Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 22:53
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Mila123
pavol54
marleau
Je moja osobná vec či sa dám zaočkovať a ak tu drístate o obsadenosti nemocníc a personálu, tak za ich podvýživu je zodpovedná vláda. Nech nevyhadzuje peniaze na hlúposti a dá do zdravotníctva. Peňazí je dosť, je to úplne jednoduché. Ak si platíme odvody, máme právo na ošetrenie.
Inak, nemali by byť ľudia pred vakcínou vyšetrení? Očkoje sa pred pandémiou alebo počas nej? Vakcína už neptrebuje -60° či koľko a môže sa vôbec pichať kdekoľvek na ulici? Príliš veľa nezodpovedaných otázok majú títo "zodpovední" ľudia.
dnes už stačí miesto vyšetrenia čestné prehlásenie a napodiv ani nemusí byť overené notárom. takže čo je nejaký život
Pali, aj ty si sarkasticky....... v utorok som bola u nás ako sprevádzajúca osoba na očkovanie, lekárom bol primár z ODCH, ktorý spomínal, že už mal 180 ľudí pred nami, čo viac dodať??? na začiatku prvej vlny pandémie sa tlieskalo na balkónoch všetkým, kt. pomáhajú.......a teraz si frustrovaní vybíjajú zlosť, na zdravotníkoch, silových zložkách štátu........nie je to smutné, je to opovrhnutiahodné
viem je to ťažké, za organizáciu zodpovedá štát a nezabezpečí ju, ale dnes keď vieme že starší ľudia zabúdajú, si nespomenú na diagnózu a podpíšu že sú zdraví a to robiť nemali, od začiatku som hovoril že očkovanie mali organizačne zabezpečovať obvodní lekári ako dlho štátu trvalo kým to zabezpečil? potom tie zmätky padnú na koho? na výkonný zdravotnícky stupeň na ktorom si polodebili vybíjajú zlosť alebo sa chcú ukázať akí sú machri . Poznám to denne
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

anet
riadne som Vam slapla na otlak Dalo Vam zabrat nieco take zo seba vypotit a ani originalne to nie je
Stupila na otlak? Ani nie, len sa predvádza hoxerka, ktorej "pracovnou" metódou je manipulácia, šírenie lží a hoaxov na prezentáciu svojho videnia sveta. V tejto dobe, keď v nemocniciach leží na ventilátoroch väčšina nezaočkovaných a časť z nich aj umiera je šírenie šmejdpríbehov a klamstiev chrapúnstvo. To je dôvod prečo som zareagoval, bolo to už za čiarou.
O tom ako úmyselné šírenie lží spojené s obmedzenou schopnosťou používať hlavu si nám predviedla tvojou reakciou:
anet
....
mne sa paci ako dokazes nazvat profesora imunologie fejkom tomu sa hovori kriticke myslenie.
Tak teda pozrime sa, kto by mal byť ten záhadný profesor imunológie. Zrejme dilinko z obrázka to nebude, a článok je so zamestnancom PriF UK v Prahe, Katedra buněčné biologie, Drbal Karel (RNDr.,Ph.D.).
https://www.natur.cuni.cz/biologie/b...lenove-katedry
Simplementne Anet ako odborníčka na akademické tituly a pedagogicko-vedecké hodnosti bez mihnutia oka vymenuje Drbala za profesora. Vivat Profesores!
Záver, hoaxerka buď neovláda VŠ tituly a hodnosti, alebo úmyselne klamala. C je správne, nevedomá a úmyselne klame!
Ak som ťa nahneval, že som neskoršie zareagoval na tie tvoje "pravdy", hlboko sa ti ospravedlňujem, žiaľ musím robiť aj užitočné činnosti, nei len reagovať na bláboly vševediacej vedmy, ktorá v každej diskusii má odpoveď na všetko. Síce tupú, ale jej vlastnú.

Inak úžasne je vtipná táto hoaxeročka, pomáha si postovanými hoaxami, ale moj text vraj ani originalny nie je - tak toto je už na diagnózu
Naposledy upravil majkii : 18.11.21 at 12:44
0 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

majkii
Ak som ťa nahneval, že som neskoršie zareagoval na tie tvoje "pravdy", hlboko sa ti ospravedlňujem, žiaľ musím robiť aj užitočné činnosti, nei len reagovať na bláboly vševediacej vedmy, ktorá v každej diskusii má odpoveď na všetko. Síce tupú, ale jej vlastnú.
Uz si zas tykame? pohoda. Mna niekto ako ty nahnevat ani urazit nemoze
0 1
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

anet
majkii
Ak som ťa nahneval, že som neskoršie zareagoval na tie tvoje "pravdy", hlboko sa ti ospravedlňujem, žiaľ musím robiť aj užitočné činnosti, nei len reagovať na bláboly vševediacej vedmy, ktorá v každej diskusii má odpoveď na všetko. Síce tupú, ale jej vlastnú.
Uz si zas tykame? pohoda. Mna niekto ako ty nahnevat ani urazit nemoze
Nemám v úmysle ťa nahnevať, naopak len ťa povzbudiť k zamysleniu, poučuješ že lož ma krátke nohy, ako ma podľa teba mali v detstve naučiť, a tvojou komunikačnou metódou je lož, tak, či sa ti nerozsvieti z tej čistej energie čo okolo seba šíriš
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marleau
Ako môže niekto predĺžiť záručnú dobu na vakcínu, ak za ňu neberie zodpovednosť?
Neber osobne, nakoľko takýchto laikov sú na Slovensku doslovne milióny...ALE bolo by dobré si najprv naštudovať náležité informácie a až potom niečo o zodpovednosti tvrdiť.

Už mi tu chýba len zmienka o informovanom súhlase, že aj za ten nik neberie zodpovednosť, respektíve sa prenáša na pacienta.

No a potom sa čudujme, že laici, čo si nevidia ani na koniec nosa, stoja v prvých šíkoch a mudrujú až do het.
1 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

pavol54
marleau
Ako môže niekto predĺžiť záručnú dobu na vakcínu, ak za ňu neberie zodpovednosť?
Je záručá doba len čas, kedy je výrobok akože v poriadku aj keď de facto v tomto prípade je slovo záruka úplne zbytočné, lebo nikto nič nezaručuje? A vie to tá vakcína, že má vydržať dlhšie?
ale mať v obchode tovar po dobe minimálnej trvanlivosti je brutálny prieser a vedúca bez prémie
Bežne sa tovar v obchodoch skladuje pri -90°C? Bežne sa vakcíny predávajú v obchodoch? Len sa pýtam.
Naposledy upravil majkii : 19.11.21 at 09:55
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

marleau
Ako môže niekto predĺžiť záručnú dobu na vakcínu, ak za ňu neberie zodpovednosť?
Je záručá doba len čas, kedy je výrobok akože v poriadku aj keď de facto v tomto prípade je slovo záruka úplne zbytočné, lebo nikto nič nezaručuje? A vie to tá vakcína, že má vydržať dlhšie?
Vakcína nemá záručnú dobu, ale dobu expirácie. Nie je to nejaká cestovina, kde je súce zár. doba, alebo doporučená doba spotreby, ale i po tej dobe je požívateľná, ale je to zmes, kombinácia chemických, biologických látok a tie naozaj majú svoju "životnosť", po ktorej sú už neúčinné, ba môžu byť aj nebezpečné.
2 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

marleau
Ako môže niekto predĺžiť záručnú dobu na vakcínu, ak za ňu neberie zodpovednosť?
Je záručá doba len čas, kedy je výrobok akože v poriadku aj keď de facto v tomto prípade je slovo záruka úplne zbytočné, lebo nikto nič nezaručuje? A vie to tá vakcína, že má vydržať dlhšie?
Ideme sa "hrať" na odborníkov, teda uvádzam čo je to záručná doba.....

Záruka na predaný výrobok alebo poskytnutú službu je zákonom vymedzená lehota, počas ktorej je predávajúci zodpovedný za vady, ktoré sa vyskytnú na predanom výrobku alebo poskytnutej službe. Začína plynúť okamihom, kedy kupujúci prevezme vec od predávajúceho a v zmysle §620 Občianskeho zákonníka jej dĺžka trvá 24 mesiacov.



Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/zakonne-po...-zarucnej-doby © Podnikajte.sk
0 1
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

marleau
Ako môže niekto predĺžiť záručnú dobu na vakcínu, ak za ňu neberie zodpovednosť?
Je záručá doba len čas, kedy je výrobok akože v poriadku aj keď de facto v tomto prípade je slovo záruka úplne zbytočné, lebo nikto nič nezaručuje? A vie to tá vakcína, že má vydržať dlhšie?
Myslel si zrejme expiráciu vakcíny, bola o tom info aj v médiách, nájdeš aj na stránke ŠUKLu, EMA o 3 mesiace predĺžila expiráciu za podmienky skladovania pri -90 až -60°C, viac tu https://www.comirnatyeducation.sk/ca...-a-uchovavanie
Záruka sa vzťahuje na tovar, Mila ti dala definíciu záruky, aby si vedel, že si použil nesprávne slovo.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Vakcína nemá záručnú dobu, ale dobu expirácie. Nie je to nejaká cestovina, kde je súce zár. doba, alebo doporučená doba spotreby, ale i po tej dobe je požívateľná, ale je to zmes, kombinácia chemických, biologických látok a tie naozaj majú svoju "životnosť", po ktorej sú už neúčinné, ba môžu byť aj nebezpečné.
Účtovníkom nevysvetlíš...miesto rozumu kalkulačka....
0 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ak si dobre pamätám, tak Nandrolon je od utorka na atb. Tak snáď mu je už lepšie. Lebo tuším odvtedy sa neozval
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž - i mňa "navštívila" tá pliaga (aspoň si myslím). Moja 3/4 bola pozitiv - ja som oficiálne negativ. Ale teploty "motora" ráno pod 36,5°C večer vybehnú na max. 37,8°C - ako na hojdačke. Ale inak nič nepociťujem, žiadne ťažkosti. Nos funguje, chuťové poháriky tiež. Takže len si krotím teplotu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

misoft
Nuž - i mňa "navštívila" tá pliaga (aspoň si myslím). Moja 3/4 bola pozitiv - ja som oficiálne negativ. Ale teploty "motora" ráno pod 36,5°C večer vybehnú na max. 37,8°C - ako na hojdačke. Ale inak nič nepociťujem, žiadne ťažkosti. Nos funguje, chuťové poháriky tiež. Takže len si krotím teplotu.
objednaj sa na test, ze si bol pred pár dnami negatív uz nemusí byť pravda. A hlavne sed doma, nech to nesiris dalej
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
​...
Si si pomýlila tému. Čo príspevok, to obrážťok....tie by mali byť inde....či ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač
Tweety
​...
Si si pomýlila tému. Čo príspevok, to obrážťok....tie by mali byť inde....či ?
Ja tému a ty toto fórum. A k tým obrázkom, ty furt dookola pripájaš tie svoje dve tri stupídne, to je v poriadku? Naposledy včera k upozorneniu od Mily. Potom si ho záhadne vymazal alebo niekto, kto sa na to už nemôže pozerať. Ak nemáš doma nikoho, koho by si urážal a komandoval, tak radšej zalez do svojej nory v chalupe.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
buchač
Tweety
​...
Si si pomýlila tému. Čo príspevok, to obrážťok....tie by mali byť inde....či ?
Ja tému a ty toto fórum. A k tým obrázkom, ty furt dookola pripájaš tie svoje dve tri stupídne, to je v poriadku? Naposledy včera k upozorneniu od Mily. Potom si ho záhadne vymazal alebo niekto, kto sa na to už nemôže pozerať. Ak nemáš doma nikoho, koho by si urážal a komandoval, tak radšej zalez do svojej nory v chalupe.
OT
Ty kokos...na slušné upozornenie takáto reakcia ?

Zvyšok adekvátnej odpovede som vymazal...ale kľudne provokuj ďalej (ako Mila), ale potom sa nečuduj.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Netvár sa zrazu ako neviniatko. To máš za všetky tie urážky aj na moju osobu, či už tu na porade alebo na štuťáku. Vari si už zabudol, čo si tu napáchal? Všetko sa to dá vyniesť na svetlo sveta, tak len pomaly aby si nakoniec nebol prekvapkaný.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

veronikasad
misoft
Nuž - i mňa "navštívila" tá pliaga (aspoň si myslím). Moja 3/4 bola pozitiv - ja som oficiálne negativ. Ale teploty "motora" ráno pod 36,5°C večer vybehnú na max. 37,8°C - ako na hojdačke. Ale inak nič nepociťujem, žiadne ťažkosti. Nos funguje, chuťové poháriky tiež. Takže len si krotím teplotu.
objednaj sa na test, ze si bol pred pár dnami negatív uz nemusí byť pravda. A hlavne sed doma, nech to nesiris dalej
Veď aj tak nikam nechodím - držím karanténu skr moju 3/4.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Tweety
Nerob sa, že si v tom nevinne . To máš za všetky tie urážky aj na moju osobu, či už tu na porade alebo na štuťáku. Vari si už zabudol, čo si tu napáchal? Všetko sa to dá vyniesť na svetlo sveta, tak len pomaly aby si nakoniec nebol prekvapkaný.
Majka, nechápem prečo admin zmazal moje upozornenie, reklamovala som to. Počkám čo mi napíše, uvedie dôvod zmazania. Nerozumiem jednému, prečo neznámemu pánovi ležím v žalúdku, aký má to dôvod. Ja ho ignorujem, nekomentujem. Nemá právo ma šikanovať!!! Ak neprestane poženiem to ďalej, oslovím nášho klienta, advokáta a to už bude "iné café". Na Porade ma drží Drak a pár poraďakov. Inak by som už tu nebola, nedovolím aby ma niekto šikanoval.
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
OT

Dajte si obe niečo na ukľudnenie a neonačte tému.
K veci vážené...k veci.

...apropó...vy veľa nechápete, ale to už ja neovplyvním.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať