Zavrieť

Porady

Kárne a výpoveď zo strany zamestnanca

Dostala som kárne opatrenie a potom som dala výpoveď podľa paragrafu 67. Bude vedieť môj budúci zamestnávateľ o kárnom opatrení?
Naposledy upravil milka.rusnak : 19.06.14 at 14:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Kárne opatrenie je čo? Zamestnávateľ ťa upozornil písomne na nedostatky v tvojej práci? Budúci zamestnávateľ nemá odkiaľ o tom vedieť. Jedine, že by si si aktívne vypýtala pracovný posudok od bývalého zamestnávateľa a ten by to tam uviedol.
    Od bývalého zamestnávateľa dostaneš zápočtový list kde bude uvedené akurát ukončenie PP z tvojej strany podľa daného paragrafu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Llívia Spôsob ukončenia prac. pomeru nemusí byť v zápočtovom liste uvedený.
    Chobot Ale zvykne sa uvádzať. Síce neviem prečo, podľa mňa je to prežitok z čias, kedy sa podpora v nezamestnanosti poskytovala (priznávala) iba pri výpovedi z organizačných dôvodov. Ak niekto končil z dôvodu porušenia prac. disciplíny, alebo výpoveďou zo strany zamestnanca alebo dohodou bez uvedenia dôvodu, nemal nárok na podporu.

    Teraz ale ten údaj nemá opodstatnenie. Nový zamestnávateľ nepotrebuje vedieť, ako skončil PP.
    Llívia V tých dobách, kedy to potreboval úrad práce, sa na úrad práce nosilo aj ukončenie prac. pomeru - výpoveď, dohoda...
    Zuzanka_ba Mne osobne rôzni ex-zamestnávatelia poskytli list, kde bolo toto uvedené.. môže byť aj záležitosť softvéru ktorý tento údaj vyplní. Keďže odchádza výpoveďou zo strany zamestnanca tak je to ok.
      zbaliť

    Kárne a výpoveď zo strany zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.