Monika Kováčová
21.02.07,13:44
Vážení kolegovia,
na odľahčenie tohto ťažkého pracovného obdobia (u nás voláme "žatva"), dovoľujem si založiť túto tému, ktorá bude obsahovať perličky z našej každodennej práce, styku s klientami, úradmi a pod.

Na začiatok toto:

1. "Prosím vás, dali by ste mi aj ten príjemný pokladničný doklad?"
2. Klientka: "Storno 5,50 kam mám napísať?" (pozn. pri vypisovaní knihy ERP)
odpoveď: Do kolonky STORNO.
Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"
Tweety
21.02.07,12:49
Vážení kolegovia,
na odľahčenie tohto ťažkého pracovného obdobia (u nás voláme "žatva"), dovoľujem si založiť túto tému, ktorá bude obsahovať perličky z našej každodennej práci, styku s klientami, úradmi a pod.

Na začiatok toto:

Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"
To bola teda tuzexová sukňa.:---
Anja111
21.02.07,12:56
Účtovníčka: "Bloček za nákup tých ponožiek tam nedávajte. Nie je to zdaniteľný náklad."
Klient - konateľ: "Ale ja som si ich kúpil a trvám na tom, aby boli v účtovníctve."
Beba
21.02.07,13:10
Skutočný telefonát dnes okolo 10.00 doobeda, ktorý náhodou zdvihol konateľ:
Klient:
Prosím Vás, dokedy sú u Vás na ekonomickom?
Konateľ:
Úradné hodiny sú dnes do 16.00 hod. A kedy chcete asi tak prísť? Poviem, aby na Vás počkali.
Klient:
...tak o desať minút...
Konateľ :eek:
evina
21.02.07,13:15
odpoveď: Do kolonky STORNO.
Klientka: " A napíšem tam 5,50 alebo sukňa?"

:D:D perfektné
Monika Kováčová
21.02.07,13:31
Igelitkár: "Tuná máte papíre. Stem platit 3000,- dane"
Tweety
21.02.07,13:33
Igelitkár: "Tuná máte papíre. Stem platit 3000,- dane"
nie je to náhodou ze života ?:cool:
abel
21.02.07,13:35
Klient: Mám len príjmy od zamestnávateľov, urobíte mi daňové priznanie?
Účtovník: Dobre, prineste všetky potvrdenia, dáme to dokopy.
Klient: A koľko mi budú vracať dane?
Johanka
21.02.07,13:38
Igelitkár: Podáva mi igelitku a hneď sa pýta: "A neviete ako na tom som?"
Moja odpoveď : " Áno, neviem. "
Igelitkár : " Však hovorili, že ste dobrá a vy neviete ????":)
Monika Kováčová
21.02.07,13:42
Potencionálny klient (kamarát) "Kolko ma bude stáť tvoja robota?"
odpoveď: "Kamarátsky 500,- mesačne.
Potenc. klient: " A keď budem v strate?"
odpoveď: "Asi ti zaplatím ja, že som pre teba mohla robiť"
abel
21.02.07,13:44
Igelitkár: Podáva mi igelitku a hneď sa pýta: "A neviete ako na tom som?"
Moja odpoveď : " Áno, neviem. "
Igelitkár : " Však hovorili, že ste dobrá a vy neviete ????":)
Ja by som mu asi povedala: Ako účtovník neviem, ako ste na tom, ale ako psychiater to vidím na závažnú diagnózu :---
jamis
21.02.07,13:56
účtovník kamarátovi klientovi / krčma /:
" prosím ťa však na tom nie si až tak zle, aby si si musel do nákladov dávať každý deň aj svoju svačinu. "
Klient: "to je svačina pre mojich zákazníkov. Máš zákazník, náš pán ! "
Monika Kováčová
21.02.07,16:04
no tak... kto sa pridá, určite máte kopec perličiek za tie roky.
Monika Kováčová
21.02.07,16:08
Tak teda ešte:

Klient FO: " Potrebujem peniaze. "
odpoveď: " Aj ja. "
Klient FO: " A keby som si vybral z účtu aspoň 30.000?"
odpoveď: " Kľudne si vyberte, keď potrebujete"
Klient FO: "A to len tak? Môžem?"
Monika Kováčová
21.02.07,16:31
Klient FO: "Môžem si kúpiť auto?"
odpoveď : "Môžete, ak na to máte."
Klient FO: "A mám na to?"
Johanka
21.02.07,16:45
.... niektoré zážitky sú nepublikovateľné :D .
Simonab
21.02.07,17:07
:D :D :D tak dobre som sa dávno nezasmiala. Budem si musieť zapisovať, ja nemám na tieto hlody dobrú pamäť.:---
mysimis
21.02.07,17:09
Dnes ma navštívil jeden pán, ktorý už podal DP /urobili ho v krčme - priznal to/ a vysvetlil mi, že potrebuje ďalšie, lebo si musí zobrať úver a príjmy v podanom DP mu na úver nestačia.Po nahliadnutí do DP som sa ho opýtala kde má k tomu účtovné doklady. Odpoveď znela: však tie mi dáte vy!
Orsz
21.02.07,17:13
Jedna kamarátka za mnou prišla, aby som jej urobila danové priznanie, vraj jej majú vrátiť okolo 2000,-Sk. Pozriem na potvrdenia, a hovorím jej:
" Ale veď ty si neplatila po celý rok žiadne dane, ty si mala nízky príjem."
Ona: " No veď práve, tu som doniesla potvrdenie o platení životného poistenia, tam mi povedali, že keď si to uplatním v DP, dostanem 2000,-Sk."
Ja: "Ale to je možné iba u tých, ktorí nejakú daň v roku aj zaplatili."
Ona: "Takže ma oklamali?"
Orsz
21.02.07,17:14
Dnes ma navštívil jeden pán, ktorý už podal DP /urobili ho v krčme - priznal to/ a vysvetlil mi, že potrebuje ďalšie, lebo si musí zobrať úver a príjmy v podanom DP mu na úver nestačia.Po nahliadnutí do DP som sa ho opýtala kde má k tomu účtovné doklady. Odpoveď znela: však tie mi dáte vy!

Supeeeer. Takáto téma sa mi veľmi páči. Som rada, že sa môžme takto zasmiať a pobaviť.............
Zita5
21.02.07,17:22
Známy mi písal včera cez skype:

On: počítaš so mnou s opravným daňovým priznaním?
Ja: s opravným? Asi máš na mysli dodatočné,nie?
JA :Ty nemyslíš náhodou riadne daňové prizanie za rok 2006?
On: áno riadne za rok 2006 , vieš ja sa v názvoch nevyznám .....
On : dobre ahoj , ja sa potom ohlásim ....
Ja : OK a nezabudni potom prísť 31.marca o 12,oo hod .Ahoj
Johanka
21.02.07,17:24
Najveselší sa ešte len prebúdzajú! To budú iné príbehy :D .
Anja111
21.02.07,19:01
Klient(synovec) hovorí účtovníčke: "Odvtedy, čo mi robíš účtovníctvo Ťa nemám rád. Stále ma pre niečo hrešíš, preháňaš ma, dávaš mi zbytočnú robotu a stále Ti niečo chýba."
jamis
21.02.07,19:02
do konca marca toho ešte len bude.....
vikinka
21.02.07,19:04
Klient: Dá sa dať do nákladov školenie v Mexiku?(zubný technik)počul som že sa to dá,
JA:No to sa bude asi ťažko obhajovať!
Klient:No ,ale na blízku nebolo nič voľné!!!:D
Anja111
21.02.07,19:13
Telefonuje klient účtovníčke: "Potrebujem urobiť úhrady. Nadiktuj mi, prosím Ťa, údaje z faktúr."
Účtovníčka: "Ale veď si mi ešte žiadne nedal."
Klient: "Tak dobre, idem sa pozrieť do šuflíka."
dracica
21.02.07,19:17
Igelitkár: "Tuná máte papíre. Stem platit 3000,- dane"
:--- :--- :--- :--- :D :D :---
dracica
21.02.07,19:23
Mali sme jedného klienta ktorý si kupoval potravu pre psa a chcel to dávať do nákladov, keď sme sa mu snažili vysvetliť, že sa nedá z určitých dôvodov a že mu to danovaci vyhodia, tak nám zahlásil :"Ak mi to vyhodia pošlem na nich toho psa"
Johanka
21.02.07,19:27
:) to poznám, také majú silné reči ....
A keď príde daňová kontrola , pokúša sa o nich infarkt a hnačka :D
dracica
21.02.07,19:29
:) to poznám, také majú silné reči ....
A keď príde daňová kontrola , pokúša sa o nich infarkt a hnačka :D


ale on to hovoril s takou važnou tvarou :D :D
Anja111
21.02.07,19:34
Prvý podnikateľ: "Pozri, mal som daňovú kontrolu a do protokolu mi napísali neskontrolovateľné účtovníctvo."
Druhý podnikateľ: "A kto robil to účtovníctvo?"
Prvý: "Predsa ja."
Druhý: "A koľko si dostal pokuty?"
Prvý (s veľkým úsmevom): "Nič."
Druhý odchádza a šomre: "Tak načo si ja draho platím účtovníčku?"
duficek
21.02.07,19:37
(SZCO) tu som kupil tie laty na zahradnu lavicku pre manzelku (podava blocek na drevo z baumaxu), daj mi to na firmu....

(SZCO) tu mam blocek z mekdonaldu, daj mi to na firmu, aj kamos co ma eserocku si dava obedy na firmu, bavili sme sa o tom...(to bolo 5 rokov dozadu..)
dracica
21.02.07,20:08
Igelitkár: "Tuná máte papíre. Stem platit 3000,- dane"

toto mi pripomína jeden vtip
Stretnú sa traja odborníci: matematik, chemik a účtovník a majú vyriešiť jednu úlohu. Matematik použije na riešenie rôzne vzorce, logaritmy ale nevychádza mu to, chemik rieši úlohu pomocou chemických vzorcov ale neúspešne a účtovník sa na to pozrie a povie "Koľko chcete aby to vyšlo" ???:--- :--- :---
Vianocka
21.02.07,21:47
No toto je naozaj super téma, veľmi som sa pobavila.
Muška
21.02.07,23:45
Dračica si mi pripomenula:)
Dlho som sa snažila, ale predsa som len našla od našej poraďáčky, fčuleky už starostky Ľubici
http://www.porada.sk/showpost.php?p=60683&postcount=42
Muška
21.02.07,23:50
A ja pridám môj nedávny rozhovor s klientom, ktorý mi priniesol narvanú "igelitku".....s tvrdením , že toho má málo :eek:
Povedala som mu, že tak o týždeň sa mu ozvem ako som pokročila s jeho účtom.

4 hodiny po odchode mi zavolal:
Klient: Dobrý deň . Tak, ako vyzerám?
Ja: Neviem. Nemáte zrkadlo?
michelle84
22.02.07,05:00
Vcera prisiel za mnou byvaly zamestnanec, pracoval u nas do juna 2006. Samozrejme sa neozval ohladom rocneho zuctovania. Len zrazu vcera prisiel, doniesol papier z uradu prace, ze to mu tam dali a mal mi to doniest. Vobec nevedel, o co ide. Tak som mu povedala, ze s tym mal prist do 15. februara, ak chcel, aby som mu spravila rocne zuctovanie. Uz hadzal ksichty, ze co on teraz s tym bude robit :) Samozrejme, ze som mu potom dala podpisat ziadost o rocne zuctovanie. Ale sa mi ratal jeho pristup, ako prisiel suverenne s papierom, ze toto mi ma dat, na urade kazali :) a hned sa pytal, ze kedy budu z toho peniaze.
dracica
22.02.07,05:24
Včera nám podáva potenciálny klient vizitku a na nej je napísané meno a priezvisko a pod tým napísané " podnikateľ "
martaO
22.02.07,05:38
Telefonát daňového poradcu konateľovi firmy:
" Dobrý deň, dostal som Vás...... prepáčte dostla som Váš fax!"
brm
22.02.07,05:48
už ste zažili účet z bordelu vnucovaný na preplatenie zo sociál fondu? vraj ako "regenerácia pracovníka"...
Marína
22.02.07,05:51
Klient bol na pohrebe a silou-mocou chcel si dať do nákladov cca 3000 Sk za veniec.
Ja: Ako sa chcete obhájiť pred DÚ takýmto nákladom?
On: A čo ja si nemôžem dať do reštaurácie ozdobu podľa svojho vkusu?
liduska
22.02.07,06:47
Telefonát s klientom,

Potreboval by som spraviť daňové priznanie /pretože som vedela že vlani mal paušálne výdavky/ tak sa ho pýtam a chcete paušál alebo jednoduché účtovníctvo a on: len taký jednoduchý paušál.
evina
22.02.07,07:04
Igelitkár podávajúc igelitku: "Mohli by ste sa mi na to pozrieť ako to vychádza, či paušál nebude výhodnejší, aby som nemusel platiť toľko za účtovníctvo?"
Paula
22.02.07,07:06
Igelitkár podávajúc igelitku: "Mohli by ste sa mi na to pozrieť ako to vychádza, či paušál nebude výhodnejší, aby som nemusel platiť toľko za účtovníctvo?"

:D :D :D :D :D
Jana Acsová
22.02.07,07:16
Úplne z iného konca a skôr je to do plaču:

Preberáme účtovníctvo ako firma od pôvodnej účtovníčky. Pýtame konečné stavy, inventúry atď. súvahových položiek.

Reakcia:
Dobrá firma si to vie zistiť z účtovnej závierky ... kópiu Vám dajú na DÚ. :cool:
Jana Acsová
22.02.07,07:19
Sused zo susednej kancelárie (FO):

Nemohol by som si od Vás požičať na 2 týždne program MRP. Hádam to nebudem kupovať. Potrebujem si nahodiť svojich pár údajov ...
Dank
22.02.07,07:32
Zákazník: Ten tovar potrebujem súrne, môžete mi ho ešte dnes poslať?
Moja odpoveď: Áno, ten tovar Vám môžme ešte dnes "posrať".
berry
22.02.07,08:47
Mali sme jedného klienta ktorý si kupoval potravu pre psa a chcel to dávať do nákladov, keď sme sa mu snažili vysvetliť, že sa nedá z určitých dôvodov a že mu to danovaci vyhodia, tak nám zahlásil :"Ak mi to vyhodia pošlem na nich toho psa"


Tak ja mám jedného klienta ktorému musím dávať do nákladov mäso čo si kupuje na nedelné rezne.;) Že to mám dať ako mäso pre psa. Si predstavte keď mi donesie bločik od mäsiara = 20dkg šunky , 4 páry klobasy :-))). A nevyhádam sa s ním. :D
Jana Acsová
22.02.07,08:51
A nevyhádam sa s ním. :DA prečo sa hádať. Nech nakŕmi psa (ale poriadne veľkého) priamo pred zrakom daňovej kontroly šunkou. Uveria ...


A návšteve granule?:confused:
andreaS
22.02.07,09:01
Moj prispevok nie je z uctovnej kancelarie ale dufam, ze sa on mozem podelit. Moj kamarat ma obchodnu firmu a komunikuje s dodavatelmi cez mejly a raz posielal dolezitu objednavku a na zaver mejlu napisal: "napis mi, ci si to dostala". Ked nam to rozpraval tak sme vsetci plakali od smiechu :)
emily
22.02.07,09:14
Klient bol na pohrebe a silou-mocou chcel si dať do nákladov cca 3000 Sk za veniec.
Ja: Ako sa chcete obhájiť pred DÚ takýmto nákladom?
On: A čo ja si nemôžem dať do reštaurácie ozdobu podľa svojho vkusu?
:D :D :D :D :D
až mi slzy vyhrkli
berry
22.02.07,09:23
Naša firma má jedného klienta. Neviem ako sa volá. Lebo všetko preňho ide cez šéfa. A šef ho prezýva Macko Uško.Raz som mu robila cenovú ponuku. A nechala som to u šéfa na stole. Ale aby vedel o čo ide, tak som mu napísala na vrch papiera Macko Uško. Ceruzkou aby to mohol vygumovať. Ale on mu to odovzdal celé. Na druhý deň Macko Uško prišiel strašne rozčúlený , že za toto chce zľavu. Ale so šéfom sa na tom dobre zabávame aj dnes.
Tweety
22.02.07,09:24
Naša firma má jedného klienta. Neviem ako sa volá. Lebo všetko preňho ide cez šéfa. A šef ho prezýva Macko Uško.Raz som mu robila cenovú ponuku. A nechala som to u šéfa na stole. Ale aby vedel o čo ide, tak som mu napísala na vrch papiera Macko Uško. Ceruzkou aby to mohol vygumovať. Ale on mu to odovzdal celé. Na druhý deň Macko Uško prišiel strašne rozčúlený , že za toto chce zľavu. Ale so šéfom sa na tom dobre zabávame aj dnes.
Nesmelá otázka, a tú zľavu ste mu dali?:---
ezimova
22.02.07,09:39
Dajte im do nákladov aj ponožky a vence. Ja som nechcela dať do nákladov značkovú vychádzkovú obuv, košele po 1000,.-sk a pánske bundy po cca 3000,- sk/tri do roka/ klient /koordinátor bezpečnosti práce/ povedal, aby som to dala,že on si to obháji. Dala som. Bola daňová kontrola a on si to obhájil. Som ja blbá alebo z DÚ vanie človečina?
Aňuška
22.02.07,09:41
Nová klientka telefonicky: za hodinu si prídem pre výplaty
mzdová účt.: veď ste mi ešte nedali žiadne podklady, aby som ich mohla urobiť!
Klientka: a to musím?
Marína
22.02.07,09:43
:D :D :D :D :D
až mi slzy vyhrkli
Za tým zosnulým?:mee:
Jedna z najlepších tém v poslednom čase. Už sa teším na ďalšie príspevky.:)
ezimova
22.02.07,09:43
Ano musiš, my musíme "všetko".
mysimis
22.02.07,09:46
Práve som sa dožadovala od klienta, aby mi doručil inventúrny stav k 31.12. Jeho odpoveď znela, že on nemá čas na moje sprosté výmysly a keď to chcem aby som si vypočítala inventúru sama.
Jana Acsová
22.02.07,09:47
Kolegyňa ochorela a klientka mala výplatný termín. Tlf na firmu:

Kedy budem mať výplaty, dnes máme termín!
Nepočkalo by to dnes, kolegyňa zajtra príde na firmu.
No to nie, máme dnes výplatný termín.

O.K., čo by sme nespravili pre klienta. Nejako "sa to spravilo" - náhodou sa kolegyňa zastavila od doktora.
Urobila výplaty bežným spôsobom ako každý mesiac a poslali sme ich klientke.

Nasledoval tlf:
Ale ja som to chcela inak !!!
Jana Acsová
22.02.07,09:48
Jedna z najlepších tém v poslednom čase. Už sa teším na ďalšie príspevky.:)
Súhlasím s charakteristikou ... ale zdá sa mi, že nie je to vždy len na smiech. A teraz je to možno už aj taký smiech cez slzy ...
berry
22.02.07,10:19
Nesmelá otázka, a tú zľavu ste mu dali?:---


Nie. Potom sa u nás dosť dlho neukázal . Hral urazeného. Ale v poslednej dobe ho tu je zas vídať.
Anja111
22.02.07,10:21
Igelitkár: "Som v strate, ale musím podať DP, tak mi zaúčtujte tých pár dokladov."
O dva dni volá: "Tak ako to vyšlo?"
Účtovníčka: "Platíte 12.000,-- Sk dane".
Igelitkár: "Tak to teda nie! Ešte Vám donesiem z tých papierov, čo mi zostali."
Tweety
22.02.07,10:23
Igelitkár: "Som v strate, ale musím podať DP, tak mi zaúčtujte tých pár dokladov."
O dva dni volá: "Tak ako to vyšlo?"
Účtovníčka: "Platíte 12.000,-- Sk dane".
Igelitkár: "Tak to teda nie! Ešte Vám donesiem z tých papierov, čo mi zostali."
:--- :--- :--- :--- :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
Soňula
22.02.07,10:29
Jeden odberateľ nám zaplatil faktúru v hotovosti aj cez účet, teda zaplatil ju dva krát. Ihneď som si po tomto zistení zistila ich telef. číslo, mylím hláskom zatelefonovala, čo som zistila, či im môžem uhradu poslať späť, aby o tom vedeli.....
Reakcia: " Aká dva krát zaplatená fa? Ja tu nemám žiaden doklad, kde ste ho vzali, čo ja budem robiť, keď mi to pošlete...."
Anja111
22.02.07,10:40
Príde "tiežúčtovník" za spolužiačkou - účtovníčkou: "Vieš, ja robím popri zamestnaní dvanástim živnostníkom účtovníctvo. Teraz im však treba urobiť RZ ZP a predsa nebudem chodiť kvôli tomu po školeniach. Keď to už robíš, vypočítaj to aj mne... Zaplatím."
A pred odchodom sa ešte pýta: "Nevysvetlila by si mi, ako sa robia odpisy?"
Simonab
22.02.07,10:45
Pri tej inventúre som si aj ja spomenula.
Klient sa stal povinným plátcom DPH ( obchod ):
účtovníčka: poprosím vás o inventúru
klient: a to je čo
účtovníčka: no stav vašich zásob, všetok tovar, ktorý vám zostal na sklade
klient: ale ja nič nemám ani sklad
účtovníčka: prosím? :eek:
Klient: no mám tam regále a jednu stoličku....
ibiza
22.02.07,11:10
jeej toto je suprovská téma..
Simonab
22.02.07,11:25
najčastejšia otázka na koci roka asi je:
účtovníčka: máte stav zásob k 31.12.?
klient: a to musím?
willma
22.02.07,11:28
a vraj účtovníctvo je sucharina ;)
Simonab
22.02.07,11:30
Ešte jeden ma napadol.
Klient igelitkár: tu máte čo som nakúpil a faktúrky vystavte podľa toho
Tweety
22.02.07,11:31
a vraj účtovníctvo je sucharina ;)
Majiteľ: máš už hotovú uzávierku za minulý rok?:)
Ekonóm: Nie:)
Majiteľ: Dôvod? veď už je druhý pracovný týždeň v novom roku:cool:
Simonab
22.02.07,11:40
podnikateľ účtovníčke: ja si robím účtovníctvo sám, vy mi spravte len to priznanie, nech mám kľud na duši.
Milan Benka
22.02.07,11:48
Účtovníčka novému klientovi: Kto vám doteraz robil účto?

Klient: Ja som si to doteraz robil sám.

Účtovníčka: Pýtala som sa na účtovníctvo ...
Jana Acsová
22.02.07,11:49
podnikateľ účtovníčke: ja si robím účtovníctvo sám, vy mi spravte len to priznanie, nech mám kľud na duši.Odpoveď:

Priznávam, že neviem o čom hovoríte.
Jana Acsová
22.02.07,11:50
To benka:

V akej sme to téme?
striebro1
22.02.07,11:51
toto je perfektna tema....)))) hned sa mi nalada zlepsi, ked sem vzdy zbehnem a precitam si tie uzasne perlicky...)))) super tema...))))
Milan Benka
22.02.07,11:51
To benka:

V akej sme to téme?

Perličky účtovnej kancelárie
Tweety
22.02.07,11:52
Účtovníčka novému klientovi: Kto vám doteraz robil účto?

Klient: Ja som si to doteraz robil sám.

Účtovníčka: Pýtala som sa na účtovníctvo ...
:--- :--- :--- :--- :--- :--- :--- :--- :--- 100 bodov Milan
Jana Acsová
22.02.07,11:52
Perličky účtovnej kancelárie
Fakt perlička :D
Simonab
22.02.07,11:55
Odpoveď:

Priznávam, že neviem o čom hovoríte.
Jani super, to by ma nenapadlo urobiť takéto priznanie.:---
Vianocka
22.02.07,14:19
Dnes ma tiež napadlo niečo z minulosti.
Oslovila ma jedna novozaložená firma, či by som im neviedla účtovníctvo.
Pozrela som na názov firmy a hovorím klientovi:
"Čítajúc názov Vašej firmy,..... no, viete, nechcete si ho ešte premyslieť?"
"Proč ?????”:eek:
”Tu na Slovensku ten Váš názov neznie príliš vhodne. Vysloviť v telefóne: "Firma BE JE BE, prosím, ...." no ja neviem...:confused:
A to som ešte netušila, že čerešnička na torte ešte len príde, keď som si prečítala meno jedného z konateľov - Jebáček. :---
To už bolo na mňa priveľa a tak som sa z chuti rozosmiala ......
Kremnicka
22.02.07,14:27
presne, a keď som povedala, že 6000,- za rok, tak povedal, že on mi to nekázal urobit, len "zistit jak to vychadza"... už pre neho nerobím
dracica
22.02.07,16:16
Klient: Neviete mi povedať ako mi vychádza DPH ??
Účtovník: Ale Pán XY veď ste nám nepriniesli ešte doklady:---
Zoltán Kovács
22.02.07,16:40
Klient priniesol doklady na 1/4 ročné dph 24. (teda deň pred termínom) o 15:45 hod. O 16:10 volá koľko vychádza dph.
ivako
22.02.07,16:44
Mala som klienta, pre ktorého bol svet gombička. Všetko vedel, všade bol. Kúpil si počítač a prišiel za mnou, že už mu nemusím robiť účtovníctvo, lebo už má počítač a "nahádže" si to všetko aj sám. Spýtala som sa ho v akom programe bude robiť.
Odpoveď: " A to musím mať aj program?"
tuta
22.02.07,16:48
Dnes ma tiež napadlo niečo z minulosti.
Oslovila ma jedna novozaložená firma, či by som im neviedla účtovníctvo.
Pozrela som na názov firmy a hovorím klientovi:
"Čítajúc názov Vašej firmy,..... no, viete, nechcete si ho ešte premyslieť?"
"Proč ?????”:eek:
”Tu na Slovensku ten Váš názov neznie príliš vhodne. Vysloviť v telefóne: "Firma BE JE BE, prosím, ...." no ja neviem...:confused:
A to som ešte netušila, že čerešnička na torte ešte len príde, keď som si prečítala meno jedného z konateľov - Jebáček. :---
To už bolo na mňa priveľa a tak som sa z chuti rozosmiala ......

:D:D:D:D:D super :D:D:D:D:D
Johanka
22.02.07,16:51
Klient priniesol doklady na 1/4 ročné dph 24. (teda deň pred termínom) o 15:45 hod. O 16:10 volá koľko vychádza dph.
Ja mám jedného, ktorý chodí x-rokov neskoro. Už ho mám tak zadeleného v harmonograme .... Položí na stôl igelitku , vyzlečie si kabát, sako , sadne si ..... máme už z toho rituál :) . Ja spýtam, že na čo čaká a on , že na DPH. Posedí si, ja si robím celkom iné, povie mi nejaké klebety, zase sa oblečie a povie - asi to teraz robiť nebudeš, že ? Dostane klasickú odpoveď - to teda nebudem. Usmeje sa a odkráča ... ja sa chichocem ešte pol dňa .... Dnes mi volal, že či budem v nedeľu doma ....:D
Zoltán Kovács
22.02.07,17:06
Mám dlhoročného klienta, ktorý dochádzku svojich zamestnancov odovzdáva predčasne (asi týždeň) pred ukončením mesiaca. Deň pred výplatným termínom, keď už mám všetko hotové (mesačné výkazy do ZP, SP cez EZU zaslané, príkaz na úhradu atď) zavolá, že chce ešte nadiktovať PN-ky, prípadne OČR, alebo dovolenky. Šlak ma ide trafiť, všetko môžem vyhodiť a odznova. Nadarmo hovorím, že dochádzku nech dáva až po ukončení mesiaca.
Simonab
22.02.07,17:28
Ja mám ešte k tým igelitkovým.
účtovníčka: máme všetky doklady?
podnikateľ: jasné
účtovníčka: aj výpis z účtu?
podnikateľ: jaj to som zabudol
účtovníčka: príjmové dokaldy?
podnikateľ: aha aj tie som zabudol
účtovníčka: platby do fondov? ( platí v hotovosti )
podnikateľ: no tie mám doma založené
účtovníčka: myslím, že budete musieť prísť ešte raz
podniakteľ: no a toto nebude stačiť?
:confused:
ezimova
22.02.07,17:32
Dostala som správu od klinta: Zavolajte mi prosím Vás minul sa mi kredit.Potrebujem spraviť daňové priznanie.
Myslím, že počkám až mu nabehne nový kredit
Danila
22.02.07,17:35
Nedávno mi telefonoval môj starodávny kamarát, majiteľ firmy, že prvý raz musel doniesť peniaze na výplaty zamestnancom z domu. Či sa nepozriem na prsty jeho riaditeľovi. Tak som mu povedala, že veru pozriem, ale na rozbeh nech mi donesie výsledovky, súvahy a poznámky. Na druhom konci drôtu dlhé ticho a potom vybuchol : To je zase čo? Bav sa so mnou normálne!
Monika Kováčová
22.02.07,17:36
Klient má daňovú kontrolu (kaviareň-bar) . Prichádzame do podniku, kde čakajú kontrolóri. Klient nás predstavuje: "Nech sa páči, toto sú moje sekretárky, budú sa vám venovať..."
Skoro som sa rozplakala od jedu.
ezimova
22.02.07,17:39
Keď som bola zamestnaná účtovala som firmu o 100 zamestnancoch a obrate 170,000.000,- Skl. Tiež som bola povýšená na sekretárku.
dracica
22.02.07,18:14
citujem jeden bod z prac. zmluvy, ktorú som nikdy nepodpísala ale odložila som si ju na pamiatku:

Pracovník odmeňovaný v súlade s platnými mzdovými predpismi. Výška dohodnutej mzdy je zložená z dvoch častí:
- mesačná mzda vo výške, akú stanovuje zákon o minim. mzde
- pohyblivá zložka, ktorá je určovaná ako percentuálne body za splnené úlohy pridelené priamim nariadeným. V prípade vlastnej iniciatívy zo strany pracovníka, navrhne pracovník vlastné hodnotenie, ktoré je potrebné odsúhlasiť priamim nadriadeným.

Chcem pripomenúť, že išlo o funkiu účtovníčky viete si predstaviť že by ste boli takýmto spôsobom odmeňovaní ???
ezimova
22.02.07,18:24
Klient: Aký mám daňový základ?
Učtovník: 650.000,-
Klinet: A kde sú tie peniaze?


Ľudia ja sa tak bavím, keď budem pociťovať depku pozriem si túto tému.
Prospeje mi to ako 8-hodinový spánok
Johanka
22.02.07,18:55
Klient - ako to vyšlo?
Ja - celkom slušne, ZD xx, daň xx, preddavky xx
Klient - :eek: , to mi ani nehovorte, minulý rok bol lepší, mal som stratu ...
Ja - :eek:
dracica
22.02.07,18:59
Klient - ako to vyšlo?
Ja - celkom slušne, ZD xx, daň xx, preddavky xx
Klient - :eek: , to mi ani nehovorte, minulý rok bol lepší, mal som stratu ...
Ja - :eek:

to je hrozne s niektorými klientami ani z voza ani na voz:mad:
Muška
22.02.07,19:00
Dostala som správu od klinta: Zavolajte mi prosím Vás minul sa mi kredit.Potrebujem spraviť daňové priznanie.
Myslím, že počkám až mu nabehne nový kredit
100 bodov :D

Takého klienta Ti môžeme len závidieť :D
evina
22.02.07,19:26
"Ale ja Vám teraz nemôžem hneď zaplatiť, lebo musím zaplatiť dane, čo ste vypočítali a splácam úver "...
Johanka
22.02.07,19:32
Sťažovala sa mi kamarátka účtovníčka, že jej klient nezaplatil už pol roka za robotu . Ale hneď ho aj omluvila, vieš počkám mu, lebo teraz kúpil auto a stavia dom ....Poslala som ju psychiatrovi .
Simonab
22.02.07,19:42
Sťažovala sa mi kamarátka účtovníčka, že jej klient nezaplatil už pol roka za robotu . Ale hneď ho aj omluvila, vieš počkám mu, lebo teraz kúpil auto a stavia dom ....Poslala som ju psychiatrovi .

Jój takých nás je tu viac čo takto čakáme. Však Majka.
Miška1
22.02.07,20:28
Včera som volala klientovi( prvýkrát mu robím účto), aby mi doniesol výkazy z minulého roku. Asi hovorím nejakou zvláštnou rečou, nepochopil ma čo chcem....
Tak som mu povedala, nech mi donesie aspoň peňažný denník z minulého roku, aby som vedela zaúčtovať počiatočné stavy pokladne, účtu .
A klient: Ale veď ja žiadnu pokladnu nemám......

Nakoniec mi doniesol nejaký zdrap papiera, čo on nazýva-peňažný denník.
Vianocka
22.02.07,21:20
V bývalej účtovníckej firme sme mali každá pridelený určitý počet firiem. Keď sme sa s kolegyňami medzi sebou bavili o rôznych účtovníckych problémoch v "našich" firmách, tak sme ich majiteľov oslovovali podľa toho, čím sa firma zaoberala. Nejako sme si na to zvykli a často sme si nevedeli spomenúť na pravé meno majiteľa firmy. A tak sa raz kolegyni stalo, že keď sa prišiel za ňou informovať majiteľ firmy - pekárne, privítala ho s milým úsmevom: "Dobrý deň, pán PEKÁR... :eek:
luebchenko
22.02.07,21:38
Ako bývalej účtovníčke mi nedalo dorobiť toto dielko o "umelecké stvárnenie" mojej najnovšej skúsenosti s verejnou správou :D. Je to trochu mimo tému, ale vari mi odpustíte...




Procházka světovými ideologiemi a naukami



KŘESŤANSTVÍ: Máš dvě krávy. Jednu dáš sousedovi.



KOMUNISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a zavře tě.


SOCIALISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti obě vezme a dá ti trochu mléka.


FAŠISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě a prodá ti trochu mléka.


NACISMUS: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě a zastřelí tě.


EVROPSKÁ UNIE: Máš dvě krávy. Stát ti vezme obě, jednu zastřelí, podojí druhou a mléko zahodí.


TRADIČNÍ KAPITALISMUS: Máš dvě krávy. Jednu prodáš a koupíš si býka. Stádo se zvětšuje a hospodářství roste. Nakonec vše prodáš a jdeš do důchodu.


ČESKÝ KAPITALISMUS: Na dvě krávy si vezmeš půjčku od banky ve výši 1600 mil. Kč a odstěhuješ se na Bahamy. Banka posléze zjistí, že to nebyly krávy, ale kozy. Rozdíl zaplatí daňoví poplatníci.


AMERICKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Prodáš jednu a nutíš druhou, aby dávala mléko za čtyři. Později najmeš konzultanta, aby zjistil proč kráva chcípla.


FRANCOUZSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Jdeš do stávky, protože chceš tři.


JAPONSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Navrhneš je tak, aby byly desetkrát menší a dávaly dvacetkrát tolik mléka. Pak vytvoříš leporelo o chytré krávě nazvané Kravakimono a budeš je prodávat po celém světě.


ČÍNSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. K tomu 300 lidí, kteří je dojí. Vykazuješ plnou zaměstnanost, vysokou produktivitu skotu a zatkneš novináře, který tato čísla zveřejňoval.


BRITSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Obě jsou šílené.


ITALSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Nevíš ale, kde jsou, a tak jdeš na oběd.


RUSKÁ AKCIOVKA: Máš dvě krávy. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš pět. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jich máš 42. Spočítáš je ještě jednou a zjistíš, že jsou jen dvě. Přestaneš počítat a otevřeš další láhev vodky.



DEVÍNSKA AKCIOVKA: Máš dve kravy a si orgán verejnej správy. Vypracuješ projekt na veľkochov hovädzieho dobytka. Na základe projektu založíš družstvo, zaměstnáš viacerých managerov ich benefity začínajú při Mercedesoch triedy A. Kúpiš plemenného býka za 80.000,-Sk – kravy a býka odfotíš do propagačného katalógu. Býka vzápětí predáš za 40.000,- Sk a priateľke predsedu dozornej rady kúpiš nový kožuch. S projektom a katalógom rozbehneš predaj akcií – zárukou návratnosti investícií sú oné dve kravy. Jedna z kráv zdochne od hladu – vystavíš prvú zmenku na nákup krmiva pre druhú kravu a na lietadlo pre predsedu družstva. Zdochne aj druhá krava, lebo jej nikto z managerov nedal žrať. Vystavíš druhú zmenku na vyššiu sumu jako bola tá prvá - peniaze použiješ na splátku prvej zmenky, na pochovanie uhynutej kravy, na maketu trvanlivejšej kravy z plastu a na nové zamestnanecké nadprofity. Manageri sa prestávajú venovať projektu, sily sústredia sa na zháňanie peňazí na nové zmenky, ktorými sa hradia tie predchádzajúce a stále nákladnejší chod družstva. Při dvadsiatej zmenke zistí ktosi z akcionárov, že základné stádo medzičasom štyroch kráv je z plastu. Napodiv je medzi nimi i zlaté teľa. Projekt sa ruší, výnos z predaja zlatého teľaťa ide veriteľovi s najšikovnejším právnikom, plastové kravy končia v uliciach mesta. Mangeri sa v exekučnom konaní dožadujú svojích odmien za poradenstvo. Družstvo sa ruší, orgán verejnej správy sa zrušiť nedá. Na dlhy sa skladáme my všetci, zo zvyšku daní po vyrovnaní dlhov si môžme tak kupit dve kravy…
Marianna01
22.02.07,21:48
Igelitkár si doniesol svoju trošku do môjho mlyna :D, sadol za stôl a čakal. Tak som teda vybrala jeho papiere, kúsok po kúsku poprevracala v rukách, podebatovali a on ešte furt sedel. Asi po dvoch hodinách sedenia sa opýtal, kedy mu to začnem robiť. Ja,že niekedy budúci týždeň, lebo mám narvané. On prekvapený - však spravte mi to teraz, vy to máte za 20 minút hotové...

Po prečítaní ostatných príspevkov si nie som istá, čo tým mienil... ale vracia sa stále. :D
Marianna01
22.02.07,21:49
v sročke vyšla strata - reakcia konateľa: zavolaj daňovému poradcovi, on bude vedieť, čo s tým! :cool:
STRELEC
22.02.07,21:49
..... a nádej umiera posledná :):):) ???

PS: Príspevok patril k 105-ke
Marianna01
22.02.07,21:53
dnes večer som bola za klinetkou - krčmárkou, vypísať výkaz o predaji liehu, lebo ona na to zabudla a ja odchádzam -t.j. nestíhali by sme to v termíne, a išla som za ňou do krčmy, už mala otvorené. Naliala mi, aby mi to lepšie išlo, sprite s citrónom.:D Samozrejme, tlačivá sme vyplňovali v krče priamo pri stoloch. Pri tom vedľajšom hrali hluční chlapi karty. Zrazu sa jeden z nich otočil, kukol na mňa so slovami - DAŇOVÁČKA? Jáááj, sódu jej nalejte! :D

Tak ešte aj ten sprite mi závideli a nedopriali, hnusoby! Ale stíchlo to tam, ako keby som im kontrolu robila...:D
abel
23.02.07,06:11
Igelitkár si doniesol svoju trošku do môjho mlyna :D, sadol za stôl a čakal. Tak som teda vybrala jeho papiere, kúsok po kúsku poprevracala v rukách, podebatovali a on ešte furt sedel. Asi po dvoch hodinách sedenia sa opýtal, kedy mu to začnem robiť. Ja,že niekedy budúci týždeň, lebo mám narvané. On prekvapený - však spravte mi to teraz, vy to máte za 20 minút hotové...

Po prečítaní ostatných príspevkov si nie som istá, čo tým mienil... ale vracia sa stále. :D
Priznám sa, že som čakala od neho reakciu typu: "Veď už dve hodiny tu sedíte, už ste to mohli mať."
berry
23.02.07,06:13
Včera som volala klientovi( prvýkrát mu robím účto), aby mi doniesol výkazy z minulého roku. Asi hovorím nejakou zvláštnou rečou, nepochopil ma čo chcem....
Tak som mu povedala, nech mi donesie aspoň peňažný denník z minulého roku, aby som vedela zaúčtovať počiatočné stavy pokladne, účtu .
A klient: Ale veď ja žiadnu pokladnu nemám......

Nakoniec mi doniesol nejaký zdrap papiera, čo on nazýva-peňažný denník.

Stalo sa mi niečo podobné. Volam klientovi dones mi peňažný denník, tiež aby som vedela zaúčtovať počiatočné stavy A on: A to je čo . Veď ja nič také asi nemám. Tak som mu povedala nech mi donesie celé účtovnictvo ja si to tam najdem. Keď prišiel skoro som z nôh spadla. 4 kancelárske papiere na ktorých bolo ručne s perom napísané : réžia 8 479,- Materiál 13984,-... atď. Doklady nezoradené. (to igelitkáry si ich v lepšom stave nosia) . O výdavkových dokladoch ani chýru. Tak som sa ho nesmelo spýtala : to si aj niekomu za toto zaplatil? On: Nooo a čo sa ti na tom nepáči:eek:
To som vážne som taka sprosta , že mu to robím za bonbonieru?
Zita5
23.02.07,06:22
Jeden z mojich igelitkárov :
keď som to všetko prezrela , tak bloky od potravín/chlieb,múka maslo,mäso,cez obuv,noviny časopisy - až po zlatníctvo /zlatý prsteň/


Telefonoval jeden klient :

Majú super bundy NIKE za dosť dobrý peniaz len 3500 Sk , môžem to dať ako pracovný odev?

Najviac používané slovíčka tohto štvrťroku typu : a dobre to stlačte dolu , ako sa len dá .......

Nuž čo k tomu všetkému dodať ...zažijeme všeličo :confused: :)
Soňula
23.02.07,06:26
S kolegom sedíme v kancelárii, tiež sme sme si zaviedli "svoj slovník".
Kolega sedí za počítačom, a čaká, kedy mu mailom prídu ponuky od rôzných zákazníkov. músí doslova sedieť za počítačom a čakať, kedy mu "nabehne" niaky mail, aby mohol naň reagovať a navyfúkol mu ho niekto iný. Tak náš rozhovor vyzerá asi takto:

Ja: " Už ti niečo nabehlo?"
Kolega: Nič. Pred hodinou mi čosi nabehlo, ale som to zrušil.

Keď odchádzám domov a on ešte pracuje, tak sa s ním lúčím zo slovami: Čau a nech Ti čosi nabehne!
zuzanar
23.02.07,07:49
Štvrtok ráno - navštívi ma "známy".
"Dáš mi minuloročné daňové priznanie, niečo vybavujem." (doteraz ho nepotreboval, vraj "načo by mi bolo?"). "Urobíš mi daňové?"
"Urobím. Prines papiere začiatkom marca."
Štvrtok večer - telefonát
"Urobili by sme no také, len také fiktívne daňové priznanie? A potom v marci normálne?"
"To je čo fiktívne daňové priznanie? Nájdi si inú účtovníčku."

Všelijaký sme, dane žiadne a potom chce pôžičku, aspoň si to myslím.
iva
23.02.07,09:35
účtovníčka : v pokladni vám zostalo k 31.12. cca 200 tisíc. Môžem urobiť výdavkový doklad ako prevod na osobnú potrebu?
klient : čo ? 200 tisíc ? pre boha kde sú tie peniaze ? veď ja nemám ani korunu !
jacekova
23.02.07,14:08
Volala som svojmu klientovi, ktorý v júni prerušil živnosť, aby mi doniesol doklady. Povedal, že je v zahraničí a tak skoro ani nepríde. Ale že to daňové môžem urobiť hociako, lebo príjmy nemal, odvody neplatí a nič nekupoval. A ak by mi niečo chýbalo, on bude tvrdiť že ho vykradli....
jacekova
23.02.07,14:17
urobila som účtovnú závierku k 30.9.2006 lebo máme hospodársky rok. Vystavilavila som mu faktúru za svoju prácu. povedal mi,že mi ju uhradí až po schválení účtovnej závierky materskou spoločnosťou. nakoľko nemá cestu do francuzska najbližšie 2 mesiace, musím počkať do marca....
VTerezka
23.02.07,14:24
Dnes ma navštívil jeden pán, ktorý už podal DP /urobili ho v krčme - priznal to/ a vysvetlil mi, že potrebuje ďalšie, lebo si musí zobrať úver a príjmy v podanom DP mu na úver nestačia.Po nahliadnutí do DP som sa ho opýtala kde má k tomu účtovné doklady. Odpoveď znela: však tie mi dáte vy!

Hmmm, toto poznám !!! Otázka na konci roku : A vy si pre mňa neodkladáte bločky s naftou ? Veď viete, že ma budete počítať....
VTerezka
23.02.07,14:26
účtovníčka : v pokladni vám zostalo k 31.12. cca 200 tisíc. Môžem urobiť výdavkový doklad ako prevod na osobnú potrebu?
klient : čo ? 200 tisíc ? pre boha kde sú tie peniaze ? veď ja nemám ani korunu !

K tomuto mám podobnú hlášku : NIKDY som si z tej firmy nič nevzal ! chi
Vianocka
23.02.07,14:28
Dlhoročný klient sa ma spýtal: "Neviete o nejakej nehnuteľnosti?"
Myslím si, už všeličo táto osoba po mne chcela, ale nehnuteľnosť??? :confused:
Tak sa pýtam: "Aká veľká by asi tá nehnuteľnosť mala byť?" - chtiac vyjsť svojmu klientovi maximálne v ústrety.
Odpoveď: "Taká veľká, aby sa do nej zmestili všetky tie vaše blbé papiere, čo po mne stále chcete!" :eek:

P.S. Keď sa tak nad tým s odstupom času zamýšľam, ani to nebola až taká nezmyselná požiadavka. Veď všetky tie moje "blbé papiere" (pekný názov pre jeho doklady) za osem rokov "mojej tvorivej práce" predstavujú takmer 670 šanónov, čo pri priemernej hrúbke šanóna 8 cm predstavuje zhruba 54 metrov. A to je len 1 firma. No nie je to jak za trest?
Muška
23.02.07,14:34
:D:D:D:D:D:D
Johanka
23.02.07,14:37
To je dobré - Tvoje blbé papiere ....
Ja som bola - najotravnejšia baba na svete , a to som chcela iba výpisy z účtu ....vraj to ani vlastnej žene neukazuje a nemieni ani mne :D :D . Asi pol hodinu som zdôvodňovala opodstatnenie mojej ( pre neho chorej) požiadavky.
Nika
23.02.07,14:39
:D:D:D:D:D:D

Muška skôr :D :mee: :D :mee: :D :mee: :D :mee: :D :mee: .....ale nakoniec :D
Muška
23.02.07,14:42
Johanka, klienti , tak taja niektoré papiere, že sa niekedy pozabudnú...., že vieme ich zostatky na účtoch.
Klient ma prosil, či by som mu nemohla dať dlhšiu splatnosť na faktúru, lebo nemá ani korunu.....ba priam je v mínuse na účte. /podotýkam, že na účte mal plusový skoro 7-miestný zostatok/ a až keď som vyzerala asi takto :eek: si uvedomil.....a povedal: "Za pokus to stálo" :D
Johanka
23.02.07,14:45
Poznám ....:)
Jana Acsová
23.02.07,14:46
Tak toto je lepšie ako tá nehnuteľnosť :D :D :D
Jana Acsová
23.02.07,14:47
Muši nabudúce mu povedz:

Urobte si daňové priznanie sám.

A ak by urobil :eek:

Odpovedz: Za pokus to stálo.
Muška
23.02.07,14:48
Baby, ja tu mám furt oprskaný monitor :D

A vraj účtovníctvo je "sucharina", :eek:
Jana Acsová
23.02.07,14:49
Muši to už je ten :D cez:mee: .
Monika Kováčová
23.02.07,14:50
Účtovník je osoba, ktorá vyrieši váš problém, o ktorom ani neviete, že ho máte, spôsobom, ktorý nikdy nepochopíte...
Muška
23.02.07,14:51
Keby sa niekto pýtal:

Ja mám opäť oprskaný monitor :D
Monika Kováčová
23.02.07,14:52
Keby sa niekto pýtal:

Ja mám opäť oprskaný monitor :D

Muška, požiadam Richarda, aby mi zmenil nick na "kebysaniektopýtal"??? :D :D :D
Jana Acsová
23.02.07,14:53
Mušo daj si ... bóóóže ako sa to volá na ústa. Ta to ten prespirant, či respirátor (aj iné ma napadlo) a teraz prskám ja :D
Muška
23.02.07,15:06
Mušo daj si ... bóóóže ako sa to volá na ústa. Ta to ten prespirant, či respirátor (aj iné ma napadlo) a teraz prskám ja :D
Tak a už mám monitor aj od kávy.....a ešte ma tu Riško vystrašil .....nejaká baba na mňa kuká....aj na Vás? :eek:
Muška
23.02.07,15:06
a ešte aj ten malý človiečik - ukazuje , že nám "šibe" :D
Pepa
23.02.07,15:18
a ešte aj ten malý človiečik - ukazuje , že nám "šibe" :D
:D :D jooooj už som myslela, že mi ozaj šibe - keď som si prestala stáť na kábli som došla na to, že kto čo a komu :D:D
Zoltán Kovács
23.02.07,16:55
Včera vyššie hodinu som odovzdával uzávierku účta klientovi, s ktorým som ukončil spoluprácu. Všetky potrebné výstupy dostal, aby nová účtovníčka mohla nabehnúť. Dnes volá, že kde má zoznam záväzkov a pohľadávok (ktoré mimochodom sme prešli položkovite), lebo chce urobiť úhrady.

Takže toľko k tomu ako nás počúvajú, vnímajú, resp. cenia naši klienti. Samozrejme česť výnimkám.
evina
23.02.07,17:00
Muška, požiadam Richarda, aby mi zmenil nick na "kebysaniektopýtal"??? :D :D :D

"Keby sa náhodou ešte niekto pýtal" je pre mňa tiež nezabudnuteľné :)
Tweety
23.02.07,17:01
"Keby sa náhodou ešte niekto pýtal" je pre mňa tiež nezabudnuteľné :)
A už sa ozaj potom nikto nepýtal?:cool:
Johanka
23.02.07,17:14
... veru pýtal a nie raz :) .
Paula
23.02.07,17:18
takže ešte raz: koľko je prosímpekne nezdaniteľná časť na daňovníka za kal. rok 2006?:rolleyes: neviem to nikde nájsť......
Zoltán Kovács
23.02.07,17:19
:D :D :D :D :D :D :D :D
Tweety
23.02.07,17:19
takže ešte raz: koľko je prosímpekne nezdaniteľná časť na daňovníka za kal. rok 2006?:rolleyes:
Žeby už bola vyvolávacia cena 90817?:--- 90816 už bola dosť dlho
evina
23.02.07,17:19
takže ešte raz: koľko je prosímpekne nezdaniteľná časť na daňovníka za kal. rok 2006?:rolleyes:

No keby si náhodou nevedela tak 87 936 :D:D

P.s. pozpr neplatí naozaj!!!
Paula
23.02.07,17:21
No keby si náhodou nevedela tak 87 936 :D:D

P.s. pozpr neplatí naozaj!!!


VĎAKA, zachránila si mi život:)

P.S.: Ja som si to myslela, vlastne vedela som to, ale chcela som sa uistiť;)
alenad
23.02.07,17:38
Dnes prišiel môj manžel po daňovej kontrole domov s novými upozorneniami od kontrolórov. Podniká v stavebníctve, nemá zamestnancov, robia preňho vo forme subdodávok živnostníci ( zväčša murári ). Kontrolóri mu vysvetlili, že živnostníci mu okrem práce budú musieť dodávať aj materiál ( problém závislej činnosti ). Už vidím, ako si každý murár ponesie so sebou fúrik svojho piesku, tabuľu sadrokartónu ....
Ivana Š
23.02.07,17:49
:( :mad: :eek:

-To mi chcete povedať, že nemôžem mať paušálne výdavky 60% ?
Ako to? Veď mám remeselnú činnosť!
-Ale v živnostenskom liste a na faktúrach máte prácu, ktorá nie je uvedená v prílohe 1 Živnostenského zákona, takže si môžete uplatniť paušálne výdavky vo výške 40%
- Nijaký zákon ma nezaujíma, pracujem svojimi rukami, tak mám remeselnú činnosť!
Paula
23.02.07,18:07
. Kontrolóri mu vysvetlili, že živnostníci mu okrem práce budú musieť dodávať aj materiál ( problém závislej činnosti ). Už vidím, ako si každý murár ponesie so sebou fúrik svojho piesku, tabuľu sadrokartónu ....

+ cisternu s vodou :D
Johanka
23.02.07,18:17
... vlastnú elektrocentrálu :D
Eulalia
23.02.07,18:43
A aká je vaša štatistika marcových kamarátov? Kým som robila na živnosťák, tak som si vždy myslela, že mesiacom lásky je marec:D
Monika Kováčová
23.02.07,18:46
Evka máš pravdu. Volajú mi denne niekoľkí "známi". Čo robíš a tak... Volajú, volajú, z Cypru, Anglicka, Írska, Rakúska, Grécka... Po celom svete mám kamošov v marci...
LIZINKA
23.02.07,18:48
Evka máš pravdu. Volajú mi denne niekoľkí "známi". Čo robíš a tak... Volajú, volajú, z Cypru, Anglicka, Írska, Rakúska, Grécka... Po celom svete mám kamošov v marci...
Na apríl by mohli aj Tebe (ako kamoške) poslať letenku....:D
mysimis
23.02.07,18:49
Marcová štatistika je naozaj veľmi vysoká. Včera mi volala bývalá spolužiačka, ktorú som už roky nestretla. Milým hláskom do tlf sa ozvala, že má na mňa jednu velikánsku prosbu: a ja na to - potrebuješ urobiť daňové priznanie.Ona sa ma na to pýta, že odkiaľ to viem????? Skúsenosť minulých rokov ...........
Monika Kováčová
23.02.07,18:50
Na apríl by mohli aj Tebe (ako kamoške) poslať letenku....:D

Prosím ťa na takú chuderu sivú vystresovanú, vychudnutú a vyziabnutú, totálne strapatú a suchú si už v apríli nikto nespomenie... :D:D:D:D
Muška
23.02.07,18:53
Prosím ťa na takú chuderu sivú vystresovanú, vychudnutú a vyziabnutú, ja presný opak totálne strapatú a suchú toto neviem celkom posúdiť si už v apríli nikto nespomenie... :D:D:D:D

Monika, celá ja :D ...teda s tými opravami
dracica
23.02.07,18:53
Evka máš pravdu. Volajú mi denne niekoľkí "známi". Čo robíš a tak... Volajú, volajú, z Cypru, Anglicka, Írska, Rakúska, Grécka... Po celom svete mám kamošov v marci...


hovorí sa ze v núdzi poznas priatela, ja by som to asi trosku pozmenila: v marci poznáš priateľa zapadá mi presne ako puzzle k tomuto príspevku:---
chanell
23.02.07,18:55
To takisto poznám, v marci mi akosi častejšie zvoní telefón oproti celému roku. Ja neviem tolkého záujmu zrazu:D
Monika Kováčová
23.02.07,18:57
Monika, celá ja :D ...teda s tými opravami

:D:D:D:D Muška, to akože nie som sama na svete v takom žalostnom stave po marci? Lebo na jar všetko naberá silu a žije odznova, a ja mám pocit, že umieram biedna a nepochopená a .... chudobná... :D
Muška
23.02.07,18:58
:D:D:D:D Muška, to akože nie som sama na svete v takom žalostnom stave po marci? Lebo na jar všetko naberá silu a žije odznova, a ja mám pocit, že umieram biedna a nepochopená a .... chudobná... :D
Tak , toto bez úpravy....celá ja :D
Eulalia
23.02.07,18:59
V marci by sme mohli usporadúvať rôzne súťaže Miss a Mrs, napr.
Mrs Igelitkár
Miss účtovníčka
Miss a Mrs Najblbšia otázka:D
Monika Kováčová
23.02.07,18:59
a zabudla som sa doplniť, ešte aj daňovo nepriznaná... minule...
Muška
23.02.07,19:01
a zabudla som sa doplniť, ešte aj daňovo nepriznaná... minule...
Monika....a čo ...na vašom DU sú nie schody??? :eek:
Veď tam sa robí vlastné :D
Monika Kováčová
23.02.07,19:02
takže ešte raz: koľko je prosímpekne nezdaniteľná časť na daňovníka za kal. rok 2006?:rolleyes: neviem to nikde nájsť......

Paula, toto je fakt super!!!! Stále sa na tom smejem a neviem prestať.
Tuším sa mi tento rok tie daňové budú robiť lepšie... :D Ďakujem a štve ma, že ti nejde poslať SS. To keby sa niekto pýtal.
Monika Kováčová
23.02.07,19:04
Monika....a čo ...na vašom DU sú nie schody??? :eek:
Veď tam sa robí vlastné :D

V PN je len jeden a to bezbariérový prístup. A navyše nie je to môj miestne príslušný DÚ... takže som sa nepodala...
dracica
23.02.07,19:09
pred dvoma rokmy sme 31.3. pametam si na to ako keby to bolo dneska o tristvrte na sest sme utekali na postu poslať DP o šiestej zatváraju postu...keby ste videli tu tlačenicu uuuuž už nám chceli zavrieť pred nosom dvere ale my sme sa natlačili k okienku a len len že sme to stihli poslať...to sú nezabudnuteľne zázitky, každy rok na to spomíname...
Mali ste nejaký podobný zažitok ???
Monika Kováčová
23.02.07,19:11
Samozrejme o trištvrte na deväť na pošte na hlavnej stanici v Blave. Alebo o trištvrte na desať? Už si nepamätám...
Eulalia
23.02.07,19:13
pred dvoma rokmy sme 31.3. pametam si na to ako keby to bolo dneska o tristvrte na sest sme utekali na postu poslať DP o šiestej zatváraju postu...keby ste videli tu tlačenicu uuuuž už nám chceli zavrieť pred nosom dvere ale my sme sa natlačili k okienku a len len že sme to stihli poslať...to sú nezabudnuteľne zázitky, každy rok na to spomíname...
Mali ste nejaký podobný zažitok ???
Pošta na Bratislavskej Hlavnej stanici, ktorá je otvorená najdlhšie v Ba, by vedela rozprávať..:D
dracica
23.02.07,19:16
to vsetko kvoli jednemu klientovi ktory prisiel 31.3. s igelitkou papierov peken nám zdvihol adrenalín, inak by sme všetko stíhali dodnes mu to vyhadzujeme na oci...
Eulalia
23.02.07,19:20
to vsetko kvoli jednemu klientovi ktory prisiel 31.3. s igelitkou papierov peken nám zdvihol adrenalín, inak by sme všetko stíhali dodnes mu to vyhadzujeme na oci...

A teraz už chodí s igelitkou pre istotu 29.3.:D
dracica
23.02.07,19:23
A teraz už chodí s igelitkou pre istotu 29.3.:D

:--- :--- :--- teraz chodí kazdy stvrtrok s rychloviazacom to je pokrok musíte uznať:D
willma
23.02.07,19:34
Ozaj dámy, neviete kto by mi vedel pomôcť s takou drobnosťou ako DP FO B?
Johanka
23.02.07,19:34
pred dvoma rokmy sme 31.3. pametam si na to ako keby to bolo dneska o tristvrte na sest sme utekali na postu poslať DP o šiestej zatváraju postu...keby ste videli tu tlačenicu uuuuž už nám chceli zavrieť pred nosom dvere ale my sme sa natlačili k okienku a len len že sme to stihli poslať...to sú nezabudnuteľne zázitky, každy rok na to spomíname...
Mali ste nejaký podobný zažitok ???
Pamätám si aj rok - 1998, BA hlavná stanica. Lenže to som nepodávala svoje, ale takým tupcom, čo si pre priznania ani neprišli. V tej dobe mi ešte bolo ľúto nechať na stole hotovú robotu ....Prirodzene - žiadne ďakujem ani nič podobné ....
Dnes mi už takéto niečo žily netrhá ;) .
Paula
23.02.07,19:37
Ozaj dámy, neviete kto by mi vedel pomôcť s takou drobnosťou ako DP FO B?

No, môžme poradiť, ako odpísať živnostníka;) , resp. dať na tento postup link:)
dracica
23.02.07,19:39
No, môžme poradiť, ako odpísať živnostníka;) , resp. dať na tento postup link:)

a odpisovať ho budeme rovnomernou metodou alebo zrýchlenou ???:D
Paula
23.02.07,19:40
a odpisovať ho budeme rovnomernou metodou alebo zrýchlenou ???:D

aj to je v danom linku....hľadať, hľadaľ a hľadať :rolleyes:
Monika Kováčová
23.02.07,19:43
Ozaj, tiež sa vám stáva, že koncom marca rozprávate asi takto:
Ja doma pri varení: Prosím ťa, podaj mi tu trištyritrojku...
otázka: "Čo ti mám podať?"
Ja : tú trištyritrojku potrebujem.
otázka: "to je čo?"
chvíľu rozmýšľam, či som celkom pripečená a poviem: "utierku".
jamis
23.02.07,19:43
a odpisovať ho budeme rovnomernou metodou alebo zrýchlenou ???:D
ja by som to urýchlila...))))
Muška
23.02.07,19:45
no ja som sa stela bachnúť hneď celá na odpis....ale niekto mi tam povedal, že mám vyššiu hodnotu ako 30000,-:rolleyes:
dracica
23.02.07,19:45
Ozaj, tiež sa vám stáva, že koncom marca rozprávate asi takto:
Ja doma pri varení: Prosím ťa, podaj mi tu trištirytrojku...
otázka: "Čo ti mám podať?"
Ja : tú trištirytrojku potrebujem.
otázka: "to je čo?"
chvíľu rozmýšľam, či som celkom pripečená a poviem: "utierku".

jedna kolegyňa videla v značkách aut synteticke úcty a vyzeralo to asi takto aha pred nami stoji tristyritrojka alebo videla si tu triosemtrojku ako nás predbehla ??? :D
Monika Kováčová
23.02.07,19:53
No takže šibe len mne a tvojej kolegyni. Ale tvojej kolegyni len pri autách... Fajn. Zverejnila som svoj marcovopsychologický nález...
Muška
23.02.07,20:06
Monika, vydrž...jeden súhlas nestačí....zavolám Silviky...budeš ich mať 4. mil.
Čakaj :)
Muška
23.02.07,20:09
a ništ? :eek:
Muška
23.02.07,20:11
Monika, videla si, čo dokáže Silviky......čítaj pod menom
http://www.porada.sk/showpost.php?p=399998&postcount=33
Monika Kováčová
23.02.07,20:11
vidím, vidím, vidím, úžasnéééé.
Muška
23.02.07,20:12
Tak , Monika my dve asi Silvike za to nemstojíme..., že nám nedá tých 4 milionov.
Hlinkovx
23.02.07,20:13
muši..bez zásluh nič nie je :D
prídi do PD..a možno ti dám toľko súhlasov :D
Hlinkovx
23.02.07,20:14
muši..len pre teba :D

Muška
Poraďák




Členom od: 08-11-04
Miesto: Bratislava
Príspevky: 3,031
Súhlasil: 1,806x
Získal 1,955 súhlasov
v 823 príspevkoch
PoradaBody: 179
Re: Perličky účtovnej kancelárie

--------------------------------------------------------------------------------

a ništ?


Muška
Zobraziť verejný profil
Poslať súkromnú správu Muška
Nájsť viac príspevkov od Muška
Pridať Muška medzi priateľov

súhlasov s príspevkom: 4,294,967,295
Zrušiť môj súhlas
Johanka
23.02.07,20:18
Muška
23.02.07,20:18
služobníček :D
Muška
23.02.07,20:19
Odpis na živnostníka tu
http://www.porada.sk/t41987-odpis-na-zivnostnika.html?highlight=odpis+%BEivnostn%EDka :D
Silviky, hej do tejto témy...príspevok 4 ....praskni svoj očarujúci súhlas.
Prosím
Hlinkovx
23.02.07,20:22
muši..to nejde tak jednoducho..to sa pri tom narobím..nech dám 4 milióny súhlasov :D:D
Muška
23.02.07,20:23
muši..to nejde tak jednoducho..to sa pri tom narobím..nech dám 4 milióny súhlasov :D:D
nevydieraj :D
Hlinkovx
23.02.07,20:24
prídi o týždeň do PD... a ja to zatiaľ zariadim :D
ináč nič nebude
Johanka
23.02.07,20:25
Výcuc z "odpisu na živnostníka"
Že ma to aj napadlo, taká somarina :D :D

Odpis na živnostníka - účtovný alebo daňový?
Vopred upozorňujem, že akákoľvek podoba s reálnym človekom je čisto náhodná :
Vyfasovala som živnostníka XXL, vstupné kg nad 150. Daňovo ho budem odpisovať 6 rokov, lebo ho neviem zaradiť .Účtovne sa neviem rozhodnúť. Vzhľadom na masu mäsa sa javí mesačná miera opotrebenia pomerne malá ( kým sa zošúcha) a chcela som ho odpisovať 20 rokov. Lenže vnútri to musí byť riadna paseka - cievy, kĺby, pankreas - preto si myslím, že dlho nevydrží. Aby som ho stihla odpísať, môžem aj do roka alebo musím minimálne 13 mesiacov ? :)

Nikto mi vtedy neodpovedal :mee: .
Liptáčik
23.02.07,22:00
Tak dobre ako teraz som už dávne "nevypla". Len mi je ľúto, že to niekto pokazil. Nikto sa tu z nikoho nechcel vysmievať a nikoho urážať. Sme len prepracovaní a vyšantiť sa na tému odpis podnikateľa bol len dobre padnúci relax. Ešte raz vďaka zaň. http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
VTerezka
23.02.07,22:16
Evka máš pravdu. Volajú mi denne niekoľkí "známi". Čo robíš a tak... Volajú, volajú, z Cypru, Anglicka, Írska, Rakúska, Grécka... Po celom svete mám kamošov v marci...


Keby len kamošov, aj rodina si na Teba spomenie,chi... a za pol litra "domáceho" urob, spočítaj a odnes na DU
Ľuba
24.02.07,02:27
jedna kolegyňa videla v značkách aut synteticke úcty a vyzeralo to asi takto aha pred nami stoji tristyritrojka alebo videla si tu triosemtrojku ako nás predbehla ??? :D

Priznám sa, že aj ja som takto "deformovaná". Minule som išla z DÚ s DPH-čkou a oproti mne auto so značkou PU 343.. No nenapadne Vám nič ? :D :D :D
Anja111
24.02.07,07:12
Keby len kamošov, aj rodina si na Teba spomenie,chi... a za pol litra "domáceho" urob, spočítaj a odnes na DU
To si ešte dobre dopadla. Ja som "urobila a spočítala", no dodnes som ani ďakujem nepočula...
Jano22
24.02.07,07:26
"Robiť účtovníctvo ako predseda JRD ". /JRD , je skrátkou pre Jednotné roľnické družstvo za socializmu, to je pre tých úplne mladých, čo skrátku nepoznajú/
Ak príde za Vami nejaký živnostník , podnikateľ s hrabou papiera, pár dní pred
podaním daňového priznania, aby ste mu dali do kopy účtovníctvo, môžete
mu povedať, že robí účtovníctvo presne tak ako predsada JRD.
Povráva sa , že raz prišla kontrola na JRD. Predseda JRD ich zavolal
do kancelárie. Mal tam šuflíky v ktorých boli nahadzané papiere /faktúry a podobne/. Predseda družstava kontrole povedal.
"Tamto v šuflíku máte všetko, môžete si to skontrolovať..."
Preto sa to volá " Robiť účtovníctvo ako predseda JRD..."
Johanka
24.02.07,08:17
Keby len kamošov, aj rodina si na Teba spomenie,chi... a za pol litra "domáceho" urob, spočítaj a odnes na DU
Ja mám v kancli skrinku, ktorú voláme alkoholické oddelenie .... Keď sa robilo RZ ZP vyduli sa dvere .... :D . Pred 30. 6. sa išli dvere odtrhnúť, toľko ľudí si spomenulo, že ma pozná. V duchu som si myslela, že keby mi všetci na pohreb prišli, tak tam budem mať "narváno" :cool: .
Zoltán Kovács
24.02.07,10:15
Rodičia keď idú niekomu gratulovať z rodiny, tak prvá otázka na mňa znie:
"Nemáš náhodou ešte z tých honorárov (rozumej nejakú flašku s alko) za daňové priznanie?"
dracica
24.02.07,10:19
Rodičia keď idú niekomu gratulovať z rodiny, tak prvá otázka na mňa znie:
"Nemáš náhodou ešte z tých honorárov (rozumej nejakú flašku s alko) za daňové priznanie?"

:o :--- :--- :D
abel
24.02.07,10:48
Ja mám v kancli skrinku, ktorú voláme alkoholické oddelenie .... Keď sa robilo RZ ZP vyduli sa dvere .... :D .
Johanka, a boli to aspoň vratné fľaše? Tým by si mohla vykompenzovať nevyplatené honoráre.
Paula
24.02.07,10:49
Johanka, a boli to aspoň vratné fľaše? Tým by si mohla vykompenzovať nevyplatené honoráre.


Ak ich bude "na kamióny":D
Johanka
24.02.07,10:57
Johanka, a boli to aspoň vratné fľaše? Tým by si mohla vykompenzovať nevyplatené honoráre.
Vidíš, ja to stále tvrdím, že sme vnímaní ako spodina ... Pozbierame fľašky, odovzdáme, bude na chleba :D .
abel
24.02.07,11:00
Skôr budeme vnímaní nielen ako spodina, ale aj ako alkoholici (a workoholici).
Maya1
24.02.07,13:37
Ja som ešte dosiaľ nenašla adekvátnu odpoveď na : "mňa spravíš rýchlo, ja toho nemám veľa"... skúste poradiť:) :) ;)
Muška
24.02.07,13:47
Ja som ešte dosiaľ nenašla adekvátnu odpoveď na : "mňa spravíš rýchlo, ja toho nemám veľa"... skúste poradiť:) :) ;)
a čo tak: "nie som zajačik" :D:D

Ale to je asi do inej témy :rolleyes:
JarkaL
24.02.07,14:28
Môj klient:" Budeme Ťa musieť vymeniť, odkedy nám robíš účtovníctvo Ty, vždy platíme veľkú DPH. Predtým sme platili menej."
/obrat im stúpol o 80 % /
katkaj
24.02.07,14:56
No toto zase bol "nápad" založiť túto tému :D teraz sa už vôbec nemôžem tváriť že seriózne pracujem, keď som pri čítaní vysmiata ako pagáč :D :D :D
Monika Kováčová
24.02.07,15:35
No toto zase bol "nápad" založiť túto tému :D teraz sa už vôbec nemôžem tváriť že seriózne pracujem, keď som pri čítaní vysmiata ako pagáč :D :D :D
beriem na zodpovednosť... :D :D :D
JankaO
24.02.07,15:39
Ja som ešte dosiaľ nenašla adekvátnu odpoveď na : "mňa spravíš rýchlo, ja toho nemám veľa"... skúste poradiť:) :) ;)


Nech ide na plastiku a nebude nariekať.
Monika Kováčová
24.02.07,15:40
Nech ide na plastiku a nebude nariekať.
Sedím si na kábli...
Vysvetli JankaO.
JankaO
24.02.07,15:45
Sedím si na kábli...
Vysvetli JankaO.


Pôvodca textu príspevku: Maya1 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/showthread.php?p=400374#post400374)
Ja som ešte dosiaľ nenašla adekvátnu odpoveď na : "mňa spravíš rýchlo, ja toho nemám veľa"... skúste poradiť:) :) ;)
Monika Kováčová
24.02.07,15:47
Ešte si sedím...
JankaO
24.02.07,15:55
Ešte si sedím...

mimotemy Po 22.00 hod
"mňa spravíš rýchlo, ja toho nemám veľa"., - keď si to dá zväčšiť, nebude hneď hotový....
Monika Kováčová
24.02.07,16:00
Bóoooože.... chápem.... no toto by ma nenapadlo....
A že to napadne tebe JankaO -seriozka, tak to už teda vôbec by som nepovedala....:D
Ale vieš čo platí::: Hladnému sa len o kukurici sníva....
JankaO
24.02.07,16:08
Bóoooože.... chápem.... no toto by ma nenapadlo....
A že to napadne tebe JankaO -seriozka, ??? tak to už teda vôbec by som nepovedala....:D
Ale vieš čo platí::: Hladnému sa len o kukurici sníva.... chvalabohu, som dosť sýta
Gido
24.02.07,17:12
Mimo tému:
Z právnickej kancelárii (nie z mojej):
- Pán doktor, koľko u vás stojí odpoveď na 2 otázky?
- Dvetisíc korún. A aká je vaša druhá otázka?
(Pozn.: Vraj to je už staré a nie je to presné, to len aby ste poznali aj iné kancelárie)
Eulalia
24.02.07,19:32
Mimo tému:
Z právnickej kancelárii (nie z mojej):
- Pán doktor, koľko u vás stojí odpoveď na 2 otázky?
- Dvetisíc korún. A aká je vaša druhá otázka?
(Pozn.: Vraj to je už staré a nie je to presné, to len aby ste poznali aj iné kancelárie)
Dievčatá, tu je návod, stačí sa preorientovať a zmeniť povolanie:D Alebo možno prístup ku klientom?:D
Gido, ale stalo sa mi aj to, že sa klient prišiel do právnickej kancelárie poradiť, v ktorom zákone a paragrafe nájde riešenie svojho problému a o 5 minút odišiel s tým, že už to vie. Honorár? Ani vatikánska mena:mad:
jamis
24.02.07,20:57
jedna kolegyňa videla v značkách aut synteticke úcty a vyzeralo to asi takto aha pred nami stoji tristyritrojka alebo videla si tu triosemtrojku ako nás predbehla ??? :D

veru...ja som sa takto tiež učila PU.
plavčík
25.02.07,06:52
po nekonečných zisťovaniach a dokladaniach do databázy odberateľov som si telefonicky zisťoval či sa jedná o fyzickú alebo právnicku osobu a v návale práce som sa klienta spýtal:

....A VY STE FYZICKÁ ČI PSYCHICKÁ OSOBA....
bepo
25.02.07,06:57
No toto zase bol "nápad" založiť túto tému :D teraz sa už vôbec nemôžem tváriť že seriózne pracujem, keď som pri čítaní vysmiata ako pagáč :D :D :D
Hmmmm, pagáč :D
LubicaN
25.02.07,09:26
...kočeny moje, taký smajlík čo by ma teraz vystihoval asi ani neexistuje...

...tá syntetika na rôznych autách...- to poznám my sme mali televízor 343-jku

Ale aby ste nepovedali, že nepridám aj ja čosi...v piatok po skontrolovaní DPH-čky si šla kolegynka vybrať čisté tlačivo a spievala si:

Priznááááníííííí, priznanie...

(Majka prepáč...ale moc sa mi to páčilo - a dnes keď to hrali v rádiu, tak som si spomenula)
jacekova
25.02.07,14:52
Ešte niečo k tým klientom, ktorí nemajú peniaze na naše výplaty: :D

"Hned ako som si dorobila svoju prácu a vystavila za nu faktúru mi klient povedal, že musím počkať, lebo je momentálne v zlej finančnej situácii a nemá na úhradu". Chápavo som súhlasila..... A následne som medzi dokladmi našla blok za hodinky Festiny za 11.500,- Sk, potom sklenník okolo 10.000,- a vína v hodnote do 50.000,- Sk, ktoré kúpil svojim nádejným odberateľom ako dary".... No neporazilo by Vás???? :confused: jasne že potom nemá peniaze... :eek:
Paula
25.02.07,14:58
... No neporazilo by Vás???? :confused:

Porazilo :cool: . ..ale jedna možnosť tu je....nepustiť z rúk doklady (ani kus!)....pekne z rúčky do rúčky:)
jacekova
25.02.07,15:08
Porazilo :cool: . ..ale jedna možnosť tu je....nepustiť z rúk doklady (ani kus!)....pekne z rúčky do rúčky:)

to je pravda, ale čo mám robiť, ked mám na faktúre splatnosť 10 dní ???? :(
Jana Acsová
25.02.07,15:25
to je pravda, ale čo mám robiť, ked mám na faktúre splatnosť 10 dní ???? :(
Pýtať si peniaze aj za archiváciu dokladov.
jacekova
25.02.07,15:32
Pýtať si peniaze aj za archiváciu dokladov.

noooo, to je super nápad :) ;) už ma napadlo, že si otvorím archív. dokladov mám na to veru dosť...
mysimis
25.02.07,15:35
to je pravda, ale čo mám robiť, ked mám na faktúre splatnosť 10 dní ???? :(

skráť si splatnosť fa.....
ondrejvla
25.02.07,15:45
po nekonečných zisťovaniach a dokladaniach do databázy odberateľov som si telefonicky zisťoval či sa jedná o fyzickú alebo právnicku osobu a v návale práce som sa klienta spýtal:

....A VY STE FYZICKÁ ČI PSYCHICKÁ OSOBA....

Aj ja si pripadám ako takáto osoba... Pred chvíľou som jednému ale vôbec nie známemu, len proste bol na návšteve vo firme, kde chodím, poslala kompletné vypracovaný rozpis na 4 leasingy - postúpené, s rozpisom splátok istiny, fin.výnosov,poistenia a DPH, zároveň s rozpisom, čo sa týka daň. a nedaň.výdavkov a vypočítaním odpisov, lebo on to mal všetko pôvodne vo VOZD včítane akontácie. On mi celý šťastný zavolal: Je to perfektné, zajtra ráno prídem za vami, v pondelok dostávam do predajne čerstvé jogurtíky, povedzte si aké chcete a či mám priniesť jeden, či dva a či aj pečivo...No tak čo už, pozvala som ho na kávu, len mám dilemu, nespýtala som sa, akú kávu mám priniesť do firmy.... a či aj mliečko. No, keď budeme spolu raňajkovať?!
Paula
25.02.07,15:55
to je pravda, ale čo mám robiť, ked mám na faktúre splatnosť 10 dní ???? :(


Tak nech si príde po lajstrá o 10 dní :D .....moja "perlička" spred 10-tich rokov skončila veru v advokátskej kancelárii...a tam sme si vymenili pekne z rúčky do rúčky :rolleyes: ....a to sa pol roka nazad , kedy zamestnanci dlho čakali na výplatu pani konateľka sťažovala, aký mizerný pobyt 70-tisícový mala na dovolenke. Takže takých iba po mojom: zabiť a zakopať!:D
Paula
25.02.07,16:04
Silvik, vďaka:D ...keď už inak nedáš:D
Adkah
25.02.07,17:29
Pri čítaní príspevkov už plačem od smiechu:D :D :D :D :D :D Je to super.
mysimis
25.02.07,17:37
Volala som dnes klientovi, že si môže prísť zajtra pre DP a aj pre účtovné doklady. Taktne som ho poprosila, aby prišiel aj s korunkami. Dostala som zaujímavú odpoveď - mám prehodnotiť cenu za DP, nakoľko on si žiadne účtovné doklady nezoberie, lebo to i u mňa neobjednal!!!!!
Paula
25.02.07,17:48
Predstavila som si teraz všetkých vami spomínaných "exotov" za plotom v nejakej rezervácii, kde by každý ich vlastný výbeh bol zaopatrený visačkou s vami popísanými skúsenosťami , prípadne aj ich zhúžvanou igelitkou :D
Maya1
25.02.07,17:51
Volala som dnes klientovi, že si môže prísť zajtra pre DP a aj pre účtovné doklady. Taktne som ho poprosila, aby prišiel aj s korunkami. Dostala som zaujímavú odpoveď - mám prehodnotiť cenu za DP, nakoľko on si žiadne účtovné doklady nezoberie, lebo to i u mňa neobjednal!!!!!
No práve..., treba naozaj prehodnotiť cenu a pridať si príplatok za nedeľu. Veď v slušnej spoločnosti keď sa v nedeľu pracuje, tak sa za to aj platí . A taký telefonát, veď aj to je práca. A prečo by sme nemohli počas voľna vypnúť a zresetovať mozog? A som aj za príplatky za tzv. obtiažnosti účtovných prípadov, veď nie je prípad ako prípad. A ešte za príplatky za rýchle spracovanie DP, tak ako u lekára, keď chcem aby ma prednostne vyšetril, tak si tiež musím zaplatiť a nezjednávam so sestričkou sumu. ... ináč prajem pekný deň .... až do konca marca (a aj potom )
Monika Kováčová
25.02.07,17:54
Volala som dnes klientovi, že si môže prísť zajtra pre DP a aj pre účtovné doklady. Taktne som ho poprosila, aby prišiel aj s korunkami. Dostala som zaujímavú odpoveď - mám prehodnotiť cenu za DP, nakoľko on si žiadne účtovné doklady nezoberie, lebo to i u mňa neobjednal!!!!!

Ja mám v zmluve zakotvené, že pri nezaplatení, vrátim klientovi len ním predložené doklady. Takže ak si ich neobjednal, vráť mu ich.... bez DP a účtovníctva.
Johanka
25.02.07,18:15
Ja som dnes vyfasovala takú igelitku, že neviem či z nej aj červíci nepolezú. Pre istotu som je nechala za dverami, nech trocha vysmradne .... To Vám je smrad - cigaretový dym s fekálnym vozom dokopy .... , taška v blate vyváľaná, navrchu zachnutá krv alebo čo to je ...
Minulý rok tu bol taký navoňaný fešák( poisťovák) a teraz mi poslal ( po kamarátovi) takýto hnoj ... Ráno mu zavolám, že sa bojím žltačky :eek: , nech si preto zase príde.
Ivenka
25.02.07,18:35
Keď som asi 15 minut vysvetľovala svojmu šefovi, že su zakony a musim sa podľa nich riadiť, že ja to nevymyšľam a to že on ešt za to nemal zaplatené a nevedel to pochopiť prečo ma zaplatiť štátu nejaku DPH a odviesť Daň z príjmu uzavrel celú zaležitosť so slovami: Tak nech mi to da minister na papieri, že to mam zaplatiť keď ňemusi dane platiť Mečiar.
ondrejvla
25.02.07,18:59
Ja som dnes vyfasovala takú igelitku, že neviem či z nej aj červíci nepolezú. Pre istotu som je nechala za dverami, nech trocha vysmradne .... To Vám je smrad - cigaretový dym s fekálnym vozom dokopy .... , taška v blate vyváľaná, navrchu zachnutá krv alebo čo to je ...
Minulý rok tu bol taký navoňaný fešák( poisťovák) a teraz mi poslal ( po kamarátovi) takýto hnoj ... Ráno mu zavolám, že sa bojím žltačky :eek: , nech si preto zase príde.

Johanka, rozhodne to ešte teraz dezinfikuj! A najlepšia je horúca sprcha a ocot... Ručím Ti za to, že budeš mať oveľa menej roboty.
Johanka
25.02.07,19:10
Už som to chcela prebehnúť cez skartovačku :D , tam by sa tie bacily, baktérie a vírusy pomleli :D .
kendy
25.02.07,19:22
Už som to chcela prebehnúť cez skartovačku :D , tam by sa tie bacily, baktérie a vírusy pomleli :D .
A nevrátiš mu to? Každopádne si pýtaj aspoň príplatok za riziko!
kendy
25.02.07,19:26
Aj ja sa s vami podelím... Hanbím sa za to, že som sem zavítala skoro po roku - lebo účtujem len igelitkárom...
Pracujem v dosť veľkej firme na logistike, objednávam materiál pre výrobu a cez internet som si objednávala tlakový hrniec a napísala som tam do poznámky otázku, kedy si môžem materiál vyzdvihnúť... Našťastie som to stihla pred odoslaním vymazať a opraviť.... asi by sa čudovali...
dogicka
26.02.07,10:37
Predstavila som si teraz všetkých vami spomínaných "exotov" za plotom v nejakej rezervácii, kde by každý ich vlastný výbeh bol zaopatrený visačkou s vami popísanými skúsenosťami , prípadne aj ich zhúžvanou igelitkou :D

Super predstava:D :D :D :D :D
Johanka
26.02.07,10:45
Ja som dnes vyfasovala takú igelitku, že neviem či z nej aj červíci nepolezú. Pre istotu som je nechala za dverami, nech trocha vysmradne .... To Vám je smrad - cigaretový dym s fekálnym vozom dokopy .... , taška v blate vyváľaná, navrchu zachnutá krv alebo čo to je ...
Minulý rok tu bol taký navoňaný fešák( poisťovák) a teraz mi poslal ( po kamarátovi) takýto hnoj ... Ráno mu zavolám, že sa bojím žltačky :eek: , nech si preto zase príde.
Vrátila som mu to. Urazil sa ....Mám sa strčiť (kam nemôžem napísať, musíte si domyslieť) :eek: . Vraj mám byť rada, že sa o mňa potkol :eek: . Prvé ma napadlo - ešte šťastie, že si do mňa nespadol :D .
Evaman
26.02.07,10:47
Volá klient :
potrebujem poslať tovar ale aby to bolo na doklad z ERP. Faktúru robiť nemusíte lebo je to pre môjho známeho, tak vám nadiktujem adresu , kde mu to pošlite aj s tým bločkom a on vám to uhradí dobierkou na účet..

Ja :nemám slov :eek: :eek: :eek:
ekopo
26.02.07,10:51
Vrátila som mu to. Urazil sa ....Mám sa strčiť (kam nemôžem napísať, musíte si domyslieť) :eek: . Vraj mám byť rada, že sa o mňa potkol :eek: . Prvé ma napadlo - ešte šťastie, že si do mňa nespadol :D .
"Do mňa":--- alebo "na mňa":confused: , lebo to je veľmi veľký rozdiel.
Monika Kováčová
26.02.07,10:58
Vrátila som mu to. Urazil sa ....Mám sa strčiť (kam nemôžem napísať, musíte si domyslieť) :eek: . Vraj mám byť rada, že sa o mňa potkol :eek: . Prvé ma napadlo - ešte šťastie, že si do mňa nespadol :D .

Johanka, ak mi tu zazvoní, dám vedieť. Poznávacie znaky mám od teba.... :D :D :D
Johanka
26.02.07,11:52
"Do mňa":--- alebo "na mňa":confused: , lebo to je veľmi veľký rozdiel.
Odpoviem po 22.00 :cool: .
jana32
26.02.07,12:12
Klientka : " Som sklamaná, tvrdili ste že si do nákladov nemôžem dať tango nohavičky a úpravu nechtov ale moja nová ekonómka mi potvrdila, že predsa ak propagujem kozmetiku klientom, musím dobre vyzerať!" Skutočný tohtoročný zážitok s podnikateľkou zaoberajúcou sa predajom kozmetiky.