Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.....dúfam, že nebudem
http://koktail.pravda.sk/starostlivo...926_sk_kzs_p20
http://lne.sk/vlasy/pozor-na-myty-o-vlasoch
http://www.lafemme.estranky.cz/clank...ie-vlasov.html
Naposledy upravil lujza.j : 06.05.11 at 20:34
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

lujza.j Pozri príspevok
vrchnú šupku treba olúpať-pozor pichá,potom sa dá do vody bez soli, varí sa kým nezovrie voda-nevarí sa.potom sa nakrája dá na panvičku s olejom a čili papričkou osmahneš na oleji a ješ ako prílohu alebo pridáš do cestovín takto mi to prišlo v sms
pozor.
pokial nie si ozaj znalec articokov,su zradne.postup si opisala dobre ale konzumuju sa len mlade srdiecka,vsetko ostatne,pokial je uz zostarnute,je jedovate-aspon mne to tak vysvetlila moja znama,tiez talianka.treba sa o tom este informovat,ja som si tiez presne nezapamätala ako to je.ale ma to nieco s tymi pichliacmi-asi ak sa to poriadne neocisti tak to skodi.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dnes v jednej picérke varí taloš, pôjdem ho ešte vyťažiť dík za infošku
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Artérioskleróze predchádzame požívaním ríbezľovej šťavy. Obsahuje vitamín C a soli draslíka. Účinným prostriedkom proti artérioskleróze je domáci cesnak.
Liek si pripravíme tak, že 150 g očisteného cesnaku rozotrieme (bez prítomnosti kovu) zalejeme ho 100 ml čistého liehu, dobre uzavrieme a pretrepeme. Necháme aspoň týždeň v chladničke. Pred dávkovaním treba tinktúru precediť cez sitko z umelej hmoty.
Užívame ju každé ráno po 15 kvapkách. Ak nie sme alergickí na mlieko, kvapky zapijeme mliekom.
5 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som pocula o tomto recepte, ze sa ma uzovat po kvapkach, a to tak, ze prvy den jednu kvapku, druhy den dva atd. az do 50 a potom zasa spat. Ale tento liek sa vraj moze uzivat len raz za 10 rokov.
0 0
zelenydom zelenydom

zelenydom je offline (nepripojený) zelenydom

Uz par dni si davam na tvar kazdy vecer kyslu smotanu (bolo mi jej luto vyhodit, kedze je uz po zaruke) - VAO! Okrem clenov rodiny, ktory ma vidia pobehovat s bielou maskou si rozdiel vsimla aj kolegyna v robote...
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Ekzémy
Ekzém mokvavý
- zasýpať fazuľovou alebo hrachovou múkou a doplniť stravu vitamínmi A, E. Jedlá s obsahom vitamínu A treba jesť denne, jedlá s obsahom vitamínu E len každý 2 – 3 deň. Vitamíny dopĺňať 5 týždňov.

Ekzém hnisavý
-roztopiť maslo, vyliať ho do veľmi studenej vody, aby rýchlo stuhlo, vybrať ho a tým mastiť. Postihnuté miesto treba umývať čajom zo slezu nebadaného, na 1/2 litra vody 1 lyžica slezu, spariť, nechať stáť 10 minút.

Ekzém s vodnatými pľuzgierikmi
-umývať odvarom dubovej kôry. 1/2 litra vody + l lyžica kôry, variť 1/4 hodinu. Umývať viackrát denne.

Ekzém – kožná pleseň
-vodný roztok kamenca bieleho – kúpele. 1 polievková lyžica na 5 litrov vody.

Ekzém suchý
-doplniť stravu vitamínom A, E (viď recept na ekzém mokvavý). Umývať domácim sladkým mliekom, alebo domácou sladkou smotanou.

Ekzém svrbivý
-dať do úst kocku cukru, rozmiešať ju so slinami a tým natierať.
Umývať rozriedeným odvarom dubovej kôry a potom potierať sladkou smotanou a posypať hrachovou múkou (smotana – A vitamín, hrach – E vitamín).
Natierať bravčovou masťou pomiešanou s práškovým cukrom.
3 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

teraz je dobrá žihlava
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dnes som ju vytrhavala na nasom poli a mam cele predlaktia v jednom ohni. Ak ti robi dobre, pridi, mozes si natrhat kolko budes chciet a pre mna urobis dobry skutok.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
durisovad Pozri príspevok
Dnes som ju vytrhavala na nasom poli a mam cele predlaktia v jednom ohni.
Nebudeš mať vraj reumu. Babky to takto hovorili, že proti reume je treba vyšibať bolestivé miesta žihľavou. O tom, že to je nepríjemné, sa nezmieňovali.
4 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ja som si ju nazbierala na čaj... tiež jej mam dosť,
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
pozor.
pokial nie si ozaj znalec articokov,su zradne.postup si opisala dobre ale konzumuju sa len mlade srdiecka,vsetko ostatne,pokial je uz zostarnute,je jedovate-aspon mne to tak vysvetlila moja znama,tiez talianka.treba sa o tom este informovat,ja som si tiez presne nezapamätala ako to je.ale ma to nieco s tymi pichliacmi-asi ak sa to poriadne neocisti tak to skodi.....
...tak taloš vyťažený očistiť to treba až tak , aby zostalo len srdiečko, asi by mi to bolo logické keby som to robila, lebo tie v oleji alebo v náleve čo kupujem, to sú vlastne srdiečka. on hovoril, že variť v o solenej vode až do mäkka a potom sa to marinuje, ol. olej+cesnak+bilinky alebo podľa chuti každého
2 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Práve bola za mnou susedka, ktorej začína maturitný týždeň, že nevie nájsť názov metódy na zistenie železa v krvi. Hľadali sme v slovníku cudzích slov, hľadáme aj na internetových stránkach a nejak sa nám to nedarí. Neviete niekto pomôcť? Vopred ďakujem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pohodička Pozri príspevok
Práve bola za mnou susedka, ktorej začína maturitný týždeň, že nevie nájsť názov metódy na zistenie železa v krvi. Hľadali sme v slovníku cudzích slov, hľadáme aj na internetových stránkach a nejak sa nám to nedarí. Neviete niekto pomôcť? Vopred ďakujem.
tuto nič?: http://referaty.atlas.sk/prirodne-ve...43469/?print=1
0 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Ospravedlňujem sa a zároveň ďakujem za pomoc, ale ani tam nie je ten názov metódy.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pohodička Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa a zároveň ďakujem za pomoc, ale ani tam nie je ten názov metódy.
ani tuto keby si kukla:http://www.google.sk/#hl=sk&biw=988&...tenie+%C5%BEel
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Nie je to náhodou "hemometria"?

http://www.zdravie.sk/sz/p134/458/sl...r.html?print=1
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Nella_2 Pozri príspevok
Nella určite je, hemoglobín je údaj v krvnom obraze, z ktorého sa dozvieme množstvo železa v krvi.
http://slovnik.azet.sk/slovnik-cudzi.../?q=haemometra
2 0
pohodička pohodička

pohodička je offline (nepripojený) pohodička

Naozaj vám veľmi pekne ďakujem, prešla som ešte raz všetko, čo ste mi poslali, dokonca mi cez ICQ poslala jedna gymnazistka z Čiech veľmi dobrý link, ale nikde nie je názov metódy na zistenie železa, za tú haemometru ďakujem, ešte si ju overí na hematológii, či ju môže použiť. To dievča v živote nemalo dvojku na vysvedčení, trápi sa s hľadaním, venuje tomuto slovíčku dosť času zo svojho akademického týždňa a nie a nie sa k nemu dopracovať. Ďakujem, potom napíšem, čo na to hematológia, či sa vôbec budú chcieť baviť o tom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať