Zavrieť

Porady

Z ktorého platu sa mi bude vypočítavať materská?

Pred rokom som zmenila zamestnanie. v tom predošlom som mala o niečo nižší plat ako v terajšom. Už rok pracujem v tomto zamestnaní. Z ktorého platu sa mi bude počítať materský príspevok? Z tohoto posledného alebo sa to nejako zpriemeruje? Ďakujem
Xanti Si tehotná? ak áno kedy máš nástup na MD?
macajka Ano, som tehotná na MD nastupujem 4.5.2014
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak by si nastúpila na MD tento rok, VZ bude z dosiahnutej mzdy za rok 2013 u zamestnávateľa.
    Naposledy upravil Tweety : 21.03.14 at 10:56
    macajka čiže sa mi spriemerujú tie dva platy? lebo minulý rok som pracovala do marca v inej firme (kde bol plat nižší) a od apríla som začala pracovať v terajšej firme.
    Tweety upresnila som odpoveď

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Macajka, ak tvoj PP skončil v marci 2013 a trval 270 dní minimálne, tak by som sa na tvojom mieste nahlásila na balík DNP 2.5. s dátumom prihlásenia 3.5.( sobota) a požiadala by som o MD z DNP a tiež o MD z nového zamestnania. VZ pre DNP 402,50 eur ... mesačne sa platí 133,42 eur za jeden deň zaplať včas cca 4,50e.
    Naposledy upravil Xanti : 21.03.14 at 11:19
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    macajka Xanti, neviem či si si dobre prečítala moju otázku. Môj pracovný pomer stále trvá, len som som minulý rok v marci zmenila zamestnávateľa. Nebola som nezamestnaná ani jediný deň. U toho predošlého som mala o 50€ nižší plat ako u tohoto terajšieho. A zaujíma ma z ktorého základu mi vypočítajú materský príspevok. Či z toho nižšieho alebo tohto vyššieho alebo to bude priemer. to je všetko čo som chcela vedieť. lebo ani naša personálna to nevie, bola som sa pýtať. Ďakujem
    Xanti Ja som čítala ... MD dostaneš zo zamestnania z VZ od apríl -december 2013 ( z nového zamestnania ) ja ti len píšem, že môžeš mať MD vyššiu o 260e , pretože to predošlé sa dá využiť ako k DNP ... preto som ti napísala odpoved ako som napísala ...
    macajka prečo len za apríl - december? veď som bola zamestnaná aj predtým, to sa berie celý rok 2013 a z toho sa vypočíta dvz, či? a ako môžem mať MD vyššiu o 260? ako to mám urobiť? ja sa v tom vôbec nevyznám.
      zbaliť

    Z ktorého platu sa mi bude vypočítavať materská?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.