Zavrieť

Porady

dedičské konanie + výpis z účtu

Na pozvánke k dedičskému konaniu mám uvedené, že okrem iných dokumentov mám priniesť i výpis z účtu zosnulej s aktuálnym stavom ku dňu úmrtia.
Nepoznám heslo, ktoré používala, takže výpis z IB nemôžem stiahnuť - dajú mi tento výpis v banke len tak - na požiadanie? Nepokladám to za pravdepodobné.

Pri predošlom ded. konaní, ktoré sme mali v rodine, si stav účtov pozisťoval sám notár - dnes tomu už tak nie je?
misoft Toto ti napísali z advokátskej kancelárie? To už oni nevedia, čo je ich povinnosť a pracovná náplň?
Toto by sa mala dozvedieť SKA!
Peggynka Možno by to skôr zaujímalo príslušný súd,ktorý pridelil prejednanie dedičstva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Nedajú,len notárovi dajú stav účtu k dátumu úmrtia.Je to jeho povinnosť zistiť to.K účtu sa dostane až ten,ktorý predloží Osvedčenie o dedičstve (že mu patrí).
    eva507 Ďakujem.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    notár si to zistí. Ale ak by si mala prístup - alebo doniesla výpis z účtu - ušetrí na poplatkoch (ktoré si dá dedičom zaplatiť)
    takže môžte nejaké to euro ušetriť - hlavne ak tých účtov je viac. a napr aj na poštovnom - ak pozvánky na DK odovzdáš všetkým účastníkom
    Mária27 My sme na otázku notárky povedali, že mama žiaden účet nemala a nikto nič nezisťoval. Vkladnú knižku síce mala, ale to sme nechali na výdavky s rozlúčkou ...
    Katy a R dobre vedieť

    dedičské konanie + výpis z účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.