľuďom. Najprv sa vyšlú signály o povinnom očkovaní niektorých, potom sa stiahnu, lebo však týchto ľudí teraz potrebujeme. Následne sa to začne uberať smerom, však počkajte, až vás nebudeme potrebovať, tak s vami zatočíme.

Možno sa mýlim, ale nikde som nepostrehla čo i len jednu informáciu, že by sa šíril covid v obchodoch medzi predavačkami. Zákazníci majú v drvivej väčšine rúško, alebo respirátor a v obchode sa dlho nezdržia. Predavačky sú v tom obchode celú zmenu a v malých obchodíkoch si mnohé nasadia respirátor až pri vstupe zákazníka. Ešte nikto z epidemiológov netvrdil, že sa covid vo veľkom šíri v obchodoch so samostatným vstupom z ulice. Ako záchrana na zlepšenie situácie sa začne plánovať zákaz vstupu neočkovaných do obchodov. Nič neriešiaci trest, ktorý nijako vážnejšie nepomôže epidemiologickej situácii. Efekt úplne opačný. Ľudia zostanú ešte viac vzpurní. Dôsledok je, že už nezaberajú ani zábery z nemocníc.

A teraz všetci do mňa, lebo som si dovolila a je jedno, že slušne, napísať niečo, s čím nesúhlasíte. Úplne najlepšie bude, ak dáte hlasovať, či má také indivíduum ako ja, právo byť na Porade.
majkii
20.11.21,13:06
Keď Prima news, tak aj toto je zaujímavé
No vidis, takto sa oponuje. A teda z tvojho pripojeneho linku si vyberam: " pravda je někde uprostřed."
Neopučuj ako sa oponuje, a zober si to k srdcu,
Ale dobre, náš spor hádžem za hlavu a teraz bez invektív a sarkazmu a bez smajkíkov.

Ja by som z članku vybral záver :
"Na druhé straně je pravda, že s příchodem nových mutací se snižuje dovednost vakcíny chránit člověka před samotnou infekcí. Přesto je pravděpodobnost, že se koronavirus vůbec dostane do těla očkovaného, nesporně nižší než pravděpodobnost, že covidem onemocní člověk bez vakcíny. "
anet
20.11.21,13:21
náš spor hádžem za hlavu
Přesto je pravděpodobnost, že se koronavirus vůbec dostane do těla očkovaného, nesporně nižší než pravděpodobnost, že covidem onemocní člověk bez vakcíny. "[/I]
Ja s tebou ziaden spor nemam ;)
No a teda tou nizsou pravdepodobnostou chces presvedcit ludi o benefite vakciny? Najma po tom co uz maju v sebe 3 davku, po tom co platnost covid pasov, ktore ockovanym mali zarucit slobodu, bude podstatne kratsia?
majkii
20.11.21,13:33
náš spor hádžem za hlavu
Přesto je pravděpodobnost, že se koronavirus vůbec dostane do těla očkovaného, nesporně nižší než pravděpodobnost, že covidem onemocní člověk bez vakcíny. "[/I]
Ja s tebou ziaden spor nemam ;)
No a teda tou nizsou pravdepodobnostou chces presvedcit ludi o benefite vakciny? Najma po tom co uz maju v sebe 3 davku, po tom co platnost covid pasov, ktore ockovanym mali zarucit slobodu, bude podstatne kratsia?
Nikoho presviedčať nemienim, ako si na to prišla? Kto chce, článok si podľa svojej úvahy prečíta, alebo si len vtrhne z kontextu jednu všeobecnú vetu.
Nerozumiem tomu čo si myslela tým


