Zavrieť

Porady

Pausalne vydavky 40% alebo 60%

Ahojte.
Ake pausalne vydavky si moze uplatnit zivnostnik za rok 2006 40% alebo 60% ked ma
-zivnostensky list na vykonavanie ohlasovacej zivnosti /zvaracske prace/
ale nema vyucny list ale len certifikat
Dik
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Mushu3 Pozri príspevok
Ahojte.
Ake pausalne vydavky si moze uplatnit zivnostnik za rok 2006 40% alebo 60% ked ma
-zivnostensky list na vykonavanie ohlasovacej zivnosti /zvaracske prace/
ale nema vyucny list ale len certifikat
Dik
http://www.porada.sk/t18311-p6-60-nklady.html nájdi príspevok od lenkak.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

a tu klikni http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=519 a stiahni, tu máš presný rozpis k tomu linku čo Ti pricapila Danilka
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

A koľko percentné výdavky si môžem dať do nákladov keď som remeselník?



To bolo moje druhé zlé ja.
Ja už prestanem. Budem dobrá. Hovorí moje prvé ja.
0 0
Mushu3 Mushu3

Mushu3 je offline (nepripojený) Mushu3

Dakujem Vam velmi pekne.
Uz som si 100% ista.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Mushu3 Pozri príspevok
Dakujem Vam velmi pekne.
Uz som si 100% ista.
A načo si vlastne prišla? Na 40?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

kalkulka Pozri príspevok
A načo si vlastne prišla? Na 40?
Kalkulka, nevieš čítať....na 100 %
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Vieš, chcela som vidieť aj to neviditeľné. Asi som veľmi zvedavá. Dúfam, že nebudem skoro aj stará! Ale pobavila si ma super.
Z chuti som sa zasmiala.
0 0
Mushu3 Mushu3

Mushu3 je offline (nepripojený) Mushu3

kalkulka Pozri príspevok
Vieš, chcela som vidieť aj to neviditeľné. Asi som veľmi zvedavá. Dúfam, že nebudem skoro aj stará! Ale pobavila si ma super.
Z chuti som sa zasmiala.


Precitaj si aj ty stranku na,ktoru som dostala typ a budes vediet aj ty.
0 0
Shrek Shrek

Shrek je offline (nepripojený) Shrek

Certifikát zrejme získal na základe nejakých skúšok, ak vykonával práce len v danom odbore, tak 60% -né výdavky by nemali byť problém.
0 0
Mushu3 Mushu3

Mushu3 je offline (nepripojený) Mushu3

Shrek Pozri príspevok
Certifikát zrejme získal na základe nejakých skúšok, ak vykonával práce len v danom odbore, tak 60% -né výdavky by nemali byť problém.
Podla dole uvedeneho prispevku,by si mal odpisat iba 40%,pretoze vykonava iba zvaracske prace a nie komplexne celu zivnost t.j. zamocnictvo. Na to by potreboval vyucny list a v tom pripade ak by ho mal by si mohol uplatnit 60% vydavky alebo sa mylim?
Pri remeselných živnostiach nejde len o výkon remesla, ale o výkon kompletne remeselných živností, pri ktorých musel živnostník preukázať na účely udelenia živnostenského oprávnenia odbornú spôsobilosť. Ak preto živnostník vykonáva na základe živnostenského oprávnenia napr. len zváračské práce, pri ktorých nemusel preukazovať odbornú spôsobilosť, ide o voľnú ohlasovaciu živnosť a nie o zámočníctvo, t.j. o remeselnú živnosť, aj keď súčasťou zámočníctva sú zváračské práce. Nie je preto ani na daňové účely možné uplatniť pri zváračských prácach paušálne výdavky vo výške 60 %, ak sa nevykonáva remeselná živnosť komplexne, t.j. formou zámočníctva.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Mushu3 Pozri príspevok
Podla dole uvedeneho prispevku,by si mal odpisat iba 40%,pretoze vykonava iba zvaracske prace a nie komplexne celu zivnost t.j. zamocnictvo. Na to by potreboval vyucny list a v tom pripade ak by ho mal by si mohol uplatnit 60% vydavky alebo sa mylim?
Pri remeselných živnostiach nejde len o výkon remesla, ale o výkon kompletne remeselných živností, pri ktorých musel živnostník preukázať na účely udelenia živnostenského oprávnenia odbornú spôsobilosť. Ak preto živnostník vykonáva na základe živnostenského oprávnenia napr. len zváračské práce, pri ktorých nemusel preukazovať odbornú spôsobilosť, ide o voľnú ohlasovaciu živnosť a nie o zámočníctvo, t.j. o remeselnú živnosť, aj keď súčasťou zámočníctva sú zváračské práce. Nie je preto ani na daňové účely možné uplatniť pri zváračských prácach paušálne výdavky vo výške 60 %, ak sa nevykonáva remeselná živnosť komplexne, t.j. formou zámočníctva.
Dovolím si nesúhlasiť, že ŽU vydá niekomu ŽL na zvaračské práce len tak, určite musí vlastniť platný zvaračský preukaz a to je doklad o odbornej spôsobilosti. Mám vlastnú skúsenosť.
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Musia mať vyučenie aj prax....... čo sa zdokladuje
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Mushu3 Pozri príspevok
Precitaj si aj ty stranku na,ktoru som dostala typ a budes vediet aj ty.
Veď ja to mám už dávno preštudované, iba som chcela vedieť na čo si prišla. Ja som sa totiť všemožne niekedy snažila zistiť, že 60% ale vždy som prišla iba na to, že to takto nie je možné uplatniť. /pre zváračské práce/
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Ja len tak troška na okraj, ak dovolíte. Študejem príspevky o tom, kedy a kto si môže uplatniť 60% výdavky. Mám klienta, ktorý mal príjem len za murárstvo. Aby som si to overila, stiahla som z internetu jeho výpis zo živnostenského a tam bolo uvedené že má živnostenské oprávnenie na murárstvo. Tak som urobila DP + evidenciu k tomu potrebnú, uplatnila 60% + odvody a čuduj sa svete, dostal sa mi do rúk jeho originál živnostenský list a tam uvedené že má živnostenský list na:
vykonávanie ohlasovacej živnosti
1. Murárstvo

a teraz ma prepadla PANIKA! Veď stále dookola sa melie o remeselných živnostiach a tu čuduj sa svete živnosť ohlasovacia. Tak som panikárila asi cca 1 deň = tri roky života.
No v panike sa aj stránky www.drsr.sk chytá a tam ti totoľa:
Citujem:
"Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom DPH len časť zdaňovacieho obdobia neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže v súlade s ustanovením § 6 ods. 10 zákona o dani z príjmov účinného od 1.1.2006 uplatniť výdavky vo výške 40% z úhrnu príjmov uvedených v § 6 ods. 1 a 2, okrem daňovníka, ktorý má príjmy len z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu (príloha č.1 zákona č.455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní v znení neskorších predpisov), ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60% z týchto príjmov.
Z vyššie uvedeného vyplýva, že výdavky vo výške 60% z príjmov si môže uplatniť len daňovník, ktorý má príjmy len z vykonávania remeselných živností podľa prílohy č.1 živnostenského zákona. Sú to ohlasovacie živnosti a môžu sa vykonávať na základe ohlásenia, ak sú splnené podmienky prevádzkovania živnosti uvedené v § 6 živnostenského zákona a podmienky odbornej spôsobilosti uvedené v § 21 a 22 živnostenského zákona.
Remeselné živnosti sú taxatívne uvedené v prílohe č.1 živnostenského zákona podľa jednotlivých skupín" koniec citátu

Takže môj záver:
ak má živnostník v živnosti napísané, že má živnosť ohlasovaciu a to napr. murárstvo, zámočnictvo ... podľa prílohy č.1 živnostenského zákona je to živnosť, pri ktorej, ak splní všetky ostatné podmienky má nárok na 60% výdavky. A nemusím ďalej sledovať, či má výučný list, alebo niečo podobné, veď by mu živnostenský úrad túto živnosť nevydal, keby nesplnil podmienky na jej získanie.
Môôže s tým niekto zo ctených poraďákov súhlasiť?

A takýto koniec sa mi páči a ak nemusíte, nevyvádzajte ma z toho slastného opojenia, že som rozlúštila ďalšiu záhadu.
0 0
Hela3 Hela3

Hela3 je offline (nepripojený) Hela3

Zvaračské prace nepatria do remeselnej činnosti,možeš si uplatnit len 40%,najdes to v podnikatelskom zakone.Daj si pozor na to!!!!
0 0
danastefan danastefan

danastefan je offline (nepripojený) danastefan

Ak podávam DP B ,pušálne výdavky 40% prikladám tiež výkazy o majetku a záväzkoch a príjmov a výdajov ? Dík
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

danastefan Pozri príspevok
Ak podávam DP B ,pušálne výdavky 40% prikladám tiež výkazy o majetku a záväzkoch a príjmov a výdajov ? Dík
Nie, v prípade paušálnych výdavkov sa výkazy nepodávajú.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Mushu3 Pozri príspevok
Podla dole uvedeneho prispevku,by si mal odpisat iba 40%,pretoze vykonava iba zvaracske prace a nie komplexne celu zivnost t.j. zamocnictvo. Na to by potreboval vyucny list a v tom pripade ak by ho mal by si mohol uplatnit 60% vydavky alebo sa mylim?
Pri remeselných živnostiach nejde len o výkon remesla, ale o výkon kompletne remeselných živností, pri ktorých musel živnostník preukázať na účely udelenia živnostenského oprávnenia odbornú spôsobilosť. Ak preto živnostník vykonáva na základe živnostenského oprávnenia napr. len zváračské práce, pri ktorých nemusel preukazovať odbornú spôsobilosť, ide o voľnú ohlasovaciu živnosť a nie o zámočníctvo, t.j. o remeselnú živnosť, aj keď súčasťou zámočníctva sú zváračské práce. Nie je preto ani na daňové účely možné uplatniť pri zváračských prácach paušálne výdavky vo výške 60 %, ak sa nevykonáva remeselná živnosť komplexne, t.j. formou zámočníctva.

Súčasťou zámočníctva nie sú zváračské práce. Ak má živnostník príjmy zo zámočníctva aj zváračstva, nemôže si uplatniť 60% výdaje. V tomto linku eLPi priložil,dokument ministerstva vnútra - čo je obsahovou náplňou remeselných činností.
http://www.porada.sk/t42506-obsahova...ght=obsahov%E1
0 0
marbed marbed

marbed je offline (nepripojený) marbed

Vie mi niekto poradiť či je možné uplatniť paušalne výdavky za prvých 8 mesiacov 60 % a ostatné mesiace 40 % ? Mám totiž živnostnika, ktorý má v ŽL kovoobrábačské práce aj zváračské práce.
Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
marbed Pozri príspevok
Vie mi niekto poradiť či je možné uplatniť paušalne výdavky za prvých 8 mesiacov 60 % a ostatné mesiace 40 % ? Mám totiž živnostnika, ktorý má v ŽL kovoobrábačské práce aj zváračské práce.
Ďakujem
Nie nedá sa.Paušálne náklady sa vzťahujú na celé zdaňovacie obdobie. Nemôžeš určitú časť roka 60% a potom 40%. Buď alebo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať