Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

goji - kustovnica čínska

3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

zapálené hrdlo - táto rada sa mi veľmi pozdáva

http://www.poznanie.sk/prakticke/lud...lene-hrdlo.php
3 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Ako na bolesti
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pridam aj ja jeden osvedceny recept.

je zname ze ovocie sa odporuca jest na lacno,pretoze ak ho skombinujeme s inou stravou pocas dna,kvasi v tele a latky sa nevstrebu.
premyslala som ako to urobit,lebo len ovocne ranajky by som po cely zivot asi nezvladla.
a tak som vyskusala a funguje super.

uz viac ako 2 mesiace kazde rano pripravujem smoothie anovocne stavy.

SMOOTHIE

-vzdy vecer si nachystam nejake mäkke ovocie,podla sezony alebo podla toho ake sa da zohnat najlepsie
-dolezite je aby to ovocie rano nebolo z chladnicky-studene,musi mat izbovu teplotu

-nakrajam na drobne kusky
-pridam stavu z 1 celeho citronu
-trochu prefiltrovanej vody
- 1 malu lyzicku melasy/je totiz velmi zdrava,je zasadotvorna ale chuti hrozne.v tomto kokteily sa strati/
-asi 2 PL lanoveho oleja/tiez koli zdraviu-ale kvantita zalezi od toho kolko smoothie pripravujete-ja robim len pre nas dvoch,mam toho na 2 3-decove pohare/
-ponornym mixerom to vsetko krasne premixujem-trva to minimum casu a mixer len oplachnem po teplou tecucou vodou

-cez vikendy a volne dni nerobim smoothie ale odstavujem ovocie,najmä tvrdsie,ktore sa na smoothie nehodi/
odstavovac treba totiz umyvat dlhsie,ked pracujem,neni na to cas/

-odkedy to robim,mame pravidelne vyprazdnovanie,moj muz mal s tymto problemy-teraz ide skoro na minutu presne...
moj muz nepotrebuje rannu kavu,da si ju az v praci/ja tiez nie,ale ja celkovo kavu nepotrebujem/,
sme vitalnejsi,neodchadzame do prace ako omraceni.....
-smoothie treba pit po troske a v ustach kazdy dusok trochu "pozut",aby sa to nedostalo do zaludka take surove
-staci ked si date za pohar na osobu
-treba pockat aspon pol hodinku po vypiti smoothie a potom sa kludne mozete naranajkovat
-je to zvyk vstat trochu skor a dat si na to cas,oplati sa to
-my potom uz ovocie cez den nejeme,len vo vynimocnych pripadoch

kombinacie su lobovolne,jedine co este pouzivam je polovicka bananu ku kazdej kombinacii,ma to lepsiu konzistenciu,ale ked nemam,nedam.
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kukučka Pozri príspevok
zapálené hrdlo - táto rada sa mi veľmi pozdáva

http://www.poznanie.sk/prakticke/lud...lene-hrdlo.php
no teda, od večera ma bolí hrdlo, a spomenula som si iba na soľ a šalviu. Ale už som vykloktala aj sodou bicarbonou. Vďaka, dufam, že to pomôže.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

osky Pozri príspevok
pridam aj ja jeden osvedceny recept.

je zname ze ovocie sa odporuca jest na lacno,pretoze ak ho skombinujeme s inou stravou pocas dna,kvasi v tele a latky sa nevstrebu.
premyslala som ako to urobit,lebo len ovocne ranajky by som po cely zivot asi nezvladla.
a tak som vyskusala a funguje super.

uz viac ako 2 mesiace kazde rano pripravujem smoothie anovocne stavy.

SMOOTHIE

-vzdy vecer si nachystam nejake mäkke ovocie,podla sezony alebo podla toho ake sa da zohnat najlepsie
-dolezite je aby to ovocie rano nebolo z chladnicky-studene,musi mat izbovu teplotu

-nakrajam na drobne kusky
-pridam stavu z 1 celeho citronu
-trochu prefiltrovanej vody
- 1 malu lyzicku melasy/je totiz velmi zdrava,je zasadotvorna ale chuti hrozne.v tomto kokteily sa strati/
-asi 2 PL lanoveho oleja/tiez koli zdraviu-ale kvantita zalezi od toho kolko smoothie pripravujete-ja robim len pre nas dvoch,mam toho na 2 3-decove pohare/
-ponornym mixerom to vsetko krasne premixujem-trva to minimum casu a mixer len oplachnem po teplou tecucou vodou

-cez vikendy a volne dni nerobim smoothie ale odstavujem ovocie,najmä tvrdsie,ktore sa na smoothie nehodi/
odstavovac treba totiz umyvat dlhsie,ked pracujem,neni na to cas/

-odkedy to robim,mame pravidelne vyprazdnovanie,moj muz mal s tymto problemy-teraz ide skoro na minutu presne...
moj muz nepotrebuje rannu kavu,da si ju az v praci/ja tiez nie,ale ja celkovo kavu nepotrebujem/,
sme vitalnejsi,neodchadzame do prace ako omraceni.....
-smoothie treba pit po troske a v ustach kazdy dusok trochu "pozut",aby sa to nedostalo do zaludka take surove
-staci ked si date za pohar na osobu
-treba pockat aspon pol hodinku po vypiti smoothie a potom sa kludne mozete naranajkovat
-je to zvyk vstat trochu skor a dat si na to cas,oplati sa to
-my potom uz ovocie cez den nejeme,len vo vynimocnych pripadoch

kombinacie su lobovolne,jedine co este pouzivam je polovicka bananu ku kazdej kombinacii,ma to lepsiu konzistenciu,ale ked nemam,nedam.
správne chápem? Je to vlastne dostupne ovocie s citronom rozmixované vo vode s prídavkom melasy a ľanového oleja?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_ Pozri príspevok
správne chápem? Je to vlastne dostupne ovocie s citronom rozmixované vo vode s prídavkom melasy a ľanového oleja?
Mňa nedávno zaujal tento príspevok http://www.porada.sk/t84209-p5-imunita.html#post2050194, preto kvitujem melasu v tomto koktaili zdravia.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela Pozri príspevok
Mňa nedávno zaujal tento príspevok http://www.porada.sk/t84209-p5-imunita.html#post2050194, preto kvitujem melasu v tomto koktaili zdravia.
http://www.mojavitalita.sk/trstinova...o-zazraku.html
2 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Ja som práve dojedla túto http://www.planetafood.sk/product/sk...ova-blackstrap. V téme osteoporóza sme ju chválili, dobré je to z času na čas pripomenúť.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Dáša_ Pozri príspevok
správne chápem? Je to vlastne dostupne ovocie s citronom rozmixované vo vode s prídavkom melasy a ľanového oleja?
presne tak ,ale nesmie to byt len vodove,musi to byt take ako pyre,ktore sa da vypit.
ta melasa sa danahradit alebo este doplnit inym priprodnym sladidlom,ale ja ju pouzivam,nakolko ju chcem mat v jedalnicku a do nicoho ineho sa mi akosi chutovo nevtesna...to iste lanovy olej,takze zmixujem vsetko dokopy a mam .
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Čučoriedky pre mladosť
Malé drobné plody sú považované za jeden z najúčinnejších antioxidantov vôbec. Chránia imunitný systém, pôsobia proti voľným radikálom a zásobujú telo vysokou dávkou vitamínu C (140 g čučoriedok pokryje 30 % dennej dávky vitamínu C). Vďaka tomu bude vaša pleť svieža a dlho mladá, čučoriedky sú známe tým, že bojujú proti vráskam aj svojimi omladzujúcimi účinkami.
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

terezamaria Pozri príspevok
Čučoriedky pre mladosť
Malé drobné plody sú považované za jeden z najúčinnejších antioxidantov vôbec. Chránia imunitný systém, pôsobia proti voľným radikálom a zásobujú telo vysokou dávkou vitamínu C (140 g čučoriedok pokryje 30 % dennej dávky vitamínu C). Vďaka tomu bude vaša pleť svieža a dlho mladá, čučoriedky sú známe tým, že bojujú proti vráskam aj svojimi omladzujúcimi účinkami.
ja ich milujem, je to vitamínová bomba
http://sk.wikipedia.org/wiki/Brusnic...oriedkov%C3%A1
1 0
DenisaB DenisaB

DenisaB je offline (nepripojený) DenisaB

Ovocie a zelenina už neobsahuje také množstvá vitamínov, minerálov a stopových prvkov ako kedysi...bohužiaľ bez výživových doplnkov to v budúcnosti nepôjde
0 0
werdza werdza

werdza je offline (nepripojený) werdza

Nečítala som tu celú tému, ale mne veľmi pomáhajú riasy, beriem kapsule zo štyroch sladkovodných rias. Riasy sú jedny z najvýživnejších organizmov na planéte a majú všetky vitamíny, minerály a stopové prvky. Už mi vyliečili zníženú funkciu štítnej žľazy a neberiem už l thyroxín, už nemám dávkovač liekov, na astmu už beriem o polovicu menej liekov, chronická únava už sa mi zlepšuje, pravidelné užívanie probiotík mi moc nepomáhalo a teraz sa mi konečne trávenie upravilo,aj napriek tomu, že som sa snažila stravovať zdravo som dostala tetániu- zvýšenú nervovosvalovú dráždivosť spojenú s nedostatkom vápnika, horčíka, tŕpli mi prsty, ruky, nohy, celá som sa triasla, ledva som udržala v rukách pohár..., lieky, ktoré mi na to doktor predpísal boli oblbováky na epilepsiu, odmietla som ich brať a kúpila si od jamiesonu súbor kalcium, magnézium, déčko, ale odkedy beriem tie riasy, som tie vitamíny vysadila a tetániu mám ok, už sa neprejavuje ... Tie kapsule, ktoré beriem ja vyvinula jedna pani doktorka, ktorá sa zaoberala skúmaním rias, dokonca si pri živote na riasach udržala ešte svojho muža chorého na rakovinu 14 rokov a doktori mu nedávali šancu. Nakoniec vybrala pre telo štyri naj a tie sú v tých kapsuliach, spiruluna a chlorella sa dajú kúpiť aj v lekárni, ale ona ešte pridala ďaľšie dve, litotamnium calcareum s obrovským množstvom vápnika (preto mi ak pomáhajú na tetániu a začínajúcu osteoporózu) a haematoccocus pulvialis s jedným z najúčinnejších antioxidantov na svete, astaxantínom (konečne sa mi zlepšuje moja bližšie neurčená imunitná nedostatočnosť, a nebývam tak často chorá a ak aj chytím bacila, za 3 dni je preč, čo inokedy som mala vyše týždňa). Len pre ľudí z môjho okolia, ktorí tiež mali problém so štítnou žľazou bolo dosť dať 50 eur za pixlu s tými kapsulami z rias na mesiac, tak si radšej kúpili v lekárni spirulinu a chlorellu a ešte neprešli 3 mesiace, tak som zvedavá na ich výsledky od endokrinológa.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
werdza Pozri príspevok
Nečítala som tu celú tému
...prečítaj ....na čas si oddýchneme od reklamy ...
, ale mne veľmi pomáhajú riasy, beriem kapsule zo štyroch sladkovodných rias. Riasy sú jedny z najvýživnejších organizmov na planéte a majú všetky vitamíny, minerály a stopové prvky. Už mi vyliečili zníženú funkciu štítnej žľazy a neberiem už l thyroxín, už nemám dávkovač liekov, na astmu už beriem o polovicu menej liekov, chronická únava už sa mi zlepšuje, pravidelné užívanie probiotík mi moc nepomáhalo a teraz sa mi konečne trávenie upravilo,aj napriek tomu, že som sa snažila stravovať zdravo som dostala tetániu- zvýšenú nervovosvalovú dráždivosť spojenú s nedostatkom vápnika, horčíka, tŕpli mi prsty, ruky, nohy, celá som sa triasla, ledva som udržala v rukách pohár..., lieky, ktoré mi na to doktor predpísal boli oblbováky na epilepsiu, odmietla som ich brať a kúpila si od jamiesonu súbor kalcium, magnézium, déčko, ale odkedy beriem tie riasy, som tie vitamíny vysadila a tetániu mám ok, už sa neprejavuje ... Tie kapsule, ktoré beriem ja vyvinula jedna pani doktorka, ktorá sa zaoberala skúmaním rias, dokonca si pri živote na riasach udržala ešte svojho muža chorého na rakovinu 14 rokov a doktori mu nedávali šancu. Nakoniec vybrala pre telo štyri naj a tie sú v tých kapsuliach, spiruluna a chlorella sa dajú kúpiť aj v lekárni, ale ona ešte pridala ďaľšie dve, litotamnium calcareum s obrovským množstvom vápnika (preto mi ak pomáhajú na tetániu a začínajúcu osteoporózu) a haematoccocus pulvialis s jedným z najúčinnejších antioxidantov na svete, astaxantínom (konečne sa mi zlepšuje moja bližšie neurčená imunitná nedostatočnosť,
...moja sa nejak zhoršuje ....hlavne voči neúprimným príspevkom...
a nebývam tak často chorá a ak aj chytím bacila, za 3 dni je preč, čo inokedy som mala vyše týždňa). Len pre ľudí z môjho okolia, ktorí tiež mali problém so štítnou žľazou bolo dosť dať 50 eur za pixlu s tými kapsulami z rias na mesiac, tak si radšej kúpili v lekárni spirulinu a chlorellu a ešte neprešli 3 mesiace, tak som zvedavá na ich výsledky od endokrinológa.
...moja werdza .....radšej fotky rob , tie sú celkom fajn.......do zdravia sa radšej nemontuj....
0 0
werdza werdza

werdza je offline (nepripojený) werdza

Čo je na tom príspevku neúprimné? Takú diagnózu (bližšie neurčená imunitná nedostatočnosť) som naozaj mala potvrdenú od alergologičko imunologičky na papieri. Len som konečne objavila niečo, čo mi pomáha a chcem sa s tým podeliť aj s ostatnými, keď sa to niekomu nepáči, tak to môže ignorovať a nie mi tu vkuse vypisovať pod väčšinov príspevkov. Ja verím, že sa nájde aj niekto, komu to pomôže tiež, preto to šírim ďalej. Ja som od malička mala zdravotné problémy, dvojročnú ma operovali na ľavú obličku a vybrali z nej hnisavý výrastok s ktorým som sa narodila, lebo maminka dostala počas tehotenstva mums, tak to asi bolo kvôli tomu, vtedy môže tehotná žena ževraj aj potratiť, na základnej škole som pravidelne konce školského roka a kus z prázdnin trávievala v nemocnici s mykoplazmovými zápalmi pĺúc, po jednom som sa dozvedela, ževraj bol skoro smrteľný, potom mi zistili , že mám alergiu na nejaké roztoče, ktoré žijú v peloch, predpísali antihistaminiká a zápaly pľúc prešli, až v dospelosti v 21 rokoch som dostala kvôli tomu astmu a veľa potravinových alergii (vtedy som sa začala viac zaujímať aj o bio jedlo, rôzne bylinky, čaje, ale stav sa mi nejak nezlepšoval), vysokú školu sa mi nepodarilo dokončiť kvôli neznesiteľnej únave, a strašne nepríjemným stavom, doktori mi nevedeli zistiť, čo mi presne je, až neskôr zníženú funkciu štítnej žľazy, nefrologička mi zistila, že tá ľavá oblička mi skoro nefunguje, ale druhá ide ok a má podobnú pacientku, ktorá v 50tke skončila na dialíze... Keď som mala plný dávkovač liekov som sa rozhodla ísť na irisdiagnostiku, diagnostiku z fotky očí, pán, ktorý mi to robil mi povedal aj o problémoch, o ktorých som ani len netušila a vypracoval papier na ktorom boli rôzne bylinky, čaje, ktoré by som mala užívať a ako, v akých dávkach, ako dlho, skúsila som to, ale počas toho mi prišla aj tetánia, strašne nepríjemné pocity, tŕpnutie rúk, nôh, celá som sa triasla a namiesto oblbovákov na epilepsiu, ktoré mi na to doktor predpísal som siahla po kalciu, magnéziu a déčku.... Až potom som teda objavila lifepak, ktorý bol nehorázne drahý a našťastie potom riasy a som za to nesmierne vďačná, lebo konečne v mojich 28 rokoch sa môj zdravotný stav dáva do normálu.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

poradte mi rychlo nieco na zachripnute hrdlo a na upchate celne dutiny.
uz viac ako tyzden sa trapim,antibiotika vyuzivane,ale medzi obocim v bode na koreni nosa to je upchate,boli to ked potom poklopkam,pritom nosom dychat mozem,ale som stale zahuhmana.
dost mi pomaha infracervene ziarenie,svedske kvapky s eukalyptovym balzamom ako obklad,ale ked to mam v noci.cez den ked to uz nemam,opat sa mi to upcha.
a co sa tyka hrdla,raz je to lepsie inokedy znova zachripnem,uz neviem co by som vyskusala,do piatku potrebujem byt zdrava-aspon natolko aby hlas fungoval ako ma.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky Pozri príspevok
poradte mi rychlo nieco na zachripnute hrdlo a na upchate celne dutiny.
uz viac ako tyzden sa trapim,antibiotika vyuzivane,ale medzi obocim v bode na koreni nosa to je upchate,boli to ked potom poklopkam,pritom nosom dychat mozem,ale som stale zahuhmana.
dost mi pomaha infracervene ziarenie,svedske kvapky s eukalyptovym balzamom ako obklad,ale ked to mam v noci.cez den ked to uz nemam,opat sa mi to upcha.
a co sa tyka hrdla,raz je to lepsie inokedy znova zachripnem,uz neviem co by som vyskusala,do piatku potrebujem byt zdrava-aspon natolko aby hlas fungoval ako ma.
...keď rýchlo ,tak rýchlo .....
osky 13 Hours Ago #12011

lifepak je drahy ale aj velmi ucinny.uz viackrat ma postavil na nohy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať