Gabi03
16.03.07,06:16
Priletel za mnou jeden z mojich "šuflikantov" (igelitkár) - smrť v očiach, v rukách papier s hlavičkou Sociálna poisťovňa :
- Toto čo mám zaplatiť?
..... Sociálna poisťovňa mu poslala oznámenie, že nový konštantný symbol je 3118 ....

:D :D :D neviem sa prestať smiať.... :D :D :D
ZEvina
16.03.07,06:11
ja ešte doplním obľúbené vety:
- chcem platiť tak do 1000-1500 korún, ale radšej tisíc.
- pri odovzdávaní dokladov: aký mám základ dane?
- dúfam, že mi to urobíte dobre!
tá posledná, to sa mi stalo len raz, lenže to som nemala husiu kožu, ale rovno zježenú mačku na chrbte a vrčala som podobne...:cool::cool::cool:

... to majú asi "živnostníci" v živnostenskom liste napísané, lebo čo ja ich poznám, tak to vravia všetci. A ešte ... A môj kamarát mi vraví, že on si dáva do nákladov aj....... A môj kamarát hovoril, že on to nikdy nerobí (kniha jázd, potvrdenky..) a ešte nedostal pokutu... (... to je jedno, že ešte nemal kontrolu!!!)
Janka6685
16.03.07,07:21
... to majú asi "živnostníci" v živnostenskom liste napísané, lebo čo ja ich poznám, tak to vravia všetci. A ešte ... A môj kamarát mi vraví, že on si dáva do nákladov aj....... A môj kamarát hovoril, že on to nikdy nerobí (kniha jázd, potvrdenky..) a ešte nedostal pokutu... (... to je jedno, že ešte nemal kontrolu!!!)

S týmto som sa aj ja už stretla (v rodine). "Veď to všetci tak robia!" Darmo budem vysvetľovať, že mňa nezaujíma, kto tak robí alebo nerobí, že ostatní nemusia vedieť, ako to má byť správne.
ZEvina
16.03.07,08:46
Môj "marcový známy" ma stretol v obchode: Spravíš mi prosím Ťa daňové priznanie? Pošlem Ti papiere po sestre. Poslal: Ročné zúčtovanie od zamestnávateľa za rok 2005! No nesprav mu to Daňové priznanie.....:)
xinko
16.03.07,09:12
Prišiel mi včera zamestnanec a chcel odo mna výplatné pásky za posledné tri mesiace kvoli uveru.A ked som sa kukla na dátum prijatia do PP tak tam bolo 19.2.2007. Mile od neho. :confused:
účtovník 007
16.03.07,09:27
Včera ma stretol známy murár- živnostník:
-vyplníš mi DP?
-vyplním, prines nejaké podklady
-aké podklady?:eek:
-fa,bločky....všetko čo doma máš
-ale ja nič nemám.Čo som povedal to zaplatili a nikto nechcel doklad
-A ako to teda chceš vypniť?
ON-sadneme si, ja porozmýšľam a nejaké čísla tam hodíme
Hmmm...tak som sa s ním s úsmevom rozlúčila a ešte som mu s vážnou tvárou poradila:"Vieš čo, hoď si korunu. Hlava budeš v zisku,znak- budeš v strate.:D
katkaj
16.03.07,09:31
Včera ma stretol známy murár- živnostník:
-vyplníš mi DP?
-vyplním, prines nejaké podklady
-aké podklady?:eek:
-fa,bločky....všetko čo doma máš
-ale ja nič nemám.Čo som povedal to zaplatili a nikto nechcel doklad
-A ako to teda chceš vypniť?
ON-sadneme si, ja porozmýšľam a nejaké čísla tam hodíme
Hmmm...tak som sa s ním s úsmevom rozlúčila a ešte som mu s vážnou tvárou poradila:"Vieš čo, hoď si korunu. Hlava budeš v zisku,znak- budeš v strate.:D

:eek::eek::eek:, radosť účtovať aj takú firmu ktorá vypláca na dobré slovo :D
mysimis
16.03.07,09:45
Klient si prišiel pre DP. Pripravila som mu fa za DP a on mi na moje veľké prekvapenie zaplatil sumu 5000,- Sk v 20,- Sk bankovkách:eek: :eek: :eek: . Pekne ich po 100,- sk porozkladal po mojom stole, vraj aby som si to prepočítala.:D :D :D
ZEvina
16.03.07,09:55
Klient si prišiel pre DP. Pripravila som mu fa za DP a on mi na moje veľké prekvapenie zaplatil sumu 5000,- Sk v 20,- Sk bankovkách:eek: :eek: :eek: . Pekne ich po 100,- sk porozkladal po mojom stole, vraj aby som si to prepočítala.:D :D :D

Dobrá účtovníčka ráta niele so všetkým, ale aj VŠETKO! (buď rada, sú aj mince....:D :D :D
evelien
16.03.07,10:13
Ked som odisla z firmy, na moje miesto nastupila jedna suverenna kocka. Vraj vie uctovat, omegu pozna na 95%, robi danove priznania...
Jedna z jej perliciek:
- na zaklade coho zistim, ze bola faktura uhradena v hotovosti?
sgm
16.03.07,10:43
Ked som odisla z firmy, na moje miesto nastupila jedna suverenna kocka. Vraj vie uctovat, omegu pozna na 95%, robi danove priznania...
Jedna z jej perliciek:
- na zaklade coho zistim, ze bola faktura uhradena v hotovosti?
Nuž radosť takýmto "odborníkom" odovzdať niečo zabehnuté..:mee:
Bea
ZuzanaP
16.03.07,10:58
Nie klient, ale zamestnanec mi do kolonky titul v žiadosti o ročné zúčtovanie dane napísal: "maliar"!!!!!!!!!

Ja som si tam mala dať: "dievčatko pre všetko"!:D :D :D
fimka
16.03.07,10:58
Ja s oblubou pouzivam namiesto nazvu "igelitka" "ilegalitka" - z recesie.
Ale az ked som si precitala vase prispevky mi doslo, ze odvodene slovo "ilegalitkar" je v pripade klientov absolutne trefne a lepsie ako igelitkár.:)
Nika
16.03.07,12:00
Nuž radosť takýmto "odborníkom" odovzdať niečo zabehnuté..:mee:
Bea

A ešte väčšia po nich preberať.............:rolleyes:
mamiatko
16.03.07,14:28
Ja som dnes našla v ilegalitke medzi "účtovnými dokladmi" na jednorazové spracovanie aj Rozsudok v mene republiky - rozvod a zopár vystrihnutých receptov z časopisov
ZEvina
16.03.07,14:55
Ja som dnes našla v ilegalitke medzi "účtovnými dokladmi" na jednorazové spracovanie aj Rozsudok v mene republiky - rozvod a zopár vystrihnutých receptov z časopisov

Počkaj, až zistí, že si tie recepty nezaúčtovala miesto gastrolístkov (veď on si podľa toho varil!):D :D :D
Marianna01
16.03.07,15:39
Nie klient, ale zamestnanec mi do kolonky titul v žiadosti o ročné zúčtovanie dane napísal: "maliar"!!!!!!!!!

Ja som si tam mala dať: "dievčatko pre všetko"!:D :D :D

Svojho času som v zamestnaní doslova na bežiacom páse vyrábala dohodu o prac. činnosti, kde mi tiež do titulu bežne dávali - krajčírka, murár a pod., do kolonky "narodený" napísal "ano", a v kolonke zamestnávateľ ten a ten a zamestnanec - mal napísať meno, napísal zamestnávateľa, kde bol na HPP... Ťažko sa mu posielala mzda...:---
dracica
16.03.07,19:10
Ja mám jednu perličku
pomáhala som nahadzovať účto kolegynke podotýkam že išlo o s.r.o. zrazu v tej kope papierov sme objavili blok od zubára za 25000 Sk /zrejme si dal konateľ spraviť nové zuby/ samozrejme že uhradené z účtu s.r.o. a reakcia konateľa veď je to osobná spotreba...:D :D :D
oluska_1
16.03.07,19:37
Ja som tiež "onoho" času odovzdávala jednu firmu "účtovníčke", ktorá mi "zaperlila" po uzávierke pred daňovým priznaním:

Všetko mám hotové, všetko mi sedí, len strana DAL sa nerovná strane MÁ DAŤ.
Maličkosť, však?
VTerezka
16.03.07,20:48
Urob mu krížiky a za to si zapýtaj minimálne 400,- ako za vyplnenie DP, lebo aj to je naše know - how, že kde to číslo má dať.


Toto poznám!!!! Robila som DP typ A rodine, mal len dve potvrdeníčka od zamestnávateľov. Odovzdala som mu to a po týždni som sa dozvedela z inej vetvy rodiny, že : pche, pár čísel, som si mohol aj ja napísať...

No hej, mohol, keby vedel, čo kam..
Zoltán Kovács
16.03.07,20:56
Brat je desať rokov SZČO popri zamestnaní. Manželku má účtovníčku, napriek tomu každý rok DP nosí mne. Samozrejme, že niekedy ani to zázračné slovíčko nepadne. (Prosím....ďakujem)
Johanka
16.03.07,21:16
U nás je to trocha naopak :D .
Môj brat je desať rokov SZČO. Má sestru účtovníčku. Účtovníctvo mu robí jeho žena, ktorá je inak nezamestnaná, ale má niekoľkoročnú prax v blokovní na ERP ... Odvody si neplatí, ona stále melie, že on má paušálnu daň a odvody platiť nemusí. O RZ ZP ani nesnívajú ...atď. Po tichúčky ho obdivujem ako mu všetky hriechy (zatiaľ ) prechádzajú. Počítam však s tým, že keď táto časovaná bomba raz vybuchne , na vine pred celou rodinou budem ja. Však by to nebolo prvý raz ...
Zita5
16.03.07,21:19
U nás je to trocha naopak :D .
Môj brat je desať rokov SZČO. Má sestru účtovníčku. Účtovníctvo mu robí jeho žena, ktorá je inak nezamestnaná, ale má niekoľkoročnú prax v blokovní na ERP ... Odvody si neplatí, ona stále melie, že on má paušálnu daň a odvody platiť nemusí. O RZ ZP ani nesnívajú ...atď. Po tichúčky ho obdivujem ako mu všetky hriechy (zatiaľ ) prechádzajú. Počítam však s tým, že keď táto časovaná bomba raz vybuchne , na vine pred celou rodinou budem ja. Však by to nebolo prvý raz ...

Johanka a to ju nevieš trošku usmerniť ;)
Johanka
16.03.07,21:27
Usmerniť resp. pomôcť môžem iba tomu, kto pomoc chce. A oni nechcú, ani jeden.... Keď Ti niekto opakovane vyhodí na oči, že sa nemáš robiť múdra - prestane Ťa baviť nejaké presviedčanie.
brm
18.03.07,18:45
Johanka a to ju nevieš trošku usmerniť ;)
na to majú záhoráci krásne porekadlo "Daj konovi žrat ked nesce"....:D
Marianna01
19.03.07,21:34
na to majú záhoráci krásne porekadlo "Daj konovi žrat ked nesce"....:D

prípadne: komu není zhúru dáno, v apatiece nekoupí...
Magali
20.03.07,06:45
Ja mám jednu perličku z dnešného rána. Vlastne to je skôr riadny trapas ako perlička:
Idem si ráno autobusom do práce a cestou rozprávam kamarátke, ktorú som dlho nevidela aký je jeden z mojich šéfov debil. A keď už sme boli na zastávke, kde som mala vystupovať, všimla som si, že v lavici pred nami tichučko sedel môj druhý šéf :eek: :eek: :eek: :eek:.
Našťastie asi zdieľa môj názor, lebo ešte ani necekol, asi si myslí, že som ho nevidela a ja sa tu zatiaľ hanbím ako pes :---
Marianna01
20.03.07,17:11
Dnes som si od klienta - má obchod s textilom, pýtala inventarizáciu. On prekvapene - a to je čo? Podotýkam, že má otvorený obchod už viac, než 5 rokov...:eek:
misolga
20.03.07,20:29
Volám klientovi že mu ku koncu roku zostáva neuhradená fakúra -záväzok vo výške 60 tis a 3 tis. Odpoveď : -60 tis je zaplatenév novembri, doklad mám doma a na 3 tis faktúru z mája vyhoďte ,doklad o zaplatení som nenašiel. Potom mu volám koľko mu vyšla platiť daň a odvody do poisťovní. Odpoveď: To je veľa - zajtra ráno vám donesiem faktúry do nákladov, hradené v hotovosti.
A toto mi robí každý rok...
Magali
21.03.07,06:27
Volám klientovi že mu ku koncu roku zostáva neuhradená fakúra -záväzok vo výške 60 tis a 3 tis. Odpoveď : -60 tis je zaplatenév novembri, doklad mám doma a na 3 tis faktúru z mája vyhoďte ,doklad o zaplatení som nenašiel. Potom mu volám koľko mu vyšla platiť daň a odvody do poisťovní. Odpoveď: To je veľa - zajtra ráno vám donesiem faktúry do nákladov, hradené v hotovosti.
A toto mi robí každý rok...

to poznám, lenže mne to robí normálne šéf, účtujeme v PÚ. Minulý týždeň v piatok mu hovorím: "vychádza nám zisk 173 tis." a on nato: "to nevadí, ešte tam aj tak musíme dať vlastnú produkciu a niečo máme aj na sklade ..."

alebo: v piatok sme dorábali taký informačný list, kde išli aj údaje zo súvahy a výsledovky malo sa to poslať do pondelka. Takže v piatok o 13:00 mi to odovzdal, 13:30 mu ukazujem konečnú verziu, pozrie na zisk a hovorí: "to je málo, sprav to tak na 230 tis." :eek: :eek: A to mi povedal pol hodinu pred mojím odchodom z práce, nehovoriac o tom, že mi ako obvykle pokazil celý víkend.
duficek
21.03.07,09:05
pomaly zacinam mat pocit, ze toto nebude iba "nasa" oblubena tema, ale aj sikovnejsieho danovaka (je taky vobec? :)) a mozu sa zacat diat divy...

hlavne prispevky tipu...urob mi dvoje DP, jedno pre DU v strate, jedno pre banku so ziskom milion :(
ZEvina
21.03.07,09:40
Ja mám jednu perličku
pomáhala som nahadzovať účto kolegynke podotýkam že išlo o s.r.o. zrazu v tej kope papierov sme objavili blok od zubára za 25000 Sk /zrejme si dal konateľ spraviť nové zuby/ samozrejme že uhradené z účtu s.r.o. a reakcia konateľa veď je to osobná spotreba...:D :D :D


Ešte že to bolo do 30 tis. - ináč by sa to muselo zaradiť ako HIM .... a kto vie, či by jeho nástupcovi alebo zástupcovi pasovali? :D :D :D
Marianna01
21.03.07,15:17
mňa dnes na pošte čakala doporučená zásielka, otvorím - a div divúci. Potvrdenie o príjme pre daňovníka, ktorý má už odovzdané DP... Ale do 31., resp. 2.4 to tohto roku stihol :cool:
Heni
21.03.07,15:46
robila som DP "paušalistovi", pozrel do hotového a hneď reklamoval, že som mu nezarátala všetky príjmy, jemu predsa na účet prišlo oveľa viac... on chcel totiž zdaňovať VŠETKO, čo prišlo na jeho podnikateľský účet - aj manželkinu výplatu, aj rodinné prídavky... :rolleyes:
Marianna01
21.03.07,15:49
robila som DP "paušalistovi", pozrel do hotového a hneď reklamoval, že som mu nezarátala všetky príjmy, jemu predsa na účet prišlo oveľa viac... on chcel totiž zdaňovať VŠETKO, čo prišlo na jeho podnikateľský účet - aj manželkinu výplatu, aj rodinné prídavky... :rolleyes:

na podnikateľský účet manželkina výplata?!?! :eek:
Heni
21.03.07,15:52
na podnikateľský účet manželkina výplata?!?! :eek:
ano, však: "len tri mesiace bola zamestnaná, tak sme jej to dali poslať ku mne..." :D
helenka11
22.03.07,08:44
Požiadal ma klient /igelitkár/ -živnostník/hrobár/ o spracovanie učtovníctva,teraz a hneď za minulý rok.Keďˇsom ho po spracovaní účtov /teda lepšie povedané sprehľadnenia všetkých možných bločkov, mal tam ešte aj za nákup linolea/ potešila, že nemusí nič
platiť , zakrepčil si a popvedal mi: " máš to u mňa, veď vie, že som neni solventný, ale určite sa ti revanžujem... No nie je zlatý?
ZuzanaP
22.03.07,09:11
Požiadal ma klient /igelitkár/ -živnostník/hrobár/ o spracovanie učtovníctva,teraz a hneď za minulý rok.Keďˇsom ho po spracovaní účtov /teda lepšie povedané sprehľadnenia všetkých možných bločkov, mal tam ešte aj za nákup linolea/ potešila, že nemusí nič
platiť , zakrepčil si a popvedal mi: " máš to u mňa, veď vie, že som neni solventný, ale určite sa ti revanžujem... No nie je zlatý?


Ani nechcem pomyslieť akým spôsobom!!;)
Marianna01
22.03.07,14:36
Ani nechcem pomyslieť akým spôsobom!!;)

veru, keď ti mäsiar vysype za kabelu klobások, u krčmára máš otvorený účet - čo potom hrobár? Rodina sa môže tešiť na pohreb zadarmo? ;):---:D
VTerezka
22.03.07,15:08
Perličky z RZ :

- dávala som podpisovať zamestnancom Žiadosti (vytlačila som to 2x, aby mali aj oni kópiu,že mi niečo odovzdali -poznáte to, každá aktivita je po zásluhe potrestaná) a hovorím im : Podpíšte mi to 2x. Podpísali sa - 2x na jeden a ten istý list, nad seba.

Týždeň som to vydýchavala. Potom prišlo školenie BOZP a môj otec im dával podpisovať tlačivká o absolvovaní s poznámkou -podpíšte to 3x. Podpísali, zas nad seba, to isté meno 3x...

Hlásenia, to všetci poznáte, ako sa vypisujú. Dáte to na prevádzku a oni ako v škole odpisujú jeden od druhého. Ale dostala ma jedna hláška. Už som odchádzala, keď som započula : Ty si napíš svoju adresu, Ty na mojej ulici nebývaš!!! :o)
duficek
22.03.07,15:26
Týždeň som to vydýchavala. Potom prišlo školenie BOZP a môj otec im dával podpisovať tlačivká o absolvovaní s poznámkou -podpíšte to 3x. Podpísali, zas nad seba, to isté meno 3x...

ja by som ti to podpisal 9x, 3x na kazdy list :)
apo
22.03.07,20:37
Klient krčmár sa stal platiteľom DPH. Bol z toho veľmi smutný a strašne nerád ovádza DPH. Tak som mu vypočítal koľko jeho 5 členná rodina za štvrťroka spotrebuje a minimálne z tej hodnoty som mu bypočítal odvod DPH. Bol veľmi nespokojný a pýtal sa čo má robiť keď jeho krčmoví kamaráti neodvádzajú na DPH skoro nič.

Poradil som mu aby zmenil účtovníka.

apo
ivako
23.03.07,05:10
[quote=VTerezka;429938]Perličky z RZ :

- dávala som podpisovať zamestnancom Žiadosti (vytlačila som to 2x, aby mali aj oni kópiu,že mi niečo odovzdali -poznáte to, každá aktivita je po zásluhe potrestaná) a hovorím im : Podpíšte mi to 2x. Podpísali sa - 2x na jeden a ten istý list, nad seba.
Skôr narodení si budú pamätať. Niekedy sa hovorilo, že iniciatívny blbec je horší než triedny nepriateľ. Mám to v zásuvke a vždy sa na to pozriem, keď chcem byť prehnane iniciatívna
Liptáčik
23.03.07,06:10
Ja poznám z minulosti aj iný výrok - ale ten je aktuálny aj dnes. Jeden hlupák je horší ako stádo nepriateľov.http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
ZuzanaP
23.03.07,06:30
Alebo: iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ!!!!!
evina
23.03.07,09:50
teraz som si pozrela tabuľku Najaktívnejší a pri pohľade na Johanku /343/ a Somij /331/ ma okamžite napadla daň z pridanej hodnoty a pracovníci :D... Idem asi na prechádzku :)
zuhl
23.03.07,10:35
Predchvíľou som triedila doklady jednej babe a našla so tam poistenie a keď som sa opýtala čo to má poistené, tak mi povedala, že syna a bývalý účtovník jej povedal, že si to môže dať do náladov.
LubicaN
23.03.07,10:42
Predchvíľou som triedila doklady jednej babe a našla so tam poistenie a keď som sa opýtala čo to má poistené, tak mi povedala, že syna a bývalý účtovník jej povedal, že si to môže dať do náladov.


...je to náklad na dosiahnutie a udržanie príjmu. Pravdepodobne plánuje, že keď bude stará sa bude syn sa o ňu starať...možno si to obháji!!!:D
Marianna01
23.03.07,16:41
teraz som si pozrela tabuľku Najaktívnejší a pri pohľade na Johanku /343/ a Somij /331/ ma okamžite napadla daň z pridanej hodnoty a pracovníci :D... Idem asi na prechádzku :)

mne sa stalo čosi podobné pre dvomi rokmi - robila som uzávierku v sročke, kde bol prvý polrok účtovaný inde, druhý zas inde... skrátka, strašný zmätok. A jak som v duchu hádzala milióny, tak som hádzala milióny (úvaha v tisíc Sk), len som kukla na mobil, koľko je hodín. Bolo 16:30, a div divúci v duchu už bolo milión šesťsto tridsať. :D
Eulalia
24.03.07,03:44
mne sa stalo čosi podobné pre dvomi rokmi - robila som uzávierku v sročke, kde bol prvý polrok účtovaný inde, druhý zas inde... skrátka, strašný zmätok. A jak som v duchu hádzala milióny, tak som hádzala milióny (úvaha v tisíc Sk), len som kukla na mobil, koľko je hodín. Bolo 16:30, a div divúci v duchu už bolo milión šesťsto tridsať. :D


:D :D :D :D Tomu sa hovorí profesionálna deformácia.:D :D :D Neboj, nie si sama, obávam sa, že viac ako 90 % z tých, čo sa pohybujeme na týchto stránkach trpí tým istým problémom:D :D :D
Marianna01
24.03.07,08:24
Predchvíľou som triedila doklady jednej babe a našla so tam poistenie a keď som sa opýtala čo to má poistené, tak mi povedala, že syna a bývalý účtovník jej povedal, že si to môže dať do náladov.

nedávno mi klient, dlhoročný, dobre ho poznám, doniesol doúčtovať rok 2006. Mal tam siahodlhý doklad z reštaurácie. Ešte som uvažovala, či to nie je doklad za celý mesiac, pamätám ešte z čias, keď som rešt. robila, že si veľa firiem dávalo vystavovať doklad raz za mesiac za všetkých zamestnancov. Trošku som spozornela, keď k tomu istému bol pripojený doklad za ubytovanie v meste, kde klient býva. Tak ma napadlo, že sa ho opýtam, komu preplácal ubytovanie a že to budú repre, v jeho prípade osobné. Nejaký červíček však zavŕtal a tak som sa pustila do dôkladného študovania dokladu z reštaurácie. 62x kuracie prsia boli trochu zvláštne, ale budiž. 62x hranolky, jasné, príloha. Ale 62x polnočná kapustnica, to už nebolo s kostolným poriadkom. Rovnako ako rôzne druhy alkoholu na konci bloku. Až potom ma napadlo, že v ten deň sa ženil...:rolleyes:
Tweety
24.03.07,08:28
nedávno mi klient, dlhoročný, dobre ho poznám, doniesol doúčtovať rok 2006. Mal tam siahodlhý doklad z reštaurácie. Ešte som uvažovala, či to nie je doklad za celý mesiac, pamätám ešte z čias, keď som rešt. robila, že si veľa firiem dávalo vystavovať doklad raz za mesiac za všetkých zamestnancov. Trošku som spozornela, keď k tomu istému bol pripojený doklad za ubytovanie v meste, kde klient býva. Tak ma napadlo, že sa ho opýtam, komu preplácal ubytovanie a že to budú repre, v jeho prípade osobné. Nejaký červíček však zavŕtal a tak som sa pustila do dôkladného študovania dokladu z reštaurácie. 62x kuracie prsia boli trochu zvláštne, ale budiž. 62x hranolky, jasné, príloha. Ale 62x polnočná kapustnica, to už nebolo s kostolným poriadkom. Rovnako ako rôzne druhy alkoholu na konci bloku. Až potom ma napadlo, že v ten deň sa ženil...:rolleyes:
Dúfam, že si to zaúčtovala na reprezentačné, veď svadba si zaslúži reprezentáciu.:)
apo
24.03.07,09:48
mne sa stalo čosi podobné pre dvomi rokmi - robila som uzávierku v sročke, kde bol prvý polrok účtovaný inde, druhý zas inde... skrátka, strašný zmätok. A jak som v duchu hádzala milióny, tak som hádzala milióny (úvaha v tisíc Sk), len som kukla na mobil, koľko je hodín. Bolo 16:30, a div divúci v duchu už bolo milión šesťsto tridsať. :D

No super. Nám sa podarilo namiesto sumy pri likvidácii záväzku nahodiť variabilný symbol. Robili sme deň pred daňovým priznaním dve účtovníctva manželov krčmárov. Ako vzorový som dal príklad pre maželku, ktorá mala akurátny HV a nebolo nutné robiť žiadne korekcie. Nakoniec keď sme pozerali neuhradené záväzy tak sme zistili náš OMYL so sumou a mohli sme s pani manželkou začať optimalizovať celý rok odznova nakľko mala ešte väčší neporiadok ako manžel.

To sa stáva 5 minút pred daňovým priznaním.

apo
judita1971
24.03.07,11:42
Mne sa stala pre niekoľkými rokmi takáto príhoda: Dala som zamestnancom vypísať žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane. Po chvíli príde jeden zamestnanec a pýta sa ma, že nevie aké číslo má napísať do riadku :Manželka (manžel) žila so mnou v (spoločnej) domácnosti – uveďte počet mesiacov: či 120 alebo 126. Pýtam sa odkiaľ nabral také číslo : On. no predsa počítam mesiace odkedy sme spolu: Len neviem či mám počítať aj tých šesť mesiacov, čo sme už žili pred svadbou .:D
Monika Kováčová
24.03.07,11:43
... no ale to je blbé tlačivo... nie zamestnanec...
Simonab
24.03.07,19:46
teraz som si pozrela tabuľku Najaktívnejší a pri pohľade na Johanku /343/ a Somij /331/ ma okamžite napadla daň z pridanej hodnoty a pracovníci :D... Idem asi na prechádzku :)

Teda Evka priznám sa že aj ja som tie čísla čítala takto: tri štyri tri, tri tri jedna:D a ešte ma napadla aj tá DPH a zamestnanci:D A zaplo mi až keď som čítala tvoju poznámku, že ideš na prechádzku.
MarianaSalko
25.03.07,07:42
...tak toto je najlepsia tema aku som tu kedy nasla... som sa davno tak dobre nezasmiala, najma ked je tyzden pred terminom DP.... podobne veci som zazila aj ja a myslela som si, ze to sa moze stat len mne... :))
erybka
27.03.07,20:41
Ja mam klientku, ktoru nemozem nazvat igelitkarka ale knizkarka, alebo obalkarka. Nosi blocky zalozene v knizke z roku x, a tu mi odovzdala celu, ze sa mam polistovat, vsetko tam najdem!!!! A ze tam niekde, ked budem poriadne hrabat najdem aj priblizny zoznam jazd, ktore za posledne dva roky spravila. A k tomu mi hodila hromadu malych listockov, tam ze ma tak odoka napisany prehlad prijmov a este dajake cesty, a ze ked bude ciest malo, sag si zasa nieco vymyslim. Aspon keby pekne pisala, ale to lustenie hakov-bakov ma absolutne nebavi (tak som polovicu vyhodila...). A este aby mi luto nebolo, tak mi hodila asi desat obalok, ze tam je este nieco, co zacala triedit ale uz nedospela ku koncu.... A ja mam dospiet ku koncu? No ale tohto roku aspon mala vsetky seky od ZP (co je uzasny uspech, po minule roky som chodila osobne do ZP pre zoznam platieb). Keby takychto nebolo, bola by nuda.
Marianna01
27.03.07,20:59
Ja mam klientku, ktoru nemozem nazvat igelitkarka ale knizkarka, alebo obalkarka. Nosi blocky zalozene v knizke z roku x, a tu mi odovzdala celu, ze sa mam polistovat, vsetko tam najdem!!!! A ze tam niekde, ked budem poriadne hrabat najdem aj priblizny zoznam jazd, ktore za posledne dva roky spravila. A k tomu mi hodila hromadu malych listockov, tam ze ma tak odoka napisany prehlad prijmov a este dajake cesty, a ze ked bude ciest malo, sag si zasa nieco vymyslim. Aspon keby pekne pisala, ale to lustenie hakov-bakov ma absolutne nebavi (tak som polovicu vyhodila...). A este aby mi luto nebolo, tak mi hodila asi desat obalok, ze tam je este nieco, co zacala triedit ale uz nedospela ku koncu.... A ja mam dospiet ku koncu? No ale tohto roku aspon mala vsetky seky od ZP (co je uzasny uspech, po minule roky som chodila osobne do ZP pre zoznam platieb). Keby takychto nebolo, bola by nuda.

Ja mám tiež strašne rada vetu: začala som to ukladať, ale v polovičke mi došla trpezlivosť, praskli mi nervy, prestalo ma to baviť, neviem sa z toho vysomáriť, neviem to dať dokopy, neviem, čo som tu platil...To je veľmi povzbudzujúce do ďalšej práce. Hlavne keď to vidím vysypané na stole...:cool::cool::cool:
ekin
28.03.07,04:26
dievcence, som v duchu s vami a spominam na tie casy, ako keby boli vcera...
kedze moj zat zacal tzv. podnikat tuna v usa, bola som "mudra" a radila dcere, co vsetko sa ma spytat svojho "daniara", lebo nepoznam ich zakony. Ten jej dal odpoved na to, co sa uz odpisuje a co este nie v tomto duchu...noooooooo, ked si kupila volaco, povedzme uz nad 1000 $, tak mi napis, co to je, ja to rozdelim na viac rokov /na kolko, podla coho? otazka/ ..to nechaj na mna, dam ti to uz hotove, ved ty to aj tak nebudes vediet a nikde to v knizkach nenajdes, netrap sa, nato predsa mas mna..:D a tym si ju poistil, ze jej bude robit dane aj po dalsie roky, lebo nikto nevie, kolko budu odpisy..On doda hotove!!!! DP a podklady-vypocty ostavaju u neho!! Nehovoriac o tom, ze bol tak skupy na informacie, co som chcela vediet, ze vlastne viem menej, nez som vedela...Tu je to fajn dzob, lebo zakony sa nemenia, len nie su verejne zname mnohe informacie, cize "daniara" potrebuje takmer kazdy...to by som si zarobilaaaa;)
som v duchu s vami, hlavne teraz, ked uz malo byt napecene a igelitkari este stale stoja pred dverami a volaju kamarati na kavicku...:cool:
dracica
28.03.07,05:02
Pocuvala som v pondelok vecer rádio...jedna uctovnícka tam spominala príhodu, ktorá sa jej stala v tomto roku..prisiel klient s dokladmy, ktoré si doniesol v šuflíku a polozil jej to na stol, účtovnícka sa len pousmiala a pri odchode sa jej klient spytal, či by si mohol zobrat ten suflik pretoze má doma v obývačkovej stene dieru..........takže už nemusíte stretnút len igelitkára ale aj suflikára:D :D :D
Gabca
28.03.07,09:22
Moje dve perlicky z dnesneho dna:

1. Klient na telefone: kedy vam mozem priniest papiere, aby ste mi mohla urobit danove? moja odpoved : tak druheho maja skuste :-)

2. Klient - rakusky majitel mi dnes napisal mail : Na ten problem s uzavierkou potrebujeme novy produkt do softwaru, bude to trvat tak 10 dni, zatial nerobte nic. :-)
Gabi03
28.03.07,09:25
2. Klient - rakusky majitel mi dnes napisal mail : Na ten problem s uzavierkou potrebujeme novy produkt do softwaru, bude to trvat tak 10 dni, zatial nerobte nic. :-)

Skvelé :D :D :D
evina
28.03.07,12:53
Myslím, že som sa dostala do dobrého stavu.:D
Kontrolujem na monitore pred vytlačením DP, ktoré som vypĺňala paušálnikovi. Dolu, kde sa píše počet príloh mi to stále ukazuje 113. Reku , čo to má byť veď som tam nič nepísala a ani tam nič nie je tak ako to, že 113. Po 20 min. som prišla na to o čo ide:D:D Schválne prídete? Ešte Vám to myslí?:D
jajko50
28.03.07,13:02
Myslel som, že na to v živote neprídem.--žeby číslo riadku????
evina
28.03.07,13:05
Myslel som, že na to v živote neprídem.--žeby číslo riadku????

Veru veru, a nie a nie ho vymazať:D
jajko50
28.03.07,13:17
Ja somnamiesto Svoradovej minulý týždeň všade popísal Suvorovovu ulicu--z prerábky som mal radosť velikú--a v premenovaní ulíc paniku. / dávno neexistuje taká ulica/.
* potreboval by som na hlavu úder obuška
*ťahá ma spomienka stále do Ruska?
*na hranici nie sú drôty?
učtovníci majú u ních ščoty--ak niekto mladší nevie tak počítadlo s guličkami
Marianna01
28.03.07,13:21
J
učtovníci majú u ních ščoty--ak niekto mladší nevie tak počítadlo s guličkami

a práve preto je Rusko tam, kde je...

nikto totiž netuší, ako sa na tom počíta, dokonca verím, že ani Rusi :D:D:D
Zoltán Kovács
28.03.07,13:23
Dnešný telefonát s klientom, od ktorého čakám až zajtra papiere, lebo je odcestovaný a pošle to 1.triedou:
On: A koľko bude daň?
Ja: Neviem veď máš ešte doklady u seba!?!
On: Aha. A keď niečo vyjde na platenie môžeš to zaplatiť? Potom sa vyrovnáme.
Ja: :eek: :eek: :eek: Nestačí, že robotu nemám ešte zaplatenú, už mám aj dane za neho platiť? Som mu hovoril, dostaneš sms, že koľko,kam a ako. Veď aj tam existuje pobočka tvojej banky. a inak máš aj mobilbanking.
Marianna01
28.03.07,13:33
môj dnešný telefonát:
- urob to tak, aby som neplatil daň, doklady ti dodám v priebehu apríla... :eek::eek::eek:

nie je to na nahlásenie polícii? :cool::cool::cool:
Johanka
28.03.07,13:48
Na žiadnu políciu nechoď, však by Ťa zavreli - do blázninca :--- .
Marianna01
28.03.07,13:50
veď hej :D:D:D:D
Johanka
28.03.07,13:54
... ale viem si živo predstaviť vygúlené oči policajta, keby si prišla s takýmto oznámením :D . Mohla by si mu tam vysypať číslo zákona, ktorý nám to prikazuje ...
dracica
28.03.07,15:32
Dnešný telefonát s klientom, od ktorého čakám až zajtra papiere, lebo je odcestovaný a pošle to 1.triedou:
On: A koľko bude daň?
Ja: Neviem veď máš ešte doklady u seba!?!
On: Aha. A keď niečo vyjde na platenie môžeš to zaplatiť? Potom sa vyrovnáme.
Ja: :eek: :eek: :eek: Nestačí, že robotu nemám ešte zaplatenú, už mám aj dane za neho platiť? Som mu hovoril, dostaneš sms, že koľko,kam a ako. Veď aj tam existuje pobočka tvojej banky. a inak máš aj mobilbanking.

neuveriteľné:D ja som platila za statutára 150 Sk postovou poukážkou poukážkou DzMV na druhy deň mi to preplatil ale viac by som asi nezaplatila...
Johanka
28.03.07,15:36
Ja mám lepšieho klienta. Minulý rok išiel robiť kdesi do sveta a nechal mi niekoľko desiatok tisíc , aby som tu za neho platila ZP, SP a iné súvisiace ... :)
Zoltán Kovács
28.03.07,15:38
Ja mám lepšieho klienta. Minulý rok išiel robiť kdesi do sveta a nechal mi niekoľko desiatok tisíc , aby som tu za neho platila ZP, SP a iné súvisiace ... :)

To je ešte lepší prípad, keď nechal dopredu bubáky. Asi ti dôveruje.
dracica
28.03.07,15:39
Ja mám lepšieho klienta. Minulý rok išiel robiť kdesi do sveta a nechal mi niekoľko desiatok tisíc , aby som tu za neho platila ZP, SP a iné súvisiace ... :)

tak to je odvaha a ten človek nemá rodinu ????
Lydka R
28.03.07,16:08
Dnes som klientovi oznamovala, že má zatiaľ stratu, ale určite viem podľa faktúr že má nepredaný tovar, takže to preklopíme do zisku.
Jeho odpoveď: Ja to predám v minulom roku! Nech nie je nič na sklade.

A ďalší podnikateľ - začiatočník - platca DPH: "Mne sa začína to podnikanie páčiť"
Ja: "Veď len počkajte do 25. apríla"
suzuka
28.03.07,23:23
Kllientka: Preco si nemozem dat cestovnu tasku do nakladov. Ved si do nej balim veci, ked idem na sluzobku.
Ja: No dobre, daj si a daj si aj vydavky na kostym a topanky, ved na sluzobky chodis oblecena.
korduľa
29.03.07,13:50
volala som klientke kolko jej vychadza dan, podotykam, ze taham od nej .nebolo to malo
chybajuce doklady, niektore nemam doteraz
nebolo to malo

odpoved: cooo:????!!! to si ako predstavujes, chcela som to mat uz vo februari hotove a teraz mi povies toto,co uz teraz s kym dohodnem. prerob to.

a prastila telefonom. tak neviem, ci poslat alebo nie
Jana Acsová
29.03.07,14:14
Stručná časť poznámok k ÚZ (až pristručná):

Účtovná jednotka účtovala o odloženej daňovej pohľadávke, ktorá vznikla z rozdielu neuzn.opr.pol.k pohl. a nerealiz. KS.

No kto sa v tom má vyznať 29.3.?
Metodik
29.03.07,14:40
Aj ja sa podelím o svoj nedávny zážitok. Písala som žiadosť na daňový úrad o odklad podania daňového priznania za rok 2006 pre jednu poľskú spoločnosť. Napísala som spoločnosť a pýtam sa Poliaka ako sa tá spoločnosť volá a on mi povedal Kuriev. Tak som napísala žiadam o odklad podania daňového priznania spoločnosti Kuriev, s.r.o. dňa........., až pri kontrole textu kolegyňa dostala záchvat smiechu. Spoločnosť sa píše trocha inak ale výslovnosť je rovnaká.
Veroni
29.03.07,16:39
Tak mne osobne sa raz stalo, že som písala sestre e-mail: "miláčik, v prílohe ti posielam fotografiu našej firmy...", ale omylom som to poslala nášmu jednému obchodnému partnerovi. Ani by som na tento môj omyl neprišla, ale obdržala som od tohto partnera odpoveď: "viem ako vyzerá Vaša firma, ale mojej manželke by sa nepáčilo, keby si ma volala miláčik"
M0NIKA
29.03.07,17:37
Aj ja pridám "zážitok":

Prevzala som účto s.r.o. od účtovníckej firmy a teraz - pri inventarizácii účtov som si všimla, že majú zostatky na dvoch analytikách účtu 221. Výpisy z jedného mám, KS mi sedí, pýtala som si teda od firmy výpisy k tomu druhému účtu. Majiteľ na mňa prekvapene pozrel a povedal mi: my iný bankový účet nemáme! Aké prekvapenie...
Saldá na účtoch 331, 336 a pod. majú cca 25 strán a na 379 majú kopu úhrad poistného, ale.... bez predpisov. Keď som si za tento rok pýtala podklady k zaplateným položkám zasa na mňa majiteľ prekvapene pozrel a skonštatoval: "toto odo mňa nikdy nikto nechel..."
A to nehovorím o nevyrovaných halierových rozdieloch pri faktúrach, KS na účte 381 AŽ 0,17 Sk, o chybách v mzdách pomlčím; o inventúrach, pokladničnej knihe, knihe jázd ani len netušia a ešte tam majú iné rôzne prekvapenia.
K závierke mám iba doklad o zatvorení účtov a predvahu....

Tak rozmýšľam, ako si môže jedna veľká firma dovoliť takto ukončiť rok a odovzdať svoju prácu... či to iba ja preháňam?
Lydka R
29.03.07,17:53
Aj ja pridám "zážitok":

Prevzala som účto s.r.o. od účtovníckej firmy a teraz - pri inventarizácii účtov som si všimla, že majú zostatky na dvoch analytikách účtu 221. Výpisy z jedného mám, KS mi sedí, pýtala som si teda od firmy výpisy k tomu druhému účtu. Majiteľ na mňa prekvapene pozrel a povedal mi: my iný bankový účet nemáme! Aké prekvapenie...
Saldá na účtoch 331, 336 a pod. majú cca 25 strán a na 379 majú kopu úhrad poistného, ale.... bez predpisov. Keď som si za tento rok pýtala podklady k zaplateným položkám zasa na mňa majiteľ prekvapene pozrel a skonštatoval: "toto odo mňa nikdy nikto nechel..."
A to nehovorím o nevyrovaných halierových rozdieloch pri faktúrach, KS na účte 381 AŽ 0,17 Sk, o chybách v mzdách pomlčím; o inventúrach, pokladničnej knihe, knihe jázd ani len netušia a ešte tam majú iné rôzne prekvapenia.
K závierke mám iba doklad o zatvorení účtov a predvahu....

Tak rozmýšľam, ako si môže jedna veľká firma dovoliť takto ukončiť rok a odovzdať svoju prácu... či to iba ja preháňam?

Mám podobné skúsenosti...
pohľadávky za celé upísané ZI po 5 rokoch fungovania firmy, auto ako nepeňažný vklad do Zi odpísané a predané, bankový účet v účt. o 20 tis. nižší ako v skutočnosti, ale v dokladovej inventúre zápis "zostatky súhlasia" a o účtovaní lízingov ani nehovorím. No čo už...
účtovník 007
29.03.07,19:31
Aj ja vám napíšem, ako ma v roku 2006 odmenilo občianske združenie na základnej škole. Celý rok som poctivo chodila na zasadania, počúvala nezmyselné pripomienky, za vatikánsku menu pomáhala na karnevale, vybavovala, zháňala sponzorov....a ako záver môjho snaženia bolo urobené účtovníctvo s daň. priznaním. Riaditeľ mne a ešte jednej pani sľúbil, že za to úsilie, ktoré si samozrejme cení:D , tak nás zoberie zadarmo na muzikál do BA, spolu s učiteľmi. Obidve sme sa vytešovali, muzikál sa nám páčil a po týždni prišla moja dcéra domov a hovorí:" Mami, pani učiteľka ti odkazuje, že je jej to blbé ti pripomínať, ale mohla by si už zaplatiť za ten muzikál!" vybehli mi oči, ale .....no neurobte im to daňové aj za 2006:D
Marianna01
29.03.07,19:59
Aj ja vám napíšem, ako ma v roku 2006 odmenilo občianske združenie na základnej škole. Celý rok som poctivo chodila na zasadania, počúvala nezmyselné pripomienky, za vatikánsku menu pomáhala na karnevale, vybavovala, zháňala sponzorov....a ako záver môjho snaženia bolo urobené účtovníctvo s daň. priznaním. Riaditeľ mne a ešte jednej pani sľúbil, že za to úsilie, ktoré si samozrejme cení:D , tak nás zoberie zadarmo na muzikál do BA, spolu s učiteľmi. Obidve sme sa vytešovali, muzikál sa nám páčil a po týždni prišla moja dcéra domov a hovorí:" Mami, pani učiteľka ti odkazuje, že je jej to blbé ti pripomínať, ale mohla by si už zaplatiť za ten muzikál!" vybehli mi oči, ale .....no neurobte im to daňové aj za 2006:D

chcela som napísať, že by som určite neurobila.................ale to som povedala aj o pani, ktorá za mnou predvčerom prišla s 3 účtovníctvami, že jej to nespravím, a už je to hotové na stole.
Už mám len 1 vypísať a 1 aj zaúčtovať, verím, že do soboty to zmáknem, chcem už ísť na vzduch...
Ivenka
29.03.07,20:09
Moj šef podnika cca 20 rokov ? Keď sa pýtal koľko bude platiť dane tak na moju odpoveď mi dal ďalšiu otázku: Či on ako podnikateľ musí o tom vedieť že má platiť dane. Tak som odpovedala, že nie. Že stačí ak o tom vie daňový úrad. Skoro ma trafil šľak.
korduľa
30.03.07,07:53
telefonat klientovi, ktory robil 1 krat DP za rok 2005,

ja: robi ti niekto DP? nie ze prides v nedelu a budes chciet DP za 2006
on: uz zase? ved sa robilo minuly rok
Johanka
30.03.07,07:56
Včera som volal klientovi, že kedy mi už konečne dá inventúru tovaru.
Odpoveď - Myslel som, že si zabudla, tak ju teda idem urobiť :eek: . Za hodinu zavolám ...
Hodina už bola, aj dve .... a nevolá ...
Anja111
30.03.07,08:04
Klient: "To musím robiť aj sklad tovaru?"
Ja: "Samozrejme..."
Klient: "A čo potom s tým tovarom, čo predám bez bločku?"
iva
30.03.07,09:11
Včera som volal klientovi, že kedy mi už konečne dá inventúru tovaru.
Odpoveď - Myslel som, že si zabudla, tak ju teda idem urobiť :eek: . Za hodinu zavolám ...
Hodina už bola, aj dve .... a nevolá ...

To ja mám lepšiu skúsenosť. Bolo to pred tromi rokmi. Ja-účtovník : potrebujem inventúru, klient : "strelte" tam nejakú sumu okolo pol milióna. Tak som tam teda "strelila" sumu cca 490.000 Sk -ako stav skladu k 31.12. Najlepšie na tom bolo, že prišla daňová kontrola na daň z príjmu. Upozorňovala som klienta, že je potrebné tú "strelenú" vymyslenú inventúru dorobiť a priložiť. Nestalo sa. A na moje veľké prekvapenie daňovákom to vôbec nechýbalo ! A celá kontrola dopadla k spokojnosti všetkých. Odvtedy mi klient vždy len na konci roka povie, akú sumu inventúry mám "streliť" a na moje otázky ohľadom nejakého zoznamu tovaru v papierovej forme sa len smeje...
ZDENIELA
30.03.07,09:12
Klient: "To musím robiť aj sklad tovaru?"
Ja: "Samozrejme..."
Klient: "A čo potom s tým tovarom, čo predám bez bločku?"

Poradiť mu, že ku každému takému tovaru dať poznámku pre prípad daňovej kontroly: "PREDANÉ BEZ BLOČKU"
;) Veď priznanie je poľachčujúca okolnosť...
Anja111
30.03.07,09:26
Poradiť mu, že ku každému takému tovaru dať poznámku pre prípad daňovej kontroly: "PREDANÉ BEZ BLOČKU"
;) Veď priznanie je poľachčujúca okolnosť...

Bingo! Nebola som taká pohotová... Zareagovala som, že tú poslednú otázku som ani nepočula...
gabriela7755
30.03.07,10:37
Ja som sa "pobavila" nedávno, spravila som DP známemu, za dva dni došla
jeho žena, že chce vedieť, koľko "zarobil". Vraj sa ide rozvádzať, tak chce
vedieť koľko si má pýtať na deti! Keď som ju poslala do hája, urazená odišla, že si to so mnou vybaví. Aj takí sme ľudia.
dracica
30.03.07,10:41
Ja som sa "pobavila" nedávno, spravila som DP známemu, za dva dni došla
jeho žena, že chce vedieť, koľko "zarobil". Vraj sa ide rozvádzať, tak chce
vedieť koľko si má pýtať na deti! Keď som ju poslala do hája, urazená odišla, že si to so mnou vybaví. Aj takí sme ľudia.

nerozmýšlali Ste nad ochrankou ???:D
ZDENIELA
30.03.07,11:04
túto nedeľu bolo krásne počasie a ja som celý deň strávila vypĺňaním daňových priznaní FO typ A (to určite nikomu z vás nie je čudné)
Jeden z týchto chlapíkov, keďže nemal veľký príjem, manželku na rodičovskom, štyri deti, vyšiel mu vrátiť celý daňový bonus, bez iného preplatku, čo jest Sk 25.920,-- daňové som mu odovzdala na podpis ešte v ten deň.... :D

V noci sa zobudím a ... rozmýšľam, prečo mu vyšlo tak veľa na vrátenie?
Lámala som si svoju hlávku :confused: :confused: :confused: a v duchu som počítala:
daňový bonus na dieťa je 5000,-- / rok to jest 20000,-- za štyri,... nesedí...
ešte raz, daňový bonus je 5500,-- / rok to jest 22000,-- mňa picne furt málo
Keď už som bola v koncoch, vstanem, potmy leziem do obývačky, tresnem sa pravým stehnom do komody (modrina jak po riadnom sadlo maslo), potom ma napadne použiť tú bielu srandu na stene, zažnem svetlo, v šuflíku namacám kalkulačku a do nej hádžem čísielka: bonus je 540,--/mesiac x 12 mesiacov x 4 deti = 25.920,-
Bóóže to bola úľava. Kuknem ešte na hodiny, 01.30, to mám ešte 4 hodiny spánku, valím naspäť do spálne a manžel vyjašene na mňa pozerá:
"Ty čo robíš....:eek: :eek: :eek: ?"
"Nič, počítam na kalkulačke ..."
Denisa
30.03.07,11:31
Lekárka si kúpila domov stacionárny bicykel a na bločku bolo len "bicykel". Pýtam sa, čo to má byť. Vraj to chce do nákladov a keby prišla kontrola, tak akože sestrička chodí dávať injekcie na bicykli ;)
blondy
30.03.07,11:44
Telefonát na poslednú chvíľu od známeho SZČO:
Spravíš mi DP ? Počul som v rádiu že sa dá spraviť nejaký paušál 40%, veď mne by stačilo aj 25%, nemusí byť ani tých 40% :confused: :confused: :confused:
Denisa
30.03.07,11:45
Kllientka: Preco si nemozem dat cestovnu tasku do nakladov. Ved si do nej balim veci, ked idem na sluzobku.
Ja: No dobre, daj si a daj si aj vydavky na kostym a topanky, ved na sluzobky chodis oblecena.

Niečo podobné: Klient si kúpil nejaké super okuliare asi za 12000 :cool: .Presviedčal ma ako ich on potrebuje pri PC a v aute...
berry
30.03.07,13:08
No neviem či môj príspevok bude smiešný , ale mne sa dnes snívalo, že som stala u nás na stanici a boli tam automaty presne také aké bývajú na kávu , kokakolu, cigarety , časopisy , ale tento bol na bločky ktoré znížuju daň. Normálne ste tam hodili 10,- sk a ono vám to vypľulo nejakú tu faktúrku (bločik) ktorou ste si mohli znížiť daň. Tak som tam nakupovala celú noc. A ráno som stala do roboty taká narobená, .....
Muška
30.03.07,13:18
No neviem či môj príspevok bude smiešný , ale mne sa dnes snívalo, že som stala u nás na stanici a boli tam automaty presne také aké bývajú na kávu , kokakolu, cigarety , časopisy , ale tento bol na bločky ktoré znížuju daň. Normálne ste tam hodili 10,- sk a ono vám to vypľulo nejakú tu faktúrku (bločik) ktorou ste si mohli znížiť daň. Tak som tam nakupovala celú noc. A ráno som stala do roboty taká narobená, .....

Keďže si tam stála celú noc :D, tak Ti určite vychádza preplatok na dani :D
Nika
30.03.07,13:24
No neviem či môj príspevok bude smiešný , ale mne sa dnes snívalo, že som stala u nás na stanici a boli tam automaty presne také aké bývajú na kávu , kokakolu, cigarety , časopisy , ale tento bol na bločky ktoré znížuju daň. Normálne ste tam hodili 10,- sk a ono vám to vypľulo nejakú tu faktúrku (bločik) ktorou ste si mohli znížiť daň. Tak som tam nakupovala celú noc. A ráno som stala do roboty taká narobená, .....

:D :D :D :D

lekár by ti predpísal minimálne tri týždne dovolenky.......... :)
Muška
30.03.07,13:26
:D :D :D :D

lekár by ti predpísal minimálne tri týždne dovolenky.......... :)
alebo by chcel vedieť, kde sa ten automat nachádza :D
Nika
30.03.07,13:27
alebo by chcel vedieť, kde sa ten automat nachádza :D

takých by bolo viac........:D
berry
30.03.07,14:03
Takúto pracovnú deformáciu už pocitujem tak týždeň. Keď sa snažím niečo napísať, tak to napíšem ale úplne poprehadzujem písmenka ( ak sa správne trafim na klavesnicu) Napríklad nedávno som napísala na porade v jednom prísmevku "mekalé" (myslela som nejaké) a niekto to pochopil ako nekalé. Tak som bola hneď upozornená.
Sa ospravedlňujem každému kto čítal za posledné dní moje príspevky, že sa určite polepším,.................... po tej trojtýždňovej dovolenke :-).
kendy
30.03.07,17:44
Ja som včera dodávateľovi miesto "Regards, Zuzana" napísala "Retards, Zuzana"
Vymazala som to v poslednej chvíli...
Marianna01
30.03.07,20:22
Ja som včera dodávateľovi miesto "Regards, Zuzana" napísala "Retards, Zuzana"
Vymazala som to v poslednej chvíli...

.............dobré :D:D:D:D:D
evina
02.04.07,06:56
Ešte niekto zdaňuje? priznajte sa....:D
Anja111
02.04.07,07:16
Ešte niekto zdaňuje? priznajte sa....:D
Možno tí, ktorí si dnes ešte nestihli odskočiť na Poradu...
katkaj
02.04.07,07:18
Ešte niekto zdaňuje? priznajte sa....:D

Ja som sa teraz dozvedela že ma ešte dnes čakajú 2 DP. Ale to sú len paušálnici aj so závislou činnosťou. :)
evina
02.04.07,07:19
Ja som sa teraz dozvedela že ma ešte dnes čakajú 2 DP. Ale to sú len paušálnici aj so závislou činnosťou. :)
Aj to "poteší" ...:D:D
katkaj
02.04.07,07:25
Aj to "poteší" ...:D:D

:D:D:D Klasicky sa nenudíme ani na poslednú chvíľu. :)
Muška
02.04.07,09:02
Jááááááááj Katuška, to nie je len lyžovať :D.....aj pracovať treba :D
katkaj
02.04.07,09:05
Jááááááááj Katuška, to nie je len lyžovať :D.....aj pracovať treba :D

potvorka jedna veď pracujem stále. :D:D A to mi ešte teraz volal jeden kamarát že poobede sa zastaví s DP ale našťastie mal len závislú činnosť.
Normálne "zastreliť" všetkých týchto oneskorencov :)
Muška
02.04.07,09:06
Už Ťa vidím ako si na svahu vypľňala Francúzom daňové :eek:
katkaj
02.04.07,09:09
Už Ťa vidím ako si na svahu vypľňala Francúzom daňové :eek:


to nieeeee :D to som vypla od práce, ale pred odchodom som zdaňovala a zdaňovala, dokonca aj vlastné DP som odovzdala týždeň pred termínom :D
kendy
02.04.07,17:47
Mne zavolala známa, či musí podávať DP keď pracuje v ČR. A keď som si všetko doštudovala, tak mi oznámila, že jej to teda nemusím robiť, lebo to dala kolegyni. A ešte ma utešila: veď nabudúci rok mi to môžeš spraviť ty...
Úžasné!!!
ZDENIELA
03.04.07,04:44
No neviem či môj príspevok bude smiešný , ale mne sa dnes snívalo, že som stala u nás na stanici a boli tam automaty presne také aké bývajú na kávu , kokakolu, cigarety , časopisy , ale tento bol na bločky ktoré znížuju daň. Normálne ste tam hodili 10,- sk a ono vám to vypľulo nejakú tu faktúrku (bločik) ktorou ste si mohli znížiť daň. Tak som tam nakupovala celú noc. A ráno som stala do roboty taká narobená, .....

No, no, no berry, niekde v etikete porady sa hovorí niečo o tom, že príspevky, ktoré by navádzali k niečomu nekalému (napr. porušovaniu zákona) nie sú dovolené ... ;) ;) ;)
Jedine ak by ten automat bol certifikovaný a namiesto značky Coca-Cola, by tam bola značka Daňo-Cola
:D :D :D :D
berry
03.04.07,04:59
No, no, no berry, niekde v etikete porady sa hovorí niečo o tom, že príspevky, ktoré by navádzali k niečomu nekalému (napr. porušovaniu zákona) nie sú dovolené ... ;) ;) ;)
Jedine ak by ten automat bol certifikovaný a namiesto značky Coca-Cola, by tam bola značka Daňo-Cola
:D :D :D :D


Ale on ten automat tam dal Daňový úrad. Oni si z neho chodievali vyberať tie desať koruny. :D Takže aj keď si tam mohol kúpiť kto koľvek ten doklad tak daňovaci mu ho uznali. Tak to bolo súper.

A ešte jeden príbeh zo včera dňa 02.04.2007 teda posledného dňa na podanie daňového priznania. Keď som prišla večer domov z práce asi o pol šiestej, tak mi jedna milá pani zazvonila pri dverách či by som jej neurobila daňové priznanie. Že ona pošle dcéru aby mi doniesla podklady ak to bude stihať, ak nie tak že sa príde dnes.:eek:
Janka6685
03.04.07,06:35
Na Exprese robili anketu a pýtali sa ľudí na DÚ, prečo prišli na poslednú chvíľu odovzdať DP........počuli ste tú hlášku?....že: "Ta keď účtovníčka tak neskoro urobila!" :eek: ....len by ma zaujímalo, kedy tej účtovníčke doniesol doklady :rolleyes:
jamajka
03.04.07,07:29
to nieeeee :D to som vypla od práce, ale pred odchodom som zdaňovala a zdaňovala, dokonca aj vlastné DP som odovzdala týždeň pred termínom :D


Aj mne sa vlastné podarilo odoslať pred termínom.... a v piatok som musela utekať na daňový, pretože som ho nepodpísala... :D . Hlavne, že všetky ostatné som stokrát kontrolovala. To tak býva, obuvník chodí bosí.......
Ľubica2
03.04.07,08:51
Pravidelne som sledovala túto tému a môžem povedať, že som sa dobre zabavila :) :) :) .
Ja som mzdárka a len pomimo robím manželovi účtovníctvo a sem tam nejaké to DP A, kto ma osloví.
Stále sa tu písalo, aký sú podnikatelia nezodpovední a pod. To ešte beriem, každý sa rozumie svojmu remeslu, ale keď sa mi pri vypisovaní DP A dostalo do rúk potvrdenie o dani zo závislej činnosti od inej mzdovej pracovníčky a tam bola uvedená daň v halieroch (2974,40 Sk) :confused: , tak som nevedela či mám plakať alebo sa smiať. A to som už raz u nej to potvrdenie reklamovala, lebo príjem v tej firme bol cez 10 tisíc, ale nebola uvedená žiadna daň a nebola uvedená odpočitateľná položka na daňovníka.
ZEvina
03.04.07,10:28
Aj mne sa vlastné podarilo odoslať pred termínom.... a v piatok som musela utekať na daňový, pretože som ho nepodpísala... :D . Hlavne, že všetky ostatné som stokrát kontrolovala. To tak býva, obuvník chodí bosí.......


Sú to myslím tri roky (keď každý, kto menil v priebehu roka zamestnanie musel podať daňové priznanie) som robila 29 daňových priznaní. A čo sa nestalo? Predvolanie na DÚ. Moje daňové priznanie som vypísala zle! -Posunuté riadky. Všetky ostatné boli v poriadku. :--- :--- :---
Janka6685
03.04.07,19:56
Dnes 3.4. večer o 22:30 sa jeden mladík pýta, či si má podať daňové priznanie, keď chce, aby mu vrátili daň.:eek:
sgm
04.04.07,04:31
Dnes 3.4. večer o 22:30 sa jeden mladík pýta, či si má podať daňové priznanie, keď chce, aby mu vrátili daň.:eek:
To ja som v nedeľu (1.4.) "prehovárala" klienta, aby si podal DP v pondelok, aj keď nemá čas, lebo v utorok alebo v stredu môže byť na to veeeľmi neskoro....:rolleyes:
Bea
berry
04.04.07,09:24
Na Exprese robili anketu a pýtali sa ľudí na DÚ, prečo prišli na poslednú chvíľu odovzdať DP........počuli ste tú hlášku?....že: "Ta keď účtovníčka tak neskoro urobila!" :eek: ....len by ma zaujímalo, kedy tej účtovníčke doniesol doklady :rolleyes:


na obhajobu tej pani: Nemusí to byť až taký nezmysel. Jeden známy ma oslovil , že potrebuje urobiť A-čkove DP(Asi koncom februára). Ja som mu povedala v poriadku, len mi dones potvrdenie o prijme. Účtovníčka mu ho bola "ochotná" dať 30.03. 07 Takže v pondelok si tam musel tiež odstať poriadnú radu , lebo ona nikdy nemala čas.:cool:
Pepa
04.04.07,09:39
na obhajobu tej pani: Nemusí to byť až taký nezmysel. Jeden známy ma oslovil , že potrebuje urobiť A-čkove DP(Asi koncom februára). Ja som mu povedala v poriadku, len mi dones potvrdenie o prijme. Účtovníčka mu ho bola "ochotná" dať 30.03. 07 Takže v pondelok si tam musel tiež odstať poriadnú radu , lebo ona nikdy nemala čas.:cool:
By som jej to raz dva vysvetlila.:eek:
Janka6685
05.04.07,04:09
na obhajobu tej pani: Nemusí to byť až taký nezmysel. Jeden známy ma oslovil , že potrebuje urobiť A-čkove DP(Asi koncom februára). Ja som mu povedala v poriadku, len mi dones potvrdenie o prijme. Účtovníčka mu ho bola "ochotná" dať 30.03. 07 Takže v pondelok si tam musel tiež odstať poriadnú radu , lebo ona nikdy nemala čas.:cool:

Veď ja viem, že to môže byť aj chyba účtovníčky, veď nie každá je taká zodpovedná, aké sú tu na porade;). Len sa mi "páčila" tá hláška:D a hodilo sa to tu:rolleyes:.
Lydka R
05.04.07,04:40
Vidím, že ste mali dosť klientov na "poslednú chvíľu". Ale čo by ste povedali na s.r.o. , ktorá používala vypožičané autá (aj som to takto účtovala) a 2.4. poobede vám donesú splátkový kalendár na lízing (nie zmluvu, ani platby, ktoré boli v hotovosti), lebo oni si jedno auto aj kúpili. Mala som komplet účtovníctvo hotové, chystala som sa len povypisovať tlačivá. Ja na pokraji infarktu, oni v pohodičke. Stihla som to o pol 7 na pošte odovzdať.
A perlička na záver - peniaze budú v máji.
Anja111
05.04.07,10:52
A sme znova v realite...
Práve som dotelefonovala s klientom, (štvrťročný platiteľ DPH):
"No, už máš po daňových, tak mi povedz, ako to vyzerá s DPH."
Odpoveď:
"Ani netuším. Ešte si mi nedal doklady za marec."
Lydka R
05.04.07,11:29
Ako ste donútili kvartálnych platcov, aby vám nosili doklady mesačne? Ja mám s niektorými neskutočné problémy. Donesú doklady za Q týždeň pred DPH a ja sa potom idem zblázniť. A nedajbože ešte vyjde veľké DPH...
No a potom samozrejme čakám Q za peniazmi
gutan52
05.04.07,11:42
Ako ste donútili kvartálnych platcov, aby vám nosili doklady mesačne? Ja mám s niektorými neskutočné problémy. Donesú doklady za Q týždeň pred DPH a ja sa potom idem zblázniť. A nedajbože ešte vyjde veľké DPH...
No a potom samozrejme čakám Q za peniazmi

Lydka - daj klientom radu - ako mať peniažky za Učtovníctvo - tak, že si zadajú TP v banke /napr. k 15. v mesiaci / a to po 555,-Sk ako preddavok. Automaticky a nemusíte to potom tak prísne strážiť. Doučtovanie urobíte...

Podobne aj s tými podkladmi urob. Ja som mal horší prípad - musel som ekonomku naháňať k vyučtovaniu, lebo som jej odovzdal podklady aj 2 týždne skôr, a ona ich prekryla ďalšími nanosenými... Tak si to už robím radšej sám. Nebudem sa už toľko trápiť za iného, či už robí tie moje veci?
Lydka R
05.04.07,11:53
ďakujem za radu, z odpovede cítim, že si z tej "druhej strany"
Ono, ja tie peniaze z nich dostanem, mňa len zlostia tie doklady, ktoré mi nosia strašne neskoro a ozaj niekedy to DPH zvládnem s vyplazeným jazykom
o päť minút 12. No a ja nenávidím takúto robotu na poslednú chvíľu. Pretože potom už účtujem rýchlo len doklady s DPH, ostatné dávam "zatiaľ" nabok, účtujú sa neskôr a to je taká robota na milú ...
Lenže to akoby som hrach na stenu hádzala, keď ich naháňam s papiermi.
Anja111
05.04.07,11:56
Ako ste donútili kvartálnych platcov, aby vám nosili doklady mesačne? Ja mám s niektorými neskutočné problémy. Donesú doklady za Q týždeň pred DPH a ja sa potom idem zblázniť. A nedajbože ešte vyjde veľké DPH...
No a potom samozrejme čakám Q za peniazmi
Nooooooooooooo, tak to bolo naozaj ťažké. Ale nedala som im pokoj, až kým sa mi to nepodarilo... Hoci, aj keď mi ich dávajú mesačne, ešte do konca štvrťroku stále nosia kadejaké "zabudnuté" doklady.
Gabr
05.04.07,12:01
Volal mi klient, ktorému robím 2 sročky:
Tak čo, ako sme na tom?
Hovorím mu, obidve máš v strate.
On: Takže nič neplatíme?
ja: Nie
on: takže nám vrátia?
ja: a čo chceš vrátiť?
on: no keď neplatím ja, tak nech platí štát
No nepobaví vás to?
gutan52
05.04.07,12:04
[quote=Lydka R;443610]ďakujem za radu, z odpovede cítim, že si z tej "druhej strany"


som z oboch strán, a všade sú len "ľudia". Si Lydka asi mäkká na nich. Je vždy ťažšie vychovávať, ako robiť. Proste vychovávať - to je umenie. Obdivujem tých , čo to vedia. Ja mám tiež "diery" vo vychovávaní, často som mäkký. Takže Lydka - nie si sama...
mimotemy - a vraj máme hovoriť perličky z našej brandže... Polepším sa !
jamajka
05.04.07,12:04
Nooooooooooooo, tak to bolo naozaj ťažké. Ale nedala som im pokoj, až kým sa mi to nepodarilo... Hoci, aj keď mi ich dávajú mesačne, ešte do konca štvrťroku stále nosia kadejaké "zabudnuté" doklady.

Jedného takého poznám, vždy keď si na Veľkú noc oblieka svoje sviatočné sako, nájde v ňom doklady z decembra (naposledy ho mal oblečené na Vianoce) :D :D :D .
Janiela
05.04.07,12:19
Môj klient mi včera ešte doniesol doklady na vyše 150 tis, nech to ešte "hodím" do starého roku, bo cirkev si to naúčtovala v r. 2006, tak nech nám platby sedia. Veď oni až zďaleka a my sa vieme prispôsobiť. A to nehovorím, že v PO, keď som skoro kolabovala -nie nad papiermi, skôr nad ľudskou hlúposťou- si tak úžasne zo mňa vystrelil, vraj ako sme na tom s DPH, nech reč nestojí!!! a súčasne požiadal v poradí už tretí krát potvrdenie o preddavkoch za r. 2006 pre svojich zamestnacov, pretože stále to nemajú!!!. Zastavuje sa reč a rozum. Neovládla som sa a schytal to. Ináč, a to oni kam s tými papiermi chceli ísť?! Neviem si dosť dobre predstaviť, kt chúďa účtovnícke by im to 2.4. robilo.
DušanČ
05.04.07,13:00
Mal som klienta, s ktorým som mal dohodnuté, že na konci mesiaca mi odovzdá doklady platené v hotovosti (pokladňu) k zaúčtovaniu. Raz v priebehu mesiaca ma požiadal o vyhotovenie prehľadu neuhradených záväzkov. Vygeneroval som príslušnú zostavu a poslal mu ju. Hneď na druhý deň mi volá, že tú a tú faktúru sme uhradili v hotovosti, ihneď to vyhoďte zo záväzkov. Snažil som sa mu vysvetliť, že sa to nedá "vyhodiť", že ono to samo vypadne, keď sa zaúčtuje úhrada z pokladne, ktorú mi ale ešte nedal. Myslíte, že pochopil ?
katkaj
05.04.07,13:08
Mal som klienta, s ktorým som mal dohodnuté, že na konci mesiaca mi odovzdá doklady platené v hotovosti (pokladňu) k zaúčtovaniu. Raz v priebehu mesiaca ma požiadal o vyhotovenie prehľadu neuhradených záväzkov. Vygeneroval som príslušnú zostavu a poslal mi ju. Hneď na druhý deň mi volá, že tú a tú faktúru sme uhradili v hotovosti, ihneď to vyhoďte zo záväzkov. Snažil som sa mu vysvetliť, že sa to nedá "vyhodiť", že ono to samo vypadne, keď sa zaúčtuje úhrada z pokladne, ktorú mi ale ešte nedal. [B]Myslíte, že pochopil ?

Ja tipujem že pochopil :D:D:D:D:D
laguna
17.04.07,16:09
klient mi doniesol tento týždeň účto na spracovanie ešte za rok 2006 že on nestíhal a pokutu zaplatí. A hrabem sa v tom smetisku a nachádzam tu take veci ako 2xpin na platobnu kartu, pin a puk kod na simku, evidentne vsetko nove a nepotrebuje to :-) čakám kedy zavolá že nemôže vybrať prachy :-D
Jankabel
18.04.07,05:59
Pre mňa bola najlepšia perlička, keď som preberala vo firme účtovníctvo a šéf firmy, ktorá nám ho dovtedy robila /a robí ho aj pre x-iných firiem/, zapotil:
A načo robíte inventarizáciu, veď to je úplne zbytočné!:eek: Pritom sme
dosť veľká firma s niekoľko miliónovým skladom, takže som sa pre zmenu zapotila ja a tú inventarizáciu spravila za nich.:confused:
LubicaN
18.04.07,07:03
...ja keď som spomenula inventarizáciu pokladničnej hotovosti tak som sa dozvedela: Pokladnica a jej inventarizácia je chu*****a ktorú si vymyslel daňový úrad aby mohol buzerovať slušných podnikateľov... Vy ste odkojená na zákonoch a o praxi a skutočnom obchode nemáte poňatia...

Napadá niekoho vhodná odpoveď? Ja som zostala v nemom úžase.
Anja111
18.04.07,07:22
To mi pripomenulo, že aj o mne tak zmýšľajú moji klienti...
Kolegyňa raz prišla za mnou a hovorí: "Bola u mňa Tvoja klientka, že čo má robiť, aby nemusela určité príjmy zdaňovať. Povedala som jej, že keď nepoznám všetky okolnosti, tak jej neviem poradiť. Odporučila som jej, aby sa obrátila na svoju účtovníčku, teda na Teba... A vieš, čo mi odpovedala? Že to je zbytočné, lebo ty si taká spravodlivá a puntičkárka, čo sa zákonov týka, že jej zdaňuješ všetko."
Nuž, čo dodať?
Marianna01
19.04.07,18:30
Ja som dnes strašne rozčarovaná, prebrala som účto v obci v katastrofálnom stave, dnes sme mali obecné zastupiteľstvo, kde prišla ( že sa nehanbila!!!) bývalá pracovníčka a dovolila si na svoj vek (a nielen vek, ale aj v rámci slušného správania) proti novému vedeniu teda veľa. Normálne som mala chuť sa postaviť a jednu jej z fleku streliť! A to si, nechcem používať neslušné slová, ktoré sa mi derú na klávesnicu, pľula do vlastnej polievky, keď sa prejednávalo plnenie minuloročného rozpočtu a ona vykrikovala a skákala do reči starostke, že to nie je možné, aby tam figurovali také cifry - a to starostka čítala súvahu a výkaz ziskov a strát z toho, čo ona zaúčtovala! Možno to s účtovnou kanceláriou nemá veľa spoločného, ale som strašne vytočená a rozčarovaná, musela som sa posťažovať. napadla tam slovne aj mňa... no a ak tento príspevok číta, bude určite vedieť, že sa jedná o ňu a mohla by sa nad sebou zamyslieť a hanbiť sa. Ja byť ňou, pár dní chodím po kanáloch a do zrkadla sa radšej nekukám...:cool::cool::cool:
AlaNR
20.04.07,05:05
Marianka ani nestraš, mňa to čaká za týždeň. Ešte chvalabohu, že pani účtovníčka na obecnom úrade je slušná tichá osôbka, ktorá vie, čo robí a vie, čo kde zaúčtovala a aj koľko jej to vyšlo.
Tak uvidíme...
abel
20.04.07,10:57
V utorok po Veľkej noci prišiel tiežpodnikateľ, či mu urobím DP za rok 2006, lebo on nemal čas. Dobre, hovorím, prineste to všetko sem, nemusíte s tým nič robiť. Celý týždeň v telefóne som počúvala odpoveď: Dávam to dokopy. Po týždni prišiel, z vrecka vytiahol dožmolené bloky (zlatí igelitkári) a dva šanóny, v ktorých boli len vystavené faktúry. Každá v euroobale, po 5 ks v jednom závesnom zakladači - no perfektná evidencia. Po prvom " predbežnom sčítaní" mi vyšiel príjem 1.080.000.- Sk a výdavky za 40.000.- Sk. Výpisov z účtu mal 5 z jednej banky a 5 z druhej banky. Keď som mu povedala výsledok a že radšej mu dám teda výdavky 40 %, povedal, že veď on ešte má nejaké doklady. Tak mi ich v stredu priniesol. Už máme výdavkov za 600.000.- Zistila som, že teraz v marci prekročil obrat pre DPH a musí sa zaregistrovať. Pri vypĺňaní kolónky výška záväzkov ( on mi totiž nezaplatené faktúry nedal - ani sám nevie, koľko má dlhov) mi povedal, že záväzky má dva - Miška a Maťka. Na otázku, či toto sú už všetky doklady a môžem to ukončiť, mi odpovedal: a potrebujete aj občiansky a pas? A to mám urobiť ešte 12 DPH. No nie je zlatý?
miroslav2
20.04.07,11:18
Beží líška po lese a na konári vysokej borovice vidí veveričku,ako sa opaľuje,cigaretka,slnečné okuliare,drink.I pýta sa líška :"Veverička,ty nemakaš?" A vevrička odpovie:"Prečo by som makala,kašlem na prácu,je pekné počasie,tak sa opaľujem".Líška beží ďalej a premýšľa,premýšľa a hovorí si:"Ja sa tu stále naháňam,robím tu zdravotnú políciu,lovím tie choré a slabé živočíchy,nikto to poriadne neocení,žalúdok z toho odpísný,dovolenku žiadnu...také pekné počasie,dám si tiež na chvíľu leháro".Ako povedala,tak aj urobila,sekla na zem a opaľuje sa.Ide okolo poľovník s puškou na ramene,vidí vyvaľujúcu sa líšku,hodí pušku k lícu a prásk prásk - zloží ju. A z toho plyne mravné ponaučenie-kto chce srať na prácu,musí sedieť veľmi vysoko.TAKŽE MAKÁME ÚČTOVNÍCI...........
Muška
20.04.07,11:51
Beží líška po lese a na konári vysokej borovice vidí veveričku,ako sa opaľuje,cigaretka,slnečné okuliare,drink.I pýta sa líška :"Veverička,ty nemakaš?" A vevrička odpovie:"Prečo by som makala,kašlem na prácu,je pekné počasie,tak sa opaľujem".Líška beží ďalej a premýšľa,premýšľa a hovorí si:"Ja sa tu stále naháňam,robím tu zdravotnú políciu,lovím tie choré a slabé živočíchy,nikto to poriadne neocení,žalúdok z toho odpísný,dovolenku žiadnu...také pekné počasie,dám si tiež na chvíľu leháro".Ako povedala,tak aj urobila,sekla na zem a opaľuje sa.Ide okolo poľovník s puškou na ramene,vidí vyvaľujúcu sa líšku,hodí pušku k lícu a prásk prásk - zloží ju. A z toho plyne mravné ponaučenie-kto chce srať na prácu,musí sedieť veľmi vysoko.TAKŽE MAKÁME ÚČTOVNÍCI...........
Tak Mirko, tak dobre som sa dnes ešte nezasmiala :D:D:D
Johanka
20.04.07,13:22
... práve mi volal klient, že ide večer za kultúrou do BA a zastaví sa aby mi podal papiere na DPH. Tak som mu povedala, že nech sa páči v pondelok po 9.00. Vraj - či to potom stihnem, nech nenadávam, že priniesol doklady neskoro!!! Keď som sa ho opýtala, čo bude robiť on v sobotu a v nedeľu, povedal, že idú na chatu , však je pekne .... a že prečo sa pýtam ?!
Prosím Vás, som tupá ja alebo on ? :rolleyes:
Tweety
20.04.07,13:28
... práve mi volal klient, že ide večer za kultúrou do BA a zastaví sa aby mi podal papiere na DPH. Tak som mu povedala, že nech sa páči v pondelok po 9.00. Vraj - či to potom stihnem, nech nenadávam, že priniesol doklady neskoro!!! Keď som sa ho opýtala, čo bude robiť on v sobotu a v nedeľu, povedal, že idú na chatu , však je pekne .... a že prečo sa pýtam ?!
Prosím Vás, som tupá ja alebo on ? :rolleyes:
On je šikuliak, spojil príjemné s užitočným a Ty ho jednoducho nechceš pochopiť.:cool:
Liptáčik
20.04.07,13:33
Pre Miroslava2. Tak toto nemalo chybu. Je to milé a pritom tak pravdivé. Ale už nekecám a "makám":D :D :D :D
Johanka
20.04.07,13:41
On je šikuliak, spojil príjemné s užitočným a Ty ho jednoducho nechceš pochopiť.:cool:
On nejako nepochopil, že aj ja by som chcela mať peknú sobotu a nedeľu ... To, že strávim víkend za PC a budem robiť DPH tých, ktorí doniesli doklady včas, to je už môj problém :--- .
Tweety
20.04.07,13:49
On nejako nepochopil, že aj ja by som chcela mať peknú sobotu a nedeľu ... To, že strávim víkend za PC a budem robiť DPH tých, ktorí doniesli doklady včas, to je už môj problém :--- .
Ja viem, ale hovorí sa aj, náš zákazník náš pán.:cool:
Marianna01
20.04.07,13:53
Ja viem, ale hovorí sa aj, náš zákazník náš pán.:cool:

Škoda, že to platí len o účtovníkoch...:rolleyes:
camelfly
20.04.07,13:57
Škoda, že to platí len o účtovníkoch...:rolleyes:

tak takehoto sa bohuzial musim drzat aj ja a moc dobre to poznam :rolleyes::)
Johanka
20.04.07,14:00
Minulý týždeň ma jeden "zákazník náš pán" nahováral- položil na stôl obč.preukaz, že toto je nový zamestnanec a urobte mu hneď pásky za posledné tri mesiace :confused: , lebo chcem na neho zobrať leasing :eek: . Keď som ho s tým nápadom niekam ( nepublikovateľné :--- ) poslala, tak na mňa urobil s ukazovákom no-no, vraj keď si on nemôže rozkázať , čo ja budem robiť, tak asi pôjde inde ...celkom mu verím a ten pobyt bez možnosti slobodného pohybu mu nezávidím ;) .
Marianna01
20.04.07,14:19
Presne... neuvedomujú si, čo im prípadne hrozí. Všetci sa spoliehajú na to, že však mi to robí účtovník/čka, ona predsa preberie zodpovednosť... neznalosť zákona ale neospravedlňuje a oni dúfajú (a väčšina je o tom presvedčená), že im sa nič stať nemôže, oni sú nedotknuteľní... holt, smola :eek:
abel
20.04.07,14:28
Prosím Vás, som tupá ja alebo on ? :rolleyes:
Johanka, jednoznačne je tupý on, lebo cítiť z toho príspevku, že ty si nabrúsená poriadne ;)
Muška
20.04.07,14:48
. To, že strávim víkend za PC a budem robiť DPH tých, ktorí doniesli doklady včas, to je už môj problém :--- .

Johanka,
niekedy mám pocit, že si klienti myslia, že práve toto je to "pravé orechové" pre nás na víkend :D
evina
20.04.07,15:27
Johanka,
niekedy mám pocit, že si klienti myslia, že práve toto je to "pravé orechové" pre nás na víkend :D

A nie je ?...:D

P.s. Ja s rozkošou trávim piatkový podvečer nad DPH :mee:
Muška
20.04.07,15:43
A nie je ?...:D

P.s. Ja s rozkošou trávim piatkový podvečer nad DPH :mee:

Evinka, nepi :D

...alebo, žeby to bol prvý príznak diagnozy :rolleyes: ??
camelfly
20.04.07,15:57
Evinka, nepi :D

...alebo, žeby to bol prvý príznak diagnozy :rolleyes: ??

Muska, a to uctovnici maju nejaku specialnu diagnozu? :D

PS: dufam ze nedostanem preplesk ako za tu UKRAJINU ;):rolleyes:
Muška
20.04.07,16:01
Muska, a to uctovnici maju nejaku specialnu diagnozu? :D

PS: dufam ze nedostanem preplesk ako za tu UKRAJINU ;):rolleyes:

No Kamelka,
podľa našich dcér /Evkinej a mojej/.....už k tej diagnoze úspešne spejeme. :D
camelfly
20.04.07,16:04
No Kamelka,
podľa našich dcér /Evkinej a mojej/.....už k tej diagnoze úspešne spejeme. :D

ak je to diagnoza, ze bez pocka sa nepohnes a travis soboty, nedele pri monitore, tak moje baby mi urcili podobnu :D
Muška
20.04.07,16:06
ak je to diagnoza, ze bez pocka sa nepohnes a travis soboty, nedele pri monitore, tak moje baby mi urcili podobnu :D

....a ešte také....čo si furt telefonujete...a rehocete sa ako..... atd. :D
camelfly
20.04.07,16:06
....a ešte také....čo si furt telefonujete...a rehocete sa ako..... atd. :D

:D:D:D presne tak
Elena Navrátilová
20.04.07,16:12
:D:D:D presne tak
Nepoznajú sa tie naše deti? :D :D :D
Hlinkovx
20.04.07,16:13
No Kamelka,
už k tej diagnoze úspešne spejeme. :D
Muši... si si istá... že len spejete??? :D:D:D
to chceš komu povedať :D:D
camelfly
20.04.07,16:13
Nepoznajú sa tie naše deti? :D :D :D


skoro akoby boli nase :D:D
Elena Navrátilová
20.04.07,16:14
skoro akoby boli nase :D:D
No však aj oni radi stretkujú. :) :D :) :D
evina
20.04.07,16:35
....a ešte také....čo si furt telefonujete...a rehocete sa ako..... atd. :D

a vôbec nechápu o čom sa môžeme toľko baviť:D Ja neviem Ty mladí sú dnes hrozní suchári:D
Elena Navrátilová
20.04.07,16:37
a vôbec nechápu o čom sa môžeme toľko baviť:D Ja neviem Ty mladí sú dnes hrozní suchári:D
Ale aj oni budú mať 17 a dobre im padne takéto bavenie. :D :D :D
apo
21.04.07,10:49
V utorok po Veľkej noci prišiel tiežpodnikateľ, či mu urobím DP za rok 2006, lebo on nemal čas. Dobre, hovorím, prineste to všetko sem, nemusíte s tým nič robiť. Celý týždeň v telefóne som počúvala odpoveď: Dávam to dokopy. Po týždni prišiel, z vrecka vytiahol dožmolené bloky (zlatí igelitkári) a dva šanóny, v ktorých boli len vystavené faktúry. Každá v euroobale, po 5 ks v jednom závesnom zakladači - no perfektná evidencia. Po prvom " predbežnom sčítaní" mi vyšiel príjem 1.080.000.- Sk a výdavky za 40.000.- Sk. Výpisov z účtu mal 5 z jednej banky a 5 z druhej banky. Keď som mu povedala výsledok a že radšej mu dám teda výdavky 40 %, povedal, že veď on ešte má nejaké doklady. Tak mi ich v stredu priniesol. Už máme výdavkov za 600.000.- Zistila som, že teraz v marci prekročil obrat pre DPH a musí sa zaregistrovať. Pri vypĺňaní kolónky výška záväzkov ( on mi totiž nezaplatené faktúry nedal - ani sám nevie, koľko má dlhov) mi povedal, že záväzky má dva - Miška a Maťka. Na otázku, či toto sú už všetky doklady a môžem to ukončiť, mi odpovedal: a potrebujete aj občiansky a pas? A to mám urobiť ešte 12 DPH. No nie je zlatý?

Takýmto indivíduám, by mali odobrať živnostenské oprávnenie. Títo ľudia sa pozerajú iba do peňaženky, pokiaľ v nej čosi je tak sú spokojní a vôbec si neuvedomujú, že žijú na úkor svojich dodávateľov. Aký je zlatý napíš potom keď mu vystavíš účet nakoľko on našu prácu vôbec nepovažuje za prácu, ale skôr nás dáva na rovinuštátnych zamestnancov ktorí im komplikujú život a prižujeme sa na nich.

apo
Marianna01
21.04.07,11:18
Takýmto indivíduám, by mali odobrať živnostenské oprávnenie. Títo ľudia sa pozerajú iba do peňaženky, pokiaľ v nej čosi je tak sú spokojní a vôbec si neuvedomujú, že žijú na úkor svojich dodávateľov. Aký je zlatý napíš potom keď mu vystavíš účet nakoľko on našu prácu vôbec nepovažuje za prácu, ale skôr nás dáva na rovinuštátnych zamestnancov ktorí im komplikujú život a prižujeme sa na nich.

apo


áááááááááááále nehovor :D:D:D:D:D:D:D:D a kam sa to prižujeme? :D:D:D takto dobre som sa dávno nepobavila v tejto účtovníckej mizérii :D:D:D:D S Tvojím dovolením to hneď aj švacnem do preklepov, veľmi, veľmi dobrý preklep sa Ti podaril... :D:D:D

Ale ináč s Tebou s tým ostatným súhlasím... ;)
apo
21.04.07,11:22
Aj preklepy patria k životu.
apo
Marianna01
21.04.07,11:48
Aj preklepy patria k životu.
apo

ano, osviežujú a robia vtipnejším náš "nezáživný a suchý" účtovnícky život
apo
21.04.07,12:31
ano, osviežujú a robia vtipnejším náš "nezáživný a suchý" účtovnícky život

Preklepy a brepty sú u mňa bežné nakoľko ja som účtovník a nie účtovníčka. V škole som nemal strojopis a keď píšem dvomi prstami tak myšlienky idú rýchlejšie ako prsty a potom je sranda raz dva.

apo
Marianna01
21.04.07,13:05
Preklepy a brepty sú u mňa bežné nakoľko ja som účtovník a nie účtovníčka. V škole som nemal strojopis a keď píšem dvomi prstami tak myšlienky idú rýchlejšie ako prsty a potom je sranda raz dva.

apo

tak Ty patríš medzi ďatľov!!! :D Ale videla som nejedného, ktorému sa tie dva prstíky neskutočne rýchlo pohybovali po klávesnici. Aj doktori - píšu jak český žandár a potom samá sranda v zápisoch... :D

len tak medzi nami, aj u mňa su preklepy a brepty bežné, napriek tomu, že som účtovníčka :D. Neviem, aký má na to vplyv pohlavie, dúfam, že to o mne ničomu nenasvedčuje! :---
Michaela S
21.04.07,14:33
Prepájame klientov do inej kancelárie.nedarí sa mi prepojiť klientku a tak jej
hovorím: podržte si a keď vo vedlajšej kancelárii kolega zdvihne sluchatko a
medzitým sa zapol fax, klientka kričí do signálu mám podržať alebo podržíte Vy.
Marianna01
22.04.07,13:51
Zabudla som sa s vami podeliť o skutočnú perličku, ktorá sa stala v januári:
Klientka - mimochodom už 2 roky platca DPH, si prišla pre daňové priznanie k DPH. Už keď odchádzala, len tak medzi dvermi som nadhodila, aby to nezabudla poslať a zaplatiť do 25. Ona na mňa zhrozene pozrela - to treba aj zaplatiť? Nechcela som veriť vlastným ušiam! Ja reku samozrejme - ona celý vlaňajší rok neplatila - čakala, kedy sa jej vyskytne nadmerný odpočet a oni si to potom z toho zúčtujú!!! A ja som si vždy pýtala potvrdenie o úhrade DPH a furt mi nič nedávala, len sa tak na mňa divne kukala... Tak čakám nejaký milý pozdrav z DU :rolleyes:
LubicaN
22.04.07,17:18
Zabudla som sa s vami podeliť o skutočnú perličku, ktorá sa stala v januári:
Klientka - mimochodom už 2 roky platca DPH, si prišla pre daňové priznanie k DPH. Už keď odchádzala, len tak medzi dvermi som nadhodila, aby to nezabudla poslať a zaplatiť do 25. Ona na mňa zhrozene pozrela - to treba aj zaplatiť? Nechcela som veriť vlastným ušiam! Ja reku samozrejme - ona celý vlaňajší rok neplatila - čakala, kedy sa jej vyskytne nadmerný odpočet a oni si to potom z toho zúčtujú!!! A ja som si vždy pýtala potvrdenie o úhrade DPH a furt mi nič nedávala, len sa tak na mňa divne kukala... Tak čakám nejaký milý pozdrav z DU :rolleyes:

...tak to je perla jak sa patrí...:D Marianka, kam Ty na tých super klientov chodíš???
berry
23.04.07,11:47
Máme jedného odberateľa,(teda bývaleho) ktorý nám dlhuje už dosť peľazí. Už som mu posielala aj upomienky. A stále nič, tak som sa rozhodla, že mu zavolám. On mi povedal , že na také ........ nemá čas. A že už ho s tým nemám otravovať. No normálne ma vytočil.
V tomto štáte asi neexistuje spravodlivosť. Zákonov tu je až až ale keď ti niekto neplatí tak máš smolu.
Marianna01
23.04.07,15:16
...tak to je perla jak sa patrí...:D Marianka, kam Ty na tých super klientov chodíš???

Hojój, v mojom okolí sa ich pohybuje neskutočné množstvo... Na jedného normálneho pripadá 5 blbcov...:D:D:D ale nie, oni sú v podstate strašne zlatí v tej svojej nevedomosti, škoda, že to úrady nedoceňujú...
Mikolajova
24.04.07,04:32
Aj ja som mala celkom veselú skúsenosť, mali sme daňovú kontrolu na daň z príjmu a dotyčný mi volá z daňového úradu, že či účtujeme jednoduché alebo podvojné účtovníctvo, lebo on si akosi nepamätá.
jacekova
30.04.07,05:27
Máme jedného odberateľa,(teda bývaleho) ktorý nám dlhuje už dosť peľazí. Už som mu posielala aj upomienky. A stále nič, tak som sa rozhodla, že mu zavolám. On mi povedal , že na také ........ nemá čas. A že už ho s tým nemám otravovať. No normálne ma vytočil.
V tomto štáte asi neexistuje spravodlivosť. Zákonov tu je až až ale keď ti niekto neplatí tak máš smolu.

a to tu už vážne nikto nič negarantuje ???!!!! :confused:
apo
30.04.07,05:49
a to tu už vážne nikto nič negarantuje ???!!!! :confused:

Chcem dať dobrú radu.

Ja mám tiež jedného dlžníka. V marci 2006 potreboval k daňovej kontrole doklady, ktoré som mu blokoval. Dostal ich až po pdpísaní notárskej zápisnice.

Podobný pokus urobila naša spolupracujúca konkurencia a ide na súd, nakoľko zadržiava doklady.

Poučenie: Posledný termín ako sa dostať ku peniazom je termin na podanie DP, potom musíme doklady vrátiť a už je to na dlhé lakte.

apo
Johanka
30.04.07,14:19
Mňa nejaký čas naťahoval klient, že teraz nemá koruny, či by som nepočkala .... V marci som nemala čas sledovať kto platí a neplatí, ale keď som si v apríli našla čas pre vlastné účtovníctvo, zistila som, že dotyčný pán ešte stále nezaplatil. Keď som si pozrela jeho doklady, zistila som, že všetky dodávateľské faktúry má uhradené v lehote splatnosti okrem mojej , ktorá bola v tom čase 3 mesiace po splatnosti. Na priamu otázku som dostala priamu odpoveď - čo Vám chýbajú, však ste v marci zarobili dosť, nie :eek: ? Tak som mu tie jeho doklady spakovala 24.4. večer s komentárom, že nakoľko mi nemajú chýbať peniaze, tak mi nebudú chýbať ani jeho doklady ... A div sa svet! Za hodinu bol naspäť s peniazmi, zálohou na ďalšie obdobie, s fľašou vína a vysvetlením - vraj na mne vidí, že ma účtovanie strašne baví , tak nemyslel, že budem robiť vetry okolo jednej neuhradenej faktúry.
To vysvetlenie som do dnešného dňa nepochopila, ale z tejto skúsenosti som si vzala ponaučenie - musím si ráno namaľovať na moju nevyspatú účtovnícku tvár nejaký prísnejší ksicht :--- .
apo
30.04.07,14:41
Mňa nejaký čas naťahoval klient, že teraz nemá koruny, či by som nepočkala .... To vysvetlenie som do dnešného dňa nepochopila, ale z tejto skúsenosti som si vzala ponaučenie - musím si ráno namaľovať na moju nevyspatú účtovnícku tvár nejaký prísnejší ksicht :--- .

O nás účtovníkoch sa horí, že sme workoholici. Tvárime sa, že všetko je OK dovtedy kým nám ide robota. Aj my sa správame tak že do 31.3.
počítame iba dni do uzávierky a ja maľujem harmonogram z ktorého sa ukazuje či to všetko stihneme.

Raz jeden inak veľmi milý klient aj s manželkou mi zahlásil tak, že som sa nezmohol ani na nič. Po celonočnej drine keď sa pasovalo účtovníctvo podľa priania obidvoch manželov milý klient pri jeho odchode keď som pýtal ťaptíky dal vysvetlenie, že teraz nemá, lebo požičal kamarátovi na auto.

Aj to sa stáva.

apo
heike
17.05.07,05:50
Hm, z mojich doterajších skúseností konštatujem, že účtovnícka práca je nedocenená, ocenia ju iba tí, ktorí NAOZAJ vedia, čo všetko to obnáša, a to sú, bohužiaľ väčšinou samotní účtovníci. No čo už, keď sa v tom vyžívam...

Keď som minulý rok oznámila klientovi, že bude musieť zaplatiť 7.000,-- dane, spýtal sa ma, či mu náklady na telefón nevykryli príjmy... (pre ilustráciu cca 60.000,-- príjem, telefón zhruba na tisícku mesačne + príjem zo zamestnania cca 200.000,--)

No čo, ja ho aj chápem, nevyzná sa v tom, vyriešili sme to k jeho spokojnosti.
apo
17.05.07,06:44
Hm, z mojich doterajších skúseností konštatujem, že účtovnícka práca je nedocenená, ocenia ju iba tí, ktorí NAOZAJ vedia, čo všetko to obnáša, a to sú, bohužiaľ väčšinou samotní účtovníci. No čo už, keď sa v tom vyžívam...


:D Nápodobne.:D

Mám klienta, ktorému robím účtovníctvo od roku 1992, teda pekne dlho. Zo straty do straty. Rok 2006 ma iba uproslili, aby som ich robil, som dobrák tak som sa dal nahovoriť. Opäť strata a vklady v hotovosti 250 tisíc. Každý čo rozumie účtovníctvu vie z akého dôvodu sú vklady, doklady vyhadzujem aby nebol nadmerný odpočet.

Táto baba sa pýtala daňového úradníka, že či je to zle keď sú traty. Pani je poradila, že teraz to nie je nič výnimočné, že však si ju bude môcť odpočítať v nasledujúcich rokoch. Klientka celá natešená, že to nič nie je mi to referovala ako objav. Vysvetlil som jej dve veci, že stratu si nikdy neodpočíta, lebo by musela napred vyrobiť DPH na výstupe a aby rátala s daňovou kontrolou.

A je to tak, v utorok nesieme doklady na kontrolu za celý rok.

Tak to je s niekým, ktorého ani za 15 rokov nejdete naučiť základné pravidlá ani nie tak účtovníctva ako vzťahu medzi tržbami, vkladmi a nákladmi, naviac u platiteľa DPH.

Pri kontrole očakávam katastrofu, ale mám to zato, že som sa nechal obmäkčiť a robil som ešte aj rok 2006.

apo
Tweety
17.05.07,06:45
:D Nápodobne.:D

Mám klienta, ktorého robím od roku 1992, teda pekne dlho.

apo
Pjekné, pjekné:--- :--- :---
apo
17.05.07,06:50
Pjekné, pjekné:--- :--- :---

:D Ten vyplazený jazyk si zaslúžim.:D

apo
Tweety
17.05.07,06:51
Nič v zlom, len či v tej vetičke neklameš.:cool:
apo
17.05.07,07:04
Nič v zlom, len či v tej vetičke neklameš.:cool:

Čas beží rýchlo. Začal som jej robiť účto ešte ako živnostníčke, aj ja som túto prácu robil popri inom hlavnom zamestnaní. 10 rokov už fungujeme ako s.r.o. a túto milú babu teraz ako s.r.o. mám stále na krku.

Na tejto milej osôbke som začal aj s DPH hneď od jej zavedenia v roku 1993, ešte sme preklápali daň z obratu na DPH.

Je to dlhá doba, ale vernosť sa neopláca dobrom.

apo
Dada
17.05.07,07:05
Šéfa zaujímalo koľko platí SZČO minimálne do zdravotky a sociálky. Tak mu vravím, že ZP je 1.064,- Sk a SP 2.520,- Sk. On mi na to, že ročne???

To by bolo sveta žiť, keby ročne :-))))))
Januška
17.05.07,07:15
Mám čerstvú perličku: volala som s klientkou ohľadom RZZP, že to mám hotové aby si to prišla zobrať a nech si to zanesie do zdravotnej poisťovne-tak ako minulý rok. A ona sa ZADIVILA, že či sa to neposiela na daňový úrad, lebo minulý rok to poslala tam.
Ja už nevládzem ...
Gabi03
17.05.07,10:24
Ma inšpiroval endrju.... :D Švagrovi do pracovnej zmluvy napísali mesačnú mzdu, ktorá predstavuje 15000 v hrubom za hod. :D :D :D
Tweety
17.05.07,10:25
Takú by sme chceli viacerí, nie?
Simonab
17.05.07,13:34
Pjekné, pjekné:--- :--- :---

Majka, myslela si na to, na čo myslím ja? Alebo som už nadobro skazená.:D :D :D
Ľuba
17.05.07,13:43
Aj mňa to napadlo, čo tým vyznačením chcela naznačiť, ale zdá sa že Apa nie.
liduska
17.05.07,13:59
Majka, myslela si na to, na čo myslím ja? Alebo som už nadobro skazená.:D :D :D
Prosím , nekaziť apu!!!
Tweety
17.05.07,14:44
Majka, myslela si na to, na čo myslím ja? Alebo som už nadobro skazená.:D :D :D
Samozrejme, a na čo iné by sa dalo pri tej vete myslieť?:---
Janurka
17.05.07,15:59
Veľmi dobre som sa pobavila čítaním Vašich príhod. Tiež ma jedna napadla.
Bolo to takmer pred 30-timi rokmi. Mala som 18 a hneď po maturite som nastúpila do jedného nemenovaného, vtedy ešte štátn. podniku do účtárne. Vek kolegýň - tak, ako ja teraz, obezitka takmer u každej a ja 47 kg aj s topánkami, no, čo Vám budem hovoriť, necítila som sa dvakrát dobre pod ich pohľadmi. Telefón položený na mojom stole zazvoní, ja dvihnem /zo spotených dlaní mi takmer vypadlo slúchadlo/ a z druhej strany sa ozve: prosím si pána Jožka Mrkvičku. Ja hovorím: p. Mrkvička máte telefón a p. Mrkvička: mne sa nechce postaviť. Ja do telefónu: pánovi Mrčkvičkovi sa nechce postaviť. Naraz hurónsky smiech a mne trvalo, kým som pochopila, čo som povedala.
Melnick
17.05.07,16:22
/ a z druhej strany sa ozve: prosím si pána Jožka Mrkvičku. Ja hovorím: p. Mrkvička máte telefón a p. Mrkvička: mne sa nechce postaviť. Ja do telefónu: pánovi Mrčkvičkovi sa nechce postaviť. Naraz hurónsky smiech a mne trvalo, kým som pochopila, čo som povedala.Ešteže to nebola p. Mrkvičková:--- a neopýtala sa Ťa : A Vy to ako viete?!?!?!?!:mad:
Michaela S
17.05.07,17:11
Klient: Prosím si spraviť daňové priznanie s paušálom 60%.
Účtovník : Ale veď nie ste remeselník
Klient: Ako to veď kamarát mi povedal,že som keď som sam.roľník
olinka6226
17.05.07,17:38
ja sa pridam - pred poslednym DP DPH mi klientova asistentka doniesla doklady za marec. Pytam sa ci su tam vsetky doklady vratane vystavenych faktur, lebo vo februari mi chybali. Upozornovala som ju na to aj v telefone, nech si ich od klienta nezabudne vypytat. Ona ze ano, ze klient tvrdi ze nic viac nema. Tak som urobila DP, vypisala tlacivo a vysiel mi preplatok na dani. Cela spokojna som to dala bokom, ze to mam hotove. Ale kedze doteraz mal klient vzdy nedoplatok, tak mi to nedalo a zavolala som priamo jemu ze ci je mozne, ze za 3 mesiace vystavil len 1 fakturu. A on ze nie, ze ich ma asi 9. Skoro ma porazilo. Cele som to prerabala. Ale v ostatnom ho musim pochvalit. Je to poctivec,ktory kazdy mesiac odovzdava doklady, vynimocne na nieco zabudne a platby mi uhradza vcas.
Chvojkova
18.05.07,10:45
Ľudia toto Vám musím napísať. Prišla som o dobrého klienta. Ako sa to stalo? Klientova manželka mi doniesla doklady. Zvyknem pred ňou prezrieť doklady a robiť preberací protokol, pretože sa im občas stalo, že niečo stratili a ťažko sa dokazovalo kto ich stratil. Dnes som to zas chcela tak urobiť, ale vyradila som jej doklady za zlatú retiazku, hotel, topánky a iné perličky. Prúser bol v tom že ani netušila o nich a že ich tam omylom zaradil jej manžel. Cirkus bol na svete , rozvod pred dverami a ja som bola tá hlupaňa , že som ich prezieravo nevyhodila. Silná káva aj na mňa.
apo
18.05.07,11:05
Ľudia toto Vám musím napísať. Prišla som o dobrého klienta. Ako sa to stalo? Klientova manželka mi doniesla doklady. Zvyknem pred ňou prezrieť doklady a robiť preberací protokol, pretože sa im občas stalo, že niečo stratili a ťažko sa dokazovalo kto ich stratil. Dnes som to zas chcela tak urobiť, ale vyradila som jej doklady za zlatú retiazku, hotel, topánky a iné perličky. Prúser bol v tom že ani netušila o nich a že ich tam omylom zaradil jej manžel. Cirkus bol na svete , rozvod pred dverami a ja som bola tá hlupaňa , že som ich prezieravo nevyhodila. Silná káva aj na mňa.

Stáva sa, aj PHM s kondómom na pumpe sme riešili.

apo
Milan Benka
18.05.07,11:08
Stáva sa, aj PHM s kondómom na pumpe sme riešili.

apo


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Tweety
18.05.07,11:08
Ľudia toto Vám musím napísať. Prišla som o dobrého klienta. Ako sa to stalo? Klientova manželka mi doniesla doklady. Zvyknem pred ňou prezrieť doklady a robiť preberací protokol, pretože sa im občas stalo, že niečo stratili a ťažko sa dokazovalo kto ich stratil. Dnes som to zas chcela tak urobiť, ale vyradila som jej doklady za zlatú retiazku, hotel, topánky a iné perličky. Prúser bol v tom že ani netušila o nich a že ich tam omylom zaradil jej manžel. Cirkus bol na svete , rozvod pred dverami a ja som bola tá hlupaňa , že som ich prezieravo nevyhodila. Silná káva aj na mňa.
A potom, že nevera sa odhaliť nedá:cool: Chce to len dobrého účtovníka.:)
duficek
18.05.07,11:20
nie nadarmo sa hovori, dobry uctovnik neni zly uctovnik :)
Zoltán Kovács
18.05.07,11:38
Mám nového klienta, dcerska spoločnosť jednej českej. Majú tam takú mladú asistentku, ktorá asi ešte nikdy nerobila v administratíve. Tak keď som prevzal doklady za marec pre istotu som sa jej spýtal či dala všetko. Že áno. Tak ja som všetko zaúčtoval.Každý mesiac sa robí finančný report pre matku. Pre istotu som to najprv poslal konateľke dcerskej spol. na kontrolu. Do 10 minút volala, že tržby nesedia asi o 1,5 mil Sk. Ja som vyzeral asi takto :eek:. Potom ma napadlo, že aké číslo má posledná odberateľská fa z marca. Tak vysvitlo, že tá asistentka neodovzdala asi 20 fa, lebo vystavovala ich v apríli, ale s dátumom z marca.
MIRKA111
01.06.07,05:42
Je to výborná téma a dosť som sa nasmiala. Ja robím účtovníctvo v jednej s.r.o. len asi tak pol roka, predtým som bola na strednej, takže nováčik. A vidím, že to asi robí každý tak poctivo ako tu. Ja som tento rok mala rýchlokurz DP PO, vo februáry som sa začala psychicky pripravovať na DP PO, keď zrazu dobehol šéf, že ho potrebuje na zajtra! Skoro ma porazilo, a hneď som skopírovala účto a utekala za kolegiňou, ktprú zastupujem. Robili sme to do jednej rána.Samozrejne, ráno som to odovzdala na odsúhlasenie, nepáčilo sa mu to, tak som ho prerábala na päť krát, keď sa mu výsledná suma pozdávala, oznámila som mu akú daň ma odviesť, skoro spadol na zadok. Začal sa zo mňa smiať, že to tak nemôže byť, a ešte raz upraviť. Poučenie: rob čo chceš aj tak to bude zle, ale už nemusím otravovať kolegiňu, som v DP PO, pre tuto firmu expert.
daniela1109
01.06.07,07:15
Ja som nastúpila 22.02.05 /maturovala som 2004/ po prvý krát ako účtovníčka do firmy kde doteraz pracujem a mala som spraviť DPH za 01/2005 nakoľko boli mesačný platcovia DPH, takže som musela za pár dni zvládnut problematiku DPH a ked sme ju sli odovzdat, tak sa tak nedôverčivo tvárili na mna, ale naštastie bola dobre. Na tým pár dni môjho života nikdy nezabudnem !!!
MIRKA111
01.06.07,07:20
No ja som predtým bola rok doma, takže mi aj škola vyfučala z hlavy, a nastúpila som koncom septembra, takže nielen mesačné DPH, ale aj štvrťročné výkazy. Myslela som, že sa tam presťahujem.
miroslav2
01.06.07,07:47
Ahojte poraďáci jeden na odreagovanie z našej práce. Beží po lese rodina slimákov a stretne ich medveď. Ten sa pýta:"Prečo tak utekáte?" Slimák mu na to hovorí :" Ale vieš, v lese je daňová kontrola a ja mám dom, žena má dom,deti majú domy,tak utekáme.Medveď rozmýšľa a hovorí si : "Ja musím tiež utiecť,lebo ja mám kožuch,žena má kožuch a deti majú tiež kožuchy.Ako tak beží celá rodina,stretne ich bocian.Keď sa dozvie,čo je vo veci,aj on sa zamyslí a dá sa na útek.Ako tak uteká s celou rodinou,stretne krtka.Ten sa pýta."Prečo tak utekáte ?" Bocian mu na to hovorí:" Ale vieš,v lese je daňová kontrola a ja žijem na vysokej nohe,žena žije na vysokej nohe a deti tiež žijú na vysokej nohe.Krtko rozmýšľa a hovorí si:"Ja musím tiež utiecť, lebo ja tunelujem,žena tuneluje,deti tunelujú." Ako tak uteká s celou rodinou,prechádza v zoologickej záhrade okolo klietky s paviánmi a pavián sa ho pýta,prečo utekajú.Keď sa dozvie čo je vo veci,pavián sa zamyslí a odpovie mu : " To musí byť nejaká blbosť,lebo ja mám holú riť, žena má holú riť a aj všetky deti majú holú riť a cely život sme zavretí.
MIRKA111
01.06.07,09:26
No a teraz fakt perlička: včera mi volal jeden zamestnanec, ktorý tu pracoval asi tak do júla(čo som tu ešte nepracovala) a pýtal sa ma, či som mu náhodou nespravila daňové priznanie, či ho má prísť podpísať.:eek:
Gabi03
01.06.07,09:54
No a teraz fakt perlička: včera mi volal jeden zamestnanec, ktorý tu pracoval asi tak do júla(čo som tu ešte nepracovala) a pýtal sa ma, či som mu náhodou nespravila daňové priznanie, či ho má prísť podpísať.:eek:

:D :D :D :D A ja sa hnevám, keď mi ZCi donesú o dva dni neskôr vyúčtovancie papiere na pracovné cesty. :---
MIRKA111
01.06.07,10:38
No keď ide o pracovne cesty, dnes som si ich prezerala, pretože ich má na starosti koleginka, ktorá je na PN, a zistila som, že si jednu schválil sám zamestnanec, možno si len nevšimol, že on sa má podpísať inde, a schváliť to musí šéf.
dracica
10.07.07,10:41
Nakoľko sa chystam o týžden do Talianska, tak som si na internete prezrela pár stránok o tejto úžasnej exo/chao/tickej krajine a narazila som na tento super článok...

Ako sa mi pracuje v kancelárií – v Taliansku

Môj osobný pocit je, že Taliani vlastnia patent na chaos a neporiadok. A ak nie, minimálne tieto dve veci doviedli k dokonalosti. A- ako inak nevynechali pri tom prácu v kancelárií...
Kedysi som zvykla lamentovať aký bordel máme v dokumentoch vo firme doma, na Slovensku. To som ale netušila čo ma čaká v Taliansku. Vďaka Bohu, že mám zmysel pre humor a nulové sklony k násiliu.
Je pondelok a človeku sa akosi nechce do práce. Ja sa ale dívam okolo seba a usmievam sa. Krútim hlavou a opakujem si „oni sú skutočne taliani, oni za to vlastne nemôžu....“

Aké to teda je pracovať v pravej talianskej kancelárií niekde v strede Talianska? Presne ako z paródie, len je to naživo. Za všetko hovorí dnešná príhoda. Zavolal si ma majiteľ firmy - vraj, keď som taká šikovná (v preklade – jediná ktorej to môžem zavesiť na krk), má pre mňa jednu špeciálnu úlohu. Či by som sa mu mohla pozrieť na faktúry a skontrolovať či nám naši klienti zaplatili všetko čo mali. Nakoľko mám z časti na starosti aj faktúry, tak mi to neprišlo divné. Iba som sa počudovala, že naša účtovníčka nemá žiaden systém kontroly platieb. Ale zas jeden mesiac....to mám rýchlo hotové. Mrknem sa na to a môžem sa vrátiť k mojej práci, vravím si. Takže som prikývla. Nato sa na mňa usmial a dodal - od konca roku 2002. Pre úplnosť informácií, po polke faktúr sa zľahla zem. Veď načo skladovať všetky, keď stačí iba každú druhú. Za rok 2004 som našla iba júnové a júlové. Asi im to ako reprezentačná vzorka za ten rok stačí. Daňový doklad hore dole. Keď som sa obrátila na účtovníčku s tým, že snáď ona bude vedieť kde hľadať, tá iba flegmaticky mykla plecami s tým, že niekde už len tie faktúry hádam (!) nájdeme - a pokojne sa vrátila k svojej práci.

Takže, ak dovolíte, predstavím vám ako to funguje v bežnej Talianskej kancelárií (konkrétne moje účtovné a ekonomické oddelenie). Prvá vec na ktorú musíte ešte pred vstupom zabudnúť sú spinky, zošívačky a iné pomôcky držiace papiere pohromade. Tu funguje jednoduché pravidlo – načo zopínať, spinovať či inak spájať dokumenty, keď ono je to vlastne veľká zábava potom hľadať tie stratené stránky faktúr a výpisov.
Druhú vec, ktorú budete hľadať márne sú šanóny. Po mojom príchode sa už sem tam nejaké objavili. Ale istí kolegovia sa stále držia pravidla, že aj tak najväčšia sranda, je narvať 400 – 500 strán „na voľno“ do papierového obalu (prípadne jednej A4 zloženej napoly). A ešte tu platí jednoduché pravidlo. Čím dôležitejšie dokumenty, tím ľahšie zničiteľný, horšie fungujúci obal.

Tiež tu celé účtovné oddelenie hrá hru na schovávačku - my verzus faktúry. To len môj príchod a dupkom postavené vlasy spôsobili, že zohavujem všetky faktúry registračným číslom (predtým evidencia došlých faktúr bol pojem neznámy). Faktúry pred mojim príchodom sú krásne čisté a nepošpinené. Všetci ich mali natoľko v úcte, že ani pero ani žiadna pečiatka na ne radšej nesiahla. Chápete správne, že akýkoľvek dokument nájsť rovná sa majstrovský výkon.

Ale nemyslite si, že to naša firma je jediná. Síce je jediná v ktorej pracujem. Ale keď sa dívam na výplod iných firiem (a ich faktúry) mám slušnú predstavu. Mojím osobným favoritom sú firmy, ktoré mi posielajú faktúry na neštandartnom papieri. Čosi ako A4 s nadváhou. Preteká mi to cez obal. Do Euroobalu to nestrčím bez ujmy na dĺžke. Ani kopírka si s tým neporadí. Proste A4 extra formát.

Hneď druhé miesto môjho osobného rebríčka majú firmy, ktoré vyvinuli inovačné a progresívne poradie strán faktúr. Dodnes mi nie je úplne jasné či ide o nejaký tajný kód. Osobne si myslím, že je to test kreativity a flexibility, ktorý tu medzi sebou firmy hrajú. Ako inak si vysvetliť faktúry, ktoré síce sú zopnuté spinkou, ale v poradí strán – 5, 2, 3, 1 a nakoniec strana č. 4. Bonusom potom sú faktúry, kde sa isté stránky opakujú. Ale nie všetky, aby toho nebolo zas priveľa.

Keď už sa nejaká firma odhodlá použiť zošívačku a spojiť tým kusom kovu tých pár listov, prečo aj túto hru nepriviesť k dokonalosti? Tretie miesto môjho osobného rebríčka majú práve takéto firmy. Firmy, ktoré v duchu – Keď stačí jedna obálka na dve faktúry, postačí aj jedna spinka, mi zopnú aj dve faktúry spolu. Milujem to!

A keď už spomínam obálkovú teóriu, myslím, že okolo obálok sa bude točiť ešte jeden typ hry, ktorou sa tu bavia naši dodávatelia. Tí presne vedia ako mi zdvihnúť adrenalín a ako ma podržať vo vare. To sú firmy hrajúce hru – počkáme ešte, obálka nie je úplne plná. Inak si neviem vysvetliť prečo mi niekto pošle skutočne vo švíkoch praskajúcu obálku, ktorú otvorím v polke júna a objavím si faktúry z apríla a mája (mesiace, ktoré som už dávno a načas uzavrela v systéme). Občas sa pýtam, či je aj taký dodávateľ, čo sa ešte neozval a čaká na Vianoce. Pri Talianoch človek nikdy nevie.

Mimochodom na vrchol blaha ma dnes vyniesol aj náš mobilný operátor, ktorý si spomenul, že má na stole neposlanú (a logicky nezaplatenú) faktúru. Tak mi ju urýchlene poslal. Dátum splatnosti? 22. Február 2006. Nie že by sa ale už unúval písať sprievodný list. Veď času je málo.

Je ešte jedna vec, čím vás Taliani dovedú k vrcholu blaženosti. Všetky dokumenty v Taliansku (aj tie vládne, nie len faktúry), aby boli platné, musia byť vyplnené čiernym perom. Verte mi, to skutočne pomáha rozohnať originál od fotokópie.

Keď už spomínam tie faktúry, hitom je tiež umiestniť dôležité informácie typu – splatnosť, dátum faktúry, jej číslo a pod. – do stredu textu, na druhú stranu a na iné nepredvídateľné miesta. Asi si chcú byť istí, že venujete textu dostatočnú pozornosť. Pri niekoľkých stovkách faktúr, tento prístup skutočne oceníte.

Iným športovým výkonom hodným majstra je tunajšie zaokrúhľovanie. O Talianoch je známe, že nemajú radi drobné centy a radi veci zaokrúhlia. Takže toto v praxi znamená, že keď sa na faktúre objaví suma alebo (v ešte lepších prípadoch) DPHčka ktorá končí „škaredo“ – napríklad 11,94 EURO, no tak to zmeníme na 12,00 EURO. Prečo? Lebo sa nám to nepáčilo. Že DPHčka sa počíta z percent a že mi ta celá faktúra už nemusí sedieť? Ale aha ako pekne to teraz vyzerá, no nie je to krajšie? Tak teda...

A ako sa mi pracuje? Nuž, úsmevne. Na to, že veci nemajú hlavu, pätu a systém si človek zvykne. Aj na pravidelné výkriky kolegov- „aha túto faktúru/ objednávku/ dokument som hľadal minulý mesiac/leto/rok...!“

Zvykla som si aj na to, že keď pracne vyrobím zoznam chýbajúcich faktúr, tak ten chudáčik papier nasledujúc príklad tých faktúr sa stratí. Už sa iba usmejem, keď kolegyňa príde a spýta sa či nemám kópiu toho zoznamu, lebo „akosi ho nevie nájsť“. „Ako tie faktúry“ pomyslím si a urobím jej fotokópiu môjho zoznamu - už si totiž robím všetky zoznamy dvakrát. Prvý pre firmu a druhý pre firmu, až zas nebudú schopný ten prvý nájsť.

Asi sa pýtate ako je to možné. Neviem. Viem len, že aj keď dám veci do poriadku, talianske umenie chaosu a ich prirodzený talent skomplikovať aj to najjednoduchšie, na seba nedá dlho čakať. Nedávno som vytvorila šanón so všetkými faktúrami od dodávateľov z tohto roku. S číslami a zoznamom. Ako som tak nejakú faktúru hľadala, zistila som, že zopár faktúr (jediný originál ktorý naša firma vlastní) chýba. Keď som si poutierala studený pot čo ma oblial, vydala som sa na pátraciu misiu.

A čo sa stalo? Kolega (inak náš riaditeľ) išiel do dodávateľskej firmy niečo vybaviť. A prišlo mu vhodné zobrať zo sebou všetky faktúry danej firmy z tohto roku (originály – daňové doklady, podotýkam). Škoda len, že medzi časom zabudol, kde tie originály nechal. Na moju (s)prostú otázku prečo si neurobil fotokópie a nenechal mi tu tie origináli? Sa zamyslel a povedal – „Vidíš, máš pravdu, to som mohol“. A spokojne odišiel k svojmu stolu. Asi to tak bolo lepšie, lebo zo samej lásky by som ho mohla ubiť tým šanónom, ktorý ošklbal o pár faktúr. A že kam potom miznú všetky faktúry.

.
MIRKA111
11.07.07,10:39
ešteže tý moji vedúci sú asi len čiastočný taliani, kedže mi doklady a faktúry od dodávatelov nosia presne 25. a občas sa stane, že sú medzi nimy aj doklady z pred pár mesiacov.
MIRKA111
11.07.07,10:41
Ináč pred tromi mesiacmi sa bez mojej prítomnosti na porade dohodli, že mi ich odovzdajú každý piatok - dobrá iniciatíva no teraz neviem ktorý piatok - nevychádzajú vianoce na piatok?
calawen
11.07.07,16:06
statočne dobré... často sa mi pri čítaní príspevkov stalo, že som takmer zabudla dýchať.... :D :o
cathyc
12.07.07,09:00
Ahojte poraďáci jeden na odreagovanie z našej práce. Beží po lese rodina slimákov a stretne ich medveď. Ten sa pýta:"Prečo tak utekáte?" Slimák mu na to hovorí :" Ale vieš, v lese je daňová kontrola a ja mám dom, žena má dom,deti majú domy,tak utekáme.Medveď rozmýšľa a hovorí si : "Ja musím tiež utiecť,lebo ja mám kožuch,žena má kožuch a deti majú tiež kožuchy.Ako tak beží celá rodina,stretne ich bocian.Keď sa dozvie,čo je vo veci,aj on sa zamyslí a dá sa na útek.Ako tak uteká s celou rodinou,stretne krtka.Ten sa pýta."Prečo tak utekáte ?" Bocian mu na to hovorí:" Ale vieš,v lese je daňová kontrola a ja žijem na vysokej nohe,žena žije na vysokej nohe a deti tiež žijú na vysokej nohe.Krtko rozmýšľa a hovorí si:"Ja musím tiež utiecť, lebo ja tunelujem,žena tuneluje,deti tunelujú." Ako tak uteká s celou rodinou,prechádza v zoologickej záhrade okolo klietky s paviánmi a pavián sa ho pýta,prečo utekajú.Keď sa dozvie čo je vo veci,pavián sa zamyslí a odpovie mu : " To musí byť nejaká blbosť,lebo ja mám holú riť, žena má holú riť a aj všetky deti majú holú riť a cely život sme zavretí.
človeče tak takto dobre mi náladu ešte nikto nezvihol,a ja sa smejem :D :D :D rada a veľa. Máš u mňa jedno veľké plus
calawen
12.07.07,12:42
Ani tí taliani nie sú zlí.... :)
cathyc
13.07.07,05:04
Tí Taliani sú fakt taliani a predsa šťastní to ľudia. No čo sa budú zaťažovať nejakým papierovaním. Takto asi fungujú aj ích daňováci, že ani nevedia koho majú kontrolovať a prečo vlastne???? Ozaj a čo je to kontrola??? Tam by som fakt chcela robiť túto svoju prácu. Veď za sto rokov si už na moje ponocovanie nad haldou papierov už nikto nespomenie. Preboha čo to táram, akých sto rokov ani o rok.............
calawen
13.07.07,07:20
Tí Taliani sú fakt taliani a predsa šťastní to ľudia. No čo sa budú zaťažovať nejakým papierovaním. Takto asi fungujú aj ích daňováci, že ani nevedia koho majú kontrolovať a prečo vlastne???? Ozaj a čo je to kontrola??? Tam by som fakt chcela robiť túto svoju prácu. Veď za sto rokov si už na moje ponocovanie nad haldou papierov už nikto nespomenie. Preboha čo to táram, akých sto rokov ani o rok.............


Máš pravdu, aj ja s tým vrelo súhlasím, mám rovnaké skúsenosti, ale aký rok? V mojom prípade si na to nikto nespomenie ani na druhý deň....
Jedinú výnimku tvorí môj snúbenec... :)
janula20
14.08.07,09:14
Keď vám igelitkár príde vymaľovať byt, pýta si 150,. Sk za hodinu. Keď príde v marci s tým , aby ste mu urobili daňové , tak by Vás vyplatil 30 - timi korunami za hodinu.
apo
14.08.07,09:26
Keď vám igelitkár príde vymaľovať byt, pýta si 150,. Sk za hodinu. Keď príde v marci s tým , aby ste mu urobili daňové , tak by Vás vyplatil 30 - timi korunami za hodinu.

Ty si z voľákeho drahého kraja. Ja igelitkárov už ani nerobím, jedine na paušálne výdavky za paušálnu cenu a čistá ruka baz faktúry.

apo
helas
30.08.07,10:46
Dnes som dostala mail od môjho klienta:stačí keď zmením číslo účtu a trochu názov firmy a nebudem platiť DPH ?. Platcom DPH sa stal po dosiahnutí obratu
ani nie za 3 mesiace.
mimi
13.09.07,17:28
Ahojte,
veru dobre som sa nasmiala. :-))

Nedá mi to a podelím sa o jednu skúsenosť, teda kolegovu.

Žiadal o klientky aby mi poslala urobenú fyzický inventarizáciu pokladne.
Emialom mu prišiel doklad: fotokópia 5 ks tisíc korunáčiek na A4 formáte. Keď jej zavolal že jaká dobrá sranda..urazila sa že čo by ešte chcel.:D

Pozerali sme ako puci....a potom sme sa len rehotali a rehotali:D :D
Kazu
13.09.07,17:57
A ja robím to isté :D :D :D :D :D

A mimochodom: Drobné v pokladni nemala?
Marianna01
14.09.07,15:21
A ja robím to isté :D :D :D :D :D

A mimochodom: Drobné v pokladni nemala?

To môže byť rada, že s drobným,i neposlala prasiatko... môžno ho chcela narvať do faxu, len nie a nie tam vliezť :D
Kazu
14.09.07,15:28
Chúďa prasa, určite to už má "za sebou". Dúfam, že takýmto spôsobom im nechce poslať aj jitrničky. Ale,... možno keby drievka vytiahla ??:D :D :D :D
Jana Acsová
15.09.07,08:31
Je zaujímavé si predstaviť dokladovanie inventúry zásob ... a vyhotovenie inventúrneho súpisu. Zrejme by to bol počet kusov fotiek.
hanelie
20.09.07,07:57
no ja len, že kam sa zaradiť:confused: :confused: :confused:

member úd http://img.zoznam.sk/s/pix.gif member príslušník http://img.zoznam.sk/s/pix.gif member konštrukčný prvok http://img.zoznam.sk/s/pix.gif member súčasť http://img.zoznam.sk/s/pix.gif member orgán http://img.zoznam.sk/s/pix.gif member člen http://img.zoznam.sk/s/pix.gif member strana rovnice http://img.zoznam.sk/s/pix.gif member vetný člen http://img.zoznam.sk/s/pix.gif member veta http://img.zoznam.sk/s/pix.gif member končatina http://img.zoznam.sk/s/pix.gif member pohlavný úd
:D :D :D :D :D :D :D :D
hanelie
20.09.07,08:00
no zbohom a amen keď budem senior member:D :D :D
Aljok
20.09.07,08:26
Ja už som!:eek: :eek: :eek:
Musím rýchlo makať na odpovediach aby som sa dopracovala k poraďákovi.:D
duficek
20.09.07,09:22
bacha aby to nebol potom Senil Member :)
Aljok
20.09.07,09:33
bacha aby to nebol potom Senil Member :)
:D:D:D Nestraš!
marcela76
21.09.07,03:21
mám tiež jednu perličku:
predavačka zaokrúhľuje predajné ceny takto: z 14,78 - na 15,80
vysvetlenie? - no 4 sa zaokrúhľuje na 5 lebo 7 za desatinnou čiarkou je väčšia ako 5 - (toto má logiku) ale ďalej - desatinnu čiarku posunie o jedno miesto a cena jej výjde namiesto 15,00 - 15,80. Pochopia toto daňováci??
Eulalia
21.09.07,03:50
mám tiež jednu perličku:
predavačka zaokrúhľuje predajné ceny takto: z 14,78 - na 15,80
vysvetlenie? - no 4 sa zaokrúhľuje na 5 lebo 7 za desatinnou čiarkou je väčšia ako 5 - (toto má logiku) ale ďalej - desatinnu čiarku posunie o jedno miesto a cena jej výjde namiesto 15,00 - 15,80. Pochopia toto daňováci??

Niektorí sa možno budú pýtať, prečo to nie je 16,--:D
Johanka
21.09.07,05:36
mám tiež jednu perličku:
predavačka zaokrúhľuje predajné ceny takto: z 14,78 - na 15,80
vysvetlenie? - no 4 sa zaokrúhľuje na 5 lebo 7 za desatinnou čiarkou je väčšia ako 5 - (toto má logiku) ale ďalej - desatinnu čiarku posunie o jedno miesto a cena jej výjde namiesto 15,00 - 15,80. Pochopia toto daňováci??
Nakoľko sa jedná o príjmy vôbec im to nebude vadiť. Možno to bude aj v najbližšej novele nejakej novely :--- .
Kazu
21.09.07,05:57
Rada by som vedela ako potom zaokrúhľuje tisíckoruny?
Marianna01
23.09.07,09:09
Rada by som vedela ako potom zaokrúhľuje tisíckoruny?

no predsa 1007,- zaokrúhli na 2000,-
čím vyššia suma, tým vyššie zaokrúhlenie! O tomto bude aj najbližšia novela zákona o dani z príjmov - tzv. novela o priamej úmere. Samozrejme, nebude riešiť len zaokrúhlenie, ale napr. aj výšku úplatku - čím vyššia hodnota možného nadobudnutého majetku, tým vyšší úplatok bude môcť štátny úradník žiadať. Bude to platiť aj u lekárov - čím dlhšia operácia, tým vyššie "dýško". ;)
Eulalia
23.09.07,19:02
no predsa 1007,- zaokrúhli na 2000,-
čím vyššia suma, tým vyššie zaokrúhlenie! O tomto bude aj najbližšia novela zákona o dani z príjmov - tzv. novela o priamej úmere. Samozrejme, nebude riešiť len zaokrúhlenie, ale napr. aj výšku úplatku - čím vyššia hodnota možného nadobudnutého majetku, tým vyšší úplatok bude môcť štátny úradník žiadať. Bude to platiť aj u lekárov - čím dlhšia operácia, tým vyššie "dýško". ;)

Dofrasa, ako je to možné, žena s takýmito vedomosťami a s takouto jasnozrivosťou ešte nie je vo vláde?:eek: Mariannka, obávam sa, že ak by toto čítal niektorý z našich ministrov/ministeriek hneď by Ťa zobrali za svoju odbornú poradkyňu. V tom prípade by som Ti síce nezávidela plat (ktorý by si si takto krásne vedela zaokrúhliť:D ) ale určite by som išla niekde za hranice všedných dní žiadať o azyl:D Najsmutnejšie na tom je, že si presne popísala našu slovenskú reality show:mee:
Marianna01
26.09.07,15:02
Dofrasa, ako je to možné, žena s takýmito vedomosťami a s takouto jasnozrivosťou ešte nie je vo vláde?:eek: Mariannka, obávam sa, že ak by toto čítal niektorý z našich ministrov/ministeriek hneď by Ťa zobrali za svoju odbornú poradkyňu. V tom prípade by som Ti síce nezávidela plat (ktorý by si si takto krásne vedela zaokrúhliť:D ) ale určite by som išla niekde za hranice všedných dní žiadať o azyl:D Najsmutnejšie na tom je, že si presne popísala našu slovenskú reality show:mee:

:D:D:D Evka, neviem, čím to je, ale za mojej éry na porade je to už druhá "výzva" , aby ma zobrali na hrad :D:D:D . No - neviem, neviem, či o tom nezačnem vážne uvažovať, a len potom sa tešte na tie zákony!!! :D:D:D
Rozalka
12.10.07,20:37
Klient: Prišiel som, či mi nespravíte účtovníctvo, doteraz som si robil sám.
Účtovník: Podľa toho, čo tu čítam, mali ste viesť podvojné.
Klient: No čo je to taký problém, dám si tam teda kopirák.