Zavrieť

Porady

Prečo musím podpísať zmluvu o odpracovaní 32 hodín,keď nedostanem hmotnú núdzu?

Dobrý deň!
Do mája som dostala hmotnú núdzu,od mája mám priznaný opatrovateľský príspevok.Dnes som bola pozvaná na stretnutie poberateľov dávky hmotnej núdzi.Nevedela som prečo mám tam ísť,koordinátor mi povedal,že v poriadku,že mám priznaný opatrovateľský príspevok,ale s opatrovanou osobou sa môže stať hocikedy,hocičo.On potrebuje mať podpísanú zmluvu o povinnom odpracovaní 32 hodín.Nechápem prečo som bola pozvaná,prečo som musela podpísať zmluvu,viem aj o iných,že majú priznaný opatrovateľský príspevok a oni neboli pozvaný.A dobre viem,že 32 hodín treba odpracovať,len vtedy ak mám schválenú hmotnú núdzu o ktorú najprv treba požiadať na úrade práce a nedostanem automaticky,dobre viem tieto veci?Mal právo na to,aby ma nútil podpísať túto zmluvu?
Prosím Vás o radu.
Ďakujem
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    z toho co si popisala nie je jasne co si vlastne podpisala, precitaj si poriadne zmluvu aj odvolavky na prislusne paragrafy

    zakon o hmotnej nudzi mas tu: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2013-417

    PS: nabuduce ak sa ti nieco nezda, vyziadaj si navrh zmluvy na prestudovanie a podpisuj az po dokladnom zvazeni

    Prečo musím podpísať zmluvu o odpracovaní 32 hodín,keď nedostanem hmotnú núdzu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.