Zavrieť

Porady

Dovolenka v Bulharsku

Chcela by som tohto roku cestovať na dovolenku do Bulharska s rodinou.
Mám dve deti:9 a10 r.a s manželom by sme chceli ísť niekde do Pomoria,
alebo na Slnečné pobrežie.Dá sa tam ubytovať niekde aj na súkromí?
Poraďte mi prosím. Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Lion Topoľčany
    S manželom som bola v Bulharsku v roku 2000, boli sme ubytovaní v Nessebare,išli sme tam cez cestovku, ubytovanie bolo v rodinnom dome,bolo tam super a lacno. Jednoznačne odporúčam ísť cez cestovku...

    MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

    MIŠO T
    V pláne na tento rok -by sme chceli dovolenkovať v Bulharsku. Lenže v mesiaci 05.2007 končí platnosť cestovných pasov/CP/.
    Keďže už aj Bulharsko a Rumunsko sú v EU - je potrebné vybavovať si nový, alebo bude postačovať OP ?

    Monikov je offline (nepripojený) Monikov

    SZČO účtovník Monikov
    V Bulharsku sme boli pred dvoma rokmi. Boli sme v Kraneve, je to blízko Varny. Cestovali sme vlastnými autami, cesta trvala s prestávkami asi 24 hodín. Ubytovanie sme si našli asi tak za hodinu - u súkromníka. Mali sme čisto a relatívne kľud. V izbách sme boli po 2. Pre 8 ľudí bola k dispozícii kúpelňa a WC - bolo tam čisto, ale treba si vyberať. Platili sme 4 Euro za člena na 1 deň. Na pláž sme šlapali asi 20 minút. Pláž je piesková, relatívne čistá. More nádherné, postupne sa prehlbuje, takže sa tam kúpali aj malé detičky. Je tam aj nuda pláž . Strava vyhovujúca, stretli sme tam dosť veľa Slovákov, hlavne mladých ľudí. Značkové oblečenie za bagateľ a čo bolo pre mňa najdôležitejšie, nemusela som tam variť, pretože hlavné jedlo Vás vyjde na nejakých 200,-- Sk. Oplatí sa zobrať EURO, pretože pri zámene Sk
    Je zlý kurz.
    Teraz sú už v EU, takže na hraniciach s Rumunmi nebude problém (myslím s úplatkami, ani sme nevedeli začo, a platili sme veľa!).
    Pršalo nám len jeden deň , boli sme tam 14 dní. Nám sa tam páčilo - okrem cestovania. Jaj! A keď si niekto myslí, že v Rumunsku sú zlé cesty, tak sa veľmi mýli. Všetko perfektne vyznačené, vozovky na hlavných ťahoch úplne nové. Horšie to bolo s vozovkami v Bulharsku. Prajem Vám príjemnú dovolenku! Dúfam, že sa Vám vydarí tak, ako nám.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    MIŠO T Pozri príspevok
    V pláne na tento rok -by sme chceli dovolenkovať v Bulharsku. Lenže v mesiaci 05.2007 končí platnosť cestovných pasov/CP/.
    Keďže už aj Bulharsko a Rumunsko sú v EU - je potrebné vybavovať si nový, alebo bude postačovať OP ?
    Myslím, že postačí OP, najlepšie ti povedia v cestovke. Bulharsko je nádherná krajina, my tam chodíme takmer každý rok, letecky si tam za necelé 2 hodiny, ľudia sú ochotní a milí, more teplučké, strava podľa výberu, kde sa rozhodneš...

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    Takisto sa pripájam k tomu, že do Bulharska sa oplatí ísť. Minulý rok sme boli v Sozopole, ubytovanie veľmi pekné v penzióne s výhľadom na more. A tiež som si vychutnávala to, že okrem kávy (aj to len preto, že som si ju chcela v kľude vypiť na balkóne) som sa absolútne nezapodievala tým, čo budeme variť a jesť. Jednoducho ozaj stačí sadnúť do ktorejkoľvek reštaurácie, vybrať si (páčil sa mi výber podľa obrázka jedla) a najesť sa do sýtosti. Tým chcem povedať, že Bulharsko nie je taký drastický útok na peňaženku, ako napr. Chorvátsko, Taliansko a pod. Voda bola čistá, pláže pieskové, no proste super.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    MIŠO T Pozri príspevok
    V pláne na tento rok -by sme chceli dovolenkovať v Bulharsku. Lenže v mesiaci 05.2007 končí platnosť cestovných pasov/CP/.
    Keďže už aj Bulharsko a Rumunsko sú v EU - je potrebné vybavovať si nový, alebo bude postačovať OP ?
    My sa tam tiež toho roku chystáme a v cestovke nám odporučili pasy, čo je pre mňa nepríjemné, pretože mám pas už neplatný. Ale určite pôjdem a pas si vybavím... Určite sa tam nebudem handrkovať s neakým colníkom o platnosti alebo neplatnosti cestovania na OP, Veď i len do Poľska sme ešte asi pol roka po vstupe do EU chodili na pasy. Týmto si určite dovolenku nechcem pokaziť.
    V Pomorí nie je problém zohnať ubytovanie na súkromí, len si treba zistiť presnú polohu ubytovania ako ďaleko je od pláže, ktorá je v Pomorí iba na jednej strane poloostrova, aby sa Vám nestalo, že budete musieť ďaleko chodiť, ak Vám môžem odporučiť tak hľadajte ubytovanie v starom Pomorí, ak budete chcieť aj nejaké iné informácie rada Vám poradím, máme svoju vlastnú cestovnú kanceláriu a tento rok to už bude tretia sezóna čo organizujeme zájazdy do Pomoria vlastnou autobusovou dopravou.
    reagujem na súkromnú správu od DAV, nakoľko zatiaľ nemôžem posielať súkromné správy napíšte mi svoj e-mail tam Vám pošlem presný rozpis turnusov a ceny

    nellita je offline (nepripojený) nellita

    nellita
    Tak ak vam mozem poradit kontaktujte Limbu , Bratislava cestovku pracuje tam original Bulhar ktory vam vie vsetko dojednat poradit a budete 100 percentne spokojni. Ine cestovky vam nepovedia vsetko pretoze chcu predat ja to viem lebo som robila delegatku a ptrave v Bulharsku. Moze sa potom stat ze budte mat pokazenu dovolenku
    Prosím o radu: Akú menu je najlepsie zobrat do bulharska. Mam neake libry a neviem ci im menit na slovensku na eura, alebo az v bulharsku. Naozaj sa tam da platit eurom napr. v kraneve?

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    Ahoj najlepsie je zobrať si levi zo slovenska a pár eur pre istotu. lebo co sa týky eura dokázu poriadne oklamat na kurzoch a aj v reštikách. mi sme boli min.rok v prímorsku a ani sme eura nepremienali lebo mám stacili lavi a aj tie sme mali problém minút - naozaj dovolenka pre slovákov. za bohatú večeru z dezertom sme zaplatili cca za jedného 200,-
    peknú dovolenku

    sgm je offline (nepripojený) sgm

    sgm
    kacena26 Pozri príspevok
    Ahoj najlepsie je zobrať si levi zo slovenska a pár eur pre istotu. lebo co sa týky eura dokázu poriadne oklamat na kurzoch a aj v reštikách. mi sme boli min.rok v prímorsku a ani sme eura nepremienali lebo mám stacili lavi a aj tie sme mali problém minút - naozaj dovolenka pre slovákov. za bohatú večeru z dezertom sme zaplatili cca za jedného 200,-
    peknú dovolenku
    Dovolím si nesúhlasiť s Tebou. Každý rok si berieme eurá a len pár leva (na benzín). Po príchode do miesta, kde bývame, väčšinou meníme eurá na leva v miestnej banke (UNI - podotýkam, že výlučne v banke a nie v zmenárni - tam občas ošmeknú) a z vlastných skúseností viem, že zatiaľ bol kurz euro/lev vždy vyšší ako u nás Vo vyhľadávači google si treba zadať bank of Bulgaria, určite niečo zobrazí, okrem iného sa tam dajú nájsť aktuálne kurzy. Krásny deň
    Bea

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Chystáme sa na dovolenku do Pomoria cez Srbsko. Nevie mi niekto poradiť trasu a taktiež ako postupovať pri zmene peňazí a aké sú poplatky. Veľmi pekne ďakujeme za každú radu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.