Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 22:53
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už sme sa prehupli na ďalšiu stranu. Nakoniec je to každého vizitka, čím sem prispeje.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vie tu vôbec niekto, odkedy a kde sa vo svete používajú mRNA? A prečo sa začali používať a kde najprv. Myslím pri ktorých živých organizmoch.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

korela
kukučka
Aj v iných krajinách, napr, India. Niekedy počas leta, keď im to začalo rýchlo stúpať, ním to zastavili. Zasielali obyvateľstvu balíčky aj s Ivermektinom.
To zastavili chemtrailsom...
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
korela
kukučka
Aj v iných krajinách, napr, India. Niekedy počas leta, keď im to začalo rýchlo stúpať, ním to zastavili. Zasielali obyvateľstvu balíčky aj s Ivermektinom.
Pytajte si ten pre koniky
kon.jpg  
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
korela
duves
Moja pozn. tu po cca 15-ich rokoch. Nemôžeš to, prosím ťa, niečím nahradiť? Keď to už musí byť. Ten výjav je viac ako negustiózny. Je priam odpudivý.
Na hrubú dieru, hrubá záplata.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves
korela
duves
Moja pozn. tu po cca 15-ich rokoch. Nemôžeš to, prosím ťa, niečím nahradiť? Keď to už musí byť. Ten výjav je viac ako negustiózny. Je priam odpudivý.
Na hrubú dieru, hrubá záplata.
Ako myslíš. V histórii ľudstva sa zaznamenalo veľa omylov.
Nemám rada agresívnych ľudí, ale nájdu sa aj iné kategórie.
Ak si si ešte nevšimol, ja nedržím nikomu stranu, iba by som chcela nájsť dôveryhodné odpovede. Aj vedecká obec je nejednotná, a nielen u nás, tak čo má robiť obyčajný človek-laik? Ale ako vidno, ty si o pravde presvedčený. Čas vždy všetko vyplaví.
Som po covide, nechápem, ako som ho dokázala pri mojom zdraví zvládnuť. Mám rešpekt ako pred ním, tak ak pred experimentálnymi vakcínami, kde za ne zatiaľ nikto nezodpovedá.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte v niektorom svojom článku opisoval, ako zachránil od smrti svojou liečbou svojich dôchodcov v troch zariadeniach, ktoré má na starosti.
Ak to človek porovná s tými, kde sa vo veľkom umieralo, tak je čo porovnávať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Duves, by si sa čudoval, ale veterinár si dá radšej vetetinárne liečivá ako humánne. Môžeš si položiť otázku prečo. Šťastné to kone.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
kukučka
kukuč, mne je jedno, že čo píšeš/zdieľaš...ale išla si do dôslednejšieho čítania ?

1. Stránka cz24 je na vrcholných pozíciách šíriteľov hoaxov
2. Táto stránka sa odvoláva na inú...na Infowars, ktorej odnož je aj v slovenčine, ktorú predsa poznáš a je tam aj video s dotyčným japoncom
3. Názov článku, ktorý si dala, je bombastický..JAPONSKO URYCHLENĚ ZAHÁJILO PŘEDEPISOVÁNÍ IVERMECTINU
4. No v texte je už veta iná..." Prezident tokijské zdravotnické asociace Dr. Haruo Ozaki vystoupil již 12. srpna na tiskové konferenci a vyzval k okamžitému zahájení předepisování Ivermectinu k léčbě koronaviru [1].
5. Ďalšie pasáže z originálu sú (cieľavedome ???) vynechané.
6. Pridané obrázky sú nečitateľné.
7. Na záver otázka...ty rozumieš japonsky ?
...že vám skáčem do reči, stačí rozumieť aj slovensky, a neobchádzať celú zemeguľu:

"Ivermektín
Najdiskutovanejším liekom je ivermektín. Už asi každý o ňom počul viac než dosť – jedni ho zatracujú a druhí naň nedajú dopustiť. Ale chorý človek nemá čo stratiť. Liek mu neublíži a na druhej strane mu môže veľmi pomôcť. Liek je možné zakúpiť v lekárni. Ivermektín je starý liek, široko používaný vo svete už 40 rokov na parazitárne ochorenia. Už pred vypuknutím pandémie koronavírusu bol známy jeho protivírusový a protizápalový účinok. Svetová zdravotnícka organizácia ho zaradila medzi „esenciálne“ lieky a jeho objavitelia zaň dokonca dostali v roku 2015 Nobelovu cenu. Podľa mnohých štúdií čím skôr sa pri COVID-19 podá, tým sú výsledky lepšie. Od začiatku marca ivermektín podávame pacientom hospitalizovaným v našej nemocnici spoločne s ďalšími liekmi. Došlo k poklesu úmrtnosti a liek sme úspešne použili aj profylakticky (preventívne).

Podľa nedávno publikovanej analýzy kolektívu autorov pod vedením Dr. Pierre Koryho (https://journals.lww.com/americanthe...ing_the.4.aspx) sú k dnešnému dňu k dispozícii nasledujúce fakty:

Od roku 2012 niekoľko štúdií preukázalo, že ivermektín inhibuje replikáciu mnohých vírusov, vrátane chrípky, Ziky, Dengue a ďalších.
Ivermektín inhibuje množenie SARS-CoV-2 a väzbu na bunky pomocou niekoľkých známych mechanizmov.
Má silné protizápalové vlastnosti, znižuje pravdepodobnosť rozvoja ťažkej pľúcnej fázy.
Významne znižuje vírusovú nálož a tým zlepšuje priebeh choroby, urýchľuje zotavenie, znižuje úmrtnosť a znižuje prenos na ďalších ľudí.
Bezpečnosť, dostupnosť a náklady na ivermektín sú takmer bezkonkurenčné vzhľadom na nízky výskyt liekových interakcií. Ivermektín má len mierne a zriedkavé vedľajšie účinky, ktoré boli pozorované počas takmer 40 rokov, kedy bola použitá už miliarda dávok.
Vitamín D
Vitamín D je dôležitým vitamínom pri prevencii proti vírusovým ochoreniam. Veľkým problémom je, že jeho nedostatkom dlhodobo trpia takmer všetci. Vznik vplyvom slnečného žiarenie jednoducho nestačí. Je veľmi dôležité, aby všetci ľudia preventívne užívali vitamín D dlhodobo. Ak sa človek infikuje koronavírusom a má dostatočné hladiny vitamínu D ešte pred infekciou, priebeh ochorenia je ľahší. Začať užívať vitamín D až po infikovaní je neskoro. Preventívne sa odporúča užívať 1.000 až 3.000 IU (medzinárodných jednotiek) vitamínu D. Musíme si dať pozor, akú formu vitamínu D sme si zakúpili, pretože majú rôzny obsah vitamínu D. Bližšie informácie Vám určite poskytnú a poradia Vám v ktorejkoľvek lekárni.

Vitamíny B a C, paracetamol
Vitamín C je dôležitý antioxidant a vitamíny skupiny B podporujú energetický metabolizmus, chránia srdce, mozog a imunitný systém.
Ak už je človek infikovaný koronavírusom SARS-CoV je potrebné začať liečbu čo najskôr podľa tabuľky č. 2. Okrem vitamínovej liečby sa používajú lieky na zníženie horúčky – strieda sa každých 6 – 8 hodín Paracetamol 500 mg (napr. Paralen, denná dávka nesmie prekročiť 4 g) a ibuprofén 400 mg alebo Novalgin 500 mg. Pri kašli sa odporúča Ambrobene, ACC long, Erdomed, Sinupret podľa toho čo používate radšej alebo Vám konkrétny prípravok poradia v lekárni.

Antibiotiká
Mnoho pacientov s ochorením COVID-19 sa dožaduje predpisu na antibiotiká. Avšak antibiotiká sú lieky proti bakteriálnym infekciám, na vírusy neúčinkujú. V liečbe COVID-19 sa bežne antibiotiká nepodávajú, pacientovi v tomto štádiu vôbec nepomôžu, práve naopak môžu ho ohroziť vznikom závažných nežiaducich účinkov, napr. poškodením črevnej
mikrobioty a vznikom ťažkého hnačkovitého ochorenia spôsobeného Clostridium difficile.

Pre úspešnú liečbu COVID-19 je kľúčové načasovanie!
Ak sa stav pacienta s COVID-19 najneskôr na 5. deň nelepší, skôr naopak dochádza zhoršovaniu stavu, pretrvávaniu vysokých teplôt, vzniku dušnosti a nedostatku kyslíka, je potrebné okamžite ísť do nemocnice. V tomto štádiu už dochádza k postihnutiu pľúc a je nevyhnutné čo najskôr začať komplexnú protizápalovú a antikoagulačnú liečbu podľa nemocničného protokolu. Inak sa postihnutie pľúc ďalej zhoršuje, pridružujú sa komplikácie a potom už môže byť neskoro.

Liek Odporúčané dávkovanie Poznámka
Ivermektín
Podľa dostupnosti 0,2 – 0,4 mg/kg
(užiť s alebo po jedle) 1 x denne do zotavenia maximálne 5 dní (vyššia dávka u ľudí, ktorí začnú užívať na 5. deň alebo neskôr, a tiež u ľudí s početnými rizikovými faktormi)
Vitamin D3 4.000 IU/deň
(najlepšie s jedlom) Počet kvapiek/tabletiek závidí od konkrétneho lieku
Vitamín C 500 – 1.000 mg 2x denne
Zinok 100 mg denne
Anopyrin 300 mg/deň Užívať ak nie sú kontraindikácie (vredová choroba
žalúdka a dvanástorníka, zvýšená krvácavosť,
poruchy funkcie obličiek, pečene, deti do 18 rokov a
iné) alebo ak človek neužíva iné lieky proti zrážaniu
krvi (poraďte sa s lekárom).
B-komplex 1 x denne
Tabuľka č. 2 Včasná liečba COVID-19 v domácej karanténe
Aktualizácia dňa 11.5.2021

https://www.nspbr.sk/web/covid-19-a-jeho-liecba/
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
...že vám skáčem do reči, stačí rozumieť aj slovensky, a neobchádzať celú zemeguľu:
Takže porozumieš tomu, čo napíšem ???

Link, čo si dala, je fest fasa. Nejaký Piťu zozbiera informácie z netu a hajde zverejniť.
Autor je Ján Jagerčík ... včul si prečítaj, čomu všetkému sa venuje.
https://www.nspbr.sk/web/author/jagercik/
...a ty to tu ideš za bernú mincu ??? Tak díky Broňa...

P.S.:
Fakt nejdem podceňovať...ale Nemocnica v Brezne ???
Išla by si tam dobrovoľne na nejakú operáciu ? Lebo ja veru nie.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ale ved Covid neexistuje, čo tu riešite?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
...že vám skáčem do reči, stačí rozumieť aj slovensky, a neobchádzať celú zemeguľu:...................
Nerád skáčem do reči, ale overila si si relevantnosť?
Uvádzaš odkaz na preložený článok, ktorý "odkazuje" na Dr. Prierre Kory-ho. A hľa:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pierre_Kory (prelož si to!!!)
Ja len z toho vytiahnem (translate):
"Počas svojho svedectva v decembri 2020 Kory mylne tvrdil, že antiparazitárny liek ivermektín je „zázračný liek“ so „zázračnou účinnosťou“ proti COVID-19."

Samotní US lekári ho odmietajú, odmietajú jeho spôsoby liečby....
A TY veríš nepodloženým sprostredkovaným správam z pochybných webov.
Mám dojem, že ti ten COVID (sama píšeš, že si prekonala) riadne uškodil - hlavne tam hore.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ivermectin nie je žiadny zázrak. Sused to zohnal svoje mame, v januari, ked dostala Covid. Nepomohlo. Je to výmysel.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Vyvrcholenie duelu Krčméryho s Hrušovským.

https://www.cas.sk/clanok/2579375/vy...u-verite-viac/
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

chýba mi tam bukovský, nejaký veterinár a redaktor aeronetu.....
1 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

misoft
korela
...že vám skáčem do reči, stačí rozumieť aj slovensky, a neobchádzať celú zemeguľu:...................
Nerád skáčem do reči, ale overila si si relevantnosť?
Uvádzaš odkaz na preložený článok, ktorý "odkazuje" na Dr. Prierre Kory-ho. A hľa:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pierre_Kory (prelož si to!!!)
Ja len z toho vytiahnem (translate):
"Počas svojho svedectva v decembri 2020 Kory mylne tvrdil, že antiparazitárny liek ivermektín je „zázračný liek“ so „zázračnou účinnosťou“ proti COVID-19."

Samotní US lekári ho odmietajú, odmietajú jeho spôsoby liečby....
A TY veríš nepodloženým sprostredkovaným správam z pochybných webov.
Mám dojem, že ti ten COVID (sama píšeš, že si prekonala) riadne uškodil - hlavne tam hore.
Ty si lepší doktor jak Krčméry!
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

korela
Vie tu vôbec niekto, odkedy a kde sa vo svete používajú mRNA? A prečo sa začali používať a kde najprv. Myslím pri ktorých živých organizmoch.
Pozri napr. sem https://the-dna-universe.com/2021/04...-applications/
Nasledne dole odkazuje na dalsie clanky.
https://www.nature.com/articles/nrd.2017.243
Naposledy upravil anet : 29.08.21 at 14:00
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Svetom anticovid a antivax komunít a odporúčačov ivermectínu dnes asi otriasla správa https://www.insider.com/texas-leadin...ovid-19-2021-8 , že ich líder a fanatický bojovník proti "covid tyranii" zomrel vo veku 30 rokov v nemocnici na ochorenie covid . Ako sa v článku uvádza, nasadil si samoliečbu antiparazitikom na odčervenie koní (ivermectín). Ako je teda možné, že mu mu zlyhali pľúca, keď užíval to zázračné antiparazitikum, tak vyzdvihované aj tu na porade?
Naposledy upravil majkii : 29.08.21 at 16:59
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Štúdia, ktorá urobila z Ivermektínu hviezdu boja proti COVIDu, je zrejme podvod. Obsahuje chyby a vymyslené dáta
https://www.startitup.sk/studia-ktor...ymyslene-data/
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať