zsolt69
01.02.07,18:04
Tento rok sa chystáme do Bulharska letecky. Nevieme sa rozhodnúť ktoré letovisko máme vybrať. Máme 5 ročného syna.Aké máte skúsenosti?
Pepa
01.02.07,17:15
Tento rok sa chystáme do Bulharska letecky. Nevieme sa rozhodnúť ktoré letovisko máme vybrať. Máme 5 ročného syna.Aké máte skúsenosti?
My sme boli minulý rok na Slnečnom pobreží - hotel Kotva. Nebolo to síce "najlacnejšie" - ale boli sme spokojní. Čo sa týka cien potravín a služieb - porovnateľné s našimi, by som povedala že lacnejšie.
tinka1
01.02.07,17:30
Ahoj. ja som bola v Bulharsku v Pomorí je to menšie mestečko ale nie zapadákov asi 15km od Slnečného pobrežia.Ceny sú tam o polovicu lacnejšie ako na Slnečnom,pláž bola výborná každé ráno ju čistili, v centre sú obchody reštaurácie aj ihrisko pre deti.Na výlet môžeš ísť aj na Slnečné alebo do Nesebaru(sú spojené) my sme išli ich prímestským autobusom za pár korún.Tam sú pláže veľmi preplnené a špinavšie a oveľa viac turistov.Ale hotely sú tam nádherné.
tuta
01.02.07,17:51
Ja vrelo odporúčam Primorsko. Má dve pláže. My sme chodili na južnú. Je tam krásna čistá voda, jemný piesok, pozvoľný vstup do mora. Na pláži je mnoho stánkou s občerstvením,, množstvo atrakcií na spríjemnenie pobytu. Ceny boli porovnateľné s našimi. Cítili sme sa ako doma skoro sami slovák a čech. A s bulharmi nebol problém sa dorozumieť. Aspoň my sme stretli veľmi príjemných ľudí.
zsolt69
09.02.07,09:19
Dnes sme rezervovali pobyt v Bulharsku. Je to penzion KAMEA v letovisku Kiten. Bol tam už z Vás niekto???
Bobris
13.02.07,08:27
Boli sme s priatelkou minuleho roku na slnecnom pobrezi v hoteli nimfa-rusalka**, dobre ceny, jedlo, ubytko sa tiez cekom dalo az na to ze tam nemali klimatizovane izby, plaz necelych 200m. cca 20 min po plazi sa nachadza krasne mestecko nessebar, velmi odporucam
tiny77
13.02.07,09:03
Dnes sme rezervovali pobyt v Bulharsku. Je to penzion KAMEA v letovisku Kiten. Bol tam už z Vás niekto???

http://www.porada.sk/t9298-p3-bulharsko.html

http://www.porada.sk/t9298-bulharsko.html?highlight=dovolenka+bulharsko

http://www.porada.sk/t9298-p13-bulharsko.html#post256633



inak - si myslim, ze kolko ludí, tolko chutí a názorov.
si myslim, ze najdolezitejsie je, s kym travis dovolenku.
s milovanou osobou by nemala vadit ani burina, ani dázd. :)

krasne leto.
t.
zsolt69
14.02.07,14:26
Ďakujem tiny77. Len aby som mal čas všetko prečítať.
Aspoň súhlasím keď nemôžem oceniť.
George Michael
19.02.07,21:33
Oplatí sa prečítať postrehy z minuloročných dovoleniek tu na Porade, aj inde- napr. na http://www.dovolenky.com/forum/. My ideme tohto roku prvý krát do Bulharska, informácie z netu mi veľmi pomohli pri výbere. Dovolenka je rezervovaná, už sa neviem dočkať.
bobo1
02.03.07,12:41
Uvažujeme o dovolenke v Bulharsku - chceme ísť autom - má niekto skúsenosť, či je to relatívne bezpečné ( myslím pre auto .
aisa
04.03.07,19:22
Ano, podľa toho, koľko stresu vydržíš. Myslím si.
A teraz o lokalitách, nikdy nepôjdem do Primorska. Má dve pláže, no obrovskú špinu i vo vodách, i na plážach, a sú veľmi malé a preplnené. Ubytko je všade fajn, no z ostatného mi je zle. Domáci nás nemajú v láske a na každom kroku vám to dávajú pocítiť. Nevyrovná sa juh severu. S malými deťmi sa dá ísť na Zlaté piesky, je tam veľa atrakcií, čisto a necítite sa na ako zlodej. Podľa nášho postrehu je to cenovo skoro jedno, či ste hore, či dole. Rozdiel je nepatrný, v kvalite služieb vyhráva sever! Porovnávam zo skúsenosti a to nie som náročný turista.
Peknú dovolenku všetkým!
Pohar
04.03.07,19:36
hroza. capli sme chripku...... spinavy hotel! boli sme na sln. poberzi
sgm
05.03.07,10:08
Uvažujeme o dovolenke v Bulharsku - chceme ísť autom - má niekto skúsenosť, či je to relatívne bezpečné ( myslím pre auto .
Autom do Bulharska je bezpečné - každý rok chodievame cez Maďarsko a Srbsko - na tejto trase nie je kde zablúdiť, aj keď možno rýchlejšie bude cez Rumunsko, neviem nešli sme tadiaľ. My chodíme každý rok na tri týždne na juh od Burgasu - asi 60 km do Lozenca. Vy sa kam chystáte?
Bea
Milan Benka
05.03.07,10:13
Aj ja som tam bol minulý rok. Tiež autom. Bolo super.
MarcelkaT
05.03.07,12:14
Ak chcete straviť príjemnú dovolenku bez stresov a problémov auto radšej nechať doma.
MarcelkaT
05.03.07,12:16
Ak chcete straviť príjemnú dovolenku,bez stresov a problémov hlavné na hraniciach, auto radšej nechajte doma.
sgm
07.03.07,06:08
Ak chcete straviť príjemnú dovolenku,bez stresov a problémov hlavné na hraniciach, auto radšej nechajte doma.
Aké problémy ste mali vy :rolleyes: , pokiaľ sa pamätám, jediné sú pri prechode srbsko-bulharských hraníc - to sú nekonečné čakania, ak sa trafíš do termínu sťahovania Turkov... Inak všade o.k. Predpokladám, že po vstupe Bulharska do Únie sa aj tieto problémy vyriešia.
Bea ;)
jales
07.03.07,06:57
My sme boli na Slnečnom pobreží v hoteli Palma - veľmi pekný, malý, nový hotelík. Môžeš si ho pozrieť aj na www.jazzwelt.sk (http://www.jazzwelt.sk) ak si dáš Slnečné pobrežie je tam - zodpovedá to realite. Nie sme veľmi náročný turisti, ale keď sme vyberali dovolenku môj manžel zahlásil, že nechce za každú cenu to najlacnejšie a spať v nejakej diere. Povedala by som, že to bolo nad naše očakávania. Pláž blízko. Jedinou nevýhodou bolo, že sme šli autobusom a ten sa nám cestou späť v Rumunsku pokazil, takže sme čakali celý deň na ďalší. Druhý krát letecky. Keďže sme v tom autobuse boli pozbieraní zo všetkých letovísk a mali sme hodne času dokázali sme to porovnať. Takže dospela som k tomu čo stojí na Slnečnom 5 leva to v Nesebare 4 a trebárs v Ravde 3. Ale ten hotel a celé Slnečné nám známi, ktorí boli v Ravde závideli. Je tam oveľa viac atrakcii a zábavy. Ale ani na Slnečnom neboli všetci spokojní. Jedni mali nejaký lacný hotel, kde bolo veľa Turkov, ktorí tam robili strašnú neplechu - až polícia zasahovala. Dokonca za lehátka vedľa hotelového bazéna ich pýtali platiť.
zivezlatko
29.02.08,08:30
ahojky....inac aj my sme si vcera zakupili zajazd do penzionu kamao do kitenu...aky datum idete?
martaneveri
29.02.08,16:13
Nemôžem súhlasiť, že v Primorsku nemajú radi Slovákov. My sme tam boli minulý rok v júni v penzióne SIM, super majitelia, milí, srdeční, v meste nám každý dával najavo, že my sme tam hostia, dobré jedlo, lacné, pláže boli čisté, síce sezóna iba začínala. Zasa by som tam šla, tento rok to však nevychádza finančne, škoda.
tuta
29.02.08,16:21
Ani je nemôžem súhlasiť, že Bulhari nemajú radi Slovákov. Boli sme v Careve, Prímorsku, Pomorí a všade sme si s Bulharmi rozumeli. Možno sme stretli iba samých milých a srdečných ľudí. Ktovie?
zsolt69
05.03.08,16:30
Ja len chváliť môžem Bulharsko. Je to štát, kde som naozaj prvý krát mohol si dovoliť viac než inde.
bjuty smis
16.03.08,11:40
ja som bol sv.Konštantín a Elena,menší komplex 10km nad Varnou.
Ceny asi ako u nás, ale napr. v centre Varny, lux. reštaurácia výrazne lacnejšie ako v rekreačných oblastiach. Sever je určite drahší ako Juh Bulharska. V potravinách lacnejšie ako u nás. Pozor na zmenárne! Problém s väčšou bankovkou ako 100 Euro, nepoznajú ich.
funny10
31.05.08,13:03
Ahojte. Prosím Vás, kto bol na Slnečnom pobreží, ako sa tam pohybujú ceny v obchodoch, reštauráciách a tak? Ja som bola v 2005 v starom Pomorí a tam bolo vtedy super a lacno.
Ďakujem :)
alaya1
01.06.08,05:10
mili poradaci.
Poprosila by som niekoho z vas o radu, ohladne Pomoria a Sozopolu. Kde je to lepsie, jedna sa mi hlavne o ceny potravin, a v neposlednom rade, kde je lepsie more, co sa tyka rias a meduz, hlavne vstup do mora, ci je vhodny aj pre neplavcov a deti, nakolko sa chystame s dcerkou. Za kazdu radu vopred srdecna vdaka.
George Michael
01.06.08,19:57
V Pomorí ceny potravín minulý rok boli porovnateľné s našimi cenami. V reštauráciách sa dalo výborne najesť za výborné ceny. Vstup do mora je vhodný aj pre malé deti a neplavcov. Bolo tam veľa dovolenkárov s malými deťmi a veeeeeeeeeeľa neplavcov, ktorí si more tiež užívali.
George Michael
01.06.08,19:59
Ani je nemôžem súhlasiť, že Bulhari nemajú radi Slovákov. Boli sme v Careve, Prímorsku, Pomorí a všade sme si s Bulharmi rozumeli. Možno sme stretli iba samých milých a srdečných ľudí. Ktovie?
Aj my sme stretli len samých milých a ústretových Bulharov. Za 14 dní pobytu sme nemali žiadnu negatívnu skúsenosť.
arizona
01.06.08,20:36
mili poradaci.
Poprosila by som niekoho z vas o radu, ohladne Pomoria a Sozopolu. Kde je to lepsie, jedna sa mi hlavne o ceny potravin, a v neposlednom rade, kde je lepsie more, co sa tyka rias a meduz, hlavne vstup do mora, ci je vhodny aj pre neplavcov a deti, nakolko sa chystame s dcerkou. Za kazdu radu vopred srdecna vdaka.
Kde je lepšie,je ťažko poradiť.Vždy sa nájdu aj spokojní aj nespokojní...:rolleyes:
Moja skúsenosť z Pomoria:
-oproti cenám napr. v Chorvátsku a Taliansku mi pripadalo všetko veľmi lacné.Pitie aj rôzne grilované špeciality,nielen v meste, ale aj na pláži boli za nízke ceny. Boli sme na prelome jún-júl.
K 1.júlu od večera do rána sa všade ceny zvýšili (Bulharom začala sezóna).
kapučíno,pivo, malinovka-cca 20 sk
komplet obed (polievka,nejaká špecialitka,šalát, káva,malinovka) -cca150 sk
-pláže vhodné aj pre deti, more čistulinké,pieskové. Je ich tam viacej, niektoré sú neupravované:mad:
Ale letovisko príjemné,tiché,veľa obchodíkov,nočná kolonáda,prechádzky po móle,živá muzika...
Mne zostanú v pamäti plávajúce delfíny ,ktoré nám plávali pod oknami hotela:)
Jedna rada do Bulharska: zoberte si drobné leva na cestu!!! Na vodu,kávu,či WC-nik nám nechcel zobrať eurá,aj keď sme núkali aj trojnásobok hodnoty:rolleyes:
linko1
09.06.08,11:46
mám len jednu otázku, ešte stále platí, že dieťa musí mať vlastný pas a nestačí ak je zapísané v pase rodičov?
arizona
09.06.08,13:54
Pre záujemcov prikladám pár fotiek z Pomoria.
Niektoré nie sú práve najlepšie, ale mali sme domáceho,ktorý nás bez jednej mastičky(rozumej mastiku) nechcel ráno pustiť z hotela;):D
toptom
26.06.08,17:38
Ahojte! Tento rok sa chystáme autom do Nesebaru. Vie mi niekto poradiť trasu a aké poplatky ma čakajú cestou zo Slovenska? Ďík.
linko1
28.06.08,05:57
ahojte, prosím poradte, zajtra odlietame do Bulharska a neviem...
brať aj kočík pre 3 ročné dieťa alebo ho nechať doma,
máme ho brať /myslím kočík:) / na palubu alebo ho nechať v batožinovom priestore? je to taký malý tuším má cca 5-7 kg...
prosím poradte...
alaya1
28.06.08,06:02
Poprosim o nazor cestovatelov. Doteraz som bola dovolenkovat vylucne v Grecku a ostrovoch, plus Chorvatsko, Makarska a Kvarner.
Toho roku by som rada navstivila Bulharsko, Pomorie, alebo Sozopol, ci Kiten. Znami ma odhovaraju, ze budem z Bulharska velmi sklamana, ked som doteraz chodila do Gr a Chv. Aky mate nazor vy?
linko1
28.06.08,06:06
závisí to čo od toho očakávate, určite ak chcete najaký štandard, tak hotel minimálne 3 hviezdičkový a viac...

prosím poradte mi s tým kočíkom....
alaya1
28.06.08,08:59
ja by som kocik nebrala, ked ma dietatko uz 3 roky,jedine, ked v kosiku je zvyknute pat, inak ho aj ponosis na rukach tolko, ved pospat moze popoludni aj v izbe, alebo pos slnecnikom, ja by som kociar nebrala. Kde do Bl idete?
alaya1
28.06.08,09:00
skor som chcela vediet neco o mori, plazach, v porovnani s Gr., jdle, crevnych chorobach, ubytko si vyberiem podla www.stranky ubytovania, to je v pohode..
arizona
28.06.08,09:48
skor som chcela vediet neco o mori, plazach, v porovnani s Gr., jdle, crevnych chorobach, ubytko si vyberiem podla www.stranky (http://www.stranky) ubytovania, to je v pohode..

Porovnávať napr. Chorvátsko, ktoré je nám blízke nielen vzdialenosťou,ale aj spôsobom života s Bulharskom,a rôznymi vzdialenými krajinami (napr. arabskými atď)sa nedá.
Každá krajina má svoje plusy a mínusy.Niečo krásne a niečo, nad čím radšej prižmúrime oči.

Teraz k Tvojej otázke: more v B. je čisté,pekné. Horšie je to s plážami. Niektoré úseky sú čisté, niektoré menej udržiavané. Tým je lepšie sa vyhnúť.
Ale zase- žiadny ježkovia,medúzy, koraly atď.Ani žiadne obťažovanie domorodcami,ako niekde v "oriente".
Záleží,kde si ubytovaná,oplatí sa v prvý deň sa porozhliadať a nájsť si, čo vám vyhovuje.
Dnes je možné nájsť veľa recenzií,-tie takisto pomôžu.

Nepoznám nikoho,kto by mal po dovolenke v B. črevné problémy. Práve naopak.Strava je tam výborná a na naše pomery veľmi lacná.To ,koľko dáš v CHorvátsku za 2 kávy, to máš napr. v Pomorí komplet večeru pre dvoch.

My sme boli minulý rok v B.Nielen my, ale nikto zo známych z iných hotelov sa na ubytovanie nesťažoval. Nik nemal problém s čistotou,menením prádla či uterákov,s vodou,alebo neochotným personálom...
Niektorí naši známi ,ktorí boli min.rok šli tento rok znovu do Bulharska.
Kto si nepotrpí na luxus a chce si oddýchnuť za "dobrý peniaz",tak sa B.oplatí.
alaya1
29.06.08,03:05
ak by ste si mali vybrat medyi Bulharskom a Tunisom, kde by ste isli?
zuzi1
29.06.08,07:02
Ja sa tiež rozhodujem, medzi Bulharskom a Tuniskom a zatiaľ u mňa vyhráva Tunisko, pretože je tam oveľa väčšia ponuka All inclusive zájazdov ako v Bulharsku. Je to i cenovo výhodnejšie.
alaya1
29.06.08,07:17
mozes dat nejake typy na to Tunisko? ja sa v Bg rozhodujem o Kizene, Tunis je vraj pekny v hoteli, mimo vraj hroza, neviem, znami mi tak hovorili. Vraj je tam dost studene more, vela rias a meduz, uvitala bysom nejake realne poznatky, kazdy ma sice ine naroky ale vserobecne sa to da ohodnotit.
Ľubomír
29.06.08,10:13
V Bulharsku som bol tretí krát. Včera som sa vrátil od 17.6-27.6. Každý rok vidíme pokroky, čo sa týka čistoty pláže a okolia. No, ruku na srdce - nie aj sami turisti prispievajú k špine? Veď vyfajčiť, cigaretu a zapichnúť ohorok do piesku, paličku z nanuku či z nápoja slamku, alebo obal s krému - to tam bulhari nedajú.
Sezóna tam začala 27.6.2008, ale už sme videli ako sa snažia vypratať prístavné priestory, parky a aj po pláži sa prehánajú, ale lentam, kde si platíte lehátko a dázdnik. Toto roku sme boli v Pomorí. No predtým Nesebar a Sozopol. Vyberáme tak, aby to pre nás bolo aj zaujímavé z histórie a tak. No čo sa týka ubytovania: vyberám penzióny, sú štandardne vybavené TV, chladnička, konvica, WC + sprcha a klimatizácia, niektoré ponúkajú za príplatok kuchynský kút, ale je to na pváženie, nevarili by sme tam, dobre a za prijateľné ceny sa najete všade. Od rána do večera. Markety ponúkajú, mlieko, syry pečivo, výrobky z masa a tak.Aj ovocie je už na trhu: broskyne 2 leva, marhule 1,80, slivky 1.50, melón 0,50-0.80, paradajky 1,50-2 podľa kvality , celé kurča na grile 9 leva. Urobíte si piknik aj sami. Domáci v penziónoch sú milí, ochotní vychádzajú v ústrety plnia želnie, denne pratajú, 2x za pobyt vymenia prádlo, čisté uteráky na požiadanie a dôležíté pre nás bolo to, že sme neboli viazaní časom v hoteloch lebo raňajky od 8 - 10 hod. To prosím, kto sa nechce pražiť na slnku cez obed veľmi ocení. My sme na pláž chodievali ráno od 7 - 10,30 a popludní od 16-19. Nepotrebutete slnečník,máte na pláži miesto aké si vyberiete more len pre Vás a čo je dôležité, žiadne opečenie na račika, bohato slniečko stačilo na zdravé opálene. Domáci rozumejú a niekto si múže oprášiť ruštinu. No jedálne lístky sú aj v češtine a slovenčine.Je rozdiel a kultúre, niektorú časť obývajú aj potomkovia grékov tak aj tá kuchyňa je trochu iná, ale v podstate na vyber. Hlavne zelenina, maso a aj Vám poradia čo je dobré.
More je čisté, bez rias, neštípe tam žiadny hmyz. No ideme zajtra do práce a už môžeme len snívať o dovolenke. Asi na rok zase BULGARIA.
zuzi1
30.06.08,12:08
O studenom mori v Tunisku naozaj nič neviem, pretože minulý rok v júli bolo doslova horúce. Za hotelom je naozaj špina, ale to je mentalitou a s tou nič nenarobíš. Ja som bola na Djerbe, kde fúkal veľmi osviežujúci vetrík. Animácie perfektné, strava tiež dobrá, a hlavne vynikajúca cena. 3 osoby - 8 dní AI - 37 800 Sk.
mareko
02.07.08,10:17
Ahoj Ľubomír, je možné platiť v BG platobnými kartami, resp. sú k dispozícii bankomaty alebo je možnosť vymeniť v banke ale prostredníctvom platobnej karty? Jedná si mi o rekreačné strediská (Slnečné pobrežie). Ďakujem
mareko
02.07.08,10:19
Nepoznáte niekto hotel Flamingo**** na Slnečnom pobreží? Vďaka za informáciu.
mareko
02.07.08,10:21
Mám otázočku. ;) Ako je to v letoviskách (Slnečné pobrežie) s možnosťou využívania platobných kariet, či už na platbu, výber financií v bankomatoch alebo v bankách. Ďakujem za odpoveď. :cool:
SVK
02.07.08,11:10
Na Slnecnom pobrezi vyber z bankomatov bez problemov, platba v lepsich hoteloch rovnako bez problemov.
Je tam ale mnozstvo malych obchodov, stankov a restauracii, kde karty neberu. Takze vo vseobecnosti ako u nas na Slovensku, staci si vybrat nejaku hotovost na drobnejsie utracanie.
mareko
02.07.08,11:36
Ďakujem za info.:cool:
UMMS
02.07.08,11:52
Nepozná náhodou niekto hotel Boomerang - Sl.pobrežie. V pondelok odchádzame na dovolenku a zišli by nám informácie...
Srdečná vďaka .
Ľubomír
03.07.08,16:14
Pekný večer, mareko. Len dnes som zachytil zvoju oztázku. Pravda, že môžeš. My sme si nejaké leva kúpili na Slovensku. Lebo keď tam prídeš večer, pokiaľ sa ti podarí nájsť banku, či automat potrebuješ nejaké drobné na vodu, či večeru. Ked ovšem neberieš jedlo z domu. Čo si myslím, že nie je vôbec potrebné. Mimochodom, voda tam nie je závadná, ale my nie sme na jej kvalitu zvyknutí, tak sme si ju vlastne kupovali - 7 litrov za 2,10 leva. Potom sme mali eura a tie sme menili len v banke. Na to Vás aj Váš delegát upozorní. Neplatné sú tam len papierové bankovky 1 leva a tie by Vám mohli vymeniť v zmenárňach, tak pozor. Menili sme 1 euro - 1,94 leva. v banke bez poplatkov.
mareko
03.07.08,17:52
Ľubomír, ďakujem pekne za super informácie. :cool: