Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

majkii
kukučka
.......
PS.
A áno, odmietli ma lekári a nielen jeden. Včera som sa objednala u iného, ty svatá simplicito.
Čo sa neobrátiš na lekárske špičky, MUDr. Liptáka, či MUDr. Bukovského alebo MUDr. Mesíka tí ťa určite vyšetria.

Ale aby som nebol impertinentný, ak ťa odmietol lekár vyšetriť len preto, že si neočkovaná (tomu nie celkom verím, ale stať sa mohlo) a ak si mala negatívny test, tak je to neprofesionálne a takého je treba okamžite riešiť či už na VUC alebo na úrade pre dohľad nad zs, tak ako riešili zaočkovaní pacienti, ktorých odmietla vyšetriť očná lekárka - antivaxerka v Žiline
K tým spomínaným menám. Všetci traja majú svoje zásluhy, Lipták ich dosiahol pri liečbe svojich pacientov, Bukovský ako prvý pri osvete najmä s D vitamínom, a Mesík je azda najkompetentnejší sa vyjadrovať k epidémiám a najmä pandémiám. Nikto nebral na zreteľ a neberie doteraz ich odporúčania.
Pokiaľ viem, tak ministerstvo zdravotníctva sa veľmi neangažuje v usmerňovaní lekárov, čo sa liečby týka. A teraz im necháva pri pacientoch slobodnú vôľu. Nespomínam si, že by takto v minulosti niekedy zaujalo takúto stratégiu.
Ako k tomu prídu pacienti, ktorí sú liečení rôzne.
Dr, Kalavská sa liečila doma sama, presne uviedla, čo si naordinovala. Neviem, čím sa všetkým liečia pacienti po príjme, kým sa ešte nedostanú pod ventiláciu, ale Lipták, neviem či aj Bukovský tvrdia, že najväčší význam má nasadiť Ivermectin hneď na začiatku. To je rozhodujúce. Určiť najvhodnejší čas.
Preto nevidím zmysel viesť debatu týchto ľudí s lekárom z Petržalky (neviem jeho funkciu), kde sa už zápasí o holý život.
Týchto ľudí nikto nepočúva, ignorujú ich. U Liptáka zabrala táto liečba a má s ňou skúsenosti a hlavne dobré výsledky, určite aj s prevenciou pri senioroch, to sa asi odškriepiť nedá.

P.S. Vysvetli mi, prečo by sa mal pacient, chorý pacient obracať na lekárov z druhej strany republiky. Platil si zdravotné poistenie? Platil. Tak prečo mu odporúčaš takéto nezmysly?
Akoby tu nebolo ešte málo chaosu.
1 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte sa vrátim k Ivermectinu, mám info zo špičkového špitála, kde údajne lekári tvrdia, že poškodzuje pečeň, pričom tam majú iba vysoko rizikových pacientov. Hádam nie každý má zničenú pečeň, a že steatózu má každý druhý starší človek, niet sa čomu diviť. Ale veď sa dajú predsa urobiť pred podaním pečeňové testy pre istotu.
Lipták si najprv sám na sebe odskúšal jeho účinky na ľudské telo.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
... mám info zo špičkového špitála, ...
...
nonehovor.jpg  
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
majkii
kukučka
.......
PS.
A áno, odmietli ma lekári a nielen jeden. Včera som sa objednala u iného, ty svatá simplicito.
Čo sa neobrátiš na lekárske špičky, MUDr. Liptáka, či MUDr. Bukovského alebo MUDr. Mesíka tí ťa určite vyšetria.

Ale aby som nebol impertinentný, ak ťa odmietol lekár vyšetriť len preto, že si neočkovaná (tomu nie celkom verím, ale stať sa mohlo) a ak si mala negatívny test, tak je to neprofesionálne a takého je treba okamžite riešiť či už na VUC alebo na úrade pre dohľad nad zs, tak ako riešili zaočkovaní pacienti, ktorých odmietla vyšetriť očná lekárka - antivaxerka v Žiline
K tým spomínaným menám. Všetci traja majú svoje zásluhy, Lipták ich dosiahol pri liečbe svojich pacientov, Bukovský ako prvý pri osvete najmä s D vitamínom, a Mesík je azda najkompetentnejší sa vyjadrovať k epidémiám a najmä pandémiám. Nikto nebral na zreteľ a neberie doteraz ich odporúčania.
Pokiaľ viem, tak ministerstvo zdravotníctva sa veľmi neangažuje v usmerňovaní lekárov, čo sa liečby týka. A teraz im necháva pri pacientoch slobodnú vôľu. Nespomínam si, že by takto v minulosti niekedy zaujalo takúto stratégiu.
Ako k tomu prídu pacienti, ktorí sú liečení rôzne.
Dr, Kalavská sa liečila doma sama, presne uviedla, čo si naordinovala. Neviem, čím sa všetkým liečia pacienti po príjme, kým sa ešte nedostanú pod ventiláciu, ale Lipták, neviem či aj Bukovský tvrdia, že najväčší význam má nasadiť Ivermectin hneď na začiatku. To je rozhodujúce. Určiť najvhodnejší čas.
Preto nevidím zmysel viesť debatu týchto ľudí s lekárom z Petržalky (neviem jeho funkciu), kde sa už zápasí o holý život.
Týchto ľudí nikto nepočúva, ignorujú ich. U Liptáka zabrala táto liečba a má s ňou skúsenosti a hlavne dobré výsledky, určite aj s prevenciou pri senioroch, to sa asi odškriepiť nedá.

P.S. Vysvetli mi, prečo by sa mal pacient, chorý pacient obracať na lekárov z druhej strany republiky. Platil si zdravotné poistenie? Platil. Tak prečo mu odporúčaš takéto nezmysly?
Akoby tu nebolo ešte málo chaosu.
jeden lekár mi uviedol názorný príklad na boji proti zubnému kazu. Proti vzniku zubných kazov sa bránime prevenciou(pastou, vodami, stravou a pod), malý kaz odstránime bez liečivej vložky, veľký kaz zubnou pastou neodstránime ani keby sme si umývali zuby každú hodinu. veľký kaz- zub bez liečivej vložky nezachránime ani bez injekcie bezbolestne neodstránime. Podobne je to aj s covidom, ivermectin ani vitamíny vo vysokom štádiu už nepomáhajú tak ako by sa chcelo. Takže MUDr. Hložník uviedol nesprávny príklad
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Asi tak.
Prevenciou by mal byť aj trvalý záujem o výživu obyvateľstva, až následne riešiť obezitu. Vôbec nechápem, ako doslova štát dopustil ničiť prirodzené zloženie hotových potravín a polotovarov.
Neznamená, keď je niekto vypasený, že je to iba z množstva stravy, kde sú premrštené obsahy solí, náhradných sladidiel, ktoré zaťažujú obličky aj pečeň a vôbec.
Kapitola GMO potravín je sama o sebe.
Vývarovne pre pracujúcich sú štátom schválené. Na ich kvalitu nedohliada. Občas k nim zájdu hygienici kvôli obsahu soli.
Prečo si vie doma Orbán robiť s potravinami poriadok?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
... mám info zo špičkového špitála, ...
...
Aký máš zasa zbytočný problém? Mať tú dg, si rád, že si u nich.
Nevieš mi odpustiť ten zátrh tvojich latrinárií?
Mal si sa sám spamätať, nemuselo sa to riešiť verejne.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Tak prečo odporúčaš takéto nezmysly?
Akoby tu nebolo ešte málo chaosu.
Veru, veru...robíš tu chaos a dávaš nezmyslené príspevky.

...s tým Bukinom si robíš ale srandu...či ?

[QUOTE="korela"]
buchač
korela
... mám info zo špičkového špitála, ...
Aký máš zasa zbytočný problém? Mať tú dg, si rád, že si u nich.
Nevieš mi odpustiť ten zátrh tvojich latrinárií?
Mal si sa sám spamätať, nemuselo sa to riešiť verejne.
Neviem síce, o čom točíš, ale to je vedľajšie....no asi zasa o nejakých hovnách.

K tomu Ivermectínu.
Prečo sa ty musíš furt vyvyšovať...že vraj info zo špičkového špitáľa ohľadom lieku ???
Sorry, ale mne na takéto informácie Google...a preto som pripojil ten obrázok.

Ja mám info od špičkových pracovníkov...a postrehol niekto, že by som sa tým chválil ?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Na cirkus okolo Dušeka a Calábka ste zabudli? Aha, to je pod vašu úroveň, ani nemáte odvahu si to vypočuť, ale povedzte mi, na základe čoho ho potom hodnotíte?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Kukuč...daj už pokoj s tým Dušekom a podobnými...

Ty zastávaš ich názor...je to tvoja vec.
Iný má na vec svoj pohľad...je to jeho vec.

...a aj ti beriem z každého rožka troška
Západná medícína mi skalpelom dala dokopy telo...tá východná zasa naviedla na iné myšlienky.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[QUOTE="buchač"]
korela
Tak prečo odporúčaš takéto nezmysly?
Akoby tu nebolo ešte málo chaosu.
Veru, veru...robíš tu chaos a dávaš nezmyslené príspevky.

...s tým Bukinom si robíš ale srandu...či ?

korela
buchač
korela
... mám info zo špičkového špitála, ...
Aký máš zasa zbytočný problém? Mať tú dg, si rád, že si u nich.
Nevieš mi odpustiť ten zátrh tvojich latrinárií?
Mal si sa sám spamätať, nemuselo sa to riešiť verejne.
Neviem síce, o čom točíš, ale to je vedľajšie....no asi zasa o nejakých hovnách.

K tomu Ivermectínu.
Prečo sa ty musíš furt vyvyšovať...že vraj info zo špičkového špitáľa ohľadom lieku ???
Sorry, ale mne na takéto informácie Google...a preto som pripojil ten obrázok.

Ja mám info od špičkových pracovníkov...a postrehol niekto, že by som sa tým chválil ?
Nemám prečo sa vyvyšovať, neviem, kedy a prečo si nadobudol ten dojem.
Čo sa týka špitála, pretože to nemocnica nie je, tak áno, je špičkový. Ale to neznamená, že dobré výkony sa nepodávajú aj inde, napr. v Brezne, nedávno som tu priložila z nemocnice ich vlastný prístup k liečbe Covidu. Prekvapenie. A ty si tú záležitosť zvrhol pod čiernu zem.
Preto síce asi nikdy, ale najmä teraz vôbec nie je jedno, kde pacienta s Covidom liečia.
Lebo ponechané na lekárov.
Áno, občas tu spomenieš svojich osvedčených, na ktorých nedáš dopustiť, to je normálne. Je iba dobré, ak pacient verí svojmu ošetrujúcemu lekárovi.
(Súčasnosť - za 3 mesiace ôsmi lekári vrátane profesorov a dg nie je stanovená. A čas beží. a čaká sa.)
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

majkii
kukučka
1. A tie všetky nadávky neočkovaným do dezolátov a podobne, to nie je útok? 2. Obmedzovanie vstupu neočkovaným do verejných priestorov, to nie je útok? 3. Tvrdenia, že neočkovaným nemá byť poskytnutá liečba, to nie je útok? Alebo je to diskriminácia a prejav fašizmu?
1. nemáš pravdu, poznám viacero neočkovaných, ktorí pokojne vzjadujú svoje presvedčenie, úmyselne nešíria bludy, len majú svoje strachy, naopak, dezoláti sú agresori, ktorý pľujú po ľuďoch, strhávajú im rúška, vrieskajú po lekároch pred ich bydliskom, bránia ľuďom v pokojnom očkovaní viď to čo sa stalo na orave, to sú dezoláti,
Ty si čítal po sebe? Nemám pravdu? Veb je dennodenne plný nadávok, aj porada a aj od teba!
2. nemáš pravdu, obmedzovanie vstupu do verejných priestorov je iba počas pandemických opatrení, na nevyhnutnú dobu a najmä tam, kde je vysoké riziko nákazy, keď nákaza pominie žiadne obmedzenia nebudú. Tiež nie je pravda, že sa obmedzuje vstup neočkovaným, vždy majú možnosť sa otestovať, čiže vo väčšine platí OTP



To isté, nemám pravdu? A vzápätí potvrdzuješ že ju mám!


3. opäť, nie je pravda, už ťa odmietli ošetriť, alebo niekoho neočkovaného poznáš, ktorého odmietli ošetriť? To sú presne tie lži a nepravdy, ktoré sa šíria ako mor.
Ó, ty máš čarovnú kristáľovú guľu?
O akých útokoch to vlastne hovoríš? sa pozri čo sa stalo v nemecku, popierač pre odmietačstvo zastrelil človeka !!!! a k tej diskriminácii a fašizmu - to sú bláboly, moc čiťaš a postuješ dezinfoweby

O čom vlastne „blábolíš“ ty? Ak niekoho obviňuješ, mal by si to vedieť dokázať, tak mi dokáž že klamem, alebo nechoď medzi slušných ľudí. Dezinformácie tu píšeš ty.
0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Treba mať s nimi božskú trpezlivosť ako tento lekár

0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

kukučka
majkii
kukučka
1. A tie všetky nadávky neočkovaným do dezolátov a podobne, to nie je útok? 2. Obmedzovanie vstupu neočkovaným do verejných priestorov, to nie je útok? 3. Tvrdenia, že neočkovaným nemá byť poskytnutá liečba, to nie je útok? Alebo je to diskriminácia a prejav fašizmu?
1. nemáš pravdu, poznám viacero neočkovaných, ktorí pokojne vzjadujú svoje presvedčenie, úmyselne nešíria bludy, len majú svoje strachy, naopak, dezoláti sú agresori, ktorý pľujú po ľuďoch, strhávajú im rúška, vrieskajú po lekároch pred ich bydliskom, bránia ľuďom v pokojnom očkovaní viď to čo sa stalo na orave, to sú dezoláti,
Ty si čítal po sebe? Nemám pravdu? Veb je dennodenne plný nadávok, aj porada a aj od teba!
2. nemáš pravdu, obmedzovanie vstupu do verejných priestorov je iba počas pandemických opatrení, na nevyhnutnú dobu a najmä tam, kde je vysoké riziko nákazy, keď nákaza pominie žiadne obmedzenia nebudú. Tiež nie je pravda, že sa obmedzuje vstup neočkovaným, vždy majú možnosť sa otestovať, čiže vo väčšine platí OTP



To isté, nemám pravdu? A vzápätí potvrdzuješ že ju mám!


3. opäť, nie je pravda, už ťa odmietli ošetriť, alebo niekoho neočkovaného poznáš, ktorého odmietli ošetriť? To sú presne tie lži a nepravdy, ktoré sa šíria ako mor.
Ó, ty máš čarovnú kristáľovú guľu?
O akých útokoch to vlastne hovoríš? sa pozri čo sa stalo v nemecku, popierač pre odmietačstvo zastrelil človeka !!!! a k tej diskriminácii a fašizmu - to sú bláboly, moc čiťaš a postuješ dezinfoweby

O čom vlastne „blábolíš“ ty? Ak niekoho obviňuješ, mal by si to vedieť dokázať, tak mi dokáž že klamem, alebo nechoď medzi slušných ľudí. Dezinformácie tu píšeš ty.
Milá Kukulienka, hejtovanie, postovanie bludov, hoaxov a dezinformácii, ani červenšie, ani väčšie písmenká im nepridajú na hodnote.
Otázka je, prečo sa tak zavzdušňuješ, prečo máš také neprekonateľné nutkanie na vypisovanie „duchaplných“ príspevkov o diskrimináci o fašizme ? A poznámočka, ty sa považuješ za slušného človeka? prečítaj po sebe, lebo to ako sa v posledných príspevkoch prezentuješ tomu nenasvedčuje.
Naposledy upravil majkii : 24.09.21 at 23:48
0 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Logika je kde? To nielen ty - raz som dezolát, potom Kuki, Kukulienka. Nálepky namiesto argumentov, zrejme nemá zmysel v tejto debate pokračovať. Takže ešte raz, nie sú to dezinformácie, ani konšpirácie, ale dôsledok servilnosti oficiálnych médií, nedá sa im veriť, ľudia nie sú hlúpi. a čoraz viac ľuďom sa otvárajú oči, že? Tak hľadajú info inde.
Ivermekcínom sa lieči už 35 rokov, viď Afrika, teraz výborné výsledky v Indii. Len u Duvesovho suseda nie...
K Dušekmu videu sa oplatí vrátiť, aj tu v téme k debate ku nemu, odporúčam.
Bukovski pred pár dňami krásne rozobral novinárov, okrem iného. Kuk aj do srandičiek.
No a najnovšie správy z Izraela:
https://aeronet.cz/news/video-izrael...ebyl-ockovany/
1 4
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Katy a R
lujza.j
A je?keby bol ...tak tu snáď naša politická špička ktorej ide tak o zdravie občanov,že tu všetkých zaradom chcú opichať fajzerom a spol....ferina nepozve?
... a ktovie, že čo si o tom myslí Vlastička (ondrejvla) - ak sa náhodou na toto tu pozerá zhora ...?
Katy, starí poraďáci vedia, že už roky bola Vlastička dosť chorá. Nech odpočíva v pokoji.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Škoda,že nepochopené...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j
Škoda,že nepochopené...
Aj toto by bolo treba pochopiť. https://tv.zoznam.sk/cl/1003001/2187655/
2 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

korela
majkii
kukučka
.......
PS.
A áno, odmietli ma lekári a nielen jeden. Včera som sa objednala u iného, ty svatá simplicito.
Čo sa neobrátiš na lekárske špičky, MUDr. Liptáka, či MUDr. Bukovského alebo MUDr. Mesíka tí ťa určite vyšetria.

Ale aby som nebol impertinentný, ak ťa odmietol lekár vyšetriť len preto, že si neočkovaná (tomu nie celkom verím, ale stať sa mohlo) a ak si mala negatívny test, tak je to neprofesionálne a takého je treba okamžite riešiť či už na VUC alebo na úrade pre dohľad nad zs, tak ako riešili zaočkovaní pacienti, ktorých odmietla vyšetriť očná lekárka - antivaxerka v Žiline
K tým spomínaným menám. Všetci traja majú svoje zásluhy, Lipták ich dosiahol pri liečbe svojich pacientov, Bukovský ako prvý pri osvete najmä s D vitamínom, a Mesík je azda najkompetentnejší sa vyjadrovať k epidémiám a najmä pandémiám. Nikto nebral na zreteľ a neberie doteraz ich odporúčania.
Pokiaľ viem, tak ministerstvo zdravotníctva sa veľmi neangažuje v usmerňovaní lekárov, čo sa liečby týka. A teraz im necháva pri pacientoch slobodnú vôľu. Nespomínam si, že by takto v minulosti niekedy zaujalo takúto stratégiu.
Ako k tomu prídu pacienti, ktorí sú liečení rôzne.
Dr, Kalavská sa liečila doma sama, presne uviedla, čo si naordinovala. Neviem, čím sa všetkým liečia pacienti po príjme, kým sa ešte nedostanú pod ventiláciu, ale Lipták, neviem či aj Bukovský tvrdia, že najväčší význam má nasadiť Ivermectin hneď na začiatku. To je rozhodujúce. Určiť najvhodnejší čas.
Preto nevidím zmysel viesť debatu týchto ľudí s lekárom z Petržalky (neviem jeho funkciu), kde sa už zápasí o holý život.
Týchto ľudí nikto nepočúva, ignorujú ich. U Liptáka zabrala táto liečba a má s ňou skúsenosti a hlavne dobré výsledky, určite aj s prevenciou pri senioroch, to sa asi odškriepiť nedá.

P.S. Vysvetli mi, prečo by sa mal pacient, chorý pacient obracať na lekárov z druhej strany republiky. Platil si zdravotné poistenie? Platil. Tak prečo mu odporúčaš takéto nezmysly?
Akoby tu nebolo ešte málo chaosu.
Keďže je to reakcia na môj príspevok, začnem od konca. Kde som odporučil Kukučke, aby cestovala za lekárskou starostlivosťou na druhú stranu republiky? Pprosím ťa odcituj to, kde som to napísal. V mojom príspevku, tak ako kukučka, obe ste si nevšimli , že som odsúdil konanie akéhokoľvek lekára, ak odmietne pacienta pre nezaočkovanie, a moje odporúčanie bolo riešiť ho podaním podnetu / sťažnosti.

Že verejnosť odborná ani laická nepočúva ignoruje týchto pánov ja pochopiteľné, napr. Hoaxy a podvody - Polícia SR zmapovala zmes bludov a klamstiev na FB účte Peter Lipták https://www.facebook.com/hoaxPZ/posts/869781717183030/
ďalšou "zásluhou" Liptáka je, ako praktický lekár pre dospelých, bez problémov vydal najmenej desiatim deťom z Pliešoviec navlas rovnaké potvrdenia, že nemôžu nosiť rúška počas vyučovania (zjavne nemá problém cestovať za pacientami na druhú stranu republiky)
Ďalšou zásluhou je PN-ka pre Pavla Ruska, ktorému pred pojednávaním súdu údajne niekto polial oči neznámou látkou, no a nezabúdajme na jeho vec, ktorou sa v minulosti preslávil a to je primanie "darov" od pacientov, v civilizovanej krajne by sa to asi považovalo za úplatky
K Bukovskému, ten aspoň našiel kúsok svedomia, keď sa ospravedlnil za šírenie hoaxu https://www.startitup.sk/lekar-bukov...pridu-o-dieta/ . K zásluhám Bukovského k propagácii vitamínu D, taj môj praktický lekár pri prvej vlne, ďaleko pred mudrovaním Bukovského, svojim pacientom odporúčal vitamín D na posilnenie imunity počas lockdownu začiatkom minulého roka. Bukovský a myslím že ani Mesík nemajú atestácie ani vo svojom odbore, ktorý vyštudovali https://www.facebook.com/33493906658...4646705285498/ . Obaja nemajú žiadne praktické skúsenosti s liečbou covidu, nepodieľali sa na výskumoch ani štúdiách. Paradoxom je citujem Mesíká " „Nikdy som nechcel robiť lekára. Na medicínu som šiel, lebo ma zaujímala veda, konkrétne biomedicínsky výskum. Promoval som v roku 1988, už o rok neskôr sa však otvorili úplne iné možnosti. Na vedu som preto rezignoval,“, čiže vo výskume nikdy nerobil a ani nič v odbore nedosiahol. Takže toto nie sú partneri do odborných diskusii.
Naposledy upravil majkii : 25.09.21 at 09:47
4 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tí ludia čo nadávajú lekárom sú mentálne na tej istej úrovni ako tí ludia z príbehu nafarbené vtáča, v časti, ked to chlapca vliekli na trh (treba si prečítať ale knihu, je to silný zážitok)
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Huráááá, vraciame sa do normálu https://kosice.korzar.sme.sk/c/22749...3-percent.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať