Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

Taka je realita.
http://orgo-net.blogspot.com/2010/04...otni-peci.html
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tak Ti poviem , Habss ...

Keby si vo svojich príspevkoch aspoň poznamenal , že .....

" podľa môjho názoru ..."
" myslím si , že ...."
" mám s tým také a také skúsenosti ..."

atď ...

Lenže niekedy mám pocit , ako keby to z Tvojej hlavy išlo , Ty si prežil tie svoje zdravotné problémy , ako keby si vedel , o čom vravíš ...myslím tie závažné , ale fakt závažné choroby .

Ibaže v tom linku aj autor povedal :
Orgonet řekl(a)...
Ja o tom celkom nič neviem. Jen překládám. Bádejte a podělte se o poznatky!
To je povedzme také isté , ako keď si poradil mladej mamičke , že pri nachladení jej dieťaťa / cca 2 roky / by bolo dobré aplikovať klystír .
Si teda neviem predstaviť také malé decko , v horúčke a klystír na to .
Pokiaľ viem , deti ešte nemáš , najradšej by si hneď dospelé chcel .

V citovanom linku sa spomína aj očkovanie proti chrípke .
Áno , je fakt pravdou , že zomreli aj na toto ľudia / nemienim štatistiku hľadať / ...ale na druhej strane ich , teda môj názor , aj dosť zachránila tá vakcína .
Za seba vravím , už vyše 10 rokov sa nechávam očkovať , doporučené mám od svojich lekárov , aj včera som sa bol dať zaočkovať ...mám za to , že za toto obdobie , keď ľudia okolo mňa išli "kapať" od kýchania , smrkania a kašľania , tak ja som chrípkové obdobie prešiel ako cez ružový sad ...

P.S.:
Ale je to len môj názor , moje skúsenosti , nič viac .
0 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

Aku si mal istotu pred vcerajsim ockovanim,ze neumries, ak sam tvrdis ,ze ludia umieraju z ockovania?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Habbs Pozri príspevok
Aku si mal istotu pred vcerajsim ockovanim,ze neumries, ak sam tvrdis ,ze ludia umieraju z ockovania?
Istota ???

Čo je to ???
Veď predsa dnes pôjdeš do fitka , s mašinkou sa vydrbeš do šancu ...akú máš dnes istotu , o hodinu - dve ????

ŽIADNU !!!

Tak takú istú istotu nemá nik , ni ja , ni Ty ...

U mňa hraje prím optimizmus , nie istota .
O týždeň idem na kolonoskopiu , po roku ...myslíš si , že som si istý ???
Nie , veru nie . Vždy v človeku pochybnosti nejaké sú ...
Ale idem tam s optimizmom , vzhľadom k iným , už vykonaným vyšetreniam .
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Habbs Pozri príspevok
Aku si mal istotu pred vcerajsim ockovanim,ze neumries, ak sam tvrdis ,ze ludia umieraju z ockovania?
Môžem ti povedať, že jediná istota, ktorú máš je, že keď si sa narodil tak umrieš. Okrem toho, počul si niečo o čiernom kašli ? Prestalo sa očkovať, začal sa šíriť... Museli ti lekári veľmi ublížiť keď sa takto k nim staviaš. Ale nezabúdaj, vďaka lekárom žije veľa ľúdí ktorí už ziť nemuseli. Koľkým ľuďom si zachrámil život ty ? Stále sa opieraš o články na nete ( veľa článkov sú len bludy ), čo sa dočítaš a mám taký dojem že všetky tvoje názory ani nie sú tvoje. Ja sa aleternatívnou liečbou zaoberám a nikdy by som si nedovolil presviedčať ľudí o jedinej pravde a to o mojej ako to robíš ty. Dokonca ľudí posielam k lekárovi keď treba. Posielam ľudí na preventívne kontroly.
A nakoniec otázka o tej istote : Kde je tvoja istota že hrím, ktorý si považoval za zdravý ťa neoberie o život ? Jabĺčko ktoré si kúpil v supermarkete nie je infikované ? Kde je tvoja istota že nepríde zemetrasenie ? Akýp právom osočuješ prácu iných ľúdí, rozširuješ nenávisť ? Mal si vôbec niekedy v živote rád okrem seba ? Skúsil si sa pozrieť na človeka láskavým pohľadom ? zaťil si ten pocit keď sa niekto s láskou pozerá na teba ? Ja pochybujem, lebo tvoje odkazy na stránky su negatívne ladene, nie je v nich kúsok ľudsej lásky. Nauč sa mať skutočne rád aj seba samého a potom budeš vedieť mať rád aj ľudá, nauč sa vážiť si seba samého, svoju prácu a potom si budeš vedieť vážiť aj iných ľudí a aj ich prácu. Buď človek, ktorýá ma vlastný názor a ber ľudá tak, že aj oni majú nárok na svoj vlastný názor. Neber ľuďom vieru, berieš im život !!! Želám ti v tvojom živote nech ťa nikdy nič zlého nestretne a aby si bol navždy šťastný. Ale skus milovať ľudí a budeš to aj cítiť.
3 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

ivantt Pozri príspevok
Môžem ti povedať, že jediná istota, ktorú máš je, že keď si sa narodil tak umrieš. Okrem toho, počul si niečo o čiernom kašli ? Prestalo sa očkovať, začal sa šíriť... Museli ti lekári veľmi ublížiť keď sa takto k nim staviaš. Ale nezabúdaj, vďaka lekárom žije veľa ľúdí ktorí už ziť nemuseli. Koľkým ľuďom si zachrámil život ty ? Stále sa opieraš o články na nete ( veľa článkov sú len bludy ), čo sa dočítaš a mám taký dojem že všetky tvoje názory ani nie sú tvoje. Ja sa aleternatívnou liečbou zaoberám a nikdy by som si nedovolil presviedčať ľudí o jedinej pravde a to o mojej ako to robíš ty. Dokonca ľudí posielam k lekárovi keď treba. Posielam ľudí na preventívne kontroly.
A nakoniec otázka o tej istote : Kde je tvoja istota že hrím, ktorý si považoval za zdravý ťa neoberie o život ? Jabĺčko ktoré si kúpil v supermarkete nie je infikované ? Kde je tvoja istota že nepríde zemetrasenie ? Akýp právom osočuješ prácu iných ľúdí, rozširuješ nenávisť ? Mal si vôbec niekedy v živote rád okrem seba ? Skúsil si sa pozrieť na človeka láskavým pohľadom ? zaťil si ten pocit keď sa niekto s láskou pozerá na teba ? Ja pochybujem, lebo tvoje odkazy na stránky su negatívne ladene, nie je v nich kúsok ľudsej lásky. Nauč sa mať skutočne rád aj seba samého a potom budeš vedieť mať rád aj ľudá, nauč sa vážiť si seba samého, svoju prácu a potom si budeš vedieť vážiť aj iných ľudí a aj ich prácu. Buď človek, ktorýá ma vlastný názor a ber ľudá tak, že aj oni majú nárok na svoj vlastný názor. Neber ľuďom vieru, berieš im život !!! Želám ti v tvojom živote nech ťa nikdy nič zlého nestretne a aby si bol navždy šťastný. Ale skus milovať ľudí a budeš to aj cítiť.
Nikdy som sa nemal a necitil lepsie ani za mlada ako sa citim teraz,hoci stale som mlady.Nikdy som nebol stastnejsii a laskavejsi a ochotnejsi pomahat ludom ako teraz.Moj cely zivot sa zmenil o 180 stupnov,konecne s usmevom na tvari a chutou zit.Ked som prestal jest tie vsetke sracky+ten jedovaty amalgam z ust,ktory som si dal odstranit.Nie nadarmo sa hovori v zdravom tele zdravy duch.Nehovorim,ze si nedam mäso.Dam si hocico co chcem,kedze som zdravy a ked uz viem kde je pricina chorob a ako tu spinu zvnutra zo seba dostat von aby som sa zbavil chorob,uz nemam strach.No najlepsie je tomu predchadzat.A fakt moj jedalnicek pozostava iba z jedneho obedu denne a vsetko ostatne je ovocie ,sem tam zelenina,trochu orechov.Ale zdravy a chory clovek nieje to iste.Tu sa bavime skratka o ludoch ktory su chory,ktory sa chcu chorob zbavit.Kazdy vie ze moderna medicina nefunguje,preto ludia zhanaju alternativne liecby.Ale ani alternativne metody liecby niesu nijak uspesne aj ked si myslim,ze su lepsie ako tie zakonom stanovene.Stale je tu iba jeden dôvod preco tieto metody nepomahaju.Ten dôvod je pricina ako sa prislo ku chorobe sa nezistuje,alebo nevie zistit alebo je mylne diagnostikovana.Ak sa ta pricina neodstrani môzes skusat vsetko mozne a zbytocne.Pricinu odstranis, chorobu vylieci samo jeho telo zo zivou stravou,ktora obnovuje bunky a zaroven cisti telo.Ak su v tele vycistene detoxikacne organy na odplavovanie skodlivin,tak aj s tymi pesticidmi v ovoci si telo lahko poradi a vyluci bez problemov,ked nieje ina moznost si zadovazit plody iba zo supermarketu,ak je telo upchate tie jedy ostavaju v tele kolovat a usadzaju sa vsade po celom tele.Vsetko nase zdravie suvisi iba s organmi a tym co je v tele.Ak je telo vycistene zvnutra ,zacina pracovat spravne.
Nie som lekar,nepotrebujem ani titul,ale na moje rady sa vyliecila choroba ako je cukrovka ,vysoky krvny tlak,alergia a cuduj sa svete "vyvojova" porucha u deti autizmus.Moj maly synovcek sa opet prebudil po piatich rokov a zacal rozpravat,javit zaujem o ludi a zacal sa vyvijat az teraz.Kolko ludi by chceli taky zazrak a nemaju ho.Dalsie co ocakavam je vyliecenie paradentozy a hemeroidov,ktore rozsirovanie sa uz zastavilo.Nato treba dlhsi cas,pretoze k tym chorobam sa prislo dlhymi rokmi.
Co by mohlo byt zle na mojich teoriach ,ked sa liecia nevyliecitelne choroby?Ja som ich nevyliecil,to ich telo sa samo vyliecilo.Ide iba o obycajnu ocistu tela+pôst.Je to tu vsade na internete o tom,ale ludia to prehliadaju.Tu Vam ,ktory nesuhlasia ide o viac ako o vyliecenie a to je nepriznat si ze sa lieci zlym systemom,ktory prevadzate a z ktorym sa zivite.A utajit tu pravu pricinu tych vsetkych chorob,aby ste mali ako sa hovori zakazky.
V takomto zdravi peniaze niesu,tak nikto Vam to ponukat nebude.Vsetke ine liecby ktore podliehaju peniazom su dobre iba pre toho kto z tych chorob zije!!!
Musite tomu verit a chciet.Bez toho to nejde.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Habbs Pozri príspevok
Nikdy som sa nemal a necitil lepsie ani za mlada ako sa citim teraz,hoci stale som mlady.Nikdy som nebol stastnejsii a laskavejsi a ochotnejsi pomahat ludom ako teraz.Moj cely zivot sa zmenil o 180 stupnov,konecne s usmevom na tvari a chutou zit.
Aj ja ...aj mne ...

K zvyšku sa nemienim vyjadrovať , je tam ale dosť nezrovnalostí .
Názor Ti ale neberiem .
No s niečim sa dá aj súhlasiť .
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
[Nehovorim,ze si nedam mäso.Dam si hocico co chcem,kedze som zdravy a ked uz viem kde je pricina chorob a ako tu spinu zvnutra zo seba dostat von aby som sa zbavil chorob,uz nemam strach.No najlepsie je tomu predchadzat.A fakt moj jedalnicek pozostava iba z jedneho obedu denne a vsetko ostatne je ovocie ,sem tam zelenina,trochu orechov.Ale zdravy a chory clovek nieje to iste.Tu sa bavime skratka o ludoch ktory su chory,ktory sa chcu chorob zbavit.Kazdy vie ze moderna medicina nefunguje,preto ludia zhanaju alternativne liecby.Ale ani alternativne metody liecby niesu nijak uspesne aj ked si myslim,ze su lepsie ako tie zakonom stanovene.............. telo sa samo vyliecilo.Ide iba o obycajnu ocistu tela+pôst.Je to tu vsade na internete o tom,ale ludia to prehliadaju.Tu Vam ,ktory nesuhlasia ide o viac ako o vyliecenie a to je nepriznat si ze sa lieci zlym systemom,ktory prevadzate a z ktorym sa zivite.A utajit tu pravu pricinu tych vsetkych chorob,aby ste mali ako sa hovori zakazky.
V takomto zdravi peniaze niesu,tak nikto Vam to ponukat nebude.Vsetke ine liecby ktore podliehaju peniazom su dobre iba pre toho kto z tych chorob zije!!!
Musite tomu verit a chciet.Bez toho to nejde.
[/QUOTE]

Nehovorím že vo všetkom sa mýliš. ale venujem sa alternatívnej liečbe ale lekárov nikomu nezakazujem, dokonca posielam aj k lekárovi. Na určenie diagnózy sú študovaný ( na rozdiel od alteernatívnych liečiteľov ). U nás je veľa vecí, ktoré treba zmeniť. Vo švajčiarsku, alebo vo švedsku, neviem presne spolupracuje lekár s liečiteľom. Pre liečiteľov sú poriadané semináre a funguje to. U nás je liečiteľ šarlatán a podvodník a takym sa teba vyhýbať... čo je hlúposť, je to ako ty hovoríš o biznise, lekári, hlavne tí slabší sa boja aby vďaka dobrým liečiteľom neprišli o prácu. Niekoho sekne v krížoch a ide sa dať napraviť babke. Prečo nejde k lekárovi ? Lebo ten dá injekciu a tabletky, takze zase len bussines. Prečo napríklad mna lekár nenaučí čitať rtg snimky aby som vedel či môžem bez strachu napraviť človeku stavce keď to dokážem ?? Ale netreba odsudzovať medicínu, skôr farmatňceutický priemysel a to je rozdiel. Samozrejme ze si lekárov kúpia, ved lekár je človek a chce byt bohatý ( ak považujeme za bohatstvo mamon )
Ale k tej cukrovke. Ja som skusal byť na zelenine a cukor 1,8 takmer hypoglikemická koma takže stop. skusil som ovocie.. cukor viac ako 20 takže zase stop. Teraz mam miesanu stravu, zelenina s mäsom, kneckerbrot a bicykel.. čuduj sa svete, po dvoch rokoch som sa dostal s cukrom medzi 5 - 6. Takže nie len strava ale aj šport je veľmi dôležotý. Ja by som povedal, že každý zdravý človek by si mal aspň raz za rok spraviť očistnú kúru, trebárs aj tú čo radíš ty a potom by sa mu vyhybali choroby. Neskoro je plakať, keď už je človek chorý, potom sa ťažko pomáha a aj radí. Malo by to byť ako v číne, lekárovi platí zdravý človek, keď je chorý tak to má bezplatne, včetne liekov.
No a posledny postreh ... kde si budú ľudia kupovať ovocie, zeleninu ? v supermarketoch, marketoch dokonca aj zelevococh sa bude potrava ožarovať aby sa zabili všetky mikróby. Lenže s tým zabiju aj vitamíny. Chuť ovocia sa už dávno stratila z predávaného ovocia takže kôli čomu to budem kupovať ? zase len kôli farmaceutickemu priemyslu lebo ku každemu ovociu či zelenine budeme musieť kúpť ( a zase to bude len na predpis a nie vošne predajné ) balíček vitamínov.
Takže keď chcem proti niečomu bojovať, tak proti farmaceutickému gigantu, najziskovejšiemu odvetviu na zemi ( hned po parlamente ) nech nekrmia ludi chémiou a nech ich nezabíjajú. Nech ovocie je aj nadalej ovocim, ved nie kazdy ma záhradku, kde si môže dopestovať.
Nehádajme sa čo je zdravšie, či mäso či ovocie alebo zelenina ( veď v dobe ľadovej zeleninu určite nemali ). Skúsme radšej spraviť niečo pre zdravý život na tejto planéte. Zabániť zákazu pestovania a predaju prírdných liečiv, zabárániť napúštaniu chémie do potravín, zabráňme tomu, aby hydinu chovali v mizerných podmienkach a na chémii... to spôsobuje podla mna rakovinu a iné choroby. Nie mäso ale chémia, ktorá sa do toho mäsa dostala. Lneže to sa nedá, jede človek, ani 10 ani 100 s tým nič nepsraví. To by musela byť masa ľudí a zabojovať, nie len písať... Stále je to nerovný boj hlavy s múrom....
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
ivantt Pozri príspevok
...Na určenie diagnózy sú študovaný ( na rozdiel od alteernatívnych liečiteľov ). U nás je veľa vecí, ktoré treba zmeniť...
...to (zvýraznené je fakt)... ibaže sa riešia dôsledky... bez toho, že by sa hľadala prvotná príčina problému... a tam je celý "pes" zakopaný.......... dokolečka... dokola......
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j Pozri príspevok
...pretože arašidy nie sú orechy, sú to hľúzy
arašidy nie sú ani hľúzy (hľuzy - po slovensky) ani orechy - je to strukovina
0 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

Habbs Pozri príspevok
Nikdy som sa nemal a necitil lepsie ani za mlada ako sa citim teraz,hoci stale som mlady.Nikdy som nebol stastnejsii a laskavejsi a ochotnejsi pomahat ludom ako teraz.Moj cely zivot sa zmenil o 180 stupnov,konecne s usmevom na tvari a chutou zit.Ked som prestal jest tie vsetke sracky+ten jedovaty amalgam z ust,ktory som si dal odstranit.Nie nadarmo sa hovori v zdravom tele zdravy duch.Nehovorim,ze si nedam mäso.Dam si hocico co chcem,kedze som zdravy a ked uz viem kde je pricina chorob a ako tu spinu zvnutra zo seba dostat von aby som sa zbavil chorob,uz nemam strach.No najlepsie je tomu predchadzat.A fakt moj jedalnicek pozostava iba z jedneho obedu denne a vsetko ostatne je ovocie ,sem tam zelenina,trochu orechov.Ale zdravy a chory clovek nieje to iste.Tu sa bavime skratka o ludoch ktory su chory,ktory sa chcu chorob zbavit.Kazdy vie ze moderna medicina nefunguje,preto ludia zhanaju alternativne liecby.Ale ani alternativne metody liecby niesu nijak uspesne aj ked si myslim,ze su lepsie ako tie zakonom stanovene.Stale je tu iba jeden dôvod preco tieto metody nepomahaju.Ten dôvod je pricina ako sa prislo ku chorobe sa nezistuje,alebo nevie zistit alebo je mylne diagnostikovana.Ak sa ta pricina neodstrani môzes skusat vsetko mozne a zbytocne.Pricinu odstranis, chorobu vylieci samo jeho telo zo zivou stravou,ktora obnovuje bunky a zaroven cisti telo.Ak su v tele vycistene detoxikacne organy na odplavovanie skodlivin,tak aj s tymi pesticidmi v ovoci si telo lahko poradi a vyluci bez problemov,ked nieje ina moznost si zadovazit plody iba zo supermarketu,ak je telo upchate tie jedy ostavaju v tele kolovat a usadzaju sa vsade po celom tele.Vsetko nase zdravie suvisi iba s organmi a tym co je v tele.Ak je telo vycistene zvnutra ,zacina pracovat spravne.
Nie som lekar,nepotrebujem ani titul,ale na moje rady sa vyliecila choroba ako je cukrovka ,vysoky krvny tlak,alergia a cuduj sa svete "vyvojova" porucha u deti autizmus.Moj maly synovcek sa opet prebudil po piatich rokov a zacal rozpravat,javit zaujem o ludi a zacal sa vyvijat az teraz.Kolko ludi by chceli taky zazrak a nemaju ho.Dalsie co ocakavam je vyliecenie paradentozy a hemeroidov,ktore rozsirovanie sa uz zastavilo.Nato treba dlhsi cas,pretoze k tym chorobam sa prislo dlhymi rokmi.
Co by mohlo byt zle na mojich teoriach ,ked sa liecia nevyliecitelne choroby?Ja som ich nevyliecil,to ich telo sa samo vyliecilo.Ide iba o obycajnu ocistu tela+pôst.Je to tu vsade na internete o tom,ale ludia to prehliadaju.Tu Vam ,ktory nesuhlasia ide o viac ako o vyliecenie a to je nepriznat si ze sa lieci zlym systemom,ktory prevadzate a z ktorym sa zivite.A utajit tu pravu pricinu tych vsetkych chorob,aby ste mali ako sa hovori zakazky.
V takomto zdravi peniaze niesu,tak nikto Vam to ponukat nebude.Vsetke ine liecby ktore podliehaju peniazom su dobre iba pre toho kto z tych chorob zije!!!
Musite tomu verit a chciet.Bez toho to nejde.
Habbs, klasická medicína tiež zdôrazňuje zdravý životný štýl - stravovanie, šport, spánok, relax. Možno je to už toľkokrát opakované, že ľudia na to nereagujú. Alebo si lekári povedali, že to nemá význam, keď pacienti na to kašlú? Každý vie, že u diabetu II. typu je základom liečby schudnúť a správne sa stravovať, životospráva, ale skús presvedčiť chorého s nadváhou a zabehnutými koľajami svojho života...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ErinErin Pozri príspevok
Habbs, klasická medicína tiež zdôrazňuje zdravý životný štýl - stravovanie, šport, spánok, relax. Možno je to už toľkokrát opakované, že ľudia na to nereagujú. Alebo si lekári povedali, že to nemá význam, keď pacienti na to kašlú? Každý vie, že u diabetu II. typu je základom liečby schudnúť a správne sa stravovať, životospráva, ale skús presvedčiť chorého s nadváhou a zabehnutými koľajami svojho života...
He , neboj ...aj ja , aj ja .
Aj schudnúť , aj sa správne stravovať , aj životospráva ...

Mne raz diabetologička , tá moja / ej , ale drží svojich pacientov nakrátko , jak remeň je / ale povedala :

"Viete čo , ak by ste si mali vážiť presne na dkg , na odmerky ...presne sledovať kcal , mmol ....atď , tak sa po 2 - 3 týždňoch zbláznite , nakoľko by ste sa len vareniu a príprave stravy venovali ..."

Trvalo jej skoro pol roka , pokiaľ ma na správny druh inzulínu a správne dávkovanie nastavila .
Potom to už bolo len o mne .
Hodnoty cukru sú tam , kde ich chceme mať obaja , čím nižšie , pre mňa osobne hladina mmol cca 7 - 9 . Nižšie už veľmi radšej ani nie , hypo sa veľmi rýchlo vtedy blíži , nepríjemné to pocity .
0 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

ErinErin Pozri príspevok
Habbs, klasická medicína tiež zdôrazňuje zdravý životný štýl - stravovanie, šport, spánok, relax. Možno je to už toľkokrát opakované, že ľudia na to nereagujú. Alebo si lekári povedali, že to nemá význam, keď pacienti na to kašlú? Každý vie, že u diabetu II. typu je základom liečby schudnúť a správne sa stravovať, životospráva, ale skús presvedčiť chorého s nadváhou a zabehnutými koľajami svojho života...
Ano tak to je,ludia si radsej zoberu tabletku bez veskerych starosti a zahlusia trapenie nez aby sa mali sami snazit.A stale ostavaju v tom zacarovanom kruhu.Hladaju vsetko mozne ,len nie to prave a 100% ucinne a to je zbavit sa zlych stravovacich navykov.Opät sa len dostavame k tomu,ze ta "vymyslena" potrava clovekom nieje vhodna pre udrzanie si zdravia.Vsetci na nu doplacaju a umieraju,pri tom priroda pre nas pripravila jedlo(ovocie,orechy,zelenina),ktore obsahuje tu najlepsiu moznu kombinaciu vitaminov,provitaminov,mineralov,stopovych prvkov,enzymov,vlakniny,antioxidantov,cukrov,amino kyselin,tukov atd.Tieto kombinacie vytvaraju takzvany synergicky efekt tak velky,ze malo kto si to dokaze predstavit ten blahodarny ucinok na nas organizmus.Tuto kombinaciu nevytvori ani ten najlepsi vedec v laboratoriu.To musi byt zive prirodou stvorene.
A preco to napr. ludia necitia?Lebo ho nejedia na lacno,stale maju v zaludku a v tenkom creve potravu ktoru zjedli aj pred styrmi hodinami,takze nikdy niesu prazdny,hoci citia hlad.Kombinacia ovocia a ich kyselinami s varenou stravou(hlavne so skrobmi)vytvara KVAS.Vytvara sa v tele vlastny liehovar.To su pre cloveka dalsie klince do rakvy.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Habbs Pozri príspevok
Ano tak to je,ludia si radsej zoberu tabletku bez veskerych starosti a zahlusia trapenie nez aby sa mali sami snazit.A stale ostavaju v tom zacarovanom kruhu.Hladaju vsetko mozne ,len nie to prave a 100% ucinne a to je zbavit sa zlych stravovacich navykov.Opät sa len dostavame k tomu,ze ta "vymyslena" potrava clovekom nieje vhodna pre udrzanie si zdravia.Vsetci na nu doplacaju a umieraju,pri tom priroda pre nas pripravila jedlo(ovocie,orechy,zelenina),ktore obsahuje tu najlepsiu moznu kombinaciu vitaminov,provitaminov,mineralov,stopovych prvkov,enzymov,vlakniny,antioxidantov,cukrov,amino kyselin,tukov atd.Tieto kombinacie vytvaraju takzvany synergicky efekt tak velky,ze malo kto si to dokaze predstavit ten blahodarny ucinok na nas organizmus.Tuto kombinaciu nevytvori ani ten najlepsi vedec v laboratoriu.To musi byt zive prirodou stvorene.
A preco to napr. ludia necitia?Lebo ho nejedia na lacno,stale maju v zaludku a v tenkom creve potravu ktoru zjedli aj pred styrmi hodinami,takze nikdy niesu prazdny,hoci citia hlad.Kombinacia ovocia a ich kyselinami s varenou stravou(hlavne so skrobmi)vytvara KVAS.Vytvara sa v tele vlastny liehovar.To su pre cloveka dalsie klince do rakvy.
Inak poviem , pokúsim sa teda .

Vezmime si taký Pugeot 2O6
Ak Ti na ňom odíde , povedzme kľukový hriadeľ , tak ho vymeníš a nebudeš zbytočne vodu do chladiča dolievať , lebo Ti sused - vraj "automechanik" to povedal , tvrdil .
Automechanik - odborník ale tvrdí , že je potrebná výmena hriadeľa , tak ho predsa vymeníš , alebo snáď nie ???

Lenže čo s ľudským telom ? To sa predsa nedá len tak vymeniť , hociktorá časť , aj keď pokrok aj v medicíne bohovský krok urobil .

Keď len ten diabetes mellitus spomeniem , tak už v histórii ho poznali , dávno .
Nie vždy sa ľudia stravovali nejak nezdravo ako teraz , jedli v podstate to , čo príroda dala .
http://cs.wikipedia.org/wiki/Diabetes_mellitus
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ajuška Pozri príspevok
...to (zvýraznené je fakt)... ibaže sa riešia dôsledky... bez toho, že by sa hľadala prvotná príčina problému... a tam je celý "pes" zakopaný.......... dokolečka... dokola......
Tak to máš pravdu, ale aj to je treba, keď už je človek chory tak aspon zmiernit chorobu. Na hladanie priciny v tomto zivote nejak neostava casu. Ani sa necudujem. Idem si dat predpisat inzulin. Aby som bol medzi prvými, pridem o 6,30 hoci ordinuje od 8,00. No a už som 5 na rade. Dvoch vezme a trva mu to pol hodinku a pride do ordinacie dealer. Tomu sa venuje hodinu a potom pridu na radu dalsi dvaja pacienti. Zordinuje a musi si dat kavu aby to vydrzal. A zrazu zisti ze je vela hodin tak to berie ako na páse. namiesto 15 min pre pacienta su to dve minuty aby stihol poriesit celu cakaren. No a odborny lekari su na tom horsie ako obvodny. je ich menej a casu stale malo. *Pritom sa vykrikuje ze treba doktorom pridat ale pravdou je ze treba pridat nie lekárom ale lekárov.. je ich mal a aj to málo uteka za hranice.
1 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
ErinErin Pozri príspevok
Habbs, klasická medicína tiež zdôrazňuje zdravý životný štýl - stravovanie, šport, spánok, relax. Možno je to už toľkokrát opakované, že ľudia na to nereagujú. Alebo si lekári povedali, že to nemá význam, keď pacienti na to kašlú? Každý vie, že u diabetu II. typu je základom liečby schudnúť a správne sa stravovať, životospráva, ale skús presvedčiť chorého s nadváhou a zabehnutými koľajami svojho života...
uuuf... ja mam DM II typu ale nemam nadvahu.. par kg navyse ale neda sa tomu povedat nadvaha. mam 85 kg pri výske 180. Nie vzdy je spravne tvrdenie " treba zhodit "... aj ked viem ze je to vela krat potrebne.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ja sa len čudujem. Toľko vzdelaných, múdrych a hlavne zanietených ľúdí sa venuje tomu, ako sa správne a zdravo stravovať. Len nepochopím, prečo sa ešte nespojili s Habbsom, už mohol byť problem raz a navždy vyriešený ;-)
1 0
ErinErin ErinErin

ErinErin je offline (nepripojený) ErinErin

ivantt Pozri príspevok
uuuf... ja mam DM II typu ale nemam nadvahu.. par kg navyse ale neda sa tomu povedat nadvaha. mam 85 kg pri výske 180. Nie vzdy je spravne tvrdenie " treba zhodit "... aj ked viem ze je to vela krat potrebne.
Ivantt, máš inzulínovú rezistenciu? Ak by sa ti netvoril dostatok inzulínu, tak vraj čili papričky dokážu prebudiť beta bunky pankreasu aj u diabetu typu I k tvorbe inzulínu. Niečo sa skúmalo, ale zatiaľ nie sú oficiálne výsledky. Tak môžeme robiť nezávislý výskum na porade - keď nás už tie farmaceutické firmy ťahajú za nohu...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
ErinErin Pozri príspevok
Ivantt, máš inzulínovú rezistenciu? Ak by sa ti netvoril dostatok inzulínu, tak vraj čili papričky dokážu prebudiť beta bunky pankreasu aj u diabetu typu I k tvorbe inzulínu. Niečo sa skúmalo, ale zatiaľ nie sú oficiálne výsledky. Tak môžeme robiť nezávislý výskum na porade - keď nás už tie farmaceutické firmy ťahajú za nohu...
Hm , keby to pravda bolááááá....

Teda , za seba len poviem , každý deň aspoň 2 - 3 si dám , roky ...
Nejak nebadám na sebe .
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
ivantt Pozri príspevok
Tak to máš pravdu, ale aj to je treba, keď už je človek chory tak aspon zmiernit chorobu. Na hladanie priciny v tomto zivote nejak neostava casu...
...čo je to zmiernenie choroby?? ...tabletky od bolesti?? (príbalové letáky sú obsahovo tak zdatne alibistické... ale po pravde - kto ich číta s plnou vážnosťou??) ...protizápalové?? (detto)... že telu odchádza niektorá súčiastka, je len signál... že stroj pracoval v niektorých fázach preťažený...hľadanie príčiny riešiť návštevou lekára je predsa len krátkozraké... tam stihne každý leda tak priznať kde ho gniavi... ale čím všetkým svoj organizmus neuvážene zaťažoval, nik neprizná... ...lebo si všetky neresti vieme taaak dobre obhajovať... ...je ľahšie frfľať na lekárov že sa nestrafili... ale kam???
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať