Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

lujza.j
duves
Lujzina motanina. Pobavilo.

Rád chodí pravidelně na testy i když nemusí.
Na testoch som nebol od vyliečenia z Covidu, na prvom plošnom antigenovom v novembri 2020. No daj ešte niečo, nech sa pobavíme.
Všetkým očkovancom želám hlavne zdravie.....
Želať zdravie len očkovancom? Veď to je diskriminácia !!!
Naposledy upravil majkii : 01.10.21 at 12:55
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

bjuty smis
môžeš aj môjmu skoro svatovi
mal ísť v pondelok na operáciu, ale poslali ho domov...že už iba onko pacientov berú
dezolátky sú isto spokojné....
Ved v BA ste dokonale chraneni, nemaju dovod odkladat.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

majkii
lujza.j
duves
Lujzina motanina. Pobavilo.

Rád chodí pravidelně na testy i když nemusí.
Na testoch som nebol od vyliečenia z Covidu, na prvom plošnom antigenovom v novembri 2020. No daj ešte niečo, nech sa pobavíme.
Všetkým očkovancom želám hlavne zdravie.....
Želať zdravie len očkovancom? Veď to je diskriminácia !!!
A teraz si dosaď iné sloveso namiesto "želať zdravie". To už ako nazveš?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

anet
bjuty smis
môžeš aj môjmu skoro svatovi
mal ísť v pondelok na operáciu, ale poslali ho domov...že už iba onko pacientov berú
dezolátky sú isto spokojné....
Ved v BA ste dokonale chraneni, nemaju dovod odkladat.
naozaj nezvyknem reagovať na tvoje výplody, ale toto je už....
však odpoved je v druhej polovičke príspevku...ktorú si odstrihla....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
........................
"Ja myslím, že my si to tu v Bratislave tak zlízneme v úvodzovkách. Lebo tým, že tie iné časti Slovenska sú na tom horšie, čo sa týka očkovania, a je všeobecne problém s dodržiavaním opatrení, tak tí pacienti z preťažených častí budú prevážať do Bratislavy. A už mám aj avízo z koordinačného centra a už to avizoval aj minister, že budeme pomáhať tam, kde sa to nebude stíhať," hovorí Jakub Hložník, primár oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny v nemocnici na Antolskej v Bratislave.
Je to jeho pohľad, názor. Veľmi pochybujem, že po Slovensku budú sa presúvať kolóny sanitiek smer východ-západ.
Jednoducho - urobí sa reprofilizácia, vyčlenia sa lôžka, oddelenia. Dôležité operácie sa BUDÚ i naďalej vykonávať tam, kde boli určené. Alebo si myslíš, že pacienta s kolapsom srdca, alebo iného orgánu BUDÚ presúvať sanitkou, vrtuľníkom napr. z PO do BA?
A) Nieto toľko sanitie, vrtulníkov
B) Nie je to ani časovo možné
C) Je to finančne náročné nielen pre ZP, ale celkovo štát.

Ja si myslím (píšte si čo chcete), že pán doktor tak trochu hlása paniku a nechtiac tak šíri HOAXy.
3 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

korela
majkii
lujza.j
duves
Lujzina motanina. Pobavilo.

Rád chodí pravidelně na testy i když nemusí.
Na testoch som nebol od vyliečenia z Covidu, na prvom plošnom antigenovom v novembri 2020. No daj ešte niečo, nech sa pobavíme.
Všetkým očkovancom želám hlavne zdravie.....
Želať zdravie len očkovancom? Veď to je diskriminácia !!!
A teraz si dosaď iné sloveso namiesto "želať zdravie". To už ako nazveš?
Pointa? nerozumiem čo si tým chcela povedať?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo s urgentom, kto si zoberie na zodpovednosť stratený zrak, to sa nechajú ženy vykrvácať, porážky, pôrody, vody v pľúcach ... je toho až-až.
Akosi sa nehovorí o odloženej zdravotnej starostlivosti ešte z prvej vlny, alebo ešte nie je ukončená štatistika? Iba odhady?
Nikdy nezabudnem na novú internistku, na kontrolu som čakala mesiace, a s bohorovným kľudom mi povedala, že ma nevyšetrí. A to som už sedela oproti nej v ordinácii. Ešte sa ma spýtala, ako sa cítim. Veľmi zle. Sestra ešte pred vstupom k nej mi odmerala vysoký tlak. Nič, dovidenia. Na to sa nedá zabudnúť .., poliklinika prázdna. Prázdna. Nikto tam nebol, ani u nej v čakárni.
To som bola po Covide, čo som si ešte ani neuvedomovala, zvládla som ho doma bez liekov, čo dnes považujem za zázrak. Onedlho si začal krvný obeh robiť čo chcel. Asi dozvuky. Pri prvom záchvate, keď som si myslela, že končím, tak zvažujúc sanitku som zavolala jogínke, ktorá ma ním previedla s uchom na telefóne, predýchavala som podľa nej. Aj sa jej to podarilo. Lieky som si upravila sama.
Znovu sa začne opakovať táto situácia namiesto toho, aby sa vytvorili oddelené nemocnice, ich niektoré trakty urobili izolačnými?
Aby sa ľudia mohli liečiť z necovidových dg?
Vy sa tu budete poniektorí na tom baviť, podporovať nátlakové akcie a súhlasiť s nimi?
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
korela
.....Na to sa nedá zabudnúť .., poliklinika prázdna. Prázdna. Nikto tam nebol, ani u nej v čakárni....
To znamena, že ste tam všetci zdraví, zdraví a to je super. Ak chceš, urobim foto chodby nemocnice sv.Michala BA.
No prázdna nebude.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

misoft
bjuty smis
........................
"Ja myslím, že my si to tu v Bratislave tak zlízneme v úvodzovkách. Lebo tým, že tie iné časti Slovenska sú na tom horšie, čo sa týka očkovania, a je všeobecne problém s dodržiavaním opatrení, tak tí pacienti z preťažených častí budú prevážať do Bratislavy. A už mám aj avízo z koordinačného centra a už to avizoval aj minister, že budeme pomáhať tam, kde sa to nebude stíhať," hovorí Jakub Hložník, primár oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny v nemocnici na Antolskej v Bratislave.
Je to jeho pohľad, názor. Veľmi pochybujem, že po Slovensku budú sa presúvať kolóny sanitiek smer východ-západ.
Jednoducho - urobí sa reprofilizácia, vyčlenia sa lôžka, oddelenia. Dôležité operácie sa BUDÚ i naďalej vykonávať tam, kde boli určené. Alebo si myslíš, že pacienta s kolapsom srdca, alebo iného orgánu BUDÚ presúvať sanitkou, vrtuľníkom napr. z PO do BA?
A) Nieto toľko sanitie, vrtulníkov
B) Nie je to ani časovo možné
C) Je to finančne náročné nielen pre ZP, ale celkovo štát.

Ja si myslím (píšte si čo chcete), že pán doktor tak trochu hlása paniku a nechtiac tak šíri HOAXy.


nie je dôležité, čo si myslím
ale to, že sa už v ba kvôli ním odkladajú operácie......
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
misoft
bjuty smis
........................
"Ja myslím, že my si to tu v Bratislave tak zlízneme v úvodzovkách. Lebo tým, že tie iné časti Slovenska sú na tom horšie, čo sa týka očkovania, a je všeobecne problém s dodržiavaním opatrení, tak tí pacienti z preťažených častí budú prevážať do Bratislavy. A už mám aj avízo z koordinačného centra a už to avizoval aj minister, že budeme pomáhať tam, kde sa to nebude stíhať," hovorí Jakub Hložník, primár oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny v nemocnici na Antolskej v Bratislave.
Je to jeho pohľad, názor. Veľmi pochybujem, že po Slovensku budú sa presúvať kolóny sanitiek smer východ-západ.
Jednoducho - urobí sa reprofilizácia, vyčlenia sa lôžka, oddelenia. Dôležité operácie sa BUDÚ i naďalej vykonávať tam, kde boli určené. Alebo si myslíš, že pacienta s kolapsom srdca, alebo iného orgánu BUDÚ presúvať sanitkou, vrtuľníkom napr. z PO do BA?
A) Nieto toľko sanitie, vrtulníkov
B) Nie je to ani časovo možné
C) Je to finančne náročné nielen pre ZP, ale celkovo štát.

Ja si myslím (píšte si čo chcete), že pán doktor tak trochu hlása paniku a nechtiac tak šíri HOAXy.


nie je dôležité, čo si myslím
ale to, že sa už v ba kvôli ním odkladajú operácie......
Tie sa odkladali aj pred očkovaním.
Som presvedčená, že pri pôvodnej CO by zdravotná starostlivosť až takto nešla bokom.
Že sa sály po každej operácii zvýšene dezinfikujú, to sa ešte dá pochopiť a namiesto 6 zákrokov sa urobia denne dva, max. tri. A tým sa to posúva. Ale sa neodstavia.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
Čo s urgentom, kto si zoberie na zodpovednosť stratený zrak, to sa nechajú ženy vykrvácať, porážky, pôrody, vody v pľúcach ... je toho až-až.
Akosi sa nehovorí o odloženej zdravotnej starostlivosti ešte z prvej vlny, alebo ešte nie je ukončená štatistika? Iba odhady?
Nikdy nezabudnem na novú internistku, na kontrolu som čakala mesiace, a s bohorovným kľudom mi povedala, že ma nevyšetrí. A to som už sedela oproti nej v ordinácii. Ešte sa ma spýtala, ako sa cítim. Veľmi zle. Sestra ešte pred vstupom k nej mi odmerala vysoký tlak. Nič, dovidenia. Na to sa nedá zabudnúť .., poliklinika prázdna. Prázdna. Nikto tam nebol, ani u nej v čakárni.
To som bola po Covide, čo som si ešte ani neuvedomovala, zvládla som ho doma bez liekov, čo dnes považujem za zázrak. Onedlho si začal krvný obeh robiť čo chcel. Asi dozvuky. Pri prvom záchvate, keď som si myslela, že končím, tak zvažujúc sanitku som zavolala jogínke, ktorá ma ním previedla s uchom na telefóne, predýchavala som podľa nej. Aj sa jej to podarilo. Lieky som si upravila sama.
Znovu sa začne opakovať táto situácia namiesto toho, aby sa vytvorili oddelené nemocnice, ich niektoré trakty urobili izolačnými?
Aby sa ľudia mohli liečiť z necovidových dg?
Vy sa tu budete poniektorí na tom baviť, podporovať nátlakové akcie a súhlasiť s nimi?
Nebude na to personál.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bjuty smis
nie je dôležité, čo si myslím
ale to, že sa UŽ v ba kvôli ním odkladajú operácie......
Kuwa...LEN v tej ba ???????????
Aby ste sa blavaci neposrali....
2 1
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

bjuty smis
naozaj nezvyknem reagovať na tvoje výplody, ale toto je už....
však odpoved je v druhej polovičke príspevku...ktorú si odstrihla....
Nedristaj, nedavno som bola pod nozom.
Moju spolubyvajucu na izbe uspali, nacievkovali, odviezli, nechali ju 2 hodiny pred operackou a doniesli spat, lebo anesteziolog robi len do 13 hod. - tak vraj zas rano
"Operaterku" som mala zabezpecenu a keby bolo treba zabezpecim si aj anesteziologicku, krv.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

anet
bjuty smis
naozaj nezvyknem reagovať na tvoje výplody, ale toto je už....
však odpoved je v druhej polovičke príspevku...ktorú si odstrihla....
Nedristaj, nedavno som bola pod nozom.
Moju spolubyvajucu na izbe uspali, nacievkovali, odviezli, nechali ju 2 hodiny pred operackou a doniesli spat, lebo anesteziolog robi len do 13 hod. - tak vraj zas rano
"Operaterku" som mala zabezpecenu a keby bolo treba zabezpecim si aj anesteziologicku, krv.
uspáva anesteziológ na izbe pacienta ????
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Mila123
uspáva anesteziológ na izbe pacienta ????
Neviem presne ako to bolo u nej, mala byt nachystana pred 7 hod,. na izbe jej pichli len naladovku, potom vraj tam niekoho maju, tak ze pojde hned druha, odviezli ju s postelou, doviezli po dvoch hodinach nezoperovanu, este spala. Prisla lekarka, povedala, ze anesteziologicka robi len do 13 hod. ze zajtra rano pojde prva. "Revali" sme dve Vecer sa jej sluzbu konajuci lekar pri vizite ospravedlnil.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
Mila123
uspáva anesteziológ na izbe pacienta ????
Neviem presne ako to bolo u nej, mala byt nachystana pred 7 hod,. na izbe jej pichli len naladovku,
Hehe....šak to je bežný postup....
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Hehe....šak to je bežný postup....
Tak ja sa v tom az tak nevyznam Bola som den pred nou pod nozom, nachystana som bola pred vymenou zmien, pichli mi naladovku a ze teda idem ... oni ze kam idem, no ved do vytahu ... nie, vozit ma chceli zaparkovali ma pred operackou, prisiel chlapik, postavila som sa, presla do operacky lahla na stol a mila anesteziologicka mi povedala ze ma dobrovolne nadroguje 3 ml, 5 slov a uz som chrapala.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela
bjuty smis
misoft
bjuty smis
........................
"Ja myslím, že my si to tu v Bratislave tak zlízneme v úvodzovkách. Lebo tým, že tie iné časti Slovenska sú na tom horšie, čo sa týka očkovania, a je všeobecne problém s dodržiavaním opatrení, tak tí pacienti z preťažených častí budú prevážať do Bratislavy. A už mám aj avízo z koordinačného centra a už to avizoval aj minister, že budeme pomáhať tam, kde sa to nebude stíhať," hovorí Jakub Hložník, primár oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny v nemocnici na Antolskej v Bratislave.
HOAXy.


nie je dôležité, čo si myslím
ale to, že sa už v ba kvôli ním odkladajú operácie......
Tie sa odkladali aj pred očkovaním.
Som presvedčená, že pri pôvodnej CO by zdravotná starostlivosť až takto nešla bokom.
Že sa sály po každej operácii zvýšene dezinfikujú, to sa ešte dá pochopiť a namiesto 6 zákrokov sa urobia denne dva, max. tri. A tým sa to posúva. Ale sa neodstavia.
hej...lebo nebolo očkovanie
teraz je....nevidíš tam rozdiel ?

aj som napísal, prečo to posúvajú...čo svatkovi dolsova povedali...
ale ked dezinfikujú, tak dezinfikujú....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Je to vec riadenia a nie očkovania. Všetko tak priehľadné.
.
Pri prvej vlne postavili Česi v Prahe Letňanoch poľnú nemocnicu. Myslím, že sa vôbec nepoužila. Neviem ani, či ešte stojí.
Vo Wuchane detto. Tí ju používali.
Je zaujímavé, že sa schválil zákon ..., doplňte ma, že v prípade potreby môže štát zabrať obyvateľstvu ...atď.
Koľko prázdnych zdravotníckych budov sa na Slovensku necháva podnes chátrať, ide o množstvo. Bezručova nemocnica v centre mesta našla rýchlo svoje náhradné uplatnenie, pomaly ako na objednávku. Stačí zistiť, kto mal o budovu záujem.
.
Priestorov je dosť, ak je pre banky dosť, tak nech tento štát zaplatí aj zdravotníkov konečne, lebo budú pacienti stále ich rukojemníkmi.
.
Ak si niekto myslí, že mu k životu pomôže nenávisť, alebo zub za zub, ... absurdné veci.
3 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
anet
buchač
Tak čo, dezoláti...a očkovali ste sa už proti chrípke ?
Si ich vsetkych vyplasil takou priamou otazkou
Účel svätí prostriedky...
Vidis ako cusia, ani za svet nechcu zvysit %
https://spravy.rtvs.sk/2021/09/zauje...lovensku-maly/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať