Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kukučka Pozri príspevok
Ale no, ja a palenô? Ja len sladké babské...

Prečo kupovať, keď to mám doma? Podľa článku zaujímavé účinky.
suveníry a čipka z agáve
http://www.tzhvar.hr/hr/hvar/suveniri/cipka/
http://www.tzhvar.hr/hr/hvar/suveniri/agava/
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

všeličo.....http://diva.aktuality.sk/tema/caj/
2 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Pozerávam tu veľa odkazov na rôzne články o pôsobení, teda ozdravujúcom pôsobení rôznych byliniek, potravín, ovocia, zeleniny.... Ale toto sú veci známe už niekoľko nieže storočí ale tisícročí. Lenže človek ma zatvorené oči a pokiaľ si to neprečíta niekde na stránke internetu tak tomu nechce veriť. Nakupujeme v supermarketoch lebo tam je to lacnejšie ako na trhovisku a dokonca ovocie nie je červavé. Ale skúste si porovnať rajčinu zo supermarketu a z trhoviska a uvidíte rozdiel. Doteraz by nikto nevypil zemiakovú šťavu ale po prečítaní članku sa stane zo zemiakovej šťavy hit. Stévia sladká bola zakázanaá, lebo by sa nepredávali umelé sladidlá ( mimochodom ani matička zem ich nedokáže stráviť ) a zrazu stéviu sladkú povolili. Že prečo ? Farmaceutické firmy z nej začali vyráať sladidlá takže už nie sú ohrozené ich zisky. Ľudkovia, veď skúste žiť zdravo aj bez toho by ste si číali na internete články čo je a čo nie je nezdravé. Jecte na čo máte chuť a v rozumnej miere a uvidíte že sa bu dete lepšie cítiť. Ale nie umeliny, normálnu, prirodzenú potravinu bez zbavených mikroorganizmov. Veď spravte niečo pre svoje zdravie aj bez článkov.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ivantt Pozri príspevok
Pozerávam tu veľa odkazov na rôzne články o pôsobení, teda ozdravujúcom pôsobení rôznych byliniek, potravín, ovocia, zeleniny.... Ale toto sú veci známe už niekoľko nieže storočí ale tisícročí. Lenže človek ma zatvorené oči a pokiaľ si to neprečíta niekde na stránke internetu tak tomu nechce veriť. Nakupujeme v supermarketoch lebo tam je to lacnejšie ako na trhovisku a dokonca ovocie nie je červavé. Ale skúste si porovnať rajčinu zo supermarketu a z trhoviska a uvidíte rozdiel. Doteraz by nikto nevypil zemiakovú šťavu ale po prečítaní članku sa stane zo zemiakovej šťavy hit. Stévia sladká bola zakázanaá, lebo by sa nepredávali umelé sladidlá ( mimochodom ani matička zem ich nedokáže stráviť ) a zrazu stéviu sladkú povolili. Že prečo ? Farmaceutické firmy z nej začali vyráať sladidlá takže už nie sú ohrozené ich zisky. Ľudkovia, veď skúste žiť zdravo aj bez toho by ste si číali na internete články čo je a čo nie je nezdravé. Jecte na čo máte chuť a v rozumnej miere a uvidíte že sa bu dete lepšie cítiť. Ale nie umeliny, normálnu, prirodzenú potravinu bez zbavených mikroorganizmov. Veď spravte niečo pre svoje zdravie aj bez článkov.
...že pridávam sa .....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivantt Pozri príspevok
Pozerávam tu veľa odkazov na rôzne články o pôsobení, teda ozdravujúcom pôsobení rôznych byliniek, potravín, ovocia, zeleniny.... Ale toto sú veci známe už niekoľko nieže storočí ale tisícročí. Lenže človek ma zatvorené oči a pokiaľ si to neprečíta niekde na stránke internetu tak tomu nechce veriť. Nakupujeme v supermarketoch lebo tam je to lacnejšie ako na trhovisku a dokonca ovocie nie je červavé. Ale skúste si porovnať rajčinu zo supermarketu a z trhoviska a uvidíte rozdiel. Doteraz by nikto nevypil zemiakovú šťavu ale po prečítaní članku sa stane zo zemiakovej šťavy hit. Stévia sladká bola zakázanaá, lebo by sa nepredávali umelé sladidlá ( mimochodom ani matička zem ich nedokáže stráviť ) a zrazu stéviu sladkú povolili. Že prečo ? Farmaceutické firmy z nej začali vyráať sladidlá takže už nie sú ohrozené ich zisky. Ľudkovia, veď skúste žiť zdravo aj bez toho by ste si číali na internete články čo je a čo nie je nezdravé. Jecte na čo máte chuť a v rozumnej miere a uvidíte že sa bu dete lepšie cítiť. Ale nie umeliny, normálnu, prirodzenú potravinu bez zbavených mikroorganizmov. Veď spravte niečo pre svoje zdravie aj bez článkov.
......škoda, že chuť môže byť rovnaká, lebo môže byť z rovnakého zdroja....
nie je nad dodávateľa kde vidím kde to zbiera.....
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
lujza.j Pozri príspevok
......škoda, že chuť môže byť rovnaká, lebo môže byť z rovnakého zdroja....
nie je nad dodávateľa kde vidím kde to zbiera.....
práve že tá chuť rovnaka nie je... tak ako je rozdiel mlieko a mlieko....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ivantt Pozri príspevok
práve že tá chuť rovnaka nie je... tak ako je rozdiel mlieko a mlieko....
si ma nepochopil, ale nevadí....
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
lujza.j Pozri príspevok
si ma nepochopil, ale nevadí....
Sa ti ospravedlnujem, prepáč, uz som pochopil. Bol som trosku v strese ked som to cital a tak to aj dopadlo. to je ponaucenie ze clovek ma konat s chladnou hlavou a hlavne v klude :-) druhy krat si dam pozor :-)
0 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
Päť potravín, vďaka ktorým budú vaše zuby zdravé

http://ona.idnes.cz/potraviny-pro-zd...011_zdravi_pet
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Znovu rady, niekedy pomôžu :
7 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

ATALOG liecivých cajov+sypané čaje
9 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Slivky sú výborné, tieto sú obrovské, sladké a ešte stále ich je veľa. (tohoročná úroda).
03.jpg  
3 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Zázračné bobuľky - brusnice
Tieto zázračné bobuľky napomáhajú pri liečbe infekcie močových ciest, zabraňujú tak zápalom, znižujú hladinu cholesterolu a v posledných rokoch sa diskutuje o ich účinkoch pri zabraňovaní tvorbe zubného povlaku, čiže „odstránenie“ možnosti zubného kazu. V obchodoch sa ich predaj nie celkom uchytil, preto si ich môžete vypestovať v záhradke, alebo kúpiť v podobe sušených brusníc či výživových doplnkov v podobe tabliet.

Zázračné bobuľky
Zázračné bobuľky tohto kríka obsahujú množstvo cenných látok. Spomeňme si aspoň niektoré; napríklad vitamín A, C či draslík. Plody brusnice, malé bobuľky sa môžu pýšiť početným zastúpením bioflavonoidov, ktorých liečivé účinky nedávno potvrdili i výskumy. Bioflanovoidy pôsobia ako silný antioxidant, ktorý prispieva v ochrane proti vzniku kardiovaskulárnych ochorení či dokonca niektorých druhov rakoviny. Takisto pôsobí aj ako zmierňovač stresu a dokáže podporiť obnovu buniek dôležitých pre zdravý zrak. Ak máte problémy s trávením, odtrhnite si zopár bobuliek brusníc a Vaše problémy so žalúdok by mali zázračne zmiznúť. Brusnice sú skutočnými zázračnými bobuľky v podpore zdravia.

Problém s infekciou močových ciest?
Ak Vás trápi infekcia močových ciest, brusnice Vám určite pomôžu. Okrem dodržiavania pitného režimu, skúste aj konzumáciu brusníc. Brusnice majú preventívny účinok ale taktiež dokážu napomôcť pri tomto zápale. Prečo je tomu tak? Pretože brusnice obsahujú tzv. kyselinu ellagikovú a arbutín, účinné zložky v boji proti tejto infekcii. Kyselina ellagiková výrazne zabraňuje uchyteniu mikroorganizmus na výstelke močových ciest a tieto organizmy sa tak sami odplavia, prirodzeným spôsobom – močom. Arbutín spolupracuje s kyselinou ellagikovou a napomáha k zvýšeniu jej účinkom a takisto má aj dezinfekčné účinky.
7 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Toto mi prišlo e-mailom

Dulezitý recept! CTI !!! Toto jsme se asi nikdy nemeli dozvedet!
4 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Recepty na bolesti
6 0
rejich rejich

rejich je offline (nepripojený) rejich

http://www.uloz.to/xuEZBnz/vyznamne-...64-pdf-pdf-pdf

Sheryl Crow zveřejnila, co způsobilo její rakovinu prsu.
Nejpravděpodobnější příčina? Ošetřující onkolog jí sdělil:
Byla to vysoká úroveň dioxinu v tkáních jejího těla.
Lidé by neměli pít vodu, která byla ponechaná v plastových lahvích
v autě. Teplo totiž reaguje s chemikáliemi z plastu lahve,
čímž uvolňuje dioxin do vody. Dioxin je jed, stále více nacházený
v tkanivu rakoviny prsu.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať