Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 22:53
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V jednej diskusii som čítala celkom vtipný príspevok na riešenie očko a neočko. Rozdeliť ich na párne a nepárne týždne. Nemali by sa ako vzájomne obviňovať zo šírenia nákazy.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
Ale študoval, študoval.... a je to tak, ako som písal... Len ty si tak zaujatá tými Čechurmi, že to nevidíš..... A platí pre teba to posledné "keď na tom tak trváš - prečo si ešte tu a nie na českých stránkach a v českých krajinách."
Uvedomuješ si, čo si napísal?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

MÁM OČKOVANIE

a neviem, ozaj neviem, čo vakcína obsahuje. Ani táto, ani tie, ktoré mi pichli ako dieťaťu.

Ale neviem ani, čo obsahujú lieky na rakovinu, AIDS alebo krvný tlak. Čo obsahuje Ibalgin, Paralen alebo Acylpyrín. Iba že, riešia boľačky moje a mojich blízkych.

Neviem, čo obsahuje Big Mac alebo hot dog, čo si čas od času kúpim v stánku.
Neviem, či v reštaurácií, kde si dám moje obľúbené jedlo nepoužili suroviny po dátume spotreby alebo či si kuchár umyl ruky po toalete.

Neviem, aké látky obsahuje tetovanie, čo má pomaly každý druhý človek na tele. Alebo silikóny, či botox v perách.
Aké látky použili do mydla, šampónu a deodorantu, ktorý denne používam.

Neviem, aké dlhodobé účinky môže mať používanie mobilu.

V krátkosti…

Je mnoho vecí, ktoré neviem a ani vedieť nebudem.
Jedno ale viem isto: život je krátky, príliš krátky na to, aby sme chodili len do práce a trčali doma.

Ešte stále by som chcela vedieť bez strachu objať mojich blízkych.
Ešte stále by som chcela bez strachu precestovať svet.
Užiť si koncert, divadlo.
Sadnúť si na kávičku s priateľmi.

Ako dieťa ma očkovali proti kiahňam, mumpsu, rubeole, osýpkam, tuberkulóze, či čiernemu kašľu. Proti chorobám, na ktoré ani nie pred sto rokmi denno-denne zomierali malé deti. Vieme si predstaviť, že by nám naše deti zomreli na chorobu, ktorej sa dnes bránime celoplošným očkovaním?

Vraj tieto boli vyvinuté príliš rýchlo. Rýchlosť je relatívny pojem. Technologický pokrok akceleruje.

Za desaťtisíce rokov existencie ľudstva lietame len posledných niečo vyše sto rokov. Telefonujeme a fotíme. Spájame sa s druhou polkou zemegule v sekunde.

Koľko teda trvalo vyvinúť prvý telefón a koľko kým sa z neho stalo multifunkčné zariadenie, ktoré nepoložíme z rúk?

Doba sa zrýchľuje a s ňou aj vývoj vo vede a medicíne.

Verím odborníkom a preto som zaočkovaná. Nie preto, že to chce odo mňa vláda alebo nejaký politik.

Som zaočkovaná preto:

???? aby som nezomrela na COVID
???? aby som neobsadila lôžko v nemocnici ťažko chorému človeku, ktorého kvôli mne nebudú môcť operovať
???? aby naši zdravotníci mohli mať kľudnejšie Vianoce
???? aby som mohla žiť konečne svoj starý život
???? aby obdobie korony zostalo tou spomienkou, o ktorej budem rozprávať svojim vnúčatám.

O tom, aká to bola pre našu generáciu príučka.

A že nám ukázala, aké dôležité sú tie každodenné maličkosti, ktoré sú nám častokrát samozrejmé ❤️

#spolupracapreslovensko

Zmeniť názor nie je hanba.
Zmeniť názor v takejto veci vie iba zrelý a uvedomelý človek.

P.S.: kto zmeniť svoj názor neplánuje, nech sa komentárov zdržuje.
(kopírované z DN))
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tak si prečítaj/te o samovražde riaditeľa najväčšej východonemeckej nemocnice, alebo vystúpení hlavnej sestry v Slovinsku.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Petr Robejšek 1. díl: Buďto se vzepřeme, abychom obhájili svou důstojnost, nebo nám hrozí technodiktatura
Odkazy na linky ...

" Chyba 404
Omlouváme se, ale stránka, kterou hledáte nejspíš neexistuje.
Zkuste to prosím znovu, nebo se vraťte na úvodní stránku. "

....a ja vravím....chváááálabožku. Už aj ten gúúgeľ sa na tie hlúposti nemohol pozerať, tak tie české péčkoviny poslal do péčka.
0 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Mila123
Anet, bola som presvedčená, že máte úctu voči človeku, ktorým je prof. Krčméry, ale ako vidím.........
Uctu si treba zasluzit Tak nech ju hlada vo svojom okoli u ludi ktorým vymyl mozgy.
2 3
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

lujza.j
https://superradio-minhen.de/bayernu...d-svlacionice/
Djoković...nie je jediný....aj iná sorta sportovcov....asi nie je všetko o prachoch....
Koľko vrcholových športovcov poznáš?Ver mi,väčšinovo to myslitelia nie sú :-)
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
Mila123
už pred 234 rokmi vedeli čo pomôže......

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2...LPvPds54fSLOqA
Už si konečne uvedom, že píšeš o štandardnej vakcíne, s ktorými sa očkovalo do min. aj tohto st.
Alebo sa v tom liste spomína génová terapia?
Máš doma dve lekárky.
Nikto tu nemusí nikoho presviedčať o štandardných vakcínach, tie sú rokmi odskúšané aj v praxi, nielen v ich vývoji.
Hádam v tom vidíš rozdiel.

Podávané v súčasnosti sú iba experimentálne, v médiách sa im priraďuje prívlastok núdzové.
lujza.j
https://superradio-minhen.de/bayernu...d-svlacionice/
Djoković...nie je jediný....aj iná sorta sportovcov....asi nie je všetko o prachoch....
Koľko vrcholových športovcov poznáš?Ver mi,väčšinovo to myslitelia nie sú :-)
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
Mila123
už pred 234 rokmi vedeli čo pomôže......

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2...LPvPds54fSLOqA
Už si konečne uvedom, že píšeš o štandardnej vakcíne, s ktorými sa očkovalo do min. aj tohto st.
Alebo sa v tom liste spomína génová terapia?
Máš doma dve lekárky.
Nikto tu nemusí nikoho presviedčať o štandardných vakcínach, tie sú rokmi odskúšané aj v praxi, nielen v ich vývoji.
Hádam v tom vidíš rozdiel.

Podávané v súčasnosti sú iba experimentálne, v médiách sa im priraďuje prívlastok núdzové.
Astra a Sputnik sú štandardné vakcíny.
3 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

anet
Mila123
Anet, bola som presvedčená, že máte úctu voči človeku, ktorým je prof. Krčméry, ale ako vidím.........
Uctu si treba zasluzit Tak nech ju hlada vo svojom okoli u ludi ktorým vymyl mozgy.
Bože, tá agresivita (za klávesnicou?)......
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Mila123
Bože, tá agresivita (za klávesnicou?)......
Vobec nie som agresivna, akurat nezerem kazdu sprostost co niekto vypusti z ust.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anet
Mila123
Bože, tá agresivita (za klávesnicou?)......
Vobec nie som agresivna, akurat nezerem kazdu sprostost co niekto vypusti z ust.
Ale zato na takých protestoch sa hovorí vysoko intelektuálne, čo?
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Tweety
Ale zato na takých protestoch sa hovorí vysoko intelektuálne, čo?
A co ja viem? Nesledujem to, ale ked to sem niekto pripne a nahodou pozriem, tak sa aj zasmejem No a co, ved aj to je sposob komunikacie. Ci co uz aj rozpravat im chcete zakazat?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

anet
Tweety
Ale zato na takých protestoch sa hovorí vysoko intelektuálne, čo?
A co ja viem? Nesledujem to, ale ked to sem niekto pripne a nahodou pozriem, tak sa aj zasmejem No a co, ved aj to je sposob komunikacie. Ci co uz aj rozpravat im chcete zakazat?
Anet, nemám také možnosti, schopnosti takto riadiť.....
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Mila123
Anet, nemám také možnosti, schopnosti takto riadiť.....
A chceli by ste mat? Vsetkych umlcat a vkladat im do ust iba to, co mozu podla Vas vyslovit?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

korela
V jednej diskusii som čítala celkom vtipný príspevok na riešenie očko a neočko. Rozdeliť ich na párne a nepárne týždne. Nemali by sa ako vzájomne obviňovať zo šírenia nákazy.
Inak paci sa my tato myslienka, ked uz je spolocnost tak polarizovana ... parny tyzden bude vonku strach a neparny sloboda ... by som chcela vidiet ako dlho by to strachu vydrzalo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

BXLmiami
korela
Mila123
už pred 234 rokmi vedeli čo pomôže......

https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2...LPvPds54fSLOqA
Už si konečne uvedom, že píšeš o štandardnej vakcíne, s ktorými sa očkovalo do min. aj tohto st.
Alebo sa v tom liste spomína génová terapia?
Máš doma dve lekárky.
Nikto tu nemusí nikoho presviedčať o štandardných vakcínach, tie sú rokmi odskúšané aj v praxi, nielen v ich vývoji.
Hádam v tom vidíš rozdiel.

Podávané v súčasnosti sú iba experimentálne, v médiách sa im priraďuje prívlastok núdzové.
lujza.j
https://superradio-minhen.de/bayernu...d-svlacionice/
Djoković...nie je jediný....aj iná sorta sportovcov....asi nie je všetko o prachoch....
Koľko vrcholových športovcov poznáš?Ver mi,väčšinovo to myslitelia nie sú :-)
Aha tak kto sa dá očko je mysliteľ a kto nie je " debil".......dóbre..
....áno niektorí športovci su zvláštnu...
Tu išlo o podotknutie na prachy....sa tu spomínal novak....v spojitosti s AO...
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

anet
korela
V jednej diskusii som čítala celkom vtipný príspevok na riešenie očko a neočko. Rozdeliť ich na párne a nepárne týždne. Nemali by sa ako vzájomne obviňovať zo šírenia nákazy.
Inak paci sa my tato myslienka, ked uz je spolocnost tak polarizovana ... parny tyzden bude vonku strach a neparny sloboda ... by som chcela vidiet ako dlho by to strachu vydrzalo
celkom vtipné ... čo takto realizovať to aj tu na Porade??? (ja by som uvítala)
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Katy a R
anet
korela
V jednej diskusii som čítala celkom vtipný príspevok na riešenie očko a neočko. Rozdeliť ich na párne a nepárne týždne. Nemali by sa ako vzájomne obviňovať zo šírenia nákazy.
Inak paci sa my tato myslienka, ked uz je spolocnost tak polarizovana ... parny tyzden bude vonku strach a neparny sloboda ... by som chcela vidiet ako dlho by to strachu vydrzalo
celkom vtipné ... čo takto realizovať to aj tu na Porade??? (ja by som uvítala)
ako očkovaných nás bude málo.....nebudeme sa hádať, dokazovať, prečo áno, prečo nie.....a hlavne zmizne konšpiagenda, bludy, ai.......
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Katy a R
celkom vtipné ... čo takto realizovať to aj tu na Porade??? (ja by som uvítala)
Ze pokus na porade asi uz aj bol, ked Kuki zalozila Staru Blazkovu ... ale ked do nej furt lezu. Bez nas by sa nudili Aky je teraz tyzden?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať