Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 22:53
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

buchač
Ja to zhrniem.

Celé je to také...bububu...
Ja to tak nevnímam. ja tam vidím aj kopu zaujímavých a užitočných informácii
1 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

https://pace.coe.int/en/files/29004/...t0OtV8tj_6_qvI
Vakcíny proti ochoreniu COVID-19: etické, právne a praktické aspekty
Rozprava zhromaždenia 27. januára 2021 (5. zasadnutie) (pozri dokument 15212,správa Výboru pre sociálne veci, zdravie a trvalo udržateľný rozvoj, spravodajkyňa: pani Jennifer De Temmerman). Text prijatý zhromaždením 27. januára 2021 (5. zasadnutie).
1. Pandémia ochorenia Covid-19, infekčného ochorenia spôsobeného novým koronavírusom SARS-CoV-2, spôsobila v roku 2020 veľké utrpenie. Do decembra 2020 bolo na celom svete zaznamenaných viac ako 65 miliónov prípadov a viac ako 1,5 milióna životov. Bremeno samotnej pandémie, ako aj opatrenia v oblasti verejného zdravia potrebné na boj proti nej zdevastovali svetové hospodárstvo, odhalili už existujúce zlomové línie a nerovnosti (vrátane prístupu k zdravotnej starostlivosti) a spôsobili nezamestnanosť, hospodársky pokles a chudobu.
2. Rýchle zavádzanie bezpečných a účinných vakcín proti ochoreniu Covid-19 na celom svete bude nevyhnutné na potlačenie pandémie, ochranu systémov zdravotnej starostlivosti, záchranu životov a pomoc pri obnove globálnych hospodárstiev. Hoci nefarmaceutické zásahy, ako je fyzický odstup, používanie tvárových masiek, časté umývanie rúk, ako aj odstávky a uzamknutia, pomohli spomaliť šírenie vírusu, miera infekcie teraz opäť stúpa na väčšine sveta. Mnohé členské štáty Rady Európy zažívajú druhú vlnu, ktorá je horšia ako prvá, zatiaľ čo ich obyvateľstvo čoraz viac zažíva "pandemickú únavu" a cíti sa demotivované dodržiavaním odporúčaného správania na ochranu seba a ostatných pred vírusom.
3. Dokonca ani rýchlo nasadené, bezpečné a účinné vakcíny však nie sú okamžitým všeliekom. Po sviatočnej sezóne na konci roka 2020 a začiatkom roka 2021, s tradičnými vnútornými zhromaždeniami, bude miera infekcie vo väčšine členských štátov pravdepodobne veľmi vysoká. Okrem toho francúzski lekári práve vedecky stanovili koreláciu medzi vonkajšími teplotami a mierou výskytu chorôb pri hospitalizáciách a úmrtiach. Je nepravdepodobné, že vakcíny budú stačiť na výrazné zníženie miery infekcie túto zimu - najmä ak vezmeme do úvahy, že dopyt v tomto bode ďaleko prevyšuje ponuku. Preto nebude možné obnoviť zdanie "normálneho života", a to ani za najlepších okolností, najskôr do polovice až konca roka 2021.
atd.
7.3 pokiaľ ide o zabezpečenie vysokého príjmu očkovacej látky:
7.3.1 zabezpečiť, aby boli občania informovaní o tom, že očkovanie nie je povinné a že nikto nie je pod politickým, sociálnym alebo iným tlakom na očkovanie, ak si to neželá;
7.3.2 zabezpečiť, aby nikto nebol diskriminovaný za to, že nebol očkovaný z dôvodu možných zdravotných rizík alebo nechce byť očkovaný;
atd.
1 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Body 7.3.1 a 7.3.2 by si mali prečítať naši "hlavúni" tam hore.....
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
majkii
buchač
Ja to zhrniem.

Celé je to také...bububu...
Ja to tak nevnímam. ja tam vidím aj kopu zaujímavých a užitočných informácii
Posaď XXX ľudí k jednému stolu.
Polovička bude v danej oblasti laická a tá druhá bude ako tak v obraze.
Tí druhí začnú po prečítaní pochybovať a tí prví sa okamžite poserkajú...

Tak mi povedz, že na kieho frasa takéto články...myslené vo všeobecnosti a nehľadiac na médium, ktoré ich púšťajú do sveta.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač
Ja to zhrniem.

Celé je to také...bububu...
Ani nie.
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Možno ste niekto toto video už videli.
Hosťom MUDr. Jancová a jej manžel MUDr. Janco v TV Slovan.
https://www.facebook.com/watch/?ref=...&q=tv%20slovan
Poskytujeme celé vysielanie z 15. novembra 2021 vo verejnom záujme.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ako si nedávať chémiu do tela
Keď sa pacient dostane s covidom až na ventiláciu, a viac ako 80% z nich sú nezaočkovaní, čaká ho životzachraňujúci koktejl množstva liekov s ešte väčším množstvom nežiadúcich účinkov. To len aby amatérski farmaceuti v uliciach vedeli.

3 1
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

lui, je to drahé a máme toho málo. Nijako nespochybňujem liečbu pacientov v nemocniciach a obsah podávaných liečiv.

Prijala by som však v tejto dobe, aby sa rozšíril obsah informácií. Nielen informácie z nemocníc. Chýba mi každodenné masírovanie širokej verejnosti informáciami čo robiť, ak si všimnem prvé príznaky a nemusí to byť nakoniec covid.

Začínať by to malo tým, aby sa pacient v prvom rade hneď nezbláznil od strachu, pokračovať tým, čo robiť, ak sa mu nedarí dovolať k lekárovi a pokračovať čím a v akom množstve by sa mal inak zdravý človek bez vážnych diagnóz začať napchávať.

V neposlednom rade pridať informácie o tom, že aj nehospitalizovaný pacient má šancu dostať sa napr. na RTG. Samozrejme s informáciami za akých podmienok.

Končiť by to malo tým, koľko tisíc pacientov zvládlo ochorenie v domácej liečbe a zdôraznením, že nie každí musí nevyhnutne zomrieť. Na záver by mal byť samozrejmosťou PCR test na náklady štátu.

Takýmto manuálom masírovať ľuďom mozgy počas celého dňa. Museli by sa tak nevyhnutne vyrovnať informácií. Už by neboli jednostranné.
3 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Jarka 1
lui, je to drahé a máme toho málo. Nijako nespochybňujem liečbu pacientov v nemocniciach a obsah podávaných liečiv.

Prijala by som však v tejto dobe, aby sa rozšíril obsah informácií. Nielen informácie z nemocníc. Chýba mi každodenné masírovanie širokej verejnosti informáciami čo robiť, ak si všimnem prvé príznaky a nemusí to byť nakoniec covid.

Začínať by to malo tým, aby sa pacient v prvom rade hneď nezbláznil od strachu, pokračovať tým, čo robiť, ak sa mu nedarí dovolať k lekárovi a pokračovať čím a v akom množstve by sa mal inak zdravý človek bez vážnych diagnóz začať napchávať.

V neposlednom rade pridať informácie o tom, že aj nehospitalizovaný pacient má šancu dostať sa napr. na RTG. Samozrejme s informáciami za akých podmienok.

Končiť by to malo tým, koľko tisíc pacientov zvládlo ochorenie v domácej liečbe a zdôraznením, že nie každí musí nevyhnutne zomrieť. Na záver by mal byť samozrejmosťou PCR test na náklady štátu.

Takýmto manuálom masírovať ľuďom mozgy počas celého dňa. Museli by sa tak nevyhnutne vyrovnať informácií. Už by neboli jednostranné.
Ale ved tieto informcie su dostupne, len je vela ludi, ktori ich ani nechcu citat. Alebo teda citaju selektivne to, co chcu.

Napriklad si staci spocitat, ake percento pozitivne testovnych konci v nemocniciach.
Co su oba udaje zverejnovane, ani ich netreba specialne hladat.

Zvysok pozitivne testovanych teda musel zvladnut chorobu doma.
Rozhodne je to ovela vyssie percento ako tych v nemocniciach.

Co sa tyka informovania, tam by mal fungovat jednoznacne tok informacii od prktickeho lekara, co u niektorych funguje, u niektorych nie.
Nemyslim ,ze vseobecne pravidla zverejnovane nejakym uradom, by v tomto pomohli viac.

PCR testy objednane lekarom su hradene poistovnami, ci sa nieco zmenilo?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Čo sa týka informovanosti, tu sa nad tým jeden zamyslel. Názor nech si urobí každý sám.
https://blog.sme.sk/adrianvolosin/po...?ref=sekciabox
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Jarka 1
Začínať by to malo tým, aby sa pacient v prvom rade hneď nezbláznil od strachu, pokračovať tým, čo robiť, ak sa mu nedarí dovolať k lekárovi a pokračovať čím a v akom množstve by sa mal inak zdravý človek bez vážnych diagnóz začať napchávať.
K tomu mozem povedat iba tolko, ze vdaka za moju normalnu lekarku, cely cas ordinuje, cokolvek potrebujem pomoze. Na druhej strane, ked uz k nej idem, tak "nakupim" aj do zasoby lebo taka nadcha je pre mna "smrtelna" choroba. Ked neviem dychat nosom, som fakt riadne nasrana.
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja vnímam informovanosť ako Jarka, info sú podľa mňa viac menej jednostranne prezentované, chýbajú tie základné rady, čo robiť, ak ochoriem, tie by mali na nás denne vyskakovať z médií. Stále vnímam iba tie, čo prispievajú k šíreniu paniky a strachu.

Vždy nájdem na prvý pohľad počty pozitívnych, % pozitívnych z počtu testov, počty v nemocniciach a počty zomretých. K tomu by mali byť na prvý pohľad viditeľné aj tie iné údaje, už vypočítané, koľko sa z nich lieči doma, ako postupovať, ak som chorý a očkovaný, ak som chorý a neočkovaný, ak mám zníženú imunitu, atď. Napríklad aj nejaké odporúčania, ako postupovať, ak sa jeden člen domácnosti nemôže dať zaočkovať zo zdravotných dôvodov.

Inak povedané, tie negatíva sú servírované denne ako na tanieri, tie pozitívne si musíme vypočítať či dohľadať. Takto ľudí nedostaneme na očkovanie, prídu tam iba tí, čo najviac spanikárili, keď vidia iba tie zlé čísla a samé odstrašujúce prípady.
4 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

ivka, ide mi o informácie cez televíziu a rádio. Tam sú jednostranné informácie. Je veľa ľudí, ktorí čerpajú informácie len z týchto médií, lebo sa nekamarátia s internetom. A môžeš mi veriť, že sú z toho riadne vystrašení.

Prečo by sme mali dostať na tanieri prepočítané informácie len z jedného uhla pohľadu a tie ostatné si niekde pohľadať, prečítať a prepočítať.
4 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

buchy sem pridal link ohľadne informovanosti. Prečítala som a nezabudla som pozrieť aj komentáre. Tie nebudem komentovať. Je to zbytočné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Ako si nedávať chémiu do tela
Keď sa pacient dostane s covidom až na ventiláciu, a viac ako 80% z nich sú nezaočkovaní, čaká ho životzachraňujúci koktejl množstva liekov s ešte väčším množstvom nežiadúcich účinkov. To len aby amatérski farmaceuti v uliciach vedeli.

Mínuskárom: myslíte si, že tou mínuskou sa niečo zmení na tejto skutočnosti? Ale ak sa vám tým uľaví, tak nech sa páči.
3 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

korela
Možno ste niekto toto video už videli.
Hosťom MUDr. Jancová a jej manžel MUDr. Janco v TV Slovan.
https://www.facebook.com/watch/?ref=...&q=tv%20slovan
Poskytujeme celé vysielanie z 15. novembra 2021 vo verejnom záujme.
https://www.slus.sk/o-nas/
MUDr. Andrej Janco, prezident SLÚŠ, Interná diabetologická metabolická ambulancia
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jarka...ja len keby niekto...prilepil to lekár na fb....tak som posunula sem...
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mila123
korela
Možno ste niekto toto video už videli.
Hosťom MUDr. Jancová a jej manžel MUDr. Janco v TV Slovan.
https://www.facebook.com/watch/?ref=...&q=tv%20slovan
Poskytujeme celé vysielanie z 15. novembra 2021 vo verejnom záujme.
https://www.slus.sk/o-nas/
MUDr. Andrej Janco, prezident SLÚŠ, Interná diabetologická metabolická ambulancia
Môžem sa ťa spýtať, prosím ťa, aký to má súvis s mojím príspevkom? Bola som zvedavá na názor iných ľudí, väčšina z nás tu má v rodine malé deti. To bol jediný dôvod, prečo som to sem priložila, pretože zatiaľ sa k tomuto "fenoménu" vyjadrila iba praktická lekárka z Brna, ale nešla do takých odborných informácií ako MUDR. Jancová, detská gastroeneterologička.
Tie informácie musia byť dosť desivé najmä pre zaočkovaných rodičov.
Lekárka z Brna si všimla iné súvislosti v období po začiatku očkovania u svojich pacientov, ktoré vyhodnotila ako súvis s očkovaním.

(TV SLOVAN: NEOČKOVANÉ DETI SÚ V PRÍTOMNOSTI OČKOVANÝCH OSÔB VO VEĽKOM NEBEZPEČENSTVE! MUDR. JANCOVÁ A MUDR. JANCO PRINÁŠAJÚ MIMORIADNE ZÁVAŽNÉ VEDECKÉ ZISTENIA. ALARM A BUDÍČEK PRE VŠETKÝCH RODIČOV! – TOP INFO!!! VIDEO SK, 30min)

Evidovala som iba existenciu Dr. Janca, nemám ho vo svojom zábere. V tomto videu začína hovoriť o svojich zisteniach z ambulancie prvá, časť s ním som nevidela.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať