Zavrieť

Porady

prepočet dovolenky -nerovnomerný pracovný čas

zdravím všetkých poradákov a ako vždy prosím o radu
máme firmu v ktorej pracovníci pracujú nerovnomerne - je to ľudovo povedané šenk - majú dlhé a krátke týždne v dlhom pracujú 6O,5 hodiny a v krátkom len 29 hodín- ide mi o to keď si čerpá dovolenku v dňoch kedy pracuje 15 hodín, koľko dovoleky jej odrátam 1 deň alebo 2 prečítala som veľa ale jednoznačnú odpoveď som nenašla, prosím poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    hanjel Pozri príspevok
    zdravím všetkých poradákov a ako vždy prosím o radu
    máme firmu v ktorej pracovníci pracujú nerovnomerne - je to ľudovo povedané šenk - majú dlhé a krátke týždne v dlhom pracujú 6O,5 hodiny a v krátkom len 29 hodín- ide mi o to keď si čerpá dovolenku v dňoch kedy pracuje 15 hodín, koľko dovoleky jej odrátam 1 deň alebo 2 prečítala som veľa ale jednoznačnú odpoveď som nenašla, prosím poraďte
    Odpočítaš jeden deň a náhrada za dovolenku bude za toľko hodín, koľko v daný deň mala odpracovať. Tabuľku na výpočet nároku na počet dní dovolenky pri NRPČ nájdeš tu http://www.porada.sk/319206-post3.html
    Dobrý článok tu http://www.porada.sk/t24609-rozvrhnu...vnom-case.html
    Naposledy upravil Marína : 17.03.11 at 21:50

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Napis rozpis prac. zmien (2 tyzdne, dlhy a kratky) plus to aky uvazok (kolko hodin tyzdenne) maju dohodnuty v prac. zmluve.

    kika14 je offline (nepripojený) kika14

    kika14
    Prajem pekný deň a vopred ďakujem za odpoveď na moju otázku:
    Čo je pre zamestnanca nadčas pri nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase, ak pracuje v 12 hodinových zmenách 2 dni a 2 dni má voľno ? Sú to hodiny odpracované vrámci kalend. roka nad ročný fond prac. času ?

    ada159 je offline (nepripojený) ada159

    ada159
    Zamestnanec s nerovnomerne rozvrhnutým prac. časom - 11,5 hod. smena v nepretžitej prevádzke zamestnaný od 01.11. do 31.12.V daných mesiacoch odpracuje všetky svoje smeny. Vzniká mu nárok na dovolenku? Ked počítam, nemá odpracovaných u zamestnávateľa 60 dní a teda mal by mať nárok na dovolenku za odpracovné dni podľa §105. Ale aký bude jeho nárok? Len za 1 mesiac teda 1,5 dňa? Pri normálnom pracovnom čase by mal nárok na 4 týždne za rok. . Môj výpočet za rok vyšiel 14 dní.

    prepočet dovolenky -nerovnomerný pracovný čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.