Keď Prima news, tak aj toto je zaujímavé
No vidis, takto sa oponuje. A teda z tvojho pripojeneho linku si vyberam: " pravda je někde uprostřed."
Tak vyberáš si že "Pravda je niekde uprostred" a tá pravda uprostred je ten záver, ktorý de facto spochbňuješ.
anet
20.11.21,13:44
Vies v com je tvoj problem, ked nevies oponovat, utocis invektivami.
Ja bud si robim z toho celeho "prdel" s cielom odlahcit situaciu :D alebo davam priamy link na video, studiu a pod.
Bud sa mozeme bavit o subjektivnych postojoch, alebo sa budeme bavit ciste biologicky, kde nie je vzdy vsetko iste. V tomto som vzdy suhlasila s BXL, kazdy sme jedinecny, kazdy sme original. Preto vzdy budem na strane toho, ze kazdy si musi zvazit benefit vs. riziko sam. V mojom pripade dokonca ani nemozem povedat, ze ma moja lekarka pozna lepsie ako ja a ze teda ona by mala za mna rozhodnut. A to je jedna z mala, ktora je pre mna autoritou.
majkii
20.11.21,14:16
Vies v com je tvoj problem, ked nevies oponovat, utocis invektivami.
Ja bud si robim z toho celeho "prdel" s cielom odlahcit situaciu :D alebo davam priami link na video, studiu a pod.
Bud sa mozeme bavit o subjektivnych postojoch, alebo sa budeme bavit ciste biologicky, kde nie je vzdy vsetko iste. V tomto som vzdy suhlasila s BXL, kazdy sme jedinecny, kazdy sme original. Preto vzdy budem na strane toho, ze kazdy si musi zvazit benefit vs. riziko sam. V mojom pripade dokonca ani nemozem povedat, ze ma moja lekarka pozna lepsie ako ja a ze teda ona by mala za mna rozhodnut. A to je jedna z mala, ktora je pre mna autoritou.
vieš v čom je tvoj problém, za každú cenu obviňuješ naokolo že na teba útočia, pritom sama to robíš, ja teraz neviem či to robíš úmyselne, vedome alebo je to tvoj svojský spôsob komunikácie.
anet
20.11.21,14:25
vieš v čom je tvoj problém, za každú cenu obviňuješ naokolo že na teba útočia, pritom sama to robíš, ja teraz neviem či to robíš úmyselne, vedome alebo je to tvoj svojský spôsob komunikácie.
No daj, kde a na koho ja utocim? Koho som umyselne, vedome urazila, na koho pouzila expresivne slova? Vzdy sa vyjadrujem slusne. Ak nesuhasim, napisem aj dovod preco.
majkii
20.11.21,14:31
vieš v čom je tvoj problém, za každú cenu obviňuješ naokolo že na teba útočia, pritom sama to robíš, ja teraz neviem či to robíš úmyselne, vedome alebo je to tvoj svojský spôsob komunikácie.
No daj, kde a na koho ja utocim? Koho som umyselne, vedome urazila, na koho pouzila expresivne slova? Vzdy sa vyjadrujem slusne. Ak nesuhasim, napisem aj dovod preco.
že by si útočila na mňa, opakovane, na Bjutiho a ďalších, dám link, kde si ma "slušne" osočovala za klamára? Klamstvo je slušné vyjadrovanie? Sa spamätaj
buchač
20.11.21,14:42
Heger pripúšťa povinné plošné očkovanie všetkých
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/607716-heger-pripusta-povinne-ockovanie-celeho-obyvatelstva/

Keďže pripúšťa, uvažuje...tak je to už hotová vec. Toto je len príprava, oznámenie, aby oponentov netrafil šľak a pripravili sa na včielky do ramena.
anet
20.11.21,14:50
Buchy "problem" je presne v tom, ze ine medium uvadza ze by sa malo tykat seniorov.
https://www.ta3.com/clanok/218790/o-povinnom-ockovani-sa-diskutuje-pripustil-premier-mohlo-by-sa-tykat-seniorov
A uvazovali takto uz aj pri zdravotnikoch, vojakoch, policajtoch ... nakoniec vzdy riziko ze odidu prevysilo ich uvazovanie.
anet
20.11.21,14:52
že by si útočila na mňa, opakovane, na Bjutiho a ďalších, dám link, kde si ma "slušne" osočovala za klamára? Klamstvo je slušné vyjadrovanie? Sa spamätaj
No daj, kde som ta nazvala klamarom? Napisala som ti, ci ta v detstve neucili ze loz ma kratke nohy. Ked si to vzal vztahovacne, asi si sa v tom nasiel.;)
Naopak, ty si ma osocoval priamo ... a i tak mi to je jedno :D
Žabinka
20.11.21,14:52
ale máte "starosti"..:eek: my sme skoro 2 hodiny bojovali s podnájomníčkou, už je v myšom nebi.. ale či niekde za skriňou nečíhajú príbuzné..:rolleyes:
misoft
20.11.21,14:55
...a ani nájomné nezaplatila.....:D
majkii
20.11.21,15:21
že by si útočila na mňa, opakovane, na Bjutiho a ďalších, dám link, kde si ma "slušne" osočovala za klamára? Klamstvo je slušné vyjadrovanie? Sa spamätaj
No daj, kde som ta nazvala klamarom? Napisala som ti, ci ta v detstve neucili ze loz ma kratke nohy. Ked si to vzal vztahovacne, asi si sa v tom nasiel.;)
Naopak, ty si ma osocoval priamo ... a i tak mi to je jedno :D
OK opakovanie je matka múdrosti


:D mne sa paci ako dokazes nazvat profesora imunologie fejkom :D tomu sa hovori kriticke myslenie.
profesor nexistuje a ani som nikoho nenazval fejkom, čiže kaklamstvo
pavol54
20.11.21,15:30
ale máte "starosti"..:eek: my sme skoro 2 hodiny bojovali s podnájomníčkou, už je v myšom nebi.. ale či niekde za skriňou nečíhajú príbuzné..:rolleyes:
a čo ochrancovia zvierat?:) také teplé konzervy majú moje mačky ako pravidelnú stravu, minule mi jedna z vďačnosti doniesla pred dvere štyri či päť kusov ešte ich aj vyrovnala do radu, nakoniec ich malý kocúrik požral
buchač
20.11.21,15:41
Buchy "problem" je presne v tom, ze ine medium uvadza ze by sa malo tykat seniorov.
https://www.ta3.com/clanok/218790/o-povinnom-ockovani-sa-diskutuje-pripustil-premier-mohlo-by-sa-tykat-seniorov
A uvazovali takto uz aj pri zdravotnikoch, vojakoch, policajtoch ... nakoniec vzdy riziko ze odidu prevysilo ich uvazovanie.

Ono sa nedá odísť len tak...to aby jasno bolo.
Ale šak sa dá aj cieľavedomo omaródiť...nič nové na Slovensku...veď plno "invalidov" poberá dôchodeček, len tak hučí.

Ozbrojené zložky ? Nevieš o čom točíš...ale absolútne.
Si jeden totiž fest rozmyslí, či bude dostávať výsluhu pár rokov alebo na furt, či dostane X alebo Y odchodných platov.
Jarka 1
20.11.21,16:11
buchy, toť som podpichla, aby si našiel graf z SK, čo dala lui z ČR. Tak už je na svete.
anet
20.11.21,16:25
Ozbrojené zložky ? Nevieš o čom točíš...ale absolútne.
Si jeden totiž fest rozmyslí, či bude dostávať výsluhu pár rokov alebo na furt, či dostane X alebo Y odchodných platov.
Do toho sa ti ja montovat nebudem, ale vychadzala som z toho, co mi povedal sam vojak pri beznom rozhovore ... ze radsej odide.
buchač
20.11.21,16:36
buchy, toť som podpichla, aby si našiel graf z SK, čo dala lui z ČR. Tak už je na svete.
Ja som v tom nevinne...;) :D


... ze radsej odide.
Jeho vec (ich vec)...ale v dnešnej dobe odísť zo štátnej služby ?
Cennet
20.11.21,17:19
Vcera tu bola tema Upozornenie. Nemala som vcera cas ju docitat a dnes ju neviem nikde najst
Jarka 1
20.11.21,17:43
buchy :D :D .D
letavizu 1
20.11.21,18:10
anet
20.11.21,18:52
Jeho vec (ich vec)...ale v dnešnej dobe odísť zo štátnej služby ?
To uz ja neviem posudit, on musi vediet.
Ale policajtov poznam viac, co skoncili ... vsetci ale mali odsluzene, vraj stacilo :cool:
letavizu 1
20.11.21,20:03
buchač

Docela zaujímavú úvahu som čítal ohľadom vyhnania z raja.
Ako dobre vieme existujú rôzne koncepcie. Dneska vo svete prevláda koncepcia dobra a zla - rozdeľuj a panuj. Rozdelíš národ na očkovaných a neočkovaných, Slovákov a maďarov, bohu vyvolených a bohu nemilých, vzdelaných a nevzdelaných, kresťanov a silamistov .... a poštveš ich proti sebe aby sa zabíjali.


Potom existuje koncepcia o level vyššie - koncepcia ľúbosti (lásky). Tá hovorí, že máš sa snažiť pochopiť aj hlúpych aj islamistov, aj maďarov, aj očkovaných ... a namiesto rozoštvávania máš sa snažiť im pomôcť aby sa vyvíjali.


V biblii sa presne to spomína, keď adam a eva spoznali, že existuje dobo a zlo, keď začali rozdeľovať ľudí na rôzne skupiny namiesto toho aby im pomáhali, tak vtedy sa skončil raj. Obrazne povedané, adam a eva boli vykázaní z raja pretože zamenili koncepciu ľúbosti za koncepciu dobra a zla.
Dáša_
20.11.21,20:08
V biblii sa presne to spomína, keď adam a eva spoznali, že existuje dobo a zlo, keď začali rozdeľovať ľudí na rôzne skupiny namiesto toho aby im pomáhali, tak vtedy sa skončil raj. Obrazne povedané, adam a eva boli vykázaní z raja pretože zamenili koncepciu ľúbosti za koncepciu dobra a zla.

tak toto by som poprosila podporiť nejakým citátom. Aby som sa mohla posunúť vyššie a poučiť sa. Lebo moje vedomosti biblie na toto nestačia. Fakt neviem, aké skupiny ľudí začali Adam a Eva rozdeľovať