Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

a som tu zas
Bodnutí včelou, vosou ... dobrá rada )
Málo kdo ví, jak rychle pomoci člověku a dítěti, aby neotekl po včelím a vosím bodnutí. Platí tato rada i pro alergiky ... mám to mnoho let vyzkoušené !!! Všichni komu jsem tuto radu řekla, žasnou jak to úžasně funguje!!!
Když vás bodne tento hmyz, nejdříve se podívejte, jestli je v kůži zabodnuté žihadlo, pokud ano, vytáhněte ho a ihned naberte do ruky hlínu, zeminu, ta je všude kolem vás. Ránu zeminou potřete a člověk neoteče. Vím, že to je divné, ale v zemi - v hlíně je cosi ukrytého, nějaký protijed, co zabrání otoku a alergická reakce se nekoná. Byla jsem s kamarádkou na chatě a ona má syna, který musí okamžitě po píchnutí bodavým hmyzem do nemocnice. Když ho bodla včela, přiskočila jsem k němu, vytáhla jsem mu žihadlo a hrábla do záhonu, nabrala jsem zeminu do své dlaně a začala jsem mu třít ránu po bodnutí. Kamarádka jen koukala a nevěřila svým očím. Chlapec nikam jet nemusel, byli jsme na vesnici a bez auta. Ona říkala, že by se jinak udusil. Od té doby se nebojí se synem někam jezdit, myslím do přírody, zeminu má pokaždé vlastně kam vstoupí ) I doma ji máme v květináčích ) Maminky na vesnici byly za tuto moudrou radu velice vděčné, radu šíří dál ... ten rok bylo totiž mnoho vos a včel, které často píchly jejich dítě. Obdržela jsem mnoho poděkování za tuto radu. ) Snad pomůže i vám všem.
2 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

ČISTENIE OBLIČIEK PETRŽLENOM

Roky sa míňajú a naše obličky filtrujú krv od soli, od rôznych jedov a od všetkého, čo znečisťuje naše telo.
Po čase sa soľ nahromadí a je tak predmetom na čistenie a liečenie.
Ako môžeme zvládnúť tento problém?
Je to veľmi ľahké:
kúpte jednu kytičku petržlenu umyte ju, potom ju porežte na malé kúsky, hoďte ju do hrnca, zalejte čistou vodou, povarte ju desať minút a nechajte ju vychladnúť, potom vývar prefiltrujte, nalejte do čistých fliaš a vložte do chladničky.
Užívanie : piť jeden pohár na deň. Výsledok uvidíte v moči, soľ a ostatné nahromadené nečistoty vychádzajú z vašich obličiek a aj sami zbadáte rozdiel a budete sa cítiť oveľa lepšie.Petržlen je známy ako najlepší prostriedok na čistenie obličiek a je prirodzený.
6 0
mazanova mazanova

mazanova je offline (nepripojený) mazanova

nechcem otvárať novú tému, pozná niekto, prípadne pomohla mu táto "medicína"? ak áno podeľte sa s + a -.
http://shop.diochi.sk/katalog-produktov
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Poradila mi predavacka, ked som zhanala makovy olej, ze dobre je pit chia semena. Denne len 2 lyzicky do vody, nechat cez noc naboptat a pit po duskoch. Naozaj dodavaju energiu, mam odskusane. Mozno poznate, ked nie, tu su..

http://www.ekotrendmyjava.sk/chia-en...-semienka-150g
3 0
puvapuva puvapuva

puvapuva je offline (nepripojený) puvapuva

Ja prispejem radami o zdravi deti:
Ak mate soplave, kaslave, prechladene dieta, pediatricky zvycajne predpisuju strasne sirupy. Skuste si niekedy precitat pribalovy letak:

Fenistil - antihistaminikum - liek pre alergikov a astmatikov, zjemnuju priznaky alergickej nadchy a bla bla bla
Spiropent - liek pre astmatikov na rozsirenie dychacich ciest
Calcium chloratum-ivax - na doplnenie vapnika, pri liecbe rednutia kosti, na podporu liecby zlomenin, ale aj pocas tehotenstva a dojcenia, ale aj pri pri chronickych zapalovych ochoreniach
Paxeladine - antitusikom - liek proti kaslu, obsahuje velmi skodlive ecka
Sinupret - proti kaslu - obsahuje 59% alkoholu
Stoptussin - proti suchemu kaslu - obsahuje 96% alkoholu, obsahuje velmi skodlive ecka (Polysorbát 80)

U mna to skoncilo to vsetko v kosi.

Kasel sa nema potlacat, ved hlieny sa musia vykaslat. Ak rozsirime dychacie cesty, bacily sa mozu dostat viac do pluc. Potlacovat priznaky je blbost, priroda ich vymyslela dobre. Kupila som si radsej prirodny sirup z byliniek na podporu vykasliavania.
Dr.Teheiss, Mucoplant - skorocelovy sirup
Stodal - homeopatikum, ale nechapem preco, lebo je to normalny bylinkovy sirup
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/10006...ravotne-vyhody

http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/10006...ivin--1--cast-
Naposledy upravil lujza.j : 28.03.13 at 20:08
1 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Žijeme v šťastnom zemepismom pásme: máme takmer po celý rok prístup k zdravým potravinám, t.j. od aprílovej reďkovky zo záhrady až po októbrové hrozno a jablká. Ak po celé toto obdobie jete v prirodzenej forme ovocie, zeleninu a mäso zo záhrad, polí a lúk - nepotrebujete na krátku dobu 5 mesiacov umelé prípravky na zvýšenie imunity. A aj v zime je ešte kyslá kapusta, cvikla, mrkva, chren a kopec zmrazeného a zavareného ovocia a zeleniny. Zimné choroby ako sople, priedušky, angína svedčí o zlom stravovaní v lete lebo si nevytvoríte dostatok imunity na horšie časy. Tak je v našom zemepisnom pásme naprogramovaný Slovák.

Skúste sa zamyslieť nad týmito slovami a začnite už túto jar: nájdite si domáceho dodávateľa ovocia, zeleniny a mäsa od najchudobnejších dôchodcov, slušných rómov alebo pracovitých záhradkárov. Na budúci rok by ste podľa mojich výpočtov už nemali navštevovať túto stránku a ak sem náhodou nakuknete tak bez sopľa, angíny alebo chrípky.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

[QUOTE=Ajk&;2290616]Žijeme v šťastnom zemepismom pásme: máme takmer po celý rok prístup k zdravým potravinám, t.j. od aprílovej reďkovky zo záhrady až po októbrové hrozno a jablká. Ak po celé toto obdobie jete v prirodzenej forme ovocie, zeleninu a mäso zo záhrad, polí a lúk - nepotrebujete na krátku dobu 5 mesiacov umelé prípravky na zvýšenie imunity.

Tak domáceho ovocia a zeleniny mám aj prebytok. Ale imunita je niečo iné, zase nemudruj. Mám s ňou problémy už 10 rokov a keď tu čítam premúdrelé rady, tak mi tlak stúpa. Kto nevie v čom je problém v imunite, nech tu nepíše bájky. Najhoršie na tom je, že ani tie"umelé" neposilnia, iba udržujú určitú hladinu imunity. Keby sa to dalo vyliečiť, tak by sa imunita neriešila. Nevieš - nerieš.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

snád nebudem úplne

http://wanda.atlas.sk/top-myty-o-vla...sy/810779.html
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať