Zavrieť

Porady

DP DPH-predfaktura-prečo do dod.tovarov oslobodených od dane?

Dobrý deň! ...nemáte,prosím skúsenosti s týmto:na DP DPH mi predfaktúru zobrazilo aj v kolonke 05-dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane, a v kol.06-bez možnosti odpočítania dane podľa §28 až 41 zákona. Predfakt.bola riadne uhradená, aj fakt.následne bola vydaná, ale prečo to je v tých kolonkach 05 a 06?......ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    m.milada Pozri príspevok
    Dobrý deň! ...nemáte,prosím skúsenosti s týmto:na DP DPH mi predfaktúru zobrazilo aj v kolonke 05-dodanie tovarov a služieb s oslobodením od dane, a v kol.06-bez možnosti odpočítania dane podľa §28 až 41 zákona. Predfakt.bola riadne uhradená, aj fakt.následne bola vydaná, ale prečo to je v tých kolonkach 05 a 06?......ďakujem.
    Aký kód dph si zadala?

    m.milada je offline (nepripojený) m.milada

    m.milada
    ...pri predf.19, keď ju potom uhradia,vytvorím si faktúru,tam už je 10. Spätne som si potom všimla, že v predfakt. sa kód zmenil na 10.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    m.milada Pozri príspevok
    ...pri predf.19, keď ju potom uhradia,vytvorím si faktúru,tam už je 10. Spätne som si potom všimla, že v predfakt. sa kód zmenil na 10.
    Schválne som to vyskúšal, predfaktúra s kódom 19 po úhrade vytvoril daňový doklad s kódom 10 a v DP DPH to pekne zaradilo iba do zdaniteľných obchodov r. 01,02 a 03. Takže neviem kde je u teba chyba.

    m.milada je offline (nepripojený) m.milada

    m.milada
    ..skúsim to ešte raz prebehnúť. Jedna známa mi povedala,že sa jej to tiež stáva,vraj im do MRP pošle mail. Skúsim tomu prísť na koreň. Aj keď,pravdu povediac,ja sa skôr porozprávam so psom,než s počítačom.Ale ďakujem,keď si neodpovedal hneď,myslela som si ,že to asi skúšaš "naostro".

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    m.milada Pozri príspevok
    ..skúsim to ešte raz prebehnúť. Jedna známa mi povedala,že sa jej to tiež stáva,vraj im do MRP pošle mail. Skúsim tomu prísť na koreň. Aj keď,pravdu povediac,ja sa skôr porozprávam so psom,než s počítačom.Ale ďakujem,keď si neodpovedal hneď,myslela som si ,že to asi skúšaš "naostro".
    Mne to zatiaľ ani raz nespravilo, našťastie.

    m.milada je offline (nepripojený) m.milada

    m.milada
    ...ja teraz rozmýšľam...tá známa je pani,ktorá nás mala na školení...ona mi diktovala postup vytvorenia predfaktúry,a jej to aj robilo túto chybu.Logicky vzaté,robí nejakú chybu ,a teda ju robím aj ja. Tebe to nerobí,lebo Ty nerobíš tú chybu! No nie? som dobrá...len teraz,ktorú chybu robím? Dnes už asi na to neprídem,alebo že by hej?

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    Ahojte...
    v MRP Win. som vystavila predfakturu 21.6. bez dane.
    bola uhradená 26.6.,riadna fa bude mozno az koncom jula
    a chcem sa spitat ked dám uhradit predfa. tak mám dat možnost uhradiť predfa.a vytvorit fa.
    no a ja chcem urobit predfa. s textom - danový doklad na zloženú zálohu v sume s vyčíslenou dph. ale nejde mi tam dopisat dátum danovej povinnosti.
    no a ja teraz neviem ci sa to vobec dá alebo mám vystavyt riadnu fa pod cislom ktoré nasleduje v normálnych fa alebo ju mám odlisit od ostatných normálnych fa.

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    kacena26 Pozri príspevok
    Ahojte...
    v MRP Win. som vystavila predfakturu 21.6. bez dane.
    bola uhradená 26.6.,riadna fa bude mozno az koncom jula
    a chcem sa spitat ked dám uhradit predfa. tak mám dat možnost uhradiť predfa.a vytvorit fa.
    no a ja chcem urobit predfa. s textom - danový doklad na zloženú zálohu v sume s vyčíslenou dph. ale nejde mi tam dopisat dátum danovej povinnosti.
    no a ja teraz neviem ci sa to vobec dá alebo mám vystavyt riadnu fa pod cislom ktoré nasleduje v normálnych fa alebo ju mám odlisit od ostatných normálnych fa.
    posúvam ďakujem...

    Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

    Antonia1
    kacena26 Pozri príspevok
    Ahojte...
    v MRP Win. som vystavila predfakturu 21.6. bez dane.
    bola uhradená 26.6.,riadna fa bude mozno az koncom jula
    a chcem sa spitat ked dám uhradit predfa. tak mám dat možnost uhradiť predfa.a vytvorit fa.
    no a ja chcem urobit predfa. s textom - danový doklad na zloženú zálohu v sume s vyčíslenou dph. ale nejde mi tam dopisat dátum danovej povinnosti.
    no a ja teraz neviem ci sa to vobec dá alebo mám vystavyt riadnu fa pod cislom ktoré nasleduje v normálnych fa alebo ju mám odlisit od ostatných normálnych fa.
    skús si pozrieť na stránke www.mrp.sk otázky a odpovede daj si vyhľadávanie podľa otázky /číslo otázky 234/ hľadaj. Je tam dobre popísaná problematika zúčtovanie zalohových platieb - doklad k zálohe.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    kacena26 Pozri príspevok
    bola uhradená 26.6.,riadna fa bude mozno az koncom jula
    ostrá fa by mala byť vystavená do 15-dní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.