Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda


Hviezda medzi onkológmi radí: 10+1 tip na dlhovekosť!

Vyhoďte vitamíny, päťkrát týždenne si nalejte víno a v nedeľu sa poriadne vyspite! Tak vidí recept na dlhý život americký onkológ David Agus

Ako zástanca génového testovania v rámci prevencie je hviezdou medzi americkými onkológmi. "V našich génoch sú uložené predpoklady k ochoreniam, ktoré nás môžu v budúcnosti ohroziť. Každý by mal absolvovať genetický test, aby vedel, aké sú u neho riziká," tvrdí Agus. V rozhovore pre nemecký denník Bild prezradil tipy, ktoré človeku predĺžia život.
1. V nedeľu sa poriadne vyspite
"Ľudské telo má isté návyky, ktorým škodí stres, s ktorým sa väčšina z nás denne stretáva. Psychické zaťaženie je tiež jedným z hlavných predpokladov pre vznik ochorení. Pokiaľ počas pracovného týždňa vstávate skoro ráno, telo sa potrebuje zotaviť. S touto "nedeľnou rezervou" si organizmus vystačí minimálne do stredy."
2. Vždy jedzte v rovnakom čase
"Aj keby vaše jedlo malo predstavovať iba jablko, aj tak si ho dajte! Štúdie jasne ukazujú, že ľudia, ktorí menia časy, kedy jedia, majú až o 80 percent vyšší predpoklad pre vznik cukrovky."
3. Zbavte sa nepohodlných topánok
"Ženy majú potrebu nosiť vysoké podpätky za každú cenu. Ak ich ale začnú bolieť nohy, mali by sa ich okamžite zbaviť. Dôvodom je fakt, že táto bolesť má za následok bolestivé zápaly, ktoré majú často smrteľné následky! Napríklad sa zvyšuje riziko vzniku rakoviny, srdcových ochorení a Alzheimerovej choroby."
4. Cvičte maximálne hodinu denne
"Pohyb je zdravý, ale nie pokiaľ sa jedná o nadmerné cvičenie. Ak už cítite bolesť, prestaňte. Svaly na stehnách sú síce fajn, pokiaľ chcete bežať maratón, ale nie vo chvíli, keď hrozí, že tým vaše zdravie utrpí."
5. Ruky preč od vitamínov
"Vitamíny A, B alebo C - žiadna štúdia dosiaľ nepreukázala, že pokiaľ ich beriete, ste viac chránení pred ochoreniami srdca či pred rakovinou. Práve naopak. Vitamín D a C vyživuje zdravé bunky, prečo by sa ním nemohla nakŕmiť aj rakovinová bunka? U žien, ktoré užívajú multivitamíny, je až o 15 percent vyššie riziko rakoviny prsníka ako u tých, ktoré ich neberú."
6. Neseďte celý deň
"Pokiaľ presedíte väčšinu dňa, má to nepriaznivé následky na váš metabolizmus. Keď sedíte päť hodín denne, je to ako by ste vyfajčili škatuľku cigariet. Pokiaľ máte sedavé zamestnanie, snažte sa aspoň pri telefonovaní prechádzať. A keď chcete kolegom niečo povedať, nepíšte im e-mail, ale povedzte im to osobne."
7. Každý deň si dajte detský acylpyrin
"Je v ňom obsiahnutých 75 miligramov kyseliny acetylsalicylovej, vďaka ktorej znížite riziko vzniku rakoviny až o 40 percent, riziko srdcových chorôb o 22 percent a mŕtvice o 17 percent. Samozrejme existujú aj vedľajšie účinky, ako je napríklad riedenie krvi, ale nežiaduce účinky má aj auto. Faktom ostáva, že užívanie detského acylpyrínu má viac výhod ako nevýhod."
8. Nejedzte čerstvú zeleninu zo supermarketu
"Väčšina vitamínov je obsiahnutá v hlboko zmrazenom ovocí a zelenine. Rovnako ako v potravinách, ktoré sú zmrazené šokom (napr. ryby sú tak bez ľadových kryštálikov, ktoré ich inak znehodnocujú)."
9. Vyhoďte mixéry a lisy na ovocné šťavy
"Koľko ovocia sa zmestí do pohára? Veľa. A teraz hádajte: skutočne chce vaše telo zjesť desať mrkiev naraz? Nepovedal by som. Ovocné šťavy sú kalorické bomby, ktoré navyše pri styku s kyslíkom stratili väčšinu živín."
10. Výťahom sa vyhnite ako čert krížu
"Výťahy sú asi jedným z najmenej zdravých vynálezov všetkých čias. Použite radšej schody. Navrhoval by som, aby nám za používanie výťahov spoločnosti platili. A keď už sme pri tom, mali by ste parkovať auto trochu ďalej od práce."
11. Pravidelne pite červené víno
S radosťou si ho doprajte pokojne aj 5 krát týždenne. Je výborné pre vaše srdce a cievy.
8 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Pozrite aj túto verziu:
3 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Neviem či pomôže, ale vyskúšam

ZÁZVOROVÝ LIKÉR

0,5 l vodky (bez metylalkoholu)
125 g medu (asi 6 PL)
125 g čerstvě nastrouhaného zázvoru
1 oloupaný na plátky nakrájený citron.


Necháme louhovat 3 dny, potom slejeme zpět do láhve a večer užíváme 0,5 panáka.
Celou zimu nebudeš nachlazený a chřipka se ti také vyhne.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Pite čerstvý citrón v horúcej vode
Citrón je prírodný čistič pečene a stimuluje produkciu žlče, ktorá dokáže rozhýbať aj lenivé črevá. Naštartujte deň s citrónom, ktorý si pridáte do šálky vriacej vody. Jedzte ovocie s vysokým obsahom antioxidantov. Strava bohatá na ovocie je dôležitá na čistenie pečene od tuku.

Antioxidanty, ktoré chránia pečeň pred voľnými radikálmi a zároveň očisťujú sa nachádzajú v ovocí, ako sú slivky. Pomaranče, jablká a hrušky obsahujú rovnako silné antioxidanty a tiež ponúkajú zdroj vlákniny a vitamínu C, ktorí chránia váš imunitný systém

http://zena.atlas.sk/ako-vycistit-sp...va/822721.html
2 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

Podarite mi prosim ako sa dat dokopy.... mam bolesti v krizovej oblasti aj zboku ale nie su to isto krize to poznam chodim aj k ortopedovi, v poslednom obdobi som extremne unavena, nechuti mi jest (co mi ani netreba) trasie ma zima, myslela som ci nemam problem s ladvinami, mam totiz nalez na USG velke mnozstvo cyst na oboch ladvinach velkost do 21 mm. Ale vseobecna mi tvrdi ze to je normalny nalez v mojom veku (mam nieco nad 30) a povedala mi ze to netreba riesit... na radu lekarnicky som si kupila take testovacie pruzky na moc a vyzera to podla nich ze mam bielkovinu a krv v moci... urolog ma vezme len s odporucankou ... a tu nemam .... davam si urologicky caj ... co mozem este urobit aby mi bolo lepsie ... bolesti nie su neznestitelne ... len stale to tak tupo boli ... nie ako ked sekne cloveka.. dakujem za rady... vseobecnu zmenim ale to bude platit az od januara len co dovtedy.... musim fungovat mam deti a tak ...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lienocka001
Podarite mi prosim ako sa dat dokopy.... mam bolesti v krizovej oblasti aj zboku ale nie su to isto krize to poznam chodim aj k ortopedovi, v poslednom obdobi som extremne unavena, nechuti mi jest (co mi ani netreba) trasie ma zima, myslela som ci nemam problem s ladvinami, mam totiz nalez na USG velke mnozstvo cyst na oboch ladvinach velkost do 21 mm. Ale vseobecna mi tvrdi ze to je normalny nalez v mojom veku (mam nieco nad 30) a povedala mi ze to netreba riesit... na radu lekarnicky som si kupila take testovacie pruzky na moc a vyzera to podla nich ze mam bielkovinu a krv v moci... urolog ma vezme len s odporucankou ... a tu nemam .... davam si urologicky caj ... co mozem este urobit aby mi bolo lepsie ... bolesti nie su neznestitelne ... len stale to tak tupo boli ... nie ako ked sekne cloveka.. dakujem za rady... vseobecnu zmenim ale to bude platit az od januara len co dovtedy.... musim fungovat mam deti a tak ...
by som navrieskal na vseobecnu, ze ci Ta chce mat na svedomi.
Kokso keby to mojej zene niekto povedal, by som tam isiel a by som tu vseobecnu zovseobecnil, ze by na mna nezabudla. Ze cisty velkosti 21mm s bolestami v boku su normalny nalez?
Obavam sa ze toto cajiky nevyriesia. Ked Ta to uz boli, tak tam asi bude zapal.
0 0
Mária Mojžišová Mária Mojžišová
taiko
lienocka001
Podarite mi prosim ako sa dat dokopy.... mam bolesti v krizovej oblasti aj zboku ale nie su to isto krize to poznam chodim aj k ortopedovi, v poslednom obdobi som extremne unavena, nechuti mi jest (co mi ani netreba) trasie ma zima, myslela som ci nemam problem s ladvinami, mam totiz nalez na USG velke mnozstvo cyst na oboch ladvinach velkost do 21 mm. Ale vseobecna mi tvrdi ze to je normalny nalez v mojom veku (mam nieco nad 30) a povedala mi ze to netreba riesit... na radu lekarnicky som si kupila take testovacie pruzky na moc a vyzera to podla nich ze mam bielkovinu a krv v moci... urolog ma vezme len s odporucankou ... a tu nemam .... davam si urologicky caj ... co mozem este urobit aby mi bolo lepsie ... bolesti nie su neznestitelne ... len stale to tak tupo boli ... nie ako ked sekne cloveka.. dakujem za rady... vseobecnu zmenim ale to bude platit az od januara len co dovtedy.... musim fungovat mam deti a tak ...
by som navrieskal na vseobecnu, ze ci Ta chce mat na svedomi.
Kokso keby to mojej zene niekto povedal, by som tam isiel a by som tu vseobecnu zovseobecnil, ze by na mna nezabudla. Ze cisty velkosti 21mm s bolestami v boku su normalny nalez?
Obavam sa ze toto cajiky nevyriesia. Ked Ta to uz boli, tak tam asi bude zapal.
Ja by som išla na pohotovosť....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela


V dávných dobách byly bylinky a koření velmi luxusním zbožím, vyhrazené jen bohatým a mocným. Dnes jsou naštěstí všem dostupné. Používání koření v kuchyni je především otázkou chutí, ale tyto ingredience byly odedávna ceněny i kvůli léčebným schopnostem.


Bylinky, koření a rakovina


Možná tušíte, že malé zelené bylinky a barevné koření mají takovou moc a sílu poprat se s nejzákeřnější chorobou této doby. Je to opravdu fascinující, ale je to tak. Nádorové buňky nemají kořeněná jídla vůbec rády! Mezi pozoruhodné vlastnosti bylinek a koření patří vysoký obsah protizánětlivých látek, které jsou schopny brzdit zánětlivé procesy v buněčném prostředí, kde se nádorové buňky nacházejí. Jednoduše řečeno díky protizánětlivým a protinádorovým účinkům blokují bylinky a koření progresi nádoru. Ptáte se, které to jsou? Kurkuma, zázvor, chilli, hřebíček, to jsou naši hrdinové.


Kurkuma


Musí být rozpuštěna v oleji, aby ji tělo dokázalo vstřebat. Při přípravě polévky restujeme na zdravém oleji cibulku, přidáváme další ingredience a před závěrem vaření přisypeme špetku kurkumy. Jestliže přidáme i černý pepř, urychlíme a usnadníme vstřebání kurkumy. Kurkumu je možno přidávat do každého jídla včetně zeleninových zálivek. Kurkuma odlehčuje každé jídlo, současně detoxikuje játra. Kurkumín obsažený v kurkumě, který také způsobuje to výrazné žlutooranžové zbarvení, má veliké antioxidační účinky. Např. v Indii se používá kurkuma na léčbu Alzheimerovy choroby.


Zázvor


Zázvor stejně jako kurkuma je kořen pocházející z Indie a Číny, kde se používá již 5 000 let. Zázvor obsahuje látku zvanou Gingerol, která se vyznačuje extrémně vysokým protizánětlivým účinkem. Proto je velmi vhodné podávat zázvor v podobě např. zázvorového čaje pacientům s revmatoidní artritidou, kterým se často po užívání výrazně uleví od bolesti. Když si uvědomíme, že pro rozvoj rakoviny má zánět klíčový význam, lépe pochopíme, jak důležitou roli v boji proti ní může zázvor sehrávat.


Rozmarýn


Rozmarýn obsahuju látku, která napravuje defektní buňky tlustého střeva, tím nedovolí progresi nádoru.

Bylinky a koření - pomocníci při trávení a domácí lékárnička
.

Např. bazalka je fantastickým lékem proti nadýmání a zažívacím potížím, stejně jako zázvor. Petržel obsahuje několikanásobně více vitamínů C než citrusové plody, proto také dostala název domácí lékárnička. Nesmíme opomenout ani tu věc, že všechny bylinky obsahují velké množství minerálů, hlavně vápníku a železa.


Nebojte se při vaření experimentovat. Při dochucování jídel neexistuje žádné tabu. Je to spíše v hledání nových chutí a vůní.


Přeji pěkný zbytek dne.

S pozdravem
Jan Anděl
ZDRAVÍ S ÚSMĚVEM s.r.o.
www.zdravisusmevem.cz
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nevedla som, že sú voľnopredajné testy na okultné krvácanie.
http://www.uriel.sk/predaj/1118/Hemoglobin-test-3-v-1/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať