Zavrieť

Porady

Obrat - FO pre retistráciu.

Obratom u FO pre účely registrácie sa považujú len skutočne prijaté úhrady alebo vystavené faktúry?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    FAA je offline (nepripojený) FAA

    Som Božie dieťa FAA
    Ak sa jedná o obrat kvôli DPH, započítavajú v JU len skutočne prijaté platby, v PU sa započítavajú vystavené faktúry. Hranica povinnej registrácie za platcu DPH je 1 500 000.- Sk od 1.5.2004 do 30.4.2005.

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    ešte by som rada podotkla, pokiaľ sa jedná o DPH, tak sa počítajú prijaté platby bez DPH

    Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

    ťažko pracujúca účtovníčka Yvvetta
    A neviete mi povedať ako je to v s.r.o. ?

    V 12/04 s.r.o. dosiahla požadovaný obrat na reg. DPH. To znamená, že v 12/2004 som vystavila fa, čím sme dosiahli obrat nad 1 500 000,00 a sme povinní sa reg. na DPH.


    Luckasari : nerozumiem tvojej vete : ... by som rada podotkla, pokiaľ sa jedná o DPH, tak sa počítajú prijaté platby bez DPH

    Sro nie platca DPH. Ak teraz v 12/04 sme dosiahli napr. 1 600 000,00 Sk ako mám počítať obrat bez DPH ?

    dom je offline (nepripojený) dom

    dom
    Sro nebola plátcom, tak samozrejme obrat je bez DPH.Poznámka Luckasari sa týka podľa mňa prípadu, keď spoločnosť je už platiteľom DPH a to kvartálnym, a podľa ročného dosiahnutého obratu má byť platiteľom mesačným. Do obratu sa ale niektoré plnenia ale neuvádzajú, treba presne podĺa zákona o DPH.Pre Faa: v PÚ nie len vystavené fa, ale i tržby z reg. pokl., teda jednoducho povedané, nie úhrada ale predpis.

    Obrat - FO pre retistráciu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.