jajjka
09.01.08,16:59
Skúsenosti a rady z dovolenky
jajjka
09.01.08,16:00
No ako prvá vás hneď poprosím o rady do Bulharska, typy na ubytovanie mimo cestovky,................................
Paula
09.01.08,16:02
Ach jááááj, tíško závidím takéto myšlienky s dnešným dátumom;)
jamis
09.01.08,16:04
Momentálne na také niečo nie je čas myslieť.
Výplaty, DPH, daňové priznania.

A potom už bude možno neskoro....
zuzu247
09.01.08,16:22
Je to tááááááááááááááák ďaleko, ale prečo si nezlepšovať náladu snívaním.:)
jajjka
09.01.08,16:44
Ako ďaleko, leto je tu coby dup. Ja už mám za sebou mesiac prevetrania všetkých stránok, týkajúcich sa dovolenky. Nechcem to nechať na poslednú chvíľu a keďže ideme partia 15 ľudí, tak ubytovanie na poslednú chvíľu fakt nieje jednoduché. Tak radšej poradte, kam do Bulharska.
rickman
09.01.08,17:07
Ani v jednom z nasledujucich som nebol, preto to ber len ako inspiraciu:

http://hotel-briz.com/en/gallery_en.htm
http://apartments.panorama-village.com/

Vacsinou obrazky izieb na internete su to najlepsie co maju a velakrat sa stane, ze na mieste je to nieco uplne ine.
Tieto vsak vyzeraju byt relativne novostavby, a preto to moze skazit uz len okolie alebo zle pocasie :).
berry
10.01.08,13:21
No my sme boli dva roky dozadu tiež taká veľká partia v Bulharsku v Obzore. Bolo super. Išli sme cez cestovku . (almaxtour) Ubytovanie + doprava nás vyšlo 6700,- na osobu na 11 nocí +dva dni cesty. Takže super cena. Stravovali sme sa na mieste. Nie je tam vôbec draho. Taka pizza nas tam stala v prepočte 80sk. A alkohol je tam lacnejší ako u nás. Čo sme si doniesli so sebou to sa skoro všetko nieslo domov. Neviem či na mieste najdeš slušné ubytovanie a hlavne nie pre takú veľkú skupinu. Treba si to podla mňa rezervovať dopredu. Nechcem robiť reklamu tejto cestovke, ale my sme boli spokojny. ubytovanie bolo čisté , každa izba mala svoje soc. zariadenie. A mali sme to skoro v centre. Nie je to veľké mesto tak to až tak nevadilo. Všetko sme mali blízko. Fakt super.
Aj tento rok sa tam chcem vrátiť.
2008ka
10.01.08,13:36
Je to tááááááááááááááák ďaleko, ale prečo si nezlepšovať náladu snívaním.:)

Radšej teraz snívať, ale potom dobre vybrať, aby to potom nebol "zly sen":D
zsolt69
10.01.08,15:45
Pozri tému "Bulharsko".
Ja som bol vlani v meste Kiten, bolo tam super. Keď to vydá tento rok, tak určite pôjdem aj s rodinou do Bulharska. Išli sme letecky, cesta trvala 1 hod 40 min. Na naše peňaženky sú šité ceny.Môžem doporučiť toto miesto.
jajjka
14.01.08,07:52
Bol z Vás niekto v POMORÍ?????????????????? Ozvite sa.
Johanka
14.01.08,07:55
Ja som bola na POMEDZÍ :D Čiech a Moravy :).
jajjka
14.01.08,08:21
HA HA HA
derriL
15.01.08,22:18
No zaregistroval som sa tu, len preto aby som ti pomohol ohladom toho Bulharska. V Bulharsku som bol uz 5 krat a presiel som uz viacere lokality. Jedine co odporucim z Bulharska su lokality Slnecne Pobrezie a Zlate Piesky, aj ked Slnecne Pobrezie je najlepsie(hovoria to aj domaci), je aj o nieco lacnejsie ako Zlate Piesky. Primorsko a Pomorie dost zaostavaju. Slnecne Pobrezie je idealne pre mladych ludi, kedze je tu skvely nocny zivot, kopec barov, diskotek, 2 aquaparky, blizko je aj historicke, rybarske mestecko Nessebar. Ceny su tam podla mna dost primerane, napr. vecera ma vysla cca. na 10-20 leva (1leva=16-17sk) a to su tam raz take porcie ako tu, bulharske piva 1lv, zahranicne 2-3 lv. Problemy s ubytovanim alebo sluzbami som tam nemal. Kludne este napis co by si chcela vediet, rad ti pomozem. ;)
jajjka
16.01.08,06:40
Derril , ďakujem Ti veľmi pekne, že si taký ochotný. Dovolenku už máme vyplatenú, ideme znova, ako vlani do Careva, bývalý Michurin.
Celkom na Juhu, za Prímorskom, asi 30km od Tureckých hraníc.
Je to síce menšie stredisko, ale vieme do čoho ideme. Sme totiž partia 15 ľudí aj s malými deťmi, takže ten nočný život nieje to základné, čo potrebujeme. Samozrejme že nebudeme o 7 v pižamku, ale ako minulý rok, pekne sme si každý večer urobili nejakú prechádzku a zakotvili v nejakom peknom podniku, pri ktorom boli preliezky, hojdačky,Budeme mať peknučké ubytovanie aj s veľmi príjemným majiteľom..... Ideme autami, takže určite navštívime denne idé stredisko, aby sme boli na budúcu dovolenku zas o čosi lepšie pripravený.
Lenulienka 84
22.01.08,07:12
Ahojte aj ja by som sa chcela pripojiť. Minulý rok sme boli v Kitene. Bolo tam úžasne až na ten hotel. (Hotel Puldin ** - nikdy viac) Pláže, ceny, ludia super. Vrelo doporučujem!!! Tento rok sa chystáme na Slnečné pobrežie. No uvidíme ako bude tam?
zsolt69
23.01.08,12:42
Ahojte aj ja by som sa chcela pripojiť. Minulý rok sme boli v Kitene. Bolo tam úžasne až na ten hotel. (Hotel Puldin ** - nikdy viac) Pláže, ceny, ludia super. Vrelo doporučujem!!! Tento rok sa chystáme na Slnečné pobrežie. No uvidíme ako bude tam?
Minulý rok aj my sme boli v Kitene. Boli sme ubytovaný v hotely KAMEA. Jednoducho super. Tento rok ešte nemáme naplánované nič. Trošku si ešte počkáme.
tiny77
24.01.08,05:31
Sharon
24.01.08,15:15
Neviete niekto dať dobrý tip na dovolenku v Chorvátsku? Ale musí to byť len v apartmáme alebo bungalov, aby tam bola kuchynka. Musím kvôli dcére variť, lebo má nízkobielkovinovú diétu.
rickman
24.01.08,16:40
Neviete niekto dať dobrý tip na dovolenku v Chorvátsku? Ale musí to byť len v apartmáme alebo bungalov, aby tam bola kuchynka. Musím kvôli dcére variť, lebo má nízkobielkovinovú diétu.

Dalmaciou by ste nemali byt sklamani. Obzvlast strednou (Makarska). Akurat v top sezone je tam "trochu" viac ludi :). Ale koniec Juna je idealny :cool:.
zsolt69
24.01.08,16:50
Neviete niekto dať dobrý tip na dovolenku v Chorvátsku? Ale musí to byť len v apartmáme alebo bungalov, aby tam bola kuchynka. Musím kvôli dcére variť, lebo má nízkobielkovinovú diétu.

Ja som bol v Crikvenici a môžem "vrelo" doporučiť. Máš na výber.
BOND
24.01.08,17:24
Ja som bol v Crikvenici a môžem "vrelo" doporučiť. Máš na výber.
Do Crikvenice ani zadarmo, žiadny výhľad na otvorene more, oproti máš Krk
a špina.Doporučujem všetky strediská na Makarskej riviere .
Adkah
24.01.08,17:58
Ahojte, dovolenka?
Ja s priatelom a celou rodinou pravidelne oddychujeme, tu v rodnej domovine. Milujeme Slovensko, nase niziny, hory, jazera... jednoducho vsetko. Sme "dovolenkovy chatari", takyto sposob dovolenky nam najviac vyhovuje. Je to super. Verim, ze aj vase zazity a zvyky su zaujimave a tiez sa o ne podelite. :)
Ahojte

P.S. Nezabudnite popri myslienkach na dovolenku pracovat.:D
tiny77
25.01.08,07:34
Sharon
25.01.08,13:34
Celkom sa mi pozdáva OMIŠ - letovisko Ruskamen neďaleko Splitu alebo SPLIT - letovisko Podstrana.
Bol tam niekto?
Sharon
25.01.08,13:38
A ešte som chcela - cestovná agentúra Fenix travel, pozná ju niekto, je spoľahlivá?
bozena67
28.01.08,18:52
Boli sme minulý rok v Kitene v Hoteli Coop a celkom sme boli spokojní. Zrenovovaní hotel, pekný bazén - trošku horšie na pláži, ale ceny výborné: Bolo nás 16 ľudí a všetci sme sa zmestili. - Držím Ti palce, nech Vám to vyjde. My ideme tento rok do Čiernej Hory - 18 ľudí. Uvidíme ako bude. - dám vedieť .
bozena67
28.01.08,18:54
Bol z Vás niekto v POMORÍ?????????????????? Ozvite sa.
Boli sme v Pomorí ubytovaní na súkromí s CK Hechter - nie je to Slnečné pobrežie, ale my sme boli spokojní, hlavne s cenami. A pláž bola celkom fajn. Keď vyjde počasie, dovolenka je super!
bozena67
28.01.08,19:02
Ahojte - potrebovala by som poradiť. Chcem stráviť Veľkú noc s priateľmi v nejakom kúpeľnom dome,/hotelíku/ na Slovensku. Poraďte, kde sa dá za cca 3 dni zregenerovať. Zatiaľ som našla iba Piesťany - Hotel Jalta. Má niekto dobré skúsenosti?
VladoaKatka
29.01.08,04:01
V Bulharsku sme boli veeeeeelmi dávno, ale ak Ti môžem poradiť, ja najprv vždy prečítam ohlasy - recenzie na jednotlivé hotely v tej-ktorej krajine pred vyberaním dovolenky. Názory sú rôzne, ale vždy majú niečo spoločné na konkrétny hotel. Tu máš recenzie na Bulharsko - čítaj:
http://www.travel.sk/recenzie-hotelov/bulharsko/index.html
milosko1976
08.02.08,07:13
Do Bulharska nikdy nie cez cestovku ak tak len vlastným autom a na blint.Bol som už 3x a môžem povedať že neľutujem najmä po tom čo som minulý rok videl ubytko jednej cestovky zo SVK za cenu ,ktorú ponúkali na osobu som ja býval 2 noci s celou rodinou.:)
pivko
08.02.08,09:36
Ahojte - potrebovala by som poradiť. Chcem stráviť Veľkú noc s priateľmi v nejakom kúpeľnom dome,/hotelíku/ na Slovensku. Poraďte, kde sa dá za cca 3 dni zregenerovať. Zatiaľ som našla iba Piesťany - Hotel Jalta. Má niekto dobré skúsenosti?
Odporúčam Piešťany hotel Balnea Palace-super!
viera kankova
11.02.08,10:11
Ja som bola pred rokov v Bulharsku Nesebar-Ravda a pomorie je vedla je to tam velmi pekné a autobusom sa dá lahko dostat do rúznych stredísk.
lenkamr
14.02.08,16:25
chcem tento rok stravit dovolenku v bulharsku, cestovat vlakom a potrebujem poradit ako sa daju rezervovat lehatka
jajjka
15.02.08,07:09
Ahoj. Aj my sme uvažovali o ceste vlakom, ale nakoniec z toho zišlo. Je to určite pohodlnejšie a nemusíš šoférovať, ale pokiaľ si dobre pamätám, tak vlak chodí z Blavy. To si ale najlepšie zistíš na ŽSR. Chodí nejaký spoj BA-Burgas. No a z Burgasu máš prípoj kam chceš.
Určite sa opýtaj na ŽSR, ten vlak chodí len cez sezonu.
Ketrin01
15.02.08,07:37
Ja som bola v oktobri v Egypte na poznavacke a odporucam kazdemu, kto ma rad miernu nie prilis drahu exotiku :D Bola som velmo spokojna, jedlo dobre, sluzby dobre, plavba po Nile, akurat na beznych arabov si treba dat bacha - ti co pracuju v turizme su fajn, stalo sa, ze mi nejaky otvoril dvere, citila som sa jak kralovna :)
lenkamr
16.02.08,08:18
ahoj.Vlak chodi aj z KE, zistila som si to ale ja potrebujem zabespecit lehatka a s tym je problem, pretoze ked ich zacnu predavat skoro vsetky vykupia cestovky. potrebovala by som poradit ci sa nejak nedaju rezervovat cez niektoru cestovku, cez ZSR sa to neda.
reozo
16.02.08,21:15
Podla mojich skusenosti z minuleho roka tak vsetky vozne su lehatkove, mozes si akurat vybrat kupe - 4 a 6 miestne, nebol to problem objednat mailom na ZSR, aj pocas rozbehnutej sezony. My sme sa nakoniec rozhodli ist autom.
brčko
17.02.08,08:13
My sme si kupovali zlavnené lístky na vlak cez WASTEELS, no nekupovali sme lehátka. Bolo to ešte v r.2001 a cestovali sme vlakom s priatelom (teraz už manželom) do Rumunska. Zisťovali sme cenu lístkov pre nás dvoch cez ŽSR a Wasteels, no a vtedy z dôvodu zlavy (jedného z nás do 26rokov) a tiež z dôvodu, že sme chceli po Rumunsku cestovať, bolo výhodnejšie kupovať cez Wasteels. Mali sme kupené lístky na cestu tam (BA-Curtici)a späť (cena 26,3EUR/osobu zlavnené z dôvodu kúpy lístkov EURO DOMINO) + EURO DOMINO= lístky na ktorýchkolvek 5dní po RO (dátum sme si vyplnili až tam a dali potvrdiť na stanici, vtedy to stálo do 26rokov 38EUR, nad 26 52Eur). Bolo to fajn. Dali sme si túru s plnou polnou cez pohorie Fagaraš, pozreli Sibiu, Brasov, Bukurest, Constantu ... a tiež pár dní more. To však vôbec nie je typ na rodinnú dovolenku.
Bohužial kancelária CESTY.WASTEELS bola a podla internetu asi aj je na Slovensku len v Bratislave na hl.žel.stanici. Hlavne prístup ich pracovníčky bol úplne iný ako radovej pracovníčky ŽSR pri pokladni. No ale www stránky pobočky Ba som nenašla (v tomto smere buhužial nie sme ako ČR), len toto:
http://www.supernavigator.sk/navigator/profile_firm.php?id=12009525&noLangs
a starú vizitku s e-mailom:
wasteels@zutom.sk

Myslela som, že ich nájdem na internete a že sa budeš môcť aspon opýtať na tie lehátka, no či je aktuálny ten mail (z r.2001), neviem. Tie ich stránky ma velmi sklamali.

DOPLNAM:
nedalo mi to, hladala som vo firmách a nadabila som na toto (v podponuke "železničné cestovné lístky sú aj rezervácie lehátok ...) ale tiež firma z Ba:
http://web.stonline.sk/train/
Sharon
18.02.08,10:29
Ak by som mala doporučiť dovolenku, tak to bude jednoznačne grécky ostrov SANTORINI.
monok
18.02.08,10:55
Ahojte - potrebovala by som poradiť. Chcem stráviť Veľkú noc s priateľmi v nejakom kúpeľnom dome,/hotelíku/ na Slovensku. Poraďte, kde sa dá za cca 3 dni zregenerovať. Zatiaľ som našla iba Piesťany - Hotel Jalta. Má niekto dobré skúsenosti?

napr. Bojnice, Liecebny dom Mier, pobytovy balik Vital plus
Ale kazde kupele robia pobytove baliky, cize nejake relaxacne vikendy, cena na osobu na dve noci je vacsinou okolo 3-4 tisic, a je v tom ubytovanie, strava aj nejake procedury, pozri Rajecke teplice, Turcianske Teplice, Sklene teplice, Patince ....
nadka1
19.02.08,13:43
Zdravim vsetkych,ktori uz pomyslaju na leto.Ja mam v plane stravit tohto roku dovolenku v Spanielsku,ak mate nejake vhodne tipy,rada si ich precitam.Moze byt s cestovkou, aj samostatne. Minuly rok som bola v Bulharsku, v Kitene,bolo dobre,hotel na urovni,ceny nizke,mestecko pekne,more prijemne,ale ta kultura a celkove prostredie bez paliem ma uz nelaka.
eluša
20.02.08,10:19
V Bulharsku veľa nenarozmýšľaš, kde pôjdeš. Pobrežie je pripravené pre rekreantov všetkých vrstiev.Ak máš záujem o dovolenku v horúcom lete, v sezóne, tak možno sa Ti stane, že budete spať na pláži.Navyše cesta je dosť dlhá a ísť tzv. na blink nedoporučujem. Skutočne sú cesty cez cestovku jednoduchšie a niekedy i lacnejšie, pretože tým, že ubytovanie nakúpia vo veľkom, tak majú lepšie ceny. Ak chcete ísť na Obzor, Kiten, Slnečné pobrežie, Pomorie, alebo Primorsko, doporučujem cestovku Almaxtour, Tiptour, alebo Globtour a Senecu. Majú do konca februára výrazné first zľavy a jesto ešte z čoho vyberať. Prajem všetkým dovolenkárom, aby sa ich dovolenka naozaj vydarila...
bonita
21.02.08,18:05
Cestovanie cez cestovku je niekedy hodne predrazene. Pred dvoma rokmi sli moje sestry lietadlom do Bulharska, ja s kamaratkou autami a dovolenka - benzin, ubytovanie+ vreckove vratane jedla ma vysli na tri osoby 30 tis., a ich let + ubytovanie tiez 30 tis.+ vreckove a strava.
V dnesnej dobe je vela moznosti ako si zistit informacie a vydat sa na vlastnu past, tak ako to uz bezne robia na zapade.
Vcera som sa vratila s kamaratkou z Rio de Janeira poplatky nas vysli len cca 1050 euro na osobu, pricom cestovky to nukaju od 60 tis. vyssie. 613 euro letenka z madridu do ria a spat, 120 eur letenka z viedne do madridu a spat, 310 euro 11 noci v riu v hoteli s ranajkami na sposob svedskeho stola. Hotel na dobrej urovni / 2 hviezdicky u nich znamenaju cca 4 v europe/. Staci vediet dohovorit sa bezne anglicky - v riu ovladaju anglictinu aj plazovi predavaci - teda aspon cenu vedia povedat. Dovolenka za to stala, je tam co vidiet, prave je koniec leta, teploty na slnku cez 40 stupnov, dycha sa dobre vdaka 100% vlhkosti, krasna plaz Copacabana, cista, len neustale vlny v atlantiku. Let trval 10 hodin z madridu. Vsetko najlepsie zaplatit cez net, vtedy je aj hotel ovela lacnejsi. Pravda, ze na vreckovom som dost minula, ale hlavne na darceky, da sa tam v pohode vystravovat v tzv. kilovych restauraciach, kde sa plati od vahy, cokolvek si vyberiete.
Marta V
23.02.08,19:14
Prosím Vás, má niekto skúsenosti či sa dá zohnať ubytovanie na súkromí v letnej sezóne niekde vo Francúzsku v prímorskej oblasti? Alebo prípadne v Taliansku?
kačenka
26.02.08,07:23
čo sa týka Talianska, tak ubytko sa určite zohnať dá priamo na mieste,
treba vyhľadať v meste agentúry, ktorých sú tam desiatky a vybrať si
vhodné ubytovanie podľa potrieb. Ale myslím si, že v auguste to môže byť
trochu problém, pretože v auguste dovolenkujú Taliani a aj čo sa týka cien
ubytovania Taliansko je v auguste najdrahšie ale super.
zivezlatko
29.02.08,08:40
a ako sa vam pacilo v Kamee lebo mi tam ideme tento rok..boli ste spokojny...?
kačenka
04.03.08,10:45
Zdravim vsetkych,ktori uz pomyslaju na leto.Ja mam v plane stravit tohto roku dovolenku v Spanielsku,ak mate nejake vhodne tipy,rada si ich precitam.Moze byt s cestovkou, aj samostatne. Minuly rok som bola v Bulharsku, v Kitene,bolo dobre,hotel na urovni,ceny nizke,mestecko pekne,more prijemne,ale ta kultura a celkove prostredie bez paliem ma uz nelaka.

Španielsko sme navštívili pred 2 rokmi autom. Bola to náročná cesta ale dala
sa super zvádnuť. Mali sme to rozdelená na časti. 1 deň Nemecko-prehliadka
vzdušného zámku Neuschwenstein, cesta do Francúzka- tam 3 dni oddych
na pútnickom mieste La Salette. Je to v horách nádherný kláštor, kľud, pokoj.
Človek tam zabudne ako rýchlo ten čas plynie. Oplatí sa vidieť. No a potom
cesta do Španielska - provincia Murcia - mesto Puerto de Mazaroone. Je to juh Španielska. Tam sme nali zabezpečené ubytovanie cez net a boli sme tam
2 týždne. Od tadiaľ sme si urobili super výlety do blízkeho okolia aj ďalej. Boli sme vo vnútrozemí - kde sa pestujú citrusy a i. Ďalej sme urobili výlet na
Gibraltar - je to Anglické územie - pre toho kto ešte nevidel Anglicko je to tu ako stvorené, všetko typy domov, spôsob života, libry a i. A dokonca sa tam prechádza normálne ako cez hranice a musíte prejsť autom cez letišnú dráhu aby ste dostali ďalej. Nám tam zrovna pristávalo lietadlo, tak sme tam stáli na závorách, ako keby prechádzal vlak. Potom sme boli v Tarife - je to najjužnejší cíp Španielska a tam je vlastne hranica Atlanického oceánu a Stredozemného mora. More naľavo a oceán napravo. Sú to krásne spomienky.
A čo sa týka cien, Španielsko by som povedala, že nie je také najdrahšie. Taliansko je určite drahšie. Na všetkom boli najhoršie tie dialničné poplatky.

sa dosta
Pantarhei
04.03.08,15:30
ja som bola pred par rokmi v Nessebare....boli sme ubytovane v hoteli Estrea...pre nas ako Slovenky boli pripravene lacnejsie izby, ktore boli v strasnom stave....dokonca nam v ruke ostal vodovodny kohutik....tak ta velmi neodporucam....ale inak tam bolo pekne...a blizko bola aj nudaplaz
viera kankova
10.04.08,16:10
CHcela by som íst v lete do Talianska na dovolenku nevie mi niekto poradit do akého strediska íst lebo by som si chcela zakúpit fakultatívny výlet do Florencie odklial je to najbližšie a či sa tam dá taký výlet zakúpit.
dakujem
rickman
11.04.08,07:06
Vierka, pozri ostrov Elba. Mozno tam stretnes aj nejakych Slovakov :).
palčo
03.05.08,19:58
Popravde povedané, vlastne napísané, nechce sa mi všetky príspevky čítať. Chceme ísť na dovolenku do Chorvátska, a neviem, či je možné tam ísť bez pasu. Myslím tým, len s občianskym preukazom. Trasa pôjde cez Maďarsko a Slovinsko.
Prosím o odpoveď.
pivko
04.05.08,04:14
Popravde povedané, vlastne napísané, nechce sa mi všetky príspevky čítať. Chceme ísť na dovolenku do Chorvátska, a neviem, či je možné tam ísť bez pasu. Myslím tým, len s občianskym preukazom. Trasa pôjde cez Maďarsko a Slovinsko.
Prosím o odpoveď.
Stačí OP ak cestujete bez detí.
palčo
04.05.08,10:30
Ďakujem za informáciu. Cestujeme s dcérou, ale tá má už 17.rokov, čiže má tiež vlastný OP.
sysula
12.05.08,06:53
Nechystate sa niekto do Bulharska v juni? Pripadne nemate kontakt na ubytovanie na sukromi v Primorsku, prip. Carevo, Kiten?
michelle84
12.05.08,06:59
Bol niekto na poznávacom zájazde v Paríži? Aké máte skúsenosti?
4326
12.05.08,13:05
Má niekto nejaké info o oblasti Nea Plagia - Flogita, v Grécku na Chalkidiki? Ideme s priateľom a ubytko máme v štúdiach Pyrgiotis.
Nenašla som o tom nič na nete, nemá niekto skúsenosti?
4326
14.05.08,08:27
Naozaj nikto nemá skúsenosti s týmto letoviskom?
milagros208
16.05.08,04:11
Nechystate sa niekto do Bulharska v juni? Pripadne nemate kontakt na ubytovanie na sukromi v Primorsku, prip. Carevo, Kiten?
My sa chystáme do Bulharska 26.06. kombinovanou dopravou. Ideme do Primorska, pretože svokrovci si to tam veľmi chvália.
Ja by som potrebovala vedieť, či je na ceste do Bulharska potrebný cestovný pas, hlavne pre leteckú dopravu. Alebo aj pri autobusovej doprave záleží od trasy cesty a teda by to mala vedieť hlavne cestovná kancelária? Ďakujem.
mirka12
16.05.08,06:58
Dovolenka? Čo to je? Účtovníctvo, výplaty, ešte aj nejaké tie projekty z ESF a kadejaké výzvy, na ktoré šéfka len čaká. Ja sa potom idem zblázniť. Ale kto má čas, tak nech si to užije. Prajem každému nech si dopraje poriadnu dovolenku. Ja sa s kolegyňou smejem, že si oddýchneme až pod zemou.
aninkab
18.05.08,09:56
My sa chystáme do Bulharska 26.06. kombinovanou dopravou. Ideme do Primorska, pretože svokrovci si to tam veľmi chvália.
Ja by som potrebovala vedieť, či je na ceste do Bulharska potrebný cestovný pas, hlavne pre leteckú dopravu. Alebo aj pri autobusovej doprave záleží od trasy cesty a teda by to mala vedieť hlavne cestovná kancelária? Ďakujem.
Pri leteckej doprave pas do Bulharska nepotrebuješ. Takisto aj pri kombinovanej autobusom, ale iba v prípade, že ide cez Rumunsko. Pri doprave cez Srbsko je potrebný pas
Rozalka
18.05.08,10:06
Dovolenka? Čo to je? Účtovníctvo, výplaty, ešte aj nejaké tie projekty z ESF a kadejaké výzvy, na ktoré šéfka len čaká. Ja sa potom idem zblázniť. Ale kto má čas, tak nech si to užije. Prajem každému nech si dopraje poriadnu dovolenku. Ja sa s kolegyňou smejem, že si oddýchneme až pod zemou.
Tak toto presne vystihuje porekadlo: Nenahraditeľných sú plné cintoríny.
MIRKA, šéfka-nešéfka, treba si občas aj oddýchnuť.
alaya1
19.05.08,10:24
Poprosila by som niekoho, kto bol na Korfu, Stredisko Acharavi, ubytovanie kamarati, chcela by som vediet, ake je tam more, ci plytke, vhodne pre male deti, plaz ci je velmi kamienkova a to ubytko, ci niekto pozna, dakujem....
BLAZEKOVA
24.05.08,18:41
Ako ďaleko, leto je tu coby dup. Ja už mám za sebou mesiac prevetrania všetkých stránok, týkajúcich sa dovolenky. Nechcem to nechať na poslednú chvíľu a keďže ideme partia 15 ľudí, tak ubytovanie na poslednú chvíľu fakt nieje jednoduché. Tak radšej poradte, kam do Bulharska.
My sme si dovolenku zaplatili už v novembri.
bonita
25.05.08,23:00
Chystam sa v juni prvy raz do chorvatska s manzelom. Jedna cestovka ma ponuku 7.-14.6. HK Girandella/Laterna apartm. v Rabacu s polpenziou za 2990 sk/os. Zda sa mi to velmi vyhodne, kedze si chcem tuto krajinu pozriet pre buduce dovolenky. Poradite mi co mozem ocakavat od pocasia v tomto termine? Je mozne sa kupat, ak bude pekne ako u nas? A pozna niekto tento penzion? Je tam dobry vstup do mora? Bojim sa plavat v hlbokej vode, tak vyhladavam vodu max. po prsia. Pripadne mame si zmenit termin a ist na blint - ubytovanie az okolo 15.6.? a trochu nizsie? Bude o nejakych 100 km juznejsie velky rozdiel v pocasi? Ideme vlast. autom a ja sa dost tesim aj na lesy, lesiky, prirodu. Poradte prosim.
VladoaKatka
04.06.08,04:05
Rena0908
06.06.08,09:04
Chcem sa spýtať, náhodou neviete aké počasie je v Bulharsku teraz v júni. Chystáme sa na Slnečné pobrežie 12.06.2008, ale mám pocit, že je tam dosť zima a studené more? Neviete sa podeliť o skúsenosti?
Ľubomír
07.06.08,15:21
Vôbec tam nie je zima. Každý rok t.j. 3 x za sebou sme boli v takom období. Perfektne a som z pod Tatier, takže teplota 30 stupov je až až. A voda nie je studená. Nájdi si v googli Bulharsko a zistiš ako tam je aj dne. Ja idem 17.6.2008.
VladoaKatka
14.06.08,11:00
Chcem sa spýtať, náhodou neviete aké počasie je v Bulharsku teraz v júni. Chystáme sa na Slnečné pobrežie 12.06.2008, ale mám pocit, že je tam dosť zima a studené more? Neviete sa podeliť o skúsenosti?
Rena neviem či Ti to ešte pomôže, ale snáď ano alebo to bude úžitočné pre niekoho iného:

http://weather.msn.com/region.aspx?wealocations=Slovakia

http://www.travel.sk/pocasie/europa/bulharsko/index.html
arizona
14.06.08,11:51
jazzy
16.06.08,12:19
Bol niekto na poznávacom zájazde v Paríži? Aké máte skúsenosti?

Bola som pred 3 rokmi s dcérou. Cesta autobusom, 1 nocľah v Paríži, veľa sme videli. Bolo to dosť namáhavé, ale dobre zorganizované, všade nás priviezli, odviezli, neboli problémy s dopravou, parkovaním atď. Nie som prívržencom takejto hromadnej turistiky, ale kúpila som ten zájazd dcére k maturite a neľutovala som. Tento rok som bola s druhou dcérou na karnevale v Benátkach a až na počasie to bolo úplne úžasné.
nelidul
17.06.08,10:58
Ahoj doporučila by som ti Obzor -stranku ti pošlem na mail ozvi sa.Vratili sme sa pred tyždňom a ide tam aj moj syn s partiou.Su to apartmany s kuch.s bazenom a vychadza to asi 400 sk na osobu na noc.Pomorie je teraz dosť nepekne -veľa tam stavaju a veľke strediska su zbytočne drahe.V nesebari som nenašla plaž aku by som chcela ale je tam architektura a pamiatky. Ako dieťa som bola asi7 rokov,každy rok v obzore a tento rok som po dlhom čase tam išla s mojimi deťmi a je tam super.pa
mariahruskovaing
17.06.08,11:04
ja som bola s cestovkou LYMOS v Paríži a Irsku odporúčam.Cenovo zaujímavé a veľa sme videli. Majiteľka a sprievodkyna nemali chybu.....
mariahruskovaing
17.06.08,11:06
LYMOS má vlastnú stránku a poznávačky robia v spojitosti s autosalonom,alebo dysnelandom..A manžel bol v Paríži na poznávačke s cestovkou Intermap.....obe majú stránku
mariro
19.06.08,04:40
Ahojte vsetci, chcem vas poprosit o radu.Chcela by som s detmi ist v lete na predlzeny vikend do Sturova.Mozno do chatky alebo do stanu.Viete poradit nejaky konkretny tip na ubytovanie, lebo bude zrejme problem najst ubytovanie len na 2-3 noci.
A potom tip na vylet do okolia.Dakujem.
tomare
19.06.08,06:33
Ahojte vsetci, chcem vas poprosit o radu.Chcela by som s detmi ist v lete na predlzeny vikend do Sturova.Mozno do chatky alebo do stanu.Viete poradit nejaky konkretny tip na ubytovanie, lebo bude zrejme problem najst ubytovanie len na 2-3 noci.
A potom tip na vylet do okolia.Dakujem.
Aj ja sa chystám do Štúrova a hľadala som ubytovanie cez internet. Dobrá je stránka mesta a odkaz na ubytovanie. V lete ale väčšina uprednostňuje týždenné pobyty. Chcem sa spýtať na spokojnosť s kúpaliskom VADAŠ.
Aké máte skúsenosti? Ja som bola ako dieťa :o niekoľkokrát V Štúrove a odvtedy to prebudovali....
Najviac sa mi páčil výlet kompou do Ostihomu dodnes si to pamätám.:rolleyes:
Mariana42
19.06.08,12:22
Zaujímavosti z okolia Štúrova:
Kováčovské kopce, Biňa /rotunda z 12 . storočia + kostol/ Salka /dom ľudových tradícií, Svodín /historické múzeum, dom ľud.tradícií :Tel./Phone: +421 904 021 807, +421 915 134 658/
Komárno / vojenská pevnosť, Nádvorie Europy/ Iža /Celemantia – rímska pevnosť/ Ostrihom, pohorie Pilis , Dobogoko, Visegrád
Prikladám linky:
Http://sturovo.com/drupal/node/10



http://sturovo.com/drupal/node/12
Http://www.sturovo.com/drupal/node/52
http://www.sturovo.com/drupal/node/15
http://www.sturovo.com/drupal/node/146
http://www.sturovo.com/drupal/node/41
http://www.munkacsyesztergomban.eoldal.hu/oldal/angolul

http://www.foto.dravecky.org/g.php?id=52
http://aquask.blogspot.com/2007/01/aquasziget-ostrihom-eszterghom.html
http://www.salka.ocu.sk/magyar_haz.html
http://www.hrady.sk/bina.php?image=list
http://www.infokomarno.sk/komarno.html

http://www.new.sacr.sk/article?id=1069&category=39


Štúrovo je pekné mestečko, s množstvom reštaurácií, cukrární, s pekným hlavným námestím. Vadaš je tiež na dobrej úrovni. /Pre mňa keď sú horúčavy je tá voda teplá...../
U nás už teraz je teplučko. Kompa medzi Ostrihomom a Štúrovom už bohužiaľ nechodí, ale prejsť cez most Márie Valérie cez Dunaj je tiež zážitok.

M.
Doktor0
18.07.08,10:26
moj nazor na bulharsko viem poradi cernomorec..tak chodim kazdy rok na 15dni. ranjky obed a vecera plus disco klubx vseliake baryy a ine posedenioa vecer....tak ta dovolenka ma vynde nna 12 000sk..ale v inych destinaciach ako je sozopol alebo burgas alebo slnecne pobrezie je to uplne to iste ako je cernomorec len to tam je predzarene....cernomorci kupim 0,7 metaxi k tomu dva pohariky cca na nase koruny v SK do 150sk...a v inych mestach ako som pisal tak to vynde pomalx dhrasie ako tu unas na slovensku...odporucam cernomorec ...super ludia proistredie aj plaz cista aj more